PDA

View Full Version : Не е време да отрежете косата си


parys
17th January 2007, 13:07
Не е време да режете дългата си коса. Не само защото е зима, а защото
точно сега са на мода небрежно разпуснатите дълги коси. Сега е момента да захвърлите сешоарите, машите и ролките и да развеете буйни гриви.
Разбира се за поддръжката на дълга, здрава, изкусително лъскава и мека като коприна коса се изискват не малко грижи – ежедневно ресане с подходяща четка, ежеседмични маски за коса, използването на подходящ шампоан и балсам.
Всякакви прически с дълга коса са актуални. Тип "Ренесансов лукс": извити назад букли, които откриват лицето и придават романтизъм, характерни за Версаче. Ореолът от къдрици е подходящ за млади момичета – излъчва едновременно невинност, загадъчност и сексапил.
Ако този тип прическа не ви допада, то оформяйте косите единствено чрез елемента коса, както през Средновековието или в африканската култура. Различни типове конски опашки, завързани с коса, биха придали повече самоувереност и дръзкост в образа ви.
Придържайте се към философията на коафьорът Клод Тарантино, който казва, че три са ключовите думи, които са принципни и същностни за неговия успех: дръзновение, провокация, мечти.

www.djpacolya.com

mmmmmmm
17th January 2007, 13:23
Aз пък тъкмо мислех тези дни да ходя да си промения прическата...Мислех си за нещо с бретон, ама такъв, който е настрани.Също така и малко да й вземат от дължината, ама знам ли :roll: Не обичам да експериментирам с косата си

Astela
17th January 2007, 14:34
Аз винаги поддържам една дължина.Малко над кръста,с филирани пластове и "накълцан",разпилян бретон.Така че Mischa,давай смело с експериментите.Както обичам да казвам.."Режи,пък тя пак ще порасне":)

Gavr1
17th January 2007, 20:32
хУхУ аз пък се оплаквах, че моята е дълга и дългото не е на мода, но явно съм грешала... :girl_dance:

BuBitoo
17th January 2007, 22:48
хУхУ аз пък се оплаквах, че моята е дълга и дългото не е на мода, но явно съм грешала... :girl_dance:
дългото ще е винаги на мода, просто се променят някои детаили като плътност, цвят и т.н.

Gavr1
18th January 2007, 10:48
хУхУ аз пък се оплаквах, че моята е дълга и дългото не е на мода, но явно съм грешала... :girl_dance:
дългото ще е винаги на мода, просто се променят някои детаили като плътност, цвят и т.н.
плътност?! :roll:

Aset
18th January 2007, 10:57
Да, модерно е в момента дългото. Което не значи, разбира се да не си режем косите изобщо. Клъцването на връхчетата си е полезно, нали знаете, осигурява здравия вид на косата и трябва да се прави редовоно. Защото пък нездрава на вид коса, ако ще и до гъза... Виждали сме всички такива, знаете колко е грозно.
Аз в момента харесвам средната дължина.

Gavr1,
а под плътност се има предвид, че ако е филирана, изтънена косата е по-малко плътна. Ако е равна е по- плътна, както е в момента.

Gavr1
18th January 2007, 11:08
Ясно, мерси!

И аз съм виждала момичета с много дълги коси, който въобще не ги подстригват и върховете им се късат и оплитат и стърчат, абе живо чудо! :1228:

Renkata
18th January 2007, 11:17
:? Баси...прее*ах ли се???Онзи ден отрязох косата си,явно няма да съм тренда :1224: Но аз пък съм на принципа,че за нещо което расте да не се ядосваш :wink: Исках нещо шантаво,че ми беше омръзнало да съм като русалка с тея дълги коси :lol: И ето кво се получи,Уееееко като ритната зелка :
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/irinna78/detail?.dir=caacre2&.dnm=18aere2.jpg&.src=ph
:2023:

Lady1357
18th January 2007, 11:29
На хубав човек всичко му отива :lol:

Astela
18th January 2007, 11:33
Renkata, преди 2-3 години и аз бях като някоя самодива в главата и ми хрумна един ден като си седях да отида и да ми я отрежат късо и шантаво.Изобщо не съжалявам,даже ми порасна по бързо и стана по-здрава и хубава..Но вече не искам да я режа толкова късо.Начесах си крастата.Сега съм заложила на една прическа с ЛЕКИ промени в нея през определени интервали:)
Междудругото много ти отива така :girl_dance:

BuBitoo
18th January 2007, 11:41
почти всеки е правил някакви дръстични промени с косата си и аз преди време се бях офъкала по късо ама никога повече няма да направя тая грешка просто защото с дълга коса ми утива повече :girl_dance: :2035:

natalei
19th January 2007, 14:37
Renkata, много си хубава така, няма за какво да съжаляваш.
Аз до скоро имах много дълга коса. Отидох да ми вземе само връхчета, а той ми отряза една педя, че на всичкото отгоре не ми я направи добре като форма. Когато преживях трагедията от загубата на дължината реших, че по-добре по-късо, ама поне добре оформено така че си направих бретон и я поразчупих като цяло, та сега бива...

apoklistika
19th January 2007, 14:44
Ренке, ми ти си като нов човек :1203: Като момиченце си с новата коса, много си сладка. :girl_kiss2:

Никси
19th January 2007, 14:54
Аз преди 3 месеца си одрязах косата и след мен сякаш цял Добрич се юрна да си реже косите и бретоните :shock: Не съжалявам, че го направих. Преди седмица дори пак ходих да ми я офъкат още :twisted:

Атина
24th January 2007, 19:23
И аз до скоро имах мног одълга-почти до кръста и на всичкото отгоре ужасно гъста и тежка коса.Не знам защо реших да я отрежа-моментна лудост.хахаха Обаче изобщо не съжалявам.наскоро дори и бретон си направих-филиран,на една страна.И знаете ли какво стана -пристрстих се към подстригването.сега ходя през две седмици и искам все по късо-косато е до средата на гърба.добре,че фризьорът е по разумен от мен и не ме слуша.Чувствам се добре с новата прическа-нищо че вече не е модерна.По лекичко ми е на главичката и по лесно си оформям сама прическата-на всичкото отгоре косата ми е и чуплива.

Renkata
24th January 2007, 22:11
:girl_kiss2: :girl_in_love: Душичките ми сладки,тъкмо ме беше хванала носталгията по дългите коси и сега като ви четох пак се кефя на кошера си :2035:

bimbi
24th January 2007, 22:13
кошера ти е перфектен. нямам търпение и моята да порасне, че да си направя същия :1246: дано ми отива колкото и на теб де :girl_hysteric:

Gavr1
25th January 2007, 10:32
Ей, кажете с какво да мажа или мия или каквото и да е пустинята (косата), за да и придам обем.Не ми е тънък косъма...обаче е мн дълга и незнам какво да направя, че да стой добре обемна... :2016:

Mena
8th February 2007, 10:58
Аз използвам почти от година шампоана за обем на Rene Furtherer
http://www.beautyplatinium.com/product_p/rff522.htm
и ми действа много добре, но моята коса е по принцип фина и по-тънка.

jenq_kostova
21st February 2007, 02:21
Аз пък в пети клас от коса дълга почти до кръста се прибрах вкъщи с коса доста над раменете :roll:
Едва ли ще направя нещо подобно с косата си отново :!:
Реакцията на нашите бе просто неописуема :2010:

Desi82
23rd February 2007, 11:35
Здравейте! Моята коса е кестенява, дълга до кръста и чупливо-къдрава. Много си я харесвам и досега нито съм я боядисвала, нито съм я третирала т.е ваобще не е изтощена. Расте много бързо и въпреки това ме е страх да експериментирам с някаква друга прическа. Сега като разбрах, че дългите разпилени като самодиви коси са на мода съвсем се отказах да променям нещо в нея. :D

rusokoska`
23rd February 2007, 19:04
Мили дами, някъде из форума бях чела за маската газ,оцет и олио.
Някой може ли да ми каже от къде мога да си купя газ...

uspeh
23rd February 2007, 19:27
маската газ,оцет и олио.
Мисля че беше оцет, газ и мас :lol:

rusokoska`
23rd February 2007, 21:19
Олио е сигурна съм,ама не знам от къде да намеря газ.

apoklistika
23rd February 2007, 22:38
И аз знам за мас.

Aset
24th February 2007, 08:46
Ще стане в който и вариант да пробвате, макар, че и аз съм я правила с мас. Газ можете да намерите в магазинчета за разни химии, не знам как да ги нарека - там има лепила, строителни работи, такива неща...

Преди няколко дни рискувах и за първи път в живота си си кльопнах една майонеза на главата. За мое учудване не се изми трудно, сложих два пъти шампоан. Резултат - копринено мека и лъскава грива :wink:

apoklistika
24th February 2007, 11:17
Точно мислех днес с какво да си смеся чесновите хапчета, с майонезата ми даде добра идея :girl_haha: :girl_kiss2: