PDA

View Full Version : Ледени крайници...и не само :(


marlinkata
18th January 2007, 11:04
Здравейте всички,
Искам да попитам дали някой има същия проблем като мене - не студени, а ЛЕДЕНИ ходила, ръце, уши, нос......вече почва да ми писва :( то съм чувала, че жените са им студени крайниците, но чак пък толкова .... И най-неприятното е, че цялата ми кожа е непрекъснато студена....обличам се достатъчно топло, не се разголвам...в къщи не се пести от парно....единственото което ми затопля кожата е горещ душ (ама много горещ), което пък си е вредно :( хубавото е, че хич не боледувам често, общо взето имам здрав организъм (да чукна на дърво)...
хммм, вие имате ли подобен проблем? Приятеля ми нощем го използвам като радиатор, завирам си ходилата по краката му, ръцете някъде около гърба...дори носа си завирам във врата му :lol: горкия....някакви съвети :girl_cry2:

Astela
18th January 2007, 11:38
Ами и аз имам студени крайници,доколкото знам е от слабо оросояване в тези части на тялото.Не ползвам нищо,за да ги стопля,ама по едно време правеха реклама на Гинкоприм против студени крайници,само че не знам колко е ефективен.

леля мичИ
18th January 2007, 11:40
И аз имам студени крайници, дори дупето понякога ми е студено, ама това е защото имам огнено сърце... :girl_haha:

Astela
18th January 2007, 11:41
И аз имам студени крайници, дори дупето понякога ми е студено, ама това е защото имам огнено сърце... :girl_haha:
хехе,нали?И аз на това отдавам студенината в краците:)
Студени ръце,горещо сърце...

alica
18th January 2007, 11:43
Дори и през лятото съм с ледени ръце. :D
За да се стопля през зимата редовно ходя на сауна - поне 1 седмично, събота например след тренировка. А от март започвам със солариум.

Gavr1
18th January 2007, 11:47
Дори и през лятото съм с ледени ръце.
Позната история...и аз съм така!И само ме подиграват, че съм като змия! :lachen:

marlinkata
18th January 2007, 11:55
А с каква вода се къпете- хладка, гореща? аз лично с доста вряла......имаше една тема за това колко е вредно за кожата....ама поне е топличкооо :girl_haha:
идеята за сауната не е лоша всъщност, въпреки че аз като влезна в банята почти си я правя....бффф :?

Bobolino
18th January 2007, 12:01
Аз също се къпя с доста топла вода. Вечер не мога да си легна без да съм си взела врял душ. Приятелят ми много пищи защото си се къпем заедно доста често пък на него му е много гореща водата :D
Колкото за гинко прим - пила съм го не помага.

Gavr1
18th January 2007, 12:26
хах като вляза в банята трябва да ми е 100 градуса...влизам аз и баща ми вика...има много топла вода къпи се колкото искаш...колко много?Вляза пусна си врялата водица и след 15 минути почва да църцори! 2001

alica
18th January 2007, 13:14
Милички не е същото защото в сауната температурата е над 60 градуса и се остава поне за 5 мин (аз 20 мин - душ и ~5 мин почивка - 20 мин). За това време организма се загрява доста повече от домашния душ с вряла вода.
Добре ми действа и ползването на скраб за тяло и редуването на топъл и студен (не леден) душ.

Garv1 на мен познатите ми казват, че съм като гущер. На змиите и на тях им ставало топло, а гущерите ............ висят още. :D

Allure
18th January 2007, 15:17
При мен проблема е доста голям и аз страшно се дразня.Единствено горещия душ ме спасява или пък да се залепя до печката и да не мърдам от там :evil: Зимата освен всичко друго пръстите ми се подуват,стават едни такива синкаво-лилави и понякога само при допир ме болят.Първоначално и аз си мислех,че нещо не е наред с оросяването.Личната ми лекарка ми назначи кръвни изследвания,които се оказаха съвсем нормални.Прати ме на съдов хирург.Той ми обясни,че всичко било на нервна почва,дължало се на стрес,напрегнат живот и т.н.И за да се премахне проблема трябва да се прекъсне един нерв в гръдния кош.Предписа ми и едни лекарства ,но сам каза,че едва ли ще има голям ефект от тях,аз въобще и не ги взех.Та за операцията не се навих,а и сега се чувствам значително по-добре(може би не съм толкова стресирана вече :wink: ).Незнам по-нататък..най-добре да се заселя някъде на топло :wink:

non_blonde
18th January 2007, 16:09
Чувала съм, че при проблем със студени крайници помагат хапчета Гинко.
Моите ръце и крака също са почти постоянно студени, но при мен е от ниско кръвно.

Bobolino
18th January 2007, 16:26
Милички не е същото защото в сауната температурата е над 60 градуса и се остава поне за 5 мин (аз 20 мин - душ и ~5 мин почивка - 20 мин). За това време организма се загрява доста повече от домашния душ с вряла вода.

Alica,
Знаеш ли дали ефектът на затопляне на организма е по-голям при сауната или при парната баня. Чувала съм че парната баня е по-щадяща а пък искам да пробвам твоята система.

Excel
18th January 2007, 18:03
И аз бях така , откакто започнах да се обличам доста леко , вече го нямам този проблем . Не зная дали това е причината . Вече и топлото ме дразни , предпочитам да стоя на хладно .

bimbi
18th January 2007, 18:10
ми аз от септември до май спя с чорапи :oops: то иначе с тия ледени крака абсурд да заспя :?

invisible
18th January 2007, 18:18
ми аз от септември до май спя с чорапи :oops: то иначе с тия ледени крака абсурд да заспя :?
и аз съм така

Gavr1
18th January 2007, 18:36
Garv1 на мен познатите ми казват, че съм като гущер. На змиите и на тях им ставало топло, а гущерите ............ висят още. :D
Ахаха гущер или змия, и двете са ледени и пълзят...хаха! :1201:

Allure
18th January 2007, 18:38
Не обичам да спя с нищо,което да ме стяга,а чорапите определно ме притесняват..обикновено си пълня едно шише с гореща вода :wink:

леля мичИ
18th January 2007, 19:10
ми аз от септември до май спя с чорапи :oops: то иначе с тия ледени крака абсурд да заспя :?
Оооо, Бимби и аз съм така и даже , ако ме домързи да си ги обуя, се събуждам от студ и дискомфорт.... :wink:

apoklistika
18th January 2007, 19:27
Аз съм от както се помня с подобен проблем.Дължи се на слабо оросяване, така че това с горещия душ и сауната са само временни решения.От няколко месеца пия хапчета Гинко и определено има разлика.Цяла зима не съм спала с чорапи :1211: а ако щете ми вярвайте, преди това така ме боляха костите от студ, че из къщи ходех с ръкавици чат пат.

Gavr1
18th January 2007, 19:30
Аз не си лягам без чорапи, това си е закон.Нощем съм ставала от студ, да се завивам, но не и за чорапи, защото не мога да ги забравя! :wink:

Excel
18th January 2007, 19:49
Аз пък си подгъвам одеалцето и около краката навсякъде имам завивки . Но не е това , което беше преди - наистина е дразнещо и дискомфортно .

Mena
18th January 2007, 20:40
Преди години и аз имах ужасни проблеми със студени ръце и крака, особено с ръцете, чак са ме болели от студ, плачело ми се е от болка. Сега "лекувам" комплексно проблема.
Спя върху електрическо одеалце сладко като бебе :idea: Обичам въздухът в спалнята да е хладен и свеж и да се мушна между затоплените чершафи в ефирна нощничка :D
През деня когато усетя, че ръцете или краката ми замръзват, леко раздвижване и чаша горещ чай с малко мед оправят лошото кръвообръщение и ниското кръвно.
Пия и гинко билоба, не зная дали си внушавам, но мисля, че и той помага.
Сауна веднъж седмично допълва отлично програмата.

Celine
19th January 2007, 09:54
Зимата освен всичко друго пръстите ми се подуват,стават едни такива синкаво-лилави и понякога само при допир ме болят. И за да се премахне проблема трябва да се прекъсне един нерв в гръдния кош. ??????????
Имам познати с такъв проблем-това е много неприятно. Но чак пък да се прекъсва нерв?!

alica
19th January 2007, 10:17
Знаеш ли дали ефектът на затопляне на организма е по-голям при сауната или при парната баня. Чувала съм че парната баня е по-щадяща а пък искам да пробвам твоята система.
Не ходя на парна баня защото е влажна (от парата). Имам проблеми със ставите.
Пробвала съм :oops: И честно казано много ми хареса. Пак се затопляш и потиш, но не натоварва сърцето като в сауната. Ако нямаш проблеми със ставите, пробвай. :)

marlinkata
19th January 2007, 11:09
Еееххее, значи определено не съм само аз "ледено момиче"....това Гинко ще трябва да го пробвам...
Аз имам предложение - половинките ни да ни водят поне 2 пъти месечно някъде на топли минерални басейни!!! За да не ги ползваме за радиатори! :2018:

Цвета С
19th January 2007, 18:14
аз си имам компактна грейка ,имам малко кученце чихуа и то само се научи вечер като си легнем отива до радиатора и се затопля цялото от двете страни ,после идва и ляга при нас в леглото и като изтине пак на радиатора,изкарва си прехраната детето

NeDkY
14th April 2009, 20:23
Въпреки,че не съм жена и аз имам ледени крайници.Особенно вечер ръцете ми посиняват,а понякога не мога да заспя от студени крака.А Гинкоприма е 30 лв :?

NeDkY
14th April 2009, 20:24
Въпреки,че не съм жена и аз имам ледени крайници.Особенно вечер ръцете ми посиняват,а понякога не мога да заспя от студени крака.А Гинкоприма е 30 лв :?

aniK
14th April 2009, 20:40
Оле, каква болна тема - на мен ми побеляват от студ и стават безчувствени :?

xxxxx
14th April 2009, 20:44
Въпреки,че не съм жена и аз имам ледени крайници.Особенно вечер ръцете ми посиняват,а понякога не мога да заспя от студени крака.А Гинкоприма е 30 лв :?

имаш ли проблеми със сърцето? :roll:

Prisun
15th April 2009, 13:14
Въпреки,че не съм жена и аз имам ледени крайници.Особенно вечер ръцете ми посиняват,а понякога не мога да заспя от студени крака.А Гинкоприма е 30 лв :?

Аз пия гинко билоба на чай...в аптеката се продават пакетчета с листенца от билката. Цената е около 3 лв. Бих си купувала и таблетките, но съм доста недоверчива спрямо колко и какво точно е тяхното съдържание ... :)

Акупунктурист
15th April 2009, 22:00
Всичко това се лекува добре с акупунктура и билколечение, и лечението не е от най-трудните.

amfiton
23rd April 2009, 15:38
Ми мога да ти препоръчам някаква физ активност за подобряване на кръвообращението

Patety
23rd April 2009, 16:30
Абе то това го има всеки 2ри, недей да изпадаш в някакви крайности, нормално като ти е студено да са ти студени крайниците.Сега и да се дразниш и да не се дразниш -лек няма. Но най-тъпото нещо е да започнеш да ходиш по болници за глупости- това му се вика вече хипохондрия. Казвам го защото една приятелка (известна със своята хипохондирия) ходи да и правят какви ли не изследвания и най-накрая какво?- нищо.Сега си живее със студените крайници, пък лятото и се затоплят да ти кажа. :)

llullu
26th April 2009, 18:59
И аз съм си така постоянно,единствения лек е спорт,бягане,абе фитнес ,аз лично ходя на йога и по бива сега,кво да направим имаме топли сърца :D