PDA

View Full Version : Диета със зелева супа


Дидичка
17th November 2006, 22:40
6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата
1 зелка
1 кубче пилешки бульон

По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос.

Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.

Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.

Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.

Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:

1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.

2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.

3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.

4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.
Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица

Аз я пробвах тази супа,издържах точно един ден и на вечерта ми стана лошо и се отказах(аз не обичам зеле)само при мисълта за супата и ми се повдигаше

Emmalfy
17th November 2006, 23:19
А не не не - това е непоносимо глупава диета ,освен ако човек няма някакъв голям проблем с теглото ... :evil:
Като бях 8ми клас беше много на,, мода" да се тъпчеш със зелева супа/точно тази диета ... издържаха известно време и после някакво зверско тъпчене и не само не свалиха ,а качиха... и не говоря за единичен случай ...

Devil_wears_Prada
18th November 2006, 18:25
Не само,че е глупава диетата,ами и тая зелева супа е ужасна на вкус :2005:

neli4ka
18th November 2006, 18:32
При мен първия път супата стана супер вкусна,а втория път направо я изсипах в кенефа.Иначе свалих 5кг.за една седмица,които после си върнах. :2010:

CrAzY_LaDy
19th November 2006, 14:49
сестра ми я прави това лято 2 или три седмици незнам точно,но наистина при нея имаше ефект :!: до сега не си е възвърнала кг :wink: аз лично съм я почвала 3-4 пъти и най-много съм стигала до 4 ден :lol:

TedyK
19th November 2006, 20:41
голямо НЕ на тази диета.

pyceHka
20th November 2006, 23:11
аз я правих една седмица, когато бях млада, зелена и не наясно с диетите, и просто диетата е супер тъпотия!
супата е отврат, а след тази диета си качваш обратно, защото се храниш нормално
ДОЛУ! :1302:

Vikoula
10th December 2006, 17:47
:P това ми е любимата диета

estrella
10th December 2006, 17:51
Какво означава любима диета? Правиш си я така, през два-три месеца, след като си върнеш килограмите след края на предната серия "супа с нищо".

Момичета, моля ви, започнете да се храните здравословно, а не периодично! :1246:

TedyK
10th December 2006, 20:27
ами може би обича зелце и си го хапва на супичка :lol:

pyceHka
12th December 2006, 20:20
не знам как намираш тая супа вкусна :2005:

Reminder
13th December 2006, 21:40
Зелева супа за отслабване - тази глупост, както глупостите по принцип, продължава да живее. Лошите идеи се появяват и пренасят от злонамерени или некомпетентни хора. Хех.

Police MAIN
16th December 2006, 23:07
Много ама много е гадна чесно :wink: :roll:

jedira
17th December 2006, 09:08
:P това ми е любимата диета
Иаз я харесвам,а и супата въобще не е толкова гадна,какво толкова,зеленчуков борш :2016:

леля мичИ
17th December 2006, 10:04
Гадното е :x , че трябва да се яде без сол.... :twisted: :wink:

cranberry
17th December 2006, 13:31
Гадното е :x , че трябва да се яде без сол.... :twisted: :wink:
е то тва й е идеята - не ядеш сол, не пиеш вода :arrow: не задържаш те4ности

jedira
17th December 2006, 16:41
Аз съм си я правила с Пикантина,става много вкусна и пак си има ефект :wink:

angelena
27th December 2006, 00:37
Тази зелева супа се мъчих да я ям и да ви кажа не става ,щях да повърна,на мен ми е мн. гадно от нея :?

pupata
27th December 2006, 11:50
А пили ли сте зелева супа на хапчета? Гледам, че я продават в едни хубави кутии в аптеките и някои вериги магазини. Гълташ и не ти е гадно, ама има ли ефект?

angelena
27th December 2006, 14:23
Aз съм чувала за тях ,но никога не сам ги пила и незнам дали има ефект,ако някои знае?

леля мичИ
27th December 2006, 14:26
Аз имам една приятелка, която отслабна ,когато пиеше зелевата супа на таблетки.
Но.... трябва да знаете, че се пази диета.... от която и без таблетките се отслабва според мен... :wink:

jedira
27th December 2006, 14:29
То тази диета и без супата ако я правите пак си има ефект,първи ден плодове,втори-зеленчуци,трети-плодове и зеленчуци...за какво ви е супа не я яжте щом ви е гадна,а за хапчета по-добре не си давайте парите,май не са много евтини :)

Police MAIN
28th December 2006, 13:07
5кг.за една седмица.............


5 кг за седмица :1203: :2013:

neli4ka
28th December 2006, 17:25
5кг.за една седмица.............


5 кг за седмица :1203: :2013:
В ЦИТАТА го ПИШЕ.Няма нужда да го повтаряш :2010:

flakita
29th December 2006, 01:57
Момичета аз тая супа не съм я пробвала, но майка ми я е.. Тя си я пасираше и слагаше много малко сирене(безсолно). Даже беше много вкусна. А да и слагаше малко по-малко праз. И все пак имаше доста добър ефект при нея! :wink:

flakita
29th December 2006, 01:59
Извинявам се! Не праз, а лук :oops:

Gavr1
29th December 2006, 14:36
Тая супа е подигравка със всички видове диети...глупави или не!Супата и аз съм я правила, даже не съм я и пробвала след като видях как изглежда...пък и ядеш я 1-2-3 седмици, колкото ти се яде и после си хапваш каквото си пропуснала през въпросното време,, фаида никаква!!! 2001

ilen1971
6th January 2007, 13:58
Зелева суна ям от 2 дни и има ефект 2 кг. не можах да повярвам.Но е посолена освен това ядах 2 сварени яйца и първия ден една риба скумрия на микровълнова опечена.Позволих си и 4 бонбони.Като основно ядене е зелевата супа. :shock:

vani
11th January 2007, 02:32
С тази супа няма отслабване ако не спазваш точно диетата. Аз съм я пробвала, много е гадна и резултатът е почти никакъв.

vipogosta
24th January 2007, 18:25
помощ съвсем се обърках един твърди че е вкъсна дръг, че не е следващите двама:един твърди има ефект един няма :(( :( :? :shock: как да постъпя, а аз също мразя зеле ам бих се прежалил ако наистина има ефект моля ви за съвет ... благодаря ви

apoklistika
24th January 2007, 18:42
След като мразиш зеле, логично е да не ти е вкусна.
А ефект- зависи какъв ефект търсиш. Ако ти трябва например за една седмица да свалиш 5 кила, значи е за теб. Очаквай обаче следващата седмица да си върнеш тия пет, най-вероятно с още едно две килца отгоре.

vipogosta
25th January 2007, 09:16
:2040: Следователно не е за мен :) , но имаше доста интересни мнения по въпроса за съпата пък и твърдения че деиста и не е задължително да си качиш килцата. Благодаря ти ;) :1207:

TedyK
25th January 2007, 09:31
ами чете се какво съдържа една диета. тя обикновено се изгражда на база зеленчуци и плодове. намалят калоричната дажба до минимум, правят един инсулинов шок (в случая с бананите), изхвърляш течностите от тялото и няма начин да не свалиш 2-3 кг.
като цяло тази диета е направена за хора които трябва да свалят рязко килограми преди да бъдат подложени на операция. за след това обаче никой нищо не говори, защо ли :oops: :lol:

kaka lara
23rd April 2010, 11:19
дали още някой е на тази диета сега, че гледам темата е доста отдавна. въпросът ми е през четвъртия ден с бананите други плодове и зеленчуци могат ли да се ядат?

daniski
24th April 2010, 15:18
И аз се чудя защо не обръщате внимание на казаното още в описанието:
че тази диета е за сърдечно болни,които бързо трябва да свалят килограми?Няма сол-няма задържана вода,която товари сърдечно-съдовата система!при това тези болни приемат и обезводняващи препарати,които в съчетание с диетата наистина ще изхвърлят до 7кг за седмица.
Това и е целта,а не да се отслабне козметично...
Йо-йото не ви мърда!

kaka lara
24th April 2010, 21:43
дани, а ти с какво свали тези 20 кила? :shock:

дундьо
26th April 2010, 08:39
Сега, като чета, се сещам, че моя колежка преди 3-4 години пазеше такава диета и ми е обяснявала какво вкщлючва, но аз тогава не се впечатлих. Каза ми, че са забранени мазнините, за сол нищо не каза. Тя е от тия, дето харесваха супата. Аз също бих я харесала, защото умирам за боршче или градинарска супа. Може пък вие да сте некадърни готвачки, знам ли.

Мария Василева
26th April 2010, 11:28
а пък и това го има: 100 човека - 100 вкуса. :wink:

daniski
26th April 2010, 14:31
дани, а ти с какво свали тези 20 кила? :shock:

с Дюкан :P
И сега съм пак на него,днес започвам Втора фаза.свалих почти 3кг след 5 дни ударна.

puhhh
1st May 2010, 14:09
Супата може да стане страшно вкусна!
Просто слагате 2 кубчета бюлон вътре и ето ви чудесен пролетен обяд.
Зелето обаче трябва много добре да се свари и, моят съвет е, да бъде нарязано максимално ситно.

kaka lara
1st May 2010, 23:34
Значи по оригиналната рецепта е мн зеленчуци и малко вода. Като се пасира, става тип детско пюре. Колкото и да е вкусна - след 2 дни ти втръсва. Свалих 2 кг, а след 2 дни ги върнах. Сега си купих хапчета Лида. Някой ползвал ли ги е? Четох много отзиви и страх, не страх, се реших.

kaka lara
2nd May 2010, 11:30
Уф, 2 кг свалих и ги върнах за 2 дни. Не е за мен явно. :roll:

seduce
4th May 2010, 15:04
Пробвах я тая диета...една седмица -3.5кг,които върнах за 3 дена,въпреки захранването след нея.Рецепти за самата супа има много,някои наистина са сполучливи-зависи на коя ще попаднеш.После бях на безвъглехидратна...ефекта е по-траен но трябва много да внимаваш какво точно ядеш.Вместо захранване след нея съм на разделно хранене и продължавам да слабея.Съчетавам и с много домакинска работа и се чувствам много добре.
Нещо и за желаещите да отслабнат:ако теглото ви е причина за страдание и дискомфорт НЕ се хвърляте на всяка по-нашумяла диета с надеждата,че това е отговора да бъдете здрави и красиви.Първо трябва да сте психически настроени-помислете добре до колко може да се придържате към избрания режим след месец,два,година.Ако смятате две седмици да пасете плодове и зеленчуци,а след това да опустошите щанда на някоя сладкарница за награда,по-добре изобщо не се измъчвайте-това ще ви донесе само ще разочарование и ще ви откаже още повече.А обещанието,че ще тръгнете на фитнес от другата седмица всички сме го минали.Разгледайте менюто си и помислете кое ви кара да пълнеете-дали е сладкиша за десерт,кафето с много захар или пърженото през ден-човек е това,което яде.След като установите причината започнете плавна промяна на менюто с идеята да сте по-здрави и да се чувствате удоволетворени от себе си.А загубата на килограми приемете като бонус.Всеки иска да отслабне колкото се може по-бързо,ако може от вчера,но колкото е по-драстичен метода,толкова по-временни са резултатите.
И за финал-научете се да се обичате.
Това е моето мнение...

kaka lara
4th May 2010, 21:59
[quote="seduce"]А обещанието,че ще тръгнете на фитнес от другата седмица всички сме го минали.quote]


Ох, толкова си права, не е истина. Всичко е в главата - и волята, и изкушенията, и мързелът. Освен на психотерапия да тръгна...

дундьо
5th May 2010, 11:49
seduce, имам една поправка към теб: няма режим за редуциране на тегло, който може да трае година-две. Няма начин. Може да е режим, който не позволява да пълнееш или да запази вече свалено тегло. Но всеки, който си мисли, че с един и същ режим, особено ако е еднообразен, може да кара до стопяване на последното излишно килограмче в продължение на толкова време - НЕ СТАВА. Всеки има право сам да си строши главата, разбира се, и има право на своите грешки, както и да не вярва на ничий опит. Още повече, че, както знаем, универсална рецепта няма. Не говоря за 5-10 кила. Те не са проблем. Ако ги сваляш година, значи режимът ти не е ефективен. Реалното време за тях е от 3 до 6 месеца. А после почват режимите за задържане. Не просто захранване, а строга дисциплина поне 2 години. Когато имаш много килограми, става още по-сложно. Но това е друга тема.
Тази диета тук е много добра за отскок, да започнеш да сваляш. Просто после продължаваш с нещо друго

Piny
5th May 2010, 11:57
ако са малко килограмите за сваляне ( под 10) - 2кг на месец е нормално. Иначе 3-4кг на месец е реална цел и не чак такъв шок за тялото :wink:
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker/pic/weight_loss/71917/.png (http://www.diaet-ticker.de)

дундьо
5th May 2010, 13:02
Абсолютно вярно!

Piny
5th May 2010, 13:28
ми така де - между половин и един килограм на седмица е нормално и без опасност за здравето. Няма да чакаме 6 месеца да свалим 2кг, я? Макар че ако са повече килограмите в началото се сваля и повече ( първите 2-3 седмици)

дундьо
5th May 2010, 13:43
Ама пък как хубаво се зацикля!

kaka lara
5th May 2010, 22:23
Абе знам, че темата е за зелевата, но понеже виждам, че се говори и по принцип. Мойта кума свали с ДюкЯн 10 кила и изглежда както преди 10 години. Нищо не увисна и не й се развлече. Може би това е най-доброто. Но е много сложно, ако само ти го правиш в семейството. Вече от 1 година задържа супер фигура, качи с биричката малко, но изобщо не е това, което беше. Който има воля, да пробва.

seduce
6th May 2010, 07:26
Точно за волята ми беше думата-ако не можеш да устоиш няма смисъл да се тормозиш с диети,пак ще стигнеш изходната позиция.
Дундьо,ясно че такава дълга диета няма,явно не съм се изразила правилно,за което се извинявам.
Вегетарианството,сурвоядс вото или разделното хранене са добри варианти,но не са за всеки.За кардинална промяна в храненето говорех,да се изхвърли вредното от менюто като цяло.

дундьо
10th May 2010, 17:05
Ох, за съжаление дори разделното хранене не може да се ползва твърде дълго. Разбрах го от интервю на Байкова. Уви и това не става

daniski
10th May 2010, 19:34
аз напоследък чета много за разделното.Защо и то неможе да се използва за дълго :shock: ?

дундьо
12th May 2010, 09:48
Здрасти, Дани! :D
Ами Байкова обяснява, че както и да да си делиш храните, организмът се научава да си складира и след време почва сам да си комбинира. Максималното време е 28 дена, защото всеки организъм има запаси от всичко за 28 дена. Затова често без да си правил нищо нередно - хоп! - качваш едно кило. Значи точно в този момент организмът сам се е погрижил за себе си.