PDA

View Full Version : проблем със стъпалото


rosi74
11th January 2007, 16:49
Здравейте!
На 32 г. съм и имам пропаднали и надлъжен, и напречен свод на двете стъпала. Не зная дали в резултат на това, или на други фактори, имам доста уголемени кокалчета от вътрешната страна на ходилата в основата на палеца, койте вече се изкривява към другите пръсти. Особено болезнено е, когато обуя обувки на висок ток, но аз рядко нося такива, тъй като болката е наистина нетърпима. Ако сте имали такъв или подобен проблем, моля помогнете!

Astela
11th January 2007, 17:28
Зравей,Роси.Аз също имах и сега от време на време имам подобен проблем,като изключим това,че не са ми изпъкнали кокалчетата.Има едни специални стелки,които са леко издадени отдоли като възглавнички.Те са специално за хора,които имат паднал свод на стъпалото.Не трябва да носиш равни обувки,защото няма да се коригират стъпалата ти,но не трябва да носиш ток,който е по-висок от 4-5 см.
Не знам,дали си търсила лекарска помощ,но ако не си най-добре го направи,защото може,недай си Боже,проблема да ти остане.

rosi74
11th January 2007, 17:50
Ходила съм по лекари още като дете, и стелки съм носила години наред - нищо! Но болката в кокала е наистина ужасна!

Astela
11th January 2007, 17:53
Лоша работа тогава!Ако те болят само когато носиш обувки на висок ток,то тогава ще трябва да смениш обувките..Наистина не знам с какво друго да ти помогна!

rosi74
11th January 2007, 17:56
И аз не зная вече какво да правя, при по-сериозно натоварване ме болят и с маратонки. Благодаря ти, Астела!

Slyn4islava
12th January 2007, 08:57
Hallux valgus (http://www.mdmercy.com/footandankle/conditions/bigtoe/hallux_valgus.html) обикновено е болезнено състояние, което в повечето случаи е онаследено от родителите, или провокирано от неподходящи обувки. В най-лошите случаи се налага оперативно отстраняване, като след това задължително се носят ортопедични стелки.
При хора, които имат тенденция, е добре да се избягват високите обувки, да се направят специални ортопедични стелки (http://www.ourfootdoctor.com/orthoses.shtml) за през деня, и ей такива шини (http://supports4less.com/birdcronin/toesupports/halluxvalgus-toesplint.htm) за вечерта, да се спи с тях, което ще ти помогне да не се влоши състоянието ти!

rosi74
12th January 2007, 09:06
Благодаря ти, Slyn4islava! За първи път чета толкова подробна информация по темата, а снимките направо ме потресоха! Моето състояние засега не е толкова тежко, но като че ли натам отивам!

jana_gym
4th March 2013, 12:49
Мили дами Здравейте! Казвам се Яна и съм на 24 години. Реших да се поинтересувам относно т. Нар. "Кокалчета", защото ги имам отдавна и предполагам, че са по наследство. Искам да ви разкажа малко инфо. Аз съм спортна натура и не ми се налага да нося обувки на висок ток, но случайте които съм обувала ги помня, защото болката е нетърпима. Добре да преми по същество - преди 4 дни си направих операция на левия крак ( тъй като там е малко по-развито. Сега ми предстои възстановителен период и със сигурност ще споделя какъв е ефекта. За сега изглежда добре. По принцип ме чака е за десния крак тъй като имам и на него.

monita191
4th March 2013, 15:54
Мили дами Здравейте! Казвам се Яна и съм на 24 години. Реших да се поинтересувам относно т. Нар. "Кокалчета", защото ги имам отдавна и предполагам, че са по наследство. Искам да ви разкажа малко инфо. Аз съм спортна натура и не ми се налага да нося обувки на висок ток, но случайте които съм обувала ги помня, защото болката е нетърпима. Добре да преми по същество - преди 4 дни си направих операция на левия крак ( тъй като там е малко по-развито. Сега ми предстои възстановителен период и със сигурност ще споделя какъв е ефекта. За сега изглежда добре. По принцип ме чака е за десния крак тъй като имам и на него.

Мен също ме интересува проблема с кокалчетата. Колко време трае операцията и има ли болка? Как се чувствате след операцията?