PDA

View Full Version : Безсъние


mmmmmmm
5th January 2007, 21:17
Не мога да спя.Просто не мога,освен ако не съм се преуморила,а това не се случва често.Всяка вечер не си лягам преди 2-3 часа,сънят ми е неспокоен,въртя се,събуждам се поне по 4-5 пъти на нощ...Сутрин се събуждам уморена,изнервена,подута,с торбички (преди никога не съм имала проблеми с торбички и подпухналост)...Просто ужас!Разни чайчета от жълт кантарион не помагат,глог-мента-валериана също не мисля,че има ефект.Кажете какво да правя,успокоителни ли да пия,какво?Това нещо просто не се търпи.

apoklistika
5th January 2007, 21:18
А по колко кафета и коли на ден пиеш?

Jonkata
5th January 2007, 21:21
Липсата на сън се дължи на мозъчната възбуда която е подорена от напрегнати нерви.
На теб може да ти се спи много и да си адски скапана и изморена но вътрешно в теб мозъка ти е възбуден и няма начин да заспиш - все пак съня е почивна на мозъка основно :).

Като за начало бих ти препоръчал мента глог валериана.
Важно е как се пие - не примерно 2 хапчета преди сън защото няма да помогне особено....даже може хич....само ще ти стане хубаво.
Най-често се пие по едно сутрин обед и вечер известно време - 1 или 2 седмици и трябва да ти поозпокии мозъка и нервната система.

Ако не се получи - лекар :).

mmmmmmm
5th January 2007, 21:32
apoklistika,всъщност не пия нито кафе,нито кола,защото не обичам.Jonkata,действително много пъти ми се случва да се чувствам уморена и да ми се спи (но това пак не става преди 2-3часа),но в момента,в който легна да спя и край!Не мога да заспя и това е!Снощи пак стана така-легнах в 2,заспах чак към 3 и нещо,будих се поне 3 пъти,след това станах в 8,после пак заспах и така до 12:30 (естествено пак се чувствах уморена).Много неприятна история.А глог-мента-валерианата имам чувството,че не ми действа.Дали да не пробвам само с валериан,знам ли... :roll:

Jonkata
5th January 2007, 21:34
Значи пробвай да го пиеш 1-2 седмици както ти казах по 1 сутрин обед и вечер и ако не помогне отиди на лекар :).

neli4ka
5th January 2007, 21:36
И аз съм така,но аз работя нощно време и,когато затворя към 1-2 часа до 7-8 не мога да заспя,въртя се като ненормална,събуждам се през 10 мин.,но пък съм и в депресия.И на това също се дължи безсънието.

apoklistika
5th January 2007, 21:38
Питам,защото на мен например както не ми оказваше влияние кафето,така в един момент започна да ми се отразява.
В такъв случай и аз те съветвам да пробваш това,което Jonkata е написал.За по-сериозни успокоителни мисля,че ти е рано още.

bimbi
5th January 2007, 21:39
е като спиш до обяд как искаш да ти се приспи в 2-3? аз седя до 1-2, че и по-късно, и ставам в 7 :roll: а и през деня ако нямаш никакво натоварване, било то физическо или умствено...струва ми се нормално да не можеш да спиш.
пробвай няколко дни да ставаш в 9 примерно, независимо в колко си легнала и колко пъти си се будила през нощта. така може и да се измориш малко.

Devil_wears_Prada
5th January 2007, 21:41
На мен ми се е случвало същото и в период от 1 месец не можех да спя, в повечето случаи се оказва на нервна почва, дори и да не пиеш кафе и други, съдържащи кофеин напитки.Правилното решение е да отидеш на лекар!

apoklistika
5th January 2007, 21:51
Това го пропуснах,че спиш до обяд :lol:
И то обяснява наистина нещата,както Бимби е казала,пробвай да ставаш всеки ден най-късно в 9 и ще видиш как ще се оправиш.Въобще,направи си някакъв режим със ставане и лягане в точно определено време

mmmmmmm
5th January 2007, 21:58
Аз през лятото като работех,се преуморявах доста,не си доспивах,но за сметка на това малкото часове сън,които имах,бяха пълноценни.За депресия не знам дали може да се говори,но за лошо емоционално състояние-да,определено.Мисля,че от там идва проблема,но въпроса е какво да направя,за да спя?Защото недоспиването определено влияе и на настроението ми,и на емоционалното ми състояние. Jonkata,ОК,ще пробвам с глог-мента-валериана,но наистина ти казвам,че преди съм ги пила и не ми действат.Наистина ме успокояват малко,но безсънието пак е налице.bimbi,това със ставането към 12 се случва в последната седмица.Иначе ставам към 9-10,движа се доста,дори в дните,в които спортувам пак не спя стабилно.Леле,като някакъв таласъм съм станала-цяла нощ може да будувам,а през деня понякога се чувствам като сумнамбул.

Jonkata
5th January 2007, 22:00
Намери си готин пич и се потете заедно през нощта вместо да бодуваш ;).

Olivia
5th January 2007, 22:01
А дали пък нещо друго не те притеснява и тормози..?! :2016: Аз ако имам лични проблеми веднага ми се отразяват на съня и теглото...и за к'ви Торбища под очите..няма ви говоря :2009:

Yansi
5th January 2007, 22:02
Mischa пробвай с Melatonin :2003: на мен само той ми помага :)
http://adipharm.com/product.php?l=bg&n=20

mmmmmmm
5th January 2007, 22:25
Yansi,така като чета този Melatonin е точно за мен!Задължително ще си го купя.Може ли да ми кажеш горе-долу каква цена е?Jonkata,може и това да е една от причините за безсъние-липсата на мъж.Нищо,като за начало ще си купя Melatonin ;)

Yansi
5th January 2007, 22:31
Този който ползвам аз е 15лв. на фирмата Ultimate Nutrition-60 хапчета стигат за 2 месеца има го по спортните магазини, а този от линка нямам представа колко струва :roll:

mmmmmmm
5th January 2007, 23:40
Мерси,Yansi!Дано помогне Мелатонина,защото иначе това положение наистина не се издържа

Favoritkata
6th January 2007, 12:50
И на мен Мелатонина много ми помогна.И аз напоследък немога да спя,аз пък много трудно заспивам,понякога до 2-2 и 30 съм се въртяла.Хубавото на Мелатонина,че не се пристрастяваш към него и не е вреден както другите приспивателни :wink:

Excel
6th January 2007, 18:18
А аз като си лягам в девет от умора и в три часа се събуждам , ще ми върши ли работа ? Аз пък съм се зациклила в тези часове . До колко по-късно не знам дали мога да се закарам . :cry:

non_blonde
7th January 2007, 21:42
Mischa, на мен преди време ми помогна "Виватонин" на Борола. Мисля че също съдържа мелатонин, не води до пристрастяване и се продава без рецепта. Пробвай го, дано да се справиш по-бързо с това безсъние, защото е истински ад, знам го от личен опит...

мадагаскар
7th January 2007, 22:41
С риск да вляза в полето на убийствените клишета,ще ти препоръчам здрав секс.
Не защото уморява,а защото успокоява. Хората мислят за какво ли не и затова не могат да спят. Тревожат се все за нещо.

milena127
7th January 2007, 22:54
Ха, Мадагаскар, изпреварил си ме с няколко минути!!
Точно щях да пиша същото :wink:
Понеже наистина на мен след хубав секс много ми се доспива и мисля, че е по-добър вариант от хапчетата :2013:

Lady1357
7th January 2007, 23:11
Не всеки има на разположение всяка вечер човек с който да прави ЗДРАВ секс за да му осигури съня.

Devil_wears_Prada
7th January 2007, 23:14
Тогава ЗДРАВА ръка :1252: :girl_haha:

mmmmmmm
7th January 2007, 23:52
Хехехе - няма с кой (аз вече написах по-горе), та затова хапченцата ще са на първо време 8) Само дето още не съм си ги купила

mmmmmmm
8th January 2007, 10:34
Еее, не, днес е понеделник, а аз се събудих в ужасно настроение и разбира се- подута. След като 2 нощи спах горе-долу добре, днес пак се повтори същата история. Ясно е, че ще трябва да взема някакви мерки. Благодаря ви за съветите! :2015:

apoklistika
8th January 2007, 11:41
Колко градуса е в стаята,в която спиш?
Аз съм забелязала,че ако е повече от 18,винаги съм като парцал и цяла нощ се въртя :?

mmmmmmm
8th January 2007, 12:06
Нямам идея точно колко градуса е, но не е кой знае колко топло. Освен това винаги през нощта отварям прозореца по някое време, за да се раздвижи малко въздуха. Май станаха доста факторите, влияещи на съня ми. Но все пак май основните проблеми са, че не мога де изморя достатъчно и че съм много неспокойна :?

Lady1357
8th January 2007, 12:08
и че съм много неспокойна :?

Мисля че това е проблема.

Magikka
8th January 2007, 12:10
Аз лично на топло не мога да спя. Между другото можеш да опиташ да смениш по някакъв начин мястото, на което спиш. Дори и просто да обърнеш страната на която спиш. Аз след около две години проблеми със съня се преместих да живея на ново място и спя като пън от първата вечер. Просто тук се спи невероятно добре :)

jito7
8th January 2007, 19:58
чувала съм, че най-полезният и зареждащ сън е вечер м-ду 21 и 24 часа :) и тъй като рядко ми се случва да легна толкова рано, не мога да го гарантирам, но все пак от опит ти казвам, че когато съм успявала да тегля една майна на всичко, което имам да върша, и съм лягала невъобразимо рано (понякога дори преди 21ч...но то се случва сигурно веднъж на 5 години), ставайки в нормално време (8-9ч), съм се чувстала повече от чудесно на сутринта, разликата е наистина осезаема.все едно са ми наляли 3 дози щастие,изчезнала е всякаква умора, пълна съм с енергия,няма грам раздразнение, насторението ми е чудесно, кожата - свежа, очите не са уморени,не тежат,няма кръгове и торбички около тях...вероятно трябва да се понасилиш да заспиш толкова рано, но поне после ще се чувстваш отпочинала:)

Allure
8th January 2007, 20:07
Понеже наистина на мен след хубав секс много ми се доспива и мисля, че е по-добър вариант от хапчетата :2013:

е при мен се получава обратното,действа ми разбуждащо и после въобще не ми се спи :lol: по едно време и аз имах този проблем и лекарката ми предписа едни хапчета на билкова основа на Botanic -Sleep се казват.Пих ги известно време и имаше ефект.Сега проблема е друг-налага ми се да спя повече през деня,а това вече не ми се отдава,будя се дори и когато се чувствам супер уморена,ама няма какво да се направи :roll:

neli4ka
8th January 2007, 20:47
Allure, :2023: не си единствена.На мен също ми действа разбуждащо. :lol:

bimbi
8th January 2007, 21:01
Allure, :2023: не си единствена.На мен също ми действа разбуждащо. :lol:ми стига ги бара тез цици, ни мойш заспа пак цяла нощ :lol: :lol:

milena127
8th January 2007, 21:03
Allure, :2023: не си единствена.На мен също ми действа разбуждащо. :lol:

Ама може би не сте обърнали внимание на ключовата дума ЗДРАВ секс:)
Потрудете се малко повече, за да се уморите :wink: :wink:

rumishark
8th January 2007, 21:49
"ключовата дума ЗДРАВ секс "
... Да си дойдем на думата...

Devil_wears_Prada
8th January 2007, 22:32
http://www.youtube.com/watch?v=12PsUW-8ge4&NR
Някои нямат проблем със съня! :lachen: :1228:

Yansi
8th January 2007, 22:41
http://www.youtube.com/watch?v=12PsUW-8ge4&NR
Някои нямат проблем със съня! :lachen: :1228:
Oх, мамино сладкоооо :girl_in_love:
:lachen:
ааа по темата, milena127 е много права за ключовата дума "ЗДРАВ"... :2003: :lol:

neli4ka
9th January 2007, 04:43
ми стига ги бара тез цици, ни мойш заспа пак цяла нощ :lol: :lol:А тея цици на са мойте :2023: Мойте за друг модел "Увиснали уши,на стар кокершпаньол" :lachen: :lachen: :lachen:
А колкото до клипчето-голямо сладурче е :2017: .

леля мичИ
9th January 2007, 07:03
А тея цици на са мойте :2023: Мойте за друг модел "Увиснали уши,на стар кокершпаньол" :lachen: :lachen: :lachen:
:lachen: :lachen: :lachen:

И аз през лятото когато ставам по обед, не мога да заспя до 3-4...
Обаче сега , като ставам в 6.00 да водя детето на у-ще, вечер към 22.00 едва гледам..... :wink:

Lady1357
9th January 2007, 08:46
И аз през лятото когато ставам по обед, не мога да заспя до 3-4...
Обаче сега , като ставам в 6.00 да водя детето на у-ще, вечер към 22.00 едва гледам..... :wink:
И аз съм така.Уф това училище :girl_cry2: не мога да се наспя. :(

Beautiful_
9th January 2007, 17:06
Mischa според мен имаш някаква форма на неврастения или нещо подобно. не е кой знае какво, но според мен наистина ти трябва някой мъж, който да те успокои. (казвам успокои, а не измори) а за глог-мента-валериан това на мен ми действа доста добре :wink: но една цигарка ме оправя винаги... :?

Excel
9th January 2007, 18:37
Хайде приятел , Миша е мъничка .
П.П. Миша не ми се сърди , че така казвам , но съм останала с това впечатление .

mmmmmmm
9th January 2007, 21:06
Хайде приятел , Миша е мъничка .
П.П. Миша не ми се сърди , че така казвам , но съм останала с това впечатление .

В сравнение с повечето хора тук съм мъничка - на 19 години съм почти. Beautiful_, аз не пуша,така че цигарките не вършат работа при мен:) Извинявам се за невежеството,но какво е това неврастения? :roll:

apoklistika
9th January 2007, 21:15
http://rozali.com/health.php?l=a&p=158

mmmmmmm
9th January 2007, 21:26
Мерси, apoklistika! Не съобразих да се разровя из нета, вместо да задавам излишни въпроси :lol: Ми де да знам- може и наврастения да имам. Ще си намеря някакво занимание, което хем да ми отвлича вниманието, хем да ме изморява, пък ще видим какво ще стане

milena127
10th January 2007, 00:34
Днес направих грешката да пия капучино следобяд. И сега пробвам другото изпитано средство срещу безсъние - чаша хубаво вино :lol:
Може да пробвате и с биричка :1215:

mmmmmmm
10th January 2007, 00:46
Днес направих грешката да пия капучино следобяд. И сега пробвам другото изпитано средство срещу безсъние - чаша хубаво вино :lol:
Може да пробвате и с биричка :1215:
Днес към 7-8 вечерта изпих една биричка и като ми се доспааа...Започнах да се подпирам на масата и си разчекнах устата от прозяване.Ама докато се прибера до нас това чувство мина и ей ме нА - пак съм кукуряк :1302: Ама както и да е... Лека нощ на всички!

jito7
10th January 2007, 10:00
Тогава зареди си хладилника с бирички и пийвай по една преди лягане ;)

anichka
10th January 2007, 12:00
спете бе, хора. щото катоимате една малка маймунка да ви буди на всеки час, щи видите какво е..аз вече тотално изперках от безсъние, малката се буди нощем постоянно. лошото е, че почнах да се сбръчквам. ужас. :x преди също имах проблем със съня. на мен лично безотказно ми действа ФЕРВЕКС-приспива ме , от парацетамола. и е сравнително безвредно, не като лексотан и т.н защо не опиташ с червено вино или някакъв по-лек алкохол?

mmmmmmm
10th January 2007, 12:42
спете бе, хора. щото катоимате една малка маймунка да ви буди на всеки час, щи видите какво е..аз вече тотално изперках от безсъние, малката се буди нощем постоянно. лошото е, че почнах да се сбръчквам. ужас. :x преди също имах проблем със съня. на мен лично безотказно ми действа ФЕРВЕКС-приспива ме , от парацетамола. и е сравнително безвредно, не като лексотан и т.н защо не опиташ с червено вино или някакъв по-лек алкохол?
Мислиш ли, че аз не искам да спя? Мен това безсъние буквално ме побърква. Нито мога да върша нещо пълноценно, нито мога да мисля адекватно, нито имам енергия... Айде стига съм се оплаквала, че станах като някоя квачка :lol: Ми да ти кажа след като съм ходила на дискотека, примерно, освен че съм танцувала почти цяла нощ :1301: , съм си пийнала :1229: и след това спя като къпана в повечето случаи.Ше зема да се алкохолизирам покрай това безсъние :1215:

ПП: Фервекса при мен не върши работа, ама все пак мерси за предложението :)

anichka
10th January 2007, 19:41
ами да ти дам детето, пък аз да легна веднъж да си поспя,а? :D

Sunflowera
19th January 2007, 18:40
Аз също имах проблеми със заспиването, понякога се будех по 100 пъти, а друг път дори се будех посред нощ със сърцебиене и леки панически атаки, беше ужасно. Лекари ми казваха да пия успокоителни, аз отказвах, защото мисля, че са вредни а и тогава бях на 20 години, та съвсем странно беше. Но, първо, почнах да спортувам и второ, да пия по 2 чаши червено вино вечер, но около час преди да си легна, не на вечеря. Просто го пийвам като приспивателно, спя като пън вече, понякога дори се събуждам в позата, в която съм заспала. Не мисля, че е вредно такова количество, дори казват, че е полезно. Важно е обаче виното да е качествено, за наливни боклуци и разни многолитражни разфасофки не си и помисляйте, само глава боли от такива. Айде наздраве :1229:

Excel
20th January 2007, 20:26
С моята мах половин чаша , която мога да изпия - това ми се вижда начална форма на алкохолизъм .

Sunflowera
22nd January 2007, 13:24
А лексотани на 20г. как ти се вижда?
По-добре винце :lol:

polito0o
16th June 2007, 13:12
И аз не мога да спя от месец някъде,а съм едва на 15 :( Мисля си,че се дължи на депресията,в която бях (за първи път ми се случва) и оттогава не мога да спя.Уж в последно време съм се поуспокоила,вече не плача постоянно,а пак не мога да спя.Лягам си към 1.00 и се събуждам в 6-7 сутринта.Знам,че не е малко,но аз винаги съм била сънлива и спя до 10 часа.Какво да правя? :roll:

mirabobi
17th June 2007, 09:35
Ако не можете да спите бройте овце. :lol: А за да имате здрав и пълноценен сън,отделете време за спорт и наистина пийвайте по малко вино вечер.Продължавате ли да имате проблеми със съня веднага при лекаря,ама не препоръчвам там винаги се дават лекарства. :wink:

polito0o
17th June 2007, 20:16
Аз пробвах да броя овце и заспах макар и след доста броене,но в 6 сутринта както обикновено пак си се събудих :cry: Тренирам тенис 2 пъти седмично и често бягам пред блока,но и това не помага.Май всичко еот нерви,но не мога да ги подтисна.Май ще пробвам с виното и после с тоя "Мелатонин" :roll:

mmmmmmm
17th June 2007, 21:58
Аз откакто започнах да работя нямам проблеми със съня, просто защото се изморявам доста и малкото часове сън, които имам, са абсолютно пълноценни. Миналата седмица ми се наложи да си стоя вкъщи 7 дена и проблемите със съня пак се появиха. Купих си Мелатонин и мисля, че ми подейства, дори и малко. Но основното при мен е, че трябва да имам много динамичен и натоварен начин на живот, за да спя нормално

polito0o
18th June 2007, 16:30
Да и аз когато съм 1-ва смяна спя по-добре,отколкото като съм късно на училище.Днес минах пак първа,ще видим дали ще ми помогне.Ако не купувам го тоя Мелатонин и толкова