PDA

View Full Version : КЪРМЕНЕ и L КАРНИТИН ?


Лора
29th March 2005, 10:12
Моля пишете на кирилица.:?: Възможно ли е :?:
Трябва да се възстановявам след раждане.
Ще започвам тренировки.
За целта ще купя велоергометър на Кетлер.
Не разбирам много и ще съм благодална на компетентно мнение.
:arrow: Л карнитина може ли да го поемам преди тренировка?, въпреки КЪРМЕНЕТО
Ще си купя на MLO - за мен е най добрият.
Та Вие сте :arrow:

liophy
29th March 2005, 15:46
Не съм ползвал Л-карнитин, не съм и доктор.

Това което пише по различните списания за л-карнитина е, че е естесвена аминокиселина, която помага за освобождаване на енергията от мастните клетки. В определени количества се синтезира от тялото, но при определени обстоятелства може да се получи недостиг.

Точно кърменето може да е такъв случай. Тогава приемането на л-карнитин дори било препоръчително.

Kurtni
29th March 2005, 16:53
Този велоергометър който си избрала е добър аз имам такъв... то не че има някакво значение каква марка ще е... както и да е...
За Л-карнитин-а съм чувала от мой познат , който се занимава с фитнес, че не е достатъчно ефекасен... за това той ми препоръча Клен ботерол, който по-принцип е дроборазширяващо лекарство, но като се пие редовно изгаряло мазнини... само че аз го пих 3 месеца и нищо не ми помогна... За това при всеки е различно... пробвай с Л-карнитин дано има ефект... само че не знам дали е безопасен или не в случая... трябва да питаш някой лекар.. Успех

Лора
29th March 2005, 17:51
Моля пишете на кирилица.Моля пишете на кирилица.Този велоергометър който си избрала е добър аз имам такъв... то не че има някакво значение каква марка ще е...
Напротив, има значение.
Когато отидох на място в магазина реших да се кача и да ги пробвам.
Решила съм да отделя около 500 лв. за това удоволствие.
Имаше китайски спортер и Кетлер.
Спряла съм се на модел Корса на Кетлер.
Ами Кетлера има меко каране, докато китайския е с твърдо въртене.
Предполагам се разбра какво искам да кажа :wink:
Ще направя консултация с лекар за л-карнитина, но като не знам към кого точно да го задам :roll:
Все пак не всички са наясно, относно кърменето :roll:
Преди съм пила л-карнитин, но сега..... За мен най добър е на MLO.

Лора
29th March 2005, 17:54
Моля пишете на кирилица.
Вчера се регистрирах, но не мога за вляза, затова пиша като гост.
В мен ли е причината или :roll:

Kurtni
4th April 2005, 13:24
Лора, имаше ли ефект предния път когато го пи този Л-карнитин?
Аз искам да отслабна 3 кг и не мога... какви ли не хапчета пих и тренирам 2 -пъти седмично и нищо.... Та кажи при теб как беше..?

Лора
17th April 2005, 22:56
Моля пишете на кирилица.Лора, имаше ли ефект предния път когато го пи този Л-карнитин?
Аз искам да отслабна 3 кг и не мога... какви ли не хапчета пих и тренирам 2 -пъти седмично и нищо.... Та кажи при теб как беше..?

Да, имаше ефект :!:
Пиех го 30 мин. преди тренировка, като до залата отивах с колело.
Така загрявах преди самата тренировка.
За целта имах колан на MLO.Под него слагах хавлия.
Ефектът беше - мокра хавлия :wink:
Lкарнитина, който пиех пак беше на MLO.

liophy
18th April 2005, 10:02
Ефекта на карнитина е 2-4 часа след приемането. Препоръчително е да го взимаш около 90-120 мин преди тренировка.

Kurtni
19th April 2005, 12:29
Лора, какъв е този колан на МЛО? :roll:
Една приятелка си купи от Гърция гащи от неопрен и с тях тренира, искам и аз да си взема нещо подобно от тук, но никъде не съм виждала... :(

vassbil
19th April 2005, 13:56
Имам китайски велоергометър, свекъра си взе на Кетлер. Разликата е огромна! Не повтаряйте моята грешка - купете си марката - определено си струва парите!

Лора
1st May 2005, 17:58
Моля пишете на кирилица.Моля пишете на кирилица.Лора, какъв е този колан на МЛО? :roll:
Една приятелка си купи от Гърция гащи от неопрен и с тях тренира, искам и аз да си взема нещо подобно от тук, но никъде не съм виждала... :(
MLO продукти има в един спортен магазин на ул.Пиротска, в близост до Халите /не си спомням номера :oops: , но няма как да го пропуснеш/.
Там са официалните вносители.
Собственика е Юлиан Карабиберов, който има няколко фитнес зали.

Лора
1st May 2005, 18:01
Моля пишете на кирилица.Имам китайски велоергометър, свекъра си взе на Кетлер. Разликата е огромна! Не повтаряйте моята грешка - купете си марката - определено си струва парите!
Преди да си купя немският Кетлер ходих до магазина.
Видях и въпросният китайски, та се зачудих.
Качих се и разбира се както съм писала по-горе има огромна разлика.
Качеството струва пари :wink:

edna_jena
1st May 2005, 19:24
za kettler sam napalno saglasna
az predi 2 meseca si vzeh kross trenajor i sam mn dovolna

Kurtni
1st May 2005, 19:36
Е.. аз съм не съм от София и явно няма да си купя... :?