PDA

View Full Version : Аромотерапия


Strateg
16th February 2007, 22:23
Аромотерапия

Обонянието вероятно е най-тайнственото от човешкште сетива. В древността, то е било по-ярко изразено и развито, отколкото днес. Тогава човек, който е искал да оцелее, си е набавял "информация" чрез обоняние. Обонянието е по-древно и първично от думите.
Аромотерапията е нежен лечебен метод, който никога не дава опасни странични ефекти. Уханията, чрез които са свързани хубави спомени, дори влияят на имунната система.
Аромотерапията въздейства особено силно върху душевната нагласа на човека, активизира регулационния механизъм на тялото, излезлите от равновесие сили се хармонизират и получават импулси за действие. Добрите аромати стимулират към дълбоко дишане. Обонянието е в постоянна готовност. Можем да затворим очи, можем да запушим уши, но няма как да не си поемем дъх.
Аромотерапията съдейства да събуди у нас самолечебните сили на организма ни, вместо отстраняване на симптомите със синтетични медикаменти.

По добре аромотерапия отколкото антибиотици.
:D

jito7
17th February 2007, 17:25
интересно звучи,но как мога да знам кой аромат ккаво лекува?? :roll:

Olivia
17th February 2007, 19:44
Ахм..ако мислиш ,че с миризма ще си излекуваш болежките.. :2036: по скоро масажите са супер.Аз съм си правила но чесно казано не е кооооооооой знай к'во.Просто миризмата на разни масла е по-силна. :2038:

jito7
17th February 2007, 20:00
абе далеч съм от мисълта, че ще седна да се лекувам с аромати :girl_haha:
просто ми е интересно коя миризма на какво влияе, за да разбера дали миризмите, с които обичам да се обграждам, оказват влияние на "здравите ми части" или не :)

Strateg
17th February 2007, 21:11
пуснах темата с надеждата че ще я допълните..
всеки си има любим мирис...и лесно може да провери в гугълъ...съответната миризма какво влияние оказва ....
например-лавандулата действа много успокояващо и отпускащо.

Mena
17th February 2007, 21:56
Ароматерапия е по-точно лечение с етерични масла, а не просто с аромати. Мисля, че към ароматерапията трябва да се подхожда внимателно, това е индивидуална терапия. Едно и също ароматерапевтично масло може да окаже различно действие върху различните хора. Затова от няколко масла със сходни показания трябва да се избере това, което усещаме като най-приятно. Зная за няклко проблема и съотвено ароматите, които им повлияват положително:
безсъние - лавандула, хвойна, мащерка, портокал
главоболие - розмарин, лавандула, мента, лимонена трева, роза
депресии - бергамот, иланг-иланг, салвия
меланхолия - мента
мигрена - бял равнец, мащерка, лавандула
Ако някой се сеща за други интересни, моля да сподели!

Mena
17th February 2007, 22:20
Намерих нещо интересно, можете дори да проверите кои аромати ви влияят положително :D
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1913&sectionId=9&id=00005

Strateg
17th February 2007, 22:26
май и двете ни мнения са правилни...
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/aromoterapia