PDA

View Full Version : за противозачатъчните


Olivia
17th February 2007, 16:45
Кажете ми какви хачета да си взема?Без особенни странични ефекти-напълняване и окосмяване,искам само циците ми да пораснат :1252: :girl_kiss2:

Slyn4islava
17th February 2007, 16:48
Ей, моме англичанке, да се отказваш от тея безумни идеи- предписване на противозачатъчни по интернет- че може да са опасни! :2016: :2010:

bimbi
17th February 2007, 16:51
кажи ми, че се шегуваш 8)

Olivia
17th February 2007, 16:54
Щооооо??? :shock: ми аз първите хапове като ги пих една приятелка ми каза че са хубави и така.И цици ми пораснаха от тях ама ги спрях щото свършиха а ме мързеше да ходя да купя и тотално ги спрях
Май подочух че Cilest са хубави..?! :2016:

apoklistika
17th February 2007, 16:55
Ша те бия, ей :2010:
Каквито и да си вземеш, няма гаранция, че ще ти подействат като стимулант за циците, на мен толкова години не ми мръднаха и сантиметър от противозачатъчните. Друг е въпроса, че има голяма вероятност вместо циците, да ти порасне задника например. Още по- лошо - да се окаже, че това не са правилните хормони за теб и да си докараш доста по- лоши неща.
Ако искаш противозачатъчни, само след преглед при гинеколог, за да няма издънки. Макар че, ако циците ти е единствената причина, не си заслужава- дори и да ти пораснат, в момента, в който спреш хапчетата, че се спайдушат като балони. :lol: :lol:
П.П. Ма Оливийоооо, ти накъде искаш да ти растат още 2001

Yansi
17th February 2007, 17:01
искам само циците ми да пораснат :1252: :girl_kiss2:
е колко още :2014: лакомия, лакомияяяя :girl_haha:
а желанието ти ние да ти предпишем хапове нема да го коментирам :2010:

Olivia
17th February 2007, 17:07
:1250: Добре де,ами как ще разбере гинеколога от какви точно хормони имам нужда?
Пояснявам-ходила съм на доктор тук и казах искам хапчета против забременяване,и тя вади една рецепта и ми написа най-простите които съществуват тука(едни такива жълти хапченца в зелена опаковка) без да ме пита каквото и да е.После като казах на една приятелка и тя каза, че тея хапчета на всички ги предписвали..?! :2014: и ми каза ходи при лекарката и кажи ,че искаш Cilest..и съм сигурна ,че ако отида ще ми ги даде.Така ,че не виждам смисъл да се разхождам май а?:2038:

Slyn4islava
17th February 2007, 17:26
Тогава отиваш при друг доктор и питаш как се избират противозачатъчни? Какво трябва да знае жената преди да започне да ги пие, кои са най-добрите такива, нужен ли е тест или някакви изследвания на хормоните?

Celine
17th February 2007, 19:17
моята гинеколожка също ми изписва противозачатъчни без изследване на хормони
Цилест обаче са старички от преди 12 години- освен ако не са ги подновили.
те май тези хапчета са за определена възраст !!! поне като гледам какви изписват на мои познати на 1 група от малките едни, на други като мен и наборите други....

katie
17th February 2007, 21:48
Ама как така ви ги предписват тия хапове без никакви изследвания??? :shock:
Моя доктор ми направи пълни кръвни, хормонални и ултрашал изследвания, после ми каза, че противозачатъчните задължително се предписват съобразени с възрастта, теглото и други фактори. Аз например имах акне, затова ми изписа хапчета специално срещу този проблем. И след 3-6 месеца задължително те пита има ли странични ефекти - преждевременна менструация, проблеми с теглото, болки, какво ли не съм чувала. Ако да, ти предписва други. При всеки човек различните противозачатъчни имат различно действие. Така че е несериозно да питаш "от какво ще ми пораснат гърдите". Макар че моите ми пораснаха (малко) от моите хапове. :1252:

flakita
17th February 2007, 21:48
Щооооо??? :shock: ми аз първите хапове като ги пих една приятелка ми каза че са хубави и така.И цици ми пораснаха от тях ама ги спрях щото свършиха а ме мързеше да ходя да купя и тотално ги спрях
Май подочух че Cilest са хубави..?! :2016:
ААА :shock: , определено ще ги потърся(въпреки, че съм още девствена :1252: ) :lol: .
Не, базикам се. Но това за циците да не е просто от възрастта, да са ти пораснали :wink: . Ако си била на 16-17, то може да се развиваш до 20-21г. :2035: . :roll:

LILenceto
18th February 2007, 00:14
Здравеите!

Знам 4е противоза4ата4ни се предписват само от генеколког и то задалжително след изцледвания за да се разбере то4но в какви стоиности са хормоните и на тази основа да се изберат наи-подходя6тите лекарства! Но в практиката не е така!!!! Отидох на генеколог и тя бе6е готова да ми даде парвите които и доидоха на акала или по-то4но,тези с които работи и се опитва да пробута на вси4ки! Аз настоях за изцледвания,макар 4е тварде6е 4е няма нужда! В краина сметка просто я смених! В момента пия Ясмин! Пила сам ги и преди година! Пих ги 6 месеца и няма6е никакви страни4ни ефекти,това с циците важи :D ,но сяка6 запо4наха малко да ми деистват на настроенията,сменях ги през 5 мин! Ужас! Но сега пак ги пия,така или ина4е не ги пия от кеф,а ппосто за6тото имам проблеми с менструацията и уж това е единствения на4ин,по които може да се нормализира! Макар 4е ако вс ми бе6е наред никога няма6е и да се замисля да ги пия! Но..... това е положението за сега! Обиколих хиляди лекари и вс казват,4е това е ре6ението! Ако някои има подобен проблем и др ре6ение,моля да сподели! :) До тогава 6те се надявам,4е няма да ми порасне задника,а само др не6та! :lol:

katie
18th February 2007, 00:46
Здравеите!
Пих ги 6 месеца и няма6е никакви страни4ни ефекти,това с циците важи :D ,но сяка6 запо4наха малко да ми деистват на настроенията,сменях ги през 5 мин! Ужас!
Да, има такова нещо, и аз го забелязах. В началото имах честа смяна на настроенията, понякога нещо като депресии. чудех се с какво са свързани (по-принцип не съм такъв човек), после прочетох в "странични ефекти" на противозачатъчните, че това един от тях. След няколко месеца тези състояния изчезнаха. Така че виж дали и при теб няма да отшумят. Ако не, оплачи се на гинеколога си, и ги сменяй!

леля мичИ
18th February 2007, 01:37
Отидох на генеколог и тя бе6е готова да ми даде парвите които и доидоха на акала или по-то4но,тези с които работи и се опитва да пробута на вси4ки!
Да, и на мен ми се е случвало и то няколко пъти.
Дори веднъж един лекар без да ме пита направо започна да ми пише рецепта за някакви противозачатъчни и съвсем безцеремонно ми каза :1230: да спра да пуша :2002: (все едно мога да спра когато си искам :evil: ) , щото не можело тия хапчета и цигарите да се "съвместят".... :2022:


Но сега пак ги пия,така или ина4е не ги пия от кеф,а ппосто за6тото имам проблеми с менструацията и уж това е единствения на4ин,по които може да се нормализира! Обиколих хиляди лекари и вс казват,4е това е ре6ението! Ако някои има подобен проблем и др ре6ение,моля да сподели! :) :lol:
Аз имам нередовен мензис и след като родих не ми се нормализира... :2016:
Да, ще ти стане редовен докато ги пиеш хаповете, ама можеш ли цял живот да караш на противозачатъчни...:1246:
Един лекар ми каза, че щом от малка ми е нередовен, все така ще ми бъде :2022:

LILenceto
18th February 2007, 14:52
Но само искам да кажа,4е това не е практика само в БГ( да се изписват противоза4ата4ни без изследвания). Аз не живея ж БГ и тук дори има телефон,на които се обажда6 и така ти ги изписват! Дори не ходи6 на лекар! Да не говорим,4е дежоиките ги пият от 15 годи6ни и ги пият мн далго време!
А това за смяната на настроенията,не мисля 4е е конкретно от Ясмина,а по скоро вс деистват така,за6тото имам приятелки,които пият други и те се оплакват от са6тото!
Това,4е менструацията се нормализира само докато се пият е савсем вярно. Докато ги пиех преди 6 месеца вс бе6е ок,но от семтемжри пак ми спря! И нямам друг избор,ина4е наистина не ми идва! Не знам ве4е какво да правя! Лекаря се опита да ме убеди,4е трябва да ги пия просто по-далго за да се нормализирали не6тата,но на мене мн не ми се вярва! Не знам ве4е кво да правя! А мислите ли, 4е може да ми пре4и да сваля малко кг,6тото искам да сваля 3-4?

apoklistika
18th February 2007, 15:05
Аз пих има няма 5 години, докато ги пих, цикъла ми беше 28 дни. В момента, в който ги спрях, пак си стана 25 дни още първия месец. Така че, колкото и дълго да ги пиеш, не мисля, че нещо ще се промени, като ги спреш.А колкото до това, че някои лекари изписват противозачатъчни без изследвания - да, това го има навсякъде. Значи остава на вас колко сте отговорни да си намерите друг специалист, който ще ви направи изследвания. Попадала съм на такъв, който отвори справочника с лекарствата и ме пита искам ли аз да си избера някои, попадала съм и на такъв, който отказа да ми даде рецепта без изследвания, въпреки че пиех въпросните хапчета вече няколко години.
За килограмите- няма причина противозачатъчните да ти пречат да свалиш.

sillygirl
18th February 2007, 15:14
На мен са ми казвали няколко лекари,че когато хапчетата се приемат само с цел предпазване от забременяване,не е задължително да се правят изследвания,или ако се правят ,то е да се избегнат някои странични ефекти,като се избрат най-подходящите

Olivia
18th February 2007, 17:58
Но само искам да кажа,4е това не е практика само в БГ( да се изписват противоза4ата4ни без изследвания). Дори не ходи6 на лекар!
...ахаммм за това говоря..караме я на доверие. :2038: :lol:

Gia
18th February 2007, 20:50
Все пак да се изписват хапчета, бъкани с хормони, си е отговорна задачка. На мен след хормонално изследване и съмнение за поликистоза ми изписаха Диане 35 и циците ми наистина идваха навреме, а аз след 5 мин...Сега пак мисля да ги почвам, но задължително след консултация с гинеколог

desitta
18th February 2007, 22:06
аз също имам проблем с нередовен цикъл и от това май оправяне няма :roll: , именно затова мисля пак да почвам за известен период от време противозачатъчни..... :(

Olivia
20th February 2007, 02:37
Колко струва една опаковка Cilest? :girl_flirt:

neli4ka
20th February 2007, 04:09
Аз от Цилест-а качих 16кг.за 3 месеца. :girl_cry2:

Olivia
20th February 2007, 05:02
Аз от Цилест-а качих 16кг.за 3 месеца. :girl_cry2:
:2009: :2009: :2009: ти пък... :2014:

Celine
20th February 2007, 09:58
Колко струва една опаковка Cilest? :girl_flirt:
Olivia остави го тоя цилест, има странични действия . иначе противозачатъчните в БГ струват 10-15 лева за 1 месец опаковка

sillygirl
20th February 2007, 10:49
Аз от Cilest-а се чувстах много добре,но лекарката ми ме посъветва да го спра,защото бил вече остарял и сега пiя Jaнин,имаче от марвелона бях качила страшно много и много ми се гадеше

karine
20th February 2007, 11:20
Аз също ти препоръчвам Ясмин, пия го и в момента, доволна съм, циците ми са на ниво :lol: , не дебелея, даже напротив, понякога ми влияе на нстроението, но това е на моменти, цикъла ми е редовен разбира се и така, пила съм няколко вида противозачатъчни, даже в една тема бях написала какво ми се случи от някои от тях, но Ясмин са добри поне за мен. 8)

karine
20th February 2007, 11:23
Аз от Cilest-а се чувстах много добре,но лекарката ми ме посъветва да го спра,защото бил вече остарял и сега пiя Jaнин,имаче от марвелона бях качила страшно много и много ми се гадеше
Да този Марвелон на мен буквално ми разказа играта, много кила отгоре и гаденето до лудост ме докарваше, а лекарката ми разправяше , че било много добро 2001 :1230:

Pepes
20th February 2007, 13:10
И аз съм на Ясмин и съм много доволна, верно го има това с настроенията, но пък всичко останало си е ок :D

Desi82
21st February 2007, 20:05
Аз също имах проблеми с цикъла вследствие на поликистоза и преди 5 години започнах лечение с Диане 35. Колкото пъти се опитвах да ги спра след това отново не ми идваше. Преди година и половина започнах с Ясмин докато вече реших окончателно да ги спра преди 3 месеца. Сега отнаво не ми идва. А от това отново се влоши положението с кожата ми. Чувала съм че след толкова продължителен период на приемане на противозачатъчни на организма му трябва срок от 3 до 6 месеца за да се нормализира менструацията. За да ускоря нещата от 3 месеца приемам хранителни добавки като женшен, соеви таблетки, гамаланолинова киселина както и витамини и минерали. Надявам се да дадат скоро резултат, защото не ми се почва отново с противозачатъчни.Прекален много време ги взимах, а освен това те понижават драстично либидото. :cry:

LILenceto
22nd February 2007, 16:10
Хаиде моля те да ми каже6,ако има ефект от това ле4ение. Кои ти го предписа,влияе ли ти на не6то друго,като колкограми или изоб6то на не6то? И аз мисля 4е вс 6те е ок докато сам на хап4ета,но спра ли ги пак 6те е старата песен,за6тото то4но това стана мин година,когато ги пиех. Но ако 4акам от самосебеси да се оправи знамм 4е няма да стане,затова пак ги по4нах,но и е мн неприятно да не ти идва,бях се изнервила тотално! Моля те, ако наистина има ефект да ми даде6 координатите и вс останало на лекаря ти. Наистина не знам ве4е какво да правя!

Desi82
23rd February 2007, 09:04
Здравей Лиленцето!Осъзнавам, че много момичета имат моя проблем и е наистина много изнервящо. На мен това ми води единствено до проблеми с кожата, може би защото организма се изчиства от противозачатъчните.И наистина искам вече да се отърва от този омагьосан кръг. Това лечение ми го препоръча една консултантка от магазин Лечител/във Варна/ понеже е помогнала и на други момичета със същия проблем. Това е комбинация от натурални хранителни добавки, които по някакъв начин стимулират производството на яйцеклетки и могат да възвърнат нормалните функции на яйчниците. Но си мисля че ще отнеме време понеже съм приемала противозачатъчни 5 години. Тези добавки са Фемингландин-гамаланолинова киселина, Фемилел-соеви таблетки, женшен за жени както и натурални витамини и минерали. Можеш да ги намериш единствено в дрогериите на Лечител и нямат никакви странични ефекти, дори съм отслабнала 3-4 кг/не че имах нужда/, но това няма значение. По важното е наистина да помогнат. Искрено се надявам и ако има ефект ще го споделя обезателно. :)

LILenceto
23rd February 2007, 12:04
Фемингландин-гамаланолинова киселина, Фемилел-соеви таблетки, женшен за жени както и натурални витамини и минерали.

Здр Desi82!!!!
Моля те кажи ми това вс се садаржа в едно лекарство или трябва да се взема вс тези по отделно? Как се пият тези добавки или на място 6те ми кажат? Таи като не живея в БГ,ве4е сам инструктирала маика ми да тарси Ле4ител,но наистина сам ре6ила да пробвам така,дано стане,за6тото с противоза4ата4ните е наистина временно! Ти от колкпо време ги пие6? Има ли някакво подобрение?
Извиняваи мн за безпокоиството и хилядите вапроси,но просто не знам какво да правя! Мерси много!

Desi82
23rd February 2007, 14:06
Здравей отново Лиленцето! Това са 5 различни продукта, които приемам от 01.12.2006.От тогава спрях и противозачатъчните. Вече почти съм изпила по 2 опаковки от първите 3 добавки, а витамините и минералите стигат за около 3 месеца. Все още нямам цикъл т.е. закъснява ми почти 2 месеца, но се надявам скоро да стане. На опаковките има упътване по колко да се взема. Иначе се чувствам страшно жизнена и ваобще не съм се разболявала тази зима. Освен всичко друго действат и имуностимулиращо.Пожелава успех и на теб и ще пиша пак като има резултат! :D

baby blue
25th February 2007, 12:30
АЗ СЯЩО ИМАМ НЕРЕДОВЕН ЦИКЪЛ И ИМАМ ПОСТОЯНЕН ПАРТНЬОР,та за това реших да пия ама пусто имам порок на сърцето и инеколога каза НЕ!Ама мене все пак ми се иска да ги почна 4е всеки пат като ми закъснее се побарквам и се психясвам :1202:

Puppito
25th February 2007, 19:55
baby blue, от теб чувам, че не са подходящи за проблем като твоя (порок на сърцето), но ако наистина лекарят ти ти е казал да не ги пиеш, защото по една или друга причина не са подходящи за теб по-добре недей, за да не направиш някоя беля.
аз от доста време си пия диане 35 и мисля вече да го спирам. аз също имам проблеми с кожата и първоначално ми беше изписано като лечение за хормоналните пюми проблеми, но с течение на времето се оказа много подходящо и като противозачатъчно. но аз го пияпоне 6год. и моята гинеколожка вече ме съветва да го спирам, защото недай Боже се появяват доста неприатни последици при една не малка част от жените, пиещи толкпва дълго като мен едни и същи противозачатъчни.
във всеки случай съветвам всички, които мислият да започват да приемат каквито и да било противозачатъчни да се консултират с лекар кои са най-подходящи за самите вас.

limanna
26th February 2007, 00:05
А някой ползвал ли е EVRA;тва са лепенки

Enerdji
26th February 2007, 08:03
На мен пък от Ясмин не ми идваше изобщо цикъл :? Всъщност първата година всичко беше ок, и после си ги пия, но нищо :shock:
Иначе лекаря ми прави изследвания на лигавицата и прецени че е изтъняла. Сега пия Диане 35, за 6 месеца ми ги изписа, после пак преглед...

Magikka
26th February 2007, 09:40
Аз започнах да пия противозачатъчни преди месец също с цел нормализиране на цикъла, защото и мен тези закъснения(понякога с месец) ме побъркват. Сега обаче цикъла трябваше да ми е дошъл преди една седмица, но никакъв го няма. Имаше тази болка и неразположение, което изпитвам обикновенно по време на менструация, но иначе - нищо.....Това нормално ли е?

karine
26th February 2007, 10:08
Аз започнах да пия противозачатъчни преди месец също с цел нормализиране на цикъла, защото и мен тези закъснения(понякога с месец) ме побъркват. Сега обаче цикъла трябваше да ми е дошъл преди една седмица, но никакъв го няма. Имаше тази болка и неразположение, което изпитвам обикновенно по време на менструация, но иначе - нищо.....Това нормално ли е?
Напълно нормално и на мен ми се е случвало, не изпадай в паника, започни си другата опаковка на 8 ден както си е по разписание :) ако вече и другия месец нямаш цикъл се обърни към гинеколог, явно тези противозачатъчни не ти понасят, но засега няма причина за безпокойство, освен ако не си изпуснало някое хапченце :roll:

baby blue
26th February 2007, 13:52
ми то е хубаво преди да почне следващата да се подсигури щтото с хапчетата попринцип не стават грешки! :lol: не че искам да те притеснявам ,но за твое успокоение се провери ,че на опаковката пише -ако не ви дойде до 3 дни има вероятност макар и малка да е станал гаф :oops:

natalei
26th February 2007, 16:33
На мен преди няколко месеца ми спря, оказа се, че имам киста и тя е причината. Изписаха ми Жанин, нямам проблем с него, дойде си ми, както си трябва, не ми прилошава и не напълнявам.

Magikka
6th March 2007, 20:17
Аз, както вече май казах, пия Жанин. Исках да питам различни ли са хапчетата за различните дни и какво става ако се объркат, защото току що видях, че средната седмица я пия отзад напред.... и това за втори месец...И какво се прави в този случай...продължавам да ги взимам, спирам опаковката или какво.... Сега като видях много се притесних, защото на майка ми хапчетата дори са ралзични на цвят, т.е. предполагам че са различни....

Nezinka
6th March 2007, 20:22
Аз, както вече май казах, пия Жанин. Исках да питам различни ли са хапчетата за различните дни и какво става ако се объркат, защото току що видях, че средната седмица я пия отзад напред.... и това за втори месец...И какво се прави в този случай...продължавам да ги взимам, спирам опаковката или какво.... Сега като видях много се притесних, защото на майка ми хапчетата дори са ралзични на цвят, т.е. предполагам че са различни....
Не са различни. Това с дните е за твое удобство да си следиш дните и да не забравяш да ги взимаш. Това си е твоето малко лично календарче. Просто следващия път ги започни както си му е реда.
Доколкото знам Жасмин със ниско съдържание на хормони и затова се препоръчват.

Magikka
6th March 2007, 20:24
Става дума за Жанин, а не за Жасмин, но лекарят ми каза че са нискодозирани, което предполагам значи същото...Благодаря за бързия отговор....вече мога да си отдъхна :)

Nezinka
6th March 2007, 20:29
Става дума за Жанин, а не за Жасмин, но лекарят ми каза че са нискодозирани, което предполагам значи същото...Благодаря за бързия отговор....вече мога да си отдъхна :)
Хубаво де, и аз това имах предвид:) Жасмин, Жанин...ходи ги различавай.
Дишай спокойно и ги пий редовно, препоръчително по едно и също време на деня.

Desi82
27th March 2007, 15:29
Фемингландин-гамаланолинова киселина, Фемилел-соеви таблетки, женшен за жени както и натурални витамини и минерали.

Здр Desi82!!!!
Моля те кажи ми това вс се садаржа в едно лекарство или трябва да се взема вс тези по отделно? Как се пият тези добавки или на място 6те ми кажат? Таи като не живея в БГ,ве4е сам инструктирала маика ми да тарси Ле4ител,но наистина сам ре6ила да пробвам така,дано стане,за6тото с противоза4ата4ните е наистина временно! Ти от колкпо време ги пие6? Има ли някакво подобрение?
Извиняваи мн за безпокоиството и хилядите вапроси,но просто не знам какво да правя! Мерси много!

Здравей Лиленцето! Вчера ми дойде цикъла най-после без никакви други хапчета :D , единствено с тези хранителни добавки за които ти писах. След три месеца чакане! Явно на организма му е нужно време да се нормализира. Сега продължавам само със соевия естроген /фемилел/ и с женшен този път за след операция, тъй като преди 3 дни си уголемих гръдната обиколка при Д-р Заякова.

Gia
2nd April 2007, 17:00
На мен сега ми изписаха Лингинет 20, мисля че нямам странични (д)ефекти от него, а и доколкото знам, е по-нов, с което се надявам, да е с подобрен хим. състав . Преди пак заради хормонални смущения ми бяха изписали Диане-то, от което определено ми идваше да обезкостя близкостоящият човек, а малко след това-да го нацелувам...

kiki-niki
6th April 2007, 13:06
Здравейте, до 01.03.2006 г. /общо 4,5 години/ пих без прекъсване Фемоден адски много ме болеше главата от тях, 3 месеца след като ги спрях такива пъпки ми избиха по лицето и най вече по шиятар че беше кошмар /аз съм на 33 г. и никога не съм имала проблемна кожа/, септември 2006 г. си смених гинеколога прави ми обстоен преглед обясних си всичко и ми изписа Линдинет 20,слаб хормон не знам какво си, пия ги от октомври 2006 и искам да ви кажа че никога не съм минавала 50 кг. сега съм 55 кг. и не мога да отслабна правих диети карам велоергометър всеки ден 40 мин., на степер тренирам също когато ми дойде музата, изхабявам повече енергия отколкото поемам и няма смъкване на тези 5кг, ще си почина 2-3 месеца и посла пак ще отида на гинеколог, по подута не съм се чувствала никога. :x

tina
7th April 2007, 21:31
Последната таблетка Ясмин пих миналия месец,а ги употребявах може би около 4 месеца.Дано да не се налага,но аз противозачатъчни скоро не искам да приемам,защото докато бях на Ясмин всеки ден и всяка нощ за мен беше ад.Всичко ми беше на криво и изпадах в нещо като депресии.Много беше гадно!Откакто ги спрях (дано да не си внушавам) се чувствам 300 пъти по-добре 8)

sara81
8th April 2007, 16:36
не мисля,че си внушаваш,защото и при мен беше по същия начин,и то независимо каква марка противозачатачни пия.пробваха ме като опитно зайче и ако започна да изреждам сигурно 10 вида съм сменила.наистина най-малки странични ефекти имах от Ясмина,но пак ми беше гадно.просто все едно не съм аз.добре че за сега съм ги спряла,защото идва един момент, в който си мисля,че ще изперкам

ADA
11th April 2007, 23:09
Здравейте и от мен!Вчера ми предписаха Microgynon заради поликистоза на яйчниците.ИИИ като прочетох в един английски форум какво пишат за тях направо ми стана лошо.Вече съм изпила първото хапче и незнам какво да правя,дали да ги продължавам или да пия други.Проблема е че не искам по-големи цици защото си ги харесвам такива а и са достатъчно големи.Моля ако някой има впечатления да пише.Ще съм много благодарна.

cranberry
12th April 2007, 10:41
ADA, едва ли са по-разнични от другите противозачатъчни, които биха ти изписали с тази диагноза. поради същите причини съм с Диане 35 вече мн време (повече от година) с прекъсване за 2-3 месеца.
какво толкова те притеснява в страничните ефекти? ще ти пораснат циците за малко докато се адаптира организма, после ще се нормализират нещата. мажи се през това време с мазни кремове, за д ане се появяват стрии. а ако те болят, на мен ми бяха предписали progestogel, който мн облекчава болката. честно казано след 3тия месец, всичката лудница в тялото ми отмина, освен че остана това да работи като по учебник - в овулация и преди цикъл избеснявам за сладко, но се научих да се контролирам и спрях да приемам нещата драматично.
сори за дългия пост, ама нали ми е болна тема

Puppito
12th April 2007, 13:58
според мен повлияването от противозачатъчните (като превенция срещу нередовен цикъл, хормонален дисбаланс, кисти на яйчниците, билезнен цикъл и т.н.) е строго индивидуално. при мен например диането действа чудесно но само докато го пия. спра ли го всички проблемик се появяват наново. единствено (и слава Богу) ми изезнаха кистите на яйчниците. но за редовност на цикъла да не говорим, камо ли пък за по-малко болезнен цикъл. въвъ всеки случай, мисля даже че съм го писала и преди, не прекалявайте с продължителна употреба на противозачатъчни, дори и при условие, че ги сменяте от време на време.

cranberry
12th April 2007, 15:30
при мен например диането действа чудесно но само докато го пия. спра ли го всички проблемик се появяват наново. единствено (и слава Богу) ми изезнаха кистите на яйчниците.
строго индивидуално е, съгласна, но някои от последиците са повсеместни, хехе.
а защо ли след спиране на диането цикълът пак е нередовен? щото хормоните създават изкуствен цикъл и имитират овулация. от колко време не пиеш диане? и прегледа ли се дали няма рецидив на кисти? дано няма, ама аз не го пих 3 месеца - цикъл никакъв, 3 пъти ме гледаха на видеозон през седмица - 1вия път (след месец без диане) нямаше кисти, следващия път се бяха появили и 3тия път - вече яко бяха пораснали, тапак съм на диане

Puppito
12th April 2007, 16:50
ами пия го от 8 години. тва вече съм го писала някъде из форума. спазвала съм си задължителните почиеки. не го пия от два месеца. ходих на преглед - нищо ми няма (слава Богу). другия месец пак ще ходя.

ADA
12th April 2007, 17:38
Егати това означава ли, че не се лекуваме, а просто докато ги пием кистите изчезват, и после пак се появяват.Направо не знам, много ми е притеснено ей.Аз точно заради тези пусти стрии, защото цицките ми и сега са си големи и ако кожата се разтегне още - лелле.Моля пишете на всички ли ви пораснаха цицките и дали при всички повлиява на настроенията.И пак ще питам специално за тези мойте дали някой ги е пил.Много ви благодаря момичета.

Slyn4islava
12th April 2007, 20:35
3 пъти ме гледаха на видеозон през седмица - 1вия път (след месец без диане) нямаше кисти, следващия път се бяха появили и 3тия път - вече яко бяха пораснали, тапак съм на диане
Напоследък много често ми се случва да говоря с жени, които са на лечение с Глюкофаж, точно заради поликистозни яйчници.Glucophage (http://www.steadyhealth.com/encyclopedia/Glucophage) обикновено се използва за лечение на диабет, но според последни наблюдения и за поликистоза. Попитай твоя доФтор пък може и да е добро решение, вместо хормоналните таблетки?

Puppito
13th April 2007, 09:00
Егати това означава ли, че не се лекуваме, а просто докато ги пием кистите изчезват, и после пак се появяват.Направо не знам, много ми е притеснено ей.Аз точно заради тези пусти стрии, защото цицките ми и сега са си големи и ако кожата се разтегне още - лелле.Моля пишете на всички ли ви пораснаха цицките и дали при всички повлиява на настроенията.И пак ще питам специално за тези мойте дали някой ги е пил.Много ви благодаря момичета.
ами и аз не знам вече. надявам се да съм ги излекувала веднъж завинаги, ама ще се разбере поне след половин година според мен. поне аз такъв срок съм им дала (за кистите става въпрос) да покажат че са се излекували :roll: иначе не мога да кажа че съм станала мацка с голееми цици или че са порастнали заради употребата на диане.
за настроенията - по-скоро честа смяна в настроенията ми настъпва непосредствено преди менструация и аз това го причислих към ПМС.

diapan
13th April 2007, 09:43
Вчера гинеколожката ми предложи да започна да пия противозачатъчни "профилактично". По принцип нямам проблеми с ячниците или с нередовен цикъл, но според нея по време на такъв курс с противозачатъчни ячниците си "почиват" и това е най-добрата превенция срещу ракови образувания (освен бременността :lol: ). Аз още се чудя дали да ги започна, може би ще се навия и заради положителния ефект върху кожата.
Колкото до кистите, самите яйчници се свиват по време на прием на противозачатъчни, а с тях вероятно и кистите :2016: .

Puppito
13th April 2007, 10:48
какво значи профилактично? ако си водиш редовен полов живот и започваш да ги пиеш като някакъв вид превенция - ок,ама ей така без причина моят съвет е да не го правиш. при положение че няма някаква основателна причина мисля че е безмислено да се тъпчеш с някв лекарства и още повече хормони.

diapan
13th April 2007, 13:17
Редовен полов живот водя, но целта на противозачатъчните (поне основната :wink: ) няма да е превенция. Абе да ти кажа и на мен ми прозвуча малко странно, но тя е много добър професионалист пък и беше доста убедителна, а аз трудно се хващам на такива неща. Вече втори лекар ми казва, че ако пия 6 месеца хапчета ще ми се отрази много добре на кожата, цикълът ми ще е по-лек (по принцип е бая обилен) и...........едва ли не било полезно :?. Даже първият ми беше изписъл конкретно Жанин, но аз не го пих. Така или иначе и да реша да го пия ще е за кратък период от време. Оффффф, имам време до вторник да си помисля...

Puppito
13th April 2007, 13:50
Всъщност сред противозачатъчните най-общо да ги наречем Диането е „най-безвредно”. Пък и ако си го пиеш само 6 месеца както ти казваш не виждам кой знае какъв проблем. Е, разбира се кожата ти ще се подобри много, цикълът ти определено ще се скъси (при мен продължава 3 дни), няма да е толкова обилен, пъпки почти няма да ти излизат. Аз подхождам така остро (за което се извинявам ако съм те обидила), защото го пия вече много дълго време и изведнъж се стреснах, сещайки се за всички нежелателни (евентуални,но все пак съществуващи) последствия от прекомерно дългата му употреба. И затова гледам да предпазя всички :D

diapan
13th April 2007, 14:04
Изобщо не си била остра и не си ме обидила, даже предполагам, че на твое място бих реагирала по същия начин :D . Я ми кажи трябва ли да спра цигарите, ако реша да пия хапчета? От това, което чета, май не е много фатално ако не ги спра съвсем. Аз не съм страстен пушач, но седна ли на маса вечер - е не мога без цигара :cry: !

Puppito
13th April 2007, 14:43
абе, то в указанията пише и да не пиеш и не знам си кво да не правиш. обаче понеже аз много обичам да си пийвам и пуша и още преди да започна да ги пия се консултирах с гинеколожката ми и тя каза, че изобщо даже не е фатално. и аз си се забавлявам :1242:

diapan
13th April 2007, 14:48
и аз си се забавлявам :1242:
Само такаааааааа :lol: :girl_dance:

П.П. И аз ще питам във вторник, като отида при мойта, но мисля, че наистина не е фатално.

Puppito
13th April 2007, 14:57
еми жива съм след толкова опаковки изпити + уиски + мнооооооого цигарки 8)

diapan
13th April 2007, 15:03
:2002: :girl_kiss2:

ADA
13th April 2007, 16:37
А на мен ако знаете какво ми се случи днес! Нали ви писах че ми изписаха противозачатъчни защото ми "откриха" поликистозни яйчници,а пък днес друг лекар (според мен и не само според мен по-добър) ми погледна снимките на ултразвука и ми каза че поликистоза няма!!!!!И сега на кого да вярваш, какво да правиш направо незнам.Всъщност каза ми че щом съм почнала да пия хапчетат да не ги спирам, но нямало поликистоза. :shock:

apoklistika
13th April 2007, 16:45
Колкото и тъпо да звучи, консултирай се с още един лекар.
А иначе е прав, щом си ги почнала, изкарай месеца.

ADA
14th April 2007, 13:23
Да и аз това мисля да направя, дори съм говорили за още двама лекари,колкото и смешно да звучи, но пък си е сериозна работа.А иначе ги пия вече трети ден (как звучи само) но не се чувствам зле, може би е още рано де.

apoklistika
14th April 2007, 13:56
То не е задължително да се чувстваш зле :lol:
Аз съм пила противозачатъчнми доста години, нито ми е било зле, нито съм надебеляла от тях, ама и циците не са ми порастнали :lol:

Някаква_Такава
14th April 2007, 14:16
Ама как така ви ги предписват тия хапове без никакви изследвания??? :shock:
Моя доктор ми направи пълни кръвни, хормонални и ултрашал изследвания, после ми каза, че противозачатъчните задължително се предписват съобразени с възрастта, теглото и други фактори. Аз например имах акне, затова ми изписа хапчета специално срещу този проблем. И след 3-6 месеца задължително те пита има ли странични ефекти - преждевременна менструация, проблеми с теглото, болки, какво ли не съм чувала. Ако да, ти предписва други. При всеки човек различните противозачатъчни имат различно действие. Така че е несериозно да питаш "от какво ще ми пораснат гърдите". Макар че моите ми пораснаха (малко) от моите хапове. :1252:
Кати,мисля че ти е правил изследванията заради акнето -за да установи дали не е на хормонална основа
Във всички други случаи ,квото са видяли и чули ,че е последен писък на модата в медицинската конференция ....хоп Я пробвай това

ХИХИХХИ и аз пробвах да си увелича гърдите с противозачатъчни ...
Познайте дали успях .... :lol:

kami03
14th April 2007, 16:47
Ам,а Логест някоя пила ли е и какво мислите за тях?Защото на мен ми ги предписаха заради киста в яйчника иии доколкото знам са най-нискодозираните в България(а може и да не сам прочела правилно,из нета го пишеше някъде).Трябва да ги пия 3 месеца.Иначе съм на 13.Ъъъ и в листовката пишеше нещо за цигарите,не съм се консултирала с гинеколожката за това,но на мен не ми влияят зле самите хапчета,комбинирани с цигари.Само първия път като го изпих ми беше мн зле,но сега вече съм си добре. :D

cranberry
14th April 2007, 17:57
Егати това означава ли, че не се лекуваме, а просто докато ги пием кистите изчезват, и после пак се появяват.
за съжаление, да.
Puppito, ами значи не си ги спряла окончателно, а само почиваш? на какви интервали викаш "задължителните почивки"?
Slyn4islava, благодаря, ще проуча въпроса. ина4е с диането аз пия и СИОФОР 850, което пак е за диабетици - мисля, че е зарегулиране нивата на инсулина или нещо подобно

ADA
14th April 2007, 20:49
Аз някъде бях чела че ако не се лекува поликистозата, се уголемяват яйчниците, освен това какво става ако не се лекува, някой знае ли?Щом като противозачатъчните не ги лекуват, то излиза, че е нелечимо?

cranberry
15th April 2007, 12:51
Аз някъде бях чела че ако не се лекува поликистозата, се уголемяват яйчниците, освен това какво става ако не се лекува, някой знае ли?Щом като противозачатъчните не ги лекуват, то излиза, че е нелечимо?
хаповете помагат, ако не се пият, води до безплодие. моите лекари ми казват, 4е като родя 1 дете , щели да се оправят нещата... божа работа.

ADA
15th April 2007, 13:25
Еми а дано! :D

alica
2nd July 2007, 13:52
След колко време от първоначален прием започват страничните ефекти ? :cool:

katie
2nd July 2007, 13:53
Зависи от страничните ефекти. Кажи какво те интересува по-точно.

alica
2nd July 2007, 14:00
нервност и промяна в настроението. :cool: пия Ясмин

Puppito
2nd July 2007, 14:01
нервност и промяна в настроението. :cool: пия Ясмин
от колко време ги пиеш? не е задължително от тях да ти е така. иамш ли някакъв друг фактор който евентуално би оказал влияние - повече от обикновената доза стрес например?

katie
2nd July 2007, 14:02
Ами с Ясмин нямах такива проблеми. с Neu-Eunemin-a имах депресивни състояния и рев, това го бях писала някъде. Незнам кога почнаха, аз някъде 3 месеца след като ги вземах установих връзката м/у тези състояния и хапчетата.

alica
2nd July 2007, 14:04
Пупи, пия ги от 5дни. и на мен ми се струва, че може да си въобразявам. пък и тук четох за страничните ефекти и започнах да припознавам някой :cool:

Puppito
2nd July 2007, 14:07
Алиске, стига си си ги внушавала :girl_kiss2: за ясмин съм чувала доста добри отзиви. пък и е ранко да се проявяват странични ефекти. поизчакай поне 10-14 дни. така съм чувала :roll:

alica
2nd July 2007, 14:09
Вътрешно се противя срещу всички хапчета по дифолт ..., ама като няма начин ще ги пия. А и ще поспра с информирането на всяка тема и събиране на инфо :D

katie
2nd July 2007, 14:12
5 години са доста време. Питай гинеколога си дали е възможно чак сега да имаш странични ефекти. Макар че аз моята Жулиетта си я пиех 2 години преди да почнат да ме болят гърдите. После ги смених, ама същия x... и пак ги спрях :x Та сега я караме по метода "Пaай се!". :?

alica
2nd July 2007, 14:13
Кати, мацко 5дни са :D :2020:

Puppito
2nd July 2007, 14:13
5 години са доста време. Питай гинеколога си дали е възможно чак сега да имаш странични ефекти. Макар че аз моята Жулиетта си я пиех 2 години преди да почнат да ме болят гърдите. После ги смених, ама същия x... и пак ги спрях :x Та сега я караме по метода "Пaай се!". :?
5 дни, мари, где ги видя тия години? :girl_haha:

katie
2nd July 2007, 14:15
:lachen: :lachen: :lachen: Ох... голяма съм заспа!
Е, да речем че съм го обяснявала за някои които ги пие от 5 години. Ама това с гинеколога си важи и за теб.

alica
2nd July 2007, 14:23
Гинеколог ми ги изписа. :cool:

katie
2nd July 2007, 14:28
Имах предвид него да го питаш. Ама поизчакай малко, изпий първата упаковка (3 месеца), ако още забелязваш симптоми смело говори с него. Друг е въпроса, че той не може да направи друго, освен да ти предпише противозачатъчни с по-малка концентрация на хормони, и да види дали по ти понасят. И така до безкрай... :?

alica
2nd July 2007, 14:31
Мен това ме притеснява.... обаче ми каза поне 6м да ги пия, а най-добре година. за това, от което ме лекува. :cool:

apoklistika
2nd July 2007, 14:36
Алиса, само не си внушавай, заради това, че на много хора им действат така. Наистина понякога прекалено много то информация влияе зле :lol:
Не всички реват, болят ги гърдите или им растат дупетата от противозачатъчните :lol: аз никога за толкова години не съм имала нито един страничен ефект. Тъй че си внуши, че е най- вероятно от стреса и просто имаш нужда от почивка :2020:

katie
2nd July 2007, 14:43
Мдаа, ама моите гърди вярно ме болят. :?
Преревах му на моя доктор вече, каквато съм си паника, той на мамографии ме праща, на ултрашалове, нищо не виждаха. Боли много локализирано точно от вътрешната страна на дясната гърда. Не е болка за умиране, но си е ocезаема. Най-вече при натиск - като спртувам и лягам на пода, или при секс... абе гадно е. И като спра хаповете, веднага минава. Миналия месец след 2-месечна пауза почнах едни други хапове, ама на първата седмица пак почна болката. И не си взех втора упаковка. Засега не съм ходила на доктор, какво може да направи той?

apoklistika
2nd July 2007, 14:55
Знам бе мило, не казвам, че всичко е внушение, просто при Алиса спорд мен е прекалено рано за каквито и да е отзиви.
Доктора не знам какво може да ти каже- по моите скромни наблюдения, каквото и да ти изпише, все тая, просто си чувствителна явно към хормоните... ама пък питай го, може и да има вариант... А мислила ли си за нещо от рода на тия лепенки Евра, що не го питаш за тях

Puppito
2nd July 2007, 14:58
Знам бе мило, не казвам, че всичко е внушение, просто при Алиса спорд мен е прекалено рано за каквито и да е отзиви.
Доктора не знам какво може да ти каже- по моите скромни наблюдения, каквото и да ти изпише, все тая, просто си чувствителна явно към хормоните... ама пък питай го, може и да има вариант... А мислила ли си за нещо от рода на тия лепенки Евра, що не го питаш за тях
точно си мислех за тях. моята колежка е с такива и няма никакви оплаквания. има ли някой друг отзиви?

katie
2nd July 2007, 15:04
Лепенките не действаха ли на същия принцип като хапчетата? :roll:

Aз го питах моя лекар за Персона-та, той ми вика - "това е най-сигурния начин да забременееш". Говорихме си с него за най-различни методи, ама той каза че от хаповете нямало по-сигурно и ме убеждава всеки път. Най-интересното е, че аз от 6 години съм на хапчета, тук-таме с прекъсвания, и с изключения на ония 3 месеца с Neu-Eunemin-а никога не съм имала странични ефекти, болки, и.т.н. Затова когато започнаха да ме болят гърдите, последното нещо за което си помислих бяха хапчетата. Ама те се оказаха мръсниците... :?

apoklistika
2nd July 2007, 15:08
Пак са на същия принцип, да, ама съм чувала от хора, които са ги употребявали, че с лепенките нямат страничните ефекти, които имат с хапчетата. Макар че аз лично не мога да си представя в тия жеги сега как би издържала тая лепенка една седмица на кожата ми, без да падне, при положение, че се къпя 2 пъти на ден и се потя нон стоп рез останалото време :?

Celine
2nd July 2007, 15:09
Пупи, пия ги от 5дни. и на мен ми се струва, че може да си въобразявам. пък и тук четох за страничните ефекти и започнах да припознавам някой :cool:
:lol: аз затуй не ги чета . 5 дена ми се виждат малък период Алиска.
По темата , при мен тези странични ефекти ги е нямало. Дори и при скапания Цилест от който имах малък ефект на поокосмяване, за 3месечен прием, затва го спрях.
От другите само ц*иц*те ми да порасваха. Което си Ефект :lachen:

alica
2nd July 2007, 15:12
От другите само ц*иц*те ми да порасваха. Което си Ефект :lachen:
:girl_kiss2: ама и той не беше след 5дни :2055:

Celine
2nd July 2007, 15:16
:girl_kiss2: ама и той не беше след 5дни :2055:
Определено не беше :2055: :2055: :2055:

Legally Blonde
2nd July 2007, 16:22
Да ви попитам, момичета - чували ли сте за т.нар. вагинален пръстен? Nuvaring му е името и в нета чета доста добри отзиви (стига да не са ПР акция, де). Скоро ще обсъдя темата с гинеколога си, защото за мен са противопоказни хормоналните контрацептиви, а от презервативи задължително правя алергична реакция с течение, парене и втрисане (говоря сериозно). Та в тези пръстени нивото на хормоните било много малко, поставяли се за 3 седмици и се сваляли за 7 дни - колкото да дойде цикъла. Не ми стана ясно, обаче, дали ги слага гинеколог (което ми звучи логично) или самите жени.
Второто нещо, което ме вълнува е някоя от Вас има ли отзиви от вагиналните таблетки. Не мисля да ги използвам като основно противозачатъчно средство, а само като допълнение към прекъснатия полов акт. Ще се радвам ако споделите лични впечатления или наблюдения, а аз като се видя с лекаря си ще докладвам! Мерси предварително!

heni
9th July 2007, 13:55
Ам,а Логест някоя пила ли е и какво мислите за тях?Защото на мен ми ги предписаха заради киста в яйчника иии доколкото знам са най-нискодозираните в България(а може и да не сам прочела правилно,из нета го пишеше някъде).Трябва да ги пия 3 месеца.Иначе съм на 13.Ъъъ и в листовката пишеше нещо за цигарите,не съм се консултирала с гинеколожката за това,но на мен не ми влияят зле самите хапчета,комбинирани с цигари.Само първия път като го изпих ми беше мн зле,но сега вече съм си добре. :D
Здравей
мила,аз съм на 33г.,вземам Логест от 8 дни,и имам странични действия.Това са гадене,кафиникаво течение-по принцип цикъла ми е от 4 до 5 дни,а сега това течение продължава.Сега се обадих на гинеколога си и той
ми каза да изпия още едно хапче,т.е.2 за деня.Получавало се няакакъв хормонален дисбаланс.Аз също имах киста на единиа яайчник кояато се спука преди да ги започна.Каза ми че тези лекарства ще оправят нещата.Имам и болки в момента,нещо като придърпване на десниа яйчник.Ако не се чувствам добре и занапред,смятам да ги спра.А за цигарите,в листовката пише,че са опасни за жени над 35г.Дано всичко е наред,успех на всички ни :!: :!: :!:

sara81
11th July 2007, 20:28
Да ви попитам, момичета - чували ли сте за т.нар. вагинален пръстен? Nuvaring му е името и в нета чета доста добри отзиви (стига да не са ПР акция, де). Скоро ще обсъдя темата с гинеколога си, защото за мен са противопоказни хормоналните контрацептиви, а от презервативи задължително правя алергична реакция с течение, парене и втрисане (говоря сериозно). Та в тези пръстени нивото на хормоните било много малко, поставяли се за 3 седмици и се сваляли за 7 дни - колкото да дойде цикъла. Не ми стана ясно, обаче, дали ги слага гинеколог (което ми звучи логично) или самите жени.
Второто нещо, което ме вълнува е някоя от Вас има ли отзиви от вагиналните таблетки. Не мисля да ги използвам като основно противозачатъчно средство, а само като допълнение към прекъснатия полов акт. Ще се радвам ако споделите лични впечатления или наблюдения, а аз като се видя с лекаря си ще докладвам! Мерси предварително!
здравей!за вагиналния пръстен не мога да ти дам мнение,но за таблетките мога-за мен са отвратителни.аз ги ползвах за същото,за което и ти искаш -като допълнителна предпазна мярка.за това им действие -добре,но като си ги сложиш те не се разтварят напълно,а се получава като бял пясък,който като правите нещо и те протърква ужасно, :evil:, а сигурно и партньора.поне при мен беше така.мноооого неприятно.знам,че има и гел или паста със същото действие,но не съм ги пробвала.те може да са по-добри:)

Arielle
13th July 2007, 22:40
Абе момичета,я да ви питам нещо.
Вие на какъв период правите почивка,и за колко време?
Аз си мислех,че почивка се прави на 1 година,а гинеколожката ми каза съвсем наскоро,че е добре на 6 месеца за по 2-3 месеца.Е КЪВ Е СМИСЪЛЪТ?!?!.
Днес започнах 10ата опаковка..Предстои ми лято с приятеля,знаете как е,искам всичко да е по график и не м исе искаше точно сега да прекъсвам.Споделете опит,моля ви,че малко съм се панирала..

Arielle
13th July 2007, 22:41
п.с. ччувствам се зверски невежа,тъй че търпя критика по въпроса :oops:

apoklistika
13th July 2007, 23:14
Доколкото знам, на 6 месеца по 1 месец. Макар че според много лекари при по- новите таблетки може и по- рядко да се прави почивка.
Аз съм пила и много по- дълго без да правя пауза и нищо не ми е ставало.

Celine
14th July 2007, 12:03
На листовката на тези които съм пила 5 години пише че се прави 1 почивка годишно, гинеколожката ми каза 1 цикъл . т.е 2 месеца без хапчета. Не мисля обаче че е проблем ако пиеш още 2 опаковки след като си изпила 9 , ако се чувстваш добре. Поне аз съм го правила, не ми е било проблем.

apoklistika
14th July 2007, 12:36
Защо два месеца? Един цикъл е 28 дни- 1 месец?

Arielle
14th July 2007, 20:53
да,и аз нещо не разбрах това с цикъла
:roll:

Celine
14th July 2007, 21:05
Не се изказах май много точно . трябва един цикъл да ти дойде като преди него и след него не пиеш хапчета > изпиваш последното хапче - след няколко дена ти идва , но не започваш хапчетата, изчакваш още един път да ти дойде , и чак със следващият ги почваш отначало противозачатъчните. 2 месеца тоест не пиеш хапчета.
Така ми обясни на мен - поне за тези таблетки които използвах аз.

Arielle
15th July 2007, 12:37
:2051: тва кво ше рече? 2 месеца на презервативи :sick:

Nata6ka
15th July 2007, 20:11
аз съм пила Ясмин 3 месеца, но напълнях ужасно много от тях, в крайна сметка се оказа, че ми идвали повечко хормоните в тях и ги спрях... :? Сега си карам по стария метод... :lol:

ninsyyy
12th August 2007, 11:46
Привет на всички :D на 18 години съм и искам да понапълнея малко обаче нищо не ми се лепи.. интересува ме дали ако отида на генеколог да ми предпише подходящи противозачатачни, за да постигна желанието си е добър вариант или да продължавам да се мъча с мн мн папане :roll:

apoklistika
12th August 2007, 12:09
Не, пълна глупост е това, дето си го измислила. Кила не се качвам само с ядене, а с трениране.

Celine
12th August 2007, 13:06
Продължавай с папане и тренировки .

Мария Василева
12th August 2007, 13:47
Кила не се качват само с ядене, а с трениране.защото мускулите тежат повече! А и тренировките те поддържат в по-добра форма. :2006: но не става от днес за вчера :1246:

ninsyyy
12th August 2007, 16:17
и на мен ми се струваше доста рисковано тoва с хапчетата ама е хубаво да чуеш и трето мение :D миси мн за вниманието {}{}{}

Skarlet
13th August 2007, 23:05
Искам да попитам е какво означава противозачатъчните да се пият в един и същ час. Аз "официално" ги пия в 22:00, но често се случва да ги изпия в 21:45 или 22:20 - дали това ще се отрази по някакъв начин? Трябва ли да съм супер точна всеки път?
Вече пия Ясмин един месец и засега нямам странични ефекти.

alica
13th August 2007, 23:14
Абе и аз не знам какво точно значи, но лекаря каза - като антибиотик в един и същи час и да гледам рядко да се разминава .... и алармата навита и звъни и така е в един и същи час...

Celine
14th August 2007, 07:09
Skarlet плюс минус 1 час , не е проблем. Чак пък да цепим минутата , няма нужда.

alica
14th August 2007, 07:43
А знаете ли с какво точно вредят цигарите? Пише, че не трябва да се пуши... За алкохола ясно, ама цигарите на какво пречат?!?! :(

Renkata
14th August 2007, 07:48
:? Цигари да не се пушат, алкохол да не се пие, остава и :1210: да забранят в листовката и ...егати противозачатъчните, можем да лягаме да мрем :roll:

alica
14th August 2007, 07:51
:? Цигари да не се пушат, алкохол да не се пие, остава и :1210: да забранят в листовката и ...егати противозачатъчните, можем да лягаме да мрем :roll:

:2055: :2055: :2055: и с директен полет към рая :dupeta: се засилваме :D :D :D

estrella
14th August 2007, 10:22
Ам,а Логест някоя пила ли е и какво мислите за тях?Защото на мен ми ги предписаха заради киста в яйчника иии доколкото знам са най-нискодозираните в България(а може и да не сам прочела правилно,из нета го пишеше някъде).Трябва да ги пия 3 месеца.Иначе съм на 13.Ъъъ и в листовката пишеше нещо за цигарите,не съм се консултирала с гинеколожката за това,но на мен не ми влияят зле самите хапчета,комбинирани с цигари.Само първия път като го изпих ми беше мн зле,но сега вече съм си добре. :D

Ками, пих Логест в продължение на две години. Да, най-нискодозираните са и нямах никакви проблеми с тях, но то зависи от отделния организъм. Нормално е първия месец да ти е малко кофти, каквото и да пиеш. А това за цигарите и аз не го знам точно, но казват, че вредят. Още една причина да спрем да пушим:)

apoklistika
14th August 2007, 11:15
Мисля, че цигарите имат връзка с това, че никотина стеснява кръвоносните съдове, май и хапчетата влияят в тази посока, ама не съм много сигурна, може и да си съчинявам :lol:

Puppito
2nd September 2007, 20:18
някой пил ли е тези противозачатъчни - Lindynette 20 (http://antikoncepce.zizkov.net/lindynette_20.html).изписаха ми ги вчера като "най-новите,най-леките".

Babri
3rd September 2007, 10:29
Една приятелка ги пи преди известно време и беше много доволна :D

petyaaaa
4th September 2007, 11:08
Здрасти! :) Ти си писала през юли, но все пак - да споделя и аз :wink:

Абе момичета,я да ви питам нещо.
Вие на какъв период правите почивка,и за колко време?
Аз си мислех,че почивка се прави на 1 година,а гинеколожката ми каза съвсем наскоро,че е добре на 6 месеца за по 2-3 месеца.Е КЪВ Е СМИСЪЛЪТ?!?!.

Смисълът е, че това са хормони и те се трупат в организма. А това е вредно (да не говорим, че след продължителна употреба доста по-лесно се образува целулит :( ). Именно затова разработват все повече противозачатъчни с ниска доза хормони. Това е и причината да се правят почивки. Моята гинеколожка ми каза на всеки 8-9 месеца, по 2-3 месеца почивка. Според мен няма някакъв точен график - пиеш 9 опаковки и после изпускаш точно 2! Но горе долу да има поне 1-2 месеца почивка в годината. Ако се пада в момент, когато не ти е удобно, изчакваш и правиш почивката след това. Аз съм пила и година и половина без почивка, нищо ми няма, но все пак не е хубаво.

snejinkata
10th October 2007, 17:19
Преди около година и половина смених логеста с диане 35, защото имах проблеми с кожата.Обаче сега пък спирам и диането защото се промени гъстотата на цикъла ми и лекарят ми каза,че е от хапчетата.Имам още 7 хапчета да изпия и крайй!Ама аз се притеснявам дали няма да ми се появят пак пъпчици като спра хормоните???Как мислите???А относно надебеляването- може ли като ги спра тогава да непълнея???

snejinkata
10th October 2007, 17:21
олеее ама вие за какви почивки говорите!!Аз от 5 години не съм ги спирала и за месец!!!Вредно ли е? На мен лекар ми е казвал, че това за почивките било глупост!!Каза ми като искам бебе само тогава да ги спирам

Magikka
11th October 2007, 09:35
Не знам дали е точно по темата, но сестра ми преди около 2-3 месеца получи тромб в някаква главна вена на единия крак. Мисля, че се води тромбофлебит, а тя е на 24...в смисъл не е нормално...лежа в болница и в общи линии беше на легло близо 3 месеца, а сега две години трябва да пие хапчета и всеки месец да се реди с бабите за изследвания за протромбиново време(ако не се лъжа) и според лекарите това е страничен ефект от противозачатъчните (тя пиеше Ясмин)... разбира се при всеки е строго индивидуално, но именно заради това според мен е задължително да се направят предварителни изследвания преди да се изпишат каквито и да било противозачатъчни, за да се разбере кой към какво е предразположен.

Izabo
11th October 2007, 10:56
Magikka, а сестра ти пуши ли? Защото това оказва влияние, както е обсъждано по-горе, точно в тази насока....
Дано сестра ти се оправи бързо! :D

Magikka
11th October 2007, 11:09
НЕ пуши и почти не пие....

Izabo
11th October 2007, 11:28
Лошо, че се е получило така.... :cry: То май пише, че е повишен рискът по принцип..и особено (а не само) при пушачките...Не знам дали може да се говори и за предразположеност...(ако в семейството има подобни случаи..).
На листовките пише толкова много неща, а лекарите въобще не те предупреждават... :(
Дано всичко се оправи бързо!

CREAMpie
11th October 2007, 12:18
Да споделя и аз това, което знам. Пия противозачатъчни от година и малко, започнах с Диане, заради поликистоза, много добре ми понасяше, кожата ми се изчисти, сега от 2 месеца съм на Ясмин. Не съм правила почивка, защото гинекологът ми каза, че нямало нужда, спомена думи като нискодозирани, съвременни схващания, хм, не знам, може би трябва да се консултирам с още някой. Значи, като цяло не съм имала странични ефекти, освен промени в настроението и депресивни състояния. Поразрових се и в медицинска литература прочетох, че при употребата на противозачатъчни организмът изпитвал недостиг на витамините В1, В2, В6, В9, мисля още В12, С и Е. А тези витамини от група В, специално В6, били много важни за нервната система и при липсата им човек се депресирал. Затова си взех и пия бирена мая като хранителна добавка. В резултат съм постоянно засмяна, шегувам се, не знам, ще видим, ако не помогне поне няма да навреди, че и без това не се храня много здравословно.
Magikka, кофти за сестра ти, наистина може противозачатъчните да са го провокирали, лекарите подхождат малко небрежно май. Мен не са ме питали за никакви заболявания като ми ги изписваха, после прочетох на листовката в колко случаи били противопоказни.

snejinkata
14th October 2007, 12:33
Въпросът ми е към тези, които са пили Диане 35 заради проблеми с кожата на лицето. След няколко дена ги спирам вече и имам притеснения дали ще се появят пъпки пак(сега кожата ми е в доста добро състояние).То ще се види като ги спра де, ама да питам някой има ли впечатления!!Ще полудея ако ми се развали кожата!!Ужассс

Puppito
14th October 2007, 17:04
ами на мен лично ми се разваляше кожата всеки път когато ги спирах. :( което не значи че при теб ще е така :D

CREAMpie
15th October 2007, 18:42
На мен също кожата ми беше по - чиста с Диане, като че ли пак почнаха да ми никнат пъпки, гррррр, много кофти, но по - добре е като цяло

Divinemouse
17th October 2007, 21:08
Пиех в продължение на 3 години Диане 35 ,и на всеки 6 месеца почивах.Май месец тази година щях да умра от недостиг на въздух.Оказасе че на пушачите не им действат добре и доктора ми каза или спираш цигарите или хапчетата,и понеже съм голяма пушачка след поредният неуспешен опит за спиране на цигарите -спрях хапчетата :)

snejinkata
3rd November 2007, 13:37
При спирането на противозачатъчните ппрокървява ли ви? Днес ми се случи на мен!!Спрях хапчетата преди 2 седмици и досега всичко беше ок, но днес ми прокървява! Аз по принцип си бях подготвена за нещо такова, защото все пак съм пила 5 години и предполагам , че организмът ще реагира по някавъв начин, но да попитам?? :?: Все пак не е нормално да ми е свършил цикълът преди 10 дена и сега пак??? Кажете??

Lilith
4th November 2007, 11:47
това не може да е менструално кървене... според мен, може би просто организма ти се настройва :roll: аз ги спрях миналия месец и вчера ми дойде (с малко закъснение), но не съм кървила преди това. До организъм си е.

четох преди време не помня къде, че когато взимаш хапчета, дори менструалното ти кървене не е менструация, защото то е нужно да се изхвърли неоплодената яйцеклетка и т.н. , а хапчетата подтискат оволацията :arrow: на практика няма узряла яйцеклетка. В статията пишеше също, че докато пиеш противозачатъчни ако искаш може и изобщо да не ти идва :shock: :shock: само трябва да пиеш опаковките една след друга без почивка, което мн ме потресе... не може от това да няма последствия, нали?? :evil:
Пишеше и още нещо, което ми се видя малко абсурдно. В началото лекарите разработващи противозачатъчните ги направили така, че жените да имат кървене между 2 опаковки, за да им се вижда възможно най-естествено и да са по-склонни да ги пият, иначе било напълно излишно да им "идва" . :shock:


А по темата, аз пиех 1 година Логест. В началото усещах напрежение в гърдите, не беше мн приятно. Само, че явно с времето свикнах и това изчезна... Бях напълняла с около 4 кг. само че ми се струва, че по-скоро се оправдавах с хапчетата, а всъщност аз си бях виновна :oops: за 4-5 месеца си върнах нормалните килограми.

И така сега правя почивка... само се чудя колко дълга да е ... :roll:

opop
18th May 2008, 18:41
Привет!
Имам въпрос за дамите, пиещи Yasmin.
Случва ли ви се междинно кървене, защото на мен няколко месеца ми се случва. Примерно миналия мисля, че нямах, но когато трябваше да ми дойде, ми дойде нещо много мижаво, а сега сам на 2/3 от опаковката и пак получих кървене (не много слабо, но не и много силно).
Та някой със сходни проблеми?

Divinemouse
19th May 2008, 10:36
Привет!
Имам въпрос за дамите, пиещи Yasmin.
Случва ли ви се междинно кървене, защото на мен няколко месеца ми се случва. Примерно миналия мисля, че нямах, но когато трябваше да ми дойде, ми дойде нещо много мижаво, а сега сам на 2/3 от опаковката и пак получих кървене (не много слабо, но не и много силно).
Та някой със сходни проблеми?
Аз бях така и след 2 месеца ги спрях. :roll: Доктора ми каза че така ще е само първите месеци но аз се отказах.

opop
19th May 2008, 14:15
То направо в момента си ми е като истински цикъл, а ми остават още 6 хапчета :girl_cry:

Divinemouse
19th May 2008, 15:48
То направо в момента си ми е като истински цикъл, а ми остават още 6 хапчета :girl_cry:\

Аз затова ги спрях...Доктора какво ти казва..

Марулка
19th May 2008, 15:51
Май аз в това отношение съм била късметлиика,защото ги пия 5 год.и никога не съм имала никъкви проблеми.Найстина се консултирай с доктор!

opop
19th May 2008, 15:57
Ух ми чак в събота (то той и без друго докато не ми свърши не може да ме прегледа)...Тъпото е, че не ми е първи/втори/трети месец, а ги пия от ноември...по-миналия месец пак така ми беше май...нещо пролетта, нещо вариации в часа на прием...или просто така ми действат...

Jonito
20th May 2008, 22:38
Пия Диане вече от месец и получих болки в гърдите.Незнам на какво се дължи този проблем,но гръдната ми обиколка се е увеличила с 6см,преди това бе6е 94,а сега е 100.Храня се изключително здравословно и няма начин да съм напълняла.Боли ме при всяко докосване.Някой да е получавал такъв страничен ефект?Наистина незнам какво да правя,не ми се иска да ги сменям,за6тото така се чувствам като опитно зайче.Гинеколожката ми ги преписа,заради нередовн цикъл и много ми се иска да го регулирам,но тази болка не се търпи!

Celine
21st May 2008, 08:22
За нередовен цикъл могат да се пият всички противозачатъчни.
Ако пък ги ползваш с цел предпазване от забременяване, доколкото съм информирана има хапчета които дават много по висок процент сигурност от Диането. То е специфичен продукт - най често го предписват при хормонални проблеми или поликистоза на яйчниците.

Напълнява ли си или не си ?

Това с гърдите се получва при тези хапчета. Порастването аз го имам за + :2035:
Но ако те болят нетърпимо , може би трябва да се консултираш с гинеколожката си за смяна на Диането.
Пила съм 2 противозачатъчни продукта - Цилест и Мерсилон - ит от двата гръдната ми обиколка нарастна ( от 1ви повече + че ме боляха повече )

Jonito
21st May 2008, 09:35
Не съм напълняла,по цял ден ям само плодове и зеленчуци,промяната не е в теглото ми,а в гърдите.По принцип винаги я усе6тах тази болка преди да ми дойде,но откакто ги пия имам усе6тането,че мъкна камъни в сутиена си.Мисля другата седмица да отида при моята гинеколожка да ме прегледа,за6тото и но6тем не мога да спя вече.Правиха ми кръвни изследвания и според тях ми предписаха диане и глюкофаж,но второто не го пия,защото по три хапчета на ден ще ми дойде в повече,тези лекарства само вредят вместо да ми помагат.

tarantulka85
21st May 2008, 12:36
Здравейте - искам мааалко да се оплача от Ясмин защото не мога да отслабна и азззз :? ПЪРВО ЗАПОЧНАХ ДИЕТАТА ЯПОНСКО ЧУДО- но 3-4 дена- БЕЗ ЕФЕКТ! После минах на Саут Бийч, наблягам на риба и салата-извара, яйца-даже киселото мялко отказах, ефекта е минимаален, да не кажа нулев! :shock:
Иначе гърдите ми порастнаха още повече- а аз и преди това си имах достатъчно :oops: И гледам и дупето ми понаедря... все такива "женствени форми" - в изобилие !! Мисля че е от хапчетата- просто досега съм виждала резултата от подобни диети, а сега и много трудно...
Искам да ги спра- дали е възможно. Пия ги от 2 месеца :o :cry: Чакам съвет и опит...

Марулка
21st May 2008, 13:06
Аз пак да се включа-преди 2 год. реших да направя почивка лятото 1 месец,и точно след 1 седмица се оказа че съм с 5 кг отгоре.След този месец започнах пак да ги пия и ако щете ми вярвайте но 5кг изчезнаха.Незнам сигурно нещо не ми е наред но дори и сега не смея да ги спра ,защото аз веднага напълнявам.

Jonito
21st May 2008, 15:20
Аз пак да се включа-преди 2 год. реших да направя почивка лятото 1 месец,и точно след 1 седмица се оказа че съм с 5 кг отгоре.След този месец започнах пак да ги пия и ако щете ми вярвайте но 5кг изчезнаха.Незнам сигурно нещо не ми е наред но дори и сега не смея да ги спра ,защото аз веднага напълнявам.
Какви противозачатъчни пиеш?

Марулка
21st May 2008, 15:21
Точно за Ясмин говоря.

Jonito
21st May 2008, 15:23
Имало ли е някави странични ефекти или всичко е било добре,защтото аз пия Диане и не се чувствам добре

tarantulka85
21st May 2008, 17:23
Doroteia,отколко време ги пиеше когато реши да направиш почивката? аз съм пила смо 2 опаковки, но точно тогава започнах и диета, а резултата не идва... амога да кажа че досега съм си отслабвала по това време без проблем- даже зимата бях по-слабааа :twisted: а сега е лято :shock:

Jonito
21st May 2008, 20:00
Някой да е чувал эа фиброаденома в следствие на противозачатъчни?

tarantulka85
21st May 2008, 23:15
какво е това ??? :? :shock:

Марулка
22nd May 2008, 08:17
Значи аз направих "почивката "без да се допитам до лекар и след това като го посетих му казах за тази "почивка" и отговора беше че тя не е нужна защото именно тези хапчета са доста пречистени и такава изобщо не е необходима.Не се получава натрупване в организма.От тогава такива почивки не съм правила.Сега отностно кг.да разкажа-започнах да ги пия горе-долу половин година след като родих.Аз като раждах бях 71кг-а преди това-55кг.Значи не мога да кажа категорично колко бях по времето когато ги започнах но горе-долу да съм била-65 .След половин година прием на хапчетата тежах-45.Пояснявам че отслабването не е от хапчетата(да не си помислите че си мисля че съм свалила от тях) спазвах диета и сега 3 год.след това съм си същите кг. без никога да съм имала-вариации в килограмите.

Jonito
22nd May 2008, 09:22
Хапчетата повишават апетита,но не са причина за неволно напълняване.Аз пия моите от един месец и се чувствам вечно гладна,за това ям само плодове и зеленчуци без никакви ограничения,в резултат на което съм свалила 2кг без да се тормозя от глад,както се получава при повечето диети.Положително или не и моят бюст е пораснал с 6см,което вече си е резултат от Диането.

Марулка
22nd May 2008, 09:26
Е явно аз съм единственната на която не и влияят така-не ми се повишава апетита.Дали не е защото ги пиеш от скоро?А може и просто да не са твоите най-подходящи хапчета.Те майче не са от най-пречистените.

Jonito
22nd May 2008, 09:34
какво е това ??? :? :shock:
Четох,че някава жена получила фиброаденома,което е раково образувание на гърдата и било нещо кошмарно,понеже нямало премахване.И най-лошото беше,че много други жени се оплакваха от същия проблем в един форум.Мен ме боли бюстът и не искам да поемам такъв риск,за това и се чудя дали да спирам хапчетата...

еМ ДжИ
23rd May 2008, 09:05
Мили момичета! Фиброаденома е естествена гънка на структурата на гърдата, вследствие на много бързо развиване на гърдите. На вид представлява бучка - все едно по-плътна структура, но е от самата гърда. Значи. На мен ми бяха казали, че имам фиброаденом, и ако искам, да отида да я оперирам, защото не пречи, но пък по-добре да се махне... така ми казаха, след като ми направиха мамография, биопсия и ехограф... Отидох да се оприрам, махнаха ми я и след като я бяха изследвали в патологията откриха ракови клетки. Т.е. не е било фиброаденома, а тумор - злокачествен. Фуброаденомът не е рак, но явно не го разпознават много добре кое какво е. Така че съветвам всички, които имат съмнения да отидат да се прегледат и ако имат бучка - веднага да я махат. За моята ми казаха, че се била образувала 2 години. (а тогава съм била на 21). Не искам да ви плаша.
Просто не си мислете, че за това заболяване сте твърде млади. Както всеки казва по телевизията - жените над 35 да ходят да се преглеждат. Аз знам за 5 случая на 21 - годишни момичета само във Варна.
По темата за качването и свалянето на кг - ами аз в момента съм на хормоно-терапия (т.е. спряна ми е функцията на яйчниците временно и все едно съм в критическата) АМи доста напълнях - 10 кг. Засега успях да сваля 5, но мнооого трудно. Така че, при всяко променяне на хормоналните нива, има движение на кг, най-често нагоре, но ако това качване на кг е причинено от хапчетата (в което съм убедена), е изключително трудно да се отслабне. Не може да се плува с/у течението - организма образува защитните мастни клетки. Хубавото е , че след спиране на приема, нормалните кг пак се връщат. Моето лечение, разбира се, е различно от обикновените противозачатъчни, но ми бяха обяснени така нещата за хормоните. аз ги споделям с вас като НЕ-лекар. Така че всяка, която се съмнява в нещо - да говори с лекаря си.

еМ ДжИ
23rd May 2008, 09:08
Четох,че ...
Не разчитай на това, което четеш - най-сигурен е лекарският преглед. Не се шашкай, всеки пише, каквото му падне. Аз говоря от личен опит. Ако те болят гърдите - задължително иди на ехограф. Не се притеснявай, щом те болят, едва ли е нещо опасно. Опасните неща не предупреждават организма с болка.

Jonito
23rd May 2008, 09:39
Благодаря ти за информацията,наистина имах нужда някой да сподели нещо по въпроса,защото доста се поизплаших.Този следобед отивам на преглед.Какви противозачатъчни пиеш?Казаха ли ти каква е причината за тази фиброаденома?Операцията беше ли болезнена?Колкото до килограмите усещаш ли повишен апетит или те са следствие само от хормоните?Спазвала ли си някаква диета?

Jonito
23rd May 2008, 09:45
Питам те,защото си доста младичка и все си мисля,че трябва да има някакви причини за такова нещо.Аз съм на 19 години и искам да се предпазя ако е възможно въобще.

еМ ДжИ
23rd May 2008, 10:24
Какви противозачатъчни пиеш?Казаха ли ти каква е причината за тази фиброаденома?Операцията беше ли болезнена?Колкото до килограмите усещаш ли повишен апетит или те са следствие само от хормоните?Спазвала ли си някаква диета?
Не пия противозачатъчни и никога не съм пила. Лечението, за което споменах - хормонотерапията, се състои в това на 28 дни да ми инжектират един имплант в корема, който спира действието на яйчниците. По този начин и естрогена е намален до минимум.
Това се оказа, че не е фиброаденом. Както казах- отначало имаше такова предположение, след което се оказа, че е рак. Никой още не е разбрал причините за тези неща. Имам едно мнение, където споделям какви са, според мен, причините това да ми се случи. Може да го потърся след малко. Май в раздел Красота беше.
Операцията не е болезнена физически, а психичеки. Все пак ми отстраниха цялата гърда. А за първата операция, когато само ми махнаха бучката - не , изобщо не беше болезнено, бях с пълна упойка и след това си бях ОК. Имах само едно малко шевче.
Не, нямам по-голям апетит, но в началото - след първата година на лечение, понеже продължавах да си ям същите количества - качих супер много, просо метаболизма се изменя, вече не е същия. Преди изяждах по 2 чинии ядене + супа и салата и десерт за едно ядене и бях клечка. Сега ям супер малко и съм 5 кг отгоре. Е, от годините е също, не е само от лекарствата, защото забелязвам мои връстнички, които не са имали моя проблем, доста са качили и те. Така че всичко е комплексно.
Не съм спазвала диета, в смисъл - специален режим. Просто ям по-малко и не ям болкуци, хляб и сладко. И за 4 месеца съм 5 кг надолу.
:lol: което смятам за голяяям успех :):):)

еМ ДжИ
23rd May 2008, 10:35
ето линк (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=8152&postdays=0&postorder=asc&start=0) към друга тема, в която съм писала по въпроса за причините, които според мен са причина да се раболея:
какво според мен доведе до тази болест:
На първо място - ранната полова зрялост и огромния запас от хормони, който бушува в мен и до ден днешен (въпреки лекарствата), понеже за моя случай се установи, че е хормонално-зависим рак.
На второ място - липсата на какъвто и да е спорт. Никога през живота си не бях спортувала абсолютно нищо. Това е много лошо и води до доста сериозни проблеми, разбира се не е задължително чак като моя да са. След като минах пъвата част от леченията започнах да спортувам, и открих, че е доста приятно. Сега, въпреки, че съм малко напълняла се страя да се поддържам стегната.
На трето място поставям храната - неправилният начин на хранене, но и самия състав на храните днес - блъскани с генномодифицирани клетки...
Ами това е като цяло.

Jonito
23rd May 2008, 11:47
Браво!!!Хубаво е,че се справяш с килограмите,това говори,че имаш воля.Колкото до фитнеса и аз четох нещо подобно,че най-доброто лечение е спортът,така премахваме стреса и тялото е здраво.

frani
24th May 2008, 19:49
добър вечер на всички- понеже темата е за противозачатъчните, мисля, че няма да имате нищо против да попитам1
така, пия логест от 5 месеца и днес имам неменструационно течение :shock: ни в клин ни в ръкав, остават ми около 7 хапчета, такова кървене имах съвсим в началото, но аз пия хапчета от общо 6-7 месеца!
на някой случвалоли му се е такова нещо!
мога да ида на лекар най- рано във вторник, затова търся съвет тук!
благодаря

dedektiv_p
25th May 2008, 09:32
Франи въпреки че пиеш таблетки това не означава че цикъла винаги и на 100% трябва да е редовен и без отклонения. Аз пия от години и съм пробвала всичко. През последните 5 съм на Диане35 и понякога също имам междинни кървения. Това си е до организъм. Като отидеш на лекар оббикновенно ти предлагат да ги смениш с други таблетки, но само твоя опит може да ти каже кои са най-добри за теб.
Относно килограмите аз съм напълнявала единствено от Диането. Пръвия месец лед като ги започнах качих 8 кг и после през следващия без никакви ограничения от моя страна свалих 4, така успях да задържа тегло от 45кг. което е по-добре от 40 преди.
Относно почивките, винаги трябва да има такива. Понякога лекарите казват че някои таблетки са пречистени, но не е така. Проблемите настъпват след години. От Цилест 2 години без почивка получих така нареченето пресъхване на влагалището. Същото се получи и при неспиране на Диането 5г. Сега ги спирам на 6 месеца за 1, но пък имам друг проблем. Навлизам в критическата през последните 4 години. Но всичко се регулира с медикаменти не е толкова страшно. Проблем с килограмите нямам не съм идеална но и все пак съм на почти 34 така че си имам малко мазниники в повече.

gwendoline
25th May 2008, 09:53
Навлизам в критическата през последните 4 години. Но всичко се регулира с медикаменти не е толкова страшно. Проблем с килограмите нямам не съм идеална но и все пак съм на почти 34 така че си имам малко мазниники в повече.

:shock: На какво се дължи това, мила?... Медицински обосновано ли е при теб?

dedektiv_p
25th May 2008, 09:57
Не не е. Казват че може да е от стрес Когато се случи за първи път бях много болна преди операциите на кръста, децата бяха зле с бронхиалната астма, мъжа ми ни напускаше и едва смогвах с работата си и ученето...Единствено това казаха че може да е причина тъй като съм млада сравнително за критическа, нямам хормонални отклонения, както и гуша за което като ме видят винаги предполагат.

gwendoline
25th May 2008, 10:00
Не не е. Казват че може да е от стрес Когато се случи за първи път бях много болна преди операциите на кръста, децата бяха зле с бронхиалната астма, мъжа ми ни напускаше и едва смогвах с работата си и ученето...Единствено това казаха че може да е причина тъй като съм млада сравнително за критическа, нямам хормонални отклонения, както и гуша за което като ме видят винаги предполагат.
Ох...незнам какво да кажа... :!: :!: :idea:

dedektiv_p
25th May 2008, 10:11
е ,живот кво да го правиш освен да го живееш....всичко минава и заминава

Vessi61
5th August 2008, 19:14
Спрете с хапчетата.Опитайте с Фарматекс.Това лекарство действа само във влагалището,не вреди и от него не се пълнее.

dedektiv_p
6th August 2008, 11:11
Да за фарматекса и аз съм съгласна, ползвам го когато почивам от противозъчатъчните (да припомня че с тях си регулирам цикъла иначе влизам в критическата). Лесен е за употреба и при мен действа поставен и след полов акт, което е доста по удобно. Не винаги е приятна гледка за партньора поставянето на някви гелове или прекъсване на любовната увертюра заради това :lol: :wink:

Celine
6th August 2008, 16:06
фарматекса ... ползвам го когато почивам от противозъчатъчните
И аз съм го ползвала в такъв момент.

Но все пак да не пропуснем да споменем , че ефикасността му зависи от много неща и е далеч от тази на противозачатъчните.

Мария Василева
6th August 2008, 22:16
Спрете с хапчетата.
ти лично ли ги прегледа хората, които четат форума, личен лекар ли си им, за да даваш такива конкретни препоръки?? :shock:

dedektiv_p
7th August 2008, 14:56
Спрете с хапчетата.
ти лично ли ги прегледа хората, които четат форума, личен лекар ли си им, за да даваш такива конкретни препоръки?? :shock:
:lol: Не се ядосвай на новите във форума. Понякога хората гледат еднозначно на много неща и аспекти от живота и в конкретния случай явно взимат под внимание само всичко против, но не и предимствата на тези препарати!

misheto7
7th August 2008, 15:00
Дедективче то да беше така ок,ама тая мома вече в няколко теми "докторства" и дава рецепти на общо основание.Не бива така.

dedektiv_p
7th August 2008, 15:26
Аз имам толкова много да чета из темите из форума поради отцъствията че не съм в час още кой какво е писал, но сигурно и аз съм ги плещила едни....дето "да паднеш от смях" :lol: :lol: :lol:

Rali_
9th August 2008, 19:48
Да ви кажа как се подредих с тези хапчета!
Последния път,когато съм ги пила беше 2000г.,и честно да си кажа забравила съм как се пиеха.Втория ден от цикъла ми е ад,една кръв,едно чудо...Отидох на преглед при гинеколог и споменах за въпросния втори ден,и докторктата ми препоръче да започна да пия Линдинет20,за да регулирам цикъла.И ги започнах аз в началото на юни.Изпих си първата опаковка и със всичкия си акъл решавам,че новата опаковка,трябва да я започна в първия ден на следващия цикъл,листовката вече е изхвърлена.Дойде ми на 23ия ден и пак ги започнах,тече ми 3 дни доста оскъдно,и аз от доволна по-доволна.Изпивам си опаковката и ми идва на 24ия ден-аз пак започвам да ги пия.Ето ме вече 17 ден със кръвоизлив.Няма спиране ви казвам.Такъв проблем си направих,че още не мога да го проумея.Отрових се от кръвоспиращи,чак преди 2-3 започна леко да ми намалява,но за спиране още е рано да говоря.Мислех даже да изхвърля оставащите хапове,но доктора ми забрани категорично,каза че щяло да стане още по-лошо.От няколко дни забелязвам отоци около глезените,дали ще ми минат...имам адско главоболие,пия болкоуспокояващ...абе вкарах се в приключения.Сега чакам да мине всичко(дай боже) и да запачна да ги пия като хората :D със 7дневна пауза,както си пише на листовката