PDA

View Full Version : Нещо като предупреждение


bimbi
16th January 2007, 19:59
Много се чудих дали да пиша въобще :? Правя го само за да ви предупредя, за да не ви се случи същото.
Снощи спах по корем, както го правя от месеци. Все пак са минали почти година и три месеца от операцията ми и си мислех, че няма проблем...да ама не :? Нямам представа как съм се въртяла и кво съм правила, обаче като се събудих, импланта на едната ми гърда се беше завъртял, и в момента прилича на някаква питка :(
Според хирурга мога да си го наместя и сама :roll: но предпочитам да не го правя, в неделя ще се видим и ще оставя той да го направи.
Още не мога да повярвам :? Просто исках да ви кажа, че явно трябва да се спи по гръб цял живот, щом след толкова време ми се случи подобно нещо, никога няма да съм спокойна :?
Та така, или ще ми го наместят в неделя, или :arrow: реоперация :?

Yansi
16th January 2007, 20:04
Ееееееее бимбе :2021: нямам думи....дано не се стига до реоперация! :girl_kiss2:
какво става бе момичета :?: като ударя една черта май само 2-3 от оперираните които пишат тук не са изпищяли :1250: направо не знам :2014:

bimbi
16th January 2007, 20:10
Ми как изглежда, знам ли как да го обясня :? Завъртял се е на 90 градуса.
Тъпото е че се случи след толкова време, а си мислех че е невъзможно :roll:

Yansi
16th January 2007, 20:11
Ебах маааму,какво става в нашия форум,бе.. :shock: :shock:??? Като черна магия ...
не е черна магия....на мен като ми разправяха ,че всяка седмица в чужбина пътуват по 3-4 "обезобразени" момичета от тукашните доктори не ми се вярваше...а то какво излезна...

milena127
16th January 2007, 20:40
Момичета, направо като чета тия дни и не знам вече какво да мисля.
Взе да ми се струва, че май всички оперирани все някога получават усложнение :shock: :shock:
Направо се чудя дали да не взема да ги махна тези имплантанти :?:

Какво значи "обезобразени" от тукашните хирурзи?!

Наистина ли са малко хората, които с години безпроблемно си носят имплантантите?!

DeSIKOS
16th January 2007, 20:53
Бимбе, как така стана, нали имплантите ти не са анатомични, не, направо не ми е ясно :!: :?: Аз също спя по корем, опитвам се да спя на една страна, но не усещам кага се завъртам по корем, събуждам се и се стряскам! Но съм в шок, наистина след толкова много време :!: :!: Защо пък да трябва реоперация, след като се е завъртял без да го усетиш, какво ти пречи да си го наместиш, виждала съм от други да го правят, значи не е нещо страшно, след като не е болезнено!!

Nikolette
16th January 2007, 20:54
Bimbs, sorry мила. Жалко, че д-ра е в София и трябва да биеш целия път за едно наместване. От какво ли се е получило :roll: И как точно се е обърнал, че прилича на питка. Искаш да кажеш, че плоската част, която лежи на гръдния кош се е завъртяла към зърното ли?
Мамка му. Как е станало това :shock: Или по-скоро острата част на "какпата" се е обърнала надолу.
Каквото и да е да знаеш с теб сме и дано ти оправят хубавите цици :1219:

Aset
16th January 2007, 21:04
острата част на "какпата" се е обърнала надолу.

Острата част се еобърнала настрани, разбирам аз...
Бимбе.... И аз много спя по корем, даже нощем се будя, подсъзнателно се притеснявам за това спане... Мисля, че ще го наместят и всичко, ще е наред, ама сигурно трябва да забравим за спането по корем...
Болеше ли? Сега боли ли?

Aset
16th January 2007, 21:06
Забравих - нали бях поствала някъде някаква статистика? Някой помни ли къде...
Ставаше дума за това, че в следващите три- пет години от операцията се реоперират 50% от пациентките по една или друга причина. Ама 50 ли беше...

milena127
16th January 2007, 21:10
Направо ме стресирахте, вече всичко ме заболя, ще тичам и аз до огледалото :?

Aset
16th January 2007, 21:30
Wikipedia:
A recent study found that 1 in 3 women getting breast implants for reconstruction needed a reoperation within five years, and about 1 in 8 women getting breast implants for augmentation needed a reoperation within five years.

FDA
A retrospective study by Gabriel, et al. showed that 24% of women with breast implants had complications resulting in a reoperation during the first five years after implantation (silicone and saline implants were studied together).

bimbi
16th January 2007, 21:52
Острата част се еобърнала настрани, разбирам аз...Именно. Иначе не ме боли. Само гледката е... :roll:

Yansi
16th January 2007, 22:09
Какво значи "обезобразени" от тукашните хирурзи?
имам в предвид момичета като мен с редица усложнения и неуспешни операции следствие на докторски грешки...

milena127
16th January 2007, 22:23
Не, не ме боли. Само гледката е... :roll:
Бимби не знам какво да ти кажа да те окуража, че нещо ми се виждаш зле днес, което е нормално предвид обстоятелствата де.

Дано всичко се оправи бързо, мацка! :girl_kiss2:

polincheto
16th January 2007, 22:25
Стискам палци,всичко да се оправи и да няма втора операция :2036:

milena127
16th January 2007, 22:50
А, и Бимби, ако няма къде да спиш заповядай у нас :)

bimbi
16th January 2007, 22:59
Хехе, благодаря ви мацки за подкрепата, сякаш ми стана по-добре...особено с това предложение на Милена :girl_haha: :girl_in_love:

Не исках да навлизам в подробности, но явно се налага - няма да бъхтам пътя чак до Бояджиев. За мой късмет Динев ще идва в неделя и си уговорих среща с него. Така или иначе ходя при него на мезотерапия, и щяхме да се виждаме, затова и сутринта му звъннах, че нещо се бях шашнала. Та той ми каза да си ги наместя сама, или той ще го направи като дойде в неделя.

И пак да кажа, не пуснах темата, за да търся съчуствие. Просто като една от тези с най-отдавнашни операции, реших да ви предупредя да внимавате. Може би при подмускулното не съществува такава опасност, но поне тия с надмускулно като мен, да си имат едно наум 8)

milena127
16th January 2007, 23:03
Ей язък че няма да идваш - тамън бях решила да спретна едно основно чистене в твоя чест, че откога се каня, а и да направя сладкиша на мацката от форума (даже в момента го правя да се упражня, че да не се изложа после :lol: )
:2014:

Пък двамата Яворовци кой знае как са се ентусиазирали от новината :wink:

Нищо друг път :lol:
Я питай Динев кога ще е в София да мина аз на един преглед да видя на мен какво не ми е наред 8)

bimbi
16th January 2007, 23:07
хахах ше ме умориш :lol: а на яворовците едва ли им се гледат смачкани цици :cry: :lol:
Динев каза че има операции в понеделник и вторник и веднага се изстрелва за София.
п.п. и вземи да изчистиш най-сетне :lol: :P
:girl_kiss2:

Armand
16th January 2007, 23:38
бии и един шамар и ще се намести :) :) :)

кофти работа, дано се оправиш....

Lady1357
17th January 2007, 09:21
Бимби,съжалявам за това,което ти се е случило,мило.Как стана така бе?Ти усети ли нещо или направо видя на сутринта?Дано всичко мине бързо и забравиш този момент.Успех!

bimbi
17th January 2007, 09:26
еми то като не ме боли как да усетя я...ама сутринта като се събудих :shock:

Lady1357
17th January 2007, 09:32
А сега усещаш ли нещо или само визуално не е добре?

bimbi
17th January 2007, 09:36
усещам...топка в гърлото :?
пак казвам, нищо не ме боли, просто гледката е кофти :3000: дори и със сутиена няма как да се замаже положението :roll:

blondi
17th January 2007, 09:42
бимбичка, много неприятно :cry:
Аз също си мислех, че като мине повечко време не би трябвало да има проблем, ама ....Даже и сега от време на време си лягам със сутиена, ей така профилактично.
Нали уж ипланта сраства в гърдата и няма как да се измести, как стават тези работи?
Стискам палци да се оправи по по-лесния начин :kiss_me:

Aset
17th January 2007, 10:08
Абе сигурно в самата капсула се въртят гадовете... Ама нали са текстурирани, уж трябва да са срастнали с нея... Освен да се въртят заедно със съединителната тъкан около себе си... Ама и тя пък не може да стои сепарирана от околните тъкани, все си мисля, че е срастнала с тях. Не мога да се начудя как става тоя номер. Май по-вероятно е да се въртят в самата капсула.
Бимб, не се тревожи. Права си да не пипаш сама.
Ще разпиташ ли Динев как се върти, дали джоба или капсулата не е широка... Знам ли... Как пък след толкова време... :2016:

bimbi
17th January 2007, 10:23
ам ха де...нали уж грапави-мрапави, по-лесно сраствали...дрън-дрън. ше питам, щото и аз недоумявам :?

Chujdata
17th January 2007, 11:43
Никакво спане по корем, забранявам ви :D Аз на плажа си издълбавам дупки в пясъка, на масаж не ходя за да не ги притискам, на мъж не давам да се развихря с масажите, отказвам да правя секс по корем, аби голямо пазене пада. Сутиени с банели не нося, или ужасно рядко. Пазете се момичета, днес като се зачетох из форума, лошо ми стана.Съжалявам за това, че много момичета не са получили резултата , който са искали.

Lady1357
17th January 2007, 11:45
Сутиени с банели не нося
и това ли е рисковано? :roll: :roll: :roll:

Chujdata
17th January 2007, 11:48
ами доста съм чела и гледала за изместени имплантанти от притискането на банела.Даже и пробити гърди съм виждала.Затова се презастраховам :cry:

grace
17th January 2007, 11:50
Аз мисля да си ги ползвам, но да им махна банелите :roll:

Chujdata
17th January 2007, 11:53
така правя, но не на всички модели става, трябва да са с широк колан долу.

apoklistika
17th January 2007, 15:13
Бимби, кво стана, мислех си, че поне на вас, дето сте вече от доста време оперирани, не могат да ви се случат такива неща, а то... :(
Дано поне да се намести лесно импланта,пиши какво става :girl_kiss2:

emisof
17th January 2007, 15:57
Никакво спане по корем, забранявам ви :D Аз на плажа си издълбавам дупки в пясъка, на масаж не ходя за да не ги притискам, на мъж не давам да се развихря с масажите, отказвам да правя секс по корем, аби голямо пазене пада. Сутиени с банели не нося, или ужасно рядко. Пазете се момичета, днес като се зачетох из форума, лошо ми стана.Съжалявам за това, че много момичета не са получили резултата , който са искали.
Дамм,аз откакто съм със силикон /1997/ забравих изцяло спането по корем.Два пьти имах КК,като втория път я полу4их след един масаж,при които лежах по корем без ни6то подложено отдолу. А и аз си копая дупки в пясъка. Доктора казва "като си сложиш изкуствени зъби,не трошиш орехи с тях" :D

Nikolette
17th January 2007, 16:12
Еми, добре го е казал д-ра ти :lol:
И аз преди операцията обичах да си спя по корем ама сега и да искам не ми е удобно- циците ми убиват :lol: :lol: :lol:
Малеее, май цял живот ще им робуваме на тия силиконки :?

bimbi
17th January 2007, 16:18
и на мен ми убиваха може би до 10-я месец. след това не - затова и реших че вече няма проблем :roll:

grace
17th January 2007, 17:49
Днес бях на консултация защото трябва да почвам масажите и докторът ми каза че мога да спя настрани, но по корем не е хубаво. Аз съм с кръгли, подмускулно, ако това има някакво значение де :wink:

Цвета С
17th January 2007, 18:16
Bimbe ,много ми стана гадно като прочетох какво ти се е случило ,но споко сигурна съм ,че ще ти наместят безболезнено и всички ще е ок.Ако това те успокоява ,на мен пък ми се скапа дупето след операцията

bimbi
17th January 2007, 18:37
Ако това те успокоява ,на мен пък ми се скапа дупето след операциятаа то остава и да се успокоявам от чуждото нещастие :? пиши ми на ЛС какво стана :?

neli4ka
17th January 2007, 19:17
Много ми харесаха циците на Grace,като се има в предвид,че са само на месец. :2003: Добре свършена работа. :2004:

grace
17th January 2007, 19:22
Благодаря Неличка, за съжаление никой не е застрахован от усложнения :roll: Както каза Асет "Това му е гадното на силикона - почти винаги има какво да си мислиш..." :wink:

neli4ka
17th January 2007, 19:27
Благодаря Неличка, за съжаление никой не е застрахован от усложнения :roll:
Дано да няма такива.

anita
17th January 2007, 20:13
Ако това те успокоява ,на мен пък ми се скапа дупето след операциятаКакво означава това? В смисъл от секс или... ?

Цвета С
17th January 2007, 20:15
абе вярно не ми липсва секс,ама не не е от това ,По-старшите в този форум знаят ,че имам операция на задника и т.н. и за това говорех ,сори понеже си знам ,че с тях се познавамеи ми знаят болежките и не съобразих

minididi
18th January 2007, 08:21
Аз пък днес съм на първа консултация след операцията.

junglegirl
18th January 2007, 12:05
Какво става тук :shock: Само неприятности бе,ужас :? Бимб това не е ли същото,като при Бел :?: А с нея какво стана в крайна сметка :roll: Май стреса "без" импланти се заменя с просто с нов...

bimbi
18th January 2007, 12:37
абе и аз се чудех какво става с Бел. оттогава май не е писала :?

Denilini
18th January 2007, 12:46
Ужас,само лоши неща взехме да пишем нараво наплашихме бъдещите сигурно.Бимби дано всичко да се оправи при теб мила и да се чувстваш и изглеждаш прекрасно.Това за сутиените с банели вярно ли бе?Че то каква полза тогава като не можем да се покажем с някой красив сутиен и да не можем да спим по корем ,гадна работа

junglegirl
18th January 2007, 12:52
Това за сутиените с банели вярно ли бе?
Мога да ви препредам само думите на Стоянов,който не се слави вече много във форума,но като ми сваляше конците каза,че след 20-тия ден мога спокойно да нося сутиени с банели,само до края на втория месец да спя със спортния.Друг лекар не съм питала за това,но той беше категоричен и на мен ми се вижда съвсем разумно. :wink:

Beauty
18th January 2007, 12:53
:?

chervenokoska_2
18th January 2007, 14:28
Макар като чета мненията ви, моя доктор да не се слави с кой знае какво име, препоръките му бяха - 2 месеца без сутиен с банел, до тогава спортен сутиен, и хич не е задължително да е супер скъп, просто безшевно по-стегнато бельо, което да ги придържа, но и задължително да оставям гърдите да "подишат на свобода" през това време. Както и съпътстващи масажи всеки ден.

DeSIKOS
18th January 2007, 14:40
В същност целта на този форум е да не се замаскира нищо и да се казват нещата с истинските им имена. Не може да се отрече, че много от докторите, които бяха възхвалявани (напълно заслужено) понесоха и много критики, дължащи се според мен на чиста лекарска грешка. Най-ярките примери са, като се почне с Флейм, Бел, Бюти, а сега и Бимби, Бимби извинявай мила, въпреки, че самата ти все още не си класифицирала случилото се с теб, като "лекарска грешка" аз мисля, че въртенето на импланта в собствения си джоб е имено груба лекарска грешка, както прекалено тесния джоб води до усложнения, така и широкия джод също! Дано наистина не се наложи реоперация искрено ти го желая... НО, има и едно голямо НО, същите тези хирурзи имат и много добри изпълнения, с което не трябва и не бива да бъдат заклеймявани , като "некадърни". Пресен пример е Грейс, където се видя и майсторски свършената работа на д-р Стоянов, аз бих му свалила шапка за това изпълнение, Чуждата също е с прекрасен бюст, където се личи работа на добър професионалист, сигурна съм, че има и много клиентки (пациентки) на Бояджиев, които са доволни от работата му. Но за жалост истината лъсва без полировка! Това е операция и при всеки е индивидуално, ако това беше форум за оперирани от херния, ще има мноого, които ще се оплакват от зле свършената работа на хирурга си! С целия този масив от думи искам да кажа кратко и ясно. "Момичета няма нищо лошо да хвалите своите хирурзи, които ви дадоха самочувствие, лично на мен ми се ще да разцелувам моята докторка, за това, че ме направи истинска жена, но имайте и доблестта да ги критикувате открито във форума, той е създаден с тази цел"

bimbi
18th January 2007, 14:40
Макар като чета мненията ви, моя доктор да не се слави с кой знае какво име, препоръките му бяха - 2 месеца без сутиен с банел, до тогава спортен сутиен, и хич не е задължително да е супер скъп, просто безшевно по-стегнато бельо, което да ги придържа, но и задължително да оставям гърдите да "подишат на свобода" през това време.
ми и аз тъй направих, ма виж кво стана :roll:

grace
18th January 2007, 14:54
Аз също нямам намерение да хваля доктора си, докато не мине поне една година от операцията ми. Засега нямам забележки, вярно е че си ги харесвам, но ето че много неща се появяват на по-късен етап. А да не говорим и колко недоволни има от същия този доктор. :wink: Но разбирам и момичетата ,които са въодушевени в началото, че всичко е минало добре и са по-емоционални в мненията си. Така че, да не се съдим толкова строго и да не си подмятаме грозни реплики от рода на "Видя ли сега какво стана" :roll:

Flame73
18th January 2007, 15:12
Бимби,много неприятно...Дано поне не се наложи реоперация.При това въртене,дискомфорт или болки имаш ли?


много момичета не са получили резултата , който са искали.
Май не става въпрос само за желания резултат(естетичен),а допуснати груби грешчици-демек профанска некадърност?! :wink:

bimbi
18th January 2007, 18:06
При това въртене,дискомфорт или болки имаш ли?ами не, за щастие. а твоето възстановяаване как върви?

Beauty
18th January 2007, 20:06
:?

bimbi
18th January 2007, 20:22
ами все така съм си. сама не смея да го наместя, още повече че не мога да разбера накъде се е завъртял, наляво или надясно. по-добре да изчакам до неделя...само дето нямам търпение и откачам от нерви :? днес четох темата на Бел, и ми стана още по-гадно :roll:

DeSIKOS
18th January 2007, 20:44
Бимбе, ти с капковидни ли беше бе мила, че не мога да се сетя, толкова пъти си ми казвала, ама от много инфо, взех да се бъркам!

bimbi
18th January 2007, 20:46
да :)

DeSIKOS
18th January 2007, 21:04
Доколкото съм чела, при капковидните много често се случва това "преобръщане", защо не знаме, сигурно и кръглите се въртят, но не си личи. На мен Калкова имено по тази причина ми отказа капковидни, каза че не работела с такива, заради "преобръщането" явно е била права. Имам усещането, че скоро могат и да ги забранят, толкова хора с такива импланти се имат същите проблеми не само в България! Съжалявам, че не те успокоих много мила, имай търпение неделя е само след два дена, дано Динев успее да го направи! Аз се чудя едно, дали не може да си ги наместваме сами за в бъдеще без да се налага да ги заменяме с други, кръгли например! Възможно ли е сами да си решаваме проблема, непремено сподели с нас след консултация с Динев

bimbi
18th January 2007, 21:10
мацо, при мен кръгли просто беше немислимо :wink:

Flame73
18th January 2007, 21:44
Ми с мен нищо не се е променило... :lol: Разликата след реоперацията е,че болки нямам-но за сметка на това си се кефя на риплинг (на реоп.гърда)която хич не си прилича със сестричката си.:lol: На лична ще ти пратя линк с фото сесията на циците да видиш Бимбе,че ме мързи сега да обяснявам. :wink:

А ти защо при Динев?Не е ли е по-добре за теб да се консултираш с Д-р Бояджиев?

Flame73
18th January 2007, 21:46
Срам не срам,но да Ви питам момичета...Каква е разликата от капковидните и тези на Чуждата(май асиметрични бяха)?

bel
19th January 2007, 00:53
Здравейте, момичета!
Не съм писала много отдавна и сега съм ужасена направо от всичко, което прочетох във форума - станало през последния месец... :? Блъскам си главата и си викам "Защо всичко изглеждаше розово, когато аз започнах да пиша във форума и преди да се оперирам?!". По-добре повече "страшна" информация, отколкото прибързани решения и предоверяване...
Много ми е криво, Бимбе, че и при теб така е станало. Изобщо нямах намерение да пиша, но искам да ти кажа как се развиват нещата при мен. В края на краищата не отидох (дори не се обадих) на Динев (той също не ми се е обадил, най-малкото, за да се поинтересува как съм!) - предложението му за местна упойка и обяснението, че реоперацията е съвсем лека (?!), не ми се стори много приемливо... Откакто имплантът ми се обърна, съм постоянно със стегнат сутиен, без банели, денонощно. Спя само по гръб, едва преди седмица се престраших да спя настрани. Мисля, че положението се закрепи от само себе си - въпреки уверенията на Динев, че без повторна операция няма да стане. Няколко пъти се пробвах да завъртя импланта, той не помръдва. Понякога ме наболява, но е по-скоро като притиснат нерв, още отначало имам такова усещане - мисля, че при операцията Динев е засегнал нещо, но той твърди, че е нормално - да го масажирам. Аз, обаче, приключих с масажите - предпочитам имплант и тъкани да се срастнат. Смятам да отида на консултация при друг хирург, доверието в този го изгубих. След всичко прочетено не само тук, но и в чуждите сайтове, съм убедена, че завъртването се дължи на лекарска грешка, а не "на голям сутиен или на непостоянно носене", както той се опита да ме обвини... Много се ядосвам на себе си, затова че му се доверих. :evil:
Бимба, пробвай сама да го нагласиш, аз така направих - ще усетиш накъде се движи по-лесно. И моят съвет е като този на Флейм, отиди при друг доктор!

bimbi
19th January 2007, 08:08
ми то като чета из форума, остана ли лекар вече, дето да не е сгрешил с някой :?
ще звънна днес на Бояджиев да го видя какво ще каже, ама не съм голяма оптимистка. не вярвам да каже "Мда, направил съм ти джоба по-голям, ела да ти го оправя". а и щом на друга негова пациентка е разправял за трета, която постоянно си намествала имплантите сама...явно според него не е нещо фатално :roll:

Aset
19th January 2007, 08:11
Срам не срам,но да Ви питам момичета...Каква е разликата от капковидните и тези на Чуждата(май асиметрични бяха)?
Капковидните / антамоичните/ ги знаеш. Ето асиметричните:
http://www.implantspip.com/prod-im-ghc-a.html

Разликата личи особено на последните две картинки - виж как към гръдната кост е по- нисък, а към външната част - с по- висока проекция. На картинката с момичето е даден за сравнение обикновен имплант. При тези зърното не се пада в средата на една полусфера, както е при кръглите - там всяко друго позициониране явно ще изглежда криво. Тук зърнто идва в центъра, а под него и настрани си идва по- големия обем, като на истинска гърда.
Друго какво пише... Че задната повърхност е конкавна, за да прилегне по-добре към гръдния кош.
Много апетитни изглеждат на картинките и много примамливо е обяснението. :D


едит - Сега като се върнах и прочетох всичко, обаче и у мен възникнаха неясноти и въпроси. Какво казват ПИП:
Пълненето на имплантите с висококохезивен силиконов гел дава най-добрите естетически резултати, комфорт на пациента и очаквана продължителност на живота на импланта.
Т.е. ПИП твърдят, че висококохезивните импланти вероятно живеят повече. Струва ми се, че има логика, ама май няма много проучвания в областта.
Направи ми впечатление и друго:
Less folds - Minimal transudation - Less capsularcontractures
По-малко гънки - Минимална трансудация - По-малко капсулни контрактури.
Останалите две ясно - за гънките им вярвам, за КК зависи спрямо кои импланти са по- малко, също ок. Ама тази минимална трансудация значи ли, че при имплантите така или иначе има такава? С висококохезивен гел и през няколко обвивки? Сигурно е нищожна, но явно я има.
Абе сега като се замисля май съм чела и преди за това, обаче от операцията ми минаха 1г и 8 мес, а съм проучвала още месеци назад и много неща съм забравила вече.


едит 2 - Лелее, то вече няма кой да ми го прочете това, ама намерих с какви и колко етикета ПИП изпращат имплантите си:
a Tyvek® cover which bears the implant's identification label and the three self-adhesive labels necessary for the patients' and the implant's follow-up. These labels have to be filled in and stuck to the surgical procedure-related documents and on the « implant bearer's identity card » enclosed with the implant

Освен това an implant bearer's identity card - явно паспорта и a product information leaflet for the surgeon and one for the patient - информационна брошурка за лекаря и една за пациента.

Aset
19th January 2007, 08:13
Блъскам си главата и си викам "Защо всичко изглеждаше розово, когато аз започнах да пиша във форума и преди да се оперирам?!". По-добре повече "страшна" информация, отколкото прибързани решения и предоверяване...

Защото бяхме нови, скоро оперирани, защото бяхме малко... А за проявление на дефектите си трябва време, голям брой потребители и най-важното - кураж да си признаеш пред всички, че нещо не чак толкова хубаво ти се е случило, че си сбъркал с лекаря...
Благодаря на всички, които не ни спестяват това инфо! :girl_in_love:

The Shadow
19th January 2007, 10:03
Лелееееееее........
Тамън се бях вече престрашила за този вид тунинг и сега.....оххх....май наистина ще се откажа :cry: то се оказа ходене по мъките и постоянни притеснения какво може да се случи, по корем да не се спи/аз все така спя/ аааааааааа, не.Отказвам се окончателно.
Стискам палци на всички мадами дай Боже възникналите проблемации да се оправят без по нататъчни инциденти за в бъдеще.Егати колко е гадно след голяма радост да последва такова разочарование.
Искрено съжалявам за случките и пожелавам кураж на всички! :1246:

Selin
19th January 2007, 10:33
Всичко на този свят е 50/50.
Ако искаш да изглеждаш и да се чувстваш добре - правиш го. Понасяш и посрещаш всички негативи.
Ако не смееш - не го правиш. Гледаш се в огледалото и си казваш: Как само искам да го направя!

grace
19th January 2007, 10:34
Идеята на теми като тази и други подобни не е да се наплашват момичетата, които искат да се оперират, а да са наясно с рисковете, които поемат. Но понеже станаха много негативните мнения, мисля че трябва да се включат и момичета, с по-дълъг стаж, които са доволни. Сигурна съм че има много такива, но те просто не пишат. Вероятно им се струва глупаво да тръгнат да обясняват колко са щастливи на фона на проблемите, които се обсъждат. Мисля че е време да се появи една тема и за доволните от операцията си, да споделят как се чувстват, как се е променило самочувствието им, такива неща.... :roll:

Chujdata
19th January 2007, 10:40
Асет, благодаря, че отговори вместо мен за асиметричните имплантанти. Да , аз имам освен паспорт и брошура за използване на имплантантите.
Колкото до хирурзите, продължавам да смятам, че никой не е застрахован от грешки, но капризите ни, невъзможните искания и обеми, неправилната поддръжка в последствие, са едни от основните причини за Неполучаване, на това, което сме си представяли. Следя, много добре знаете историята на всяка от нас и не е трудно да се проследи коя как е тръгнала да действа и какво се е получило. Прекалените очаквания и изисквания винаги водят до разочарования.
Колкото до обичайните рискове, като риплинг, завъртане на импланта и недай си боже КК, всяка от нас трябва да приеме, че не е застрахована, и те не се дължат при всички случаи на лекарска грешка.
Аз лично бях в толкова лошо положение преди , че сега просто съм щастлива и мисля, че нямам право на чак такъв перфекционизъм. А и честно казано, досега никой мъж не се е оплакал :D

Lady1357
19th January 2007, 10:54
Аз лично бях в толкова лошо положение преди , че сега просто съм щастлива и мисля, че нямам право на чак такъв перфекционизъм. А и честно казано, досега никой мъж не се е оплакал :D
И аз съм на това мнение и се отказах да си търся кусури.Мисля,че е за добро.
р.р.Това го дължа на част от вас.

Teara
19th January 2007, 11:00
Аз също съм с асиметрични импланти и имам паспорт, в който са описани като лява и дясна.
При избора на импланти, големина и начин на поставяне, оставих избора изцяло на хирурга ми. Той се съобрази с моята структура, гръден кош, излишна кожа...Единственото , което ме попита беше за желанието ми за височината на профила.
Засега нямам оплаквания, но не мисля , че съм застрахована.
П.П. Докторът ми забрани да правя масажи и съм изпълнявала всичко дословно.

bimbi
19th January 2007, 11:09
мхм, както си и мислех. Бояджиев ми каза да си го наместя сама.
питах го не е ли малко странно, че не са се закрепили толкова време. еми вика "Ако джоба е станал малко по-голям..." :roll:
Казах му че не искам така да ми се разхожда цял живот, не може ли да се зашие малко джоба, за да не мърда? "По принцип може, ама ела да те видя на място има ли смисъл" :?
на въпроса ми колко ще ми струва :roll: отговори че не може така да ми каже, ще го мислим на място. тоест не каза че грешката е негова и ще я поправи безплатно 8)

emisof
19th January 2007, 11:21
Доколкото съм чела, при капковидните много често се случва това "преобръщане", защо не знаме, сигурно и кръглите се въртят, но не си личи. На мен Калкова имено по тази причина ми отказа капковидни, каза че не работела с такива, заради "преобръщането" явно е била права.
На мен също д-р категорично ми отказа друга форма, освен кръгли, моите също са надмускулно. Той изтъкна абсолютно същите причини, явно имат някаква статистика :?
Цитат:
a Tyvek® cover which bears the implant's identification label and the three self-adhesive labels necessary for the patients' and the implant's follow-up. These labels have to be filled in and stuck to the surgical procedure-related documents and on the « implant bearer's identity card » enclosed with the implant

Аз съм с PIР и след оп. д-р ми връчи дебела папка със сертификати на имплантите, както и попълнени от него формуляри на фирмата производител - името му, квалификация, размер и т.н. Всичко отговаря на това, което Асет е написала.

Renkata
19th January 2007, 11:32
Вероятно им се струва глупаво да тръгнат да обясняват колко са щастливи на фона на проблемите, които се обсъждат. Мисля че е време да се появи една тема и за доволните от операцията си, да споделят как се чувстват, как се е променило самочувствието им, такива неща.... :roll:
Права си,Грейс! При мен,слава Богу,да чукам на дърво,засега всичко е наред,но при положение,че се случват такива фалове няма как да започнеш да говориш колко е розово положението :? Приемам много лично преживяванията на всяка една от нас,боли ме за всяка тревога,защото утре това може да съм аз,не сме застраховани! Но да не забравяме,че на фона на безумните болести и неприятности,които сполетяват много,много хора, ние сме клинично здрави,или по друг начин казано - толкова по-лоши неща има,че нашите са бели кахъри в сравнение с тях! Като с това в никакъв случай не омаловажавам проблемите ни! Самия факт,че сме се подложили на операция,каквато и да е пластика по желание,говори за смелост,много хора не го правят от страх.А щом сме смели можем да посрещнем и сме приели рисковете.

minididi
19th January 2007, 12:30
Абсолютно съм съгласна с Ренката.Вчера бях на първа консултация след операцията.Лекарят ме попита -проблеми има ли? Аз му казах,че щом не ме боли значи няма проблеми-друг е въпроса,че и аз като повечето момичета има неща на новите гърди ,които не харесвам-например голямото разстояние което исках да се корегира,а не се получи. Но и да му го казвам без втора операция няма да се оправи ,а аз неискам друга операция ,щом съм здрава всичко е наред.

rita
19th January 2007, 12:47
Хора, абсюлютно недопустимо е да плащате отново за поправка на грешка на хирурга. Това никъде по света го няма. Ако Ви го искат- съдете ги. Аз лично веднага ще заведа дело, ако ми се поиска сума за повторна операция. Няма дори да го направя за обезщетението, каквото и да е то. Ще го направя, за да съсипя репутацията на нахалния некадърник, като разбира се ще го оглася подобаващо в медиите. Работата на пластичния хихург е в пряка зависимост от репутацията му. Селските хитреци разчитат на общата изостаналост на България,,но както и всичко друго и това взе да се променя..а парите лесно се харчат и ще им трябват непрекъснато нови попълнения...

Nikolette
19th January 2007, 16:11
Хора, абсюлютно недопустимо е да плащате отново за поправка на грешка на хирурга. Това никъде по света го няма. Ако Ви го искат- съдете ги. Аз лично веднага ще заведа дело, ако ми се поиска сума за повторна операция. Няма дори да го направя за обезщетението, каквото и да е то. Ще го направя, за да съсипя репутацията на нахалния некадърник, като разбира се ще го оглася подобаващо в медиите. Работата на пластичния хихург е в пряка зависимост от репутацията му. Селските хитреци разчитат на общата изостаналост на България,,но както и всичко друго и това взе да се променя..а парите лесно се харчат и ще им трябват непрекъснато нови попълнения...
Не си ли много рязка бе , маце?
Как можеш да наричаш хора, които не познаваш "селски хитреци" и "некардърници". То отстрани е много лесно да кажеш, че ще заведеш дело ама ако става въпрос за теб едва ли ще си толкова категорична.

koki
19th January 2007, 16:34
Бимби, адски неприятно е това, което ти се е случило. Седя и се чудя как така след толкова много време това е възможно. Ако джоба отначалото е бил широк и ти си спиш по принцип по корем би трябвало досега да си усетила някакво движение на импланта. Хрумна ми и нещо друго. Ако например си отслабнала много и тъканите на гърдите са се поотпуснали... Спомена нещо за мезотерапия, а доколкото знам тя се прави за отслабване. Много те моля питай доктора за конкретната причина за обръщането на импланта, защото май доста момичета ще спим прави тази седмица.
Стискам ти палци

bimbi
19th January 2007, 17:08
Хрумна ми и нещо друго. Ако например си отслабнала много и тъканите на гърдите са се поотпуснали... Спомена нещо за мезотерапия, а доколкото знам тя се прави за отслабване. абе вчера и аз това се сетих. значи като си направих операцията, в следващите месеци качих 8 килограма :oops: сега лятото обаче свалих 7, тоест съм си както преди. да не би това да има някакво значение...не знам и аз вече кво да мисля.
а мезотерапията няма нищо общо, защото не е за отслабване, а за стягане на кожата. и не я правя на гърдите.
ще го питам наистина дали килограмите имат някакво значение.

rita
19th January 2007, 18:36
Nicolette-точно за мен става дума, за съжаление. Ако ме намираш за рязка или пък това, което мисля и казвам е обидило слуха ти- извинявай- просто не му обръщай внимание и подмини. Но базирана на собствения ми опит, това е което аз лично мисля, и заствавам зад всяка една от думите си.

Също така- достатъчно от тях видях, а достатъчно западни лекари също, за да направя сравнението си- и то е, че в сравнение със западните си колеги, тези 5-6 човека, които видях са с манталитет на дребни селски хитреци.

koki
19th January 2007, 18:40
Ох, не знам. Но определено има логика килограмите да имат някакво значение. Аз например често наблюдавам при възрастни пациетни с протези в устата при намаляване на теглото протезите започват да падат, т. е стават широки. След драстични диети понякога се почучава разклащане на зъбите. Та в този ред на мисли може би когато при отслабване мастната тъка в гърдите намалее, съединителнотъканната капсула става по-отпусната и може би тогава се отлепя от импланта, защото според мене те са свързани със фиброзна тъкан т.е. са сраснали помежду си.
Версията за по-широк джоб не ми звучи правдоподобно, защото за толкова дълго време организмът би трябвало да е реагирал с натрувне на повече съединителна тъкан около въпросния имплант и така да се е компенсирал по-широкия джоб.
Но най-добре питай подробно Динев. И аз съм негово творение и доста се стреснах от случилото ти се.
Поздрави

Nikolette
19th January 2007, 19:04
Рита, съжалявам за това което ти се случило :(
Бимб, рязко ли отслабна? 8кг не са малко, възможно е да се отразило и на гърдите. Забеляза ли дали се смаляват. Ако е тека може и от това да се е получило завъртането на импланта. Както и да е сигурна съм че ще се оправи лесно. Майтап ама снощи към 2 часа вечерта се събудих и се сетих за теб и знаеш ли какво направих- сложих си сутиена. Половинката остана потресен... :lol:

rita
19th January 2007, 19:45
Благодаря ти Nikolette. Какво да се прави- нищо не мога да поправя. Ако знаех какво ще стане, никога не бих го направила. Дано никога не ти се наложи да изживееш стреса и разочарованието (а защо да не кажа- и отчаянието) от неуспешна пластична операция. Още веднъж- извинявай ако съм ти се сторила крайна. Всучност аз винаги подхождах с добронамереност и умереност (можеш да го видиш от предишните ми постове), но в един момент се почувствах толкова излугана..абе..да не ти се налага да ме разбереш напълно..късмет на вшички и както казват старите хипита- peace!

Извинявам се за правописните грешки, но използвам кирилизатор...

bimbi
19th January 2007, 21:21
И аз съм негово творение и доста се стреснах от случилото ти се.аз съм творение на Бояджиев, не на Динев :)

Бимб, рязко ли отслабна? 8кг не са малко, възможно е да се отразило и на гърдите. Забеляза ли дали се смаляват. Ако е тека може и от това да се е получило завъртането на импланта. ми едно кило на седмица не е рязко. а и не съм станала по-слаба, отколкото преди операцията. и да, гърдите ми спаднаха още лятото, ма то си беше и нормално заради спадането на самите отоци.
за мен странното е че от септември може би спя по корем, а се случи чак сега :2016:

Beauty
19th January 2007, 21:48
:?

Street
19th January 2007, 22:09
Не искам да ви се меся.. нито ги разбирам толкова нещата нито съм си правил или ми предстои да си правя операция (недай си Боже) , но като ще давате пари защо не пробвате в чужбина ?! Ясно е , че и тук има хора които си разбират от работата, но съм запознат с много хирургически грешки от страна на български пластични хирурзи, които те обезобразяват ( може и малко силна дума да е.. но и това го има ) за цял живот и всичко това остава безнаказано ( не че ще ти стане по-хубаво от това да си върнеш парите примерно ). Калеко ми е хирург и знам, че операцията си е операция, крие своите рискове независимо дали е тук или чужбина, но поне там немърливостта с цел да вземат парите а си спестяват истинските рискове и евентуалните странични ефекти (чрез използването на неудобрени медикаменти и т.н.) не биват спестявани.. а и той не разчита на вашата операция, понеже си е уредил живота ... Това е лично мнение ..

П.П. Бързо и успешно възстановяване на всички , ако недай си Боже възникнат някакви проблеми

DeSIKOS
20th January 2007, 00:07
А ти как мислиш, защо се оперираме в Б-я, отговора е очеваден и затова до сега никой не го е задавл :!: Ако тук плащаме от 2500-3500 Евро навън ще платим от 5000 -10 000 Евро, освен това нали трядва да освен това не можеш от операционата маса да скокнеш в някй самолет и да се прибереш вкъщи! Сигурно има и такива, които се оперират на вън за по-сигурно, но аз вярвам в българските медици, вярвам в нашия професионализъм, смятам за мит това, че другите са по-кадърни, а и в крайна сметка става въпрос за една не толкова сложна операция. Ти къде си слагаш пломбите навън или при някой местен зъболекар... :?:

Beauty
20th January 2007, 02:23
8)

Aset
20th January 2007, 09:30
Аз споделям в една степен мнението на Чуждата, без да отричем, че има и случаи в които лекарите грешат:
Колкото до хирурзите, продължавам да смятам, че никой не е застрахован от грешки, но капризите ни, невъзможните искания и обеми, неправилната поддръжка в последствие, са едни от основните причини за Неполучаване, на това, което сме си представяли.
В друга степен мисля и като Бюти тук:
Оооо,както си имаме ние "майстори" тук,така си ги имат същите и там! А и какъв е шанса в абсолютно непозната държава да уцелиш правилния лекар,кой ще ти го препоръча,дори и да е известен като име
Много по- трудно ще ми е да проуча лекар в чужда държава. Дори и да открия подобен форум, дори и да летя няколко пъти на консултации, после за операции - ще отиде много време. Пари също. Пак резултата няма да е много ясен и не изключва усложнения.

И все пак - нали знаете, че ме оперира един чужд хирург мен, ето този:
http://www.cms.ro/drstan.php?lang=en
Освен с него съм контактувала и с доста български пластични, да не кажа, че повечето съм ги обиколила за консултации. Сега като се замислих разликата в отношението към пациента не беше малка. Просто гледах този човек как търси контакт с очите ми постоянно, как ме изслушва и отговаря на всеки мой въпрос, как седнахме и изяснихме нещата около операцията. А когато преминахме към избора на импланта и за почна да ме разчертава... О, тогава видях какво е човек да си гори в работата! Коментираше всяка стъпка /не само заради мен, а и заради видеозаписа/, обясняваше всичко и го вършеше с такава енергия и увереност... Абе просто струеше позитивизъм от него и се прибрах вкъщи с усещането, че съм в добри ръце.
За българските хирурзи мога да кажа, че добро отношение към пациента срещнах у двама - д-р Тонев и д-р Ефремов.
За останалите, които посетих увеличаването на гърдите беше нещо като правене на маникюр, нещо, което вършат сякаш между другото. На някои дори чувствах, че досаждам - какво съм седнала да им задавам въпроси за нещо елементарно?
Та така, надявам се покрай този форум да са разбрали, че както те са ценни за нас, така ние сме ценни за тях. Пациентът трябва да е обгрижван, да му се създаде психически комфорт, да бъде прикоткван нежно, но без лъжи.

Beauty
20th January 2007, 11:50
8)

Street
20th January 2007, 12:59
А ти как мислиш, защо се оперираме в Б-я, отговора е очеваден и затова до сега никой не го е задавл :!: Ако тук плащаме от 2500-3500 Евро навън ще платим от 5000 -10 000 Евро, освен това нали трядва да освен това не можеш от операционата маса да скокнеш в някй самолет и да се прибереш вкъщи! Сигурно има и такива, които се оперират на вън за по-сигурно, но аз вярвам в българските медици, вярвам в нашия професионализъм, смятам за мит това, че другите са по-кадърни, а и в крайна сметка става въпрос за една не толкова сложна операция. Ти къде си слагаш пломбите навън или при някой местен зъболекар... :?:
пломба на зъб и силикон в гърдите... разликата е големичка.. а и е доста лесно да говориш така, но иди говори така на тези които са пострадали от именно такава немърливост.. а и искрено се съмнявам ако тук операцията е 2500-3500 евро там да е 5000-10000 ... ще потърся по-късно в интернет и ще ти кажа ...

Yansi
20th January 2007, 13:57
Street, няма нужда да търсиш аз ще ти кажа.Операцията в чужбина ми излезна 5420 евро с престоя в болницата, а като включиме път, хотел и храна всичко общо ми излезна 9000 евро, та Деската е права относно огромната разлика в цената.

want
20th January 2007, 14:10
А ти как мислиш, защо се оперираме в Б-я, отговора е очеваден и затова до сега никой не го е задавл :!: Ако тук плащаме от 2500-3500 Евро навън ще платим от 5000 -10 000 Евро, освен това нали трядва да освен това не можеш от операционата маса да скокнеш в някй самолет и да се прибереш вкъщи! Сигурно има и такива, които се оперират на вън за по-сигурно, но аз вярвам в българските медици, вярвам в нашия професионализъм, смятам за мит това, че другите са по-кадърни, а и в крайна сметка става въпрос за една не толкова сложна операция. Ти къде си слагаш пломбите навън или при някой местен зъболекар... :?:
пломба на зъб и силикон в гърдите... разликата е големичка.. а и е доста лесно да говориш така, но иди говори така на тези които са пострадали от именно такава немърливост.. а и искрено се съмнявам ако тук операцията е 2500-3500 евро там да е 5000-10000 ... ще потърся по-късно в интернет и ще ти кажа ...
Операция на бюст в Великобритания варира между 2500 и 4500 паунда но имаш възможност за разсро4ено плащане!

want
20th January 2007, 14:18
Не знам на вас как ви се струва ама какви са тези лекари в Бг които разбират от вси4ко??Хем се занимава с ринопластика хем слага силикон...егати специалистите!Гледам сега сайта на лекаря който ми прави операция на носа ...ами 4овека освен това друго не може да прави...но пък го прави както трябва!Аман от ''всестранно развити''пласти4ни хирурзи!

Aset
20th January 2007, 15:03
Е, хем е така, want, хем не е така. Пластичните хирурзи учат медицина, специализират пластична хирургия и в това влиза целия набор от операции - блефаропластика, ринопластика, лифтинг, уголемяване на гърди, всичко... Това е тясна специалност, вече самият лекар може да си реши дали ще са занимава само с носове или само с гърди, но аз много такива не съм срещала. В едни операции има повече пари, в други по-малко, трети са рутинни и няма причина да не се практикуват между другите. Ето, например сайт на американски хирург:
http://www.surgicalrenaissance.com/text/cosmeticsurgery.htm
Човекът прави всичко. Така е навсякъде по-света. По-рядко е някой да реши да прави само едно. Дори по "Клъцни/Срежи" докторчетата режат всичко :lol:
От друга страна наистина не може да си еднакво добър във всичко, но все пак резултатите може да са задоволителни за дадена ниша потребители.
Иначе ако вземат коремните хирурзи да се специализират отделно в herniotomia,apendectomia и т.н., а сърдечните да оперират по отделно един пороци, един байпасове, то ще настъпи пълен хаос към кого да се насочиш.

want
20th January 2007, 16:49
Права си но това като 4е ли не важи за българските лекари!От вси4ките тези неща не могат да правят нито едно като хората.Тези дни 4ета из форума и няма нито един които да се е похвалил 4е вси4ко е наред а то4но обратното!

grace
20th January 2007, 16:53
Не съм много съгласна с теб :wink:
Сигурна съм че има много такива, но те просто не пишат. Вероятно им се струва глупаво да тръгнат да обясняват колко са щастливи на фона на проблемите, които се обсъждат.

want
20th January 2007, 16:57
Не съм много съгласна с теб :wink:
Сигурна съм че има много такива, но те просто не пишат. Вероятно им се струва глупаво да тръгнат да обясняват колко са щастливи на фона на проблемите, които се обсъждат.
естествено че има и се радвам за тях както и за теб, но на общия фон на неуспелите маи сте малцинство:)

chervenokoska_2
20th January 2007, 18:28
нека не се заблуждаваме и да правим някакви изводи само от този форум. със сигурност има десетки, а може и стотици доволни жени, както и недоволни, които не са влизали или писали тук. истината може да ни кажат само самите пластични хирурзи, но те никога няма да го направят...

Street
20th January 2007, 18:30
франция 3600 евро...

DeSIKOS
20th January 2007, 18:32
Ее, това също не е вярно! Трябва да направиш разлика между "недоволен" (когато очакванията му се разминават с реалността) и "окипазен", което вече е фатално, а от последните, срещат се много рядко за щастие :lol: :lol: Давам пример с моя приятелка, която си сложи на цялото чене металокерамика, зъбите и бяха толкова зле, че нямаше накъде повече, сега усмивката и е холивудска, но тя недоволничи, че едното зъбче "застъпвало" едва, едва другото! Абе ти преди не можеше да се усмихнеш от кофти зъби, сега кусури намираш на едното зъбче, а че цялото и лице грее озарено от слънчева усмивка това не го оценява. Така че колко са момичетата, които могат да се препознаят в този образ :lol: :lol: Това е разликата между "недоволен" и "окипазен"

DeSIKOS
20th January 2007, 18:37
франция 3600 евро...
Стрийт стига бе, ти вярваш ли на цените обявени в Интернет :lol: :lol: Аз резервация за хотел като си правя по Интернет привлечена от изгодните цени, оставам излъгана....Вярвай ми под 5000 Евро няма да намериш където и да било!

chervenokoska_2
20th January 2007, 18:51
поправям се на мига - пострадали, просто мрънкащи, примирили си и доволни. но все пак твърдя, че статистика оттук не може да се прави.

Yansi
20th January 2007, 18:54
франция 3600 евро...
точно това е цената на операцията( понеже и аз за франция писах :lol:)само дето не са включили престоя в болницата :wink: както и другите хиляди разходи...

Celine
20th January 2007, 18:56
Идеята на теми като тази и други подобни не е да се наплашват момичетата, които искат да се оперират, а да са наясно с рисковете, които поемат. Но понеже станаха много негативните мнения, мисля че трябва да се включат и момичета, с по-дълъг стаж, които са доволни. Сигурна съм че има много такива, но те просто не пишат. Вероятно им се струва глупаво да тръгнат да обясняват колко са щастливи на фона на проблемите, които се обсъждат. Мисля че е време да се появи една тема и за доволните от операцията си, да споделят как се чувстват, как се е променило самочувствието им, такива неща.... :roll:
:2043:

DeSIKOS
20th January 2007, 18:57
поправям се на мига - пострадали, просто мрънкащи, примирили си и доволни. но все пак твърдя, че статистика оттук не може да се прави.
Моя пост беше насочен към want !! :lol: :lol:

Nikolette
20th January 2007, 19:06
Ее, това също не е вярно! Трябва да направиш разлика между "недоволен" (когато очакванията му се разминават с реалността) и "окипазен", което вече е фатално, а от последните, срещат се много рядко за щастие :lol: :lol: Давам пример с моя приятелка, която си сложи на цялото чене металокерамика, зъбите и бяха толкова зле, че нямаше накъде повече, сега усмивката и е холивудска, но тя недоволничи, че едното зъбче "застъпвало" едва, едва другото! Абе ти преди не можеше да се усмихнеш от кофти зъби, сега кусури намираш на едното зъбче, а че цялото и лице грее озарено от слънчева усмивка това не го оценява. Така че колко са момичетата, които могат да се препознаят в този образ :lol: :lol: Това е разликата между "недоволен" и "окипазен"
Изцяло съм съгласна с теб Десикос. Истината е, че наистина понякога жените се вманиачаваме до лудост.

Celine
20th January 2007, 20:09
Ее, това също не е вярно! Трябва да направиш разлика между "недоволен" (когато очакванията му се разминават с реалността) и "окипазен", което вече е фатално, а от последните, срещат се много рядко за щастие
Изцяло съм съгласна с теб Десикос. Истината е, че наистина понякога жените се вманиачаваме до лудост.
аха :roll:

Street
20th January 2007, 21:25
франция 3600 евро...
точно това е цената на операцията( понеже и аз за франция писах :lol:)само дето не са включили престоя в болницата :wink: както и другите хиляди разходи...
DeSIKOS явно е толкова :wink: ( все пак говорим за операцията само )

want
20th January 2007, 22:44
Ее, това също не е вярно! Трябва да направиш разлика между "недоволен" (когато очакванията му се разминават с реалността) и "окипазен", което вече е фатално, а от последните, срещат се много рядко за щастие :lol: :lol: Давам пример с моя приятелка, която си сложи на цялото чене металокерамика, зъбите и бяха толкова зле, че нямаше накъде повече, сега усмивката и е холивудска, но тя недоволничи, че едното зъбче "застъпвало" едва, едва другото! Абе ти преди не можеше да се усмихнеш от кофти зъби, сега кусури намираш на едното зъбче, а че цялото и лице грее озарено от слънчева усмивка това не го оценява. Така че колко са момичетата, които могат да се препознаят в този образ :lol: :lol: Това е разликата между "недоволен" и "окипазен"
Изцяло съм съгласна с теб Десикос. Истината е, че наистина понякога жените се вманиачаваме до лудост.
Сериозно???Да беше ми погледнала снимките ми и да видиш дали е просто вманиа4ване....

rita
20th January 2007, 23:14
Точно така. Тук не става въпрос за това, че носът ни не е точно като на Шарон Stone например, говорим за сериозни сакутлуци хора. За това че като видиш че хората застават да се снимат, се криеш за да не си на снимката..за да не се наложи отново да се сблъскаш в безформеното парче месо, което би трябвало да е твоят нос..Опитах се да пусна нова тема: доволни от ринопластика, но не знам защо не успях. Би било хубаво да видим колко доволни има, защото аз се сещам само за 1-2 момичета..може да са повече..нека отворим такава тема и да видим.

Nikolette
21st January 2007, 10:29
Want, гледала съм ти снимките и наистина имаш право да си недоволна, но случаите като твоя не са толкова много все пак. А ти вече си по- добре доколкото разбрах. Наистина не разбирам защо във всяка тема за който и да е д-р в Бг злобееш така :( А и съм виждала чудесни носове правени от твоя лекар. Във всяка сферта е така колкото и доволни да има все се случва да има и някой недоволен.
Наистина когато е на лицето е много тъжно- всички те виждат а и ти май си жертвала моделска кариера заради този нос. Но пък си мисля щом си станала манекен със стария нос значи не е бил чак толкова зле. Я пусни една снимка преди операциите. Да не излезе че исканията ти са били абсурдни :wink:
Някой спомена "нос като на Шарън"- ми много се извинявам ама това ви е грешката бе мацки. Да искаш след 1 пластична да заприличаш на някоя известна личност и да очакваш после да жънеш успехи навсякъде. Много, много нереални очаквания :roll:

Street
21st January 2007, 11:11
Want, гледала съм ти снимките и наистина имаш право да си недоволна, но случаите като твоя не са толкова много все пак.
не си наясно май.. аз където не се интересувам май съм по-запознат в това отношение... преди около 6-7 години 1 от 5 опрецаии за гърди е била успешна в България.. може би не са били много пострадалите защото са се оперирали 500 жени ... но % от тях е бил в значителна "полза" на пострадалите..

diastemma
21st January 2007, 11:28
Опитах се да пусна нова тема: доволни от ринопластика, но не знам защо не успях. Би било хубаво да видим колко доволни има, защото аз се сещам само за 1-2 момичета..може да са повече..нека отворим такава тема и да видим.
Аз познавам много такива мъже и жени (оперирани в БГ)... просто те не пишат във форума.
Ринопластиката е много специфична операция, коренно различна от имплантация на протези, абдоминопластика и липосукция. Даден хирург трябва да прави много, за да има добри резултати.

want
21st January 2007, 12:59
Want, гледала съм ти снимките и наистина имаш право да си недоволна, но случаите като твоя не са толкова много все пак. А ти вече си по- добре доколкото разбрах. Наистина не разбирам защо във всяка тема за който и да е д-р в Бг злобееш така :( А и съм виждала чудесни носове правени от твоя лекар. Във всяка сферта е така колкото и доволни да има все се случва да има и някой недоволен.
Наистина когато е на лицето е много тъжно- всички те виждат а и ти май си жертвала моделска кариера заради този нос. Но пък си мисля щом си станала манекен със стария нос значи не е бил чак толкова зле. Я пусни една снимка преди операциите. Да не излезе че исканията ти са били абсурдни :wink:
Някой спомена "нос като на Шарън"- ми много се извинявам ама това ви е грешката бе мацки. Да искаш след 1 пластична да заприличаш на някоя известна личност и да очакваш после да жънеш успехи навсякъде. Много, много нереални очаквания :roll:
Не разбирам за каква моделска кариера става дума??В момента изглеждам по добре благодарение на 20 000 лева!Все още имам малки недостатаци но не смятам да се оперирам пак!Първона4ално имах гарбица която исках да махна без да съм искала носа на Шарън Стоун а просто премахване на гърбицата но това което полу4их беше пълно обезобразяване!В Бълария никои лекар не се нае за повторна операция и за това ми се наложи да платя 20 000 в 4ужбина но и там не беше лесно тъй като никои не ми даваше гаранции за оправяне.Имах невероятния късмет да попадна на един от наи добрите хирурзи в Великобритания който направи вси4ко възможно да поправи стореното от Емил георгиев!
Също така искам да ти кажа 4е изобщо не злобея а просто ме е яд за някои неща които трудно ще ти обесня тъй като няма да ме разбереш изобщо.....дразня се от типи4но българския манталитет да се примиряваме с вси4ко и да се задоволяваме с наи малкото, от некомпетентноста на лекарите и тяхната безотговорност!.Ако това беше ми се слу4ило в Англия обезщетението ми щеше да бъде поне 40 000 паунда!!!

Beauty
21st January 2007, 13:03
:cry:

want
21st January 2007, 13:29
Права си по принцип!А ти преприе ли нещо срещу доктор Георгиев?
За жалост България не е правова държава за да осъдиш лекар!Избора е или си оставаш обезобразен за цял живот или ако имаш пари отиваш на запад.Опитах се да си поискам по съдебен ред парите но държанието на емил георгиев е било пове4е от нагло.....
Дано с влизането ни в ЕУ нещатата се оправят но се съмнявам....Няма оправия в тази държава.Не бих искала на никои от вас да се слу4и това което мен ме сполетя.Желая на вис4ки успешни операции и дано попаднат наистина на специалисти.

Beauty
21st January 2007, 13:46
8)

Street
21st January 2007, 14:03
незнам.. не помня вече ама бях гледал 3 жени точно по едно предаване си показваха гърдите... не приличаха на нищо.. и от там бяха казвали тези статистики и т.н. нзн дали не казаха и нещо за някакви гелове.. :roll:

rita
21st January 2007, 14:19
Абе Николетте ти как четеш постовете, че ги разбираш по точно обратния начин?? Нали точно това казах, че не искаме тук носове Шарон Stone или други подобни, а искаме нос с които да можем да излезем на улиците без хората да ни питат кой си е оставил ръцете по него..всъщност дори това не е нормално да бъде искано..нормалното е да искаш хубав нос, след като плащаш няколко хиляди лева..така е насвякуде по света. И да, обезщетенията са огромни..а тук дори едно пардон, извинете че чуваш..защото не признават грешките си..а пък за Want..напълно неадекватен ти е коментара, след 20 000 лева и ужасът от втора ринопластика е добре, да..хайде да пуснем една нова тема за доволни or ринопластика..нека да напишат момичетата, ако има такива

Beauty
21st January 2007, 14:25
8)

bimbi
21st January 2007, 15:33
абе ей, я да не се карате :twisted: ще ми развалите хубавото настроение :lol: :lol:

тъй, значи да ви дам отчет :lol:
импланта ми се оказа, че е обърнат наопаки :shock: тоест изпъкналата част към гръдния ми кош, плоската навън...то затова и ми приличаше на питка гърдата :roll: как е станал тоя номер, не мога да си обясня.
доктора ми намести импланта, не ми беше много комфортно, ама и не боли чак толкова. според него най-вероятно е от това качване и сваляне на килограми, ама все пак никога нищо не е сигурно. по-нататък каза ако искам може да ми намали джобовете с по един сантиметър, за да не ми се въртят. засега просто трябва да спя със сутиен.
и така...

apoklistika
21st January 2007, 15:47
:shock: :shock: как се е обърнал така :shock:
Добре че поне наместването поне не е било толкова сложно и се е разминало без операция :roll:

grace
21st January 2007, 15:59
Бимби, радвам се че е успял да го намести без операция и не е било много болезнено. Дано никога повече да не ти се случва :2020:

bel
21st January 2007, 16:42
Брей, Бимби, много гадно! Как се е завъртял така?
Напиши ми, моля те малко по-подробно какво ти каза Бояджиев, ако искаш на ЛС, защото Динев беше категоричен, че без операция няма да се оправят нещата, но аз виждам подобрение в себе си.

Celine
21st January 2007, 16:46
want и да злобее - аз напълно я покрепям, защото се поставям на нейно място.
Street ако говориш за 1 предаване по БТВ- "тази сутрин " и аз съм го гледала ставаше дума за гел който им инжектирала директно и той се разнесъл по тялото им след години. И Сердев се държа отвратително там - негово дело бяха. Така и не разбрах какво стана след предаването - до там спряха, повече не съм засичала да се говори на тази тема.

Nikolette
21st January 2007, 17:05
Бимб много се радвам за теб мила, че всичко се е оправило.
Дано подобни инциденти да не се случват често във форума, че гледам че много лошо се отразяват на някои хора.
На всички сегашни и бъдещи тунинговани пожелавам всичко най-добро и заявявам че повече няма да пиша тук за да не дразня никой. :girl_kiss2:

Celine
21st January 2007, 17:08
заявявам че повече няма да пиша тук за да не дразня никой. :girl_kiss2:
а стига де :?

Yansi
21st January 2007, 17:08
Така и не разбрах какво стана след предаването
какво стана ли..ами момичетата ходят по чужбина да ги оправят, при някои положението е по-добре ,а на други са им ампутирали гърдите... :(

пп.сетих се за една клюка за сердев :lol: оказа са ,че доктора е бил зверски бит седем пъти :2004: но явно не му е дошъл акъла в главата след като продължава да практикува :?
малеее като се сетя ,че преди 10-ина години и аз се бях заслила за този гел :shock: :1250:

Armand
21st January 2007, 17:15
пп.сетих се за една клюка за сердев :lol: оказа са ,че доктора е бил зверски бит седем пъти :2004: но явно не му е дошъл акъла в главата след като продължава да практикува :?
:D :D :D :D :D :D :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :) :)


няма как да си изкриви душата човек и да каже, че е било несправедливо.. ама 7 пъти ли ?!?!?!? :)

Celine
21st January 2007, 17:19
Така и не разбрах какво стана след предаването
какво стана ли..ами момичетата ходят по чужбина да ги оправят, при някои положението е по-добре ,а на други са им ампутирали гърдите... :(
:
имах предвид с Сердев - съдиха ли го ........ и т.н. но явно при него и " присъдата е влязла в сила " - макар че това за съжаление на момичетата с нищо не им помага. :cry: :( :x

Yansi
21st January 2007, 17:30
.. ама 7 пъти ли ?!?!?!? :)
да, така ми казаха :)
А!има и един наръган с нож доктор :lol: ,ама не мога да се сетя как се казваше ,беше нещо опропастил пениса на един човек :? на който не са му издържали нервите и...преди години го пишеше във вестниците.

Celine
21st January 2007, 17:44
беше нещо опропастил пениса на един човек :? на който не са му издържали нервите и....
мале не съм мъж, но това е ....... няма думи

Armand
21st January 2007, 17:48
.. ама 7 пъти ли ?!?!?!? :)
да, така ми казаха :)
А!има и един наръган с нож доктор :lol: ,ама не мога да се сетя как се казваше ,беше нещо опропастил пениса на един човек :? на който не са му издържали нервите и...преди години го пишеше във вестниците. и аз зная за случаи с бит доктор, само че той е отговарял за здравето на.. разни проститутки.. и та сигурно на някои му е лепнала нещо.. поне така мисля аз.. в общи линии неблагодарна професия :) :) :)

Aset
21st January 2007, 17:52
Bimbi,
много странно да се завърти така... Добре че не тръгна сама да го наместваш.
Надявам се със сутиена всичко да се оправи и повече да няма такива случки :!: :D

want
21st January 2007, 20:17
Абе Николетте ти как четеш постовете, че ги разбираш по точно обратния начин?? Нали точно това казах, че не искаме тук носове Шарон Stone или други подобни, а искаме нос с които да можем да излезем на улиците без хората да ни питат кой си е оставил ръцете по него..всъщност дори това не е нормално да бъде искано..нормалното е да искаш хубав нос, след като плащаш няколко хиляди лева..така е насвякуде по света. И да, обезщетенията са огромни..а тук дори едно пардон, извинете че чуваш..защото не признават грешките си..а пък за Want..напълно неадекватен ти е коментара, след 20 000 лева и ужасът от втора ринопластика е добре, да..хайде да пуснем една нова тема за доволни or ринопластика..нека да напишат момичетата, ако има такива
Не разбирам какво неадекватно виждаш в отговора ми????За втората операция съм платила 20 000 но бях до толкова осакатена от първата операция 4е доктора се 4удеше от къде да запо4не !Полу4и се добра форма с много малки кусури които по4ти всеки ги има и за това не смятам да правя трета операция.Има хора в форума които са ми виждали снимките преди след и според тяхното мнение все едно става дума за двама 4овека:)

rita
21st January 2007, 20:25
не във твоят коментар Want, а във коментара на Николетте за теб, че си си била по-добре, тоест проблем няма. Имах предвид точно това, което и ти казваш- че не е нормално да трябва да дадеш 20 000 лв. след намесата на нашенски некадърник

want
21st January 2007, 20:29
не във твоят коментар Want, а във коментара на Николетте за теб, че си си била по-добре, тоест проблем няма. Имах предвид точно това, което и ти казваш- че не е нормално да трябва да дадеш 20 000 лв. след намесата на нашенски некадърник
Ами явно на 4ужд гръб и 100 тояги са малко:))

Nikolette
21st January 2007, 22:19
want i rita, както написах по-горе излизам от тоя форум. Знаете ли защо? Защото той малко по-малко се превърна в гнездо на оси, в плювалник, в който хора като вас си изливат злобата към всичко и всички в почти всяка тема. Жалко наистина, защото ако някой тръгне да чете темите от самото начало още откакто форумки като Асет почнаха да пишат тук ще остане наистина очарован. Постепено обаче се превърна в място, където хора без работа и без слушатели са решили, че могат да си пишат каквото си искат. Явно не съм достатъчно умна и достойна да ви чета постовете и не мога да им схвана логиката. Както и да е оставям ви на спокойствие да си плюете по който ви падне. Ама аз на твое място want, бих съдила д-р Георгиев. Вземи заведи дело, натрий му носа и се успокой. Или по-добре заведи дело срещу цялата БГ медицина. С тоя хъс не ти трябват адвокати :lol: И не се оправдавайте с номера, че не живеем в правова държава. Който е сигурен в правотата си няма да си остави магарето в калта- нали така.

want
21st January 2007, 22:42
want i rita, както написах по-горе излизам от тоя форум. Знаете ли защо? Защото той малко по-малко се превърна в гнездо на оси, в плювалник, в който хора като вас си изливат злобата към всичко и всички в почти всяка тема. Жалко наистина, защото ако някой тръгне да чете темите от самото начало още откакто форумки като Асет почнаха да пишат тук ще остане наистина очарован. Постепено обаче се превърна в място, където хора без работа и без слушатели са решили, че могат да си пишат каквото си искат. Явно не съм достатъчно умна и достойна да ви чета постовете и не мога да им схвана логиката. Както и да е оставям ви на спокойствие да си плюете по който ви падне. Ама аз на твое място want, бих съдила д-р Георгиев. Вземи заведи дело, натрий му носа и се успокой. Или по-добре заведи дело срещу цялата БГ медицина. С тоя хъс не ти трябват адвокати :lol: И не се оправдавайте с номера, че не живеем в правова държава. Който е сигурен в правотата си няма да си остави магарето в калта- нали така.
От каде знаеш 4е не съм пробвала да заведа дело или поне да се консултирам с адвокат?За жалост в България умират хора от лекарски грешки и до сега няма наказан лекар !

Renkata
21st January 2007, 23:02
want i rita,досега търпеливо четях и не се намесвах в споровете ви,но вашата агресия вече доста избуя! Съжалявам,че наистина ви се е случило нещо неприятно,но не тук е мястото да търсите някакво изкупление за грешки на докторите! Споделяме и разбираме болката и преживяванията,но не и враждебния тон!!!

rita
21st January 2007, 23:15
както казах не живея в България. Направих една грешка да се оперирам там,няма да я повторя. Слава богу имам възможността - финансова и като достъп до добри професионалисти, и ще поправя направеното. Единствената причина да се включа с мнение, беше това, че като прочетох какво се е случило на Beauty (а и на много други) момичета в България, ми стана много мъчно. Ужасно е да нямаш достъп до квалифицирана помощ и да прекараш голяма част от младостта си в болка. Та, идеята ми беше превантивна. Да се предпазят момичетата на които тепърва им предстои. Затова и постовете на Want са ценни- тя има благородството да сподели собствената си болка, за да предпази някой друг. И смелостта да сложи лични снимки на обезобразения си нос. Явно това не се разбира. Това е ок- спирам. Времето ми струва много пари, какъв е смисълът да го пилея? Опитах да помогна - не успях. Няма драма. На оперираните - късмет и бързо възстановяване. На останалите - пак късмет с избора на лекар. Чао от мен.

want
21st January 2007, 23:36
want i rita,досега търпеливо четях и не се намесвах в споровете ви,но вашата агресия вече доста избуя! Съжалявам,че наистина ви се е случило нещо неприятно,но не тук е мястото да търсите някакво изкупление за грешки на докторите! Споделяме и разбираме болката и преживяванията,но не и враждебния тон!!!
Само не разбрах къде видя агресия.Вси4ко до сега написано беше единствено за информация на тези които са решили да си правят операции.Знаеш ли колко ли4ни съобщения полу4авам от хора които имат несполу4ливи операции на носа ?За жалост по4ти никои от тях не може да си позволи кфалифицирана помощ или пък не могат да си го позволят материално!
Ли4но аз не търся съ4уствие а просто да ми погледнете снимките и да решите дали цял живот можете да живеете обезобразени поради некадърноста на някои лекар!

Renkata
21st January 2007, 23:45
Разбирам. Но въпреки всичко не може всички да се слагат под общ знаменател.Както нявсякъде има добри и не толкова добри,да не кажа некадърни.

want
21st January 2007, 23:53
Разбирам. Но въпреки всичко не може всички да се слагат под общ знаменател.Както нявсякъде има добри и не толкова добри,да не кажа некадърни.
Да така е но тези които са пострадали от един и същ лекар са доста така 4е това е показателно!Току що полу4их още един е маил от моми4е на което са направили носа като моя и се налага трансплантация на хрущял!Не знам защо полу4авам толкова много ли4ни и е маили но не желаят да пишат открито в форума.

bimbi
22nd January 2007, 08:06
както написах по-горе излизам от тоя форум. ами шамари :evil: :2010: :2011:

Stil
22nd January 2007, 10:31
Бимби, браво мила!Много се радвам ,че всичко е наред :1203:

DeSIKOS
22nd January 2007, 12:19
Бимби, много се радвам за теб, това че няма да правиш втора операция е добре! :lol: Но цяла нощ съм сънувала, как вместо импланти в гърдите си имам лещи за очи и те неперкъснато се обръщат ту на вътре, ту навън! Май в кошмара ми има много истина :cry: :cry: Защо става така, не сраствали пустия му имплант с тъканите, цял живот ли ще си бъде едно отделно цяло от общото :?: :?:

Бел, а с теб какво става, нали щеше да си правиш втора операция, май твоето завъртане беше от друг тип, а не като на Бимби :?: :?: Какво ти казаха, каква е причината да се върти

senorita
23rd January 2007, 15:09
Много ми е странно, за проблемите със завъртането на инпланта, защото много добре си спомнм, че Н Георгиев ми каза, че са с такава здравина, че може да се скача върху тях, без да се повредят.

senorita
23rd January 2007, 15:49
Ами при такова изказване от лекар се очаква да няма проблем, не мисла че е от спането по корем, нито от качването на килограмите, защото както всеки знае няма проблем при забременяване, а там е неизбежно качването на кирограми.

fea
23rd January 2007, 18:38
Преди няколко дни прочетох за случилото се на Бимби и проведох разговор с мой приятел хирург, не е специалист по пластична. Тъй като съм кандидат Цицора, ми стана страшно и ужасено прибягнах до запитването. Та на мисълта- човекът ми каза, че при имплантирането би трябвало да зашиват имплантанта в четирите края. Ставаше дума по повод операция през мищницата. И така. Не знам дали е вярно. Дайте мнение, че този случай ме шокира тотално.

Aset
23rd January 2007, 18:39
:shock: :shock: :shock:
Не, със сигурност не зашиват импланта никъде.

bimbi
23rd January 2007, 18:42
ми като не е специалист кво го слушаш :roll:

grace
23rd January 2007, 18:44
:2005: Как така ще го зашиват? Не може да се пробива обвивката.

fea
23rd January 2007, 18:47
Много съжалявам за това, което ти се е случило. Нета ми е ужасно слаб и не съм чела последни постове, надявам се, че всичко вече е наред.

Относно процедурата, беше ми обяснено, че през мищницата се отлепели две ципи и между тях се слагал имплантанта или нещо от сорта. Не съм изобщо наясно, постоянно се отказвам и навивам и съм хронично в паника.

bimbi
23rd January 2007, 18:50
ами засега всичко е наред, благодаря :)
а ти като за начало попрочети из раздела какво пише, отиди на консултация поне при 2-3 пластични хирурзи и чак тогава я мисли. такива псевдо-разбирачи не ги слушай 8)

fea
23rd January 2007, 18:57
Той каза, че не е наясно, както и да е. Опитвам се да разбера колкото се може повече от форума. Нямам време за консултации и прегледи при много хигурзи. Района, в който живея не ми позволява както и времето. Ориентирана съм към Тонев /заради цената и местоположението/, говорих с Дива, тя ме успокои, з акоето съм й благодарна. Четох, че не е редно да се изолирам само при един, но най- много да мина и през Юрий, който също е в Пловдив, преди малко му четох сайта и на него, и така...

bimbi
23rd January 2007, 19:00
има двама Юрий - Асенов и Анастасов :wink: и двамата оперират в Пловдив.
извинявай за хирурга, не исках да те обидя. просто е нямало смисъл да говориш с него. и моя чичо е шеф на Лицево-челюстна хирургия, ама и през ум не ми е минавало да говоря с него за моите цици. да си прави там трепанациите, пък аз ще се обърна към когото трябва :lol:

fea
23rd January 2007, 19:10
Юрий Атанасов май беше, в другата клиника, все едно. Не знам защо ме тегли към Тонев, може и да се разочаровам от личния контакт с него. Като се замисля, всичко е строго индивидуално и резултатът почти никога не е еднакъв. Така, че въпро на шанс и правилно изпълнение на самата манипулация от хирурга.
Какво ще кажете за разрез през мищницата, има ли тук някой да сподели личен опит?

Изобщо не съм се засегнала за хигурга. Той каза, че не е наясно и само от повърхностни разговори между колеги са обсъждали имплантирането. Явно са решили, че се шие. Знам ли.

bel
23rd January 2007, 21:12
Бел, а с теб какво става, нали щеше да си правиш втора операция, май твоето завъртане беше от друг тип, а не като на Бимби :?: :?: Какво ти казаха, каква е причината да се върти
Просто не отидох на операцията, която беше насрочена - беше ме пипнал някакъв грип и Динев я отложи за средата на декември, аз обаче не му се обадих тогава, защото не исках точно по Коледа и Нива година да не мога да мърдам, а след Нова година ми се струва, че имплантът се е закрепил от постоянното носене на сутиена. Не ми се оперира повторно точно в момента, а от всичко прочетено стигнах до извода, че не е чак такъв проблем завъртането - просто е неприятно, но не е наложително веднага да се прави реоперация.
Динев ми каза две възможни причини (изобщо не спомена за възможност той да е направил по голям джоб!) - сутиенът на Триумф да не е бил носен постоянно (което не е вярно - носих го два месеца без прекъсване денонощно!) или пък да ми е бил голям (което също не е вярно - Динев го провери, както след операцията, така и при свалянето на конците, тогава каза, че е добре, а сега твърди друго). Не ми стана много приятно от обясненията му, защото по някакъв начин и двете клоняха към моя вина, за вероятност той да е сгрешил изобщо не спомена.... :roll:
Планирам някой ден да отида на преглед при друг лекар, просто трябва да ми остане време...

DeSIKOS
23rd January 2007, 22:07
Динев ми каза две възможни причини (изобщо не спомена за възможност той да е направил по голям джоб!) - сутиенът на Триумф да не е бил носен постоянно (което не е вярно - носих го два месеца без прекъсване денонощно!) или пък да ми е бил голям (което също не е вярно - Динев го провери, както след операцията, така и при свалянето на конците, тогава каза, че е добре, а сега твърди друго)
Хм, интересно, защо тогава на Бимбето е казал, че една от възможните причини за превъртане е имено по-големия джоб :!: Както и да е, ясно е защо в единия случай виновен ще е той, а в другия случай вина ще има Бояджиев :roll:

bimbi
24th January 2007, 08:48
Хм, интересно, защо тогава на Бимбето е казал, че една от възможните причини за превъртане е имено по-големия джоб :!: Както и да е, ясно е защо в единия случай виновен ще е той, а в другия случай вина ще има Бояджиев :roll:може би се чуства сигурен в себе си :roll: пък и кой ли би си признал сам грешката :roll:

Flame73
24th January 2007, 19:24
Деска,виж сега.... :lol:
Ако Бимбето бе клиентка(пациентка)на Динев,вероятно е и да каже на мацката,че вината е в неправилното носене на сутиен.Но като не е нейн хирург,то не се чувства гузен(ако има съвест де :lol: )...и е много по-лесно да й намести имплантанта,отколкото да й предложи реоперация,след което следва(Не дай Боже)друг проблем да я оперира за негова сметка...месеци по-късно друг проблем :lol:

Както при Бел,така и на мен Динев още в началото се опита да ме обвинява,че не съм си носила сутиените правилно.След реоперацията при прегледа(който е само един и последен)бях със спортен на Триумф-черен.Та като се събличах набързо ме смъмри с въпроса защо не съм с подходящ...."Е,как да не съм?Показах Ви още преди 1та операция и Вие ми казахте,че мога да си го нося след операция?"...Та така....
Преди седмица му писах мейл с молба да ми предостави снимките които имам при него преди и след реоперацията.Той взе да ми мънка,да ме пита за какво са ми...Попита ме дали имам проблем,казах му-Да,имам.,с риплинг съм на реоп-та гърда,по-разлята е и определено смятам,че не е успешна втората операция.Предложи ми понеделник(22.01.)да отида на преглед.НО НЕ ОТИДОХ,И НЯМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА МУ СЕ ДОВЕРЯВАМ ПОВЕЧЕ!
Ясно беше,че по гласът ми е усещал разочарованието и болката ми,и преди да му затворя ми каза-носете си редовно сутиена,вероятно тия вълнички са се образували от неправилното носене. :lol: :twisted:
Какво друго да кажа момичета?!

fea
24th January 2007, 19:32
Това преобръщане на какво се дължи според вас момичета?
Подмускулно ли са поставени имплантантите и разреза къде е?
Наложителна ли е реоперация при преобръщането, някъде четох, че просто ги наместват...

bimbi
24th January 2007, 19:43
Деска,виж сега.... :lol:
Ако Бимбето бе клиентка(пациентка)на Динев,вероятно е и да каже на мацката,че вината е в неправилното носене на сутиен.Но като не е нейн хирург,то не се чувства гузен(ако има съвест де :lol: )...и е много по-лесно да й намести имплантанта,отколкото да й предложи реоперация,след което следва(Не дай Боже)друг проблем да я оперира за негова сметка...месеци по-късно друг проблем :lol:
това имах предвид в последния си пост - като лекар предполагам никак не е лесно да си признаеш пред пациента, че вината е твоя. както и Бояджиев по телефона не ми каза "Ми сигурно съм ти направил джоба по-голям, ела да го оправя".
ама пък и не виждам Динев що да не ми каже, че незабавно трябва да се оперирам и да ми вземе парите...

абе тъпа история, и най-вече мътна. от няколко години ми е трудно да се доверя на който и да е лекар, винаги си имам едно наум.
като гледам обаче другите момичета какви проблеми имат...моя ми се вижда малозначителен :roll:

junglegirl
24th January 2007, 20:02
Бамбучи,теб нали те наместиха ?Това си е направо за Честито:2003:
П.П.А относно големият джоб,обясниха ми точно как се прави-от части с пръси и той Винаги е по-голям.Ама защо не срастват,нали се образува капсула...как така ще се върти на 180о?! :?

bimbi
24th January 2007, 20:20
Бамбучи,теб нали те наместиха ?Това си е направо за Честито:2003:
П.П.А относно големият джоб,обясниха ми точно как се прави-от части с пръси и той Винаги е по-голям.Ама защо не срастват,нали се образува капсула...как така ще се върти на 180о?! :?ми аз почвам да си мисля, че нарочно ги правят по-големи джобовете, нещо като застраховка срещу КК. Възможно ли е...?
а относно капсулата, Бояджиев ми каза че била тънка като найлонова торбичка :shock: и едва ли не импланта няма как да се закрепи за тъканта :roll: абе като нещо съвсем в реда на нещата го изкара... :?

Ava-ava
24th August 2007, 20:47
Извинявам се, че вдигам стара тема, но едно изказване на Асет ми направи впечатление: На някои дори чувствах, че досаждам - какво съм седнала да им задавам въпроси за нещо елементарно?


След първата си консултация и аз се чувствах точно така. А отидох с такава надежда и може би с по-големи очаквания, като резултат от прочетеното за тази лекарка, тук, във форума..Но след консултацията доста се разочаровах. Първо показа някаква досада и още какво ли не :evil: и второ ми нахендри най-високите си цени. Едно от нещата, които исках да правя са две малки паласки- ми за тях ми поиска 1700лв.. :shock: Моите очаквания(от предварителните ми проучвания по въпроса) бяха около и малко ПОД половината на тази сума! :? Изключително неприятно ми стана. И обидно..Дано имам по-голям късмет с другите лекари, с които смятам да се срещна... :roll:

dupla
10th May 2009, 08:09
А ти как мислиш, защо се оперираме в Б-я, отговора е очеваден и затова до сега никой не го е задавл :!: Ако тук плащаме от 2500-3500 Евро навън ще платим от 5000 -10 000 Евро, освен това нали трядва да освен това не можеш от операционата маса да скокнеш в някй самолет и да се прибереш вкъщи! Сигурно има и такива, които се оперират на вън за по-сигурно, но аз вярвам в българските медици, вярвам в нашия професионализъм, смятам за мит това, че другите са по-кадърни, а и в крайна сметка става въпрос за една не толкова сложна операция. Ти къде си слагаш пломбите навън или при някой местен зъболекар... :?:

с оглед на операциите в чужбина-работя в Германия- в повечето клиники операциите на моите колежки са не повече от 4000/ 5000евро-имам колежка,която се оперира в Барселона за 5000евро.най-ефтино и качествено от мои други колежки е в Чехия.тук ми предлагаха за 8000евро в Дюселдорф-много добра клиника,която държи рекорда на цените.
та да се върна на въпроса за качеството-рядко се налагат реоперации-факт,но всички мацки искаме повече и повече,но дочувам,че и тук имат проблеми.според мен е до организъм и тяло.колкото повече кубици,толкова повече проблеми-пак пример с моя колейка,която с е оперирала 3 пъти-в момента има по 800 всяка-грозна работа и се оплаква-няма начин тва са изкуствени цици!

dupla
10th May 2009, 08:15
[quote="want"]Права си но това като 4е ли не важи за българските лекари!От вси4ките тези неща не могат да правят нито едно като хората.Тези дни 4ета из форума и няма нито един които да се е похвалил 4е вси4ко е наред а то4но обратното![/quot
want съгласна съм-всички се оплакват и се депресирам,4е и аз ще имам проблеми като тях..надеждата ми някак си изчезва

i_ani
10th May 2009, 08:47
с оглед на операциите в чужбина-работя в Германия- в повечето клиники операциите на моите колежки са не повече от 4000/ 5000евро...[/quote]

Тогава , защо не се оперираш в чужбина... ?!? :roll: :wink:
...Настрона си супер негативно :? и от това нищо хубаво няма да излезе...

:idea: Мисли позитивно :D ... и всичко ще е ОК ........

dupla
10th May 2009, 10:03
с оглед на операциите в чужбина-работя в Германия- в повечето клиники операциите на моите колежки са не повече от 4000/ 5000евро...

Тогава , защо не се оперираш в чужбина... ?!? :roll: :wink:
...Настрона си супер негативно :? и от това нищо хубаво няма да излезе...

:idea: Мисли позитивно :D ... и всичко ще е ОК ........[/quote]


няма как,нямам никой близък,който да е до мен-не съм си вкащи-това ме спира.Но интуицията ми за Н.Г ми казва,че е той

dupla
10th May 2009, 10:05
аи аз съм един карък,късмета никога не ме навестява от 1 път,но не се предавам :roll:

apoklistika
10th May 2009, 12:28
За Чехия специално качеството е много повече на късмет, отколкото в България, не се подлъгвай по това, че било най- евтино, явно колежката ти е имала късмет :lol:

dupla
10th May 2009, 21:25
За Чехия специално качеството е много повече на късмет, отколкото в България, не се подлъгвай по това, че било най- евтино, явно колежката ти е имала късмет :lol:


тя да беше само една-завиждам им на тия-кви яки цици пъчат

danas
19th May 2009, 09:44
Моля някоя по компетентна от мен мацка да ми обясни дали е възможно ако съм с по голям джоб на гърдите(от разтегната кожа,излишна кожа)и съответно поставен по малък имплант,да се получи увисване на импланта след време :roll: или изместване на импланта.
Имам излишна кожа около импланта,все едно джоба е бил много голям а док.е сложил по малък CC.

Бобето
19th May 2009, 13:22
Моля някоя по компетентна от мен мацка да ми обясни дали е възможно ако съм с по голям джоб на гърдите(от разтегната кожа,излишна кожа)и съответно поставен по малък имплант,да се получи увисване на импланта след време :roll: или изместване на импланта.
Имам излишна кожа около импланта,все едно джоба е бил много голям а док.е сложил по малък CC.

Това от скоро ли е така?

боряна христова
19th May 2009, 16:22
адашкееее тоя път уби рибата с тази рокля :dupeta:

te_dda
19th May 2009, 21:04
то на солетка като нея всико и стои перфектно :1228: :1228:

вече ше и викаме "СОЛЕТКА" :lol: :lol: :lol:

:girl_kiss2:

aniK
19th May 2009, 21:11
Марулки, рапонки, солетки ... да не сте гладни бре девойки :girl_haha:

Бобето
19th May 2009, 22:43
Ами то що мислиш сме толкоз вталени? :lol:

боряна христова
19th May 2009, 23:24
Ами то що мислиш сме толкоз вталени? :lol: Bobeeee на диета ли си мило??? ако е така сподели ...

боряна христова
19th May 2009, 23:30
Danisss ,мила това ти ли си на снимката...на снимката мацката има страшни цици и мнооо як грим...

Бобето
20th May 2009, 07:54
Ами то що мислиш сме толкоз вталени? :lol: Bobeeee на диета ли си мило??? ако е така сподели ...

Не мила, да чукна на дърво все още не ми се е налагало да спазвам диети, но снощи бях на вчеря с една приятелка, която яде от известно време само зеленчуци и месо(но не пържено), според нея има ефект, даже гажето и така свалил 20 кг.

te_dda
20th May 2009, 12:26
зависи какво ядеш покрай месото и зеленчуците :wink: :lol: :lol: :popcorn_girl:

diadora
21st May 2009, 05:09
Те да , красиви са станали-честито :D Много щастливи моменти с тях да имаш.

Бобето
21st May 2009, 09:26
зависи какво ядеш покрай месото и зеленчуците :wink: :lol: :lol: :popcorn_girl:


Нищо друго..........само месо и зеленчуци.
Плодове - НЕ
Млечни продукти -НЕ
Сладки неща-НЕ
Картофи-НЕ
Пържено-НЕ

Марулка
21st May 2009, 09:31
bobeto83 абе при теб не е от тва кво ядеш.......... :roll: Просто ген..... :lol:
Уверявам ви че и най-оборотните маникенки могат само прахта да и дишат на нея........... :lol: Аз толкоз слаб и дълъг глезен не бях виждала............. :lol: Като газелка е............... :lol:

te_dda
21st May 2009, 11:42
зависи какво ядеш покрай месото и зеленчуците :wink: :lol: :lol: :popcorn_girl:


Нищо друго..........само месо и зеленчуци.
Плодове - НЕ
Млечни продукти -НЕ
Сладки неща-НЕ
Картофи-НЕ
Пържено-НЕ

помайтапих се, бе солетке !!! щото някои с шоколад отслабват :lol: :lol:

te_dda
21st May 2009, 11:44
bobeto83 абе при теб не е от тва кво ядеш.......... :roll: Просто ген..... :lol:
Уверявам ви че и най-оборотните маникенки могат само прахта да и дишат на нея........... :lol: Аз толкоз слаб и дълъг глезен не бях виждала............. :lol: Като газелка е............... :lol:

винаги нещата опират до гена... :roll:

aniK
21st May 2009, 14:42
bobeto83 абе при теб не е от тва кво ядеш.......... :roll: Просто ген..... :lol:
Уверявам ви че и най-оборотните маникенки могат само прахта да и дишат на нея........... :lol:

Уникално тяло :dizzy:

Бобето
21st May 2009, 15:43
Благодаря ви мнооооооого , не ме прехвалвайте само!!!
И Марулка и Аник са страхотни жени, секси и чаровни.

Марулчицеееее диета аз не пазя, това дето го написах го знам от една приятелка с която ходим заедно всяка седмица на обяд или вечеря на вън.

diadora
21st May 2009, 18:55
Темата не е за диети , но ще напиша-на зеленчуци и месце изкарах 40 дни-имах много енергия , много се изпилих-мускулите ми се стегнаха и очертаха , отслабнах много и трайно.Минус , които забелязах-започнах да забавям.Може би , ако не се спазва стриктно и се хапва по нещо сладичко е по добре.

apoklistika
21st May 2009, 19:52
За да не се забравя, се хапват сурови ядки :wink: Тя мозък все от нещо трябва да се храни, но сладичкото определено не е най- подходящата храна :)

diadora
21st May 2009, 19:55
Имах предвид някакъв въглехидрат да се кусва -ядките са добра идея :D