PDA

View Full Version : болки в колената


maeva
10th January 2007, 13:12
Проблема ми е следния- от доста време(1-2г.)имам проблем с краката.Досега си мислех,че това се дължи на работата ми(8ч. на крак без почти никакво движение),докато болежките не станаха нетърпими.Най-накрая реших да отида на лекар и нали първо трябва да се мине през личния , така и направих.Обясних и проблема си и поисках да ми даде подходящо направление за специалист,но тя отказа и ми даде някакви бележки за вземане на кръв от вената.
Незнам дали това би помогнало да ми постави диагноза,при положение,че болките ми са само в колената.
Та въпроса ми е на какъв специалист да отида да си платя за да получа компетентен преглед и лечение.

apoklistika
10th January 2007, 13:32
Отиди най- добре на ортопед,той ще ти каже дали се за него или не.Зависи какъв е проблема, мен ме насочи към невролог

tania29
10th January 2007, 17:32
Нека ти пуснат изследвания AST I VALEROZ.Там ще си проличи на какво се дължат болките и ще преценят дали да те пратят на специалист-ревматолог.

Slyn4islava
10th January 2007, 17:36
Аз също мога да ти дам идея; Имаш ли плоско стъпало?

maeva
10th January 2007, 18:28
Аз също мога да ти дам идея; Имаш ли плоско стъпало?
Ако това означава дюстабан-не.Нормални ми са стъпалата

Slyn4islava
10th January 2007, 18:34
Да, точно дюстабан означава и може да доведе точно до същите проблеми- пррво с колената и после и с кръста и гърба.

suncho
10th January 2007, 22:34
Приятелят ми също имаше доста сериозен проблем с колената и на него му назначиха първо изследвани на кръвта. Мисля се прави, за да се установи дали има някакъв възпалителен процес. Иначе след това го пратиха на ревматолог, той вече по свое желание се консултира и с ортопед. Първо казаха, че било гонартлоза, после че не било това. Но най-добре си направи изследванията.

uspeh
10th January 2007, 22:41
Нека ти пуснат изследвания AST I VALEROZ.Там ще си проличи на какво се дължат болките и ще преценят дали да те пратят на специалист-ревматолог.
Какви са тези изследвания?

maeva
16th January 2007, 17:59
Извинявам се че връщам тази тема пак,но ми се иска да го споделя с някой....та.......пуснаха ми кръвните изследвания и днес резултатите бяха готови-оказа се ,че имам ревматоидно заболяване,което е започнало още през детството ми поради това,че съм боледувала често.Нормалното ниво на стрептококи в здрав организъм трябвало да бъде 250 , а моето е 400.В резултат на това ми назначиха три - месечно лечение с инжекции ( отзад :( ) и при това с упойка,защото били много болезнени.........УЖАССССССС :girl_cry2: ,а толкова да ме е страх от инжекции,винаги ми става лошо и седа в кабинета по 15мин.след това........

apoklistika
16th January 2007, 18:20
Горката :( А как се казват тези инжекции?

maeva
16th January 2007, 18:27
Ретарпен,а упойката е Лидокаин

apoklistika
16th January 2007, 18:35
Преди няколко години и на мен ми бяха изписали три инжекции, обаче беше нещо друго (не са тези,но не мога да се сетя как се каваха :oops: ),във всеки не съм имала повече болки в коленете,до преди няколко месеца. И сега ми се изправя косата при мисълта, че може би пак трябва да тръгна по изследвания :girl_hysteric: Пиши как се чувстваш след първата инжекция и не се притеснявай, ще мине без проблем :girl_kiss2:

maeva
16th January 2007, 18:54
Благодаря,непременно ще пиша :? Утре сутринта ще ми вземат проба за алергии и ако не съм , вдругиден ще е първата :?

Pepes
16th January 2007, 18:57
:shock: Лелеее, а аз тези болки все ги пренебрегвам, май и аз ще ида на лекар, че тука ме наплашихте с тия диагнози

alica
16th January 2007, 21:55
:shock: Лелеее, а аз тези болки все ги пренебрегвам, май и аз ще ида на лекар, че тука ме наплашихте с тия диагнози
Колкото по-скоро, толкова по-добре. 4е е страшно със ставите. 8) Ли4ен опит....

Pepes
16th January 2007, 22:05
Знам, но все си намирам оправдание и не ходя :oops:

Българка
16th January 2007, 22:06
Аз също имам такъв проблем със ставите и най-вече с колената :? И при мен е от честото боледуване,но не се беше проявявало докато преди 3 години не боледувах от Варицела.Много тежко я изкарах със страшно много пъпки болки и т.н. не искам да си спомням даже.Та тогава не можех да ставам просто нямах сили и дори като лежах умирах от болки в ставите.Чудех се как да си сложа краката че да не ме болят толкова.И до сега като се разболея ме наболяват коленете.Не съм ходила на лекар а явно ще трябва :?

maeva
20th January 2007, 13:55
Здравейте , оказа се че не съм алергична към пеницилина,но въпреки това преди да ме боднат реших да отида да си направя снимка на колената и да я види ортопед-беше ми нужно второ мнение.
Той ми каза същото,че имам артрит поради генно заложена мека костна система и че лечението е именно пеницилин.
Вече ми я сложиха първата и за мое учудване не ме боля изобщо може би заради упойката.....незнам.Още не са ми минали болките в краката,но ми дадоха големи надежди,че това ще стане със сигурност.........дай Боже.... !
А сега съм със грип :( ужасно се чуствам :cry: .........

apoklistika
20th January 2007, 16:00
Браво, видя ли, че няма нищо страшно :lol:
Дано наиситна да ти помогнат тия инжекции.

Street
20th January 2007, 17:26
maeva, няма да се плашиш в дупето болят най-малко .. аз бях болен от нещо си .. миналата година и за първи път ми биха (отзад :lol: ) .. предпочитам го пред крака ;)

maeva
20th January 2007, 18:05
Благодаря ви за подкрепата,вече не се страхувам толкова много(все пак с това не се свиква),желяа на всички ви здраве