PDA

View Full Version : Хайде заедно да спазваме разделното хранене !!!


sneji_suni
18th December 2006, 17:16
Мои приятели от 2 седмици са на разделното и свалиха по 2 килограма без да се мъчат много.Запалиха и мен.Кой ще е със мен хем ще обменяме и рецептички :oops:

sneji_suni
18th December 2006, 19:58
защо така никой не иска да е със мен.Хайде момичета това е най леснят режим за отслабване :lol:

Police MAIN
18th December 2006, 20:37
А-а-а-а-аа--аа-а-а-а тука не са само момичета! :wink: :roll:

blagovest
18th December 2006, 20:42
А-а-а-а-аа--аа-а-а-а тука не са само момичета! :wink: :roll:
Вярно си е! :lol:

didi_sladka
19th December 2006, 22:26
Мои приятели от 2 седмици са на разделното и свалиха по 2 килограма без да се мъчат много.Запалиха и мен.Кой ще е със мен хем ще обменяме и рецептички :oops:
хей кажи сега кво е тва разделно хранене да видим дали ше бъда с теб :wink:

curka94
19th December 2006, 23:37
Ами обяснете малко аз знам горе долу какво е ама нз дали е удобно в училище 1ва смяна

sneji_suni
20th December 2006, 12:19
във форума на бг. мама е написано доста подробно.Въглехидрати само със зеленчуци.Белтъчини само със зеленчуци.Тестени изделия със зеленчуци и масло.Питайте аз ще ви отговарям.Има ефетк вече съм -1 кг. надолу :roll:

cranberry
20th December 2006, 13:01
никой не е доказал ефективността на разделното хранене по отношение на отслабването. ако има ефект, той по-скоро се дължи на факта, 4е се ядат по-нискокалори4ни храни

sneji_suni
20th December 2006, 13:27
защо мислиш така.Аз познавам много хора които са отслабнали със разделното.А и аз преди години като родих дъщеряси отслабнах със него

blagovest
20th December 2006, 13:32
защо мислиш така.Аз познавам много хора които са отслабнали със разделното.А и аз преди години като родих дъщеряси отслабнах със него
Ти не беше ли на 13 години...? :shock:

sneji_suni
20th December 2006, 15:03
не съм на 13год. а на 39 нещо се бъркаш

cranberry
20th December 2006, 15:08
защо мислиш така.Аз познавам много хора които са отслабнали със разделното.А и аз преди години като родих дъщеряси отслабнах със него
обяснявам на какво се дължи отслабването - на нискокалори4ните храни, а не на разделното приемане на определени хранителни вещества

sneji_suni
20th December 2006, 15:30
не е така.Защото аз ям и пълнозърнест хляб със масло.Картофите да не са ниско калорични.Сега си направих печени ябълки със сироп от захар вода и ванилия-препечени.Това всичко да не е ниско калорично :oops:

cranberry
20th December 2006, 15:54
е да де ама не нагъваш маслото с лъжицата
на тая филия МАКС 10 гр масло да има, ама в най-калори4ния слу4ай 10 грама
картофите, ако не са пържени (а пържените не се препоръ4ват при разделното хранене), са изклю4ително нискокалори4ни, друг е въпроса, 4е са въглехидратна бомба
захарния сироп - защоооо? сложи си мед по-добре

леля мичИ
20th December 2006, 16:42
Аз преди 10-тина години отслабнах 8кг. с еднообразно хранене цял ден- първобитният вид на разделното :lol:
Цял ден ям едно и също, като разбира се изключвам гозбите в които има много продукти.:wink:
Яла съм по 5 кренвирша :twisted: на ден, или салата зеле с майонеза и въпреки всичко отслабнах чувствително...
Сега от 7-8 дни прилагам същата диета, само че без кренвирши ,а с пиле и други такива по-здравословни храни.... :wink:

...покрай празниците, ще я наруша малко, но какво да се прави, като съм лакомия :twisted:

bimbi
21st December 2006, 10:34
абе я кажете разделно кво значи, абсолютно един продукт ли трябва да се яде, или може примерно домати с ориз, или пък задушени зеленчуци от миксовете /щото нали вътре са поне 2-3 вида зеленчуци.../ :roll:

pyceHka
21st December 2006, 12:57
правят се комбинации на базата на състава на храните :) миксовете, които продават (примерно грах, царевица и моркови) са добра комбинация :)

Петко К
22nd December 2006, 11:09
защо така никой не иска да е със мен.Хайде момичета това е най леснят режим за отслабване :lol:

Най - лесния режим е да не тъпчеш всичко подред, а да се придържаш към един разумен начин на хранене с качествени храни в нужните количества.


Яла съм по 5 кренвирша :twisted: на ден, или салата зеле с майонеза и въпреки всичко отслабнах чувствително...
Сега от 7-8 дни прилагам същата диета, само че без кренвирши ,а с пиле и други такива по-здравословни храни.... :wink:


Да, кренвиршите са много полезна "храна" :lol: Майонезата не им отстъпва.
5 броя кренвирши = 500 грама = максимум 1000 калории. Ето ти го цялото "чудо" - ядеш малко калории, нормално е да отслабваш. Същия ефект щеше да има и без да си на "разделно" хранене.
не е така.Защото аз ям и пълнозърнест хляб със масло.Картофите да не са ниско калорични.Сега си направих печени ябълки със сироп от захар вода и ванилия-препечени.Това всичко да не е ниско калорично :oops:

Дай дефиниция на нискоколарично!
Не се заблуждавай - няма вариант да ядете много и да отслабвате. Щом си отслабнала, значи си яла по - малко от необходимото за подържане на теглото. И това е щяло да стане, независимо дали си била на разделно хранене или не.
А да ядеш сироп със захар и да си мислиш, че правиш нещо полезно е и аз не знам - не глупост, ами пълна тъпотия.
Не мога да схвана идеята на този тип хранене (сигурно щото няма такава), но както и да е, хората вярват на всякакви глупости, не се учудвам вече.

Aquanim
3rd January 2007, 15:56
мама не знае що е то разделно хранене ;-( +5кг за коледа
аиде сега пак да се чудя и мая как да ги сваля :)

MINI
4th January 2007, 13:17
абе я кажете разделно кво значи, абсолютно един продукт ли трябва да се яде, или може примерно домати с ориз, или пък задушени зеленчуци от миксовете /щото нали вътре са поне 2-3 вида зеленчуци.../ :roll:
и на мен ми се иска да зная малко повече за разделното хранене , отразява ми се супер и на стомаха и на килцата , ако някои има повече инфо , споделете моля ... :roll:

леля мичИ
4th January 2007, 21:43
Конкретно ме интересува:
домати и ориз съвместими ли са при разделното..?

apoklistika
4th January 2007, 22:07
Мисля,че са съвместими

milenva
4th January 2007, 22:48
При разделното доматите са плодове (които се консумират изкючително самостоятелно) и по тази логика не са съвместими с ориза. До колкото се сещам обаче можеше да се яде домат и сирене, по някаква странна логика на шопската салата предполагам :lol:

Моят личен опит е, че след като спрях разделното хранене и започнах да се храня често с качествена храна в малки количества, без проблем поддаржам здравословно тегло

apoklistika
4th January 2007, 22:58
Могат да се ядат със сирене,да.А за ориза,срещала съм ги в комбинация в разни рецепти за разделни манджи,затова си мисля,че може.

леля мичИ
4th January 2007, 23:07
Аз ям цял ден ориз с домати и ми е вкусно и си мисля, че е разделно :lol:
Днес обаче съм на 3 ябълки и ме цепи глава от глад :2014:
Обаче..... утре- риба :2007:, калмари:2007: , октопод:2007: , скариди.... уау тече ми лигата :2005: и ако мине кит- и него ще го сгъна :girl_haha:

jedira
5th January 2007, 09:18
При разделното доматите са плодове (които се консумират изкючително самостоятелно) и по тази логика не са съвместими с ориза.
Тука не съм съгласна доматите,краставиците и чушките се комбинират като зеленчуци,обаче ако се ядат самостоятелно се комбинират и с плодове,това от Сила за живот 8)

luna
5th January 2007, 10:45
Разделно хранене може да се спазва най-лесно като отделиш протеините от животински произход от въглехидратите. Плодовете също не се комбинират с нищо друго и се консумират най-добре сутрин на гладно. Количеството на храната не е важно, но качеството -да. Например едни кремвирши или някакъв друг колбас, пълен с добавки и консерванти е вредна храна. Пържено, панирано, чипсове и др. глупости са противопоказни.
Едно приятелка отслабна заветните няколко кг с рестриктивно разделно хранене, т.е. с малко калории, без мазнини и сол, само натурална храна. И от тогава е на разделно хранене без ограничаване на количество и калории и не е качила и грам. Лошото е, че организма е свикнал вече на хубава храна и ако си позволи някое празнично освинване направо се чувства като отровена

jito7
8th January 2007, 20:23
а какви за изискванията да е разделно - всеки ден ядеш само един вид храна или на всяко отделно хранене? тоест мога ли спокойно да си спазвам сегашния си режим - сутрин плодове, до обяд някой и друг въглехидрат (препечена филийка бонус примерно), следобяд месце веднъж и за вечеря салатка от пресни, сезонни зеленчуци (зеле и моркови в момента)?

sneji_suni
10th January 2007, 15:59
хайде момичета ,аз съм -2 кг надолу.Като си хапвам хубавичко.Вие как сте ще спазвате ли със мен или не :lol:

bimbi
10th January 2007, 17:56
хайде момичета ,аз съм -2 кг надолу.Като си хапвам хубавичко.Вие как сте ще спазвате ли със мен или не :lol:кажи си менюто

PassiON_
11th January 2007, 00:01
Ммм и аз съм я чела "Сила на живот" преди време. Даже бях почнала да се храня така, в следствие на което бях спряла въобще да ям месо. После обаче почнах да спортувам и изведнъж взех и да препадам по улиците :D , оказа се че имам нисък химоглобин.
Немога да ви кажа дали съм свалила нещо, щото аз все варирам между 53-54:57-58 и колкото лесно ги качвам толкова и лесно ги свалям :) само малок намалявам храната. А като изключим пристъпите на неодържима нужда от сладко (само да ми мине изпита) се храня горе долу така: до обяд ям плодове и изпивам 1.5 л. вода; на обяд ям въглехидрати - някаква посна манджа + салата (или направо си хрупам зеле, това заради целулозата която се съдържа, помага за по-лесното усвояване на въглехидрата); следва тренировка; и за вечеря - кисело мляко, яице, сирене, пиле (зависи какво има в хладилника) + зеле или краставици. А е имало и моменти когато вечер изпивам само по една чаша прясно мляко.
Даа в общи линии простото правило е да разделиш белтъкът от въглехидрата, да не смесваш сладки и кисели полодове и плодовете да ги консомираш до обяд. Бе не е толкоз трудно да отслабнеш само трябва да си съчетаеш правилно храните и да овеличиш малко тренировките :) И за седмица излишните 2 кг. изчезват без и да ги осетиш.
хехе поне при мен е така

sneji_suni
11th January 2007, 10:19
ето моето меню-до обед една ябълка,на обед ще хапна ашуре със мед и канела.слетобед ако прегладнея малко кисело мляко,вечеря-кисело зеле сготвено със ориз. :roll:

blagovest
11th January 2007, 11:26
ето моето меню-до обед една ябълка,на обед ще хапна ашуре със мед и канела.слетобед ако прегладнея малко кисело мляко,вечеря-кисело зеле сготвено със ориз. :roll:

Ти направо преяждаш...браво,браво... :lol: :twisted:
А защо отслабваш ли...ами май защото поемаш малко калории... :)

sneji_suni
11th January 2007, 11:39
ти май нещо се заяждаш със мен :cry:

bimbi
11th January 2007, 11:49
ти май нещо се заяждаш със мен :cry:никой не се заяжда, и на мен ми направи впечатление че ядеш адски малко. и да не си на разделно, с толкова храна пак ще отслабнеш :)
тия 2 кила за колко време ги свали?

sneji_suni
11th January 2007, 12:48
за 10 дена,но бях и на ски.все пак и движението оказва влияние :wink:

Петко К
11th January 2007, 16:35
ето моето меню-до обед една ябълка,на обед ще хапна ашуре със мед и канела.слетобед ако прегладнея малко кисело мляко,вечеря-кисело зеле сготвено със ориз. :roll:

Това не е меню, в него почти няма храна.

apoklistika
11th January 2007, 16:49
Това не само, че не е никакво меню, аз се чудя как още не си почнала да припадаш.
За тези,които наистина са решили да се пробват с разделното, тук (http://gotvarstvo.georgievi.net/c/category_2/category_18/category_19/) има рецепти и съвети.
Аз мисля да мина на такъв режим, не толкова заради свалянето на килограми, а защото забелязах,че наистина от някои храни, комбинирани заедно, не се чувствам добре

vipogosta
24th January 2007, 17:03
искам да ви кажа че така и неразбрах какво е това разделно хранене и как се провежда. Затова ще опитам точковата диета :lol: :roll:

Executor
17th February 2007, 19:40
А бе хора. РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ Е ГЛУПОСТ. Говоря ви напълно честно. Това може да се яде с това .. ама това с онова неможе.
Може би трябва да ви кажа как свалих 20 килограма за 8 месеца и вече 4 години нямам никакви проблеми с теглото.

1. ЗАРЕЖЕТЕ РАЗДЕЛНОТО ХРАНЕНЕ
2. НИЩО НЕ РАЗДЕЛЯЙТЕ
3. Важно е да намалите въглехидратите.... добра идея е да ядете МНОГО малко хляб да намалите сладкото до минимум.
Това вечер мляко сутрин банани.. ГЛУПСОТИ след като спрете това пак качвате. Хората са казали БАВНО НО СЛАВНО. Един килограм на седмица може би е добре.. за да сте сигурни че в тоя 1 кг. поне някаква част са мазнини. Спорта много ясно помага.
Аз просто спрях хляба 4 години вече не ям. Ям си сладко ям но по малко (тоест пурвите няколко месеца почти не ядях сладко) след като свалите килограмите които искате и задържите 6 7 месеца на тях .. после си яжте сладко и такива (естествено не прекалявайте). ХЛЯБА това е. Но не е за всеки чесно казано. Ако може просто да го ограничите.
Иначе забравете това днес пиле утре яйца. ГЛУПОСТИ. И свинско да ядете все тая. Когато поемате мазнини след врееме организма спира да запасява мазнини защотото получава от храната, започва да изхвъля и запасите. Или пък някой като ми каже пържено не само варено. ГЛУПОСТИ. Добре е да не е с олио АМА ПАК НЕ ПРЕЧИ. Доло горе си направете сметката с въглехидратите. Яжте си нормално СУТРИН задължително. Вечер след 6 7 не яжте. ДАЖЕ ПЛОДОВЕ.
Пийте доста вода 1 2 литра са НИЩО. Няма значение вечер ли я пиете на обед ли сутрин ли .....
Трайните резултати се постигат бавно. И когато свалите определени килограми и сте стигнали желаните 70 (примерно) ами задръжте ги 4 5 месеца ПОНЕ, после мислете ако искате да качите нещо МУСКОЛИ... :D.
Най-мразя някой да ми каже аз съм на диета но не отлслабвам.
Ами то от неправелни диети и незнам си какво. Толкова е просто че неможе да бъде.
Повтарям се ама... СВИНСКО само да ядете намалите ли Въглехидратите гарантирам ви ще постигние това което искате.
Сега без хляб е гадно , но аз примерно съм свикнал и ми е супер.
Просто го намалете до минимум. Ама да не да ядете по половин хляб на ден и да кажете намалих го ;)

Малко набързо го написах това. Не е подредено. Ама чета тука и се ядосах на някои глупости.

MuMu
21st February 2007, 13:31
Това е велико и много помага.С майка ми сме се хванали двете и има ефект.Запомнете само,че се яде бавно и не се ядат картофите с месото,доматите със сирене и ориз с месо.И по една активия на ден помага наистина :wink:

Rusalka
22nd February 2007, 18:23
И аз съм с вас :D .От една седмица съм на разделно и съм свалила 2 :1259: килца без спорт.Нямам време за него,но за сметка на това се предвижвам пеш.Общо на ден вървя около 5км,средно темпо.
Имам въпросче.Пречи ли много ако си хапна в 22.00 часа, а легна в 23.00 ?Работя до 21.00 и забравям да хапвам в края на работния ден,а когато се прибера съм гладна.Пък и друго си е когато хапваш в къщи.

ellezar
7th June 2007, 21:04
Executor,по-леко,бе,човече...като не си пробвал и не ти изнася,недей да говориш кое е глупости и кое не.Аз съм на разделно от 9години и ще ти кажа,че съм нов човек,не само отслабнах,но и здравословно се чувствам много по-добре'
Rusalka,ами зависи какво и колко ще ядеш все пак :roll:

Antoinette
8th June 2007, 15:04
А домати със сирене защо не може? Доматите не са ли зеленчуци или не съвсем?
И още едно въпросче-например пилешкото месо и сиренето са белтъчини. Мога ли на едно хранене да ям и пилешко, и сирене след като и двете са белтъчини или не може?

poludqh
16th June 2007, 17:37
И аз съм с вас :) Със сигурност разделното хранене има ефект.. тати беше 120 стана 90кг. за 3 месеца. Всеки ден караше колело около 50 км. изминаваше. Ядеше салати с пилешко и риби и много плодове. Задържа килата 1 година само дето после постепенно се отпусна и килата започнаха да се качват и си ги върна..та сега цялото семейство сме пак на линия. :2019:

FASH1ON
16th June 2007, 20:28
ето ве деца не се карайте, прилично полезна таблица..
http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm