PDA

View Full Version : Операция на долната челюст!


Elli_24
31st January 2007, 15:29
Имам голям комплекс от който искам да се утърва най-после-лицето ми е доста широко и дълги години страдам от това,изпадам в депресии и не мога да се понасям-Днес случайно попаднах тук..както и ж различни сайтове на клиники във Варна. След прочита на форума относно корекцията на бюста, съм малко стресирана и бих искала да ми помогнете да не напражя някоя фатална грешка, защото все пак става дума за лицето ми-разбрах 4е има вариант чрез оформяне на скули..да придадат височина.Има ли запознат с моя проблем?Имам си приятел,който е доста по красив от мене, предполагам че ме харесва такава, каквато съм, но е толкова трудно да освободиш съзнанието си, и да не се притесняваш как изглеждаш, че съм готова да рискувам..само да се усмихвам по често...

diastemma
31st January 2007, 20:35
Какъв е точно проблемът с долната ти челюст? Много е малка и разположена назад?
А брадичката също ли ти е малка? Горните ти предни зъби изцяло ли покриват долните?

Elli_24
9th February 2007, 11:33
Ами не имам широка долна челюст..ходих на лекар и се оказа че масната тъкан за съжаление е мускул..нищо не може да се направи няма никакъв вариант за съжаление

chick
9th February 2007, 12:15
Здравей, мила! Предполагам, че проблемът при теб е подобен на този на манекенката Теди Велинова. Тя също е с доста широка долна челюст, затова има импланти в скулите и устните, което оптически уж смалява долната й челюст... Но не съм сигурна дали наистина е така, защото дори и след тази хирургическа намеса, долната и челюст пак изглежда широка...Но може би наистина има някакъв малък оптически ефект... Разгледай снимки на тази манекенка, и ако ти харесва резултата, консултирай с се няколко хирурзи за да чуеш и тяхното мнение по въпроса...
П.П. виж и тази тема:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2603

А ето и снимки (http://www.bulphoto.com/person.php?pid=322) на Теди Велинова

diastemma
9th February 2007, 15:30
Да, този проблем е по-труден за решение. Подобна хирургия е много развита в Азия, защото азиатските лица са с широки челюсти и големи мускули. Принципно се реже част от костта на задните ъгли на челюстта и/или част от мускула. Мисля, че в БГ няма хирург, който спокойно и сигурно да ти направи тази операция, макар тя да не е много сложна.
Не те съветвам като Теди Велинова да слагаш импланти в скулите и брадичката и да увеличаваш устните, това не коригира естетическия проблем. (За мен тя е една жертва на пластичната хирургия.)

Elli_24
9th February 2007, 15:41
(:Бях толкова щастлива като отидох при доктор Заякова и ми каза 4е може да стане чрез липосукция...но уви...много е лошо момичета..надеждата крепи..но като липсва такава...Благодаря за отзивчивостта..Ами изглецда няма да го докарвам от лице, ще си сложа цици и се надявам поне там да нямам проблем..а за скули в прочем не става защото има опасност да изглежда още по квадратно лицето..операции в БГ разбрах че не се правят..никой не се наема..

diastemma
9th February 2007, 15:47
Ако проблемът е в мускулите, с липосукция няма да стане. Ако мастното тяло на бузата е много голямо, то може да се намали. Но от разстояние не може да се прецени, къде точно се крие проблемът ти...

кити
12th February 2007, 17:52
А може ли да се "изчисти" мастна тъкан под брадичката?

diastemma
12th February 2007, 19:27
Да, с липосукция с тънка канюла.

Glesanka
14th February 2007, 18:24
На мен пък Теди Велинова ми харесва, не я възприемам като "жертва на пластичната хирургия" :shock: . Явно е въпрос на вкус... :wink: Операция на костта в България няма кой да направи, аз съм питала за себе си, въпреки, че при мен челюстта не е нетърпимо широка, и отговорите бяха, изобщо да не си и помислям за такова нещо... В "Пълна промяна" видях страхотен резултат точно след такава операция, но в България явно е по-добре човек да не рискува с такава корекция. И в такъв случай остава вариантът на Теди Велинова, който според мен, а явно и не само според мен (след като не е останала без работа като модел) е достатъчно добър.

diastemma
14th February 2007, 18:38
ОК, въпрос на личен избор:)
Успех!