PDA

View Full Version : СИНУЗИТ


angelena
26th December 2006, 21:45
Моля кажете нещо ако знаете,с какво се лекува,облекчава и др. и т. н.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :!: П.С. мн.боли. :(

Police MAIN
26th December 2006, 22:00
И на мене ми се е случвало наистина е неприятно но се оправи с капки и нагрефки! :wink:

Джу
26th December 2006, 22:32
Бабешки илачи има много-морска сол: затопляш я и си я слагаш върху носа, разбира се в кърпа :wink:

С морска сол може и да си правиш промивки, даже е по-хубаво от нагревките.

Масло в носа, също помага. Краве масло в нослето, ако ти се занимава, малко е сложно :D

Пробвай да си направиш и кашичка от брашно и черен пипер, която да сложиш върху носа и над веждите, също помага.

Има едни капки-Пиносол-те са от етерични масла-мента и евкалипт. С това можеш и да се инхалираш, като капнеш във вряща вода от него.

Инхалации с босилек :wink:

Има и едно хомеопатично, полско лекарство, но забравих как се казва, едни таблетки са, доста добри, ще питам утре как се казваха.

Течно витамиц Ц в носа.

Никакви капки, по-зле става, единствено тези от етеричните мсла, които ти споменах, те са поне натурален продукт .

Има в аптеките и един балсам от хималайски билки, той е за простуди, главно бронхити и синузити също, мажеш си с него отвътре носа, може и ако ти щипе от външната страна, и на челтоо сложи задължително.

Police MAIN
26th December 2006, 22:34
Никакви капки
:2016:

Джу
26th December 2006, 22:41
Чудиш се защо ли? :1242: :1241:

uspeh
26th December 2006, 22:41
Никакви капки
:2016:
Какво имаш предвид?

Police MAIN
26th December 2006, 22:51
Никакви капки
:2016:
Какво имаш предвид?


Еми незнам аз лично използвах капки (правиха ми ги) и ми подеистваха! :wink:

Джу
26th December 2006, 22:53
Капките се ползват до едно време, след това не само, че не помагат, ами и се получават налепи в носната кухина...Аз ползвах специален спрей, ама ми го предписаха в Германия и не помня вече как се казваше :lol:

Утре ще ходя на УНГ и ще предам какво са ми казали. Аз от една година страдам от бронхити, ангини, синузит и отити, та си ***** майката :cry: 7 вида антибиотик изпих тази година, утре ме чакат два доктора, един сутринта, друг след обяд :?

Police MAIN
26th December 2006, 23:01
О.к маце съгласен съм :wink:

п.п (Съжелявам са Спама) :roll:

angelena
26th December 2006, 23:39
Аз също утре ще ходя на доктор уши,нос,гърло.Ох ДЖУ и на мен ми писна от болести,доктори,лекарства и прочие.Понякога се чудя имали изобщо някои по болен от мен :?

verita
27th December 2006, 10:30
Сестра ми си слага срязана скилидка чесън в носа за 5 минути. Звучи гадно, но според ня не се усеща смрад като ти е запушено всичко.

Джу
27th December 2006, 11:46
Освен чесън, може и лук :lol: малко гнус и бая пари, ама ше се жертваме 8)

аз се завърнах от УНГ, след малко ме чака гинеколог. При мен се оказа по-сложна работата, 6 месеца лечение, няма да споменавам цената на илачите. Имам фабричен дефект на носната стена и лигавица :wink: Хохо за сега няма да се налага да ми разбиват нослето :D

Джу
27th December 2006, 11:56
О.к маце съгласен съм :wink:

п.п (Съжелявам са Спама) :roll:

"Маце" може да наричаш гаджето си, но не и мен!

И когато дават някакъв медицински съвет и акъл, не говоря наизуст, а от личен опит и след консултация с лекар. За синузита има специални спрейове, които са с лекарско предписание. Дали имаш синузит или нямаш, може да установи само специалист, след преглед и направена рентгенова снимка. Синузит с обикновени капки за хрема не се лекува. Понякога се назначава и антибитоично лечение.....

Police MAIN
27th December 2006, 12:04
о.к шефе! :roll:

angelena
27th December 2006, 14:35
В момента си слагам мед в носа и отпушва,обаче мн. боли и смъди

Atlantida
27th December 2006, 14:58
На мен след снимка ми изписаха антибиотик Родожил...5-7 дни някъде. Почнаха да излизат едни големи тампони...ужас! Но поне мина с спря да ме цепи глава. И наистина може да се образуват налепи.Аз имам полип в едната ноздра, но ме е шубе да ида да го махна :oops:

Джу
27th December 2006, 20:14
В момента си слагам мед в носа и отпушва,обаче мн. боли и смъди
Беше ли на УНГ?

Дидичка
27th December 2006, 23:41
Топличко,топличко и шапка на главата като излизаш навънка

angelena
28th December 2006, 01:18
Да ходих на УНГ,взех си направление за нагревки и след нова година ги започвам.А хапчетата още не съм ги купила.

Excel
28th December 2006, 05:01
На мен след снимка ми изписаха антибиотик Родожил...5-7 дни някъде.
Родожила , който е и за венци ли ?

Atlantida
28th December 2006, 13:37
Да.Той е за проблеми с венците или синусите и др.дихателни пътища. Някъде към 36лв май беше 1 кутия-2 блистера.На мен ми трябваха 3 блистера.

angelena
28th December 2006, 22:09
Този антибиотик Родожила помага ли? При мен главоболието е мн. силно.А и ако помага имали по дълък ефект.

Atlantida
28th December 2006, 22:41
Мисля, че ако не е прекалено зле положението ще помогне.НО ПИТАЙ ЛЕКАР! И си направи снимка.Откакто ти мине 1 път се пази-шапка или лента задължително.

angelena
29th December 2006, 23:39
Да аз снимка съм си правила,а за лекарството ще питам лекаря си. :wink:

Джу
30th December 2006, 11:04
Мила, не е хубаво да прибягваш до антибиотици, от мен да го знаеш :wink:

Антибиотикът е за много тежки форми на синузит. При мен беше хроничен, пансинузит, не можех да дишам, тиквата ме цепеше месеци наред, а от носът ми изтичаше направо гной......тогава пих един път антибиотик и понеже не се повлиях до край, ми дадоха други хапове, на билкова основа. Подобни пия и в момента. Но антибиотикът е много крайна мярка!

Иди на лекар и той ще ти даде някакво лекарство, аз не смея сега да ти препоръчвам, каквото и да било, защото не съм лекар и мога да ти навреда.

Виж какво ти писах по-горе за морската сол и другите "бабини" илачи и го направи. Помага много и не е вредно, ако не ти помогне, няма и да ти навреди, както химическите препарати. :wink:

Джу
30th December 2006, 11:29
Сега се сетих за един готин спрей, който аз позлвах-принципно е немски, ако не се лъжа, но вивях и в български сайтове да го препоръчват-Синупрет (Sinupret).

Официалният сайт е на немски http://www.sinupret.de/index.php?arg=/sid/19f35bf8c9411c7ca2b384dceae2dd62/lang/de/fn/1_1, но ето тук можеш да видиш, че съдържа само билкови екстракти и морска сол :wink:

чичо
30th December 2006, 11:47
Задължително консултация с УНГ специалист!
Антибиотик ще пиеш ако е нужно,въпроса е ,че те си знаят какво да ти изписват и не се изписва само един или два вида антибиотик!Може пък и да ти се размине антибиотика,зависи какъв е причинителя на инфекцията ,вида на възспалението,клиничната картина и т.н.
Скорошно оздравяване! :wink:

Africa
30th December 2006, 12:03
На мен лично за синузита ми помогнаха нагревки и капките Виброцил.

Police MAIN
30th December 2006, 12:07
На мен лично за синузита ми помогнаха нагревки и капките Виброцил.
Аз пък от тия капки виброцил така ми се запушваше носа , че не е истина!

чичо
30th December 2006, 18:38
Виброцил са лечебни капки,затова на ти се е отпушвал носа... :idea:
Иначе да,така минава синузит ,с нагревки и тези капки.....:wink:

Yansi
30th December 2006, 20:08
А за мен Виброцила са най-страхотните капки на света :2004: :lol: единствено с тях ми се отпушва носа когато съм болна

duska20
21st November 2007, 13:53
Някой ще каже ли какви са първите симптоми за синузит. Освен главоболие, възможно ли е леко повишаване на телесната температура?

чичо
21st November 2007, 14:59
Ами това,което казваш са характерни симптоми на много заболявания..Казва се астено-адинамичен синдром...Това предхожда повечето инфекциозни заболявания,преди да се появят характерните симптоми,които са от значение за поставяне на диагноза...Когато става дума за остър максиларен синуит,характерни са болките под очите,спонтанни и при натиск,характерна тежест при навеждане напред,също така доста жени казват ,че при слизане по стълби (особено с токчета) пак има същата болка ,възможно е и силно главоболие.Може да има изтичане на секрет от носа..Когато има възспаление и на т.нар фронтален синус ,тогава има и болка в областтана челото или между очите..Поставяне на диагноза става най-често след съобщаване на такива оплаквания и рентгенова снимка на синуси :idea:

duska20
22nd November 2007, 09:50
Благодаря Yavor. Ходих на УНГ, според който категорично нямам синизут,само че симптомите си ги има. Честно казано, не знам кам какъв друг доктор да се обърна.

KOKITO
24th November 2007, 15:50
Има едни капсули Геломитрол форте. Съдържат етерични масла и водят до втечняване на секрета. На мене много ми помагат.

duska20
3rd January 2008, 20:01
Хора знам една рецепта с хора с синузит в тежка форма. Морски краставички в носа...но да се прави при лекар, защото може да се получи алергична реакция.

mallvina
3rd January 2008, 21:47
една рецепта за хора с синузит ..Морски краставички в носа...
Абсолютно противопоказно!
Един комшия на село това лято си набрал точно такива краставички от морето и отишъл при селския доктор .Едвам го спасиха лекарите в С-я, имаше късмет.Не го правете :!:

чичо
3rd January 2008, 22:05
Хора знам една рецепта с хора с синузит в тежка форма. Морски краставички в носа...но да се прави при лекар, защото може да се получи алергична реакция.
За синузит в тежка форма си има сериозни антибиотици,болнично лечение в УНГ отделение и други неща,но последно въпросните краставички!Но понеже Българина разбира най-много от футбол,политика и медицина,сме на такова дередже.... :idea:

duska20
3rd January 2008, 23:55
Съжалявам, ако съм подвела някой с тази рецепта. Знам, че на някои им е помогнала да забравят що е синузит но и аз от лекари съм чувала, че е много опасно. Аз лично не бих рискувала.

Мария Василева
4th January 2008, 00:16
ох, duska и аз я знам тази рецепта, но ако знаеш как боли и наистина е отрова. последно ползвах спиртен извлек от това, място не си намерих. но има хора наистина са доволни, явно им е помогнало, то човек до какво ли не прибягва като търси решение, но това по-добре да се забрави. :?

mallvina
4th January 2008, 08:18
Maria Vassileva и ти ли с краставички, леле ужас :?
тез краставички са толкова силни все едно си взел отрова за мишки,даже тя отровата е по слаба.Това те изгаря от всякъде,сигурно си сложила съвсем малко,за да не те хване сериозно.
Duska,добре че сподели.Този комшия и той прочел във вестник Лечител ли,Доктор ..,някой от тези и решил да пробва ,млад човек на 43 години е и отишъл да пита селския лекар и този колко разбира и му сложил :2014:от елексира . И в тези вестници какви изпитани абсурдни рецепти предлагат понякога ,обаче както казват българина нали разбира от всичко и вярва само в себе си и не мисли.
Аз също имам нетипичен заден синузит. Рядък екземпляр ,диагноза заден синузит от 5 лекари без такива симптоми,на снимка не се вижда нищо,когато е синузит синусите са ти очертани с черни кръгове и се вижда ясно ,нищо няма,рядко ме боли глава само от морската вода.Симптоми -когато съм болна имам хрема която се стича по заден път :? и ме кара да кашлям,Не е алергия.Ужас,много неприятно .Няма лек май за това.От самосебеси минава.Тавипек и Геломиртол форте помагат горе-долу.

Sunflowera
4th January 2008, 11:14
Като малка имах синузит, защото все карах ски без шапка (от гъзария). Караха ме да дишам парата от топящ се карамел и ми помагаше, но това беше преди бая години, сега вероятно има измислени лекарства вече :roll: . Също съм чувала за напъхване на кестени в ноздрите, но не се наемам да препоръчвам такива алтернативни лечения :roll: .

duska20
4th January 2008, 13:15
Maria Vassileva и ти ли с краставички, леле ужас :?
тез краставички са толкова силни все едно си взел отрова за мишки,даже тя отровата е по слаба.Това те изгаря от всякъде,сигурно си сложила съвсем малко,за да не те хване сериозно.
Duska,добре че сподели.Този комшия и той прочел във вестник Лечител ли,Доктор ..,някой от тези и решил да пробва ,млад човек на 43 години е и отишъл да пита селския лекар и този колко разбира и му сложил :2014:от елексира . И в тези вестници какви изпитани абсурдни рецепти предлагат понякога ,обаче както казват българина нали разбира от всичко и вярва само в себе си и не мисли.
Аз също имам нетипичен заден синузит. Рядък екземпляр ,диагноза заден синузит от 5 лекари без такива симптоми,на снимка не се вижда нищо,когато е синузит синусите са ти очертани с черни кръгове и се вижда ясно ,нищо няма,рядко ме боли глава само от морската вода.Симптоми -когато съм болна имам хрема която се стича по заден път :? и ме кара да кашлям,Не е алергия.Ужас,много неприятно .Няма лек май за това.От самосебеси минава.Тавипек и Геломиртол форте помагат горе-долу.


Аз не съм го чела във вестник, но познавам хора, на които наистина име помогнала тази рецепта. Но лекарите щом казват, че е рисковано по-добре да не се прилага.

mallvina
4th January 2008, 13:31
Sunflowera,ти пък кестени ,аз съм чувала от бабите на село за синузит шишарки се варят и незнам какво още и много помагало,това са глупости,шишарките какво има в тях -нищо,кухо е от всякъде.
не Duska,не ме разбра,нямам предвид теб,добре че сподели защото вероятността да пукнеш е по голяма от колкото да се излекуваш от това.Думи на лекари от военна болница :idea:

Мария Василева
4th January 2008, 13:54
аз за синузита си имам едно простичко средство - затоплена морска сол и си правя загряаващ компрес с нея на синусите.

mallvina
4th January 2008, 14:14
да,това е най безопасно и помага също, морска сол препоръчват и да се вдишва но малко защото е силна ,морска сол една лъжичка разредена с вода една чаша и се смърка навътре,може и с обикновенна при хрема помага но пак относително при всеки различно при мен много зле се чувствам,започвам да кашлям непрекъснато като алергия ,а други наистина им минава защото секретите се втечняват солта прочиства.

absentee
5th January 2008, 19:32
Аз имам синузит... Хронично заболяване... Леко да духне ветрец или един дъжд лятно време и съм "готов".

Аз лично ползвам - Mukoseptonex E (капки за нос). Рядко си правя нагревки.

Когато нещата загрубеят - Augmentin 1000mg - 1 x 12 часа. <-- Антибиотик
Или по-евтиният вариант - Amoksiklav 1000mg - 1 x 12 часа. <-- Антибиотик

Gia
20th January 2008, 08:51
Имам чувството, че май всеки страда в определен период от гадния синузит. И от много акъл, аз съм влюбена точно във ветровития град.
По същество де, преди няколко седмици, засякох едно предаване на Опра, в която д-р Оз (много кадърен чичко доктор) представи т.нар. 'nanny pot' или 'nasal bidet' цък тук да го видиш (http://www.oprah.com/health/oz/oz_20070426_350_106.jhtml). Целта на уреда, който прилича на лампата на Аладин, е да вдишаш от него хладка вода с разтворена нейодирана сол. Действа като от едната ноздра се вдишва, от другата се издишва и по този начин се пречиства не само от алергени като полен, бактерии, прах, но и редуцира възпалението на мукусната мембрана. Уредът го дават като чудесно средство срещу синузит дори пред лекарствата, защото решавал проблема механично и е познат от дълбока древност. Т.е. и самите лекари го препоръчват. Мисля да го пробвам...Че тук няма морски краставички :lol:

maiolina
14th March 2008, 16:26
Здравейте! Реших и аз да споделя.... сега съм на почти 27 години...Когато бях на 6-7 год. нещо не ми беше наред, болеше ме главата непрекъснато, не понасях светлина... и така 16 години наред. Ходила съм на 138734029 лекари и всеки път едно и също "хроничен синузит от ляво, заради възпален тригеминус".И се започна едно дълго безкрайно лечение....с каквото се сетите. А главоболието беше непоносимо...стигаше се до повръщане и припадъци( няколко пъти и в дискотека, взимаха ме за "дрога" :( ) Бях свикнала... да си пия аулин, нимезил и др. болкоуспокояващи за да издържам часовете в училище, лекциите и т.н. А пък ксилометазолина(капки за нос) ползвах поне 10 години и вече бях пристрастена към тях. Всичко това приключи много неочаквано за мен....чувала съм, че ако се гмурнеш(надълбоко) или се качиш на самолет има някакъв ефект....е качих се на самолет...летях само 1,40ч. до Атина и край! Вече три години нито капки, нито синузит, нито болки....чудо!!!!
Та ако не сте се качвали на самолет, това може и да помогне, пробвайте и успех! :)

Dia_t
17th March 2008, 15:53
На мен единствено ми помага морската сол.В торбичка от плат слагам малко сол нагрявам я и после на челото,прави се по няколко пъти а ден.

Vessi61
5th August 2008, 19:25
Освен всички народни методи за лечение на синуита хубаво е да се пие нещо,което по-лесно ще отстрани секрета,който се натрупва в синусите.Опитайте да допълвате лечението със сиропа Флудитек.Ще се изненадате от резултата.

Be.sun
6th August 2008, 09:47
Аз също се бях притеснила, че имам синузит. Постоянно ми тече носа и кихам като луда/глава не ме боли/ Отидох преди един месец на УНГ и лекарката ми каза че имам някаква алергия. Изписа ми Виброцил назален гел и някакви хапчета за алергия. От Виброцила съм доволна. Той е за остър синузит и ринит. За капки Виброцил незнам, но опитайте с назалния гел. Но най-добре на УНГ.
Успех

Sunny Girl
15th January 2010, 16:39
На мен Назодрен много ми помогна. Това е спрай и отпушва носа мигновенно стимулира отделянето на цялата гной която се е събрала и лекува.

kristalina
15th January 2010, 17:20
Още докато усетя,че синузитът ми се обостря,веднага започвам прием на Геломиртол Форте,в комбинация със спрей Олинт и назален гел Нисита.Обостри ли се обаче,положението е жестоко-губя ориентация от главоболие и откачам напълно от болка.

kpacu09
21st January 2010, 10:14
Да прибавя и аз нещо което съм пробвала и ползвам ежедневно
каничка за промиване на носал Видях че я продават и във Фрамар
онлайн магазина под медицински принадлежности. Употребява се с готварска сол сутрин и вечер за да има ефект и наистина има. Ползвам я от 3 години и не помня какво е синудит или дори запушен нос. Успех! :)

Gia
21st January 2010, 17:40
Краси, точно за нещо подобно и аз писах на предната страница. Докторът, който обясняваше приложението й, обясни, че идва от арабските страни. Няма никакво значение, добре че я има и в БГ вече, наистина е много ефикасна!

kpacu09
21st January 2010, 21:09
Краси, точно за нещо подобно и аз писах на предната страница. Докторът, който обясняваше приложението й, обясни, че идва от арабските страни. Няма никакво значение, добре че я има и в БГ вече, наистина е много ефикасна!

Да, чак сега прочетох Gia, каничката е с йогийски произход и прочистването на носа е йогийска техника, която се казва Нети. Така не се позволява на разни бактерии и вируси да виреят в носоглътката. :)

BlueRay
2nd February 2010, 13:38
Здравейте и от мен,
Относно синузита, в аптеката до нас ми препоръчаха спрей за пръскане на растителна основа. Казва се Назодрен и доколкото разбрах е сравнително нов продукт на пазара. Веднага получих облекчение, но за всеки случай се консултирах по телефона и с личната си лекарка, която ми каза, че щом има ефект да продължавам да си го ползвам. Така и ще направя, пък да видим какво ще излезе. Успех.

diadora
3rd February 2010, 01:56
Краси, точно за нещо подобно и аз писах на предната страница. Докторът, който обясняваше приложението й, обясни, че идва от арабските страни. Няма никакво значение, добре че я има и в БГ вече, наистина е много ефикасна!

Да, чак сега прочетох Gia, каничката е с йогийски произход и прочистването на носа е йогийска техника, която се казва Нети. Така не се позволява на разни бактерии и вируси да виреят в носоглътката. :)

Аз промивам носле на детенце с физиологичен разтвор - 0,9 % , дали е същия ефекта ?

rossi9
7th February 2010, 06:27
Да, промивката е много полезна - най-добре е с физ. разтвор :D
По принцип и солената вода помага много. От години си правя тая процедура всяка сутрин, и това много ми помага. И нито вируси, нито грипове имам - не ме харесват :lol: :lol: :lol: