PDA

View Full Version : Масло от жожоба...


curka94
4th January 2007, 23:11
Момичета прочетох една маска за почистване на грим която не дразни очите а за нея ми трябва 100мл розова вода и 20мл масло от жожоба.Търсих в интернет разни обяви да видя къде се продава но не намерих нищо.Та мисълта ми е ако някой знае от къде мога да си намеря това масло(може и водата но за нея съм чувала че я има в аптеките)ще бъда доста благодарна :)

apoklistika
4th January 2007, 23:20
Във всяка по-голяма аптека би трябвало да се продава

bimbi
4th January 2007, 23:23
потърси в аптеките маслата на Икаров, сигурно има

леля мичИ
4th January 2007, 23:25
Ми то май е по-лесно да си купи лосион за почистване на грим- има такива които не дразнят очите :wink:

Armand
4th January 2007, 23:26
или направо мажеш ръцете със сапун, стискаш зъби и си готова :) може малко да люти, ама след първите 200 пъти спираш да обръщаш внимание :)

bimbi
4th January 2007, 23:30
или направо мажеш ръцете със сапун, стискаш зъби и си готова :) може малко да люти, ама след първите 200 пъти спираш да обръщаш внимание :)надявам се не го казваш сериозно :lol: :lol:

Armand
4th January 2007, 23:37
или направо мажеш ръцете със сапун, стискаш зъби и си готова :) може малко да люти, ама след първите 200 пъти спираш да обръщаш внимание :)надявам се не го казваш сериозно :lol: :lol: шегувам се уж, лъжа е като цяло, но ако някой го повтори още 99, всъщност 98 пъти, може да стане и истина :)

Be_sexy
4th January 2007, 23:53
Абе в случай, че точно в тоя момент нямаш масло от жожоба> ползваш сапун. :roll:

curka94
5th January 2007, 14:17
Ами аз си трия гримът със тоалетно мляко но ми дразни очите а пък и мисля че това е по добре защото знам горе долу какво има във него :)

goddes
5th January 2007, 15:37
От скоро си махам грима с вапросната смес от розова вода и масло от жожоба.И двете ги има вав всяка аптека.Много сам доволна от резултата.И водоустойчив грим не е проблем за махането.Не люти , а и двете саставки са изключително полезни за кожата. :D Иначе използвах на ейвън лосиона за почистване на очен грим.И той е добар, ама гледай да не ти попадне в очите.... Ужас.

cranberry
5th January 2007, 16:16
в каква пропорция се смесват?

Beautiful_
6th January 2007, 20:32
Момичета прочетох една маска за почистване на грим която не дразни очите а за нея ми трябва 100мл розова вода и 20мл масло от жожоба.Търсих в интернет разни обяви да видя къде се продава но не намерих нищо.Та мисълта ми е ако някой знае от къде мога да си намеря това масло(може и водата но за нея съм чувала че я има в аптеките)ще бъда доста благодарна :)
ахахахахах ахахах ахахахах абе момиче ти от кое село си бе ?! къде ли се продава Боже мили...а как ли изглежда въбще :shock:

apoklistika
6th January 2007, 20:35
Не виждам нищо смешно,никой не е длъжен да знае къде се продава масло от жожоба.Подобен коментар е излишен,ако нямаш какво друго да кажеш,конкретно по темата :!:

cranberry
6th January 2007, 20:42
някой ще каже ли все пак пропорцията, защото моите о4и са супер 4увствителни и единственото , което не ми люти , е едно лосион4е на лореал, ама то не по4иства достатъ4но добре водоустой4иви спирали
мерси

apoklistika
6th January 2007, 20:49
Рецептата е 100мл розова вода + 20 мл. масло от жожоба. Смесват се в шишенце. Преди употреба се разклаща за да се смесят фазите. Като истински двуфазен лосион си е. Дават го основно за почистване на грим - около очите и по цялото лице.
А просто за почистване на лицето пише да се намаже лицето с масажни движения с масло да се изчака 10 мин. и след това хубаво да се обтрие с розова вода.
Този номер също го пробвах, наистина много добре се почиства лицето.

Пише,че рецептата е от листовките на Икаров.

cranberry
6th January 2007, 20:52
данке

Aset
7th January 2007, 20:24
Преди време много ползвах и розова вода за козметични цели. Лошото според мен е, че има много некачествени такива. И то продавани в аптеките - миришат на спирт и какво ли не. Изобщо огромна разлика от вода до вода. Общо взето май най-вдъхва доверие тази на "Българска роза" - Карлово:
http://bulgaria.domino.bg/karlovo/firmi/bulgar_roza/roza1.htm