PDA

View Full Version : Кои са здравословните храни?


Гост
26th March 2005, 22:52
Моля ви кажете ми кои са здравословни и кои трябва да се избягват!Аз спазвам един малко странен хранителен режим ям до 17:00ч.Но още няма ефект правя го от 2 седмици,и ходя на тае бо веднъж седми1но просто нямам възможност за повече.Добре ли е да правя упражнения в къщи и дали ще има ефект или по-добре да тичам в парка?

Аз всъщност искам да сваля само 4-5кг. но все пак.Ако имате идея за нещо по добро ми пишете на maria_86bg@abv.bg

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Val
27th March 2005, 11:12
Моля пишете на кирилица.Мисля, че един път седмично е твърде малко, ако искаш да има някакъв ефект. Ако нямаш възможност да ходиш повече, то задължително трябва да правиш упражнения вкъщи и да се движиш колкото може повече - примерно да увеличиш ходенето пеша. Иначе под "нездравословно" разбирай всичко мазно, рафинирани въглехидрати, твърде пикантни храни. Изобщо нещата, които можеш да си купиш, за да похапнеш на крак са все нездравословни. Така че трябва да изключиш от менюто си вафлите, пиците, пържените картофи. Пробвай да замениш белия хляб с пълнозърнест, яж повече плодове и зеленчуци, немазно пилешко месо, най-добре бяло, а не бутчета (разфасовките са често американски и се сещай с какво ги тъпчат там, за да добият тези си зашеметяващи размери), риба. Мини на обезмаслени варианти на млякото, прясно и кисело, сиренето, кашкавала. Разбира се, това не осначава да се лишаваш от любимите си неща окончателно. Натуралният шоколад, например, е добро решение ако ти се дояде нещо сладко, само не прекалявай. Аз лично много се кефя и на компотите от ананас, защото хем са много сладки, хем нямат много калории.
Успех!

27th March 2005, 12:09
Мерси за инфото ще се постарая да се ограничавам но за сиренето и кашкавала ще ми е малко трудно :(А мед мове ли да се хапва и овесени ядки?

riddicko
13th April 2005, 10:11
Това е основния проблем на всички жени, които искат да изгеждат добре и се грижат за това.Първо и най-важно е храненето, така наречената диета, това в никакъв случай не означава глад! За да се изчисти тялото от натрупаните мазнини трябва почети до минимум да се намалят приеманите мазнини и да се ограничат силно и приеманите въглехидрати.Това какво узначава-да се приемат предимно белтъчини. Щом с храненето всичко е наред следва второто по важност тренировките. Трябва да са предимно кардио-тренировки, това узначава аеробни упражнения, където се изразходва повече енергия и съответно се изгарят, така мразените мазнини. За стягане на мускулите на тялото по принцип си има стандартни упражнения, които може да използвате при всяка тренировка, а и уредите във всяка зала са достатъчно за вашата разнообразна тренировка. Специално за корема има специфични упражнения за трите му части, които трябва да се натоварват равномерно, но ефекта не е пълен ако не ги съчетаете с аеробните упражнения-велоаргометър, степер, пътечка и др., тогава успеха е гарантиран в комбинацията с правилно хранене. Ще ти изпратя хранителна таблица на всички храни на e-mail !!! Препорачвам ти белтъчните храни.

le_soleil
27th April 2005, 14:07
Здрасти!Ако не е много нахално може ли и на мен да ми ги пратиш?:)le_soleil@abv.bg

Милко Георгиев
27th April 2005, 19:07
http://spider.noxis.net/pub/fit/what-to-eat.png

Bella
27th April 2005, 21:14
Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.

Милко Георгиев
27th April 2005, 23:05
Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.
Изброените от теб храни не дават нищо ценно/незаменимо на организма. Напротив, бързи и празни калории, които в общия случай се запътват към дупето и паласките. Въглехидрати...

Bella
27th April 2005, 23:33
Моля пишете на кирилица.Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.
Изброените от теб храни не дават нищо ценно/незаменимо на организма. Напротив, бързи и празни калории, които в общия случай се запътват към дупето и паласките. Въглехидрати...
Важно е да не се прекалява с количеството.Аз лично ценя тези храни и не съм забелязала да ми се запътват натам.И не съм съгласна,че не дават нищто ценно,напротив!Но не желая да споря,ти си имаш твое мнение и начин на хранене.Пожелавам ти искрено да си още дълго време здрав :wink:

liophy
10th May 2005, 15:51
Белият хляб не е бърз въглехидрат, моля, моля. Това което имат против белият хляб всички диетолози е, че е лишен от голяма част от витамините си.

mafia
10th May 2005, 15:59
Също така мога да поспоря с Милко и за шоколада 8) Той е доста полезен след тренировка , спомага за бързото въстановяване на организма :wink: . Аз ям яко течен шоколад - средно на 2 дни по 400гр. :D

Rampage
10th May 2005, 16:10
Милко, като се опитваш да втълпиш на всички, че твоята ВМ-НВД е толкова ефективна, защо поне не обясниш как точно я спазваш. Какъв ти е хранителния режим?

Милко Георгиев
10th May 2005, 22:20
Милко, като се опитваш да втълпиш на всички, че твоята ВМ-НВД е толкова ефективна, защо поне не обясниш как точно я спазваш. Какъв ти е хранителния режим?
Закуска: създърма/сушавица, сирене/кашкавал, масло, листна салата.
Обяд: бъркани яйца с бекон и сирене, шкембе чорба, пържола, черен дроб. [не всички храни заедно, редувам различно, каквото ми се яде]
Вечеря: като обяда.
Също така език в масло, крема сирене, дори понякога при нужда и русенско варено. Избягвам мляни неща заради соята.

21st May 2005, 23:45
Моля пишете на кирилица.riddicko :lol: прелест:) ако отново се пъхнеш тук да прочетеш някое и нове мнение ще се радвам да ме удостоиш и мен със едно такова важно изпращане като на оная мацка ако решиш :D -мерси:
the_brutagirl@abv.bg :wink: