PDA

View Full Version : Херпесите


Strateg
14th February 2007, 22:08
При мен често се появяват херпеси най често на долната устна и винаги в дясно.Преди пробвах с разни мазила но нищо не помага и си излизат когато си искат...
Един доктор спец в тая област откакто ми каза че херпесите са като бушон...поемат напрежението в организма и така не се засягат други по важни органи.
Та питам някой знае ли нещо по тоя въпрос и дали наистина доктора е прав и ако не е има ли ефективни мазила за лека им.

lqlqlqlq
14th February 2007, 22:47
За херпесите знам, че се причиняват от вирус. А колкото до мазането....на мен като ми излезне с нищо не го мажа и си минава само до 2-3 дена. Иначе съм пробвала с паста за зъби но няма ефект при мене.

Yana
14th February 2007, 22:49
Доктора ти е прав. Лошото при херпесите е че веднъж като прихванеш вируса няма измъкване. Всеки път при стрес или простуда и въобще при отслабена имунн система ще те удря. Когато не е активен е в латентно състояние обикновено в окончанието на никoй нерв. Това последното може технически и да не е вярно че отдавна бях чела по въпроса но със сигурност си избира нерв.

От мазилата само ще ти олеква. Те почти винги съдържат Ацикловир. Намери начин да се справяш със стреса и си подсили организма с антивирусни добавки.
Колкото е по силна имунната ти система толкова по рядко ще те мори.

Strateg
14th February 2007, 23:16
значи съм стигнал ниво в живота си и стреса е непознато нещо за мен....почти няма какво да ме ядоса
не боледувам от нищо и никога дори и грип не ме хваща...
та затова се чудя че казват в публикации че е намалена имунна система
та много ми допада теорията за бушона....

Strateg
14th February 2007, 23:19
За херпесите знам, че се причиняват от вирус. А колкото до мазането....на мен като ми излезне с нищо не го мажа и си минава само до 2-3 дена. Иначе съм пробвала с паста за зъби но няма ефект при мене.
обаче ми е любопитно какъв характер си...
и дали херпеса избива само на спокойни по характер хора..които таят в себе си емоциите...

Olivia
14th February 2007, 23:23
Оооо аз съм "спец" в херпесите,излизат ми почти на всеки 2..3.. седмици.Винаги когато отида на море вероятно от смяната на климата или може би от солената вода или пък от слънцето но винаги Цъфвам..много е неприятно,но както каза Yana,веднъж прихванеш ли го отърване няма :roll: .Излиза ми също от стрес/уплаха,както и при настинка.Херпеса се може да избие и на др.места освен устата(бузите,срамни места и пр.)Имам приятелка на която и изби в окото.Сташно неприятно.Изписаха и Zovirax(за очи естественно).Аз също съм го ползвала и съм доволна.
Моя начин за по-бързо премахване на херпеса е следния-с много силен спирт обгарям херпеса след което го намазвам с Зовиракса,и на др.ден мехурчето е спаднало и остава само да заздравее.
За нищо на света не съветвам да пукате мехурчетата! Аз веднъж го сторих и само за час не само долната но и горната усна бее покрита с херпеси.Беше ужасно!
Също съм чувала(и пробвала) с нагорещена лъжица да се обгори,или с нагорещена коричка хляб.
А това с пастата.. :roll: ...при мен отдавна не помага...

lqlqlqlq
14th February 2007, 23:35
обаче ми е любопитно какъв характер си...
и дали херпеса избива само на спокойни по характер хора..които таят в себе си емоциите...
Попринцип съм спокойна от време на време ме избива само, но на мен херпеси не ми се появяват мн често последния беше преди 1 седмица ,но защото боледувах много време.

Yana
14th February 2007, 23:35
може и да си прав и да имаш силна имунна система но той е заразен и може да си го прихванал и така.

Зовирах-а както спомена Оливи по горе е много ефицасен, и винаги си го нося.При мен като тръгна на полет и още с влизането в самолета и аз цъфвам.

Но при мен забелязах че откакто взех да пия по 10 000 мг витЦ ми излиз 2 пъти за последната година, а иначе ме събаряше през месец два, а каква температура вдигах Bayer трябва пенсия да ми плашат за принода ми в продажбите на аспириn.

Strateg
14th February 2007, 23:49
Оооо аз съм "спец" в херпесите,излизат ми почти на всеки 2..3.. седмици.Винаги когато отида на море вероятно от смяната на климата или може би от солената вода или пък от слънцето но винаги Цъфвам..много е неприятно,но както каза Yana,веднъж прихванеш ли го отърване няма :roll: .Излиза ми също от стрес/уплаха,както и при настинка.Херпеса се може да избие и на др.места освен устата(бузите,срамни места и пр.)Имам приятелка на която и изби в окото.Сташно неприятно.Изписаха и Zovirax(за очи естественно).Аз също съм го ползвала и съм доволна.
Моя начин за по-бързо премахване на херпеса е следния-с много силен спирт обгарям херпеса след което го намазвам с Зовиракса,и на др.ден мехурчето е спаднало и остава само да заздравее.
За нищо на света не съветвам да пукате мехурчетата! Аз веднъж го сторих и само за час не само долната но и горната усна бее покрита с херпеси.Беше ужасно!
Също съм чувала(и пробвала) с нагорещена лъжица да се обгори,или с нагорещена коричка хляб.
А това с пастата.. :roll: ...при мен отдавна не помага...
няма да е от морето щото живея на брега му..има няма 50м....
относно това че излизат едновременно и на други места се въздържах да кажа щото съм нов и да не ме анатемосат админите :oops:
и ви казвам че понякога просто усещам как се надува устната....
напоследък се мажа с ламизил..май се казваше и има резултати....

Strateg
14th February 2007, 23:51
Попринцип съм спокойна от време на време ме избива само, но на мен херпеси не ми се появяват мн често последния беше преди 1 седмица ,но защото боледувах много време.
та май ще разберем тук че само спокойните хора ги имаме тези херпеси

Strateg
14th February 2007, 23:53
може и да си прав и да имаш силна имунна система но той е заразен и може да си го прихванал и така.

Зовирах-а както спомена Оливи по горе е много ефицасен, и винаги си го нося.При мен като тръгна на полет и още с влизането в самолета и аз цъфвам.

Но при мен забелязах че откакто взех да пия по 10 000 мг витЦ ми излиз 2 пъти за последната година, а иначе ме събаряше през месец два, а каква температура вдигах Bayer трябва пенсия да ми плашат за принода ми в продажбите на аспириn.
заразен в какъв смисъл..мога да го предам на друг ли..
но съм сигурен че не се предава защото жена ми никога няма херпеси..
но тя е избухлива и всечко си изкарва за 3-4 мин викане и избива емоциите :D

Yana
15th February 2007, 00:17
Той е заразен първите 2 -3 дни докато избият и се образуват мехурите, като прегори малко е вече взел-дал::)) А това че жена ти не се заразява не го прави по малко заразен::))

чичо
15th February 2007, 01:52
А това,че на жена ти не ий излизат,не значи ,че не е заразена;)
Мазане със Ацикловир(Зовиракс) и това е..Пасти за зъби,бабини мехлеми,отвари от жълт кантарион и т.н. не помагат с нищо;)
Нужни са 7-8 дни за възстановяване на епитела и това е...
Иначе да,Херпес вирусът си дремка в нервната тъкан и при стрес,преумора,отпадналост ,сезон или болест има снижаване на имунните сили и тогава херпесчетата имат поле за действие..
А не е нужно да си нервен или избухлив,за даси в стрес...също така всяка почивка(отпуск) кара организма да се отпусне и тогава именно стават настинки,летни грипчета и т.н.ако сте забелязали,та за това на морето й се случват тия неща на Olivia;)
:idea:

junglegirl
15th February 2007, 09:18
Майка ми ми разправяше,че много са й излизали херпеси,докато (ако не се лъжа) в Института по вирусология не са й взели проба и не са й направили персонална ваксина.Оттогава много рядко й се появяват.Не знам дали още се практикува това :roll:

чичо
15th February 2007, 10:16
Аз нямам представа за това :roll:

trini_ti
15th February 2007, 10:58
До колкото знам няма лекуване, просто трябва сама да следиш организма си кога ти излзат херпеси и какво се е случило в скоро време за да се опиташ да се контролираш. Стреса, притеснението и лекото замърсяване на участъка където по принцип ти излиза са наи-честите причини. Но не е се получава само когато някой те зарази (което става много лесно), понякога човек сам го развива в дадена област, в твоя случай на устата е най-лекия вариянт, много хора развиват по или около половите органи, а най-тежкия херпес за които знам е този по вътрешните органи.

{*faith*}
15th February 2007, 12:59
На мен също ми стават херпеси понякога от стрес... взех си едно мазило към 6лв. е в много малка тубичка(май 4мг.) и много ми помага... АЦИК май се казваше... :wink:

frik
15th February 2007, 13:56
и аз страдам от херпеси :( ,вечера за първи път ми се появи на брадичката ужас ,една приятелка ми каза да го намажа с ушна кал и до вечерта ми хвана коричка :roll:

bimbi
15th February 2007, 15:51
и аз имам :cry: появиха ми се след раждането. лекаря също ми каза, че е от изтощаване на организма. излизат ми почти всеки месец, около цикъла, явно тогава е съвсем изтощен :roll:
то може ли пък цял живот да се мажем с тоя Ацикловир, баси :evil:

п.п. обаче една лекарка също ми каза, че ще ми направи някакво изследване в София, струвало сто и няколко лева. може да е това същото за което говори junglegirl. трябва да се обадя да питам и ще ви кажа. време е да си го направя, че ми писна...дано да има спасение :roll:

trini_ti
15th February 2007, 17:57
Ако разбереш повече информация пиши. Аз за радост нямам но много мой познати имат и ще се зарадват ако има начин за лекуване.

florina
15th February 2007, 18:55
здравейте и аз съм от страдащи на херпеси в момента съм с такъв прочетох всички мнения и всички са прави особено за отслабвание на имуната система стрес и преди болеста или след нея много неща могат да бъдат причина за тези гадни херпеси те мен доста обичат при мен се получава винаги почти от стрес когато сънувам кошмар сега е в момента от това още като се събудих и устната засърбя и се поду чула съм от много отдавна за ушна кал за която прочетох тук почиствам със спирт паста за зъби донякъде става добре със тонален крем и пудричка по добре на билкова основа взех такава от ейвон сйс лайка подсушава и минава по лесно имах преди и в носа и на носа и по брада страшна гледка а на дъщеря ми един път излезе отгоре на челото тя излезе след тренировка изпотена с мокро лице дори и лек белег и се остана. такива са при мен работи. :)

boris88
15th February 2007, 19:24
Една приятелка ми каза страшно бърз начин за отърваване от херпеси, само, че трябва да е херпес-симплекс, а не друг вид каквото и да значи това. Отивате в дерматологичен кабинет или козметичен салон където имат апаратура за фотоепилация - наричат се IPL, щракват ви два светлинни импулса върху херпеса и на следващия ден сте чисто нови. Това не решава проблема завинаги, защото както ми обясниха, това е вирус, който си го има в организма и пак може да ви избие, но ефектът, ако ви сърби и боли с тази машинка е почти незабавен и струва 5 лева - поне на мен токова ми взеха.

Slyn4islava
17th February 2007, 11:03
напоследък се мажа с ламизил..май се казваше и има резултати....
:2009: Ламизила е мехлем за гъбички и просто няма начин да ти помогне за вирусна инфекция! :2016:
Бимбичка, и аз чакам да кажеш за това изследване.

florina
17th February 2007, 11:27
има едно мазило за рани универтан то е много силно ползвах го на риск но бързо ми мина вече херпеса за три дни някъде още имам зачервяването но поне не боли и не щипе

maeva
17th February 2007, 12:00
Това херпеса е наистина гадно нещо.На мен досега ми е излизал само два пъти на носа при боледуване-ужасно е.Явно там си е намерил място и винаги ще ми излиза там.Иначе го мазах с Ацикловир стада и мина за 2-3 дена.В момента дъщеря ми е с херпес на окото.....горкото дете....почти и се беше затворило оченцето,изписаха ни Зовиракс и сега се оправя.Лекаря ни обясни,че херпесите си намират най-слабото място по тялото и при удобен случай(настинка,стрес........и т.н.)винаги ще излизат там.Много неприятно :?

Strateg
17th February 2007, 21:13
права си че си намират едно и също място и все там се появяват :(

Gals
17th February 2007, 21:44
Аз вчера имах данъчна проверка и от притеснение ми изби гаден херпес на долната устна. Мажа го с една паста "Виру мерц" или не6то от сорта. Уж помага,ама ще видим. А как ме боли...

Strateg
17th February 2007, 22:28
ужас...никога не съм имал данъчна проверка..но ми звучи доста зловещо :( :( :(

maeva
18th February 2007, 13:05
Аз вчера имах данъчна проверка и от притеснение ми изби гаден херпес на долната устна. Мажа го с една паста "Виру мерц" или не6то от сорта. Уж помага,ама ще видим. А как ме боли...
Преди съм го ползвала,на мен ми помогна,ефикасно е.

Olivia
18th February 2007, 18:04
Аз съм ползвала всички възможни мазила за тия гадини-херпесите.Но по-ефикасно за сега от Зовиракс не съм срещала... :2003:

danikk
1st March 2007, 11:19
Четох какви ли не неща из форума - и верни и неверни. Моят съвет е да се свържете с проф Дундаров в гр.София ,който е специалист по херпесните заболявания и е известен в Европа. Той не си скъпи времето! На мен ми обясняваше повече от час и ми даде отговори на всичките ми въпроси. Който има желание може да се свърже с него на GSM 0888 89 15 79.

krisi_pat
1st March 2007, 19:09
При мен често се появяват херпеси най често на долната устна и винаги в дясно.Преди пробвах с разни мазила но нищо не помага и си излизат когато си искат...
Един доктор спец в тая област откакто ми каза че херпесите са като бушон...поемат напрежението в организма и така не се засягат други по важни органи.
Та питам някой знае ли нещо по тоя въпрос и дали наистина доктора е прав и ако не е има ли ефективни мазила за лека им.
значи ето аз какво знам-
херпесите са вид вирус и веднъж появят ли ти се,това значи, че винаги ще ти се появяват при определени условия, щото вирусът е влязъл в клетката и там си седи..при опр условия като например напрежение, висока температура и някви такива пак ти се появяват херпеси...

bimbi
1st March 2007, 19:15
Четох какви ли не неща из форума - и верни и неверни. Моят съвет е да се свържете с проф Дундаров в гр.София ,който е специалист по херпесните заболявания и е известен в Европа. Той не си скъпи времето! На мен ми обясняваше повече от час и ми даде отговори на всичките ми въпроси. Който има желание може да се свърже с него на GSM 0888 89 15 79.а излекува ли те?

milena127
2nd March 2007, 00:11
Айде и аз да се присъединя, че съм от "херпесните" и даже точно в момента пак ми изби.
Същото знам и аз- нося си вируса и излиза при определени условия- притеснение, настинка. Не се предава на другите.
Аз също лекувам с ацикловир. изгаря бързо, но после става много опъната кожата и боли.
Този път обаче ми дадоха имуностимулатор. Докторката ми каза, че явно организма ми е доста подадлив на вируси. Това е някакъв много силен стимулатор, пие се по предписание няколко месеца (скъпичък е).
Казва се Isoprinosine. От вчера пия по 5 на ден за да накарам организма да се справи с тези гадни вируси.
Бимби, и аз чакам за изследването!

danikk
5th March 2007, 08:57
bimbi, с препарата, който той ми даде (Pandavir), когато почуствам сърбежа и опъването на кожата преди да избие херпеса, се намазвам - с втриване и той въобще не излиза. Професорът е създателя на българската антихерпесна ваксина (дълго време единствена в света и с много добър ефект), но както всичко добро българско от 5 години е спряна от производство поради липса на средства :girl_cry2:

anita
8th March 2007, 15:29
и аз знам за такава ваксина. Един познат разправяше че почти на всеки 2 месец му се появявал херпес, но след като му поставили няколко ваксини по някаква схема - от херпесите няма и следа. Значи явно има и избавление на някои.

Yana
9th March 2007, 03:21
Неее, не е само липса на средства по скоро има натиск да не се отпускат средства защото така или иначе патента е регистриран и нищо не могат да направят онiя с големите пачки но могат да предизвикат 'липса' на средства.

Погледнете кои са производителите на Зовирах-а, Пандавир-а, Вироkold-а и прочие, забравете за ваксината, като всичко което заплашва интересите на овулчените корпорации ваксината никога повече няма да я видим. Т

ой и Професора го знае затова и ги изписва мазилата, от кремовете няма излекуване само облекчаване и каква им е кирията голеmiте фарма концерни да те излекуват - излекуван пациент пари не носи, А Зовиракса е средно скъп медикамент, Зерпес заразените наброяват около милиард в света почти всеки 3ти или 4ти го има и като си турнем ваксината ко стана с математиката? 1 милиард x 10 евро хммм?

Venice_2
11th March 2007, 02:21
:)

ribka
15th April 2007, 07:58
За мен това е болна тема.Вече от повече от 3 години ми избива гадния херпес.При това въобще не на лигавицата,хареса си дупето ми и избива горе от лявата страна.Много е гадно,защото се разраства голям и прашка, например, не го покрива.Не може да се маже,защото не трябва нищо да си слагам тогава за да не се трие.Преди 2 години почти 6 месеца ходих в Катедра по вирусологията,слагаха ми слагаха някакви ваксини и нищо не помогна.Като избие,ако пия Ацик200,бързо минава,но не може с хапчета цял живот да се оправяш.А ако реша да забременявам?Аз и тогава тръгнах да си слагам тези ваксини,защото имах намерение за 2-о дете,после чакай да ти се изчисти организма от тези химикали,а то нищо не помогна.
Видях и телефона на този Дундаров на вратите на Катедрата...ще взема да му се обадя :1246:
Иначе една фармацевтка ми каза всяка сутрин на гладно да пия отвара от коприва+лъжичка мед+вит.С,изчиства организма много добре.Да ви кажа пих по едно време без почивка близо 3 месеца,а после постепенно попрестанах.Сега попийвам от време на време.А между другото беше помогнало...пак ми излизаха,но по нарядко.Май си действаше отварата,а несерьозността ми ме проваля понякога :roll: Фармацевката беше казала,че действа постепенно,с натрупване,но не се препоръчва за дълго време,ако имаш проблеми или с черен дроб или с бъбреци (не помня точно,т.к. нямам проблеми и с двете).

Limoni-Johni
16th November 2007, 14:20
Хаааайдеее, и аз се подредих...
Принципно не съм от често цъфтящите, но...
Миналата седмица бях болна, имах доста стресиращи изживявания и снощи усетих как гадовете напират да излязат... Защо ли обаче този път реших, че ще ги намажа с прополисов разтвор? В резултат на което в момента приличам на Анджелина Джоли в устата /явно направих някаква реация от прополиса/ и херпесите се наредиха и отгоре и отдолу на устните... Ужас!
Иначе преди, когато усетя че се появяват, ги мажех с ушна кал (даже гонех децата да дадат назаем :oops: ) и от години не съм имала гадни гнусни мехурчета... наистина ми помагаше... а сега... боли...
Мъжът ми ги трепе по същия начин.
Купих си "Фенивир", за днес вече три пъти се мазах, но все още ефект - никакъв.

trini_ti
23rd January 2008, 19:58
Майка ми ми разправяше,че много са й излизали херпеси,докато (ако не се лъжа) в Института по вирусология не са й взели проба и не са й направили персонална ваксина.Оттогава много рядко й се появяват.Не знам дали още се практикува това :roll:
junglegir, ще е възможно ли моля те да попиташ майка ти за мястото в което са и направили ваксината и за малко повече информация :lol:

snowy
23rd January 2008, 22:25
junglegir, ще е възможно ли моля те да попиташ майка ти за мястото в което са и направили ваксината и за малко повече информация :lol:[/quote]

Мисля, че това е Институтът по заразни и паразитни болести, който е на Янко Сакъзов.
И аз знам, че тази ваксина действа.

еМ ДжИ
24th January 2008, 10:02
Само да кажа, че и на мен единственото, което ми действа е Zovirax.
Намазвам го веднага като усетя, че ще излиза и ми минава за 1 ден.
На мен ми излизат също честичко, но не винаги на едно и също място - най-често на устните, но на различни места, а и на ръката доста са ми излизали, особено като по-малка. Когато бях в пубертета, обаче, ми излизаха най-често, на 2 седмици някъде - ужас.. Сега доста по-рядко.
Чувала съм за ваксина (незнам дали за същата), но един лекар ми беше казал навремето, че има само временно действие... Но това беше отдавна и сега може би има по-нова, която действа.

mo_mo
24th January 2008, 10:34
Айде и аз да се присъединя, че съм от "херпесните" и даже точно в момента пак ми изби.
Същото знам и аз- нося си вируса и излиза при определени условия- притеснение, настинка. Не се предава на другите.Аз също лекувам с ацикловир. изгаря бързо, но после става много опъната кожата и боли.
Този път обаче ми дадоха имуностимулатор. Докторката ми каза, че явно организма ми е доста подадлив на вируси. Това е някакъв много силен стимулатор, пие се по предписание няколко месеца (скъпичък е).
Казва се Isoprinosine. От вчера пия по 5 на ден за да накарам организма да се справи с тези гадни вируси.
Бимби, и аз чакам за изследването!
как да не се предава на другите??? аз пък знам, че е силно заразен...

trini_ti
24th January 2008, 10:54
Мисля, че това е Институтът по заразни и паразитни болести, който е на Янко Сакъзов.
И аз знам, че тази ваксина действа.
мерси :D

milena127
24th January 2008, 11:07
как да не се предава на другите??? аз пък знам, че е силно заразен...

Ами възможно е. Но досега никой от приятелите ми не е придобивал вируса. Възможно е да е просто случайност.

еМ ДжИ
24th January 2008, 11:28
как да не се предава на другите??? аз пък знам, че е силно заразен...

Ами възможно е. Но досега никой от приятелите ми не е придобивал вируса. Възможно е да е просто случайност.

Да ви кажа, аз съм заразявала едно две гаджета навремето... Като е на устата и се целуваш повечето хора се заразяват. Е, сигурно има и по-устойчиви, но е доста заразен и трябава много да се внимава с кърпите за лице, да не разнесе и на други места - особено на очите.

snowy
24th January 2008, 11:53
Да ви кажа, аз съм заразявала едно две гаджета навремето... Като е на устата и се целуваш повечето хора се заразяват. Е, сигурно има и по-устойчиви, но е доста заразен и трябава много да се внимава с кърпите за лице, да не разнесе и на други места - особено на очите.

Аха, и когато е на устата или на брадичката, в никакъв случай не бива да се прави френска любов :)

mo_mo
24th January 2008, 19:13
как да не се предава на другите??? аз пък знам, че е силно заразен...

Ами възможно е. Но досега никой от приятелите ми не е придобивал вируса. Възможно е да е просто случайност.
това, че не им е излязъл херпес не значи, че не си им предала вируса.

Izabo
25th January 2008, 11:18
Привет и от мен!
И на мен ми излизат херпеси, не много често за радост. Забелязала съм, че освен стандартно при стрес, отслабване на имунната система, вътрешна температура и т.н., излизат и когато започна да си хапя устните и да ги пипам с ръце (късам кожички, като са изпръхнали примерно)..А може да си носител на вируса и цял живот да не ти излезе нито една гад...

А иначе относно предаването... Лекар ми е казвал, че се заразяваш в детска/тинейджърска вързаст, т.е. предполага се, че може да заразим само деца...Въпреки това и аз мисля, че е опасно практикуването на френска любов, когато имаш херпес.

Относно кърпите, разнасянето посредством ръцете по други части от тялото и т.н...., това май се отнася за носителите на вируса. Т.е. ако имам херпес на устните, мога сама да си го пренеса и на очите, ако например си разтъркам окото с ръка, с която съм пипала херпеса и не съм се измила добре...

Абе гадна работа..., особено, когато не са на устните..На мен 2 пъти на ухото ми е излизал..и два пъти доста над горната устна...ужасно.....Много внимавайте да не го разраните и да не остане белег (в случай, че не е на устните).

snowy
25th January 2008, 17:15
Т.е. ако имам херпес на устните, мога сама да си го пренеса и на очите, ако например си разтъркам окото с ръка, с която съм пипала херпеса и не съм се измила добре...
Освен да го разнесеш по собственото си тяло, можеш да го предадеш и на друг и то не само на деца!

еМ ДжИ
26th January 2008, 18:30
А иначе относно предаването... Лекар ми е казвал, че се заразяваш в детска/тинейджърска вързаст, т.е. предполага се, че може да заразим само деца...Въпреки това и аз мисля, че е опасно практикуването на френска любов, когато имаш херпес.
Знам със сигурност, че човек се заразява, когато е на възраст до една годинка. Аз съм се заразила с вируса от ухапване от комар - пресрастнал в някаква ужасна инфекция и съм стояла няколко седмици в болница. След като си се заразил, си носител на вируса, при някои се появява по-често , при други доста рядко, или въобще не се появява, но дори да не си носител можеш да се заразиш от някой с херпес. Всеки може да се зарази, за съжаление, не само деца, но и дядовци и баби :)

rogi
27th January 2008, 10:51
Още в продормалния стадий-когато има сърбеж ,парене,зачервяване на кожата,т.е.преди появата на мехурите започва мазането с Ацикловир или Зовиракс(едно и също е само фирмите и цената е различна).Бабини деветини по добре да не се прилагат(не ги отричам но в случая не помагат)и добавка от Витамин Б комплекс или Невробекс.

Izabo
30th January 2008, 14:20
о.к., о.к....Аз така или иначе избягвам контакти, когато ми е излязъл..., чувството не е е особено приятно и без друго.
Но пък току що прочетох това...:

• Може никога да не си позволите да се целувате с човек с подпухнали и изтръпнали устни, може да не правите секс с партньори, имащи мехурчета по интимните места, може да страните от всякакви подозрителни в това отношение хора, но пак да пипнете вируса.
• Работата е в това, че носителят на херпеса може да бъде заразен не само когато кожата е в обриви. Понякога инфекцията не се проявява по никакъв начин, а вирусът се отделя чрез слюнката, спермата, секретите на матката.
Най-често това се случва с вирусоносителите през есента. Отпуските са свършили, времето започва да се разваля, започват стресовете. И по повод на всичко това имунната система постепенно отслабва, хвърляйки силите си в борбата с многото вируси, например този на грипа. Ето в този момент опасният херпес започва да става активен.
....цитат от статия ИМА СТО ВИДА ХЕРПЕСИ
В: ДОКТОР, №47, 21 ноем. 2005, с. 4

Ето и още пак оттам:

УКРЕПВАЙТЕ ИМУНИТЕТА СИ
• Вероятността вирусът да рецидивира просто така не съществува
Затова се борете активно с него. Нека ви припомним класическия вариант - противовирусни таблетки и мехлеми. Не е достатъчно обаче само да се повлияе на вируса. Трябва да се премахнат условията, в които му е удобно да живее и да се размножава. За тази цел трябва да запушите пробивите в имунната система.
Най-добрият и лесен метод за това е здравословният начин на живот. Разбира се, лекарят може да предпише препарати, стимулиращи изработката на собствен интерферон. И основното - трябва да се отстрани причината, отслабила имунитета. Излезте най-накрая от това състояние на стрес, починете си, хранете се правилно. С една дума, погрижете се за себе си.
В днешно време херпесът се лекува от дерматолозите, гинеколозите и уролозите. А за херпеса на очите естествено ще се обърнете към офталмолог.

А ето и цялата статия http://vestnici.com/index.php?p=view&r%5Bid%5D=1256

benado
15th December 2009, 11:28
от известно време насам, по тялото ми се появяват мехури, пълни с бистра течност. първия път, когато се появиха, отидох на лекар, който предположи, че е херпес зостер, макар да не изпитвах абсолютно никакви болки. тогава отидох при проф. Дундаров, който потвъди диагнозата и ми даде пандавир и ацикловир. подходих с малко недоверие, но пандавир-ът се оказа изключително ефикасен. мехурите обаче продължават а се появяват, а пандавир няма откъде да се намери. когато мехурът се спука, става ужасна, дълбока рана, възпалява се, стигало се е и до намесата на хирург. няма никаква болка, нито сърбеж, нищо. бях на какви ли не лекари, вкл. един симпатичен доктор във военна болница ми направи биопсия - нищо. всеки лекува инфекцията на раната, но никой не знае каква е причината за появата на мехурите. за белезите, които остават няма да говоря. на 22 години съм и вече имам петна навсякъде, притеснявам се, че някой ден ще ми избие и на лицето... въпросът ми е, има ли лекарство заместител на пандавира, ако го няма в България, къде го има и така. чух за ницерицин, но и него го няма никъде по аптеките...отчаяна съм :(

чичо
15th December 2009, 13:53
Във вашия случай най-вероятно се казае за някоя булозна дерматоза,може би с автоимунен характер.Потърсете помощ при водещ дерматолог за да се докаже или отхвърли(става с биопсия)

trigers
15th December 2009, 19:25
zorivax

benado
16th December 2009, 00:22
това беше и мнението на доктора, който направи биопсия. булозна дерматоза с автоимунен характер...това означава ли, че всички доктори, които са ми давали имуностимуланти, всъщност са ми навредили??? и защо пандавир помагаше? можете ли да препоъчате водещ дерматолог, резултата от биопсията си го пазя...и моля, нека пишем на ти ;)

Eveto
17th December 2009, 00:33
като ми излезе херпес мажа с Далацин Т и веднага изчезва на същия ден,независимо дали в началото или по късно съм го хванала :)

чичо
17th December 2009, 15:32
Само дето далацин Т или С няма нищо общо с борбата с вирусите,защото е антибиотик и няма как да излекува херпес :idea:

чичо
17th December 2009, 15:35
това беше и мнението на доктора, който направи биопсия. булозна дерматоза с автоимунен характер...това означава ли, че всички доктори, които са ми давали имуностимуланти, всъщност са ми навредили??? и защо пандавир помагаше? можете ли да препоъчате водещ дерматолог, резултата от биопсията си го пазя...и моля, нека пишем на ти ;)
Не зная кой да препоръчам,защото незная откъде си??
Добре е да се отиде в клиниката по дерматология към Медицински университет София...?
Или да разпиташ близки за добър дерматолог...?
п.п. обикновенно точно с обратното се лекуват тези лезии,с кортикостероиди...

Eveto
24th December 2009, 00:03
Само дето далацин Т или С няма нищо общо с борбата с вирусите,защото е антибиотик и няма как да излекува херпес :idea:
ами не знам аз преди години си спомням ,че имах голям проблем с тея херпеси при всякав стрес или недоспиване или студ веднага излизаше и ми минаваха много бавно,сега не знам защо вече толкао рядко излиза но като излезне казха от далацина веднага ми минава,а от другите мехлемчета за херпес не

diadora
2nd January 2010, 08:26
от известно време насам, по тялото ми се появяват мехури, пълни с бистра течност. първия път, когато се появиха, отидох на лекар, който предположи, че е херпес зостер, макар да не изпитвах абсолютно никакви болки. тогава отидох при проф. Дундаров, който потвъди диагнозата и ми даде пандавир и ацикловир. подходих с малко недоверие, но пандавир-ът се оказа изключително ефикасен. мехурите обаче продължават а се появяват, а пандавир няма откъде да се намери. когато мехурът се спука, става ужасна, дълбока рана, възпалява се, стигало се е и до намесата на хирург. няма никаква болка, нито сърбеж, нищо. бях на какви ли не лекари, вкл. един симпатичен доктор във военна болница ми направи биопсия - нищо. всеки лекува инфекцията на раната, но никой не знае каква е причината за появата на мехурите. за белезите, които остават няма да говоря. на 22 години съм и вече имам петна навсякъде, притеснявам се, че някой ден ще ми избие и на лицето... въпросът ми е, има ли лекарство заместител на пандавира, ако го няма в България, къде го има и така. чух за ницерицин, но и него го няма никъде по аптеките...отчаяна съм :(
Не трябва ли изследване за Цито - мегало - вирус ...

serios girl
2nd January 2010, 09:16
Повята на херпес значи отслабена имунна система.

Аз ползвам Аcyclostad и Acyclovir.

Целувчица
8th January 2010, 20:13
Повята на херпес значи отслабена имунна система.

Аз ползвам Аcyclostad и Acyclovir.Чудя се дали да го ползвам заащо вчера ми излезе един херпес!За колко време ти минава и по колко пъти на ден се маже?

Gia
11th January 2010, 15:23
Слади, няма нужда да го мажеш след като е избил. Тези пастички са с превантивно действие, т. е. , преди да е ''цъфнал'' мехура (когато усещаш парене и щипкане), пълен с вирусите, се мажат, за да си остане скрит в тялото ти. Малко по-смислено го обясни лекаря, но се надявам да си ме разбрала.

Целувчица
12th January 2010, 02:28
Gia странното при мен е че аз не усещам преди да ми излезе!А чак след като излезе!Пък и съм чувала че някой от тези пастички помагали за се махне по бързо (незнам колко е вярно)!

MonicHka
12th January 2010, 06:20
Да чукна на дърво никога не съм имала и се надявам никога да нямам херпеси
:connie: