PDA

View Full Version : кръвоносни съдове


aleks_k_b
19th February 2007, 23:18
Много искам да си махна капилярите по краката,разбрах ,че с лазер ги махат.Но искам да попитам дали някой от вас си е махал кръвоносни съдове защото чесно казано ме е стррах.И въобще какво сте чували за тия капиляри.
Много отдавна искам да си ги махна като трън в очите ми са ,а сега като зная къде ги отстраняват не ми стиска

чичо
20th February 2007, 00:18
Капиляри (съдови звезди)или разширени вени имаш предвид?Най-добре се консултирай със съдов или пластичен хирург... :idea:
:wink:

bimbi
20th February 2007, 07:14
ами оня ден като бях на мезотерапия, имаше поне 10 жени, които бяха дошли за махане на капиляри. прави се с лазер, за 5-10 минути, и доколкото разбрах от лекаря въобще не боли.
ама от личен опит не мога да ти кажа какво е чувството. нито пък колко струва.

Renkata
20th February 2007, 10:18
Аз на 14-ти си правих такава процедурка на носа-имам един голям спукан капиляр и още два по-малки.LPG май се казваше точно.Доколкото разбрах, по някакъв начин стеснява стените на самите кръвоносни съдчета,а не ги премахва.Няма почти никакво физическо усещане,но светлината е стряскаща (понеже на мен ми беше близо до очите),на импулси е.След 3 седмици трябва пак да отида,защото големия има нужда от няколко процедури.Но и сега даже значително е намалял и предполагам с още 2 импулса другия път съвсем ще изчезне.Не е и скъпо-3 лв/1 импулс.След процедура се ползва крем с висок УВ фактор задължително :wink:

aleks_k_b
21st February 2007, 00:00
Благодаря ви :) Аз намерих в нета в Пикасо правят тази процедура с лазер и не е чак толкова скъпо. Аз не съм от София и малко ще ми е трудно да оставя детенце за повече дни ,но ще го измисля някакси ,че мнооооого ме дразнят тия капиляри(разширени вени нямам)
Само ,че първо ще отида при съдов хирург ,така ,че ако някой знае добър да свирка :)

Celine
21st February 2007, 10:11
Аз на 14-ти си правих такава процедурка на носа-имам един голям спукан капиляр и още два по-малки.LPG май се казваше точно.Доколкото разбрах, по някакъв начин стеснява стените на самите кръвоносни съдчета,а не ги премахва.Няма почти никакво физическо усещане,но светлината е стряскаща (понеже на мен ми беше близо до очите),на импулси е..След процедура се ползва крем с висок УВ фактор задължително :wink:
Ренка сигурно имаш в предвид IPL - пулсираща светлина, апарата е и за фотоепилация, аз на такава ходя.
LPG е апарат с един вид вакумен масаж- основно се използва при проблем целулит.

Renkata
21st February 2007, 11:02
:D Да,да! Голяма съм ряпа :2014: Все не мога да ги оправя имената на тези апаратури!

Milva
9th April 2007, 22:03
Много искам да си махна капилярите по краката,разбрах ,че с лазер ги махат.Но искам да попитам дали някой от вас си е махал кръвоносни съдове защото чесно казано ме е стррах.И въобще какво сте чували за тия капиляри.
Много отдавна искам да си ги махна като трън в очите ми са ,а сега като зная къде ги отстраняват не ми стиска
Здравей, Алекс, аз имах същият проблем, но по шията и лицето. Успешно ги премахнах в Дерма Вита. Процедурата е болезнена, но не чак толкова и при мен се наложи да я повторя, но наистина изчезнаха проклетниците. Работи се с лазер, като има специален за лице и друг за крака. Пробвай там, сигурна съм, че ще си доволна.

Успех:)

Galiusha
10th April 2007, 21:50
Renkata, къде си направи процедурата?