PDA

View Full Version : Пластична хирургия във Варна?


mallina
15th February 2007, 00:45
Аз съм от скоро в този форум. Искам да попитам вече опиталите дали трябва да ходя до София или тук във Варна има добри лекари. Моля за съвети. Благодаря предварително. :roll:

DeSIKOS
15th February 2007, 15:37
И във Варна има добри специалисти, които работят добре и според мен е по-добре операцията да ти бъде в града в който живееш за да ходиш сободно на следоператиовни консултации и да имаш директен и постоянен контакт с лекаря, който те е оперирал. Ето някои от лекарите които оперират във Варна:
1. Калкова клиника "Перфект"
2. Янков и Заякова клиника "Камий"
3. Михайлов във Военна Болница
4. Динев клиника "Валем" ( той оперира и в София и във Варна)
Това са хирурзите за които се е писало във Форума, ако има други съжалявам но не съм чувала за тях!
Успех

Flame73
15th February 2007, 15:38
Здравей Малина...Едва ли някоя би поела морална отговорност да те насочи към пласт.хирург от Варна.Изхождайки от доволните оперирали се ,имената често срещани във форума са-Др Заякова,Др Калкова и Д-р Янков....а,да- и Динев:lol: ,но през последните месеци клиентелата му се опари...Визирам себе си,и още 3-4 момичета!
Има тема в която са посочени координати на съответните пластични хирурзи по градове....отдели време и да препрочетеш мненията на момичетата! :wink:

Flame73
15th February 2007, 15:40
Михайлов във Военна Болница
За първи път чувам за този хирург... :roll:

want
15th February 2007, 20:46
Михайлов е коремен хирург и няма нищо общо с пластичната хирургия!
Моя приятелка е лекар там така че я попитах за него.

DeSIKOS
15th February 2007, 22:02
Е, хубаво хайде тоз' Михайлов го забравете. Аз съм го чувала, имам позната, която се е оперирала при него (не от корем), а и във форума, някой го беше споменал, но и горните 3 са достатъчни!

mallina
17th February 2007, 17:10
Много ви благодаря, момичета. Не се бях замисляла за варианта да се оперирам във Варна, защото си мислех, че в София са най-добрите. Пък и за последващите прегледи... не ми беше ясно как ще стават. все пак ходя на работа, а и не мога да досаждам на някой да вися много време на гости в София.
Искам да попитам колко време след операцията се лежи в болница и колко време след това те боли? Ще мога ли да си слагам колан като се возя в кола? Знам, че е най-добре да питам лекарите на консултация, но сега събирам пари и смелост и ще ви дъда много благодарна ако ми пишете при вас как е било.
Благодаря предварително. :oops:

mallina
17th February 2007, 18:01
Flame, какво искаш да кажеш за Динев? Ти при него ли се оперира? Пиши, че не мога да спя...

Вили
18th February 2007, 16:34
Здравей Малина :) ,оперирах се във Варна на 14.02 при др. Заякова в клиника Камий и искам да ти кажа че останах СУПЕР СУПЕР ДОВОЛНА от лекарката и отношението и грижите в клиниката.Всичко до най малката подробност беше изпипано.Това не ми е първа операция и имам база за сравнение :) . А ти какво смяташ да правиш?

mallina
18th February 2007, 19:11
И без това не е голям избора на лекари във Варна и реших да отида при всички на консултация и тогава да реша. Ако си във Варна и ако нямаш нищо против много бих искала да се срещнем. Изпращам ти тел. си, ако искаш звънни.

DeSIKOS
18th February 2007, 22:17
Малина, на 08.03. ще имаме среща в ресторант "Парми", почти всички които сме от Варна ще сме там, така че заповядай ще се запознаем лично и ще получиш видима престава дори от резултата на естетичната хирургия :lol: :lol:

tania29
19th February 2007, 11:22
Здравей Малина :) ,оперирах се във Варна на 14.02 при др. Заякова в клиника Камий и искам да ти кажа че останах СУПЕР СУПЕР ДОВОЛНА от лекарката и отношението и грижите в клиниката.Всичко до най малката подробност беше изпипано.Това не ми е първа операция и имам база за сравнение :) . А ти какво смяташ да правиш?
Здравейте!Това ,което е написала вили е абсолютно вярно.Аз се оперирах на 6,10,2006г при д-рЗаякова и съм много доволна от всичко -внимание, обслужване.Ако избереш тази лекарка, няма да сгрешиш, и между другото досега не съм видяла някой да е написал нещо лошо за нея.А в клиниката престоят е само един ден-мен ме оперираха в 15,30 и ме изписаха на сутринта в 9,30ч.

Flame73
19th February 2007, 13:38
Flame, какво искаш да кажеш за Динев? Ти при него ли се оперира?
Да,при него...
Ще бъда кратка-две операции неуспешни,предстои ми трета.

Ако си във Варна мила,защо не дойдеш на 8.03. на тази среща?Повода за мен едва ли ще е подходящ да говоря и показвам "дефектните"си гърди,но повечето от момичетата които са доволни ще споделят с теб...И както каза Деси,ще видиш не един резултат на някои от хирурзите.... :wink:
Таня,чудесно е,че си предоволна от Заякова...влизайки във форума се радвам на момичетата споделяйки за оправданото им доверие към нейния хирург.НО,е отговорно да казваш на жената "Ако избереш тази лекарка, няма да сгрешиш" :wink: За съжаление срещата ми с Д-р Заякова бе след моите операции,и съжалявам,че не знаех за нея преди 6месеца... :? И аз съм очарована от вниманието,времето което ми отдели.Тя м/у другото е в листата ми за предстояща трета,надявам се и последна!
Доколкото разбирам от Малина има един месец до операцията й,време през което ще има възможност да посети всеки един пласт.хирург във Варна....Искренно ти пожелавам една успешна операция и резултат какъвто ти би желала!!!
колко време след операцията се лежи в болница и колко време след това те боли?
24ч.за наблюдение...
А за болките си е индивидуално...при подмускулното-7 до 10 ден
Ще мога ли да си слагам колан като се возя в кола?
Можеш да не слагаш колан до 1 година след операцията,дори и ако шофираш!
Знам, че е най-добре да питам лекарите на консултация, но сега събирам пари и смелост
При всяка консултация при конкретен хирург,не му спестявай никакви въпроси.Дори си ги напиши на едно листче,и не се притеснявай да си го извадиш пред него/нея.
Ако имаш възможност предложи на своя приятелка да е с теб за подкрепа....Ще се чувстваш по-спокойна и уверена! :wink:

emisof
19th February 2007, 16:24
Аз си слагам винаги колан, като си изваждам и лявата ръка отгоре, и така той остава точно под гърдите ми.

mallina
21st February 2007, 21:02
Как и кога се правят резервациите за Парми? Кога започва срещата и дали мога да запазя още едно място за приятелка, която също иска да се коригира? Аз бюст, а тя-нос. И защо решихте точно на 8-ми? Сигурно ще е пълно с хора.
Ще чакам отговор. Благодаря предварително. :D :wink:

Flame73
21st February 2007, 21:13
Здрасти! :D
Пиши в ТАЗИ (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4285&postdays=0&postorder=asc&start=175)тема миличка,за да те има предвид ( теб и приятелката ти) , мацката която ще резервира места! :wink:

Какво става с теб?Тръгна ли вече на консултации?

lenda
22nd February 2007, 12:12
Мацки да ви попитам нещо..Моя приятелка иска да си коригира устните(има козметичен дефект,следствие на претърпяна катастрофа)..към кого да се обърне ?Става въпрос за Варна .
Благодаря предварително :2020:

Flame73
22nd February 2007, 23:23
Мацки да ви попитам нещо..Моя приятелка иска да си коригира устните(има козметичен дефект,следствие на претърпяна катастрофа)..към кого да се обърне ?Става въпрос за Варна .
Благодаря предварително :2020:
А защо във Варна?Мисля,че с нейния проблем блестящо би се справил Доц.Анастасов-Пловдив! :roll:

richi
24th February 2007, 10:08
Аз съм си коригирала устни във Валем,но честно казано не съм особенно доволна.А што се отнася до др.Заякова,мога да кажа само хубави нешта.

Celine
24th February 2007, 12:34
Аз съм си коригирала устни във Валем,но честно казано не съм особенно доволна.А што се отнася до др.Заякова,мога да кажа само хубави нешта.
при кой лекар? и с какво ти ги коригираха ?

richi
24th February 2007, 13:20
Това беше преди 4 години.Мисля,че се казваше Янков или нешто такова.

lenda
25th February 2007, 10:15
А защо във Варна?Мисля,че с нейния проблем блестящо би се справил Доц.Анастасов-Пловдив! :roll:
Разбрах аз,че е доста деликанта операция,обясних и ...ноо..решила е да е във Варна и това е:?

Flame73
25th February 2007, 12:24
Това беше преди 4 години.Мисля,че се казваше Янков или нешто такова.
Янков е в "Камии", Динев -"Валем"...След 4 години и на мен не ми се ще да помня второто име! :D

Ленда, вразуми приятелката си.....Два дни отсъствие от градът може би ще й спести излишно разочарование при следоп.резултат.Но нека и тук да се консултира с пластичните хирурзи....Чувала съм, че в "Темелков"работел хирург...но дали е пластичен, представа нямам! :roll:

bimbi
25th February 2007, 12:44
Янков е в "Камии", Динев -"Валем"...След 4 години и на мен не ми се ще да помня второто име! :Dоткъде си сигурна, че Янков преди 4 години не е работел във Валем

Flame73
25th February 2007, 12:46
Янков е в "Камии", Динев -"Валем"...След 4 години и на мен не ми се ще да помня второто име! :Dоткъде си сигурна, че Янков преди 4 години не е работел във Валем
Еми ще го питам следващия път....не казвам, че съм сигурна но се съмнявам да е работел там!

Celine
25th February 2007, 14:46
Чувала съм, че в "Темелков"работел хирург...но дали е пластичен, представа нямам!
ако става дума за Недев в Темелков - той е УНГ но праве и пластики. Иначе имам позната която си маха белег при Янков. Но то си зависи от белега.
А в Валем преди време е работил Вълков, сега не знам къде работи но съм виждала момиче което си е правило устни при него.

mallina
25th February 2007, 15:10
Искам пак да питам нещо... В един сайт за пластична хирургия четох, че пациента не трябва да е пушач. Искам силикон, а не мога да спра цигарите... напоследък ми е много натоварено (работа и личен живот) и пафкам като комин. Някой знае ли нещо? Трябва ли да ги спра и тогава да ходя на операция?

diastemma
25th February 2007, 16:11
При пушене се влошава храненето на тъканите, за операции като лифтинг спирането на цигарите е задължително, иначе има риск от некроза (тъканна смърт). При операция на носа, гърдите или клепачите тоталното спиране не е необходимо, макар че е добър повод:)

Flame73
25th February 2007, 21:47
Искам силикон, а не мога да спра цигарите...
Пуши си, не е наложително да ги отказваш.Но в денят на операцията ги ограничи до максимум,че ще ти прилошее или гади....щото, не бива да приемаш храна и течности!Тази подробност хирурга ще я отбележи на консултацията преди операцията! :wink:

lethe
25th February 2007, 22:41
на мен анестезиологът ми забрани да пуша една седмица преди операцията, защото се увеличавал рискът за белите дробове по време на упойката. той ми обясни защо, но доста време мина и не помня...

@малина едва ли ще ти е проблем да потраеш една седмица. аз бях толкова въодушевена, че почти не се сещах за цигарите :wink:

Poly
26th February 2007, 00:22
Ох тия пусти цигари и на мен са ми проблем. За циците пуших,ама за абдоминопластиката - няма как,трябва да ги спирам :(

richi
26th February 2007, 10:36
Ще питам точно кои беше.
Аз не съм спирала цигарите по никое време.

tania29
26th February 2007, 11:17
Таня,чудесно е,че си предоволна от Заякова...влизайки във форума се радвам на момичетата споделяйки за оправданото им доверие към нейния хирург.НО,е отговорно да казваш на жената "Ако избереш тази лекарка, няма да сгрешиш" :wink: За съжаление срещата ми с Д-р Заякова бе след моите операции,и съжалявам,че не знаех за нея преди 6месеца... :? И аз съм очарована от вниманието,времето което ми отдели.Тя м/у другото е в листата ми за предстояща трета,надявам се и последна!Ами какво да кажа,като съм доволна от Заякова .Все пак аз не я насилвам да се оперира при нея, просто казвам ,че едва ли ще съжалява.Тя сама да си реши, все пак тук даваме мнения за собствената си операция.Нали тя иска мнения за хирурзи.Аз немога да й кажа за други лекари, тъй като тази беше единствената при която ходих и веднага реших ,че ще е тя.Нито съм сравнявала цени, нито търсих мнения.Първата среща ми беше достатъчна да реша, че ще се оперирам при Заякова.За мен парите не бяха проблем-исках качество и сигурност от нейно страна, и за сега съм доволна.
:wink:

KASSI
26th February 2007, 11:51
Аз съм на същото мнение като Таня за Заякова.Но все пак ще потърся и второ мнение

richi
26th February 2007, 12:42
попитах,преви сте-Вълков във Валем ми прави устните

Celine
26th February 2007, 16:54
попитах,преви сте-Вълков във Валем ми прави устните
с какво ти ги попълва ? аз съм виждала едно момиче много ми харесаха устните и, но тя не знае с какво и ги е попълвал !!!!?????

mallina
26th February 2007, 21:54
Аз немога да й кажа за други лекари, тъй като тази беше единствената при която ходих и веднага реших ,че ще е тя.Нито съм сравнявала цени, нито търсих мнения.За мен парите не бяха проблем-исках качество и сигурност от нейно страна, и за сега съм доволна.
:wink:
Преди колко време се оперира и колко ти излезе операцията (+престой, лекарства, мазила и т.н.)? Колко те боля и след колко време започна работа (без болки)?

sillygirl
27th February 2007, 09:18
попитах,преви сте-Вълков във Валем ми прави устните
с какво ти ги попълва ? аз съм виждала едно момиче много ми харесаха устните и, но тя не знае с какво и ги е попълвал !!!!?????
Аз до колкото знам,от приятелки ,които са си правили устните при д-р Вълков,той слага силикон комбиниран с още нещо,и не не казва какво е ,защото си е някаква негова комбинация

richi
27th February 2007, 10:28
Нещотщ,което ми направи впечатление тогава е ,че на консултацията ми каза-250,при което аз реших,че е лева,а в последствие се оказа-евро.Тогава още малко хора работиха с тази валута.
А що се отнася до това какво ми е сложил,честно казано незнам,макар,че до скоро си пазих някаква бележка,която ми даде след интервенцията-като касов бон:)))

tania29
27th February 2007, 11:36
Преди колко време се оперира и колко ти излезе операцията (+престой, лекарства, мазила и т.н.)? Колко те боля и след колко време започна работа (без болки)?Оперирах се на 06,10,2006 г. и операцията ми излезе 3000 евро(имплантанти макГан, анатомични, капковидни, 330сс, подмускулно), допълнително платих 80 л.за стая за една вечер; за сутиена и колана ,с който се стягах още 150лв; мазилата-Контратубекс-12 лв и Дерматикс -65 лв-редувах ги сутрин и вечер; за първата консултация платих 20 лв;на втората капаро-1500 евро, а останалите преди операцията.Операцията почна в 15,30ч до 18,30 ч.След това се събудих в стаята, на леглото-как и кога са ме преместили незнам, и ми бяха сложили сутиена.Изпитвах болки в гърба и неможех сама да стана, сестрата ми помогна но чак след 6ч след като излязох от упойка.Наистина боли ,но е поносимо-не е болка за умиране.На сутринта в 9,30 лекарката ме прегледа и ме изписа.
За работа незнам, защото аз бях по майчинство-но невдигах детето 1м., така ми каза лекарката.
До 20 ден вече всичко си беше нормално-без болки :lol:

mallina
27th February 2007, 22:48
Много изчерпателно! Благодаря ти много, Таня :2024:

tania29
28th February 2007, 10:18
Малина, ако влезеш в сайта на клиника Камий може да зададеш ъпрос, който те вълнува до Заякова-тя по принцип дава отгоори.Но най добре е да отидеш лично да те иди, хем сама ще прециниш как стоят нещата.Ако се решиш на операция ти желая успех! :lol:

Celine
6th March 2007, 22:20
Аз до колкото знам,от приятелки ,които са си правили устните при д-р Вълков,той слага силикон комбиниран с още нещо,и не не казва какво е ,защото си е някаква негова комбинация
:idea: :?: :!: :shock:

milena127
6th March 2007, 22:37
Аз до колкото знам,от приятелки ,които са си правили устните при д-р Вълков,той слага силикон комбиниран с още нещо,и не не казва какво е ,защото си е някаква негова комбинация
:idea: :?: :!: :shock:
Абе кво става- един маха жлези, пък другия си ги попълва с "негова комбинация"?? :?: :?: :?: :2005:

Как така негова комбинация бе хора, това да не е мехлемче!!! Той не може просто да си пъха комбинации там!

Celine
6th March 2007, 23:02
Още една такава жалба (http://nenasilikona.com/patients/letter_01_01.jpg) цитат от Бюти ......
за Вълков

sillygirl
7th March 2007, 13:40
Ами поне така рабрах от приятелка,които си е прарвила устните при него и си ги харесва,като и други момичета от Варна . Надивам се, да не съм ви подвела.Знам също, че отказва да слага повече от един кубик при пoставяне. Сигурно има и недоволни,в крайна сметка всеки сам си решава

Flame73
7th March 2007, 18:36
Още една такава жалба (http://nenasilikona.com/patients/letter_01_01.jpg) цитат от Бюти ......
за Вълков
Взеха да лъсват много гафове от пластичните хирузи на тази клиника.... :lol: :lol: :lol:
Ще се поразровя за една статия-жена пострадала(мисля че става въпрос)при операция-липосукция!

Beauty
7th March 2007, 18:41
:D

DeSIKOS
7th March 2007, 22:43
Ей, Бюти от време на време се появяваш, какво става с теб :?: Как се чувстваш сега след втората операция...Надявам се вече да си добре :lol: :lol:

milena127
7th March 2007, 22:51
Ей, Бюти от време на време се появяваш, какво става с теб :?: Как се чувстваш сега след втората операция...Надявам се вече да си добре :lol: :lol:

Да бюти се позагуби, но ми се струва, че се включва да подкрепи организацията против пластичната хирургия, което ме кара да се чудя дали пак нещо не е наред.
Стил също ми се губи и имаше подмятане, че има проблеми, което ме притесни, с нея какво е станало?

Flame73
7th March 2007, 23:13
Ще се поразровя за една статия-жена пострадала(мисля че става въпрос)при операция-липосукция! Това ли имаш впредвид,Флеймче? :girl_kiss2: http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/plasticna_hirurgia/e1073.html
М'да....Г-жа Краси Кючукова
Милата женица, през какви изпитания е преминала.... :?
И като си спомням как в началото се опитваха от "Валем" да ми пробутат другото зло-тоя Вълков.... :twisted:
А ти както винаги-точна и бърза! :lol:
Миси за целувката.... :oops:

Flame73
7th March 2007, 23:20
Абе момичета, сайта : http://www.eva.bg/krasota_i_zdrave/plasticna_hirurgia/e1073.html
зарежда ли се при вас? :roll: Май са му затворили кепенците днес? :lol:

Beauty
7th March 2007, 23:40
:lol:

DeSIKOS
8th March 2007, 11:51
Мили, красиви момичета, Честит Празник! :lol: :lol:
Аз също не можах да го прочета този сайт, но Бюти, Флейм, уверявам Ви, че тук всеки ви съчувстава, по простата причина, че всички сме от един отбор и както някой беше писал, ще се радваме ако поне 5 г. нямаме проблеми с гърдите си! На скоро говорих с една позната, която е с импланти вече 8 г. направени навън и тя ми сподели, че и при най-сполучливата операция, винаги се налага корекция след минимум 5 г. все има някакво минимално изместване на импланта, което рано или късно трябва да се корегира реоперативно!
Уф! Как Ви звучи това, май не са най - хубавите думи на този красив празник :P

lina-j
16th March 2007, 00:24
Здравейте!
Все повече се замислям за увеличаване на бюста си и все повече въпроси ме вълнуват. Ако някой може да ми помогне...
Има ли някой от Вас да е родила след такава операция и какво се случва с бюста-увисва ли, ако се кърми и трябва ли да се прави нова операция. Това силно ме вълнува, защото живот и здраве смятам да си имам още едно/имам си вече едно/ детенце :) .
Благодаря Ви предварително.

tania29
16th March 2007, 10:41
На мен ми казаха, че когато са подмускулно няма проблем за кърменето, защото не се нарушава нищо.Но за увисването незнам, пак зависи от кожата, може би е индивидуално :lol:

milena127
16th March 2007, 10:45
Този въпрос сме го обсъждали тук:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=5019
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2079&highlight=%F0%E0%E6%E4%E0%ED%E5
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3442&highlight=%F0%E0%E6%E4%E0%ED%E5
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3391&highlight=%F0%E0%E6%E4%E0%ED%E5

emisof
16th March 2007, 11:20
Увисва. Аз си ги смених след като родих второто. Колкото са по-големи, толкова повече увисват.

lina-j
16th March 2007, 14:57
Много Ви благодаря дами!
Мисля, че ми помогнахте да взема решение и то правилно. :)

tania29
16th March 2007, 15:02
Увисва. Аз си ги смених след като родих второто. Колкото са по-големи, толкова повече увисват.
А като си ги смени с колко кубика ги увеличи или пак същия размер? Ами като кърмеше как беше? :roll:

emisof
16th March 2007, 15:12
Предишните ми бяха 200сс, сега съм с 390сс. Надмускулно винаги. Подмяната на имплантите е добре да е в посока по-голям размер заради вече направения джоб.
Не съм кърмила, но не заради имплантите или формата им, а просто щото не исках. Според мен кърменето още повече би ги деформирало, все пак тогава гърдите са ти като ЙоЙо. :lol:

tania29
16th March 2007, 15:15
О, ти доста си ги увеличила, почти двойно-на изглеждат така много хубаво.А предния път защо се спря на 200сс или нямаше възможност за по-големи? И колко време мина след първата операция ,кото наново ги увеличи? При мен са подмускулно. :D

emisof
16th March 2007, 15:18
О, ти доста си ги увеличила, почти двойно-на изглеждат така много хубаво.А предния път защо се спря на 200сс или нямаше възможност за по-големи? И колко време мина след първата операция ,кото наново ги увеличи? При мен са подмускулно. :D
Предния път 2000 г. си сложих 200сс, защото послушах мнението и вкуса на д-ра. Което се оказа различно от моето, но пък той не е виновен, че не бях по-настоятелна :wink: Новите ми придобивки са на 2 месеца.

Flame73
18th March 2007, 21:50
Вярно, кепенците на сайта са хлопнали! :lol: :lol:
Да, но пък се изнамери статията! :wink: :lol:
За тези, които не са я чели :
Красимира Кючукова:
Едва не умрях при липосукция

Красимира е лъчезарна млада жена на 36 години.
Посреща ме усмихната в офиса на една варненска фирма....

"Когато родих малката си дъщеря, напълнях много.
...... ......... наддадох почти 20 кг.
Представете си - на моите 1,60 м станах почти 90 кг!
Опитвах се да пазя разни диети, но безуспешно.
Накрая безразборно си купувах и пиех най-различни хапчета за отслабване - някои по 100 лв.

Нямаше никакъв ефект.
Реших, че липосукцията е единственото решение.
По съвета на позната отидох в клиниката за пластични операции "Валем" .
Там ми представиха нещата като нещо съвсем стандартно, все едно съм на козметична процедура.
Казаха ми, че ако операцията се направи в петък, в понеделник ще мога да отида спокойно на работа.
Първо реших да се подложа на липосукция на бедрата и задните части.

След 20 дни щяха да ми отстранят мазнините около корема и на ръцете.
Цената на първата част от манипулацията беше между 800 и 900 долара.
Подписах хвърчащо листче, извадено на ксерокс, в което с едно изречение се споменаваше, че съм запозната с рисковете от операцията.
Тя бе с местна упойка в гръбнака и бях в съзнание.
Вкараха ми дълги метални шишове с тръбички и ми изпомпаха мазнините в голям буркан.
Те трябваше да имат цвета на кокоша мас, но при мен имаше и кръв. По-късно разбрах, че това било симптом, че нещо не е минало, както трябва.
После от местата, където са били забити шишовете, започна обилно кръвотечение.
Цяла нощ под леглото ми буквално се събираха локви.

Първо подгизваше хирургичният чаршаф на леглото, а после всичко се стичаше на теракотения под.
Естествено бях пипнала превръзките и когато докосвах стената, от ръцете ми оставаха следи.
Жената на съседното легло също кървеше като мен.
Очевидно и тя имаше усложнения.
Колко кръв изтече от мен през първите 24 часа не знам, но беше страшно много. Като по филмите!

Трябваше да ме изпишат на следващата сутрин, но ме оставиха за още една вечер, защото кръвното ми падна много.
Не усещах болка, но бях доста замаяна.
.............
След това отидох на контролен преглед, махнаха ми конците, питаха ме как съм и това беше.
Кръвотечението ми беше спряло и сигурно са решили, че съм добре. Продължих да лежа вкъщи, защото с всеки изминал ден се чувствах все по-зле.
Извикахме семейната лекарка, взеха ми кръв и се установи, че съм с много лоши показатели - нисък хемоглобин, липса на кислород и т.н.

Обадих се на доктор Вълков от "Валем".
Оттам ме взеха и цял следобед ми преливаха кръв.
Вдигнах температура и ме заведоха в спешния кабинет на Окръжна болница във Варна.
Направиха ми рентгенова снимка и ми казаха, че имам бронхопневмония. В интерес на истината д-р Вълков беше до мен до момента, когато ме предадоха на другите доктори.
На сутринта ми поставиха диагнозата - белодробна емболия.

По време на липосукцията е бил засегнат кръвоносен съд и по него са тръгнали мастни клетки.
Те циркулирали из цялата кръвоносна система и обикновено спирали, където си намерят място.
Можели са да стигнат и до мозъка или сърцето ми.
Лошото беше, че много късно установиха какво е станало - беше минала цяла седмица.

И двата ми бъбреха спряха да работят, бях задържала 7 литра течности. Усещах се замаяна, със силно главоболие, не можех да дишам и кашлях непрекъснато.
Сложиха ми кислородна маска.
Цялата бях в тръбички, биеха ми инжекции.

Докторите мислеха, че нямам никакви шансове, почти бяха готови да се откажат. Вечерта срещу 1-ви декември бяха казали на родителите ми, че до сутринта няма да оживея.
Най-голямата криза премина през първите 24 часа, но и следващите два дни са били критични.
Не се е знаело къде още в тялото ми могат да спрат мастните клетки. После ми преливаха кръв няколко дни.
За да ми повдигнат духа, докторите се майтапеха, че поне ще изляза с по-хубави крака.
..........
Докато лежиш в болницата и не знаеш дали ще останеш жив, през главата ти минава целият ти живот.
В такива моменти човек преосмисля много неща.
Тогава осъзнах, че идеята да се отърва от целулита е била доста глупава........"

Моите УВАЖЕНИЯ към тази СИЛНА ЖЕНА!!!

emisof
19th March 2007, 09:57
Ама че ужас, не помните ли преди години един мъж - предприемач от Варна ПОЧИНА дори след липосукция, но не помня къде си я беше направил.
Нали липосукцията не е метод за отслабване, а за преконтуриране на тялото :? Доколкото знам ако се изсмуче над определено количество се нарушава електролитния баланс в тялото и настъпват някакви усложнения :? Аман от измамници :twisted:

Celine
19th March 2007, 09:58
Ама че ужас, не помните ли преди години един мъж - предприемач от Варна ПОЧИНА дори след липосукция, но не помня къде си я беше направил
в Пазарджик в Хигия

lenda
19th March 2007, 10:15
:shock: :shock: :shock:
лелее..мацки :shock: Имам познати,която са си правили устни при този доктор Вълков..Едната мацка даже иска да си слага цици :? Обаче сега със сигурност няма да е при него..Аз и без друго искам да я запозная с варненските гърли :wink: ,дано е скоро :D
Познавам и въпросната жена ,която е писала в списанието,но нямах идея че същият този доктор е злият гений:?
п.п.
имала съм период,в който бях се бях натъркаляла,но дори и тогава през ум не ми е минавало да си правя липосукции..Честно-не го разбирам .:oops:

Celine
19th March 2007, 10:19
:shock: :shock: :shock:
лелее..мацки :shock: Имам познати,която са си правили устни при този доктор Вълков..Едната мацка даже иска да си слага цици
В интерес на истината аз имам познати които са правили при него и устни и цици, засега са доволни. И изглеждат добре . Той не работи в Валем вече доколкото знам .

bimbi
19th March 2007, 10:34
Ама че ужас, не помните ли преди години един мъж - предприемач от Варна ПОЧИНА дори след липосукция, но не помня къде си я беше направил.
Нали липосукцията не е метод за отслабване, а за преконтуриране на тялото :? Доколкото знам ако се изсмуче над определено количество се нарушава електролитния баланс в тялото и настъпват някакви усложнения :? Аман от измамници :twisted:той е имал огромен корем, заедно с липото е правил и абдоминопластика. освен че са му дръпнали повечко литри, е имал и болни бъбреци, и те не са издържали и са престанали да функционират. тъй че от болницата са си виновни дето са направили всичко наведнъж, и не са се съобразили със здравословното му състояние.

DeSIKOS
19th March 2007, 12:32
Освен това се носят слухове и че въобще не това птричината за смъртта му.... :roll:

barbaron4e
19th March 2007, 13:19
Освен това се носят слухове и че въобще не това птричината за смъртта му.... :roll:
Хм, отдавна вече не са слухове. Много удобен начин да премахнеш някой и да натопиш за това пластичния хирург.

Flame73
19th March 2007, 15:46
Хм, отдавна вече не са слухове. Много удобен начин да премахнеш някой и да натопиш за това пластичния хирург.
Е, да..възможно е....Но пък и хирурга при всяка вероятност ще е замесен, не мислиш ли? :wink:


Той не работи в Валем вече доколкото знам .
Там си практикува все още! :wink:
При последния ми преглед, докато чаках Динев, Вълков беше в операционната!

Celine
19th March 2007, 16:31
При последния ми преглед, докато чаках Динев, Вълков беше в операционната!
може не споря, но тези мацки които аз познавам не са си правили операциите там. Иначе освен тази статия която си постнала и Бюти беше постнала една жалба от негова пациентка.

Flame73
19th March 2007, 17:31
може не споря, но тези мацки които аз познавам не са си правили операциите там. Иначе освен тази статия която си постнала и Бюти беше постнала една жалба от негова пациентка.
Че той къде другаде практикува?Не спомена ли, че твои познати при него са се оперирали? :roll:
Важното е, че не са пострадали момичетата и са доволни! :D

Celine
19th March 2007, 17:48
Важното е, че не са пострадали момичетата и са доволни! :D
да това е най- важното !
ами бях питала дали в Валем и си спомням че ми казаха че не е била там манипулацията - поне за устни де. За циците не ми е толкова близко момичето и не съм се интересувала.

princessSiam
11th May 2007, 12:03
Още една такава жалба (http://nenasilikona.com/patients/letter_01_01.jpg) цитат от Бюти ......
за Вълков
толкова грамотно и подредено е написана жалбата, че само обсебен паранойк може да й повярва!
Много ми е мачно за стремежат ви да оплюете някой доктор! Да ли пък незавиждаш на приятелките си дето са се направили по-красиви от теб, мила :?: :?: :?:

kkona
12th May 2007, 08:17
Здравейте момичета,
Отскоро съм във форума и доста мнения изчетох преди да си избера лекар. Моята приятелка си сложи силикон 350 cc и си увеличи устните при д-р Вълков в Клиника Валем във Врна. Мога само да кажа, че е супер, и изглежда страхотно!!!

lady666
6th July 2007, 15:50
Здравейте...Може ли някой да изкаже мнение за д-р Михайлова? от скин лайн - Варна??? :roll: Благодаря

genoveva
17th July 2007, 04:21
Здравейте!Аз съм Геновева и съм от Варна но живея на Канрските острови/Испания от 4 години.Ще се прибирам на почивка за месец и искам да си направя гърди.Благодаря на всички вас защото много ми помогнахте относно информацията.Чета вече няколко дена този форум и страшно много ми допадна.Имам много въпроси въпреки всичко изписано което прочетох :D

genoveva
17th July 2007, 04:44
Например аз работя като балерина,модерен балет което е голямо физическо натоварване според вас колко време след операцията ще мога да се варна на работа :roll:

Babri
17th July 2007, 10:24
Здрасти Геновева,аз се оперирах преди 10 дни,но все още се пазя.Докторката ми каза 1 месец никакви физически натоварвания,вдигане на тежко или фитнес.Също и да не си вдигам рязко ръцете, че можело да се скъса някой вътрешен шев. :cry: Така да се каже,ще се наложи да се пазиш известно време :)

emisof
17th July 2007, 12:44
При положение, че си балерина, според мен си за надмускулно поставяне - при него не се закача гръдния мускул,който ти очевидно ползваш много, възстановяването е много по-бързо, а крайния вид на гърдите - много по-скорошен отколкото при подмускулния метод. Също така си мисля, че не е много удачно да слагаш прекалено голям кубик, предвид работата ти.

genoveva
17th July 2007, 18:26
Ами защо всички тук ми казват че подмускулно е по-новия и по-добрия начин.Вече едва ли не си мислиа че ако си сложа надмускулно и ще увиснат.Апак колко съм обаркана с всички тези подробности с марките протези,формите им и т.н.А някой знае ли във Варна кои доктор оперира през ареолата?

milena127
17th July 2007, 20:26
Кои са тези всички, които така ти казват?! :?:

Тук е всеобщо мнението, че метода зависи от конкретния случай.

Аз съм оперирана във варна през аеролата- д-р Динев. Но съм сигурна, че има и други във Варна, които оперират така. Поразрови се из форума и виж кой друг оперира така.

genoveva
18th July 2007, 00:38
Да вярно е че не съм се изразила правилно.Имах предвид докторите тук в Испания или поне на Канарските острови оперират вече само подмускулно.Не знам защо. :?

milena127
18th July 2007, 10:38
Принципно и тук според лекарите това е по-новия метод.
Но все пак не е подходящ при всички. Например при силно изразена птоза (увисване) няма как да запълни излишната кожа, или поне не толкова добре колкото надмускулното.
При активно спортуващи съвсем пък не се препоръчва, тъй като мускула може да избута имплантанта.

Най-добре се консултирай с няколко хирурга, преди да избереш метод.

По мое мнение от четенето на форума, този метод е по-труден и изисква доста повече умения от лекаря, тъй като възможните усложнения за повече и по-сериозни. Затова проучи хубаво лекарите преди да се оперираш.

genoveva
10th August 2007, 11:36
Здравейте отново!Четах някъде във форума за някъква застраховка за която трябва да се пита лекаря в случай че се случи нещо с импантите или нещо такова,но не мога да го намеря ако може някой който знае да ми обясни ще съм му много благодарна! :P

lucatoni05
20th January 2008, 12:06
здравеите искам да попитам някои чувал ли е др Недев които работи в Терапията дали е добър в пластичните операции защото ще си правя и съм се насочил към него благодаря за вниманието ако знаете нещо споделете

sensation_f
3rd February 2008, 14:46
Здравейте, някой правил ли си е абдоминопластика при д-р Заякова и имате ли предтстава колко струва? Благодаря предварително!:)

боряна христова
17th February 2008, 06:38
Кои са тези всички, които така ти казват?! :?:

Тук е всеобщо мнението, че метода зависи от конкретния случай.

Аз съм оперирана във варна през аеролата- д-р Динев. Но съм сигурна, че има и други във Варна, които оперират така. Поразрови се из форума и виж кой друг оперира така. нахално ли ще е да ми пратиш снимки на новият си бюст,понеже след нялколко дена мисля и аз да си запиша час за операция при Динев?