PDA

View Full Version : Важно за бъдещите тунинговани!!!


milena127
12th October 2006, 10:09
Момичета снощи някои мисли ми минаха и реших да ги напиша. Даже ги формулирах по точки.

1. Всяка операция е нещо рисковано и много сериозно. ВИНАГИ има риск за усложнения, така че обмисляйте добре дали наистина искате да го направите.

2. Тука всеки казва своето мнение. Нормално е доволните от даден лекар да го хвалят и препоръчват, особено след като тази операция ги е направила по някакъв начин по-пълноценни. ОБАЧЕ крайното решение си е ваше и никой друг тук, освен вие самите не носи отговорност за вашия избор и решение. Хиляди пъти сме казвали - отидете на повече консултации, преценете кое е най-добро за вас конкретно. Ако сте послушали някой доволен и заради това не сте посетили повече лекари, ако сте избрали конкретен метод, лекар, имплантанти по нечия препоръка това си е ВАШЕ решение.
Изобщо доколко да се информирате и как да изберете е ВАШ избор и вие сами си преценявате риска.
Така че умната и успех!

junglegirl
12th October 2006, 10:16
Има ли някаква тема,в която се обсъждат възможните усложнения?
П.П.А за повече консултации съм абсолютно-ЗА!!!!

milena127
12th October 2006, 10:22
Наистина, няма такава тема. Хубаво е да споменем какво е възможно да се случи. Ето например проблема на Бел е много неприятен, не съм подозирала, че след 4 месеца, когато имплантанта трябва да е уж добре закрепен може да се получи.

DeSIKOS
12th October 2006, 11:41
Момичета, ме смятатели, че има още една важна точка върху която трябва де се замислят бъдещите желаещи да си поставят силикон, а именно отработените действия на съответния хирург. Нали всички знаем баснята за патката, която можела да прави много неща: да лети, да плува и да ходи, и в същото време нито едно от трите не и се одава добре! Може би наистина всеки доктор трябва да е тясно специализиран в една област, ако на един надмускулните операции са му като песен и ги прави перфектно, може би не така стоят нещата с подмускулните първо че са значително по-сложни като изпълнение и е необходимо по-специално обучение! Моята докторка например категорично отказва да слага под мускулно и не прави ринопластики и ред други естетични операции, но смятам че е много добра в надмускулните! Естествено не приемайте думите ми като реклама, затова и не споменавам име.

beibi1
12th October 2006, 11:57
Момичета, ме смятатели, че има още една важна точка върху която трябва де се замислят бъдещите желаещи да си поставят силикон, а именно отработените действия на съответния хирург. Нали всички знаем баснята за патката, която можела да прави много неща: да лети, да плува и да ходи, и в същото време нито едно от трите не и се одава добре! Може би наистина всеки доктор трябва да е тясно специализиран в една област, ако на един надмускулните операции са му като песен и ги прави перфектно, може би не така стоят нещата с подмускулните първо че са значително по-сложни като изпълнение и е необходимо по-специално обучение! Моята докторка например категорично отказва да слага под мускулно и не прави ринопластики и ред други естетични операции, но смятам че е много добра в надмускулните! Естествено не приемайте думите ми като реклама, затова и не споменавам име.


Мисля,че си напълно права,един е добър в едно,друг в друго,няма човек който да владее всичко перфектно :wink:

zefira
12th October 2006, 12:33
най-вероятно искам твърде много но нали в училище всички сме били пълни отличнички или поне аз. Добре защо тогава те да не могат всичко което се очаква от тях? Аз не ги карам да бягат 100 м за време и не ги питам коя е столицата на Бангладеш?

Beauty
12th October 2006, 12:53
:?

Chujdata
12th October 2006, 13:02
Е тука Бюти, не мога нищо да кажа, абсолютно правилно си го написала. И айде прескочете я тази бариера и наричайте нещата с истинските им имена. Мога да ви цитирам поне 4 мои поста, в които пиша " Кажи кой е този лекар", "Наричайте нещата с истинските им имена", " Ще е полезно за бъдещите тунинги" и т.н. Тук таме ме подкрепя някой вяло, но така и си остава.
Тъй като нямам лични впечатления от несполучлива операция, не мога да давам съвети по този въпрос. Виждала съм на други жени несполучливи изпълнения от всички споменавани хирурзи във форума, вече и от моя. Не знам при тях, изключвам Флейм, но си мисля, че освен на лекарска грешка, дефектите при някои се дължат на лакомия, невъзприемчивост на организма и други, независещи изцяло от хирурга неща.

danitta
12th October 2006, 16:04
Момичета снощи някои мисли ми минаха и реших да ги напиша. Даже ги формулирах по точки.

1. Всяка операция е нещо рисковано и много сериозно. ВИНАГИ има риск за усложнения, така че обмисляйте добре дали наистина искате да го направите.

2. Тука всеки казва своето мнение. Нормално е доволните от даден лекар да го хвалят и препоръчват, особено след като тази операция ги е направила по някакъв начин по-пълноценни. ОБАЧЕ крайното решение си е ваше и никой друг тук, освен вие самите не носи отговорност за вашия избор и решение. Хиляди пъти сме казвали - отидете на повече консултации, преценете кое е най-добро за вас конкретно. Ако сте послушали някой доволен и заради това не сте посетили повече лекари, ако сте избрали конкретен метод, лекар, имплантанти по нечия препоръка това си е ВАШЕ решение.
Изобщо доколко да се информирате и как да изберете е ВАШ избор и вие сами си преценявате риска.
Така че умната и успех! Изцяло съм съгласна с Милена. Даже смятам,че тази тема трябва да се сложи,като важна :!: :!: :!: ,за всички,които тепърва откриват форума. Еуфорията от промяната и първите дни след нея, нямат нищо общо с възстановителния процес,който продължава с месеци :!: Подкрепям и Бюти,че трябва да споделяме и негативното си мнение за даден хирург (от личен опит) независимо дали ще станем на кълбо. :girl_cry2:

Beauty
12th October 2006, 16:33
:?

milena127
12th October 2006, 18:43
Съгласна съм с написаното Beauty!
И аз призовавам да се наричат нещата с истинските им имена БЕЗ да се нападаме.
Аз съвсем конкретно ще си кажа- повода да напиша тази тема беше ситуацията с Flame, която е ужасна и може и на мен да се случи. Аз съм оперирана при същия лекар и в никакъв случай не съм застрахована от подобна грешка.
Ама не виждам смисъл да се нападаме във форума, само защото някой друг е останал доволен от този лекар?! Както той има право да си напише колко е удовлетворен и препоръчва доктора си, така и друг има право да пише негативно за същия лекар. Всеки, който чете форума си решава дали и на кого да вярва и си прави преценката. Това е просто интернет, трябва да си много глупав да приемаш всичко за чиста монета тук, винаги се има предвид, че хората може да не са тези, за които се представят.

Аз като автор на тази тема призовавам всички недоволни да пишат конкретно - от кого и за какво!

tiara_71
15th October 2006, 15:54
Момичета искам да попитам някой знае ли дали може да се поставя противогрипна ваксина,когато сме с импланти!И трябва ли за всяка ваксинация да се съобщава това на доктора или не е задължително? :?

Excel
15th October 2006, 17:03
не , не пречи - нямат връзка

Aset
15th October 2006, 17:50
Момичета искам да попитам някой знае ли дали може да се поставя противогрипна ваксина,когато сме с импланти!И трябва ли за всяка ваксинация да се съобщава това на доктора или не е задължително? :?
Ако питаш мен - имплантите нямат никакво отношение към ваксинацията. Но ако ще си по- спокойна - кажи си, няма да боли :wink:

DeSIKOS
27th October 2006, 11:24
Мисля, че тук е темата в която трябва да споделя,за неприятностите, които са следствие от неспазване на предписанията на лекарите. Момичета, НЕ ПРЕНЕБРЕГВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИТЕ,казвам го защото аз съм от тези недисциплинирани пациенти. Всеки доктор преди операция предупреждава:
1Да не сме в Цикъл преди операция
2Да не сме яли поне 6 часа преди операция
3Да не сме болни по време на операция.
Прочетох статия свързана с пластичната хирургия, в която се говореше за усложненията, които настъпват следоперативната намеса, а имено инфекцията, която може да бъде причинена не само от грешка на хирурга, ами и от самите нас, ако не спазваме елементарните правила! Трябва много да внимаваме по време на операция да сме напълно здрави, има се предвид не само да нямаме 39 градуса температура, от значение е дори да нямаме възпаление на зъб, отток в окото и т.н дребни работи, които на пръв поглед пренебрегваме, могат да имат значение за в бъдеще! Във въпросната статия пишеше, че дори един зъбобол преди операция може да причини инфекция, която дори може да е скрита дълго време и да се прояви в един по-късен етап. Бактериите, причина за едно или друго възпаление могат да са причина и за инфекция на самия имплант! Е, това разбира се не е 100% в случаите, но е възможно макар и малък процент. Така че, споделяйте с вашите лекари за най-малкия проблем от здравословното ви състояние пък нека той да реши, дали има значение или не!

боряна христова
16th February 2008, 06:51
ОСВЕН ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ НЕЩА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИЕ АСПЕРИН ПОНЕ 2 СЕДМИЦИ ПРЕДИ ОПЕРАЦИЯТА!