PDA

View Full Version : Нови цени на операция на бюст


Nadia STEFANOVA
2nd February 2007, 13:37
Здравейте,
Моля ви да споделите мнения, дали има увеличение на операция бюст и каква е сумата? Вчера отидох на преглед при лекар, при когото бях ходила 09.2006 и цената струваше 3 000 евро, Вчера ми съобщи 4000 евро????????????????? Това все пак са повече от 30% -:( ....
Ще съм благодарна да споделите - така ще ми спестите излишни консултации и време

junglegirl
2nd February 2007, 13:46
На мен Стоянов ми каза,че се очаква цените на операциите след НГ да паднат,защото ще паднат цените на имплантите. :roll: Малко те е "метнал",все още има хирурзи,които оперират за по 4бона.

bimbi
2nd February 2007, 13:50
б*си, мен на 3200 ми стана зле, кво остава за 4000 :roll: тия са егати алчните копелета :twisted:

Nadia STEFANOVA
2nd February 2007, 13:59
Ами много са 4000 евро... А никой не споменава в случай, че нещо не дай си Боже е неуспешно, че ще ти направи интервенция безплатно...
А при Евстатиев дали е по-евтино? Той все пак е в държавна болница...

Venice
2nd February 2007, 14:03
:roll: тия са егати алчните копелета :twisted:
Да.

junglegirl
2nd February 2007, 14:04
А при Евстатиев дали е по-евтино? Той все пак е в държавна болница...
Не :? Да не те излъжа,но ми каза 3500EURO-3*00EURO :roll:

Flame73
2nd February 2007, 21:55
:roll: тия са егати алчните копелета :twisted:
Някой ден ще вземат да им присядат...... :lachen: :lachen: :lachen:

Excel
3rd February 2007, 09:12
EURO , аз бях 4200 лв миналата пролет ! Масово ли са вдигнали цените ? Да не са ги прецакали вносителите ?

KASSI
3rd February 2007, 09:24
Недейте така бе. Тъкмо ще си правя и пак ще ме откажат. Ще я проверя тази работа.

chervenokoska_2
3rd February 2007, 10:45
Инфото за ВМА е съвсем точно - там е едно от най-скъпите. Само имплантите варират от 2400 до 2800 евро според вида. Операцията 990 лв, 20лв леглоден, 300лв - хабилитиран хирург, и кой знае още какво...

diastemma
3rd February 2007, 10:53
Само имплантите варират от 2400 до 2800 евро според вида.

Това е повече от 2 пъти завишение на цената на доставчика.
Ако ще и да са произведени по технология на НАСА, в безтегловност и от продукти, добити в Амазонските джунгли.
:shock:

chervenokoska_2
3rd February 2007, 10:57
Ако ще и да са произведени по технология на НАСА, в безтегловност и от продукти, добити в Амазонските джунгли.
:shock:
Само това ще да е причината... :lol:

Nadia STEFANOVA
5th February 2007, 09:46
Оказва се, че докторите си съобщават цени, както им скимне
На мен лично ми беше обяснено, че Макган най-скъпите били 900 евро, ПИП - 750 евро, а самата операция - 6000 лева
...................................нямам думи

blondi
5th February 2007, 09:59
Аз съм оперирана при Н.Георгиев. В сайта му няма промяна на цените. Платих 4000 EUR през септември 2006. В момента цената е същата.

от сайта : McGan (USA) (преференция за смяна два пъти за сметка на фирмата) - 4000?

alvina
5th February 2007, 10:01
ooooo..я стига :) аз поне се оперирах най-пресно ( 02 февруари ) и мога да ви кажа... моите импланти са EUROSILICONE и ми струваха общо 1300 евро! а за операцията и там всичко останало още 1000 евро! общо 2300 евро
какви са тия раотии 6000 само за операцията... тея хора не са алчни... а са ужасно нагли, ако наистина са поискали толкова?!

junglegirl
5th February 2007, 10:06
Имплантите Eurosilicone би трябвало да струват към 1000ЛВ :roll: -това е най-ниската цена,която са ми искали за тях.

millenita
6th February 2007, 08:51
Aз вчера бях на консултация при Н.Георгиев и ми каза цени за Еврисиликон-2700 а за Пип 3200Е .Като това включва всичко по операцията

slan4iceto
6th February 2007, 16:51
А д-р Евстатиев,д-р Христов и д-р Тепавичарова нали работят на едно и също място??!Как така предлагат различни цени на имплантантите?!И защо не фигурират официално в ценоразписа?!Както коментирахме някъде,явно са дистрибутори и в зависимост от % който получават,търсенето и т.н. си определят цените.Хубаво де,ама това е държавна болница първо и второ - изискването е навсякъде да има на видно място ценоразпис с предлаганите стоки и услуги,нали?!защо няма прозрачност точно в това?!Ами защото според мен се злоупотребява доста..но вече сме членове на ЕС и предполагам,че ще секне това безобразие! :evil:

Nadia STEFANOVA
6th February 2007, 16:54
Съмнявам се........Защото някои лекари съобщяват ниска цена на импланти за сметка на операцията и пак я докарват, както ги устройва

Excel
6th February 2007, 17:39
Е затова на мен ми се каза само операция с имплантанти - сума ..... Без делене и обяснение кое колко е , колко плащам на болницата и т.н. Така и труда не му зная . / Изтрих си печалба :wink: /

diastemma
6th February 2007, 19:08
А д-р Евстатиев,д-р Христов и д-р Тепавичарова нали работят на едно и също място??!Как така предлагат различни цени на имплантантите?!И защо не фигурират официално в ценоразписа?!Както коментирахме някъде,явно са дистрибутори и в зависимост от % който получават,търсенето и т.н. си определят цените.Хубаво де,ама това е държавна болница първо и второ - изискването е навсякъде да има на видно място ценоразпис с предлаганите стоки и услуги,нали?!защо няма прозрачност точно в това?!Ами защото според мен се злоупотребява доста..но вече сме членове на ЕС и предполагам,че ще секне това безобразие! :evil:
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка.
Освен това въпросът с естетичните операции в държавните болници още не е уреден... затова няма прозрачност.

Venice
7th February 2007, 01:26
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка...
На какво основание може да се прави такава надценка?

Купувач, който продава закупена стока с надценка, се нарича търговец или спекулант.

Опериращите хирурзи ги наричаме "доктори", те би трябвало да печелят от труда си, а не от търговия с материали.

Excel
7th February 2007, 06:48
Не забравяй , че голяма част от пластичната хирургия не е задължителна , а " препоръчителна " и то от страна на пациента . От херния или апендисит задължително трябва да се оперираш , но да си направиш липосукция или бюст , никой не те задължава и ти отиваш по първоначална собствена преценка . Ти наричаш хирурзите - доктори , аз пък все казвам на тези пациенти - клиенти .

diastemma
7th February 2007, 09:10
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка...
На какво основание може да се прави такава надценка?

Купувач, който продава закупена стока с надценка, се нарича търговец или спекулант.

Опериращите хирурзи ги наричаме "доктори", те би трябвало да печелят от труда си, а не от търговия с материали.
Не, те не продават протези с надценка, просто това е начин да завишат цената на операцията.
Не е ли ясно??? :2014:

junglegirl
7th February 2007, 09:36
Не, те не продават протези с надценка, просто това е начин да завишат цената на операцията.
Не е ли ясно??? :2014:
Не,точно това правят.Протези,които реално струват 1000лв,те ги предлагат за 2000EURO,а за работа взимали 2000лв.Защо не си казват,че протезите струват 1000лв,а останалите 5,6000 отиват за работа?!Защото на всеки ще му се види кощунство за елементарна (от гледна точка на изпълнение) пластична операция с времетраене под 1 час да вземеш 6 бона?!Да не говорим и че са необлагаеми...Все тая :lol: :lol: :wink:

Teara
7th February 2007, 10:55
При мен цената беше определена на око . Хирургът ми каза , че ще бъде около 3400 евро, но последната дума била на д-р Малинов-собственикът на клиниката.
Когато отидох при него зо окончателна цена- той ме погледна в ОЧИТЕ и каза твърдо - 3600 евро.

DeSIKOS
7th February 2007, 12:06
Не мога да си обясня защо толкова много 3600 :? :? На мен ми излезе 2300 Евро. Откъде идва тази голяма разлика в цената :shock:

Teara
7th February 2007, 12:21
Може би защото съм с импланти на Макган.

Venice
7th February 2007, 12:53
На имплантите МакГан точно Ефремов им е вносител за БГ, така че при него цената им би трябвало да е най-ниска.

Диастема, точно това и аз мислех, исках да го чуя от теб. Винаги те чета с интерес.

diastemma
7th February 2007, 14:41
Цените на имплантите в БГ за чифт са около (?) 900 до 1400 евро.
Такива суми ми се въртят в главата, макар че мога и да греша за определени марки и видове.
Разбира се, че е нечестно е да се оправдава цената на операцията с високата цена на имплантите...

Venice
7th February 2007, 15:00
Най-скъпите и най-качествените импланти са Ментор. След тях са МГ. Малко по-евтини са ПИП и Евросиликон. Последните три са практически еднакви по качество.

Такава информация имам аз, не зная дали е напълно вярна, но за първото поне съм сигурна.

junglegirl
8th February 2007, 09:40
Venice,и аз имам същата информация,но се чудех дали е съвсем вярна,защото всички хирурзи препоръчват McGhan като "мерцедеса" в силиконовата индустрия.Ще ми кажеш ли от къде го знаеш?Ако искаш на лични. :lol:
П.П.Diastemma,да-оправдават високата цена на операцията с цената на имплантите.

Aset
8th February 2007, 10:26
Най-скъпите и най-качествените импланти са Ментор.
От гледна точка на какво са най- качествени?

emisof
8th February 2007, 11:23
всички хирурзи препоръчват McGhan като "мерцедеса" в силиконовата индустрия.
На мен например д-р изрично ми отхвърли Макган като опция съобразно моите дадености. Значи изборът не е винаги само до цена.

Nadia STEFANOVA
8th February 2007, 11:29
Здравейте, аз съм правила експеримент да ходя два пъти на консултация при един и същи лекар и ако веднъж е казал, че пип са най-подходящи следващия път препоръчва макган ..............ПРЕЦЕНЯ НА ОКО КОЛКО ПАРИ МОЖЕШ ДА ДАДЕШ според мен

junglegirl
8th February 2007, 11:49
На мен например д-р изрично ми отхвърли Макган
Toва в България ли се случва?!Аз съм била при 8,9 пластични и все едно чувам - за МcGhan.Да не са се наговорили? :girl_haha:

diastemma
8th February 2007, 12:05
Всички протези са приблизително еднакви като биологична съвместимост и здравина. По-важни са параметри като обем, профил, кохезитет...

emisof
8th February 2007, 12:06
Да, наистина, обясни ми, че Макган са най-здрави, в смисъл може да ги газиш с камион :wink: , но пък обвивката им, като най-здрава е и най-дебела, което за моите надмускулни шамандури не беше удачен вариант :? Аз съм с PIP сега.

junglegirl
8th February 2007, 13:00
Чакай,чакай,McGhan са с май-мека обвивка,да не ти е говорил за Ментор-те са с дебела?
Всички протези са приблизително еднакви като биологична съвместимост и здравина. По-важни са параметри като обем, профил, кохезитет...
Тогава Eurosilicone имат най-голямо разнообразие :roll:

Venice
8th February 2007, 13:08
Както казва Диастема, имплантите са приблизително еднакви по най-важните си параметри.

За това, че Ментор са най-безопасните, говори фактът, че те са били одобрявани от ФДА в тестове, в които МакГан не са били одобрявани. Като цяло, Ментор в света наистина се смятат за една класа над МГан, имам впечатления и от консултации в чужбина.

Сравнението с мерцедеса на мен ми се вижда ужасно просташко и не искам да го коментирам. Едно е сигурно - това сравнение не идва от производителите, а от някой български дистрибутор. В БГ коя марка по какъв начин ще се представи зависи много от това кой и как я разпространява.

Nadia STEFANOVA
8th February 2007, 13:17
А за пип какво ще кажете? на мен доктора изобщо не ми е предложиа профил и т.н само ми препоръча сс..........???

Venice
8th February 2007, 13:43
Ето набързо какво намерих за илюстрация на думите ми. Това е извадка от CNN, август 2005

Mentor is typically seen as the market leader because an FDA advisory panel in April voted in favor of their product, but advised against Inamed's implant, putting Mentor 's implant on a faster track to approval. Investors have watched this race closely: Mentor 's stock price has jumped about 60 percent over the last six months, while Inamed's stock has been flat.

" Mentor is in the driver's seat," said Jayson Bedford, analyst for Adams Harkness, Inc. "Inamed is well-positioned in number two.

Цялата статия е тук:
http://www.ebreastaug.com/breast-implant-news/a-better-breast-implant.htm

emisof
8th February 2007, 13:50
Чакай,чакай,McGhan са с май-мека обвивка,да не ти е говорил за Ментор-те са с дебела?
Уфф :oops: :oops: , май точно Ментор имах предвид от самото начало. Добре, че ме поправи, да не объркам някой.

junglegirl
8th February 2007, 14:01
Да,точно това не мога да си обясня....(аз съм с Ментор между другото)
И аз от достоверен източник знам,че са най-скъпите и са лидер в производтвото на импланти.От друга страна обвивката им наистина е дебела и твърда,което е доста голям дефект и честно да ви кажа не ги виждам изобщо в надмускулни гърди.(въпреки,че жена с такива ми е споделяла,че от никъде не й се напипва импланта :lol: )Може да са лидер според мен само от гледна точка на безопастност...не знам.

Venice
8th February 2007, 14:16
Щом като са им скочили продажбите с 60%, а на МГан са останали същите, едва ли е само безопасност.

Всеки сам си избира. Аз лично категорично бих предпочела Ментор.

emisof
8th February 2007, 14:16
Ако кожата ти е от по-дебелите и имаш все пак някаква си твоя жлеза, може и приятелката ти да казва истината. А ти нали си подмускулно, така че само малко отдолу би трябвало да си напипваш обвивката. Аз първия път бях с един модел на Евросиликон с двойна обвивка 140 сс, а въздуха между двете обвивки се пълни с физиологичен разтвор до желания обем. Бяха популярен модел, щото тогава още течеше истерията с "опасния" силикон, та двете обвивки бяха уж за по-сигурно. :? Ама при мен д-р нищо не напълни и се пипаха едни ръбове, все едно чорапи съм си сложила там. :3000:
Леле, това го бях забравила :2005:

junglegirl
8th February 2007, 14:35
В последните месеци (от както аз се интересувам де) масово в БГ се препоръчват McGhan и съответно те се продават най-добре.Ако в USА се препоръчват Mentor може по същата логика да са толкова разпространени там.Например в Щатите слагат само с физиологичен разтвор,не защото силикона не е позволен,а просто защото е останала традицията и страхът от миналите години,когато не е било така.Това обаче не означава,че физиологичният разтвор е по-добър от силикона.
П.П.А бе,не знам.Аз лично съм леко притеснена от напипването на импланта(хем съм с напълно подмускулно поставяне),нищо,че е само долу-външно си е неприятно.

grace
8th February 2007, 14:49
Аз пък така и не разбрах какво им е лошото на МакГан. Според мен точно мекотата им дава предимство пред другите. Аз съм със Софт тач и изобщо не усещам разлика при напипване между имплантанта и естествената ми гърда.

Venice
8th February 2007, 18:54
Всички импланти се напипват. За качеството на имплантите има различни критерии, а и повечето от нас имат информация за това само от хирурзи, на която, както вече стана ясно, понякога изобщо не може да се вярва.

Първоначално въпросът беше за цените на имплантите. Това, за което не може да се спори е, че Ментор са по-скъпи и по-продавани в света импланти от МГан. Който иска баснословни суми на основание, че работел с МГ и те били най-скъпи - не казва истината.

grace
8th February 2007, 19:03
:roll:

Yansi
8th February 2007, 19:09
Всички импланти се напипват.
Не е така!
аз съм тази ,за която джънгълчето споменава, че е споделила с нея ,че не и се напипват имплантите :lol:

Относно имплантите, аз също знаех ,че Ментор за най-скъпите и останах особено озадъчена от цените на МГ които чета тук :?

grace
8th February 2007, 19:15
Напипвам си ги само аз, защото си зная че са там, но хора които не знаят изобщо не ги усещат . А за цената, на мен Ментор ми бяха представени като най-скъпи, след това МакГан и всички останали.

Venice
8th February 2007, 19:18
В последните месеци (от както аз се интересувам де) масово в БГ се препоръчват McGhan и съответно те се продават най-добре.Ако в USА се препоръчват Mentor може по същата логика да са толкова разпространени там...

Доколкото аз познавам системата, в западния свят никой лекар няма да си позволи да препоръчва една марка импланти пред друга, а да не говорим да я сравнява с мерцедес.

Desislava Koleva
25th February 2007, 11:57
Здравейте момичета !Миналият месец си бях в БГ и ходих на консултация при доц. Тепавичарова. Обсъждахме повдигане само с обиране на кожа, тъй като тя категорично ми каза, че няма да ми постави и импланти в една операция. Е, стигнахме и до цената- 4500 евро само за обирането.Тази жена савсем се самозабрави.Знае ли някой от вас лекар който извършва качественно тази интервенция без да си определя цената в зависимост от това каде живеем в момента?

bimbi
25th February 2007, 12:01
4500 евро само за обирането :shock: :shock: :shock:

Flame73
25th February 2007, 12:14
4500 евро само за обирането :shock: :shock: :shock:
Не е разбрала девойката, турила е една нула в повечко! :lol: :lol: :lol:

laska
25th February 2007, 13:02
На моя позната Стоянов поиска 6800лв обиране и поставяне на импланти подмускулно без цена на импланти .Операция 2 в1.Скъпо но съм доволна от резултата при мен.

Flame73
25th February 2007, 13:04
Ласка, а на теб какви парички ти взе?

laska
25th February 2007, 13:08
5600 операция + 3000 импланти мак ган анатомични.Сети се де Ася съм. :D

Flame73
25th February 2007, 13:20
5600 операция + 3000 импланти мак ган анатомични.Сети се де Ася съм. :D
Как си бе мацка? Мислех те преди няколко дни...Надявам се,си щастлива с пищните форми?!
Дано думата "проблем" е чужда за теб.... :2003:
Бая парички са това.... :roll: 4000е ..въййййй! :shock:

laska
25th February 2007, 13:42
Благодаря Флеми,всичко е ОК само дето формите като че ли не станаха достатъчно пищни -много пълно С.Щото док. сложи 470сс .обаче докара много добра форма /според мен :oops: /

Yana
25th February 2007, 13:51
Точно толкова са, около 800 USD, ако им пратите един емейл на МcGhan примерно и кажете че сте клиника и желаете да им станете клиент ще ви пратят ценоразписа и много ще се зарадвате.

Има клиники в Брюксел и Амстердам които работят с материали на клиента, можете да си занесете протеzите и само операцията се плаща, тва го знам покрай моите проучвания с лицевите импланти.

И аз също съм на мнение че ние сме клиенти а не пациенти(от кво точно се лекуваме при пластичен?) а upgrade-а навсякъде по света е част от пазарните и търговски взаимоотношения.

Yansi
25th February 2007, 13:58
Преди няколко дни е излезнала статия във вестник(не се сещам кой), в която е пишело ,че цените на естетичната хирургия ще скочат с 50%... :lol:

diastemma
25th February 2007, 16:21
Точно толкова са, около 800 USD, ако им пратите един емейл на МcGhan примерно и кажете че сте клиника и желаете да им станете клиент ще ви пратят ценоразписа и много ще се зарадвате.
В САЩ един от моделите на МакГан или Ментор (не помня) струва 500 долара за две протези:) В БГ цената много се товари от доставка и дистрибутори. Дори докторите купуват скъпо, а не на цените на фирмата.

DeSIKOS
25th February 2007, 20:13
Преди няколко дни е излезнала статия във вестник(не се сещам кой), в която е пишело ,че цените на естетичната хирургия ще скочат с 50%... :lol:
Явно влизането в ЕС си казва думата :lol: :lol: Майтапа на страна, но ми се струва нормално да ги завишат, така както стана с недвижимите имоти, банките дават потребителски кредит, много прибягват до такава форма на заплащане, клиентелата расте, хирурзите увеличават цените :!:

Yana
25th February 2007, 22:29
Мога да оправдая високи цени само ако има високо качество на крайният продукт а както навсякъде в Customer Service -a това се постига при висок брой повтаряемост на приложение на продукта или оборота както се казва в търговията.

Нашите нямат достатъчно разширени пазари за това, в US един добър пластик (дори не казвам виртуоз има по 2-3 планирани на ден всеки ден в последните 10 години), да не говорим че когато се отваря нова клиника и докторите имат минимален стаж на пациенките се предлагат специални цени а някъде и безплатно).

Говоря от собственият си опит в една клиника в Бахрейн където ми предложиха безплатна липосукция. Аз не се навих но със сигурност е имало доста Тайландки и Филипинки щото детегледачката на една от наще докторки точно там отиде да си източва коленете а с $ 250 долара заплата не я виждам нещо таз екстра как става. И добре беше като изпълнение.

kukli4ka
28th February 2007, 21:05
Бях на преглед при Доц. Тепавичарова и тя ми каза цена 1 900 euro за имплантантите и 1 300 лева за операцията. Това като сума поносимо ли е в момента? И има ли на друго място по - прилични цени? Не ми обясни в цената за операцията влизат ли леглоден, превръзки и сутиени...Ако някой има представа колко излиза в момента нека сподели

emisof
1st March 2007, 11:25
Виж сайтовете на докторите по-горе. Някои са с цени.

tania29
1st March 2007, 12:17
Аз пък като си правих операцията лекарката ми взе 1 седм. по-рано 1500 евро капаро да поръча имплантантите и после 1500евро преди операцията.Значи аз си мисля че цената на имплантанта е 3000 лв(моите са Макган, аватомични, какпковидни, 330сс-висок профил) , а другите са за операцията.И отделно си платих за стая 80 лв плюс 150 лв за сутиена и ластика, с който се стягах. :lol:

Venice_2
1st March 2007, 12:54
:)

sladkatony
1st March 2007, 12:57
Точно така. Цените се определят не само от желанието за печалба на хирурга, а и от редица други неща, които в БГ клиники не са и няма скоро да бъдат налице.
Ако не е тайна, кои са тези неизвестни за БГ клиники неща :roll:

emisof
1st March 2007, 13:10
Легло от рози например и червен хайвер за закуска май няма в БГ клиниките :1242:
По отношение на цените мисля, че разликата в БГ и световните цени се дължи на разликата в заплащането на труда на лекаря - и тук и там д-р полага един и същи труд, но просто пазарът налага някакви граници. Имам позната, която се оперира в някаква супер хай американска клиника, в която чакаш по 1 година за свободни часове. Платила е 10000 долара. Имплантите са й същите като на повечето момичета тук.И тя не е много доволна от резултата и иска тук да се поправи :?

Venice_2
1st March 2007, 13:46
:)

kukli4ka
1st March 2007, 15:03
Кажете нещо за д-р Георгиев?Освен силикон,трябва да си повдигна и бюста.Това са още няколко шева около ареолата.Звучи ми доста страшничко...Някой има ли представа от това нещо?

sladkatony
1st March 2007, 15:16
Само уточни за кой Георгиев питаш, има Емил и Николай

kukli4ka
1st March 2007, 17:28
За клиника "Нефертити".Вчера ми казаха много похвални неща за него-като отношение към пациентите,за качеството на работата му и за условията.На прегледа доц. Тепавичарова ми каза,че трябва да си повдигна бюста и да го уголемя, това са няколко разреза...И както бях решена,нещо ме хвана шубето или по-точно ентусиазма ми се изпари.

chervenokoska_2
1st March 2007, 19:54
Аз съм една от малкото, които си е правила гърдите там - ако имаш въпроси ще ти отговоря.

kukli4ka
1st March 2007, 21:31
Здравей!Искам да питам за самата операция-колко време продължава като е повдигане и поставяне на имплант?Има и още нещо,което за мен е важно-времето на зарастване на раните,особено тези около ареолата.Казаха ми 7-8 месеца,а това е доста.Съпруга ми е доста чувствителен и се притеснявам това да не го отблъсне.Да се получи обратен ефект.

kukli4ka
1st March 2007, 21:36
Ти кога прави твойте гърди?Прави ли си мамография предварително,а тест за упойка?Аз имам алергия към някои антибиотици.Можеш ли да си избереш анестезиолог или вида на анестезията?

chervenokoska_2
2nd March 2007, 11:29
Ами да си призная подходих може би малко по-леко по въпроса. Доверих се изцяло на доктора. Преди операцията не бях намерила този форум и ако го бях изчела предварително сигурно щах да побъркам доктора от въпроси. Аз съм раждала 2 пъти, но така и не се реших да си направя операцията през ареолата. А и имам малки ареоли, някак по предпочитам белези под гърдата отколкото по зърната. Защото за нужни поне 6 месеца да се оправят. Ако си алергична(аз съм алергична към бисептол) трябва да кажеш всичко на доктора, можеш да говориш и с анестезиолога, но аз не съм го правила. Пих антибиотици и други хапове 1 седмица след операцията, но е строго индивидуално какви. Той ти назначава изследвания, особено време на кървене и съсирване. Моето беше само импланти, не съм имала повдигане. За комбинирането на двете трябва да го обсъдиш индивидуално.Имах дренове 3 дни, но не съжалявам за което. Не съм имала нито една синина или оток. Бях облепена с ластичен много много стегнат бинт 1 седмица. Операцията ми продължи малко повече от 1 час и съм заспала на секундата като ми я сложиха. Не съм и повръщала. Преспах вечерта при тях, тъй като едва ли щях да имам сили да се прибера при децата. На консултациите ме мереше доста обстойно, преди операцията ме разчерта цялата. Вида импланти бяха мой избор, но по препоръки на консултациите, а и на други доктори кръглите бяха за предпочитане и с висок профил. В момента 2 месеца след имам само 5см дълги 1мм тънки белези отдолу, които като ходя не се и виждат. Ако има нещо друго ще казвам.

Yana
2nd March 2007, 13:07
Говорих с Десислава Колева от по горните постове а и с Венице2 се запознах. Поне е ясно че като си каже човек къде живее веднага цената става друга.

Десислава не е свaркала в нулите от поста си а точно толкова и е поискала Тепавичарова като и ''0бяснила'' че и в Англия са толкова (момичето живее в UK). Даже тук в държавна болница се оказа че е с 200 пaoнда по евтино отколкото на Тепавичарова.

На въпроса защо в ценоразписа цената е различна тогава докtорицата казала защото случая е специфичен (Десислава не е разбрала дали спесифичността се поражда от адресната и реgистрация или формата на бюста и които даже няма нуjда от намаляване, а само от повдигане).

А за общата ни позната с Venice която Стоянов е обрал(друга дума не ми идва на акула) 5000 лева липосукция на бричове на 55кг млада жена наистина няма какво да кажа но и той е знаел че тя живее в UK. А за капак на всичко не само че няма епикриза и касова бележка за плащането и манипулацията ами и целулита и и бедрата са си както преди, то 1литър аспират като се iмa предвид колко може да е липидната течност в него не знам кви ресултати да чака човек.

Ще видим Анелия Литова как ще мине при Николай Георгиев и ако ми харесат нейните ресултати и аз ще се пробвам на консултация при него. Евала че знаейки откъде се обажда и еказал съвсем разумни цени които sa близо до ценоразписа му. Тя ще постне тук като се пооправи но със сигурност поне ще мога да видя ресултата на живо тъй като с нея са ни еднакви по степен на увисване коремите.

bimbi
2nd March 2007, 13:19
5000 лева липосукция на бричове на 55кг млада жена :shock: :shock: :shock:

Yana
2nd March 2007, 13:25
мога и словом да напиша сумата и аз не съм сбъркала в нулите, тъжна картинка наистина

innna
4th March 2007, 17:33
напоследък доста разсъждавам относно това и аз да си направя операция но все повече се разколебавам като чета тук-там....а и това което се пише тук много ме озадачава.....как е възможно да има толкова голяма разлика в цените на имплантантите??? :shock: това не говори ли за ниско качество??? как може едните да струват 1000 лв а другите 3000 и повече??? :roll: :shock: :oops:

Excel
4th March 2007, 17:40
Просто голяма надценка от страна на хирурга , която не винаги ти гарантира качество на работа и липса на усложнения .

innna
4th March 2007, 17:55
Просто голяма надценка от страна на хирурга , която не винаги ти гарантира качество на работа и липса на усложнения .
даа....разбирам! това вече е лошо от това също се страхувам защото е пълно с хора които искат да забогатеят и тях изобщо не ги интересува какво ще ти сложат.... :roll:
като цяло съм забелязала че цените на тези операции падат с годините....а тези мошемници ги увеличават! :shock: :evil:

kukli4ka
4th March 2007, 22:27
Мисля,че цената на която ги купуват е една и съща.Различна е продажната цена и според мен се определя от вида на купувача.Освен хирурзи те са и много добри психолози и много точно определят цената на субекта.

Excel
5th March 2007, 18:11
А как ще ми каже цена , различна от ценоразписа му в сайта ? Ако съм избрала такъв хирург - без публикувани цени - не значи ли че грешката е и моя ? Въпреки , че досега май не съм срещнала цена за поставяне на ботокс , поне от имената , от които се интересувам .

kukli4ka
5th March 2007, 19:30
Ами може би цената за операцията е фиксирана,но вариациите са в цената на импланта и последващите действия- превръзки,процедури и т.н.Чудя се,при разлика като цена/и то доста голяма/ на френски и американски силикон,как може да съм сигурна че ми поставят по-скъпия.Нали съм под упойка!Някой може ли да ми обясни?

chervenokoska_2
5th March 2007, 19:47
Нямаш гаранция, но разчиташ, че паспортите, които ти дават са верни. А и единствения начин да се провери е като се извадят. :wink:

Mishelin
5th March 2007, 21:46
Ми, мисля че може да присъства някой твои близък по-време на операцията. Аз зададох същия въпрос на д-р и той ми предложи да взема някой със мен за да съм по-спокойна какви импланти ще ми сложи. (но мойте хора ги беше страх и несе получи). :?

kukli4ka
6th March 2007, 11:40
По-добре да не мислим в тази посока,иначе ще стане като във филма "Баш майстора" :lol:

beibi1
6th March 2007, 14:59
Е никой ли няма и с повдигане и с импланти :roll: Аз в момента отбивам едно дърто кърмаче :lol: (на 2 годинки)и преди да ми спре кърмата мислех,че само с повдигане ще мина,ама сега мисля,че и малко силикончец няма да е излишен,много искам да видя снимки,да видя белезите много ли са,а искам и да ми намалят ареолата,че много голяма стана след раждането и ми е много грозно :?Толкова много копнея за тези пусти цици,че направо ще се побъркам :1242: :2005:

kukli4ka
7th March 2007, 09:26
На моя приятелка са и повдигнати и с имплантанти.Правени преди 4 години.Каза ми ,че цикатрикса около ареолата си стои почти година,но сега вече/след 4 год./изглеждали добре.Видях ги след операцията-изглеждаха меко казано ужасно,но след това не съм ги виждала.Сега,когато и аз се реших на тази стъпка ще я посетя,за да ги видя и ще пиша.

Djigri
7th March 2007, 10:57
Здравейте,
на мен ми предстои операция за увеличаванв ан бюст на 02.04.07.
Цената която ми каза докторката(доц. Тепавичарова) е 6400лв за имплантанти(Ментор, анатомични, кохезивен гел, 3 степен кохезивност) и 1360лв операцията с престоя 3 дни и всички консумативи.Също така ме информира, че ако искам по-хубава упойка(такава, която се дава на родилките, която не вреди на организма и т.н.) ще трябва да си доплатя още 150-200лв.
Имах възможност да говоря и с д-р Ефремов, тъй като се оказа че той е официален дистрибутор на Инамед за БГ, той ми каза че най-скъпите имплантанти на Инамед са на цена 2200euro и това е цена на едро(като допълни, че имплантантите на дребно не се продавали). По качество и цена двете фирми, Ментор и Инамед са сходни. Това ме кара да се замисля какъв хонорар за всяка операция си вземат лекарите - около 2000лв, да не говорим и в конкретния случай, че в държавната болница лекаря си взема и редовна заплата.

laska
7th March 2007, 11:03
Брей какви лъжци само.Моите са мак ган /инамед/модел 410,анатомични/най висок клас на пазара /-продадени на тялото ми за 3000лв от Стоянов.

millenita
7th March 2007, 11:33
Цената зависи само от надценката на доктора..Иплантите си имат фиксирана цена,на мен със Еврисиликон или Пип -кръгли ще ми излезне 4800лв. цялата операция.. :D точната цена само на имплантите е 800евро

DeSIKOS
7th March 2007, 12:16
Ми, мисля че може да присъства някой твои близък по-време на операцията. Аз зададох същия въпрос на д-р и той ми предложи да взема някой със мен за да съм по-спокойна какви импланти ще ми сложи. (но мойте хора ги беше страх и несе получи). :?
Е, това вече наистина ми хареса, като поведение, явно стват и такива шмекерлъци, като подмяна на импланти, щом д-ра ти е склонен да пусне и външен човек за да те успокои :!: Браво

kukli4ka
7th March 2007, 15:07
Миленита,къде са тези цени?Да няма сезонно намаление,което ние да изпуснем :1228:

millenita
7th March 2007, 15:15
Това е нормална цена,доктора пак има печалба,но не толкова висока и измислена като при повечето лекари.Някои от тах имат да избиват и скъпите си луксозни клиники..Това е цена при Доц.Анастасов в Пловдив завеждащ пластична хирургия

Цвета С
7th March 2007, 20:05
ужас на мен ли така ми се струва или 8000 лева за гърди е доста

diastemma
7th March 2007, 20:08
В USA, NY цената на уголемяване на гърдите с импланти с физиологичен разтвор е 10 000$ и включва всичко.
Информацията е от практикуващ там пластичен:)

Djigri
7th March 2007, 20:15
Попаднах на няколко сайта, в които цената на имплантантите варираше от 3500евро до 4000евро, като отделно се заплаща и самата операция.

Excel
7th March 2007, 22:25
със Еврисиликон или Пип -кръгли ще ми излезне 4800лв. цялата операция..
И при д-р Тонев цената в Пловдив е същата / без значение дали да кръгли или анатомични имплантантите /, не зная дали работи в София с други цени .

Desi82
28th March 2007, 13:28
Здравейте! Моята операция беше преди 4 дни в клиника Камий във Варна. За Евросиликон, грапави, анатомични, 350к платих общо 2500евро. Отделно за болничен престой платих 80 лева.

samodiva
30th March 2007, 11:53
Искам само да добавя че повечето хирурзи си слагат 50% надценка на имплантите.
Само за пример – комплект силиконови импланти на Ментор струват 840 евро. Хирурзите казжат 1500 евро. ОК съгласна съм на 10 - 15 % но 50 ........?????? :mrgreen: :1210:


Питайте вашия хирург колко му струва труда, а аз ще ви кажа от къде да си купите импланти.

NatalyTake
30th March 2007, 12:08
предполагам, че всяка жена, която е решила да си сложи с* c* си би взела качествен имплантан, ама като я упоят дали ще й ги сложат точно тези, които е дала, е малко съмнително. по стар български обичай, ще й мушнат нещо, заради което да си мисли, поне известно време, че е .... "онова което е купила", пък после ще излезе някой друг виновен за резултата. особено, като решат да "тарикат-еят" българите са невероятно изобретателни и отмъстителни....

NatalyTake
30th March 2007, 12:13
извинете ме за откровеното мнение, но е самата истина. преди време на баща ми му предложиха операция на херния. и понеже е възрастен човек и не може да се възстанови както би трябвало му предложиха операцията да е с платна, които стрували по 200 лева всяко. ние намерихме от същата фирма за по 80 лева-същият размер и т.н. трябваше да вземем 3 бр. операцията мина успешно, но след време се появи проблем и се оказа, че третото платно не са му го сложили...
няма повече да пиша, защото се отклонявам от темата. само исках да илюстрирам със собствен пример на какво са способни лекарите, ако решиш да им обясниш, че комерсиализацията в тази сфера трябва да е по-умерена.

samodiva
30th March 2007, 12:21
предполагам, че всяка жена, която е решила да си сложи с* c* си би взела качествен имплантан, ама като я упоят дали ще й ги сложат точно тези, които е дала, е малко съмнително. по стар български обичай, ще й мушнат нещо, заради което да си мисли, поне известно време, че е .... "онова което е купила", пък после ще излезе някой друг виновен за резултата. особено, като решат да "тарикат-еят" българите са невероятно изобретателни и отмъстителни....
Мисля че това не е повод за притеснение. След операцията ви се предоставят паспорти на имплантите и след време не дай боже се случи нещо (като при мен) ако извадите имплантите и те не отговарят на паспортите можете да откъснете главата на доктора по който решите начин.

NatalyTake
30th March 2007, 12:25
радвам се, че поне за тизи вид хирургия има такова подсигуряване, защото ви писах за проблема и после по никакъв начин не можехме да докажем, че те са виновни за нововъзникналия проблем, а и как да им търсиш сметка на докторите за техните провали. в БГ е невъзможно.

Neve
30th March 2007, 13:46
Здравейте момичета. Бургас са по 4000лв. :)

samodiva
30th March 2007, 13:49
:-)
ако искаш ще ти пратя малко снимки на момичета оперирани в Бургас, само не се плаши

Neve
30th March 2007, 15:47
прати малко снимки

kati.kati
1st April 2007, 13:30
При д-р Стоян Михайлов от Военна болница,София,цената е 6000лв. Включва абсолютно всичко,без изследванията,които се правят преди това. Те струват около 40-50лв,включително с прегледа при мамолог.
Той вече,доколкото знам,прави операции и с кредит. Така че,ако нямате налична цялата сума,можете да се възползвате и от това!
Успех на всички!

samodiva
1st April 2007, 15:09
прати малко снимки
дай майл

liuskata8305
5th April 2007, 10:50
моля да ми посочите някои сайтове

sladkatony
5th April 2007, 10:56
Виж в координати на пластични хирурзи, една идея по-нагоре от тази тема :wink:

liuskata8305
5th April 2007, 12:30
мерси. :)

ev4eto
9th February 2008, 17:10
Здравейте момичета. Бургас са по 4000лв. :)
Neve,къде в Бургас са по 4000лв и кои ги слага!я разкажи малко повече

love
12th February 2008, 09:32
като чета за цените тук и като знам, че в германия са почти същите незнам какво да мисля....моята при стоянов юни 2007 беше 4 500 евро,Макган,подмускулно...а скоро се запознах с един хирург с клиника в лайпциг/където м/удругото доста българки са се оперирали при него/-цените същите..човека на около 40г вече профессор :wink:

Valenta
12th February 2008, 10:24
Оперирах се при Тонев в Пловдив на 03.12.2007г в Каспела.Цената беше точно 5000лв всичко с инпланти на ПИП.
Моя позната се оперира преди 5 дена при него в същата клиника и е платила 5300лв като е обяснено,че тази цена е от нова година.

ev4eto
12th February 2008, 18:35
sexy,чувала ли си за тази процедура при Тонев,при която оголемяването на бюста е в комбинация с липосукция?Вчера докато се ровех из сайтовете попаднах на такава опция!Изсмуканите масни тъккани се слагат в циците!Някой нещо знае?

joliy
12th February 2008, 21:13
sexy,чувала ли си за тази процедура при Тонев,при която оголемяването на бюста е в комбинация с липосукция?Вчера докато се ровех из сайтовете попаднах на такава опция!Изсмуканите масни тъккани се слагат в циците!Някой нещо знае?
Да.Инжектираните мастни тъкани се резорбират няколко месеца след операцията и накрая си оставаш с циците, с които си била преди операцията. т.е. - няма смисъл от подобно нещо.

П.П.Преди доста време едно момиче от форума беше писало за това, не помня обаче кое.

ev4eto
12th February 2008, 22:14
благодаря ти много!за първи път някой знае нещо за това!значи викаш изобщо да не си пражя труда да го проучвам!

Excel
12th February 2008, 23:32
sexy,чувала ли си за тази процедура при Тонев,при която оголемяването на бюста е в комбинация с липосукция?Вчера докато се ровех из сайтовете попаднах на такава опция!Изсмуканите масни тъккани се слагат в циците!Някой нещо знае?
Д-р Тонев е направил две операции под една упойка , а не тази процедура , която едва ли някой ще се съгласи да я направи .

645CI
13th February 2008, 05:50
:roll: тия са егати алчните копелета :twisted:
Да. Е да си дойдеме на думата-малко могат,но много искат. :lol_sign:

645CI
13th February 2008, 06:00
sexy,чувала ли си за тази процедура при Тонев,при която оголемяването на бюста е в комбинация с липосукция?Вчера докато се ровех из сайтовете попаднах на такава опция!Изсмуканите масни тъккани се слагат в циците!Някой нещо знае?
Д-р Тонев е направил две операции под една упойка , а не тази процедура , която едва ли някой ще се съгласи да я направи . Това за двете операции под една упойка и аз ще го пробвам при д-р Тонев на 5 март,подбедрици и импланти на дупето :whacky: дано не осере пейзажа

ev4eto
13th February 2008, 09:29
Благодаря ви момичета!Не че бях решила да си правя подобна операция,но ми се стори доста апетитно като идея!Все пак всяка жена иска излишните и мазнинки да се пренасочат към бюста! :roll:

Daisy 1
13th February 2008, 19:48
Аз четох много за такива операции - от собствената ти мазнина да се изгради гърда, защото любимия ми израз е, че моите цици са ми ги лепнали на ханша. Все още обаче не са много успешни, защото мазнината не стои в една обща кръгла форма, еднаква с другата; разгражда се в някаква степен, движи се ...

За цените- пуснах и на други 2 места във форума, слагам и тук. Ако модераторите решат, че съм прекалира- сори, не е нарочно.

Актуални към февруари 2008 година: -Ильо Стоянов - 8700 лв. (6000 за операция и консултации до 3-тия месец+ 2700 лв. за анатомични импланти McGan); 7900 лв. (6000 лв. за операцията и консултации до 3-тия месец + 1900 лв. за кръгли McGan). Престой в болницата - 1 нощ.
- Николай Георгиев - 3600 Euro или 7200 лв. -операция с анатомични Eurosilicon. (Когато ми обесняваше за гаранцията на имплантите спомена, че при проблем производителя ги заменя безплатно и аз плащам само стойността на операцията от 1400 Euro) Престой в болницата - 1 нощ.
- П. Тепавичарова - 6615 лв. (4200 лв. за кръгли импланти Mentor + 1600 лв. държавната такса за операцията+ 400 лв. за по-добри конци ако искам+ 400 лв. за по-добра упойка ако искам+ 15 лв. за снимки); 8015 лв. (5600 лв. за анатомични импланти McGan + 1600 лв. държавната такса за операцията+ 400 лв. за по-добри конци ако искам+ 400 лв. за по-добра упойка ако искам+ 15 лв. за снимки). Престой в болницата 2 дни.

ev4eto
13th February 2008, 20:18
Абе,Daizy,ти от къде си толкова запозната?при всички тези хирурзи ли си ходила за консултации?

Daisy 1
16th March 2008, 12:10
Да, ходих и при тримата. Затова публикувах цените им, защото е редно всеки, който чете тук и да споделя. Иначе не е честно :D р , а и форума не може да се поддържа актуален и полезе. За мен операцията е сложна и скъпа и не е като да си купя 2 кисели млека. Затова исках да събера максимум инфо преди да легна под ножа. От 3 години чета в Интернет, изчетох абсолютно целия форум тук, разрових всичко възможно и за 10-тина от известните хирурзи. Направих си файл със сравнителна таблица на отделните доктори със снимки и инфо за операиите - марка, кубици, ластични ленти, сутиени, начин на операция, дренажи, т.н., т.н. Накрая се спрях на тези тримата и направих и 3-те консултации.

dedektiv_p
16th March 2008, 23:05
Да при Н.Георгиев, като той определи да ми слага евросиликон цената е 3600 евро с една нощ престой без значение е метода на поставяне големината и формата :cool:

liuskata8305
19th March 2008, 17:10
Момичета,някоя може ли да ми каже как стоят нещата в Щатите?Цени,услуги,качеств ?

adinka
19th March 2008, 20:50
Цените почват от 4000$ до 10-12000$.За Чикаго става въпрос.
Цяло лято контактувах с две жени-едната с надмускулни от 10 години и гърдите й бяха невероятни.Другата с подмускулни (била е с над,обаче при преглед на мамолог и се спуква импланта и се налага да ги подмени) не и бяха толкова красиви.

KARAMFILKA
18th April 2008, 10:16
А на мен за повдигане и импланти ми поискаха 16 000 лв. :oops:

Марулка
18th April 2008, 10:32
Леле........... кой бе .Егати инплантите да не са със камани сваровски? :1246:

dedektiv_p
18th April 2008, 10:39
Ха ха да !
Но пък из форума четох че при Тепавичарова като ги сумираш излиза към 10000, така че и с повдигането и тук ако ти се дават може да ти излезе толкова!

Марулка
18th April 2008, 10:47
Ами то вярно ако се плаща престой в болницата после на всеки 3-4 дена за превръзки,конци,ластични ленти и други се плаща .Ама стига ,бе пак не прави толкова .

Divinemouse
18th April 2008, 10:54
Май Тепавичарова води класацията по цени!!!
Плащало се за конци за упойка и други неща,но тя си държи пациентките по 1 седмица и от там се докарва май по някой лев .
Да каже някой които се е оперирал при нея.

Babri
18th April 2008, 10:58
По една седмица ли :shock:

И защо?

Обикновено на другия ден,пациентките се изписват!

dedektiv_p
18th April 2008, 11:09
Стоят повече заради дренажите

Divinemouse
18th April 2008, 11:15
По една седмица ли :shock:

И защо?

Обикновено на другия ден,пациентките се изписват!
Доколкото знам заради дренажите и кръвта трябва да е под 30мл на ден.
Въпреки че моята за 20 часа беше 50 мл

lady85
18th April 2008, 11:16
Моята операция беше 4000лв, вси4ко.Не съм питала поотделно кое колко струва.Оперира ме д-р Дисански-Габрово.

Марулка
18th April 2008, 11:19
А защо при нея задължително има дренажи и изобщо кога се слагат?
Това пък 4000 ми се струва малко :1202:

MareChiiaaro
18th April 2008, 11:26
...- Николай Георгиев - 3600 Euro или 7200 лв. -операция с анатомични Eurosilicon. (Когато ми обесняваше за гаранцията на имплантите спомена, че при проблем производителя ги заменя безплатно и аз плащам само стойността на операцията от 1400 Euro)...
Само да вметна, че 3600 евро не са 7200 лв.

Еврото не се обменя за 2 лева, а за около 1.95 купува (1.96 продава) и когато става дума за хиляди, разликата става значителна. 3600 евро ще се сменят в банка за около 7020, а не 7200, което значи да дадеш 180 лв отгоре на хирурга абсолютно за нищо! Ако решиш да купиш 3600 евро от банка ще дадеш някъде около 7056лв, а не 7200. По-добре ползвай банка за обмяната, дай евро и с разликата си купи един скъп крем.

Забелязала съм, че доста хирурзи първо говорят за евро и после го обръщат в лева, като смятат закръглено по 2, но разбира се такъв курс не е изгоден за пациента.

dedektiv_p
18th April 2008, 11:34
Аз си ги изтеглих от банката в евро без значение че кредита беше в лева и си платих така нямаха претенции за валутата

Divinemouse
18th April 2008, 12:14
А защо при нея задължително има дренажи и изобщо кога се слагат?
Това пък 4000 ми се струва малко :1202:
Почти всички със подмускулно са били със дренажи :twisted: Ужас -това ми беше да не си спомням .
Слага се на операционната маса и се маха -рзависи при кой лекар си .
Аз ги носих 20 часа защото не издържах и бях в истерия :twisted:

Марулка
18th April 2008, 12:22
Аз нямах дренажи пък и другите 2 момичета нямаха.Не знам даже сега ходя сутрин рано за превръзки(когато изписват момичетата)и никой не е с дренажи.Може би Н.Георгиев работи така.

dedektiv_p
18th April 2008, 12:33
При Н.Георгиев няма дренажи няма нужда да се чисти организма :)

mickey_82
18th April 2008, 13:01
Момичета Дива е напълно права-"пластичната хирургия " е препоръчителна,а на задължителна.На които не му харесва просто не го прави.За съжаление в БГ все още има много малко хирурзи и те могат да контролират пазара-конкуренцията не е голяма като в Бразилия.Цените при повечето лекари са различни.д-р Стоянов ,НИки Георгиев и мисля Тепавичарова държат най-високите,но те не карат никого да се оперира при тях.Това си е лично наш избор.Не ги защитавам,но всеки сам решава колко може да си позволи да плати.

diastemma
18th April 2008, 13:11
Николай Георгиев използва един вид електронож, който осигурява много добро спиране на кървенето, съответно няма нужда и от дренажи.

hunny
18th April 2008, 13:28
Д-р Заякова - Варна - 6000 лв. операция и импланти,
д-р Анастасов - Пловдив - 4700 лв. операция и импланти.

Divinemouse
18th April 2008, 13:33
Д-р Заякова - Варна - 6000 лв. операция и импланти,
д-р Анастасов - Пловдив - 4700 лв. операция и импланти.
Супер това е без пари :wink:

lady85
18th April 2008, 13:48
Аз също бях с дренажи и едвам ги изтърпях 48 часа.Повече от 4000-5000лв. за такава операция НЯМАШЕ да платя,още пове4е 6,7 и нагоре.Това е нереално!!

Марулка
18th April 2008, 13:57
Аз също не съм фрашкана с пари но според мен не цената е водеща а при кой док. искаш да си.Аз платих 4000евро. но изобщо не съжалявам че е можело и по-малко защото парите не са водещ фактор за такава операция.Дори и не съм разпитвала при други колко е.Важен беше док. и разултата .Това се прави веднъж и е страшно важно качеството а не цената.Разбира се такива суми като 1600 лв. са абсурдни!

Divinemouse
18th April 2008, 13:59
Аз също не съм фрашкана с пари но според мен не цената е водеща а при кой док. искаш да си.Аз платих 4000евро. но изобщо не съжалявам че е можело и по-малко защото парите не са водещ фактор за такава операция.Дори и не съм разпитвала при други колко е.Важен беше док. и разултата .Това се прави веднъж и е страшно важно качеството а не цената.Разбира се такива суми като 1600 лв. са абсурдни!
Аз също се придържах от това да се доверя на доктора и да ми вдъхне доверие.Цената не съм гледела.

ro_ni_ka
23rd April 2008, 13:48
Здравейте, във Военна болница се оперирах и цената за Евросиликон, престой, упойки, сутиен, превръзки и следоперативни консултации е 3400 евро , обърнато в лева незная колко прави, но тъй като ние го закръглихме на 2лв. доктора сметна преброй парите и ми върна разликата между 2лв. и 1, 95583... С този си жест много ме впечатли и минути преди операцията бях сигурна, че съм взела правилното решение за лекар!!!
Поради липса на пари отложих операцията с 3-4 месеца ,теглихме кредит, за да не наруша семейния бюджет сериозно, но не съжалявам за това свое решение...
Егати писанието се получи... дано някой има нерви и го прочете... :lol:

liuskata8305
20th May 2008, 23:15
леле,направо да не повярваш за рестото :roll:
Момичета,от година и малко се каня за бюстче,ама чак сега ми дойде смелост :lol:
Имам един странен въпрос:Насочила съм се към Н.Георгиев,цената е такава и такава,да речем 3200Е!Мисълта ми е цената зависи ли от това,колко кубика слагаш примерно :roll:

doll
21st May 2008, 00:33
не ,не зависи от кубиците,а от марката и формата

liuskata8305
21st May 2008, 07:24
Мерси. :D

russana
28th June 2008, 12:28
добре де, аз съм новак в сайта,от доста време съм в кипър и разпитах за силикона в доста клиники.Тук цената е 1700 евро.много българки са си направили и са много доволни.какви са тези космически цени в БГ :shock:

junglegirl
28th June 2008, 19:41
А бе малко ми се вижда за техния стандарт :roll: Цената на импл. е грубо половината,а кой ще се навие да оперира за 800,900 EURO? :roll:

Excel
28th June 2008, 19:43
Възможно е да е с физиологичен разтвор , а не силиконов имплант . А преди половин-една година и ДДС-то не са включвали в цената .

russana
29th June 2008, 11:55
не е разтвор,познавам едно от момичетата,имплант е,но незнам какъв,много е доволна,обаче доста време се оправяше след операцията.каза че струва 1800евро.и сега много се замислям дали да не разпитам повече

russana
29th June 2008, 12:01
абе да ви питам,какъв е този нов метод,който се слага през пъпа силикон,много го коментират тука,без белези,болки и т.н. ама не мога да си я представя тая работа

Марулка
29th June 2008, 12:02
нов но и много рискован :shock:

gwendoline
29th June 2008, 12:48
не е разтвор,познавам едно от момичетата,имплант е,но незнам какъв,много е доволна,обаче доста време се оправяше след операцията.каза че струва 1800евро.и сега много се замислям дали да не разпитам повече

Точно имплант с физиологичен разтвор е - имплантите представляват меки чашки, пълни с физиологичен разтвор, силиконов гел или друга субстанция във вид на гел, който се пълни след като се постави, докато се достигне желания размер ...

lakibebe
29th June 2008, 14:27
А бе малко ми се вижда за техния стандарт :roll: Цената на импл. е грубо половината,а кой ще се навие да оперира за 800,900 EURO? :roll:

В Македонија всичко струва 1500 еуро.1000 за импланти,работат със Ментор и Макган и само 500 за операцията(тук е включено всичко и превърски,упойка и престой в болницата.) :2003:

Айде сега всички мацки при нас. :1207: :dirty_dance:

Марулка
29th June 2008, 14:29
Егаси евтинията.............. :1246:

gwendoline
29th June 2008, 14:30
В Македонија всичко струва 1500 еуро.1000 за импланти,работат със Ментор и Макган и само 500 за операцията(тук е включено всичко и превърски,упойка и престой в болницата.) :2003:
Айде сега всички мацки при нас. :1207: :dirty_dance:

Що не каза по-рано... :2014: :2035: :1201:

Марулка
29th June 2008, 14:31
Ще дойдем да си сложим по още едни цици :1201: :lachen:

lakibebe
29th June 2008, 14:56
В Македонија всичко струва 1500 еуро.1000 за импланти,работат със Ментор и Макган и само 500 за операцията(тук е включено всичко и превърски,упойка и престой в болницата.) :2003:
Айде сега всички мацки при нас. :1207: :dirty_dance:

Що не каза по-рано... :2014: :2035: :1201:

И аз от скоро разбрах,лошо е че няма много избор на хирурзи,оперира Др.Туджарова,при клиниката за Пластична и реконсруктивна хирургия в Скопје,нямаме форуми както този за да споредиш резултати,доволни и недоволни,няма каде да прочетеш мнения на оперирани мацки.:2016:

Да не испадне после како тук при вас с Сердев. :girl_hysteric:

russana
29th June 2008, 17:11
абе навсякъде май е по-евтино от бг,нашите лекари незнам що толкова надуват цените,как може в македония и кипър да е по евтино,значи ще слагам цици в кипър,качеството е еднакво :D

Бобето
29th June 2008, 22:36
абе навсякъде май е по-евтино от бг,нашите лекари незнам що толкова надуват цените,как може в македония и кипър да е по евтино,значи ще слагам цици в кипър,качеството е еднакво :D



За Кипър немога някакси да го повярвам, защото там стандартът е много висок и си е скъпичко, аз много пъти съм била там , а и леля ми живее там.
Внимавайте защото по-евтиното незначи че сте попаднали на талантлив доктор самарянин!

И мога да ви кажа , че в Европа цените не са по ниски от БГ, а са просто същите само че ние сме свикнали да подценяваме родината и винаги смятаме че извън България всичко е по качественно и ние не сме в правото си да сложим еврпейски цени.
За пластична хирургия няма гаранции, а смело мога да твърдя , че в БГ има доста добри доктори, защо сами си ги подценяваме след като не сме запознати колко кадърни са колегите им зад граница!

russana
30th June 2008, 12:44
да аз не споря че нашите са добри специалисти,просто цената е много различна и това е много странно,след като работят с еднакви импланти и тн.сега чакам една сестра-българка,работи в болницата(кипър), да ми каже точно колко излиза всичко-импланти,операция и тн

russana
30th June 2008, 12:46
някой правил ли си е цици при д-р Атанасов от пловдив,защото цената не е лоша,да пише дали е доволен.Той не е ли от Торес?

blanco y negro
30th June 2008, 17:42
Цената във Пловдив е горе-долу еднаква при всички хирурзи. :wink:

russana
1st July 2008, 12:04
Д-р Заякова - Варна - 6000 лв. операция и импланти,
д-р Анастасов - Пловдив - 4700 лв. операция и импланти. не много еднаква

gwendoline
1st July 2008, 12:05
Д-р Заякова - Варна - 6000 лв. операция и импланти,
д-р Анастасов - Пловдив - 4700 лв. операция и импланти. не много еднаква

Заякова е във Варна обаче..., а Наталия говореше за Пловдив... :cool:

russana
1st July 2008, 12:06
а като гледам и др цени са към 3000-4000 евро,защо при него е 4700лева

russana
1st July 2008, 12:08
да моя грешка :)

doll
1st July 2008, 12:27
Всеки хирург сам си определя,а ти пак имаш превилегията да избираш...
:2003:

hunny
2nd July 2008, 09:36
а като гледам и др цени са към 3000-4000 евро,защо при него е 4700лева


Aз съм с операция / бюст / при д-р Анастасов-Пловдив, цената е тази, /или беше /април месец. Много съм доволна, за мен той е наистина един добър специалист и най-вече човек!
Имах наистина много сериозен проблем от първата операция/която беше при Дисански/ и благодарение на д-р Анастасов нещата се оправиха - отстрани проблема, съдейства ми за нови импланти /подмяна/ и ми направи едни съвсем хубави и "естествени" /може да се каже/ гърди.

Марулка
2nd July 2008, 09:37
Много се радвам hunny! :2020: Честито и със здраве да си ги ползваш! :2020:

hunny
2nd July 2008, 09:38
Забележка - Д-р Атанасов и Д-р Анастасов са двама различни доктори !
Ти питаш за д-р Атанасов ? За него нямам инфо...

blanco y negro
2nd July 2008, 17:56
Според мен, в Пловдив не могат да си позволят да вдигнат цените, защото София е близо и в такъв случай, хората ще предпочетат да се оперират в София. А Варна е в другия край и при наличието на добри доктори там, няма защо да се разкарват за толкова километри. Поне аз така си обяснявам по-ниските цени в Пловдив, но и там има кадърни доктори според мен.

mariq78
16th September 2010, 17:03
Дайте актуални цени, моля Ви!

Мариса
16th September 2010, 17:36
Дайте актуални цени, моля Ви!

ами влизаш в сайтовете и гледаш,зависи при кой.

diana1977
16th September 2010, 21:25
ВСЕ ОЩЕ СИ ИМА СЪЩЕСТВЕНИ РАЗЛИКИ В ЦЕНИТЕ ПРИ РАЗЛИЧНИТЕ ДОКТОРИ,А ИМПЛАНТИТЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ

virginia
17th September 2010, 14:43
Боже, вие ми говорите за 4000 евро операция + импланти, че е скъпо. Аз какво да кажа, като един от столичните пластични хирурзи ми поиска 3600 евро само за повдигане - операция с един ден престой в болница, без импланти, без нищо............какво ще кажете а? соленичко, да не кажа горчивичко даже.....................

Piny
17th September 2010, 15:52
Аз ще ти кажа, че операцията повдигане на бюста е в пъти по-сложна от поставяне на имплант.
Трудът на хирурга е по-скъп от материалът за попълване

baby@
20th September 2010, 08:06
Аз ще ти кажа, че операцията повдигане на бюста е в пъти по-сложна от поставяне на имплант.
Трудът на хирурга е по-скъп от материалът за попълване

Не съм много съгласна..и двете са достатъчно сложни за постигане на хубав краен резултат;)

Мариса
21st September 2010, 14:28
Аз ще ти кажа, че операцията повдигане на бюста е в пъти по-сложна от поставяне на имплант.
Трудът на хирурга е по-скъп от материалът за попълване

Не съм много съгласна..и двете са достатъчно сложни за постигане на хубав краен резултат;)

Може да не си,но така е преценено и за това е факт!

baby@
21st September 2010, 22:00
Аз ще ти кажа, че операцията повдигане на бюста е в пъти по-сложна от поставяне на имплант.
Трудът на хирурга е по-скъп от материалът за попълване

Не съм много съгласна..и двете са достатъчно сложни за постигане на хубав краен резултат;)

Може да не си,но така е преценено и за това е факт!

Хех :2043:

Dalia1116
29th September 2010, 17:59
Аз мога да кажа за цената на Ефремов в Токуда - таксата на бонлицата е 3500лв., а самите импланти са 1100 евро - Алерган, предполагам може да се закръглят и на 6000лв, ще ви кажа другата седмица дано да съм полезна на някого :)

mim-gab
19th October 2010, 14:38
добре де,тея цени който са в сайтовете на пластичните хирурзи само за имплантите ли са??? :shock:
не е ли включено всичко в цената????
в смисъл имплантите и операцията?

Мариса
19th October 2010, 14:47
добре де,тея цени който са в сайтовете на пластичните хирурзи само за имплантите ли са??? :shock:
не е ли включено всичко в цената????
в смисъл имплантите и операцията?

да,всичко е без изследванията!

mim-gab
19th October 2010, 14:50
в смисъл изследванията ти си ги правиш а всичко останало е в цената,импланти,упойка и т.н.
Благодаря ти.

Divinemouse
19th October 2010, 15:01
в смисъл изследванията ти си ги правиш а всичко останало е в цената,импланти,упойка и т.н.
Благодаря ти.



Явно трябва на по опростен език :lol: Цените ,които виждаш в сайтовете на докторите са за :
импланти,
болничен престой
упойка
операция
превръзки
конци



Само при Тепавичарова се заплащо всичко поотделно.

mim-gab
19th October 2010, 17:13
в смисъл изследванията ти си ги правиш а всичко останало е в цената,импланти,упойка и т.н.
Благодаря ти.



Явно трябва на по опростен език :lol: Цените ,които виждаш в сайтовете на докторите са за :
импланти,
болничен престой
упойка
операция
превръзки
конци



Само при Тепавичарова се заплащо всичко поотделно.





ами благодаря все пак
някои са много нелюбезни
само се информирам все пак :)

Dalia1116
19th October 2010, 21:46
Ами, не знам, но на мен, в цената, която съм написала ми влизаха и изследванията - кръв, кардиолог, отделно ми правиха снимка на сърце и бял дроб, алерголог и мамолог, заради това постъпих и един ден по - рано в болницата. Единственото което искам да допълня към предишният си коментар е, че има разлика в цената на кръглите и анатомичните импланти, съответно 1100/1200 (не помня) и 1420 евро.

Мариса
20th October 2010, 19:43
Ами, не знам, но на мен, в цената, която съм написала ми влизаха и изследванията - кръв, кардиолог, отделно ми правиха снимка на сърце и бял дроб, алерголог и мамолог, заради това постъпих и един ден по - рано в болницата. Единственото което искам да допълня към предишният си коментар е, че има разлика в цената на кръглите и анатомичните импланти, съответно 1100/1200 (не помня) и 1420 евро.


wowwwwwwwwwww,много ефтино.Изследванията ми струваха 160лв в есте клиник,отделно мамолог 35.Операцията-3000 вро...ббрбрбрбрб/ужас/

mdacota
20th October 2010, 19:55
Ами, не знам, но на мен, в цената, която съм написала ми влизаха и изследванията - кръв, кардиолог, отделно ми правиха снимка на сърце и бял дроб, алерголог и мамолог, заради това постъпих и един ден по - рано в болницата. Единственото което искам да допълня към предишният си коментар е, че има разлика в цената на кръглите и анатомичните импланти, съответно 1100/1200 (не помня) и 1420 евро.

Снимка на сърце и бял дроб!? :shock:
А аз дори не ходих на мамолог преди операцията, ама си ходя веднъж-два пъти в годината щото имам кистозни гърди. На мен изследванията ми струваха точно 0.00 лева, ползвах си правата като здравносигурена и си взех направление от личния лекар. Операцията ми беше около 5 хил.лева, не помня точно, а не ми се рови за фактурата.

ЛИСКУ
20th October 2010, 20:28
Ами, не знам, но на мен, в цената, която съм написала ми влизаха и изследванията - кръв, кардиолог, отделно ми правиха снимка на сърце и бял дроб, алерголог и мамолог, заради това постъпих и един ден по - рано в болницата. Единственото което искам да допълня към предишният си коментар е, че има разлика в цената на кръглите и анатомичните импланти, съответно 1100/1200 (не помня) и 1420 евро.

Снимка на сърце и бял дроб!? :shock:
А аз дори не ходих на мамолог преди операцията, ама си ходя веднъж-два пъти в годината щото имам кистозни гърди. На мен изследванията ми струваха точно 0.00 лева, ползвах си правата като здравносигурена и си взех направление от личния лекар. Операцията ми беше около 5 хил.лева, не помня точно, а не ми се рови за фактурата.

И как стана това с личния лекар - сигурно сте близки? Каза ли му, че тези направления ти трябват заради операция на гърди? :lol:

mdacota
20th October 2010, 21:08
Не, не сме близки с джипито. Занесох му списъка с изследванията, които трябваше да си направя и го попитах кое може да мине по клинична пътека и той каза - всичко може да мине. Даде ми направлението и ми каза, че съм...луда да се подлагам на такова нещо. Не сме говорили за операцията, но той не е балък, нали видя за какво става въпрос на бланката от клиниката на д-р Тонев.

mdacota
20th October 2010, 21:10
Забравих да кажа още нещо. И да не беше разбрал, пак в един момент щеше да разбере, че съм си увеличила бюста, нали ходя на профилактични прегледи през 6 месеца при него, там се правят и кардиограми и кръвни изследвания и т.н. и т.н. Не виждам нищо смешно в това, че джипито ми е разбрал, че ще си оперирам гърдите.

Dalia1116
21st October 2010, 13:49
[/quote]

И как стана това с личния лекар - сигурно сте близки? Каза ли му, че тези направления ти трябват заради операция на гърди? :lol:[/quote]


Ами, аз всъщност не съм ходила при личната ми лекарка, даже тя още не знае, че съм си направила корекция на бюста :). Изследванията ми бяха назначени от Ефремов и екипа му, предполагам... Тъй като той оперира в Токуда, която е доста голяма болница, сигурно имат определени изискавания преди операция. Приеха ме един ден преди нея и целия ден като луда ходех с един картон от кабинет на кабинет. Сестрите ме бяха инструктирали кой след кой следва и така. Това със снимката на сърцето и беля дроб и мен ме изненада, но си беше тяхно изискване, всеки лекар които ме прегледа написа дали според него няма противопоказания за упойка и операция. Последно ме консултира анестезиолога в 8 вечерта. Само за мамолога аз съм настояла, но също не съм платила нищо. Не знам, може би в болница е различно, само така си го обяснявам. Държаха ме 48 часа след операцията, защото бях малко настинала и ми слагаха антибиотик, за да не стане проблем от интубацията, в смисъл да са ми свалили инфекцията надолу и ме изписаха, въпреки, че ми бяха казали, че ако искам мога да остана повече, тъй като имам дете и да не се изкуша да се натоваря нещо. Много съм очарована от отношението и грижите :)

mdacota
21st October 2010, 14:39
Далиа, Лъкито всъщност питаше мен за личния лекар и отношенията ми с него, но аз вече й отговорих. Всеки се оправя както може, нали така!? Ако си бях платила изследванията в клиниката на Тонев в Пловдив, щях да платя 45 лева. Но предпочетох за половин ден да си ги направя дето се казва вкъщи, още повече, че шефката на Клиничната лаборатория ми е близка, така, че бях спокойна за истинността на резултатите.

Dalia1116
21st October 2010, 17:26
Извинявам се, не съм разбрала към кого е въпроса :oops:

maria4719
21st June 2014, 14:39
Хапчета за увеличаване на бюста - http://breastfast.bg (http://track.breastfast.bg/product/Breast-Fast/?uid=2484&sid=927&pid=130&bid=advandec) Лично съм го ползвала и много ми помогна.

ina.ina
25th June 2014, 08:58
Дрън-дрън, та пляс!

natali_nat
25th June 2014, 11:06
Някой се опитва да прави реклама на нещо,но е объркал мястото.Постнато е в няколко теми.Чак такива цацки няма вече.

ina.ina
25th June 2014, 11:52
То тоз някой хич не е сбъркал (пробва си, може пък някой да се върже), ама къде е модератора???

Pufpaf
25th June 2014, 13:55
Да да и един Мармот завиваше шоколада в станиол :girl_haha:

Ето ви нещо изпитано, е разбира се няма да ви станат като на гротеска, но може да качите един два размера, а при по продължителна употреба и повече ! Аз смятам да си купя една помпа, ама за :1211: , защото с нея най-добре може да се поддържа добрата ерекция и на дърти години и особено ако човек спортува няма да има проблем да вдига самолета и на 90 години. Между другото има такива помпи и за жените и като си напомпате там долу онова място с кръв, усещането е много по силно и ако майстора е добър с :1224: ще се побъркате от кеф ! :2043:
Хм то даже и за гърдите трябва да е същото и като се напомпат и кожата се насити с кръв, ще ви е много по яко като ви ги :1224: и зърната ! :naked:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/317pqyXLAJL.jpg

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/902/189/506/506189902_721.jpg

https://naturallynaughtysextoys.com/userfiles/productlargeimages/product_10167.jpg

Bellisima
25th June 2014, 19:10
А-а-а, не благодаря!

ina.ina
26th June 2014, 11:01
Ама това дали ще свърши някаква работа? Бюстът е мастна и жлезиста тъкан, като се кръвоснабди повече и какво - ще се стимулира растежа ли - и на коя тъкан? Искам много подробно обяснение и пак не знам дали ще повярвам. Пък и като ми кажат растеж на гърдите - особено след завършен растеж на тялото - и все си имам едно наум: че ако този растеж е безразборен и бърз ... ами това е нещо като рак ... (уф чак не ми се пишеше).

Bellisima
26th June 2014, 12:08
На мен тази помпа ми навява асоциация на помпата за кърма, т.е. болка (поне при мен). Иначе предполагам, че идеята на тази джаджа е чрез кръвонасищането да предизвика по-голяма чувствителност на гърдите, но това да доведе до увеличаване на размера им ... хич не го вярвам

Шоки
26th June 2014, 12:29
Дрън, дрън та пляс. За уголемяването на бюста влияят хормони а не разни дърпалки, вакуумки и хапчета. Пробвала съм хапчета, признавам, и ефекта е абсолютна 0. Ако бюста се увеличаваше с дърпане може да си ги дърпаме ежедневно и вече да сме станали с егати бюстовете.

Pufpaf
26th June 2014, 13:13
И да има резултат, той никога няма да може да се сравни с имплантите, а освен това са нужни много месеци редовна помпане, за да се види постоянен резултат.
В Китай е много популярен този метод, а гледам има и професионална техника за вакумно помпане. Ето едни клипове, но могат да се гледат само през логнат акаунт -

https://www.youtube.com/watch?v=a2rEkrYLlvE

https://www.youtube.com/watch?v=2OmqJ8G2bC8