PDA

View Full Version : Бременност, раждане и импланти


Teara
5th February 2007, 11:42
Момичета, вчера разбрах, че съм бременна.Не съм го планирала и не съм очаквала.все още не съм взела решение какво ще правя.
Проблемът ми е, че си сложих импланти преди 9 месеца.Знам, че ще мога да кърмя, но не знам как щи изглеждат гърдите ми по време и след раждането.
Някоя от вас дали има личен опит?

Chujdata
5th February 2007, 11:50
Първо Честито за хубавата новина :lol: А за имплантите не се тревожи, даже и нещо да поувиснат, ще си ги поправиш по-нататък, важното е всичко да е наред с бременноста ти и да се роди едно здраво бебче. :2020:

Teara
5th February 2007, 11:53
Благодаря ти Чуждата!
Притеснявам си и от факта, че съм на 40 години, не съм го очаквала, а и толкова се радвах на новите си гърди.

Chujdata
5th February 2007, 11:57
Сега ще се подмладиш хормонално, а и на външен вид поне с 10 г.Ако знаеш, колко се радвам на такива смели жени. Не ги мисли гърдите, може и изобщо да не мръднат, божа работа.

emisof
5th February 2007, 12:13
Честито, чудесна новина! Аз съм раждала с импланти, но не кърмих не заради тях, а щото не исках. Иначе за промяната - естествената гърда се променя, а не имплантите, така че ако ти е писано да ти увиснат...На мен лично ми се промениха определено, затова си ги смених с по-големи, но е мн.индивидуално.

Teara
5th February 2007, 12:19
Моите естествени изобщо не се промениха след първото раждане. Бяха си малки преди бременноста и след това си останаха малки и стегнати. Но дори и да ми се наложи да ги сменя, може би ще е за добре след това да ги сменя с по-големи :D

emisof
5th February 2007, 12:22
Мдаа, а че ще се подмладиш, е 100% сигурно, освен това нали казват, че "новите 30 годишни" са днешните 40 год. :wink:

Excel
5th February 2007, 17:44
Изобщо не се притеснявай , защото новината ти е страхотна . Промяната може да те направи и само по-естествена .

milena127
5th February 2007, 18:52
Привет!

Първо и аз да те поздравя за отличната новина:)

Иначе и аз пусках такава тема. Ето прочети тук:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2079

Доколкото помня едно от момичетата, които писаха също забременя и вероятно може да сподели как се променят при нея. Моля, пиши и твоите наблюдения, ще е полезно и за нас!

Aset
5th February 2007, 20:50
Здрасти!
Честито и от мен!
Аз винаги съм се страхувала от аборта... Направи каквото сърчицето ти диктува и нека имплантите са последната ти грижа.
В най- лошия случай ще легнеш още веднъж под ножа, нали вече видя, че не е страшно :wink:

Teara
6th February 2007, 10:00
Момичета, много благодаря на всички. Много искам бебчето и единственото, което ме притеснява е решението на моя приятел.
Сама си отгледах сина, защото бившият ми съпруг не се интересува от него и не го е виждал от 10 год. Имам много добра финансова възможност да гледам още едно дете, но вече нямам психически сили да отгледам и възпитам още едно детенце без баща!
Още веднъж ви благодаря за подкрепата и ще ви информирам за всичко!

bimbi
6th February 2007, 10:16
дано си попаднала на човек тоя път. имаш подкрепата ни, каквото и да решиш :)

partalinaa
6th February 2007, 12:34
Честито мацка ! Аз вече съм в пети месец,цицките са ми наедрели и съм със сутиен нон стоп.Само като се къпя го свалям. Какво ще става с цицките ми не знам,дано не се съсипят ,аз забременях 7 месеца след интервенцията.

Teara
6th February 2007, 13:07
Знам Парталина! Четох постовете ти, малко след като пуснах темата. Честито и на теб!
Знаеш ли, че и при мен стана така- нови цици, ново гадже и бебе!
Ти ли повлече крак във форума?? :D :D :D

blondi
6th February 2007, 13:56
Честито и на двете ви.
Teara, надявам се приятелят ти да се радва и иска бебенцето точно колкото теб. Дано не застанеш пред дилема.
Пожелавам и на двете ви лека бременност и здрави и сладки бебенца.:girl_in_love:

MELISA
6th February 2007, 22:32
Честито и от мен и на двете бременни. Искам да споделя че и аз съм бременна разбрах тия дни и също много се притеснявам за гърдите си при мен са минали 10 месеца. Също не беше планирано това иначе нямаше да бързам с тази интервенция. Надявам се всичко да е нормално да родя едно здраво бебче а ако трябва ще сменям размера :)

Aset
6th February 2007, 22:54
Айдеее, честито и на теб!
По хубави новини от това - здраве му кажи!
През лятото всички ще се разхождате със секси коремчета и цицки :2018:

Venice
6th February 2007, 23:44
Честито и от мен! :)

Имай предвид, че понякога мъжете в началото уж са против, а после не могат да се нарадват на бебока повече от нас! :)

Защо не отидете заедно на първия ехограф. Много рано, предполагам още сега, може да се види как тупка сърчицето на бъдещото човече и да се види това е едно вълнуващо преживяване.

MELISA
6th February 2007, 23:48
Благодаря ти. Ще отидем на видеозон просто е рано бремеността в началото е установяват само с вагинален ехограф. Другата седмица сме на лекар дано всичко е нормално. Стискайте палци.

Venice
7th February 2007, 00:10
Мелиса, Честито и на теб! :)

Обърках се, постинга ми беше към Тиара.

За ехографа, може да се види пулсирането само след няколко седмици закъснение, а може би и по-рано. Мисля, че има трансвагинален на Шейново, може би има и на други места в София.

ana-maria-magdalena
7th February 2007, 09:12
Здравейте момичета.Честито на бъдещите мамчета,много се радвам за вас.Пожелавам ви да си ги родите живички,здравички и много красивички,а за другото не се притеснявайте,всичко друго ще се нареди.Аз в момента съм в майчинство и отглеждам второто си дете(1,8г.),което не беше планирано. Когато разбрах че съм бременна първото ми дете беше на 8г. и много се притеснявах -че ще имат голяма разлика,че аз всичко съм забравила и на всичкото отгоре когато бях в шестия месец моята половинка трябваше
да се премести да работи в друг град(на около 160км.от нашия) и се прибира само за почивните дни,защото все още работи там.Трудно ми беше защото и за хубаво и за лошо бях сама и все още през седмицата съм сама,но нито за миг не съжалявам че си родих второто дете.Още един път честито на бъдещите мамички.

Teara
7th February 2007, 10:23
Мелиса, Честито и на теб! :)

Обърках се, постинга ми беше към Тиара.

За ехографа, може да се види пулсирането само след няколко седмици закъснение, а може би и по-рано. Мисля, че има трансвагинален на Шейново, може би има и на други места в София.
Аз засега съм му казала само по телефона, тъй като той е от друг град и на 220 км. от моя. Когато чу новината обезумя от радост.Но първо трябва да си реши проблемите с един нещастен брак.
Предстои ми среща с него другата седмица, за да си говорим и решаваме какво да правим.

Venice
7th February 2007, 12:58
Тиара, ще ти стискаме палци! :)

sweet_kalcho
27th March 2009, 13:48
Здравейте,онзи ден разбрах,че съм бременна и то в 14-тата седмица!Знам,че ще прозвочи смешно и ,че щте си кажета как до сега не съм рабрала,но сега е важното ,че в мен расте едно мило същество!Ноември месец би трябвало да родя!И точно за това в момента мисля.
Мисля да родя в къщи по естествен път,но незнам дали това е добра идея!Бих искала да ми помогнете с това решение...Ако го направите ще съм Ви много благодарна!
Благодаря предварително!

щастливка
27th March 2009, 14:00
Здравейте,онзи ден разбрах,че съм бременна и то в 14-тата седмица!Знам,че ще прозвочи смешно и ,че щте си кажета как до сега не съм рабрала,но сега е важното ,че в мен расте едно мило същество!Ноември месец би трябвало да родя!И точно за това в момента мисля.
Мисля да родя в къщи по естествен път,но незнам дали това е добра идея!Бих искала да ми помогнете с това решение...Ако го направите ще съм Ви много благодарна!
Благодаря предварително!Здравей!Със сигурност ти ще вземеш решение.Аз казвам само моето мнение.Родила съм две деца,без никакви усложнения и трето да родя отново ще го направя в болница.

Бобето
27th March 2009, 14:07
Здравейте,онзи ден разбрах,че съм бременна и то в 14-тата седмица!Знам,че ще прозвочи смешно и ,че щте си кажета как до сега не съм рабрала,но сега е важното ,че в мен расте едно мило същество!Ноември месец би трябвало да родя!И точно за това в момента мисля.
Мисля да родя в къщи по естествен път,но незнам дали това е добра идея!Бих искала да ми помогнете с това решение...Ако го направите ще съм Ви много благодарна!
Благодаря предварително!


Честито!
Колко време си с импланти?

Babri
27th March 2009, 14:15
Здравейте,онзи ден разбрах,че съм бременна и то в 14-тата седмица!Знам,че ще прозвочи смешно и ,че щте си кажета как до сега не съм рабрала,но сега е важното ,че в мен расте едно мило същество!Ноември месец би трябвало да родя!И точно за това в момента мисля.
Мисля да родя в къщи по естествен път,но незнам дали това е добра идея!Бих искала да ми помогнете с това решение...Ако го направите ще съм Ви много благодарна!
Благодаря предварително!

Да родиш в къщи :shock: Не е ли по-добре в болница?

Иначе честито за бременността :2020:

щастливка
27th March 2009, 14:34
Здравейте,онзи ден разбрах,че съм бременна и то в 14-тата седмица!Знам,че ще прозвочи смешно и ,че щте си кажета как до сега не съм рабрала,но сега е важното ,че в мен расте едно мило същество!Ноември месец би трябвало да родя!И точно за това в момента мисля.
Мисля да родя в къщи по естествен път,но незнам дали това е добра идея!Бих искала да ми помогнете с това решение...Ако го направите ще съм Ви много благодарна!
Благодаря предварително!Извини ме,забравих да ти честитя.Честито и лека бременност :2020:

stiuardka
27th March 2009, 14:53
Честито!Желая лека бременност и на двама ви и много много щастие! :girl_in_love:

evita29
27th March 2009, 15:03
Честито и от мен!Това е най хубавото нещо да станеш майка.Относно въпроса ти за раждане в къщи,това е огромен риск за теб и бебето,ако има уложнения не даи си боже.Решението си е твое.

жоро66
27th March 2009, 15:25
Извинявам се че се намесвам в разговора. Виждал съм доста раждания в естествена и дори във водна среда. Във всички случаи, присъства квалифициран екип от доктори, по време на процеса на раждане. Често в клиниката се налага употреба на система или други специални средства, улесняващи или налагащи се по разни съображения (Дано не се налага, но...се случва)
Особено първо дете е лоша идея да бъде родено у дома!

Иначе, честито на скорошните майчета. :2020: Със здраве и лекота да си износите и родите хубави и здрави дечица.

П.П. А за циците, не се притеснявайте сега! Приемете философски, че в най лошия случай, че се сдобите с едни още по големи гърди :naked:

aniK
27th March 2009, 15:52
Само аз ли никъде не прочетох за цици :roll: :oops:
В чужбина имат опция да раждат в къщи. Смята се, че раждането в къщи, в позната обстановка, ще е по-малко стресиращо за майката (присъства акушерка, а също може и една жена със специално "наименование", което забравих :oops:. Тя е за успокоение). Например в Англия хич не им се церемонят на родилките, особено ако всичко протича нормално - полагат им се 3-4 видеозона за цялата бременност, а като родят, ги изиписват май след няколко часа. Аз лично не никога не бих го направила. Като знам какви трески ме тресяха през цялата бременност...

sweet_kalcho
27th March 2009, 16:36
Здравейте,искам да Ви питам дали мога да предизвикам раждането на бебето и ако може на колко трябва да е бебето, тоест на колко месеца трябва да е за да го родя примерно не ноември а май месец?
Кажете ми моля Ви :!: :!: :!:

щастливка
27th March 2009, 16:40
[quote="sweet_kalcho"]Здравейте,искам да Ви питам дали мога да предизвикам раждането на бебето и ако може на колко трябва да е бебето, тоест на колко месеца трябва да е за да го родя примерно не ноември а май месец?
Кажете ми моля Ви :!: :!: :!: :1246: Майтап ли си правиш с нас?И ако е така е по добрия вариант :roll:

sibi
27th March 2009, 16:40
Здравейте,искам да Ви питам дали мога да предизвикам раждането на бебето и ако може на колко трябва да е бебето, тоест на колко месеца трябва да е за да го родя примерно не ноември а май месец?
Кажете ми моля Ви :!: :!: :!:
Ти май се подиграваш с нас :shock:

aniK
27th March 2009, 16:41
Здравейте,искам да Ви питам дали мога да предизвикам раждането на бебето и ако може на колко трябва да е бебето, тоест на колко месеца трябва да е за да го родя примерно не ноември а май месец?
Кажете ми моля Ви :!: :!: :!:

Кой май преди ноември или следващия?

gwendoline
27th March 2009, 16:45
Кой май преди ноември или следващия?
Не бе... за септември говори, дето ще бъде май.... :2038: :1242:

sibi
27th March 2009, 16:55
sweet_kalcho определено се бъзика с нас. Бременност в 14 седмица означава 4-ти месец, тоест раждане август-септември, а не ноември. :wink:

sweet_kalcho
28th March 2009, 10:29
Здравейте,искам да Ви попитам тябва ли да е специялно легълцето за новороденото или няма значение какво е то?
И разбрах пола на бебето ми :момченце чакаме!!! :)

sweet_kalcho
28th March 2009, 10:35
sweet_kalcho определено се бъзика с нас. Бременност в 14 седмица означава 4-ти месец, тоест раждане август-септември, а не ноември. :wink:
Не,не се бъзикам с Вас,просто една приятелка ми каза,че е по-добре да предизвикам раждането и за това Ви питам,да ми кажете дали да го направя!!!Не ме обвинявайте веднага!Просто питах... :(

pufinka
28th March 2009, 10:44
Т.е. приятелката ти е казала да се "оттървеш" от детето, за да запазиш гърдите си може би - така ли. Няма логика - да родиш месец май здраво и хубаво бебе.

yoli
28th March 2009, 10:47
Ооо я стига :evil: Ходи някъде другаде си задавай "оригиналните" въпросите :arrow:Ясно е че не говориш сериозно. Плюс това никъде не пишеш че си с импланти,а това е тема за мамопластика :idea:
Всички бяха мили с теб и ти отговориха точно и коректно,но не вярвям вече някои да го направи
:roll:

yoli
28th March 2009, 10:51
БРЕМЕННОСТА Е МНОГО ВАЖНО И СЕРИОЗНО НЕЩО :!:
И ако наистна се шегуваш с нея,то то говори що за човек си :cool:

sweet_kalcho
28th March 2009, 13:16
Ооо я стига :evil: Ходи някъде другаде си задавай "оригиналните" въпросите :arrow:Ясно е че не говориш сериозно. Плюс това никъде не пишеш че си с импланти,а това е тема за мамопластика :idea:
Всички бяха мили с теб и ти отговориха точно и коректно,но не вярвям вече някои да го направи
:roll:
Но пише и бременност нали?А и ти ако си загубила едното си бебе ще бъдеш като мен!!! :shock:

sweet_kalcho
28th March 2009, 13:20
Т.е. приятелката ти е казала да се "оттървеш" от детето, за да запазиш гърдите си може би - така ли. Няма логика - да родиш месец май здраво и хубаво бебе.
Може ,но щом е така по-добре да не го правя ако вобщте може?Благодаря все пак!!! :?

petiarad
28th March 2009, 17:09
Миличка, въобще не си мисли глупости от рода..да родя по-рано..Крушата сама пада от дървото когато узрее.Казвам ти го от собствен опит.Имам две деца и второто го родих с импланти.Нищо в мен не се промени дори и циците ми.Само дето после не съм кърмила..но детето ми е живо и здраво и скоро ще навърши 3 годинки.Колкото до раждането...никой не ме е питал дали имам импланти или не.Даже доктора не ми е видял и циците.Карай си спокойно бремеността, роди си го по нормален начин и се радвай на рожбичката си!!!УСПЕХ!!!

sweet_kalcho
28th March 2009, 21:18
Миличка, въобще не си мисли глупости от рода..да родя по-рано..Крушата сама пада от дървото когато узрее.Казвам ти го от собствен опит.Имам две деца и второто го родих с импланти.Нищо в мен не се промени дори и циците ми.Само дето после не съм кърмила..но детето ми е живо и здраво и скоро ще навърши 3 годинки.Колкото до раждането...никой не ме е питал дали имам импланти или не.Даже доктора не ми е видял и циците.Карай си спокойно бремеността, роди си го по нормален начин и се радвай на рожбичката си!!!УСПЕХ!!!
Благодаря,че все още има добри хора на този свят,а не кята други който приемат мойте въпроси на майтап! :cry:

pufinka
29th March 2009, 10:43
Малко да поспамя - но те уверявам, че абсолютно никой не прие въпроса ти на майтап. Може да се каже че се прие и твърде насериозно и отговорно. Но си прочети твоите мнения - и ще се убедиш че има доста противоречия. Така че, забележката ти е меко казано - неуместна
Хубава бременност ти желая :mama:

Т-Е-Д-И
29th March 2009, 15:00
ЧеститоСуийт-калчо, ама неможах да разбера как така раждаш хем Август, хем септември пък сега и ноември :roll:

pufinka
29th March 2009, 16:22
Именно на това се зачудихме. Понеже има тук и раждали жени, които са наясно с продължителността на бременността :D
Ама после Свет-Калчо каза че се заяждаме :?

gwendoline
29th March 2009, 16:42
ЧеститоСуийт-калчо, ама неможах да разбера как така раждаш хем Август, хем септември пък сега и ноември :roll:
Всъщност тя питаше дали не може да го роди май месец вместо ноември, което звучи безумно, на когото и да го кажеш :idea: Така че или е някъв кофти бъзик или ако наистина се интересува - да, може да го родиш тогава, но ще ти го дадат в буркан вероятно, щото няма да е по-голямо от 25 см. :idea: Сори за гадното сравнение, ама...то на такъв въпрос - такъв отговор. :?

Т-Е-Д-И
29th March 2009, 16:44
Ами аз попитах, понеже в темата за бременност е казала че чакат бебето август септемри, пък тука ноември доста объркано ми звучи на мен.

sibi
29th March 2009, 17:43
Ами аз попитах, понеже в темата за бременност е казала че чакат бебето август септемри, пък тука ноември доста объркано ми звучи на мен.
Понеже аз написах, че щом е в 14-та седмица, би трябвало да роди август-септември, а не ноември, вероятно затова смени месеца. Друг въпрос е, че след установяването на желана бременност първото нещо, което гинекологът прави, е да ти изчисли термина - кога се очаква бебето. . . И аз мисля, че това е някаква странна шега, защото ако не е - просто нямам думи :shock:

Т-Е-Д-И
29th March 2009, 17:45
:roll: дано е шега

sweet_kalcho
30th March 2009, 11:32
Именно на това се зачудихме. Понеже има тук и раждали жени, които са наясно с продължителността на бременността :D
Ама после Свет-Калчо каза че се заяждаме :?
Извинете ,че пак пиша тук ,но...!Не ще родя септеври 6 септеври,но първо си мислех ,че ще родя ноември!Априятелка на майками е казала,че ще родя август!Но днес ще ходя на преглид ще ви кажа кога ще родя! :roll:

Т-Е-Д-И
30th March 2009, 11:39
оф бе жена, нали вече ходи :roll:

Т-Е-Д-И
30th March 2009, 11:41
sweet_kalcho
Новобранец


Регистриран на: 27 Мар 2009
Мнения: 17


МнениеПуснато на: Пон Мар 30, 2009 12:25 pm Заглавие: Ми... Отговорете с цитат
peteto_83 написа:
Здрасти мили4ка,как сте днес с беб4о?
От кой град си?Тук при нас от 2 дни вали и е много гадно времето.

Здравей!Много сме добре,днес ходихме на преглид и дактора каза ,че е много палав!!! Very Happy От Враца сме а вие?

Марулка
30th March 2009, 11:45
Теди :roll: какво искаш да кажеш с тези цитати?

Т-Е-Д-И
30th March 2009, 11:52
ами на едното място пише, че е била на лекар, на другото че ще ходи.И аз се обърквам вече :roll:
Пък и обърква народа, най вече мен дали аз съм най-проста тука незнам :lol: Все пак и ние работим за бебе, та ги следя тия неща не искам да ме шашкат.

petiarad
30th March 2009, 14:02
Доколкото ми е ясно темата е бременост, импланти в раздел МАМОПЛАСТИКА,а не кой кога и как ще роди. Ако нещо не е ясно си има друг сайт- БГ МАММА.Там пише всичко за бремеността и проблемите свързани с нея...

Бобето
30th March 2009, 14:29
Доколкото ми е ясно темата е бременост, импланти в раздел МАМОПЛАСТИКА,а не кой кога и как ще роди. Ако нещо не е ясно си има друг сайт- БГ МАММА.Там пише всичко за бремеността и проблемите свързани с нея...

:2043:

sweet_kalcho
31st March 2009, 12:32
[quote="Т-Е-Д-И"]оф бе жена, нали вече ходи :roll:[/qТова беше преди да ида!!! :roll:

Т-Е-Д-И
31st March 2009, 15:53
[quote=Т-Е-Д-И]оф бе жена, нали вече ходи :roll:[/qТова беше преди да ида!!! :roll:
виж си часовете на постовете :dizzy: незнам как си стигнала до доктора в 12.25 и си смогнала да дойдеш да пишеш в 12.35

hinata278
6th May 2009, 08:23
Здравейте,ние с моят съпруг работим по въпроса да имаме бебе.
Но тъй като имам имплантанти исках да ВИ попитам дали мога да кърмя с тях или не?И има ли опасност да стане нещо на бебето от тях или напразно се тревожа? :?:

Divinemouse
6th May 2009, 12:29
Пордения 1000 хиляден въпрос :roll:

Divinemouse
6th May 2009, 12:32
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2079&highlight=%CA%FA%F0%EC%E5%ED%E5++%E8%EC%EF%EB%E0%E D%F2%E8

:reading:

Stunning
6th July 2009, 22:25
Честито на всички бъдещи мамчета!!! като чета тази тема и вече се замислям дали ключа към бебчо не е в имплантите, като гледам щъркела носи добрата новина по малко от година след слагането им :)