PDA

View Full Version : Липосукция на корем


KENGURU
30th December 2006, 20:04
Здравейте, моят голям проблем е коремчето. Преди бременността също си го имах. 2 години правих редовно коремни преси.Мускулите се стегнаха,но коремчето не изчезна,въпреки хранителния режим. Сега се замислям за липосукция. Може ли да ми дадете съвет,дали резултата е траен,при кой лекар бих могла да отида,по възможност във Варна. И всичко,което се сетите по въпроса.

diastemma
30th December 2006, 22:27
Резултатът е траен... ако не напълнееш. Все пак не може всички мастни клетки да се отстранят, а оставащите запазват способност да трупат.

Цвета С
3rd January 2007, 10:40
Дали резултатът ще е траен зависи най-вече от теб ,за сега при мен е траен ,но аз съм се оперирала при Плодивско-софийски лекар ,така че за ВАрна не мога да ти бъда полезна!!

Poly
3rd January 2007, 23:28
За Варна мога да кажа хубави думи за д-р Заякова / правих си бюст и липосукция при нея и съм много много доволна :girl_in_love: / - и смятам февруари да си правя и абдоминопластика пак при нея.

KENGURU
7th January 2007, 20:41
Намерих сайта на доктор Заякова. За жалост не пишат никакви цени. Разбрах,че варират,но може ли долу-горе да ми кажете колко струва, за да си направя сметка. Благодаря ви!

tania29
19th February 2007, 17:03
За Варна мога да кажа хубави думи за д-р Заякова / правих си бюст и липосукция при нея и съм много много доволна :girl_in_love: / - и смятам февруари да си правя и абдоминопластика пак при нея.
Здравей, искам да те питам направи ли си вече абдоминопластиката при Заякова и на корема ли беше?Аз също искам да си направя, защото от раждането коремът ми се отпусна.Иначе не съм пълна , но искам да имам стегнат и гладък корем, а сега имам и стрии? :lol:

Poly
19th February 2007, 23:49
Ами все още не съм - отлагах,отлагах/че голямо съм шубе/ и последно оставих за края на март. Но Вили си направи там на 14.02. и само каза,че се чувства добре и доволна от обслужването,но я чакам с нетърпение да се посъвземе и да пише с подробности/още повече,че на нея и е втора абдоминопластика и е много в час/

bimbi
20th February 2007, 07:35
приятелката ми наскоро си махна литър и половина от корема, който след раждането беше потресаващ :roll: като я видях не можах да повярвам, то просто самата фигура изглежда по друг начин.

tania29
20th February 2007, 09:48
А когато правят липосукция и измукват мазнините, кожата след това не се ли сбръчква или се свива.Аз това не мога да разбера, защото искам да не ми виси кожа на корема, а да е опъната. :lol:

bimbi
20th February 2007, 11:26
затова се ходи с много стегнато бельо /силно еластично/ два месеца денонощно, за да може кожата да се захване за тъканта

tania29
20th February 2007, 11:33
Аз също си правих при Заякова бюст, но още не мога да се реша за липосукция.Дори като се консултирах с нея, тя ми каза, че имам нужда от съвсем малко изсмукване на мазнини и коремът ми ще се оправи.Но и аз още не мога да се реша кога да отида :lol:

emisof
20th February 2007, 11:52
Аз съм и с абдоминопластика и с липосукция на корема, който е от Варна, ще ме види :wink: Ако имаш излишна кожа САМО липосукция няма да оправи нещата.
Поли, аз също пластиката на корема я отлагах няколко години и ако знаеш сега колко ме е яд, че не си я направих по-рано. Вчера бях на кола-маска /за пръв път след операцията/ и козметичката ми направо не можа да повярва като ме видя :shock: :shock: :shock: Резултатът е чудесен, а доколкото знам Вили също има с какво да се похвали :D :D

tania29
20th February 2007, 11:54
Ти също при Заякова ли прави операцията.Ами аз мисля ,че имам кожа, но тя като ме видя каза че само с липосукция ще се оправя, и аз затова се двоумя.Ако после кожата се отпусне -незнам, пак трябва да се консултирам. :roll:

Poly
20th February 2007, 12:11
Ти също при Заякова ли прави операцията.Ами аз мисля ,че имам кожа, но тя като ме видя каза че само с липосукция ще се оправя, и аз затова се двоумя.Ако после кожата се отпусне -незнам, пак трябва да се консултирам. :roll:
Щом така ти е казала Заякова - значи така е.

emisof
20th February 2007, 14:57
Ти също при Заякова ли прави операцията.Ами аз мисля ,че имам кожа, но тя като ме видя каза че само с липосукция ще се оправя, и аз затова се двоумя.Ако после кожата се отпусне -незнам, пак трябва да се консултирам. :roll:
Не, в София се оперирах, но можеш да направиш още консултации и ако се потвърди нейното мнение, действай. Между другото можеш и чрез имейл и твои снимки да се консултираш и с лекари извън Варна, ако държиш.

tania29
20th February 2007, 16:37
За Варна мога да кажа хубави думи за д-р Заякова / правих си бюст и липосукция при нея и съм много много доволна :girl_in_love: / - и смятам февруари да си правя и абдоминопластика пак при нея.
Сега видях, че и ти си си сложила като моите имплантанти, само моите бях 330сс капковидни пак подмускула.От 3 месеца не съм ходила на преглед при Заякова, ти на колко време ходиш.Аз се оперирах на 6,10,2006. Тя ли ти определи размера-колко си висока.Мен ме мери и ми определи тези кубици ,защото аз не исках много големи-аз съм 162см и 54 кг. :wink:

tania29
20th February 2007, 16:41
Аз съм и с абдоминопластика и с липосукция на корема, който е от Варна, ще ме види :wink: Ако имаш излишна кожа САМО липосукция няма да оправи нещата.
Поли, аз също пластиката на корема я отлагах няколко години и ако знаеш сега колко ме е яд, че не си я направих по-рано. Вчера бях на кола-маска /за пръв път след операцията/ и козметичката ми направо не можа да повярва като ме видя :shock: :shock: :shock: Резултатът е чудесен, а доколкото знам Вили също има с какво да се похвали :D :D
А имаш ли снимка след липосукцията и абдоминопластика (тази на аватара да не е тоя :lol: ).Много искам да видя каква е разликата след това, ако някой има снимка нека прати.

emisof
20th February 2007, 16:51
А имаш ли снимка след липосукцията и абдоминопластика (тази на аватара да не е тоя :lol: ).Много искам да видя каква е разликата след това, ако някой има снимка нека прати.
Нямам още снимки, д-р ще ме снима на третия месец и ще ги постна.Мога само да ти кажа, че като размер на талията съм минус 5 см., и това е само от махането на кожата и събирането на коремните мускули, щото ми е изсмукал само 200 мл. мас.

tania29
20th February 2007, 16:57
Браво, а иначе ти слаба ли си, защото аз съм слаба.И колко ти струваше процедурата :?:

emisof
20th February 2007, 17:04
Висока съм към 156-160 /зависи кой ме мери :wink: / и съм не повече от 45 кг. Имам две деца. С второто - 25 кг отгоре бях. Като си върнах кг, отпред на корема все едно имах спихнала гайда :D Д-р ми махна 15 см кожа оттам.Сега ми е плосък, горе-долу както преди да родя. Белегът си е голям, няма кво да се лъжем, ама резултатът е ммммм....

tania29
20th February 2007, 17:09
О, Значи ти си доста по-слаба от мен-аз съм 162 см-54 кг.Също имам 2 деца.Значи си доволна от резултата, дано и аз да събера куража скоро да си направя.Е, вече знам какво е заради уголемяването на бюста, но сега искам и това да направя.И колко ти струваше-ако не е тайна разбира се? :lol:

emisof
20th February 2007, 17:16
:cool:

Flame73
21st February 2007, 10:31
Към опериралите се:Момичета,някоя от вас има ли снимки(преди и след),че все още се колебая дали да "хръцна"излишъка ? :roll:
Може и на лични! :lol:

emisof
21st February 2007, 10:35
Флейм, аз нямам отпреди, но д-р ме снима, така че ще си ги взема. Като дойда във Варна, ще видиш "след" отблизо. Е, само няма да се плашиш от белега :lol:

tania29
21st February 2007, 10:37
А белега ти много ли е голям, скрива ли се под бикините?

Flame73
21st February 2007, 11:18
Флейм, аз нямам отпреди, но д-р ме снима, така че ще си ги взема. Като дойда във Варна, ще видиш "след" отблизо. Е, само няма да се плашиш от белега :lol:
Окей Еми... :girl_kiss2:да идва 8 март вече,че...! :lol:
С теб си говорихме кой период е подходящ за тази операция....Но след второ(трето)раждане,отново ли ще се наложи "кръц-кръц"? :roll:

emisof
21st February 2007, 11:37
Понеже много "коремчета" искат да изчезват качих няколко снимки тук .Паролата на лични. Снимките са натурални, ама ако имах Фотошоп подръка...Мис Свят пасти да яде :girl_haha:
Пояснения - операцията е на месец и 10 дни, има още малко оток и белегът определено ще се промени към по-добро. Червената точка отстрани е от дренажа, и тя ще изчезне. Махнати са 15 см кожа и 200 гр. мазнина. Айде цък http://snimka.bg/album.php?album_id=107196

eclipse
21st February 2007, 14:19
О, пак тема по болната ми тема...:D
Момичета, ако не ви е попадало досега, ето един сайт с много подробна информация (на английски):
http://www.tuckthattummy.com/abdominoplasty.htm
- тук има схеми с видовете разрези/белези при различни типове абдоминопластика. Друг е въпроса, в БГ какво се практикува... :?

diastemma
21st February 2007, 17:56
Ами, доколкото на мен ми е известно за абдоминото в БГ...
Мини-абдомино - по горната линия на пубисното окосмяване, с вариант да се удължи малко настрани. Пъпът не се мести.
Пълна абдомино - белег като от секцио (по средата между пъпа и пубиса), който при по-големи излишъци от кожа преминава настрани върху хълбоците, а при много големи се допълва и от вертикален разрез. Пъпът се мести нагоре.
Ендоскопска - при нея само се зашиват раздалечените коремни мускули, без да се маха кожа. Не знам, дали се практикува в БГ.

Вили
23rd February 2007, 18:27
И аз си правя фотосесия Еми :) ,при първа възможност ще кача снимките и ще ги покажа :wink:

emisof
23rd February 2007, 18:28
Ее, мойте актови снимки видя ли ги :wink:

Вили
23rd February 2007, 18:32
Всчико видях и изглежда много добре,но защо си нямаш снимки преди това?Аз ще ви приложа снимки след първата операция и сега след тази,ама не е за хора със слъби сърца,че гледката е ужасяваща след първата операция.А ти мила имаше ли оток след оперцията и ако да,след колко време спада?

emisof
23rd February 2007, 18:46
Ми нямам отпреди, щото винаги съм крила "одрания шарпей" :lol: :lol: Ама д-р има и като ходя да ме снима, ще постна неговите ПРЕДИ и СЛЕД. Но той каза не и преди да са минали три месеца - заради вида и цвета на белега най-вече предполагам, защото повечето,които ги видяха останаха доста потресени от белегчето :wink:
Да, Вили, имам още малък оток, затова коремчето ми не е хлътнало :lol: :lol:

Цвета С
23rd February 2007, 18:55
Може в момента да е голям белега и нз как си изглеждала преди ,но сега си имаш супер плосък,стегнат корем

emisof
23rd February 2007, 18:58
Цвета С, :girl_kiss2:

PainfulGirl
6th April 2007, 21:02
Моето коремче от миналото лято е ужасно ... с какво ли не се мазах и коремни преси правя и не мърда. За това скоро мисля и аз да си направя липосукция и после ще кача снимки =))

P.S. emisof мога ли да те помоля да ми пратиш снимки , защото ми иска парола за линка , който си дала =) :oops:

tania29
17th April 2007, 14:49
Сега си купих едно Златно чудо да се мажа да видим какъв ефект ще има :lol:

emisof
18th April 2007, 11:23
Никакъв, повярвай ми! Колко пари съм дала за мазила през последните 4 години, не е истина! Като за две липосукции или абдоминопластики. :lol: :lol: Чак ме е яд, че не се подложих на операцията по-рано. :twisted:

zhenya chavdarova
18th April 2007, 13:03
Emisof, коремчето ти е жестоко готино. :1207:

junglegirl
18th April 2007, 13:26
Някой може ли да каже ориентировъчна цена на липо на шкембето? 8)

zhenya chavdarova
18th April 2007, 15:47
junglegirl, аз съм със липо на корема при Динев, 400 Еuro!

junglegirl
19th April 2007, 07:13
Благодаря Жени :D ще те доразпитам на лични 8)

tania29
15th December 2007, 10:48
Здравейте! Да ви попитам някой правил ли си е скоро липосукция при Заякова.Интересуваме долу-горе каква е цената за тази процедура.Ако някой знае нека пише.Става въпрос за корема.

sommer
19th February 2008, 00:41
Емисоф,моля те за снимки и цена евентуално,решила сам се сериозно на същата операция,тия дни ще тел. с Д-р Заякова,надявам се на положителни резултати.

нужна ми е още малко смелост,но най-вече време...

midian
27th March 2008, 14:36
хора, имам нужда от помощ!

коремат ми е доста голям и виси... колко пари ще ми вземат долу-горе, за да ми изсмучат мазнините ???

blanco y negro
27th March 2008, 14:56
Ако виси, май няма да стане само с изсмукване.

midian
27th March 2008, 15:14
ами виси, но не много..

кажете ми колко ще струва да си направя сметката????

sommer
3rd April 2008, 17:19
здравейте мили момичета,аз съм човек на действието.съвсем прясно оперирана,от днес у дома.клиниката на Д-р Заяакова си е едно бижу,с много мил personal.сега сам любопитна да се видя без превръзки.

sweety_L
3rd April 2008, 18:05
Честито, sommer!
Надявам се да останеш доволна от резултата и да се фукаш с едно супер плоско коремче! :1207:

sommer
3rd April 2008, 22:39
благодаря мила,тая надежда да е повече от мечтаното,ще пиша след като видя

sommer
7th April 2008, 22:52
dami,dnes se vidjh,rezultatat nadmina ochakvanijta mi.
koito si ima problem,moge da nabere smelost,vreme i parichki i da deistva,struva si njkolkoto dni trudni dvigenij,ljto ide,koremche da zagolim,ne sam go pokazvala nikak,no sega ;-))) :P

ankristy
9th April 2008, 11:38
ЛАЗЕРНА ЛИПОСУКЦИЯ
Желанието на все повече мъже и жени да изглеждат с перфектно оформени тела, без излишни мазнини доведе до нови научни търсения в областта на козметичната хирургия и стандартната липосукция.
Лазерната липосукция е революционна лазерна система, с която окончателно се премахват мастните натрупвания.
Предимството и пред обикновенната липосукция е много краткото време, което е необходимо (наричат я липосукция в обедната почивка), както и липсата на странични ефекти.
Цялата процедура трае около един час. Прави се с местна упойка, няма болка по време на манипулацията или след нея, няма престой в болница.
Какво представлява лазерната липосукция?
През много малък отвор на кожата преминава съвсем фина канюла (с диаметър само няколко милиметра), а през нея е прокарано оптичното лазерно влакно. Чрез леки движения на канюлата лазерният лъч унищожава мастните клетки, разрушавайки стените им. Преминавайки през дермата лазерната енергия води до синтез на колаген и кожата над третирания участък става изключително стегната.
Преминавайки през тъканта лазерният лъч спира кървенето от малките съдове. Поради много тънката канюла , липсата на обща упойка и липсата на кървене лазерната липосукция се смята за много щадяща процедура.
Кой е подходящ за тази процедура?
- Ако имате участъци с мастни натрупвания, които трудно се повлияват или не се повлияват от диети и упражнения, и те не са много големи (в противен случай е добре първо цялостно да се отслабне).
- Ако сте в добро здраве.
- Ако имате реалистични очаквания за процедурата.
Лазерната липосукция е най-доброто решение за премахване на малки зони като бричове, колене, шия, ръце, задни части, корем, глезени, паласки и всички други малки участъци с натрупване на мазнини.

Колко процедури са необходими?
За повечето пациенти една процедура е достатъчна.


Трябва ли да се прави нещо специфично след манипулацията?
Въпреки, че не се наблюдава отпускане на кожата след тази процедура, добре е да се носи ластично бельо, но само две седмици, а не два месеца, като при обикновената липосукция.
Непосредствено след манипулация ще имате лек оток (само на третираното място). Възможно е да се получат и малки синини.
Кога се вижда резултата?
Окончателният резултат се постига след около шест месеца, но ако две седмици след процедурата се правят специфични масажи, за по-бързото изхвърляне на водата и остатъците от унищожените мастни клетки ефектът настъпва по-бързо.
Ще имам ли болка след лазерната липосукция?
Нито по време на процедурата, нито след нея ще усещате болка. Възможно е до няколко дни след манипулацията да чувствате лека тежест и чувствителност при допир до третираните места.
Ще остане ли белег?
Обикновенно минималният отвор изобщо не се вижда.
Безопасност!
Лазерната липосукция е минимално инвазивна (т.е. много щадяща). Не случайно шеговито я наричат „Липосукция в обедната почивка”.
Тя има много предимства, особено при малки зони в сравнение с обикновената липосукция.
Без пълна упойка, без престой в болница. С минимални кръвонасядания, минимален оток и без болка. Стяга кожата върху третираните места и не налага отсъствие от работа.

ankristy
9th April 2008, 11:41
това е предварителна писмена инфо, която получих. може да ви е полезна-това е най-новото в света. аз намерих и клипчета с тази процедура. ако ви е интересно ще ви кажа къде

pifco
9th April 2008, 12:41
Леле,много сте сладки,като гледам как си се кефите чак се замислям дали да не си пластирам и аз нещо..... само се чудя коя част от тялото....аааа не ми го казвайте ,не става въпрос за там :D :D целувки на всички и с коремчета и без :P

avelin
9th April 2008, 16:55
къде чете тази информация и правила ли си лазерна липосукция?

ankristy
9th April 2008, 18:44
в Skin systems, където си правя други процедури я правят от няколко месеца. аз се информирах, но ще се пробвам по-нататък. запознах се обаче с пациенти,които като бях там излизаха от тази процедура свежарки

avelin
9th April 2008, 18:58
миличка нищо не открих в сайта им за липосукция. Интересувам се защото аз преди шест месеца правих лазерна липосукция при Н.Георгиев но не се оправдаха очакванията ми. Аз имах малко натрупани мазнини само в областа около пъпа и той категорично отказа да ме прави с класическа липосукция, защото съм имала много малко мазнина и с лазерната всичко щяло да се стопи. Намаля, но не бих казала че съм плоска, а на всичкото отгоре правя и коремни преси постоянно. Ако е същото няма да се подложа повече, но ако има и други подобни апарати бих опитала отново.

ankristy
10th April 2008, 18:18
консултациите са безплатни и можеш да си запишеш час и да питаш за всичко без ангажимети. ще видиш и дали машината е същата. не искам да обвинявам никого,но често за реклама се използват наименованията на успешни процедури,пък...

645CI
11th April 2008, 19:01
знаете ли кое ме притеснява най-много?Ами ако след 6м. или 1 г. кожата ти стане неравна както при една позната,която си прави липо и сега е направо къдрава по краката,нещо средно м/у дупки,целулит и вълнички.сега съжалява,но късно...Аз лично не бих искала да изглеждам по такъв начин с дрехи-готина,а без тях-ужасна.Май трябва да се поизчаква с тези нови методи...,малко време да мине,лекарите да се понаучат в/у някой друг. :?

sisska
27th April 2008, 17:03
zdraveite momicheta, cheta razgovorite vi i se radvam i vyzhishtavam na uspehite :) az ne sym rajdala i sym slaba .. no korema si mi e problemna zona .. za da e plosyk moje bi shte trqbva da sym klioshtava :lol: mislq tazi esen edna liposukciika da si napravq dano da sybera parichki no kato gledam mai ne e mn skypo.. ako nqkoq si e pravila samo liposukciq iskam da naucha neshto poveche - ima li efekt traino li e nabrychkva li se kojata (sled godina primerno) .. i dali sled kato rodq shte moga pak da si napravq lipo .. (zasega nqmam takiva namereniq no ne smqtam da chakam 10 godini s koremche da rodq i posle da si go opravqm ;))

645CI
29th April 2008, 15:18
zdraveite momicheta, cheta razgovorite vi i se radvam i vyzhishtavam na uspehite :) az ne sym rajdala i sym slaba .. no korema si mi e problemna zona .. za da e plosyk moje bi shte trqbva da sym klioshtava :lol: mislq tazi esen edna liposukciika da si napravq dano da sybera parichki no kato gledam mai ne e mn skypo.. ako nqkoq si e pravila samo liposukciq iskam da naucha neshto poveche - ima li efekt traino li e nabrychkva li se kojata (sled godina primerno) .. i dali sled kato rodq shte moga pak da si napravq lipo .. (zasega nqmam takiva namereniq no ne smqtam da chakam 10 godini s koremche da rodq i posle da si go opravqm ;)) това че си слаба е предимство при липосукцията,на теб ти трябва просто склуптуриране на тази част от тялото ти,мисля че няма да станеш на дупки,това се получава по често когато се налага повече изсмукване...така че давай смело,но проучи внимателно при кой.Във форума има достатъчно инфо по темата.Просто чети и преценявай.Успех миличка.

dedektiv_p
29th April 2008, 20:51
Много съм съгласна с теб 645 :)

verzi
22nd May 2008, 14:46
Здравейте, предстой ми липо д-р Динев. :1241: Понеже не намерих никаде инфо за негова липосукция, Моля тези който са си правили при него да кажат как е минало , успешна ли е била операцията и т.н. :girl_kiss2:

spirit2007
23rd May 2008, 15:48
верзи, наскоро си правих липосукция, но не при Динев, ако искаш по принцип инфо за преживяното, мога да споделя

dedektiv_p
23rd May 2008, 16:03
верзи, наскоро си правих липосукция, но не при Динев, ако искаш по принцип инфо за преживяното, мога да споделя
Мила и аз ще се радвам да споделиш подробностти и какъв е резултата на различните етапи при възстановяването. А ако имаш снимки преди и след ще е супер! :D

spirit2007
23rd May 2008, 16:10
още нямам снимки, защото батериите на фотоапарата не бяха заредени последния път като отидох :-)).
липото ми е на бричове и корем

verzi
23rd May 2008, 18:18
Как мина?Има ли вече видима разлика?Като направиш снимки нали ще ги качиш да ги разгледам?Моята липо е другата седмица, и в момента направо се побърквам как ще мине и пр... :1246:

spirit2007
27th May 2008, 16:45
разлика има, видима е. повече се притеснявам от оттоците по глезените

dedektiv_p
27th May 2008, 19:17
Защо имаш чак до там оттоци? Док каза ли нещо?

spirit2007
28th May 2008, 08:56
всъщност само там имам отоци - по глезените. док каза че е нормално. мен повече ме притеснява че минаха 3 седмици и още ги имам. даже първите дни нямах нищо. обаче ходя всеки ден на работа и вечер направо не си усещам краката

junglegirl
28th May 2008, 09:20
А бе винаги съм се чудила след липо на корема не се ли носи ластичен колан? :girl_haha: Нещо,което да накара кожата да 'се залепи' обратно? :roll:
П.П.И може ли кожата да зарасне 'на гънки'? :roll:

spirit2007
28th May 2008, 09:32
носи се, не само колан а цели гащи :-). винаги има риск да станеш на бучки, не само на корема, навсякъде където се прави липосукция.

zhenya chavdarova
28th May 2008, 09:42
носи се, не само колан а цели гащи :-). винаги има риск да станеш на бучки, не само на корема, навсякъде където се прави липосукция.

В повечето случай си оставаш на бучки :girl_haha:

sweety_L
28th May 2008, 09:44
носи се, не само колан а цели гащи :-). винаги има риск да станеш на бучки, не само на корема, навсякъде където се прави липосукция.

В повечето случай си оставаш на бучки :girl_haha:

В смисъл? Ти не си ли доволна от резултата? И ти ли си "на бучки"? :roll:

spirit2007
28th May 2008, 09:46
напротив много съм доволна от това, което виждам, всичко си е наред, а очаква и повече - окончателния резултат се оформя след още 2-3 месеца.

spirit2007
28th May 2008, 09:47
женя, ти си си правила и си останала на бучки или просто си говориш?

junglegirl
28th May 2008, 09:52
носи се, не само колан а цели гащи :-). винаги има риск да станеш на бучки, не само на корема, навсякъде където се прави липосукция.

В повечето случай си оставаш на бучки :girl_haha:
Дааам :D
Вие двечките знаете как да вдъхнете на човек кураж :girl_haha: :girl_haha:

zhenya chavdarova
28th May 2008, 09:52
носи се, не само колан а цели гащи :-). винаги има риск да станеш на бучки, не само на корема, навсякъде където се прави липосукция.

В повечето случай си оставаш на бучки :girl_haha:

В смисъл? Ти не си ли доволна от резултата? И ти ли си "на бучки"? :roll:

Е, вече не съм на бучки:1203: .Преди две години когато си правих цицките си направих и на корема малка липосукцийка, та......корема ми беше леко на вълнички...абе грозна гледка беше :( .

junglegirl
28th May 2008, 09:53
Жени,а как се промени?Защо? :roll:

zhenya chavdarova
28th May 2008, 10:01
Жени,а как се промени?Защо? :roll:

Ами нали си правих, мини абдоминопластика :wink: и сега корема ми изглежда супер.......поне на мен си ми харесва :wink:

Но нали знаеш, че е много важно кой и как ше ти я направи тази липосукция.........та мисълта ми е, че при мен тогава не се получи това което очаквах.

spirit2007
28th May 2008, 10:02
сигурно е гадно, на корема е по-сложно така казват, сега оправиха ли ти се бучките и как

spirit2007
28th May 2008, 10:04
о, не съм прочела по-нагоре, изивнявай. при мен док каза, че понеже имам секцио - евентуално може да се наложи мини абдомино. и аз си поех риска

spirit2007
28th May 2008, 10:05
кой ти направи липото и кой абдоминото ако не а тайна?

zhenya chavdarova
28th May 2008, 10:08
кой ти направи липото и кой абдоминото ако не а тайна?

липосукция на корем + цици - В. Динев
мини абдоминопластика Н. Георгиев

spirit2007
28th May 2008, 10:21
интересно, че повечето лекари когато правят цици, не се съгласяват да правят едновремнно други процедури като липо или абдомино, защото възстановяването и по-трудно

junglegirl
28th May 2008, 10:28
Ами нали си правих, мини абдоминопластика :wink: :D Дааам.А при нея само кожата ли се 'стеснява' :D ,или и коремните мускули? :roll:

liliya
28th May 2008, 11:02
Zhenya при мини абдоминопластиката белега пак ли е от кокал до кокал?

zhenya chavdarova
28th May 2008, 12:35
Zhenya при мини абдоминопластиката белега пак ли е от кокал до кокал?

да, мила

dedektiv_p
28th May 2008, 19:53
Мили момичета. Имам гаден проблем с корема си след двете раждания и при невъзможността да спортувам положението стана още по зле през последните 2 години. Доста се навивам на последък че май това е решението и за мен, но не съм наясно изобщо с нищо. Основния ми въпрос е на каква височина се прави разреза спрямо този на секциото и възможно ли е в зоната която се премахва да попаднат и разрезите ми от двете раждания (не че нямам и трети де).

liliya
29th May 2008, 09:49
Дедективче мисля че разреза за абдоминото може да се направи в/у вече съществуващите белези.
Zhenya при минито правили се преместване на пъпа?

Някой правил ли си е абдоминопластика съчетано с липосукция?

dedektiv_p
29th May 2008, 14:11
Благодаря ти Лилия!

zhenya chavdarova
29th May 2008, 18:36
Дедективче мисля че разреза за абдоминото може да се направи в/у вече съществуващите белези.
Zhenya при минито правили се преместване на пъпа?

Някой правил ли си е абдоминопластика съчетано с липосукция?

Разреза за абдоминопластиката ми е правен в/у белега ми от секциото.При минито не се мести пъпа - разрез от кокал до кокал, а и моята мини абдоминопластика беше съчетано с липосукция.

verzi
29th May 2008, 18:40
Здравейте дами, стискайте палци :2003: , защото утре е моят ден!Целувки :2008: :girl_kiss2: :girl_in_love:

zhenya chavdarova
29th May 2008, 18:43
Здравейте дами, стискайте палци :2003: , защото утре е моят ден!Целувки :2008: :girl_kiss2: :girl_in_love:
Стискаме здраво :wink: няма страшно всичко ще мине успешно :wink:
Успех :girl_kiss2:

sweety_L
29th May 2008, 20:02
Здравейте дами, стискайте палци :2003: , защото утре е моят ден!Целувки :2008: :girl_kiss2: :girl_in_love:

С теб сме и после чакаме пълно осветяване по въпроса! :lol:

verzi
29th May 2008, 20:59
Даже и снимки ще пратя(за сега имам само ПРЕДИ) :girl_haha:

sweety_L
29th May 2008, 21:20
Даже и снимки ще пратя(за сега имам само ПРЕДИ) :girl_haha:

Пускай! Чакамееее... :lol:

dedektiv_p
29th May 2008, 21:33
Здравейте дами, стискайте палци :2003: , защото утре е моят ден!Целувки :2008: :girl_kiss2: :girl_in_love:
Хе хе супер мила, благородно ти завиждам и аз искам ама по натам... Вярвам че всичко ще е наред и ще ти стискам палци разбира се! И аз ще чакам да разаказваш и да качиш снимки и много ама много бързо и безболезнено възстановяване после!

avelin
29th May 2008, 23:14
Женя, не беше ли доволна от Динев че си правила абдомино при Георгиев? Аз се чудя за абдомино при Ангел Енчев от Пловдив. На теб колко см кожа ти махна? На мен доктора ми говори да ми махне кожа от над пъпа, т.е. да прави нов пъп, но малко се притеснявам че е много и се чудя няма ли да се накъдри шева , все пак долу разреза е от кокал до кокал, а отгоре прави доста голяма извивка за да стигне над пъпа?!

verzi
31st May 2008, 12:38
Мога да кажа на тези които още се чудят, дали да си направят липосукцийка ДАВАЙТЕ МОМИЧЕТА РЕЗУЛТАТА Е ВИДИМ ОЩЕ НА ПЪРВИЯТ ДЕН!!!!!!! :2018:

spirit2007
2nd June 2008, 10:09
ей Верзи, как си ? как мина, разказвай!!! добре ли си?

verzi
2nd June 2008, 10:59
Чувствам се перфектно, болката едва се усеща, а разликата е голяма.В момента малко съм отекла, но това е нормално.Много съм доволна от лекара и от клинката.Ще кача снимки след като "спадна". :girl_dance:

verzi
2nd June 2008, 11:17
Лошото е че вече си мисля за следващата :girl_haha:

liliya
2nd June 2008, 11:39
Поздрави Verzi,
Бързо възстановяване и дълго да се радваш на резултата.

spirit2007
5th June 2008, 12:33
верзи на кои части си прави липосукция?[/url][/list][/list][/code][/quote]

verzi
5th June 2008, 13:53
На "любовните дръжки" и коремчето. :2013:

spirit2007
6th June 2008, 13:07
не се ли притесняваш да висне кожата на корема? аз имам малки притеснения. за сега е добре, обаче още не съм махала бельото за постоянно, а само за няколко часа

verzi
6th June 2008, 14:50
Ами притеснявам се доста, но док каза че ако не се стегне с бельото, ще се наложи да ходя на масажи.

spirit2007
6th June 2008, 15:30
за дрениращ масаж ли става въпрос? аз ходих, но на краката, щото си махнах и бричовете, обаче на корема не посмях, щото ми е изтръпнал и леко болезнен на пипане

spirit2007
6th June 2008, 15:31
уф, стига да събера смелост сигурно ще си повдигна и дупето и абдомино ще направя, ама още не мога да преодолея шока след упойката - направо не знаех на кой свят съм. нищо не ме болеше, но не можех да стана и се чувствах като желе

sommer
7th June 2008, 00:08
здравейте момичета,
толкова съм доволна от новото плоско коремче,неверойтно е.с местене на пъп и абдомино-голямата,ама Д-р Заякова е голям майстор,евала.
четох тук,че се получават бучки,слава богу,нямам такива,благославям я всеки ден,профилат ми е за завиждане ;-)))

sommer
7th June 2008, 00:21
единственото е,че още ми липсва малко чувствителност около белегат и от едната страна си имам \\\"ушенце\\\",както се изрази лекарката,но ще говоря с нея за евентуално коригиране.основното е ок,това не ме притеснява.\\\"ушето\\\" е в страни леко дръпване,но бива,не се набива на очи.стига бикините да не са съвсем ниско долу,белегат се прикрива.

liliya
7th June 2008, 12:02
Честито коремче Sommer,
Колко см кожа ти махнаха?Как изглежда новото пъпче?
Ако искаш пиши на ЛС.

sommer
7th June 2008, 16:23
мерси,мерси,да ви се връща и на вас такава добра промяна.
не знам колко см бяха,но 2кг със сигурност,освен това имаше и около 10см в диаметър мастно топче,което не може да се разгради по естествен път току така.доволна сам много,че се оттървах от омръзния корем.
пъпчето ми е малко странно,но не е грозно.

dedektiv_p
7th June 2008, 20:31
Мила качила ли си някъде снимки преди и след. Аз много се интересувам от премахване на коремче, защото не спортувам и никакви мазила и масажи не помогнаха да се събере кожата след двете бременности. При втората от 40 кг. станах 65 и то само на корем и сега ми се плаче при тая мода с ниска талия и къси блузки а на мен ми виси торба и няма какво да си обличам спокойно. Дори не ям ако ще трябва да излизам от в къщи, защото като капак и ми се подува корема все едно съм в 5 ти месец бременна.

sommer
8th June 2008, 10:18
снимки не съм сложила още никъде,ще опитам,но в момента нямам никак време.
мен ми се е плачело винаги с тая заголена мода,или пък тесни дрешки,стигнах до там да не влизам в магазини за дрехи,но сега е друго нещо.с гордост си нося новите каси данки с паднала талия и блузки по тялото,а те се надигат,но няма го вече оня срам като преди,че ще ми се види коремът.
диети-разделно хранене,много движения сам пробвала,но уви,мускулите са се раждалечили.сега са ми ги стегнали сериозно.конкурирам се с дъщерите ми сега :-))
за кремовете,забравете,това са си само парички.

sweety_L
8th June 2008, 10:47
снимки не съм сложила още никъде,ще опитам,но в момента нямам никак време.
мен ми се е плачело винаги с тая заголена мода,или пък тесни дрешки,стигнах до там да не влизам в магазини за дрехи,но сега е друго нещо.с гордост си нося новите каси данки с паднала талия и блузки по тялото,а те се надигат,но няма го вече оня срам като преди,че ще ми се види коремът.
диети-разделно хранене,много движения сам пробвала,но уви,мускулите са се раждалечили.сега са ми ги стегнали сериозно.конкурирам се с дъщерите ми сега :-))
за кремовете,забравете,това са си само парички.

Само така, мила! Резултата си струва.
Със самочувтвие напреееееед! :girl_kiss2:

sommer
23rd June 2008, 00:16
иска ми се да попитам правилите вече абдомино с местене на пъп:колко време след операцията нямахте пълна чувствителност в тази област.при мен са почти 3месеца,но долната част на корема си е безчувствена,не че ми пречи,но ми е любопитно.докт. каза-6месеца.имам леки опасения,че може и по-дълго да продълги.

liliya
23rd June 2008, 11:59
Здравей sommer,
мисля че е нормално да нямаш чувствителност, все пак са прекъснати доста нерви.Въобще ли нямаш подобрение за тези 3 месеца?
Аз не съм си правила абдомино, но имам друга коремна операция и по нея съдя.
Късмет миличка, всичко ще е наред.

sommer
23rd June 2008, 23:18
разбира се,че имам подобрение,горната половина си стана чувствителна,сега изчаквам и по-надолу да се почувствам ;-)).
благодаря ти за бързия отзив

verzi
7th July 2008, 18:19
http://www.snimka.bg/my_albums.php?album_id=261232
Ето и моята гордост.Док каза че трябва още да спада???Остава само да се стегне кожата и вече ще си показвам с гордост новата придобивка :2013:

verzi
7th July 2008, 18:20
P.S паролата е 1111

verzi
7th July 2008, 18:38
Грешка
http://www.snimka.bg/my_albums.php
:oops:

spirit2007
15th July 2008, 10:45
Верзи, а какъв е потребителя - не мога да отворя линка...

sweety_L
15th July 2008, 11:00
Верзи, а какъв е потребителя - не мога да отворя линка...

sweety_L
15th July 2008, 15:33
Браво, verzi!

Голяма разлика! Кога и при кой си прави операцията!

Честитооооо! :wink:

Марулка
15th July 2008, 15:37
Как ги видя? :roll:

liliya
17th July 2008, 21:53
verzi и аз не мога да отворя линка.

spirit2007
18th July 2008, 10:21
нека някой да каже как се отваря, и аз има липо на корема, но нещо не съм супер доволна, ако мога да сравня...

sweety_L
18th July 2008, 10:23
Пишете й на ЛС! :wink:

verzi
23rd July 2008, 13:52
Извинявайте момичета :oops:
потребител-verzi
парола-veronika

verzi
23rd July 2008, 13:53
Липото ми направи Динев в Афродита.

gwendoline
23rd July 2008, 14:06
Извинявайте момичета :oops:
потребител-verzi
парола-veronika :2014: Бравос на Динев и честито, мила! :1223: :2043: Пусни и лице - да съм сигурна, че си един и същ човек на двете снимки :2009: (шегувам се :wink: )

verzi
23rd July 2008, 16:02
:D

liliya
23rd July 2008, 21:55
Страхотен резултат verzi и само положителни емоции занапред.

spirit2007
25th July 2008, 09:00
чудесен резултат! благородно завиждам!

sisska
31st July 2008, 14:33
momicheta.. belegyt sled liposukciq moje li da se zalichi s lazer, kremove ili kato hvanesh ten :roll:

д-р Христо Шипков
2nd August 2008, 20:38
Не би трябвало да има белег след липосукция освен от входното отверстие на канюлата.
Но той е толкова малак обикновено и така пласиран че не би трябвало да се вижда

За какъв белег точно става въпрос. интересно е особено след липосукция.

verzi
6th August 2008, 09:14
momicheta.. belegyt sled liposukciq moje li da se zalichi s lazer, kremove ili kato hvanesh ten :roll:

Мила не се притеснявай, белегът е толкова малък, че трудно се забелязва! :2043:

spirit2007
8th August 2008, 08:40
белегчетата са колкото малка точица, хубаво е да се мажат с крем против изгаряне иначе може да се пигментират допълнително, но не са грозни и не се виждат много

mgmg
30th September 2008, 12:14
Аз да попитам, този вид липосукция се прави само на долната половина на корема или и на горната се извършва? Изпаднала сам в голяма дилема и честно си нямам на идея, кое и най правилното решение на моя проблем.

spirit2007
30th September 2008, 15:08
ми то горе и долу - всичко е корем

spirit2007
30th September 2008, 15:08
поне при мен всичко тлъсто по корема си отиде

spirit2007
30th September 2008, 15:09
сега ми се ще и кожата да си замине... ама ме е страх ...

mgmg
1st October 2008, 21:38
Здравей,спирит .
Дилемата ми е по точно липо или Гастрален балон,Гастрален пръстен. Видях се с лекар извършващ този тип операции, според него съм подходяща за манипулацията.
:( Май трябва да къча снимка на проклетия корем за да стане по ясно.

spirit2007
9th October 2008, 13:35
целта на балона е цялостно отслабване, докато липото само изсмуква опред кол-во мазнина, за да оформи формите

spirit2007
9th October 2008, 13:36
т.е при липото няма отслабване, а само оформяне

lady69
11th November 2008, 16:50
Момичета, а колко струва липосукция на корем? Ориентирайте ме в цените, моля :roll: !!!

spirit2007
11th November 2008, 17:17
зависи от лекаря, повечето определят цена на зона; примерно корема е 2 зони

spirit2007
11th November 2008, 17:18
може да варира от 500 до 1500 лв

lady69
12th November 2008, 09:10
Вчера звънях по телефона да питам за цена на лазерна липосукция. За корем ми казаха 2000 евра! Струва ми се ужасно много!

spirit2007
12th November 2008, 11:57
тия хора съвсем са се смахнали, тва е ужасно много

verzi
12th November 2008, 15:19
Стига бе хора, къде звъните,кой питате, моята струваше 1400лв.

verzi
12th November 2008, 16:15
Или може би "финансовата криза" е стигнала и пластичната хирургия?
:lol:

gwendoline
12th November 2008, 16:40
Вчера звънях по телефона да питам за цена на лазерна липосукция. За корем ми казаха 2000 евра! Струва ми се ужасно много!
Лазерна липодистрофия ли имаш предвид...?

iskra
11th December 2008, 09:50
ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ ТУК,КОИТО СА ПРЕД,СЛЕД ИЛИ ОЩЕ МИСЛЯТ ЗА ИЗВАЙВАНЕТО НА..КОРЕМ-ЧЕТО!!!АЗ СЪМ ОТ СОФИЯ И СЪМ 1 СЕДМИЦА СЛЕД ИНТЕРВЕНЦИЯ НА КОРЕМА.ЧОВЕК РЕШАВА-И ГО ПРАВИ!ЛИЧНО АЗ 2 ДЕНА ПРЕДИ ОПЕРАЦИЯТА СИ ВЗЕХ НЯКОЛКО КАПКИ ОТ ЦВЕТЯТА НА БАХ-ЗА ПРОТИВ СТРАХ!!!/КОЙТО НЕ Е ЗАПОЗНАТ-МОЖЕ ДА ПИТА/.ЧУВСТВАМ СЕ ВЕЧЕ МНОГО ДОБРЕ,ХОДЯ,НО ОЩЕ НЕ СЪМ ИЗЛИЗАЛА НАВЪН.ИМАМ РАЗРЕЗ В ПУБИСНАТА ОБЛАСТ И ОТ КОКАЛ ДО КОКАЛ/ИЛЯЧНАТА КОСТ/-ФИН РАЗРЕЗ,КОЙТО ЩЕ МАЖА СЪС ПОДХОДЯЩ КРЕМ ЗА ЗАЛИЧАВАНЕ..И СЛЕД 6 МЕСЕЦА -ТАТОО/ИМАМ ТАТОО И ОКОЛО ПЪПА-ТАКА СЪМ СИ СКРИЛА СТРИИТЕ!!!ТА...,ОСВЕН РАЗРЕЗА -МИ НАПРАВИХА И ЛИПОСУКЦИЯ,КОЯТО ПЪК НАБОЛВА КАТО ЛЕКО НАТЪРТЕНО...МНОГО СЪМ ДОВОЛНА,ЩАСТЛИВА И.....НЕ МУ МИСЛЕТЕ,А СЕ СРЕЖЕТЕ!!!УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

iskra
11th December 2008, 09:53
...ИМАМ И СИЛИКОН В ГЪРДИТЕ-ПО 450 ГРАМА!ПЕРФЕКТНИ СА ...НА 2 ГОДИНИ!ЗА ТОВА МОГА ДА СПОДЕЛЯ САМО ПРИ ПИТАНЕ...

Celine
11th December 2008, 10:17
Искра твоята операция като абдоминопластика повече ми изглежда.
Можеш да споделиш и от кой доктор си толкова доволна. :lol:

la Cenicienta
1st June 2009, 19:25
здравейте,някой може ли да сподели впечатления от д-р Мариана Игнатовска или от д-р Иван Вълчев,всяка информация би ми помогнала .ще си правя липо в началото на септември и се чудя кого да избера-колебая се между тия двамата и д-р Заякова.много ви благодаря предварително!

sisa_69
2nd June 2009, 08:02
Аз бих избрала д-р Заякова но това е мое мнениеи него налагам. Що се отнася до д-р Вълчев не мисля че е добър избор той е козметичен хирург, нещо от ранга Сердев.

la Cenicienta
2nd June 2009, 11:36
ужас-сравнението с прословутият Сердев директно изхвърли Вълчев от списъка.и аз мисля,че д-р Заякова е най-удачният избор,освен това ми е наблизо,във Варна.

ai6erasimova
14th March 2015, 15:46
Zdr ako İmate nyakakvi viprosi moje da pitate as rabota v istanbul s plasti4ni hirurzi amo İmate nujda ot nesto asim tuka

ai6erasimova
18th March 2015, 23:42
Zdr za Türkiye za informasiya moje da se svirjete s men 00905312487950 ayshe rasimova ai6erasimova@abv.bg

Caprice®
2nd June 2016, 11:37
Здравейте,

Предстои ми абдоминопластика (пълна, не мини) + липосукция в горната част на корема при д-р Заякова, Варна. Казаха, че ще ми осигурят бельо,с което ще се събудя. Не са споменавали да закупувам нещо. Знам че е важно да се носят пристягащо бельо или релевантните аксесоари за да е оптимален ефекта. Благодарна съм за всеки съвет.:1201:

NikiFin
19th August 2017, 18:38
има ли някакъв шанс след липосукция кожата да се свие от самосебе си до поносим вид и да не се налага абдоминопластика?

Caprice®
26th December 2017, 09:59
Зависи колко кожа има излишна. Ако е много- не. Ще висне.