PDA

View Full Version : Промлем - фимоза


boris88
3rd February 2007, 11:27
Имам проблем който не се решавах да споделям, но това много ме притеснява. Хирургът ми каза, че имам фимоза и трябва или да се обрежа или да се се направи разцепване на кожата която покрива главичката на члена за да се ушири. Понеже ме е страх, някой имал ли е същия проблем и как го е решил.

Yana
3rd February 2007, 12:58
ами сума ти милиони мюсюлмани мъже са обриаzани да не говоrим за азиатските и африканските православни + евреите и какъв е проблема обрежи се.

Даже е много хигиенично пък и сексуално ще удържаш повече, абе ще се обърнеш на един Аполон, нема да има рекламaциа докато си жив поне в тва отношение.

И кво му е толкова неудобното дето не можеш да споделиш.

innna
3rd February 2007, 13:23
абсолютно съм съгласна с Yana... :wink:

Yana
3rd February 2007, 13:38
Thanks Инка::)) Оффффф спомени, спомени::))

emisof
3rd February 2007, 13:43
Обрежи се, и секса ще ти се подобри, и личната хигиена :wink:

nattty
3rd February 2007, 14:01
Мой приятел си направи операцията на възраст над 20 години. Прави се с епидурална упойка, в гръбначния стълб. Не усещаш нищо по врама на операцията, по - гадно му беше после, гледаше да е с широко бельо и панталони и след седмица все едно не му се беше случвало.

boris88
3rd February 2007, 14:55
ами сума ти милиони мюсюлмани мъже са обриаzани да не говоrим за азиатските и африканските православни + евреите и какъв е проблема обрежи се.

Даже е много хигиенично пък и сексуално ще удържаш повече, абе ще се обърнеш на един Аполон, нема да има рекламaциа докато си жив поне в тва отношение.

И кво му е толкова неудобното дето не можеш да споделиш.

Мерси за съвета, само дето се чудя как пък жени толкова много го разбирате това. Нали аз ще трябва да бера срах, че и срам.

apoklistika
3rd February 2007, 16:45
Моя мъж си направи такава операция преди няколко години по собствено желание, цялата работа трая няколко минутки, а както вече са ти казали, след седмица най- много забравяш, че са те оперирали. Няма нищо страшно.

boris88
3rd February 2007, 22:10
ОК. Ще се оперира - ясно. Щом цялото чудо ще е за седмица. А за срама, то си е срам - аз докато бях в кабинета се препотих 10 пъти понеже първата докторка беше жена, че на всичко отгоре и със сестрата си правеха всякакви майтапи за моя сметка. Айде както и да е ... мерси за съветите, ще се преживява някак.

Celine
4th February 2007, 16:14
aha , знам за 1 момче което когато следва медицина се реши на тази манипулация..... от там съдя 4е има нещо .....
обрязан не съм виждала, ... има ли разлика?

чичо
4th February 2007, 19:01
Благодарение на това,че мъжете са им обрязани,арабските жени заболяват от рак на шийката на матката в пъти по-малко като честота,отколкото европейките :idea:
Много по-хигиенично е ,но аз не мога да изтърпявам допира на гащите само за минута върху оная си работа,а какво остава постоянно да ми е така :lol:

Excel
4th February 2007, 19:45
Относно подобрението на секса - не смятам - губи се чувствителността на главичката след време - тя се покрива с груба кожичка . Така че забравяш екстрите при секса .

apoklistika
4th February 2007, 19:46
След колко време :roll:
Моя твърди, че нищо не му се е загубило.

Excel
4th February 2007, 20:01
Аз бях студентка , а на момчето му беше правено по религиозни причини , не зная на каква възраст им ги правят . Но наистина ми е казвал , че нищо не усеща .

apoklistika
4th February 2007, 20:07
Мъжа ми е опериран в болница, аз поне си мисля, че ако е правено от квалифицирано медицинско лице не може да се стигне до загуба на чувствителността, същото го твърди и той (от опит). Яворе, какво ще кажеш ти по въпроса? Може ли наистина да се изгуби чувствителносста?

чичо
4th February 2007, 20:19
Не знам....нямам идея по въпроса,само съм чувал и аз така,но е непотвърдено инфо :roll: Иначе имам един авер,който си направи сюнет по собствено желание и нищо не се е оплакал досега :lol: Тряа го питам :D

boris88
4th February 2007, 20:33
yavor, ти явно разбираш повечко и си мъж, понеже дотука само жени ми даваха съвети, което много ме учуди, но явно аз съм по-старомоден макар, че съм на 19 и със сигурност нямам толкоз опит като тях, но пък те не са мъже, че да знаят какво е. Прочетох и някои мнения против, макар, че в моя случай е наложително понеже по рождение имам тази фимоза. Има ли някакви проблеми после?

bimbi
4th February 2007, 21:54
Мъжа ми е опериран в болница, аз поне си мисля, че ако е правено от квалифицирано медицинско лице не може да се стигне до загуба на чувствителността, същото го твърди и той (от опит).чуствителността се губи заради непрекъснатото триене в бельото, а не че има значение кой те е оперирал.

apoklistika
4th February 2007, 22:03
Бе засега нищо не му се е загубило, ще видим по- нататък :lol:

чичо
4th February 2007, 22:38
Има ли някакви проблеми после?
Koга после?След обрязването ли имаш предвид?Или ако не се оперира?
:roll:
Мойта пишка като малък са ми я "пипнали" малко,ама колкото да образдя само :wink: Не се е наложило да ме касапят :girl_haha:

Aset
5th February 2007, 08:22
Мъжа ми е опериран в болница, аз поне си мисля, че ако е правено от квалифицирано медицинско лице не може да се стигне до загуба на чувствителността, същото го твърди и той (от опит).чуствителността се губи заради непрекъснатото триене в бельото, а не че има значение кой те е оперирал.
Ама т`ва е плюс` няма да свършваш за 1 мин.

maariaa
5th February 2007, 08:38
Щом природата го е създала, значи си има някаква роля. Там е супер нервирано място и кожата го предпазва. Колкото до по-добрата хигиена, мога да поспоря. Ако си е бил мърльо и когато не е бил обрязан, ще си остане такъв.

Yana
5th February 2007, 14:54
бе тя природата е създала и мухоморката ама освен да ни трови живота druga причина не се сещам...... не че се заяждам де::))...

bimbi
5th February 2007, 15:02
Ама т`ва е плюс` няма да свършваш за 1 мин.мда, това уж е един от плюсовете на обрязването - стават по-издръжливи.
макар че за мен лично не е голям плюс, даже напротив :lol: ама вкусове разни, кво да прайш :lol:

Gia
5th February 2007, 20:34
И моят приятел като е бил в тийн-възраст, са забелязали този "дефект" и са го обрязали. Всъщност, не виждам нищо смущаващо в операцията, има съвременна техника, мисля, че е лазерна и става бързо.
А по въпроса дали свършва по-бавно,хм, това зависи и от жената, ако умее да го контролира :D

boris88
9th February 2007, 18:35
Аз приключих с въпроса - вчера си направих операцията. То даже само името е операция, цялата работа е 15 минути заедно с упойката. Прави се с лазерен скалпел, нищо не се усеща, няма и кръв. В момента е малко дискомфортно заради триенето в боксерките, но докторът каза, че до седмица няма да ми прави впечатление. За всички, които имат подобен проблем, да знаят, че няма страшно - във ВМА го правят за норматив.

Gia
10th February 2007, 04:36
Радвам се, че всичко е преминало успешно! Желая ти бързо зарастване и успех с жените, сигурна съм, че ще има положителен ефект!

boris88
10th February 2007, 17:41
Е, аз смятам, че успехът не зависи само от това.

Gia
11th February 2007, 00:40
Е, това е категорично, но все пак на един мъж определено му влияе на самочувствието...Все пак романтика, ама и секс трябва :lol: Не го приемай толкова навътре, само ти пожелах успех (извинявай, може да не съм уцелила пола), нищо лошо не съм мислела!

boris88
11th February 2007, 12:19
Недей така, разбира се, че не си падам по мъже.

чичо
11th February 2007, 20:36
Евала,бат!След една седмица ще си готов за нови пробиви :wink:

Street
11th February 2007, 21:29
Гледал съм документален филм за това.. един мъж на 40 години търсеше донор понеже беше обрязан и до такава степен загрубял че не можел да го вдига.. така че има си и своите минуси.

П.П. то и жените могат да изрязват с цел по-голяма хигиена ама не са се хукнали :lol:

чичо
11th February 2007, 21:33
П.П. то и жените могат да изрязват с цел по-голяма хигиена ама не са се хукнали :lol:
При жените това е осакатяване,пич.......тая жена имаш ли представа какво ше изпитва след това.....точно нищо..
Докато при мъжете тая "кожичкиа" можеш и на кучето да я фърлиш ,при жените това е престъпление ,а на много места по света го правят.. :roll:

Street
11th February 2007, 23:59
знам е, шегувам се ;) но все пак съм против обрязването.. все пак и без да си обрязан можеш да си поддържаш добра хигиена 8)

boris88
13th February 2007, 19:32
знам е, шегувам се ;) но все пак съм против обрязването.. все пак и без да си обрязан можеш да си поддържаш добра хигиена 8)
Ей, хора, хигиената няма нищо общо. Или се грижиш за себе си, или си мърляч. Аз трябваше по волята на природата да го напрявя, понеже така съм се родил, но това дали се грижиш за хигиената си или не зависи само от теб самия.

stolipen
14th February 2007, 16:55
Здрасти,

Борисе, хайде да напишеш малко детайли кое какво къде и как, ако не ти е проблем.
Имам предвид за хора (като мен) на които също им предстои такова нещо по една или друга причина. Аз за съжаление сега не съм в България и на тукшните лекари хич не им вярвам но като се прибера ще го свърша това.
Та ти направо във ВМА ли отиде или първо при уролог(?) и от там те изпратиха.
И изобщо още от подробностите които ти се споделят и които биха били полезни.
Благодаря предварително.

boris88
15th February 2007, 16:29
Здрасти,

Борисе, хайде да напишеш малко детайли кое какво къде и как, ако не ти е проблем.
Имам предвид за хора (като мен) на които също им предстои такова нещо по една или друга причина. Аз за съжаление сега не съм в България и на тукшните лекари хич не им вярвам но като се прибера ще го свърша това.
Та ти направо във ВМА ли отиде или първо при уролог(?) и от там те изпратиха.
И изобщо още от подробностите които ти се споделят и които биха били полезни.
Благодаря предварително.
Най-напред да ти кажа, че аз много дълго си го носих проблема докато не стана една беля по време на ... ясно какво. Трябваше да слагам лед за да спадне, понеже кожичката беше стегнала главичката и не можеше да се върне и беше станал направо лилав и като капак се скъса част от ципата между главичката и кожата, потече кръв и здравата се уплашихме и двамата, че в началото не разбрахме кой всъщност кърви. Както и да е с леда нещата се оправиха и набрах смелост да отида при личната лекарка. Тя ме прати веднага в хирургичния кабинет в същата поликлиника. Лекарката ми обясни, че става дума за фимоза (тогава разбрах и какво е това) в по-лека форма, защото имало и случаи в които било невъзможно изобщо да се издърпа кожата зад главичката. При мене в нормално състояние нямаше никакъв проблем да се забелва и съответно да си поддържам нормално личната хигиена, но при ерекция изпитвах стягане като все едно, че имаш някакъв пръстен зад главичката и докато не спадне не можех да върна кожичката обратно. На уролог не са ме пращали, а ми дадоха направление и втората лекарка ми каза с това направление да отида във ВМА. Отидох и там ми казаха, че могат да ме оперират веднага. Мен ме достраша и поисках да отида друг път за да набера смелост най-вече понеже ми казаха, че за моя случай има 2 варианта: единия да се направи обрязване изцяло, а другия - да се цепне кожата и по такъв начин да се разшири и да минава свободно назад и напред. Посъветвах се с приятели, вкл. и във форума и накрая реших, че като ще се реже, по-добре да е изцяло и да няма повече проблеми, пък и излиза, че то май повече от половината мъже по света са обрязани заради религията. На следващата седмица отидох, дадоха ми час за следващия ден и цялата манипулация беше 10-15 минути с местна упойка. Нищо не усещаш освен миризма на изгоряло понеже се работи с лазер. Няма скалпели и ножове, а уредчето представлява нещо като писалка. Мястото се дезинфекцира и после не трябва 2-3 дни да го мокриш. На третия ден отиваш на контролен преглед за да видят дали нещо не е наред. Първия ден след 5-6 часа се усеща леко парене където е рязано, но не мога да го нарека болка. Малко беше кофти при триенето в бельото защото по обяснима причина получаваш ерекция, но се свиква и вече мога да кажа, че нещата са ОК. Ако питаш как е секса след операцията, не мога да ти кажа защото още някой и друг ден трабва да се изчака. Ще пиша като му дойде времето, че в момента съм соло.

stolipen
15th February 2007, 19:45
Здрасти,

Мда изглежда, че проблемите са ни сходни.
Много ти благодаря за подробната информация. Мисля, че доста ми помогна и че ще се насоча и аз натам докато не е станала някоя подобна беля, въпреки, че досега не съм имал проблеми.

Хайде и скоро да опиташ как е ;)

boris88
21st February 2007, 14:18
Понеже казах, че ще пиша за после - няма ралики или поне аз не усещам някаква разлика, само дето сега го няма притеснението от стягането. Не се сетих да попитам девойката дали за нея има някаква разлика, но мисля, че и за жените май няма пък и никакви въпроси във връзка с новия му изглед не са ме питали. Абе, всичко си е нормално, отивай при хирурзите ... ще се отървеш от притесненията. И забравих да ти кажа, че цялата работа с направление ти струва 1,80лв.

stolipen
22nd February 2007, 00:11
Понеже казах, че ще пиша за после - няма ралики или поне аз не усещам някаква разлика, само дето сега го няма притеснението от стягането. Не се сетих да попитам девойката дали за нея има някаква разлика, но мисля, че и за жените май няма пък и никакви въпроси във връзка с новия му изглед не са ме питали. Абе, всичко си е нормално, отивай при хирурзите ... ще се отървеш от притесненията. И забравих да ти кажа, че цялата работа с направление ти струва 1,80лв.
еййй 1.80 лв. - обирджии!! :lol:

Радвам се, че всичко е наред и в другата сфера.
Благодаря още веднъж за изчерпателната информация.
Щом се прибера към родината се надявам да имам тази крупна сума и да се престраша ;)

Чао.

iliadiliev
4th March 2007, 20:45
Някой знае ли къде във Варна може да се направи операцията?

Mind_Control
11th March 2007, 17:05
добре де, аз да питам нещо по различно.. принципно във възбудено състояние и мен ме стяга кожичката ина4е нямам проблеми със издърпването и назад като не съм възбуден. Обаче аз като правя секс просто не я оголвам главичката и винаги е било така, освен 2-3 пъти когато съм пробвал и съм установявал, че ми стяга.. Има ли някакъв проблем да си остане така, защото на мен реално погледнато не ми пречи. И другото което е не може ли да се маже с някакви кремове, за да се разтегне самата кожичка и да не стяга? Защото при мен найстина за милиметри става въпрос.. 8)

bimbi
11th March 2007, 17:17
аз като правя секс просто не я оголвам главичката :?:

Mind_Control
11th March 2007, 17:21
аз като правя секс просто не я оголвам главичката :?:
кое не ти е ясно от написаното 8)

Devil_wears_Prada
11th March 2007, 17:23
:shock:

bimbi
11th March 2007, 17:26
аз като правя секс просто не я оголвам главичката :?:кое не ти е ясно от написаното 8)е как кое...въобще не ми е ясно как става тоя номер :roll:

Mind_Control
11th March 2007, 17:45
Ами просто ми се надървя оная работа без да е оголена главичката.. и ако и дам повече зор може да се оголо ама, аз не го правя щото ме стага.. сега не ме карай и снимков материал да прилагам 8) та някой да каже дали е някакъв проблем това, при положение, че на мен самия не ми е проблем. И другото което е, с някакви кремове може ли да се маже и да се разтегне самата кожичка? Аналогията ми е като на тия дето си правят дупките на ушите колкото 2 евро монета :D щом кожата на ухото се разтяга, би трябвало и тази на оная работа да се разтяга.. :roll:

bimbi
11th March 2007, 18:03
хубу де, като е надървен си го представям да речем да не е заголен...ама като правиш секс с жена при упражнението вътре-вън не се ли заголва? или пък дори като си се занимаваш сам... /малиии че смешно го написах :lol: /
що не идеш да ти го цепнат? или с по-силно дърпане също ще стане, щом казваш че е въпрос на милиметри...

Mind_Control
11th March 2007, 18:11
не съм отишъл до сега, щото не ми е пречело.. ама понеже видях темата и да питам.. и все пак никой не ми е отговорил на по горните въпроси още...

boris88
16th March 2007, 08:58
не съм отишъл до сега, щото не ми е пречело.. ама понеже видях темата и да питам.. и все пак никой не ми е отговорил на по горните въпроси още...
Приятелю, пуснах тази тема защото имах същия проблем, а както разбрах от лекарите и много други мъже имат в различна степен такива проблеми. И аз не мога да разбера как го правиш без да е заголена главичката, ама щом казваш значи може. Моят съвет е да отидеш да се обрежеш, иначе рискуваш здраво да се изложиш както се случи при мене (написал съм вече за случая), пък и да береш срам и пред партньорката и пред лекарите. Най-неприятното е когато не можеш да върнеш кожата обратно при ерекция ... става лилав, боли и не се трае. Дано не ти се случва, но най-добре е да отидеш да ти направят тази малка операция. Не боли, струва 1,80лв, пък и после нямаш никакви проблеми. Ако искаш ме послушай, иначе избора си е твой.

missixty
18th March 2007, 22:08
Хмм а за нас жените не е ли по-кофти когато правим френска любов на мъже с загрубели главички?

apoklistika
18th March 2007, 22:47
Бе вие какво разбирате под загрубяла кожа на главичката, това да не е загрубяла пета :2014: :girl_haha:

Devil_wears_Prada
18th March 2007, 23:11
това да не е загрубяла пета :2014: :girl_haha:
:lachen:

чичо
19th March 2007, 01:30
:mrgreen: :lachen: :lachen: :girl_haha:

boris88
20th March 2007, 15:14
Хмм а за нас жените не е ли по-кофти когато правим френска любов на мъже с загрубели главички?
missixty, ти направо ме хвърли (а като гледам и не само мен) насред оркестъра, бенда и филхармонията едновременно ... айде извинявай, ама освен да ти предложа да усетиш разликата .... надявам се, че няма да се разсърдиш, това е само закачка....

Celine
20th March 2007, 18:12
Хмм а за нас жените не е ли по-кофти когато правим френска любов на мъже с загрубели главички?
missixty, ти направо ме хвърли (а като гледам и не само мен) насред оркестъра, бенда и филхармонията едновременно ... айде извинявай, ама освен да ти предложа да усетиш разликата .... надявам се, че няма да се разсърдиш, това е само закачка....
:lachen: :lachen: :lachen:
чак сега видях писаното и коментара на apoklistika
Борис е каква е разликата при теб ? има ли въобще такава за мъжа? Ако знаеш и за жената дай и нея :lol: :lol: :lol: ?

apoklistika
20th March 2007, 19:39
За жената мога да ти кажа- разлика в "грубостта" при френската любов няма :lachen: на мен лично обаче ми е по- приятно без тази кожа- едно такова спретнато и подредено :biggrin: :girl_haha:

neli4ka
20th March 2007, 20:37
на мен лично обаче ми е по- приятно без тази кожа- едно такова спретнато и подредено :biggrin: :girl_haha:
Много ясно. :lol:

boris88
20th March 2007, 22:33
Борис е каква е разликата при теб ? има ли въобще такава за мъжа? Ако знаеш и за жената дай и нея :lol: :lol: :lol: ?
За мен лично има разлика - в смисъл, че преди постоянно изпитвах притеснение, а сега няма такова нещо. Ако питаш за това дали при секса усещането е различно отговорът ми е че няма разлика. От женска гледна точка не мога да коментирам разликите, но досега ... не съм "регистрирал" оплаквания, пък и от операцията досега имам само една партньорка. Питал съм само нея дали има разлика и тя казва, че няма.

Celine
21st March 2007, 10:18
За жената мога да ти кажа- разлика в "грубостта" при френската любов няма :lachen: на мен лично обаче ми е по- приятно без тази кожа- едно такова спретнато и подредено :biggrin: :girl_haha:
:lachen: :lachen: :lachen: :lachen: :lachen: абе то въпроса ми беше майтап ( за жената де , за мъжа беше сериозно ) Имам 1 приятелка , която (преди мн години с 1то и гадже още беше ) разпитваше друга дружка ( по напреднала в секс-отношенията ) има ли разлика с " обрязан " - когато приятеля и каза : Питай дали има разлика с "необрязан" , защото аз съм "обрязан " :lol: :lol: :lol:

boris88
21st March 2007, 17:52
Ама, че готин виц се получи - особено ако има предисловие в което първата "дружка" е заявила на младежа, че той й е ВТОРИЯ :lachen: :lachen: :lachen:

missixty
23rd March 2007, 19:42
Хаха ми питам само понеже досега не съм виждала, а ти Борисе като си толко отворен даи да го видим :lol: :D :o :wink: :wink:

iliadiliev
24th March 2007, 15:50
Борисе, аз не искам да споря с теб, но имам чувството, че във ВМА, а и където и да е другаде не правят операцията с лазерен скалпел, както ти си писал. Та значи аз съм от Варна и от около година и нещо имах твоя проблем. Бяха ми предложили да ми направят операцията по нормалния начин /с нормален скалпел, упойка, конци и т.н./. Като видях какво си написал за ВМА ми се стори по-безболезнен вариант и преди 20 дни се навих и тръгнах за София да си реша проблема за 15 мин както ти си написал. Там обаче ходих при 6 доктори /3-ма уролози и 3-ма хирурзи/ и на всички възможни регистратури и никой не беше чувал да се прави тази операция с лазарен скалпел. Платих си и 6-те прегледа, но това няма значение. Всички се подсмихваха като чуваха за лазер в тази операция. Накрая един доктор ми обясни, че в урологията наистина много операции се правят с лазер, но в тази е дори теоритично неприложим. Обясни ми и защо, но няма да изпадам в подробности. Майната им на парите и за прегледите и за пътя и за загубеното време, ама все пак ми е интересно кой доктор ти е правил операцията и дали си сигурен че е имало някакъв лазер. Аз в крайна сметка се реших и си направих операцията преди седмица, та пак съм ти благодарен, защото мина, но ако може пиши още нещо, за да спестиш обикалянето и излагането на още някой.

iliadiliev
24th March 2007, 16:44
И само да допълня в заключение...
Понеже съм имал нещастието да преживея и други операции, трябва да кажа за тези, които мислят да се подлагат на тази, че наистина не е толкова страшно, но не е и приятно. На мен ми я направи много добър доктор и понеже стигнах до него чрез познат ми сложи пълна упойка. Минаха 9 дни оттогава и почти изцяло е заздравяло, но все още има конци, които трябва да паднат. Първите 5-6 дни боли доста, а 2 седмици след опрацията трябва да се правят промивки със смрадлика. Абе не е приятно... Не смятам, че е нужно да се прави, освен ако не се налага по медицински причини, както беше при мен.
Темата беше придобила по-ведър тон, но смятам, че тези които мислят да се оперират трябва да са подготвени горе долу, защото историята с ВМА и лазера, която звучи наистина чудесно, поне на мен наистина не ми стана ясно как функционира:)
Нищо лично към Борис...може и да има такъв вариант, но 6 доктори, от които единият беше завеждащ урологията във ВМА не бяха чували за това, а освен това имаше 5 момчета, които чакаха да им сменят превръзките, докато бях там. Тук трябва да отбележа също, че здравната каса наистина поема операцията и наистина струва 1.80лв, но недейте да се учудвате ако докторите ви кажат, че трябва 2 нощи да останете в болница. Клиничната пътека на здравната каса го изисква. Аз лично не съм оставал. Често докторите се съгласяват да ви пуснат и трябва само да се върнете след 2 дни, за да си вземете документите и да ги подпишете. В частните клиники и болници не се остава и наистина за половин час си тръгвате. Не искам да плаша и отказвам никой с това, което написах - НЯМА СТРАШНО! Нека просто, който се реши да е подготвен, защото аз не бях и ми беше кофти...
Минах 500км за да ме оперират с лазер и ми казаха, че ТАКОВА ЧУДО НЕМА...:), което си е кофти тръпка.

Morozko
25th March 2007, 19:38
Добре де мюсулманските чавета, аз гледах по телевизията (канал 1) как за няма и 5 мин. в най- буквален смисъл ги обрязват и нито ги шият, за кръв не си спомням дали течеше, но по скоро не. Там с някакво нагорещено нещо им режеха кожичката. Вас що ви шият не ми е ясно..

iliadiliev
26th March 2007, 23:35
Конците при операцията са нужни, защото при изрязването на кожата, покриваща главичката, се изрязва изцяло и гемчето, която я придържа към нея. При малките деца конците не са нужни, защото при тях всичко зараства по-лесно. Друга причина е, че при тях липсва или поне е рядкост ерекцията като явление, което си представяш как влияе на зарастването. Също така кожата/препуциума/ при тях е много по-тънък откоето също зарастването е по-лесно. Предполагам, че си гледал "Отечествен фронт" по Нова тв, което който се интересува може да види във vbox7.com. Само че не е за хора със слаби сърца. Технологията на операцията обаче не е същата при възрастните. Прави се не чрез издърпване, а се сцепва на едно място и после се изрява и накрая се шие.
Само да отбележа, че при ерекция опъването на конците причинява ужасна болка. Поне при мен проблемът беше сериозен нощем...:) За щастие конците издържаха!

uspeh
26th March 2007, 23:43
А няма ли някакви медикаменти против ерекция :roll: (някоя анти-виагра :lol: )

iliadiliev
26th March 2007, 23:46
ами няма. Срам - не срам ходих и питах няколко лекари, защото беше наистина ужасно и спях по 1-2 часа на нощ. Всички ми казаха, че само Бром върши подобна работа, но действието му не е толкова бързо, че да ми свърши работа, а и че е страшно вредно и съответно не се продава.

insv
2nd January 2009, 01:08
Аз съм на 16 години и главичата изобщо не се оголва,при ерекция отпред си има сантиметър кожа която си седи като сбръчкана и без ерекция пак не се оголва и едва сега се зачетох за тая фимоза ако някои знае за случай изобщо без оголване да драсне един ред :?

iliadiliev
20th January 2009, 11:58
Ами, аз съм изчел доста по темата и знам за доста такива случаи. За себе си съм сигурен, че е същото, но няма причина да се притесняваш. Просто отиди при лекар - уролог или хирург. Той ще ти обясни какво точно е и ще те убеди, че трябва да се оправи, защото фимозата не е нещо, което просто да чакаш да отмине. Успех и не отлагай!

coldteardrop
21st May 2009, 22:36
Taка , тук съм да ви споделя опит , съвсем пресен , така описвам си проблема първо , сега съм на 17 ( момче ест )

като съм бил дете са ме водили на уролог и той е казал че имам начална форма на фимоза, но може да се оправи .. помня че след всяко къпане майка ми ме заголваше и мн ме болеше ... след като пораснах да се къпя сам , не съм се заголвал и съм си стоя така до преди няколко дни ... след като станах на 15 и узрях полово , останових, че ме е налегнала фимозата ... занчи при нормално състояние можех да я уголвам обаче под главичката се събираше много кожа която се набръчкваше и стягаше ... а при еректирало състояние изобщо не се заголваше... веднъш пробвах насила , ама единственото което стана бе да се цепне препуциума ( кожичката която покрива галвичката ) и така де стоях си със рана там поне месец .. накрая се реших и казах на мама , която взе мерки и още на следващия ден отидох на уролог , който ми постави диагноза НЕ ФИМОЗА ами "Изобилен препуциум" което ще рече че имам прекалено много кожа там и затова се е събирала под главичката и е стягала ... каза че трябва да се обрежа

Така де записахме час за операция следващата седмица .. Обаче аз не бях съгласен със обрязването ( знам че било по хегиенично ама ще ме прощавате хигиената си зависи от човека аз нямам спомен да съм бил мръсен там или да е миришела като ходя да пикая си я плакна вианги .. другото лошо при обрязването е че главичката губи чувствителноста си , напуква се сбръчква се , а и външния вид на пишката става отврат .. ) И си казах , искам си препуциума ... деня ореди да ем настанят в болницата ( което беше и 1 ден преди операцияата ) отидох при уролога и му казах не ща пълно обрязване .. той се шашна .. ама аз понеже също разбирам от тез проблеми му казах как искам да ме оперира .. значи за хората като мен ЗАБЕЛЕЖЕТЕ че над главичката има една струпана кожа която прилича на хоботче,покривче,човалче или там както го наричате , за още по ясно ЕДНО ТАКОВА ЛЕКО ТРИЪГЪЛНО Кожно образувание стоящо най отгоре на препуциума .. Така де казах на уролога че искам да махне тоз хобот от там .. той не беше съгалсен че ще ми помогне , но аз настоявах .. иии така вчера излязох от операцията ( беше пълна упойка с райски газ май ) и днес се прибрах у наз ... Изобщо не ме боли мястото .. леко щипе но това е нормално .. И ИМА ЕФЕКТ сега дори със шевове успях да еректирам и галвичката сама си излезе без проблем и болки .. а като махнат шевовете останалия препуциум ще покрие главичката за да не ме боли при добир , но ще е достатъчно широк за да си излиза спокойно ..

Така че аз се излекувах по този начин ( аз съм гей забравих да кажа .. и основната причина поради която се навих за таз операция е гаджето ми андрей които МНОГО ОБИЧЧЧААААМ !!)
Така че момчета , отивайте на лекар това се оправя САМО оперативно , НО не е задължително за пълно обрязване както при мен .. но това си е Вашо решение .. ако искате да се обрежете не мога да ви спра .. просто аз не го удобрявам много ...

УСПЕХ на всички !!! :twisted: