PDA

View Full Version : Настинка, грип - симптоми


4a6a kafe
18th February 2007, 14:29
Можете ли да ми кажете какво е като кашлям и да не мога да дишам и чуствам отпадналост

apoklistika
18th February 2007, 14:38
Ти сериозно ли :roll:
Когато имаш някакви здравословни проблеми се ходи на лекар, не се чака метод на лечение по форумите

Olivia
18th February 2007, 18:01
Може да е астма :2016: ...и аз имам астма но ползвам инхалатор.
Я отивай на лекар бързо :2010:

Pepes
18th February 2007, 23:55
Ходи на лекар!При последната ми настинка с кашлица, отидох на лекар и се оказа че е остър трахеобронхит, а не просто грип - поне знам че се лекувах правилно :)

Aset
19th February 2007, 00:02
просто грип:)
Разлика между "просто грип" и "просто настинка" правиш ли?
Хайде да се научим най- сетне и да употребяваме по- на място правилните изрази.

Pepes
19th February 2007, 00:07
Разлика между "просто грип" и "просто настинка" правиш ли?
Хайде да се научим най- сетне и да употребяваме по- на място правилните изрази.
Ха ха - ми явно не правя :roll:

Aset
19th February 2007, 00:18
Ето тогава малко факти:
Грипът и общата настинка са различни заболявания, макар и протичащи по сходен начин. И двете представляват респираторни инфекции, т.е. инфекции на дихателните пътища, причинени от вируси. Ако "обикновената" настинка бъде погрешно диагностицирана като грип, това не е проблем. Рядко и само в най-лошия случай тя може да доведе до вторични бактериални инфекции на ушите или синусите, които се лекуват с антибиотик. Ако обаче грипът бъде диагностициран погрешно като обикновена настинка и не се вземат по-сериозни мерки, съществува потенциален риск от развитие на тежки, дори животозастрашаващи усложнения (например пневмония).

Ето и за тези на които им се чете два линка, които помагат да ги различим:
http://grip.zdrave.bg/facts28.htm
http://www.spri-gripa.info/?op=page&page=nastinka_grip&lan=BG

non_blonde
19th February 2007, 13:24
"Настинката" е автоимунно състояние на организма, а не заразна болест, докато грипът се причинява от вирус. Същественото при него е, че започва мълниеносно. Сега си здрав, следващия миг буквално си болен и много зле. Един-единствен път бях болна от грип и беше адски гадно.
Наистина можех да кажа точният час, в който вирусът ме беше повалил :(
В повечето случаи на повишена температура, болки в гърлото и т.н. се касае за т.нар. парагрипни вируси, а не за същински грип. Но ходенето на лекар е препоръчително.

Aset
19th February 2007, 20:22
"Настинката" е автоимунно състояние на организма.
Абе не може да се характеризира точно кто автоимунно, защото автоимунните състояния са състояния, при които организмът атакува сам себе си - тиреоидит на Хашимото, ревматизъм. Но в останалата част от постинга си си права.

verita
20th February 2007, 09:12
Мен тзгодишния грип ме тръшна и не можах да отида на изпит :girl_hysteric: Сега имам поправка :girl_cry2:

А иначе за симптомите - изведнъж усещаш как за нищо не ставаш, вдигаш температура, боли те глава и адски ти се спи - дотолкова, че едва ставаш сам от леглото. След това започва да те боли гърло, очни ябълки, и цялото тяло - все едно имаш най-силната мускулна треска на света :evil: