PDA

View Full Version : само за русокоски


sakrovi6te
21st January 2007, 18:52
мацки кажете с кво глезите русата и изтощена коса? какви шампоани,балсами, маски и други използжате за да запазите здравината и блясъка.може да споделите и с какви бои или супри я третирате за да постигнете желания цвят....

Celine
22nd January 2007, 10:59
фризьорът ми я глези - бои, маски , ампули ...

lenda
22nd January 2007, 11:11
фризьорът ми я глези - бои, маски , ампули ...
Аз съм с къса коса,изрусявам я(абе направо си я обезцветявам ) често,но в никой случай не е изтощена;)Освен профи грижите в салона ,изполвам и хубава вакса за коса и нещо МНОГО важно-храня се добре,пия достъчно вода и приемам допълнително витамини А и Е;)

Celine
22nd January 2007, 11:25
Аз съм с къса коса,изрусявам я(абе направо си я обезцветявам ) често,но в никой случай не е изтощена;)Освен профи грижите в салона ,изполвам и хубава вакса за коса и нещо МНОГО важно-храня се добре,пия достъчно вода и приемам допълнително витамини А и Е;) късметлийка си ти. подържане на дълга коса изисква много време грижи и средства

jedira
22nd January 2007, 11:30
Моята коса винаги е била много суха и след като се изрусих фризьора ми ме стресна,че мога да остана без коса,такаче сега много стриктно ползвам маски(в момента една на AVON,рlanet spa,с маслина),хининова вода за корените,кристали за връхчетата и една маска без отмиване на Шварцкопф за изтощена коса,всичко това много редовно и засега не виждам да ми пада косата :girl_dance:

innna
25th January 2007, 14:06
сега съм с този шампоан: http://img.shopping.com/cctool/PrdImg/images/pr/177X150/00/01/d3/dc/f2/30661874.JPG
и кристали използвам! Това е което правя вкъщи! :wink: и резулатът е добър!

junglegirl
25th January 2007, 15:38
Я кажете хубава вакса за коса.И аз съм на кичури,но много гъсти и искам да пробвам и вакса.Ползвам течни кристали и си купувам професионални маски от фризьорката ми.Пробвайте медицински маски,не козметични-има ги по аптеките. :wink:

beibi1
25th January 2007, 16:04
Моята руса перушинка е бая изтощена,досега не обръщах особенно внимание на това и не полагах кой знае какви грижи,но вече полагам,защото на нищо не прилича ако не съм се изправила със преса или не отида на сешоар :wink:
Та взех да си слагам ампули след всяко миене на косата,пия Геритамин-нео и мисля да си взема някоя наистина хубава маска,а не Ейвън или Орифлейм :wink:

Аз от скоро ги полагам тези грижи де,само 2 пъти си сложих ампули и наистина има ръзлика :D ,ааааааа и забравих да кажа,че вече спрях обезцветяването с блондор,който е в основата на съсипването :lol: ,само боя :)

junglegirl
25th January 2007, 16:13
забравих да кажа,че вече спрях обезцветяването с блондор,който е в основата на съсипването :lol: ,само боя :)
Е става ли ти хубав цвят само с боя?! :shock:

beibi1
25th January 2007, 16:21
Е става ли ти хубав цвят само с боя?! :shock:
Абе да ти кажа стана жълтеещо,аз само един път съм се боядисвала до сега без блондор,ама ми казаха една боя с която цвета става страхотен-Велла Колестон Перфект-виолетово русо-нищо виолетово не ставало,просто се убива жълтото и сега мисля с нея да пробвам :2003:

junglegirl
25th January 2007, 16:24
Ахде кажи,като се пробваш.Аз каквото съм пробвала до сега-само с яко обезцветяване ми става пепелно светло русо.Пигментацията на косата ми е такава и все минава през оранжево и жълто,ама така страшно се гори....... :(

Никси
25th January 2007, 16:46
Е става ли ти хубав цвят само с боя?! :shock:
Аз моята винаги съм я правила само с боя. Вярно е, че първият път, когато я направих жълтееше, ама само тогава беше така. Ако тръгна да я правя и с Блондор ще остана без коса. :roll:

junglegirl
25th January 2007, 16:55
Израстналата коса в корена само с боя ли си я правиш?А бе зависи от пигментацията на косъма.Моята коса хем не е много тъмна,ама винаги минава през жълто без обезцветяване. :( Даже ''със'',става трудно.

beladona
25th January 2007, 19:00
ох и аз моята коса си я правех само с боя,дълго я боядивах с други цветове от русо в тъмно и обратно и сега реших пак да я направя руса,самоче никой не се заема да я направи защото ще стане русо само в корените а надолу не хващта :shock: и сега се чудя какво да я правя цветът ми е тъмно рус а искам да стане светъл :cry: :2016:

fearyfly
25th January 2007, 19:18
Здравейте :D .От доста време се изрусявам, че и изправям....Спасява ме само "овчата маска" само задължително без газ.

lenda
25th January 2007, 19:27
Както казах ,моята коса първо я обезцветяват и после я боядисват(това при фризьор задължително )
Маските също ми ги прави фризьорката,имам и 100% доверие , и се радвам на здрава и хубава коса :)
Ваксата си я купувам от салона .Казва се Dynamic Greasy Wax ,вносител -Кристиан оф Рома-просто е върха !Придава блясък и не омазнява косата.Струва 12-13 лева някъде ;)
За матиране на "жълтото" има специални шампоани и маски за коса,но не си спомням на коя фирма бяха..Питайте в някой салон-трябва даже да имат за продаване;)

jedira
25th January 2007, 19:32
Под "овчата" тази с тривитаминола ли имаш предвид ,а дали няма да ми стане много суха и на калчища косата от нея:roll:За матиране на Престиж тониращия балсам,около 2.50-3лв,има 2нюанса за русо,много е хубав 8)

beladona
25th January 2007, 19:33
аз не съм доволна от професиналните маски ,сега използвам на Pantеsaimina с пантенол коста ми става мека и гладка слагам и кристали на ролланд 8)

junglegirl
26th January 2007, 09:16
Благодаря Lenda,ще си потърся ваксата :girl_in_love:

Enerdji
26th January 2007, 09:29
Ахде кажи,като се пробваш.Аз каквото съм пробвала до сега-само с яко обезцветяване ми става пепелно светло русо.Пигментацията на косата ми е такава и все минава през оранжево и жълто,ама така страшно се гори....... :(
Ползвам само боя "Индола"- профешанъл. Какъвто е цвета на каталога, същия ми става, много е добра! И те изобщо нямат жълтеещи цветове, само пепелни, бежови...

junglegirl
26th January 2007, 09:54
А има ли я по салоните?Ако се престраша може да я пробвам.Ти си със светло бежово-русо,нали?Току-що ти гледах снимки на очетата :lol: :wink:

fearyfly
26th January 2007, 12:19
Под "овчата" тази с тривитаминола ли имаш предвид ,а дали няма да ми стане много суха и на калчища косата от нея:roll:За матиране на Престиж тониращия балсам,около 2.50-3лв,има 2нюанса за русо,много е хубав 8)
Точно за тази ,ами не знам на мен много добре ми подейства и това в ситуация, когато състоянието на косата ми беще просто трагично.Нищо не пречи да опиташ, все пак всичко е строго индивидуално.. :1231:

beibi1
26th January 2007, 12:21
Ахде кажи,като се пробваш.Аз каквото съм пробвала до сега-само с яко обезцветяване ми става пепелно светло русо.Пигментацията на косата ми е такава и все минава през оранжево и жълто,ама така страшно се гори....... :(
Днес ще се боядисвам с тази боя и ще кажа какво се е получило :D

Enerdji
26th January 2007, 12:39
А има ли я по салоните?Ако се престраша може да я пробвам.Ти си със светло бежово-русо,нали?Току-що ти гледах снимки на очетата :lol: :wink:
Моята е пепеляво руса. Но съм пробвала и бежово русата. Разликата е малка. Аз я купувам от парфюмериен магазин. Знам само че вносител е пловдиска фирма. Възможно е да я има и в салоните, на нея изрично пише, че е професионална.

blonde
26th January 2007, 14:10
С две ръце за медицинската козметика,просто не може да се сравнява с масовата като качество - Phyto , Ducray , Klorane и тн., сама ще избереш най-подходящата серия и марка за твоя тип коса.

Бих ти препоръчала и течните кристали на BioPharma.

Забрави за обезцветяването,ако искаш да имаш здрава коса - правили са ми го два пъти и то отдавна , а последствията още си ги понасям. :2022:

innna
26th January 2007, 17:18
Аз също спрях да използвам блондор! Не ви съветвам и вас да го ползвате!!! Сега краищата ми страшно много се ъсат иначе косата на горе е добре! :roll:

beibi1
26th January 2007, 21:54
Докладвам-цвета стана много готин :D

lenda
27th January 2007, 10:47
Благодаря Lenda,ще си потърся ваксата :girl_in_love:
Кутийката е синя ,а надписа е с бели буквички.Уточнявам това,понеже има на същата фирма друга вакса,казва се "Gleasy"..почти са им еднакви имената(на тази 2-рата надписите са оранжеви),а тя не е много хубава-тежка,кокосова вакса е ..;)Търси "Greasy -то;)

junglegirl
29th January 2007, 09:42
Докладвам-цвета стана много готин :D
Абсолютно искрено ти ЗАВИЖДАМ :2021: :2021: А аз в събота се обезцветих :girl_cry2: Ех,кога ли ще побелея? :1246: :girl_haha:

blonde
29th January 2007, 12:40
junglegirl , често ли се обезцветяваш?

junglegirl
29th January 2007, 12:51
junglegirl , често ли се обезцветяваш?
След 15 дни започвам да не се понасям,а след 25,максимум месец не издържам и съм в салона. :girl_hysteric: Но не може нищо да се направи-много са ми гъсти кичурите и корена ми стои,като черен,въпреки че е светло кестеняв.А бе...

blonde
29th January 2007, 13:08
Уфф,кофти работа :2022: ..ама какво да се прави,русото изисква жерти :girl_haha:

Естественият ми цвят е също нещо между тъмно русо и светло кестеняво,но си става бяло без обезцветител..явно косата ми е по-податлива :2034:

Но да ти кажа,последното ми обезцветяване беше преди около 2 години,за бала ми..последствията - половината ми коса се скъса и още не може да се оправи :2021:

..а нямаше голяма разлика в цвета,ако искаш мога да ти покажа снимки :roll:

junglegirl
29th January 2007, 13:17
Да,супер.Ако не са в data може да ми ги пратиш на мейла junglegirl@abv.bg :lol:

junglegirl
29th January 2007, 13:38
Цветът ти сега ми харесва много повече,отколкото след обезцветяването.Обезцветя ането ти е прекалено силно и косата ти става бяла,а сега ти е супер яко.А моята е по-тъмна и то с обезветяване :2021:
P.P.A снимката от бала ти е най-хубава.
ПП.ПП.Айде и ти си готова :wink:

blonde
29th January 2007, 13:42
Мерси,и на мен повече ми харесва сега :1252:

Ей сега ще видя твоите :girl_dance:

blonde
29th January 2007, 13:45
Да ти кажа,цвета ти ми харесва,леко пепеливо..абе отива ти :2020:

Celine
29th January 2007, 17:20
След 15 дни започвам да не се понасям,а след 25,максимум месец не издържам и съм в салона. :girl_hysteric: Но не може нищо да се направи-много са ми гъсти кичурите и корена ми стои,като черен,въпреки че е светло кестеняв.А бе...
много познато,
наистина косата ми макар че е тъмно руса корените изглеждат много тъмни.

blonde
29th January 2007, 19:17
Предполагам знаете,че когато започнеш да се боядисваш,естествения ти цвят потъмнява малко :2036:

Celine
30th January 2007, 10:20
е те това е абсолютна новост за мен , ако съм знаела нямаше въобще да почна, защото като цяло много си харесвам цвета исках само малко блясък с тези кичури, а те със всеки следващ път ставаха все повече и по светли докато не станех почти изцяло блондинка в класически вариант. Сега се опитвам да си пусна естествения цвят постепенно и буча на фризьорката да ми прави по малко и по тънки кичури.

junglegirl
30th January 2007, 10:54
исках само малко блясък с тези кичури, а те със всеки следващ път ставаха все повече и по светли докато не станех почти изцяло блондинка в класически вариант. Сега се опитвам да си пусна естествения цвят постепенно и буча на фризьорката да ми прави по малко и по тънки кичури.
Сега е мой ред да кажа "Колко познато" :girl_cry2: Направо умирам :2014: А фризьорката ми вече имам чувството,че нарочно не иска да ми ги разреди,защото така ми се налага да я посещавам често-често.