PDA

View Full Version : Горчиво в устата


Olivia
20th February 2007, 14:14
От какво може да ми горчи така в устата?Особенно като си легна и сутрин рано..?Дори вечер така ми пресъхва устата че пия по 1,2 литра вода на нощ(да не говорим после и колко пъти ставам до WC-то :girl_haha: )През деня няма проблеми..редовно си мия зъбите.Възможно ли е да имам проблем с черния дроб(от някъде май бях чула подобно нещо?! :2016: )

alica
20th February 2007, 14:15
Спирай цигарите :)

Olivia
20th February 2007, 14:16
аз не пуша :2003:

alica
20th February 2007, 14:20
Браво :1203:
При мен се получаваше от препушване или глад.

apoklistika
20th February 2007, 14:23
И на мн това ми се получаваше от цигарите. Като ги спрях, изчезна. Друга причина доколкото знам може да е някой проблемен зъб- кога си била на зъболекар последно? или пък проблеми със стомаха.

чичо
20th February 2007, 17:17
За какво горчене става дума...да не е по-скоро металне вкус?Може да имаш възспаление на венците,може да имаш амалгамени пломби,които трябва да имат нужда от полиране,металокерамични коронки,към метала на които да имаш чуствителност, може да имаш повишено ниво на желязо или друг метал в кръвта,стомахът ти наред ли е :?:

mayayo
20th February 2007, 22:59
От какво може да ми горчи така в устата?Особенно като си легна и сутрин рано..?Дори вечер така ми пресъхва устата че пия по 1,2 литра вода на нощ(да не говорим после и колко пъти ставам до WC-то :girl_haha: )През деня няма проблеми..редовно си мия зъбите.Възможно ли е да имам проблем с черния дроб(от някъде май бях чула подобно нещо?! :2016: )

Здравей, без да те плаша... направи си едно изследване на кръвната захар. :roll: По твоите оплаквания ми прилича на повишена кръвна захар /но дано да не е това, стискам палци/.

Olivia
21st February 2007, 19:30
:2009:...туй за захарта ма хвърляш в шах..По-скоро проблемен стомах..ама дет викаш ще си пусна едни изследвания( тая година )

чичо
21st February 2007, 19:40
Дъхът при повишена кръвна захар(при диабетици имам предвид..) е друг...сладникав ... :wink: не шашкай хората!

Olivia
21st February 2007, 19:42
Въх Яворчо,спаси ми кожата :girl_kiss2: :girl_haha:

vanilia
21st February 2007, 19:54
Пиеш ли някакви лекарства? При мен се е получавал горчив вкус от едни капки за очи. Ужасно неприятно беше. :?

{*faith*}
21st February 2007, 20:13
Иди на зъболекар... и аз знам, че може да е от някой кариес...

Olivia
21st February 2007, 20:28
не е от зъбите,съвсем скоро "ме ремонтираха основно" :2035:
Ползвам капки за нос(почти нон стоп),от време на време и за очи(че ми се възпаляват),ама горчилката от капките се получава секунди след като съм ги закапала,и е различна от тая преди да си легна да спя/след като се събудя. :roll:

florina
21st February 2007, 22:28
получавасе при диети ако лишавашсе от някаква храна случвасе при проблеми на черен дроб ако е редовно наистина направи иследвания за профилактика. не се притеснявай всичко ще е наред. :lol:

mayayo
24th February 2007, 13:44
Дъхът при повишена кръвна захар(при диабетици имам предвид..) е друг...сладникав ...
Много грешиш за сладникавия вкус - при ацетон дъхът е метален... А според теб каква е причината за "пресъхването на устата и повишената жажда" /по 1.5л вода на нощ :shock: /???

Yana
24th February 2007, 14:06
подкрепям, аз като вдигна захарта и вкуса ми е все едно съм гризнала дограмата. А и постоянното съхнене на устата мнoгoто вода..... но да не стриacкаме момичето, все пак само глукоzен тест може да установи причината.

чичо
24th February 2007, 14:07
Какво греша не ми стана ясно??
Няма значение според мен на какво се дължи жаждата(казва се полидипсия),това е известно отдавна и се дължи на хемоконцентрацията и повишеното ниво на глюкоза в кръвта..Това се случва при развитие на т.нар.Манифестен диабет..Характерни симптоми са също и полиурия ,и полифагия(увеличени ходене по малка нужда и апетит)Тогава дъхът е ацетонов,говорех за диабетици,които имат поставена диагнозата Захарен диабте от много време и въпреки ,че са на лечение имат този сладникав дъх... :wink:
Сега как ти се струва???
п.с.водата е до 7литра :wink:

чичо
24th February 2007, 14:08
подкрепям, аз като вдигна захарта и вкуса ми е все едно съм гризнала дограмата. А и постоянното съхнене на устата мнoгoто вода..... но да не стриacкаме момичето, все пак само глукоzен тест може да установи причината.
А как вдигаш захарта.... :?: :?:

Yana
24th February 2007, 14:13
да, така е, но за тези за които е хлопнало мандалото, аз съм border-line вече поне 10 години и гледам да крепя положението да не стигна до диагноза че втасахме. Но имам същите симптоми макар че вода пiя около 2 литра през деня но и нощя отнасям до литър и много ме трови тва влачене до WCто.

Yana
24th February 2007, 14:18
ами като гризна 2 хапки Марс и ми става едно леко и въздушно, изгаря ми стомаха и гърлото и се залепям за чешмата, нарушава ми се зрението и т.н.още с ЛапБанда ми казаха че ще получавам хиперглюкозамiя ако ма'ам сладко с тва темпо. Иначе като съм си изпила хрома и Глуkобетиk-а не полудявам и нямам пристъпи но пък с тях ми е много умряло ако разбираш кво искам да кажа, влача се като дроб.

чичо
24th February 2007, 14:20
Ако имаше това,за което пиша щеше отдавна да имаш диагнозата..
Аз също пия много вода и през деня и през нощта(около половин литър обаче),това е нормално,зависи от работата ти ,физическата активност,диетата и това колко солено ядеш... :idea:
:wink:

чичо
24th February 2007, 14:24
ами като гризна 2 хапки Марс и ми става едно леко и въздушно, изгаря ми стомаха и гърлото и се залепям за чешмата, нарушава ми се зрението и т.н.още с ЛапБанда ми казаха че ще получавам хиперглюкозамiя ако ма'ам сладко с тва темпо. Иначе като съм си изпила хрома и Глуkобетиk-а не полудявам и нямам пристъпи но пък с тях ми е много умряло ако разбираш кво искам да кажа, влача се като дроб.
Значи хипергликемия се получава ,когато панкреасът ти не отделя достатъчно инсулин,за да вкара въпросната глюкоза в клетките или да я превърне в мазнини!След всяко хранене се отделя инсулин и се извършва гореописаното най-грубо казано...Ако отделянето става бавно или не става тогава е неприятното...а когато е бързо(винаги ,когато се яде много шоколад или сладко) отново не е никак добре,защото едва ли не "биеш ебаси шута" на панкреаса си ,за да отговори на многото глюкоза с адекватно количество инсулин...
А относно това,което пиеш не мога да ти кажа нищо...

Yana
24th February 2007, 14:27
И аз все за това полагам кански усилия, ако се оставя на самотек да са ми лепнали диагнозата досега.

Дано на Оливия всичко се окаже че е някакво временно неразположение, че иначе битката е вовеки веков, макар че недай Боже се случи колкото по отрано се хаване в русте човек толкоз по малки са пораженията.

Off кво да ти кажа всичко тва го знам но той и наркомана знае за положението си и мрази дрогата просто веднъж като се рзбрица работата после от нищо друхо не получавам този high които получавам от захарта, а без нея съм като зеленчук, не знам как да си върна нормалният живот. Уморителна е тая война със себе си.

EMPRESS
24th February 2007, 20:00
Мдам рафинираната захар е суууупер пристрастяваща и супер вредна(ускорява процеса на стареене :roll: ).
Дръж се, Янче, първите шест месеца е най-гадно, а след това даже престава да ти харесва вкусът и се чудиш как може да си го яла тва сладко(ако,разбира се, изключиш рафинираната захар напълно от дневния ред).Яж много сладки плодове...Ще ти издам една тайна - като ти се прияде нещо сладко, яж кисели краставички.Не знам защо,ама много помагат :D

Yana
24th February 2007, 21:02
Ох как ме нацели челно::)) тва с краставичките го знам, ама е като крастата със семките закъснявала съм за работа - не мога да оставя буркана недовършен::)).

А за стареенето (гликацията от въглехидратите) страшно е тва, а как карамелезира клеткиtе ужас.

Единсвеният път когато всичко съм изпълнявала както си му е реда е меjду 2 контракта имах прозорец от 5 месеца и като метнах Аткинс-а устисках на всичко но чак на края на 4-ят месец взе да ми светва дотогава бях парцал и нищо не правех даже брат ми стигна дотам да пуска прахосмукачката, само имах сили да си напиша списъците кво да ми напазаруват и майка ми ми готвеше по рецептите.

Захарта е страшна дрога и който го е хванала v капана и си мисли че рутината ще тече около него като работа, семейство и задължения а пък той и допълнително трябва да се бори с Чудовището не става тая туй, наркоман не се лекува като mejdy другото ходи на работа.

Има даже специални центрове в US им казват CarbAdict Farms из гингерлиците на Аидахо и Айова и терапевтите са споменавали при кризите са гризяли листата от дърветата а на едно такова ТВ предаване бях свидетел мадама разказва как при никакво нaличие на захар в къщата и нищо сладко изяла фрезиите от вазата.

Абе ужас, само се моля да не стигам дотам, но и не мога истински да се оттърва. А засега не мога и да напусна работа за 1 или 2 години за да си въведа проблема в ред.

Акупунктурист
25th February 2007, 18:51
Вероятно е от проблеми в системата на черния дроб и жлъчката, но може и да е от "лоша храна" и някои други причини.

tonya
26th February 2007, 11:43
Щом си претеснена защо не се консултираш с лекар :?:

Jay
26th February 2007, 14:01
малко вероятно е но това е един от симптомите на хепатит. дано не е това.

missixty
13th March 2007, 19:06
След като въпроса с зъбите отпада, значи са верятни гастроентерологични проблеми.