PDA

View Full Version : Какво НЕ трябва да правим след операция...


Stil
25th October 2006, 23:08
за корекция на бюста с имплати.
Пускам тази тема, мили момичета,защото мисля че е важно да изредим какво НЕ трябва да правим и колко време след операцията ,за да се възтановим по-бързо и да предотвратим евентуални усложнения поради незнание.Мисля ,че можем да бъдем много полезни с тази тема :roll: Чела съм някои съвети - предимно от Чуждата :girl_kiss2: ,но те са разпръснати по темите.Мен живо ме интересува какво не трябва да правя и Защо :?: :
Няма по-лошо от това -човек сам да си навлече проблемите :!:
Аз знам това:
1.Да не свалям спортния сутиен денонощно поне 1 месец.
2.Да спя само по гръб поне 1месец. но незнам причината
3.Да не вдигам тежко/което не мога да изпълня ,защото няма кой да ми помогне :( със сина ми ,който е бебче и има нужда от грижи/ за това също не знам причината :oops:
Мисля ,че има много за допълване -горещо ви моля да се включите в моята тема :!:

blondi
26th October 2006, 04:49
Супер темичка :D
В момента се сещам
1. Ако се наложи да се вдига тежко и не само тежко - НЕ трябва да се правят резки движения.
2.Също и шофирането е хубаво да се отложи една-две седмици. Там също се налагат напрягащи движения.
3. За сутиените, знам че не е хубаво да се носят сутиени с банели (след 1-вия/2-рия месец), поне за мен важи, защото шефовете ми са отдолу, но и аз не помня причината.

junglegirl
26th October 2006, 08:12
На мен ми обясниха,че трябва строго да се избягват всички вибрации,за да може да се образува съединителната тъкан около импланта добре(аз си го представих нещо,като да не се движи много-много импланта в джоба).А масажите трябва да са повече мачкащи(за по-добро кръвообръщение и така н.т.).И затова май няма да мога да си ползвам крос-тренажора след това,някой знае ли? :cry:

Stil
26th October 2006, 09:26
А защо да не простираме????

Renkata
26th October 2006, 09:33
За да не се вдигат ръцете над нивото на раменете :)

Chujdata
26th October 2006, 09:51
http://www.smartbreastaugmentation.com/recovery.html

Stil
26th October 2006, 09:56
:cry: аз не знам толкова добре английскииии :cry:

DeSIKOS
26th October 2006, 10:02
За да не се вдигат ръцете над нивото на раменете :)
Ренка, колко време след операцията не мого да простирам? Аз месец след операцията , започнах да простирам (простора ми е на високо) и действително усещам напрежение, дали не съм избързала?

Chujdata
26th October 2006, 10:07
Буквален превод:


Болката от нивото: над мускула: меките, които ще смекчават неудобството. Под мускула: центриста към сериозно неудобство следва положението под мускула.1-2 седмици на лекарство за болка

Отоци: над мускула: 4 дена - 2 седмици. Под мускула: 2-12 седмици.

Натъртване: до 2 седмици. Някои пациенти изпитват никакво натъртване.

Вцепенеността: седмиците от 1 - 2.

Работното място: над мускула: 1 седмица, под мускула: седмиците от 1 - 2. Ако работата е напрегната или се нуждае издигайки се, чакайте месец.

Упражнения : Чакайте седмиците от 2 - 4
Финалният резултат: над мускула: 1 месец. Под мускула: 4 месеца

На деня от хирургията вие ще се чувствате сънливи и можете да опипате болка или да бъдете отвратени. Вашият гръден кош може да се чувства оспорван и неудобен. Вашите ръце и гръб могат да освен това бъдат възпални. Лекарството към болка ще бъде предписано за да минимизира вашето неудобство.

След хирургия вашите гърди ще бъдат много трудни, високи, и подути. След като е за месец, нарастващият ще бъде заминал и те ще бъдат по-малки, по-малки и по-леки. То може да отнеме до година за протезите да се успокоят в постоянна позиция.
Дръжте ice packs приложени към вашия гръден кош десет ден от вашата хирургия.

Спете в изправна позиция. Не спете на вашия стомах за първите две седмици след хирургията.

За да избегнете ненужна подутина или кръвотечение, не огъвайте оувъра, мелодията, не упражнете или правете кои да е други дейности, които можаха да повишат налягане в вашия гръден кош през първата седмица

Сори, но ме мързи да превеждам :lol:

DeSIKOS
26th October 2006, 10:28
Чуждата страхотна си, много ти благодаря за превода, целувки и без това в последно време си по-мързелива, малко провокацийка!! :lol: :lol:

Beauty
26th October 2006, 14:18
:lol:

junglegirl
26th October 2006, 14:24
Не виждам проблем да правиш секс,стига да не ти пипат гърдите и да няма много (не знам как да го кажа :lol: )-трусове... :lol: :lol:

Beauty
26th October 2006, 14:29
:?

junglegirl
26th October 2006, 14:31
Е,нали затова казах без "трусове"... :wink:

П.П.Не,че съм нещо....ама един месец без секс... :lol: :lol: :lol:

Beauty
26th October 2006, 14:35
8)

Stil
26th October 2006, 18:59
Какви са последствията от "трусовете" и от вдигането на ръцете над раменете????Интересуват ме последствията ,защото не мога да спазвам някои неща :(

Beauty
26th October 2006, 19:34
:?

Stil
29th October 2006, 10:01
НЕ трябва да се спи настрани ,защото може да се разшири джоба и впоследствие да се разместват имплантите като при Белчето.
Не трябва да се вдига тежко ,защото мускула маже да избута импланта и да се стигне до втора операция
Така ли е :roll: :?: