PDA

View Full Version : Брадавици


Excel
10th November 2006, 08:13
Имате ли някаква представа как се премахват , зная със сок от смокиня , но сега не им е сезона .

cranberry
10th November 2006, 08:28
дерматолозите ги горят с някакъв разтвор, ама МН боли

apoklistika
10th November 2006, 10:03
Да със сок от смокиня,но мен лично ме достраша да пробвам.Имах 2-3 миниатюрни на крака и си ги изгорих с това (http://www.apotheke.de/artikelpic/Wartner_gegen_Warzen_PZN_1798856.jpg)
Не ме е боляло.Питай в някоя аптека да ти дадат нещо за горене

cranberry
10th November 2006, 11:33
на мен смокинята ми помогна ама пак продължиха да излизат, 2-3 пъти ми ги гориха, ама пак излизаха и накрая явно смокинята нацели т.нар "майка" демек основната брадавица, от която растат и другите и да 4укам на дърво няколко години нямам такива екстри

nastasia
10th November 2006, 11:45
Премахват се с течен азот от дерматолог. Болката е минимална.

esperito
10th November 2006, 16:48
и с лазер може

Excel
10th November 2006, 18:48
Имам чувството , че са ми се появили по ръцете . Колежката ми има , не зная дали става с предаване по документи , но като съм и домакиня в къщи , да заразя всички - е кошмарно . След покупка на два пръстена от родий , получих сърбежи и се оформиха днес , не зная кой ми е бил истинския източник за тях . Разпостраняват ли се , да очаквам ли още ? :cry:

apoklistika
11th November 2006, 00:25
При мен се разпространяваха,в течение на година може би станаха 3.След това спряха,аз си ходех така с тях още поне 3 години,защото ме беше страх да не ми се появят още повече,след като ги изгоря.Докато не ми писна преди няколко месеца.А по какъв начин се предават,идея нямам.

gin100nic
11th November 2006, 00:31
Ако става въпрос за едни безцветни, почти малки брадавички-за тях знам, че са вирусни, активират се обикновено при спадане на имунитета, появяват се предимно на нежни, влажни места- около мишниците, под гърдите, по вратлето... Освен методите, които споменахте могат да се махат и с ток- малко е неприятно и мирише на барбекю :D

apoklistika
11th November 2006, 00:40
Моите бяха такива,малки и нежни,съвсем малко по-тъмен цвят от кожата,от слънцето потъмняваха обаче повече.Бяха ми под коляното.

Nikolette
11th November 2006, 00:45
Премахват се с течен азот от дерматолог. Болката е минимална.
Никак не е минимална :shock:
А и при мен поне не беше ефективно. Махнаха се с ч крем- Мазолек. Но това беше преди 20 години- бях дете , не знам дали още го има.

Slyn4islava
11th November 2006, 09:41
Human Papiloma virus, е вирусът, който е причинител на брадавиците. Има няколко различни щама-1,2, 4, 16 и т.н. Примерно, до колкото ми е известно 16 е причината за рак на шийката на матката и ваксината измислена за него е точно в борба с този щам. Най-често, брадавиците излизат по ръцете, а по малък процент- по краката. И е вярно, че когато, имунната система е долу, вируса се активира. В повечето случаи, вируса е в човешкото тяло и под въздействието на стрес се активизира. Може и да се заразиш, особено по полов път-внимавайте!!!!, а иначе е малко трудно от ръка на ръка, защото извън естесвената си среда, повечето вируси умират. Ние използваме едно лекарство, което се бърка в аптеките-на основата на киселини е и също така горим с азот. Понякога отнема много време да изчезнат, много са упорити.

Excel
11th November 2006, 12:14
Като чета и премислям , май вируса наистина си е в мене . Но пък за имунната ми система говори лошо .

Ricoo
23rd November 2006, 21:58
Проблема ти е решен :).Отиваш в аптеката и казваш лепенки за брадавици.Те са горе - долу като тези за раните-малките.Само че в средата имат някакъв зелен мехлем или каквото е там.Те помагат със сигурност,обаче,нали знаеш че има едно обаче :).Трябва да се носят около 1 месец,на мен лично толкова ги носих и доста ме боля от тях, но важнотот е че ми изчезна проблема.Успех :lol:

mairo
24th November 2006, 03:11
и аз съм чyвал че с азот се махат! А един приятел преди около 10 Gодини започнаха дА му излизат по ръцете, около 7 се появиха за около 2 месеца/големи, колкото големи бобови зърна/ Та една вечер той се напи и какво го прихвана си ги отряза сичките с бpaснарско нож4е/нети препоръчвам да го прави6!/ , Каква кръв беше само, не мой си представите; Поля ги с ракия, и ги бинтова, сам, както е пиян! Та така my изчезнаха, без да ходи а доктор!

Cleopatra
24th November 2006, 09:47
Малко тъп въпрос но какво точно представляват брадавиците? Имам на челото едно мъничко топче, не се вижда много но се напипва и се появи от 1-2 години, дори ми се струва че малко се е увеличило.... :? стои като малко по-бяло от кожата!

uspeh
24th November 2006, 11:29
Малко тъп въпрос но какво точно представляват брадавиците?
Не знам тъп ли е, ама наистина - я кажете, какво е това бе? :2016:

FlashDancer
24th November 2006, 15:38
Cleopatra!
Да не би да е запушена мастна жлеза? Хирурзите ги махат за нула време.
:)

hexe
13th December 2006, 14:21
Аз имам много проста и достъпна рецепта. Брадавицата се натрива със скилидка суров чесън. след две-три намазвания почернява и я няма. Само внимавайте да не намажете и около нея че малко щипе. Осен това процедирайта вечер ,че миризмата е малко силничка :lol:
Аз лично така съм си махала успешно две брадавици.

verita
13th December 2006, 14:31
Аз имам една много малка брадавичка под окото, и много я мразя, въпреки, че се забелязва само отблизо. Бих пробвала вашите методи на премахване (без бръснарското ножче!), но ме е страх толкова близо до окото :2009: Някой имал ли е брадавица на такова място?

Atlantida
13th December 2006, 17:17
Бръснарско ножче????? По-добре не...

Olivia
13th December 2006, 17:45
аз знам, че се премахват с чесън.една приятелка имаше и я махна точно по този метод.значи в/у мястото поставете парче срязан чесън,голямо колкото брадавицата.сложете лейкопласт.внимавайте да не докосвате здравата кожа около нея.оставя се 1 нощ,като процедурата се повтаря цяла седмица,гаранция че изчезва :2003:

dollka
24th March 2007, 23:54
Прочетох това за чесъна,но се чудя после не остават ли белези? :?:

Slyn4islava
25th March 2007, 17:52
Прочетох това за чесъна,но се чудя после не остават ли белези? :?:

От какво да остават белези? То да не е рана, че да остане белег?

mo_mo
25th March 2007, 17:52
има едно растение 'змийско биле' (или 'змийско мляко') се казва. пуска оранжев сок когато се откъсне. брадавиците се мажат с този сок около 2 седмици и се скриват!!! няма болка, няма белези!!! и това не са бабини деветини, а си е съвсем реално!!!
http://care.hit.bg/ZZ/03.html
ето и как изглежда: http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=GALLERY_IMAGE&IMAGE_ID=333482&CATEGORY_ID=37
лично съм се убедила, че помага на 100%!!!

diastemma
25th March 2007, 21:04
Изгарят се с ток от дерматолог, махала съм си брадавици от лицето - не остана белег.

Solley
10th April 2007, 23:54
Имам огромна под мишницата всеки път като се епилирам я разранявам ,но не е плоска ами е от тия дето са като гъби :roll:
май сокове ,мокове ,дори и с копринен конец да я завържа няма да помогне -мисля да отида на лазер в Пикасо...тази седмица :2009: