PDA

View Full Version : Подсилване на имунната система


Страници : [1] 2

verita
21st February 2007, 16:43
Стува ми се, че имунната ми система страшно много се е изхабила тази зима и имам нужда от нещо, с което да я подсиля. Не знам дали от силния стрес или от това, че не се имунизирах есента, но карам грипа вече за втори път :evil: Днес колежката ми каза, да зи взема някакви билкови таблетки от аптеката - Имунал. Някой чувал ли ги е и има ли някакви отзиви за тях или за който и да е аналогичен продукт?

sladkatony
21st February 2007, 16:51
Аз проведох един курс с таблетки ISOPRENOSINE, около мен всички са доволни от него, ама е доста скъпичко, а и трябва лекар да ти направи схемата на прием. Един такъв курс е около 60лв.

apoklistika
21st February 2007, 16:54
Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве. Яд ме е, че и тази година не пих.

Beautiful_
21st February 2007, 17:20
Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве. Яд ме е, че и тази година не пих.
права си, много е добра и не само за пиене ами и за мазане, при хрема се слага с памуче в носа...както и да е :) а по темата: аз не се имунизарам защото ме е страх...от ноември месец започнах да пия витамин C - разтворим, значи изпих 2 опаковки, после си взех на таблетки и като свършиха взех Centrum. Незнам дали от витамините, но не се разболях предвид, че вкъщи наред всички боледуваха. някой и по два пъти.... :roll:

Celine
21st February 2007, 17:49
Аз проведох един курс с таблетки ISOPRENOSINE, .
и аз пия същото

katie
21st February 2007, 19:16
Миналата година пиех шведска горчивка и се чувствах така, все едно ще се пръсна от здраве.

'кво туй? :2016:

Beautiful_
21st February 2007, 19:40
това са някакви специални билки, които престояват в ракия 40 дни. действат загряващо :)

но като се замисля apoklistika може да е пила някакъв вариант на хапчета...нз

Olivia
21st February 2007, 19:43
И аз незнам к'во е но ми звучи надеждно :wink:
Апоклистика веднага ела тука да кажиш кой-то-туй ?!?? :2010:

Mena
21st February 2007, 21:38
Шведската горчивка е спиртен извлек от 32 билки. Пила съм я и е много приятна на вкус и има добро действие.
Препоръчва се и за вътрешно и външно използване:
Вътрешно: при сърдечно-съдови проблеми, за засилване на имунната система, подобряване на храносмилането, чернодробни и бъбречни заболявания, проблеми с кръвоносната система, главоболие, мигрена, нервно напрежение.
Външно: за по-бързото зарастване на рани, противовъзпалително действие, при алергични реакции след ухапване и ужилване от насекоми, за повърхностни белези, антисептично.

Aset
22nd February 2007, 08:31
Твърди се, че ехинацеята има също действие в тази насока.
Има различни препарати.

luna
22nd February 2007, 09:19
Шведска горчивка, ехинацея и есберитокс са добри за подсилване на имунната система. Но за предпазване от вирусни инфекции най-доброто средство си остава класическото закаляване. От опит го знам :lol:

mariapilates
22nd February 2007, 09:58
Аз пия Колактив на Aquasource от няколко години през по-голямата част от годината, през другото време сменям, или чисти водорасли или нещо друго. При хранителните добавки, за да има ефект трябва постоянство, а не да се пият след появата на някакъв проблем. Смея да твърдя че почти не се разболявам, така че разгледайте тук : www.aquasource.net

verita
22nd February 2007, 10:29
Благодаря ви за отзивчивостта. Аз до сега пиех витамини Суправит, но май ефекта им беше донякъде :roll:

chervenokoska_2
22nd February 2007, 11:37
Миналата година давах на децата Цитросепт известно време. Определено има ефект като знам колко бацили върлуват из детските.

apoklistika
22nd February 2007, 14:03
http://www.swedishbitters.com/swedish_bitters_story.htm
Tова е за шведската горчивка,Мена вече го е обяснила, но който се интересува може да прочете и тук.

mmmmmmm
22nd February 2007, 15:32
Пила съм Цитросепт и Шведска горчивка. Като се има предвид, че по едно време много си бях разклатила имунитета, и двете неща ми се отразиха добре, но като че ли повече клоня към Цитросепта

chervenokoska_2
22nd February 2007, 15:51
Определя от килограмите(Цитросепта), а и може да се използва за куп други неща. Но всичко е до организъм и храна. Аз пия витамини от известно време, нищо особено, само вит. С и Гетикапс (А+Е). И благодарение на това децата като ми донесат бацил не мога да се разболея като хората, а само ме мъчи леко.

Celine
22nd February 2007, 16:25
........Цитросепт .....
оф много горчив бе, и аз съм го пила но последно като трябваше да увелича капките до към 10 направо не се траеше... иначе много доволни от него ....

verita
22nd February 2007, 16:27
А този цитросепт продава ли се без рецепта, или трябва лекар да ми направи схема :roll:

chervenokoska_2
22nd February 2007, 16:29
Без рецепта. Купуваш и четеш колко капки са ти нужни. Разфасовките са различни - най-голямата е около 40лв.

verita
22nd February 2007, 16:31
А прави ли се почивка? И щом има различна големина разфасовки - дали има значение коя ще си взема (освен цената, де :lol: )

chervenokoska_2
22nd February 2007, 16:39
www.citroseptbg.com

MuMu
22nd February 2007, 17:04
Охх болна съм за 3 път тази зима.Направо почва да ми писва.Пия витамин С,нурофен и какво ли още не...То си е чиста настинка мойто де,ама до 2 дни трябва да съм се операвила :roll: Ще се натъпча с хапчета и това е.Иначе за подсилване разтворимото витамин С.Съжалявам,че не го пих преди това.Сега нямаше да съм така

verita
23rd February 2007, 09:06
Благодаря ви, момичета... Аз днес си взех сироп за кашлица, ако почна да пиша розови неща явно е подействал :lol:

Desi82
23rd February 2007, 10:33
Зравейте! Аз вземам натурални хранителни добавки от дрогерии Лечител, които са много ефикасни. Наблягам на плодовете и зеленчуците и от няколко години ваобще не съм се разболявала. Здрава съм и много жизнена. :D

Yansi
23rd February 2007, 10:36
А аз от около 2 год периодично си пия Animal Pak, това са единствениете витамини които съм усетила да ми влияят на организма.

mallina
2nd March 2007, 22:23
Аз напоследък се чуствам много зле (постоянно съм уморена и ми се спи), сега си взех 3 от продуктите на Vision, дано да помогнат, а ако не ще пробвам от нещата, за които сте писали на предната страница. Ще пиша как е, уж много добри били, но знам ли...

diastemma
3rd March 2007, 10:01
Провери си хемоглобина, да не е лека анемия?

mallina
5th March 2007, 01:08
Ох, че ме притесни... Аз си мисля, че е от много стрес (в работата и личния живот) и от лошия начин на живот (цигари, кафета и неполезна храна) :oops:
Вече е крайно време да се поглезя. Мисля че като почина малко всичко ще си дойде на мястото.

tekkn0
16th January 2009, 11:26
За Isoprinosine - личното ми нение е , че е напълно безполезен - още един препарат за правене на пари без особен ефект. Съвсем характерно за продукти, които не са на природна основа. Разбира се, зависи и от имунната система на човека. Тъй като съм пивърженичка изключително на природните продукти и пия антибиотици само в краен ( ама наистина КРАЕН) случай, гласувам за Цитросепта с две ръце! :D Изключително средство за борба с много болести и неразположения, безвредно, хипоалергично и съвсем не е скъпо. Друго което мога да препоръчам това е Samento или т.нар. "котешки нокът". Взима се на капки като цитросепта, но в различна дозировка - има си упътване в опаковката. По - вероятно е да не го намерите в аптеките - има го в доргериите. Пия Саменто от около 2 години. Всички около мен - близки, приятели изкараха летните, зимни и какви ли не други грипове и вируси - на мен ми нямаше нищо - да чукна на дърво! И съвсем "нагло" си контактувах без притеснения, че някой кашля или киха. Съвсем сериозно! :roll: Саментото е подходящо е не само за профилактичен прием, но и при болки в гърлото и други леки неразположения!

Пипилота
16th January 2009, 14:23
Изопринозин и аз го пих и ведага след това боледувах няколко пъти и то жестоко. :evil: Никаква полза! Сега пия Ехинацея (билка) за подсилване на имунната система. Другата природна помощ за имунната система е пчелната тинктура или пчелно млечице. И двете са натурални в-ва като Цитросепта и идват скъпичко за постоянна употреба.

danema
23rd January 2009, 10:15
МНОГО МОЩНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ИМА СКЕНАР ТЕРАПИЯТА. ТЯ СТИМУЛИРА ОРГАНИЗМА КЪМ САМОВЪСТАНОВЯВАНЕ, ДЕЙСТВА МНОГО БЪРЗО И ЕФЕКТИВНО- БЕЗ ЛЕКАРСТВА И МЕДИКАМЕНТИ, ОСНОВАНА ЕДИНСТВЕНО САМО НА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ АКУПУНТУРНИ ТОЧКИ И ЗОНИ И СЪВРЕМЕННА ЕЛЕКТРОНИКА.

мауз
23rd January 2009, 14:48
Шведската горчивка е спиртен извлек от 32 билки. Пила съм я и е много приятна на вкус и има добро действие.
Препоръчва се и за вътрешно и външно използване:
Вътрешно: при сърдечно-съдови проблеми, за засилване на имунната система, подобряване на храносмилането, чернодробни и бъбречни заболявания, проблеми с кръвоносната система, главоболие, мигрена, нервно напрежение.

Тази шведска горчивка така ли се казва и този извлек готов ли се купува от аптеките? Това ли е точно името му? Мена, явно си на ти с въпроса, моля те обясни го подробно :)
Да не би да трябва да ги търся тези 32 билки? И да си го приготвям сама? :(

Марулка
23rd January 2009, 14:57
От аптеката се купува в шише е.Мисля че имаше няколко варианта според грамажа........ :wink:

мауз
23rd January 2009, 18:31
Я пак ми припомнете как да го пия. Много съм му навита, защото де що се мерне вирус и си ме харесва. :lol: То и годинките са повечко, та трябва да се пазя от грипове.
Още утре ще питам в аптеката за горчивката :)

apoklistika
23rd January 2009, 21:16
На шишето пише как се пие, но мисля, че беше сутрин и вечер. Във всеки случай ако разчиташ на горчивката да те предпази, недей. По- добре си купи коластра на таблетки, досега това е най- мощният естествен имуностимулатор, който съм пробвала.

мауз
24th January 2009, 09:54
На шишето пише как се пие, но мисля, че беше сутрин и вечер. Във всеки случай ако разчиташ на горчивката да те предпази, недей. По- добре си купи коластра на таблетки, досега това е най- мощният естествен имуностимулатор, който съм пробвала.

Коластра? Това не беше ли преди кърмата, първия ден на кърменето?
Че и на таблетки :) Явно днес ще шашна аптекарката :lol:
Искам само да намаля риска да ме хване грип. Преди години се имунизирах, ама пак боледувах тежко. Минолата зима всяка сутрин пиех от чая против грип с енехацеята, с лимон и мед. Опазих се, но качих 10 кг.
Търся нещо /витамини или тези неща дето ги прочетох тук/, което хем усилвайки имунната ми система да ме предпази от грипа и настинките, хем да не заприличам на прасе преди Коледа :lol:

apoklistika
24th January 2009, 18:22
Мауз, да, това е коластрата, тая таблетираната е от крави :lol: ама наистина е чудо имуностимулатор. Търси новозеландска, тя е най- добрата.

мауз
24th January 2009, 18:38
:2015: Ще я потърся и пробвам ако не е много скъпа, след което ще докладвам :lol:

Т-Е-Д-И
24th January 2009, 20:06
Аз съм си купила Мужик корен и от 2 седмици пия, но резултат ако има ще е след месец :)

мауз
25th January 2009, 11:56
Преди малко проверих в аптеката нямат коластра /имаше друго име/, но по страниците в компа го дават с цена 89 и стотинки. Малко :!: скъпичко ми се вижда.
Ако наистина му е супер ефекта, както го пишат - може да си купя :lol:

bimbi
25th January 2009, 12:25
ох ще взема да си купя тая шведска горчивка да пробвам, ако не - и 90 кинта за коластра ше дам, не се търпи вече. откакто родих ми се прецака яко организма :roll: от септември до май съм все болна. не знам дали е възможно да има връзка, но забелязах, че се разболявам като ми наближи /или по време на/ цикъла :roll: ма то и плодове и зеленчуци като не ям заради стомаха, само с витамини на хапчета явно не става /не че се сещам да ги пия редовно/ :? ае след 2-3 месеца ше драсна дали има ефект :?

мауз
25th January 2009, 13:13
На шишето пише как се пие, но мисля, че беше сутрин и вечер. Във всеки случай ако разчиташ на горчивката да те предпази, недей. По- добре си купи коластра на таблетки, досега това е най- мощният естествен имуностимулатор, който съм пробвала.

Както разбрах по-добре е коластрата, но 90 лв......? Ти си решаваш, аз се навих и ако отделя малко пари - за нея ще са :lol: :lol: :lol:

bimbi
25th January 2009, 15:14
може и да си права. ама само в нета ли я има :roll:

мауз
25th January 2009, 15:30
Сигурно и по аптеките, но в нашата дори не бяха чували за нея. През седмицата ще проверя из града. Името е малко по-различно. Чукни в Гугъл и ще прочетеш.

bimbi
25th January 2009, 16:01
мерси, ще разпитам и аз :)

Dani84
26th January 2009, 20:09
пила съм 1 месец Изопринозин,сега ще пия 3 месеца Биозин.
Чувала съм мнение на доктори че Изопринозина е със същото действие като Биозина,но доста по скъп

мауз
27th January 2009, 08:42
Е, аз съм почти готова. :cry: Сутринта като станах бях вече болна - температура, болно гърло, лошо ми е. Пих едно пакетче "Терафлу" май беше. Сега нагъвам чай от инихацея с много мед и лимон. Като се знам какво съм л.... няма да ми се размине.
Ако някоя от вас знае нещо са бързо пресичане да пише. Сега ще чукна в Гугъла за този Биозин, че дори не знам какво е. :idea:

Joo
27th January 2009, 09:58
о.

мауз
27th January 2009, 10:16
Прочетох в Гугъл за Биозин и по характеристика звучи добре, но искам да попитам Дани има ли ефект ако го започна сега, когато съм на път да се разболея? Ще пресече ли болеста? По листовките пише, че е за грип, но ти си го пила и можеш да ми дадеш информация от първа ръка.
Предварително ти благодаря за отделеното време!

Dani84
27th January 2009, 10:43
Здравей Мауз,
според мен вече едва ли ще ти помогне за грипа в момента,щом имаш първите симптоми.Но за в бъдеще със сигурност би ти бил от полза.Имуностимулаторите както и билковите лекарства им трябва малко повече време да подействат.Затова в листовката на Биозин пише да се приема минимум един месец и макс.3.Грипа ще ти мине за 2-3дни,с много чай и мед и парене на краката :)
Иначе имуностимулаторите е добре да се пият сега при тези резки промени на температурата /

мауз
27th January 2009, 11:33
Преди малко личният ми лекар каза да взема Ремантадин щом имам симптомите, а Биозина да го оставя за по-късно.
Тъпча се с чай, мед, лимон и чесън, смуча прополис таблетки за гърлото. Дано да не ме свали съвсем :cry:

apoklistika
27th January 2009, 11:50
Бимбе, подмини я горчивката и си земи направо коластра- заслужава си всеки лев, мен кака ти Яна ме светна за нея, а нъл знайш, че аз за сичко й вярвам :lol: Ама действително си оправда парите при нас :)
Тя тогава ме накара да търся една конкретна новозеландска, дето беше още по- скъпа, на всичкото отгоре не можахме да я намерим никъде, та я поръчвахме от нета за сина на Злобил, че беше бая зле детето, ама аз после за нас като купувах, купих няква ква да е, да чукам на дърво, и сополи не са ни потичали, откакто я пихме :)

мауз
27th January 2009, 12:05
..Тя тогава ме накара да търся една конкретна новозеландска, дето беше още по- скъпа, на всичкото отгоре не можахме да я намерим никъде, та я поръчвахме от нета... купих няква ква да е, да чукам на дърво, и сополи не са ни потичали, откакто я пихме :)

Тя като лекарство ли е или превантивно се взема, за да не боледуваш?
И в аптеките, които проверих около нас я нямаха, че чак не бяха я чули. Толкова ли рядко се намира?

apoklistika
27th January 2009, 12:13
Коластрата е имуностимулатор, Може да се лекува/подсилва с нея имунитета, може да се пие и превантивно. За рядко, не знам колко рядко се намира, винаги от нета съм купувала, по аптеките никога не съм я търсила.

мауз
27th January 2009, 12:58
Много :2015:
Аз съм упорита - ще потърся в аптечната лига, тя не е далече от нас и ще ви докладвам. :lol:

apoklistika
27th January 2009, 13:17
Сега погледнах и в гугъл- тази, която е 89лв е за два месеца, така че пак е долу горе приемлива цената. Аз поне така смятам- всяка зима давам поне толкова за витамини, аспирини, парацетамоли, капки за нос, хапове за температура.... и като направя равносметката, пак излизам на тези пари, с тази разлика, че не се сополивя и влача като парцал от настинки :)

мауз
27th January 2009, 13:41
Сега погледнах и в гугъл- тази, която е 89лв е за два месеца, така че пак е долу горе приемлива цената. Аз поне така смятам- всяка зима давам поне толкова за витамини, аспирини, парацетамоли, капки за нос, хапове за температура.... и като направя равносметката, пак излизам на тези пари, с тази разлика, че не се сополивя и влача като парцал от настинки :)

Ужасно много си права! Просто не знаех за тази коластра. Сега ще е търся....
Кога трябва да пие: ранна пролет или късна есен? За да има ефект към вирусните заболявания?

apoklistika
27th January 2009, 14:04
По всяко време- това не е ваксина, че да има значение кога се бие :) Когато и да я пиеш, имунната система се стабилизира и вирусите нямат шанс :)

мауз
27th January 2009, 14:53
:2015:

nasi77
27th January 2009, 16:04
Аз също пия Коластра,давам и на децата си от нея.Пие се по 2 капсули на ден,като при разболяване се увеличава дозата.Също се използва и за хрема-като капки в нослето,капе се и в очите при възпаление.Няма опасност от предозиране защото е клетъчна храна.Аз мога да ви помогна да си я набавите защото съм търговски представител на фирмата.

мауз
27th January 2009, 16:36
Супер Nasi. Има ли някакви условия?

мауз
28th January 2009, 12:37
Рових цял ден из нета, дори се свързах с един дистрибутор, които си беше оставил скайпа за връзка. Навсякъде пише, че не се продава в аптечната мрежа, а само чрез дистрибуторите на Орифлейм и още едно не му запомних името. Сега не цената ме притеснява колкото идеята да купя котка в чувал. Да не е някакво менте? А и аз няма как да разбера като ми я донесат. Чувала съм какво ли не за тези лекарства, които се разпространяват по този начин. Дори листовка нямат.
С молба ако някоя от вас вече е купувала и е сигурна в източника да ми каже, за да мога и аз да си я купя.
Много благодаря предварително момичета :2015: :sick_and_cold:

apoklistika
28th January 2009, 13:15
Мауз, за съжаление с дистрибутор от Бг на мога да ти помогна, но съм сигурна, че в бг мамата имаше някъде тема- разгледай там да се ориентираш от къде са поръчвали мацките :)

мауз
28th January 2009, 13:59
Страхотна си. Винаги разчитам, че първа ще отговориш. Супер организирана си! :lol:

мауз
29th January 2009, 08:45
Да ви се похваля - вчера си купих Колактив 3тм и започнах да го пия. Казват, че до една седмица ще усетя положителния ефект. Дали ще стане така..? :roll:

Dani84
29th January 2009, 10:23
Чакаме да кажеш,мауз :wink:

мауз
29th January 2009, 11:05
Разбира, че ще кажа :1207:

Solver
29th January 2009, 11:32
По всяко време- това не е ваксина, че да има значение кога се бие :) Когато и да я пиеш, имунната система се стабилизира и вирусите нямат шанс :)

Вирусите винаги имат шанс, без значение какво пиеш :) Ти просто намаляваш шанса им, но за 1 организъм не е вредно да се разболее и да си създаде имунитет срещу даден вирус, затова хората сме оцелели. Не трябва организмът да се лишава от болести, от микроби и т.н. , защото в 1 момент няма да знае как да се защити :) Затова се казва, че ако сега имаме допир с някое племе от джунглите, с което никога не сме контактували, те ще измрат всичките, тъй като нямат имунитета.

мауз
29th January 2009, 11:49
Вирусите винаги имат шанс, без значение какво пиеш :) Ти просто намаляваш шанса им, но за 1 организъм не е вредно да се разболее и да си създаде имунитет срещу даден вирус, затова хората сме оцелели. Не трябва организмът да се лишава от болести, от микроби и т.н. , защото в 1 момент няма да знае как да се защити :) ...

Не знам от къде стигаш до извода, че за организма е полезно едва ли не да боледува? Нали именно болестите през вековете са ни дарили с тази имунна система? Поне за мен е мой дълг да я засилвам защото както казах по-горе пипвам всеки вирус от Северна Африка, преди да е преплувал Средиземно море. :cry:
Идеята е да се съхраним и то не по трудния начен - чрез постоянно боледуване, а с превантивни мерки :)

мауз
4th February 2009, 10:20
Вече го пия /КолАктив 3 тм/ седми ден. Точно щях да се похваля, че предишната ми изтинка мина много бързо, но вчера се наложи да изляза и въпреки, че се бях облякла добре - днес пък ми е зле.
Може би бързам да усетя резултата? След седмица пак ще пиша. Казаха ми, че до 14 дена ще започна да усещам резултат. Дано да е така!

sladko_frape
28th March 2009, 17:31
Аз от 3/4 години си правя в началото на есента курс с "Рибомунил" и съм много доволна от него. Да чукна на дърво само към края на есента настивам леко, но до бронхит или по-лошо не съм стигала. За повече информация вижте в гоогле-то.

Solver
28th March 2009, 18:06
Вирусите винаги имат шанс, без значение какво пиеш :) Ти просто намаляваш шанса им, но за 1 организъм не е вредно да се разболее и да си създаде имунитет срещу даден вирус, затова хората сме оцелели. Не трябва организмът да се лишава от болести, от микроби и т.н. , защото в 1 момент няма да знае как да се защити :) ...

Не знам от къде стигаш до извода, че за организма е полезно едва ли не да боледува? Нали именно болестите през вековете са ни дарили с тази имунна система? Поне за мен е мой дълг да я засилвам защото както казах по-горе пипвам всеки вирус от Северна Африка, преди да е преплувал Средиземно море. :cry:
Идеята е да се съхраним и то не по трудния начен - чрез постоянно боледуване, а с превантивни мерки :)

Чак сега го виждам. Ами ти сама казваш отговора, не се ли усещаш :) ""Нали именно болестите през вековете са ни дарили с тази имунна система?" - това са твои думи. Помисли над тях :) Естествено, че трябва да боледуваш, естествено, че трябва да има бактерии, че трябва да имаш контакт с болестотворни организми, за да си създадеш имунитет. Защо не боледуват толкова често сега хората, освен от настинка ? Защото до 18 годишна възраст ти бият 100 ваксини (вече). Защото шарките ги прекарваш най-вече като дете и т.н. Да оставим всичко на страна, знаеш ли изобщо какво представлява ваксината, след като така си противоречиш :) Сигурен съм, че знаеш, така че разбираш мисълта ми и без още обяснения.

Р.Р. Няма по-силен, естествен имуностимулатор, от пчелните продукти. Независимо дали мед, прополис, прашец, млечице, това е най-добрият избор, ако искаме да създадем някакъв реален имунитет, без да боледуваме преди това.

Т-Е-Д-И
29th March 2009, 13:00
Аз пия Мужик корен, от 3месеца и да ви кажа има голямо подобрение при мен.Аз съм и анемична така че виждам резултат.

Dani84
31st March 2009, 21:56
момичета тази коластра ще я дават ли без рецепта в аптеката>

Celine
1st April 2009, 07:36
Коластрата е хранителна добавка, а те се продават без рецепта. Друг е въпроса, че аз за БГ съм чувала да продават само Аквасорс, те са на дистрибурторски принцип.

Liutenitsa
2nd April 2009, 12:52
Не сам пробвала тази коластра,но ме заинтрегувахте.Тази зима пих имунобор,цитросепт,вит.C и пак настинах няколко пъти.Рабрах,че цитросепта бил фалшив вече,една приятелка го пие от години и каза че вече този които го продават в момента,нямал нищо общо с преди.

July_777
18th April 2009, 18:23
Аз също съм си купувала различни имуностимулатори от аптеката, но като че ли най-доброто средство за засилване на имунната система и за укрепване на организма си остава медът. Хич не го обичам, защото още от малка майка ми постоянно ме гонеше с лъжицата с мед, но явно заради това винаги съм била здрава, а в същото време съм мнооооооооого слаба- 45кг. Сега вече сама си забърквам разни неща с мед, стискам носа и го преглъщам с малко вода.
Ето и последната, която преди 2 дни си я направих:
1п. цветен пчелен прашец
200-250гр. тахан халва Любимка(тя е най-подходяща, защото не е в кутия и лесно се рендосва)
1/2 буркан пчелен мед
Смесвате всичко това и взимате всяка сутрин по една суп.лъжица на гладно!

Сахара
15th June 2010, 09:59
Пила съм за подсилване на имунната различни неща - витамини Центрум , котешки нокът, Цитросепт, прополис, жен шен. От Центрум имах чувството, че пълнея. Като че ли най-добър е прополисът, нищо, че е най-евтин :)

Мариса
15th June 2010, 10:31
Ако щете ми вярвайте не съм боледувала от години,а съм била под 6 пълни упойки с естетична цел:)

радвам се,че открих Био Активни добавки,с френско качество и иновативна криогенна технология,която позволява 95% абсорбиране от човешкия организъм.

СЕга съм още по-здрава!Издържам на максимален физически труд;Аритмиите изчезнаха;белият дроб спря да ме боли и се възстанови;косата ми расте бързо,лъскава и здрава-косопадът намаля!Ноктите започнаха да заякват;акнето почти изчезна,кожата е гладка,стегната и нежна както,когато бях на 19!
Животът е прекрасен и аз съм щастлива,а няма и следа от стреса!

Сахара
15th June 2010, 11:15
Моля те, кажи как се казват тези добавки и има ли ги у нас! Как усещаш, пълнее ли се от тях?

root
15th June 2010, 11:25
Аз лично се подсилвам с йога, дихателни упражнения, много течности (вода, фрешове, чайове), суровоядство, каляващи процедури. Това най ми стабилизира имунната система. Също много зареждащо ми идват и разходки по планините... Преди бях много болнав, от 10 години на подобен режим, разбира се суровоядството го правя в определени периоди само, не само се оправих здравословно, а и физически и психически станах доста стабилен. Занимавам се и с професионален спорт и напредъка в резултатите ми е огромен - стигнах до ниво, при което издържам и по 8ч. сериозни натоварвания. Разбира се и това, че се стремя да не трупам и избягвам стреса ми помага доста... Възстановявам се супер бързо - и натоварванията, и от травми.

Мариса
15th June 2010, 11:26
Моля те, кажи как се казват тези добавки и има ли ги у нас! Как усещаш, пълнее ли се от тях?

Лично моята програма си взех такава,която регулира апетита,защото аз ям ужасно много,повече от мъж дори :lol:

Не съм качила,а свалих 5 кг:)

на лични ще ти пратя сайта и адреса в София!:)

Сахара
15th June 2010, 22:06
Много ти благодаря за информацията! Само не разбрах, значи има добавки, които са имуностимулатор и същевременно регулират апетита?

LP_
15th June 2010, 22:20
Ако щете ми вярвайте не съм боледувала от години,а съм била под 6 пълни упойки с естетична цел:)

радвам се,че открих Био Активни добавки,с френско качество и иновативна криогенна технология,която позволява 95% абсорбиране от човешкия организъм.

СЕга съм още по-здрава!Издържам на максимален физически труд;Аритмиите изчезнаха;белият дроб спря да ме боли и се възстанови;косата ми расте бързо,лъскава и здрава-косопадът намаля!Ноктите започнаха да заякват;акнето почти изчезна,кожата е гладка,стегната и нежна както,когато бях на 19!
Животът е прекрасен и аз съм щастлива,а няма и следа от стреса!Случила си на дилър тоя път :lachen: :lachen: :lachen: :2055: :2055: :2055: :2055:

П.С. Сори, не се сдържах :oops: :oops: :oops:

Мариса
15th June 2010, 23:04
Много ти благодаря за информацията! Само не разбрах, значи има добавки, които са имуностимулатор и същевременно регулират апетита?

Еми има всичко както вече казах,който иска разбира ,който неиска не шегува като последното съобщение на едно дете,ахахаахаа :lol: :lol: :lol: :lol:


Надявам се не се сблъсква с реални проблеми,за да опира до "дилъри",келеши

doria
17th June 2010, 14:28
Поливайте се с отвара от мащерка след баня, един път месечно за добър имунитет.

Мариса
17th June 2010, 15:11
Това,което един организъм изисква всеки ден неможе да има силна имунна система,ако човек не се гриже вътрешно за него,защото само с храна и отвари не става!

doria
22nd June 2010, 07:55
Това,което един организъм изисква всеки ден неможе да има силна имунна система,ако човек не се гриже вътрешно за него,защото само с храна и отвари не става!

Така е. Грижата трябва да е комплекса и постоянна. Но отварата от мащерка помага. Използвах я при моите деца и не са боледували. Пък и не е сложно за прилагане. Рецептата е на баба Ванга.

root
22nd June 2010, 08:37
^ Не за всеки може да е ефикасно това. Човек трябва да си открие кое му помага най-много в това отношение.

megi_beshina
24th June 2010, 22:47
Аз пиех витамини от A-Z таблетки и разтворим вит С на абофарма и съм много доволна - никакъв грип, настинки имах малко хрема но за два-три дни се оправих.

Мариса
22nd July 2010, 07:35
синтетичните витамини се натрупват в организма и са страшно вредни :!:
не се учудвайте,ако изведнъж ви повали болест!

konstans
26th July 2010, 20:19
Имам един въпрос: Някой знае ли откъде да си доставя асил? Търся го по здравословни причини, но не мога да намеря, а разбира се не мога да отида до Тибет за него. :lol:

rossi9
26th July 2010, 21:04
Аз признавам само природните средства - йога-дишане, пчелен клей и вегетарианска храна. Пия зелен чай и комбуча/чаена гъба/. Ако насътина - краката в морска сол и греяно червено вино с черен пипер.

want
26th July 2010, 23:03
...
радвам се,че открих Био Активни добавки,с френско качество и иновативна криогенна технология,която позволява 95% абсорбиране от човешкия организъм...

Koя е тя?

rossi9
26th July 2010, 23:33
Вижън груп

Сахара
18th August 2010, 12:21
Супер, ще тествам.

eftimiya
19th August 2010, 13:41
Здравейте, всички!
Според мен няма по-добър (при това естествен) имуноглобулин от коластрата и от гелът за пиене Алое Вера. Повече от година давам на децата си Colostrum, произведство на немската компания LR Health & Beauty Systems - това е единствената коластра на пазара, която има сертификат за качество от Независимия институт Fresenius.
Другият имуностимулатор това е гелът за пиене (с Алое и екстракт от коприва). Той наистина върши чудеса.
Знаете ли какво се случва с имунната система на човек, прекарал операция от рак на гърдата, лъчетерапия и химиотерапия?... Единственото средство, което в продължение на 1,5 години след всичко, което преживях, успя да укрепи имунната ми система и да ме опази от всякакви вируси - това е гелът Алое Вера и коприва.
Бих могла да дам много информация на всички, които се интересуват.
С радост ще го направя! Потърсете за своето здраве природата и го направете днес! В противен случай рискувате още от утре да започнете да търсите лекарства - скъпоструващи, увреждащи черния дроб и/или стомаха, без гаранция за излекуване.

n_in_a
19th August 2010, 18:50
И аз съм за алоето, с 2 ръце :2043:

Сахара
3rd September 2010, 13:57
Дааа, алоето се оказа много добро.

hrisipist
7th September 2010, 10:55
Зравейте! Аз вземам натурални хранителни добавки от дрогерии Лечител, които са много ефикасни. Наблягам на плодовете и зеленчуците и от няколко години ваобще не съм се разболявала. Здрава съм и много жизнена. :D

и аз тях пия многоса добри

konstans
7th September 2010, 22:37
Алоето е прекрасноу но има и странични действия известни още от древността. Затова съветвайте се с лекар за дозите и продължителността, да не стане някоя беля.

Dani_4ka
8th September 2010, 22:57
Ако щете ми вярвайте не съм боледувала от години,а съм била под 6 пълни упойки с естетична цел:)

радвам се,че открих Био Активни добавки,с френско качество и иновативна криогенна технология,която позволява 95% абсорбиране от човешкия организъм.

СЕга съм още по-здрава!Издържам на максимален физически труд;Аритмиите изчезнаха;белият дроб спря да ме боли и се възстанови;косата ми расте бързо,лъскава и здрава-косопадът намаля!Ноктите започнаха да заякват;акнето почти изчезна,кожата е гладка,стегната и нежна както,когато бях на 19!
Животът е прекрасен и аз съм щастлива,а няма и следа от стреса!

Съгласна съм с теб, особено с последното изречение :girl_dance: :girl_in_love:
От десет години ги пия и аз, и децата ми и много познати. Както казва синът ми "Ние, които сме си здрави...." А иначе имах хашимото, поликистоза, 10-12 бронхопневмонии (от 3 г. - до 25 г.) множество бронхита, да не говорим за нервността, стреса и т.н. Не искам да си спомням.

Но както казваш - Живота е прекрасен и аз съм щастлива, че го живея здрава и доволна (чак самодоволна :lol: ) Пробва ли най-новия продукт? Уникален е.

Прати ми и на мен сайта от където си ги набавяш, моля!

Мариса
10th September 2010, 17:01
Ако щете ми вярвайте не съм боледувала от години,а съм била под 6 пълни упойки с естетична цел:)

радвам се,че открих Био Активни добавки,с френско качество и иновативна криогенна технология,която позволява 95% абсорбиране от човешкия организъм.

СЕга съм още по-здрава!Издържам на максимален физически труд;Аритмиите изчезнаха;белият дроб спря да ме боли и се възстанови;косата ми расте бързо,лъскава и здрава-косопадът намаля!Ноктите започнаха да заякват;акнето почти изчезна,кожата е гладка,стегната и нежна както,когато бях на 19!
Животът е прекрасен и аз съм щастлива,а няма и следа от стреса!

Съгласна съм с теб, особено с последното изречение :girl_dance: :girl_in_love:
От десет години ги пия и аз, и децата ми и много познати. Както казва синът ми "Ние, които сме си здрави...." А иначе имах хашимото, поликистоза, 10-12 бронхопневмонии (от 3 г. - до 25 г.) множество бронхита, да не говорим за нервността, стреса и т.н. Не искам да си спомням.

Но както казваш - Живота е прекрасен и аз съм щастлива, че го живея здрава и доволна (чак самодоволна :lol: ) Пробва ли най-новия продукт? Уникален е.

Прати ми и на мен сайта от където си ги набавяш, моля!


аз си ги набавям директно от офиса им на Каблешков,аз съм в района и ми е удобно.Надявам се си регистрирана,че цените са зверски!:)


НИкога не съм била доволна,а сега съм.Цялото ми семейство ги пие и всички сме предоволни:)

Dani_4ka
10th September 2010, 22:03
Да и аз вече съм пристрастена. Питах те в някоя друга тема, но не помня къде. Пробва ли новия продукт? Той е от десетина дни, комбинира в себе си действието на около пет продукта. Повлиява всички основни системи в организма и е в наноструктури. Интересното е, че опаковките са за 1 ден, така че може да си купуваш за 5 дни например и е малко по-евтино отколкото като си купиш 5 отделни. Той не изключва другите продукти, но за общо укрепващо и стимулиращо действие е чудесно. Особено при физическа умора много се усеща действието му.

Не знаех, че може да се взима от офиса, а не от агент. Кой те консултира за нещата там?

Мариса
11th September 2010, 06:11
Да и аз вече съм пристрастена. Питах те в някоя друга тема, но не помня къде. Пробва ли новия продукт? Той е от десетина дни, комбинира в себе си действието на около пет продукта. Повлиява всички основни системи в организма и е в наноструктури. Интересното е, че опаковките са за 1 ден, така че може да си купуваш за 5 дни например и е малко по-евтино отколкото като си купиш 5 отделни. Той не изключва другите продукти, но за общо укрепващо и стимулиращо действие е чудесно. Особено при физическа умора много се усеща действието му.

Не знаех, че може да се взима от офиса, а не от агент. Кой те консултира за нещата там?

Нов продукт не съм още,мисля му казват храна,нали?
Нямам нужда от повече физическа активност,наспивам се от малко,работя като кон,не ми трябва повече!:)
Аз взимам от офиса,защото съм регистрирана

gwendoline
11th September 2010, 08:46
Спряла съм се на това - http://www.facebook.com/note.php?note_id=143694345648618

Има само един мъъъъъъъъъничък проблем. Никъде го няма в момента.

Piny
11th September 2010, 08:53
в Германия го има ( онлайн аптека- ? 29,60)
http://www.versandapo.com/article/details/2468730?name=VITALASTIN-Astaxanthin-4-mg-Kapseln&lastActionId=3

gwendoline
11th September 2010, 08:55
Аха...Имах предвид никъде в БГ, че го няма...уфффффффф не мога да редактирам :?

wanja
13th September 2010, 00:25
Може да видиш това:

http://www.iherb.com/Now-Foods-Astaxanthin-4-mg-60-Softgels/414?at=0

Доставката до България с обикновена поща е 4$ и пристига между 5 и 8 дни. При първа регистрация може да ползваш код за намаление за 5$ и ще ти излезе доста по-изгодно. Поразрови се из сайта за препарата. Има го и на други фирми. Ако решиш да си купуваш нещо от тук и ти трябва код за намаление, пиши ми на лични да ти дам моя.

polezen
21st September 2010, 13:13
АЗ ПИЯ АЛОЕ ВЕРА- ТОВА Е ДОКАЗАН ЕСТЕСТВЕН ИМУНОСТИМУЛАНТ
КУПУВАМ ГО ДИРЕКТНО ОТ СКЛАДА НА ФИРМАТА(в аптеките го няма).
1л за месец

Мариса
21st September 2010, 13:45
АЗ ПИЯ АЛОЕ ВЕРА- ТОВА Е ДОКАЗАН ЕСТЕСТВЕН ИМУНОСТИМУЛАНТ
КУПУВАМ ГО ДИРЕКТНО ОТ СКЛАДА НА ФИРМАТА(в аптеките го няма).
1л за месец

и колко е естествен за 1 лв,ахахаха

mimika
21st September 2010, 13:51
Мисля че е 1 литър за месец :roll:, не 1 лв....

Мариса
21st September 2010, 14:02
Мисля че е 1 литър за месец :roll:, не 1 лв....

1 литър :shock: :shock:

тва е пълно с консерванти-убедена съм

Divinemouse
21st September 2010, 15:03
Мисля че е 1 литър за месец :roll:, не 1 лв....

1 литър :shock: :shock:

тва е пълно с консерванти-убедена съм

Аз също съм пила по 1 литър на месец :lol: Не мисля че е пълен с консерванти ,защото си го взимах от Био магазин..

Мариса
21st September 2010, 15:07
той споменава аптека,не био магазин

Мариса
21st September 2010, 15:09
той споменава аптека,не био магазин

извинявам се,не аптека,а склад.Знаете ли всъщност колко е био?Сигурни ли сте в продукта,който купувате?Произхода?

Gia
6th October 2010, 12:53
От години пия само Alive! на Nature's Way. Още като бях в Щатите, ги открих. В никакъв случай не казвам, че тези са най-добрите, но поне за мен сa N1. А в 300 млн. държава и с цербери като FDA, никоя компания не би искала да се самоунищожи заради колективни искове, ако лъжат за съдържанието.:)
Та в тази хранителна добавка, в пълния спектър на витамини и минерали се съдържат плодове (екстракти от боровинка, касис, папая, портокал и др.), зеленчуци ( екстракти от магданоз, пшеничен зародиш, аспержи, спанак, морков, чесън и мн. др), зелени храни (спирулина, глухарче, маточина, лимонова трева, магарешки трън, живовляк, хлорела, коприва и др.) Аминокиселини (не ми се изброяват ;), смес от гъби (шитаке, кордицепс, рейши, хиритаке и др.), смес от храносмилателни ензими (концентрирана формула на -азите), Омега мастни киселини (студено пресовани ленено, слънчогледово семе и др), Биофловоноиди (смес от цитруси), сибирски женшен, инозитол, холин, РНК и ДНК от спирулина, Бор, Лутеин...
Не съм боледувала от години, въпреки наследствената картина, която имам...И хипохондрията ми, разбира се, за която няма лек, хахах

konstans
6th October 2010, 14:04
Момичета, някоя има ли представа откъде да намеря Асил?
Изключително силен естествен стимулатор е, но не мога да го намеря отново, а разбира се нямам път към Тибет :D
При мен даде страхотни резултати, но сега не знам откъде да си го доставя.

duska20
23rd November 2010, 12:40
От години пия само Alive! на Nature's Way. Още като бях в Щатите, ги открих. В никакъв случай не казвам, че тези са най-добрите, но поне за мен сa N1. А в 300 млн. държава и с цербери като FDA, никоя компания не би искала да се самоунищожи заради колективни искове, ако лъжат за съдържанието.:)
Та в тази хранителна добавка, в пълния спектър на витамини и минерали се съдържат плодове (екстракти от боровинка, касис, папая, портокал и др.), зеленчуци ( екстракти от магданоз, пшеничен зародиш, аспержи, спанак, морков, чесън и мн. др), зелени храни (спирулина, глухарче, маточина, лимонова трева, магарешки трън, живовляк, хлорела, коприва и др.) Аминокиселини (не ми се изброяват ;), смес от гъби (шитаке, кордицепс, рейши, хиритаке и др.), смес от храносмилателни ензими (концентрирана формула на -азите), Омега мастни киселини (студено пресовани ленено, слънчогледово семе и др), Биофловоноиди (смес от цитруси), сибирски женшен, инозитол, холин, РНК и ДНК от спирулина, Бор, Лутеин...
Не съм боледувала от години, въпреки наследствената картина, която имам...И хипохондрията ми, разбира се, за която няма лек, хахах

Здравейте, аз съвсем скоро научих за тези витамини и от няколко дни започнах да ги пия...Боледувам често в зимните месеци и какво ли не съм пробвала за имунната система.Може ли да ми кажете нещо повече за тези витамини? По 1 на ден ли пиете? Въобще каквото се сетите?
Искрено се надявам, че и аз ще бъда доволна от тях...цената е разумна.
Иначе имам и алое вкъщи (без консерванти) ,но като че ли стомаха ми не го понася съвсем добре. Вероятно човек трябва да открие това което е подходящо за него.
Преди години пиех ехинацея, и от нея определено бях мн.доволна.

Мариса
23rd November 2010, 13:25
Момичета, някоя има ли представа откъде да намеря Асил?
Изключително силен естествен стимулатор е, но не мога да го намеря отново, а разбира се нямам път към Тибет :D
При мен даде страхотни резултати, но сега не знам откъде да си го доставя.


Тези няма ли да ти свършат работа?


Сребро
Среброто притежава изразено бактерицидно, антисептично, противовъзпалително, стягащо действие. Среброто е естествен бактерициден метал, ефективен при 650 вида бактерии, които нямат устойчивост към него, за разлика от всички антибиотици. Среброто действа антибиотично при много вируси. Предполага се, че среброто потиска ензими, контролиращи енергетичната обмяна на инфектантите.

Злато
Златото засилва бактерицидното действие на среброто. Златото в чист вид не е токсично, за разлика от органичните му производни, използвани като лекарствени препарати. Златото може да участва в нормализирането на имунните процеси на организма.

Sunny Girl
24th November 2010, 18:45
Привет, и аз бих искала да се включа по темата :) Gia толкова добре и подробно си описала Alive на nature's way, че и на мен ми се прииска да ги пробвам. Ще се поразровя първо да прочета повече инфо за тях дали и къде ги има в БГ. Иначе, това, което помогна на мен и което препоръчвам е Умкалор - немски билков продукт.

konstans
24th November 2010, 22:33
Момичета, някоя има ли представа откъде да намеря Асил?
Изключително силен естествен стимулатор е, но не мога да го намеря отново, а разбира се нямам път към Тибет :D
При мен даде страхотни резултати, но сега не знам откъде да си го доставя.


Тези няма ли да ти свършат работа?


Сребро
Среброто притежава изразено бактерицидно, антисептично, противовъзпалително, стягащо действие. Среброто е естествен бактерициден метал, ефективен при 650 вида бактерии, които нямат устойчивост към него, за разлика от всички антибиотици. Среброто действа антибиотично при много вируси. Предполага се, че среброто потиска ензими, контролиращи енергетичната обмяна на инфектантите.

Злато
Златото засилва бактерицидното действие на среброто. Златото в чист вид не е токсично, за разлика от органичните му производни, използвани като лекарствени препарати. Златото може да участва в нормализирането на имунните процеси на организма.
Всички това е добре известно, но няма въздействието на асила. Не случайно е по- скъп от златото. Още Авицена го е описал като естествен лечебен продукт и силен стимулант на организма. Проблема е откъде да се намери след като Китай забрани износа преди години.

Мариса
25th November 2010, 15:25
Проблема е откъде да се намери след като Китай забрани износа преди години.

все още издирвам инфо

Мариса
25th November 2010, 16:44
Гугъл не дава никакво инфо за това име Асил.Сигурна ли си,че така се казва?Пробвах и на латиница,ама не става :roll:

Мариса
25th November 2010, 16:48
http://www.loadtr.com/460920-beyaz_renkli_asil_duru%C5%9Flu_%C3%A7i%C3%A7ekler. htm

но пък изглежда ,така.

konstans
25th November 2010, 21:18
Името е от арабски и значело царствен или нещо подобно. Не знам китайското название - срещала съм го, но забравих да го запиша. Среща се само във високи планини - основно в Тибет. Има го и в Индия и Тян Шан. Може и другаде да има, но не знам. Преди години с него спасихме краката на баща ми - искаха да ги отрежат от диабетични рани. Не е за вярване, но повлия цялостно на диабета - не че го е излекувал де...

Мариса
25th November 2010, 21:59
знам за друга билка-котешки нокът

лианата Unkaria tomentosa, която расте в джунглите на Перу и е известна под названието "Котешки нокът". Перуанските индианци са познавали лечебните й свойства и са се ползвали от тях, а съвременната наука ги е открила съвсем неотдавна.

Продуктът се използва за изчистване на организма на клетъчно ниво от токсини, шлаки и алергени, както и след продължително медикаментозно лечение. Почиства стомашно-чревния тракт, черния дроб, жлъчката, укрепване на имунната система. Използва се при онкологични заболявания, възпалителни процеси, заболявания на кръвта, ставите и гръбначния стълб, простатит. Повишава потентността. Представлява най-мощното средство при псориазис. Необходим е при всякакви токсикози, включително и алкохолно отравяне. Бързо извежда от състояние на алкохолно опиянение. Прилага се при наркоманийни зависимости и СПИН.

-При инфекциозни заболявания
-При астенични състояния с различна етиология
-При хронична умора и депресия
-При отслабнало функционално състояние на имунната система, предизвикано от различни фактори (въздействие на йонизираща радиация, ултравиолетови лъчи, хиимиотерапевтични препарати, продължителна терапия с антибиотици, въздействие на различни токсични съединения, съдържащи се във въздуха, водата, хранителните продукти - тежките метали, пестицидите, инсектицидите, фунгицидите)
-При СПИН
-При хронични белодробни заболявания и заболявания на горните дихателни пътища
-При заболявания на стомашно-чревния тракт
-При патология на репродуктивната система (нарушен менструален цикъл, миома на матката, възпалителни гинекологични заболявания, простатити, аденом на простатата и др.)
-При заболявания на зрителните органи (ирит, кератит, конюктивит, язва на роговицата, катаракта, глаукома, миопия, далекогледство)
-При ставни заболявания (артрити, артрози, бурсити)
-При кожни заболявания
-При алергични заболявания (копривна треска, сенна треска, вазомоторен ринит, бронхиална астма и други)
-Автоимунни заболявания (ревматоиден артрит, дерматомиозит)
-При ендокринна патология (захарен диабет, нарушена функция на щитовидната жлеза)
-При онкологични заболявания на фона на проведени химиотерапии, рентгенотерапии

Siqana
8th December 2010, 15:46
Аз чух много хубави отзиви за два природни продукта от типа на имуностимулиращите и укрепващи средства - клеева тинктура и умкалор. Клеевата тинктура е прополис, който се оказва полезен антибактериален имуностимулиращ продукт, а умкалора е екстракт от пеларгония /мушкато/, който действа антивирусно, антипростудно и укрепващо имунната защита на целия организъм. Мисля да ги пробвам и ще пиша своите впечатления от тях.

konstans
8th December 2010, 23:21
Аз чух много хубави отзиви за два природни продукта от типа на имуностимулиращите и укрепващи средства - клеева тинктура и умкалор. Клеевата тинктура е прополис, който се оказва полезен антибактериален имуностимулиращ продукт, а умкалора е екстракт от пеларгония /мушкато/, който действа антивирусно, антипростудно и укрепващо имунната защита на целия организъм. Мисля да ги пробвам и ще пиша своите впечатления от тях.
И двата продукга са добри, но просто не са за тази цел за която ми трябват.

Siqana
15th December 2010, 13:58
За каква цел ти трябват имуностимулаторите Констанс? Видях по-предишни коментари, че търсите информация за Асил. Доколкото знам това е сребърна вода и е мощен имуностимулатор. Но за него съм чела противоречичи мнения в двете крайности - от много доволни, до хора, които го отричат тотално, поради наслагвания в организма на сребро.
А клеевата тинктура това е прополис. Също го водят мощен имуностимулатор помагащ за много и различни болести. Иначе съм съгласна с предишни коментари, че имунната система трябва да се поддържа и от вътре и отвън. Йогата и огненото дишане помагат много, също много естествени витамини - ябълки, киви, банани, авокадо, спанак, коприва, чесън, зеле и др. Аз лично се опитвам да хапвам повечко плодове и зеленчуци и да си добавям витаминитие оттам, с йогата не съм толкова редовна, но се опитвам и там поне 2 пъти в месеца да посещавам, осъзнавайки че е малко, но ....

Мариса
15th December 2010, 19:31
Аз лично се опитвам да хапвам повечко плодове и зеленчуци и да си добавям витаминитие оттам.

Повечето хора се залъгват и си мислят,че приемат кой знае какви витамини.Само че истината е друга.Веднъж откъснат плода той още същата минута започва да губи ценните си качества.Да не мислите,че бананите имат много Б12,докато дойдат до българия те умират стотици пъти.Ами висенето им по магазините?Храната никога не е била достатъчна за един организъм да си набави нужните неща и невъзможно да се приеме в такива количества,от които едно тяло има нужда.За това са създадени добвките :!:

konstans
15th December 2010, 22:54
За каква цел ти трябват имуностимулаторите Констанс? Видях по-предишни коментари, че търсите информация за Асил. Доколкото знам това е сребърна вода и е мощен имуностимулатор. Но за него съм чела противоречичи мнения в двете крайности - от много доволни, до хора, които го отричат тотално, поради наслагвания в организма на сребро.
А клеевата тинктура това е прополис. Също го водят мощен имуностимулатор помагащ за много и различни болести. Иначе съм съгласна с предишни коментари, че имунната система трябва да се поддържа и от вътре и отвън. Йогата и огненото дишане помагат много, също много естествени витамини - ябълки, киви, банани, авокадо, спанак, коприва, чесън, зеле и др. Аз лично се опитвам да хапвам повечко плодове и зеленчуци и да си добавям витаминитие оттам, с йогата не съм толкова редовна, но се опитвам и там поне 2 пъти в месеца да посещавам, осъзнавайки че е малко, но ....
Няма нищо общо със сребърната вода. Не е течност и не е продукт на човешката дейност.

root
16th December 2010, 09:23
Повечето хора се залъгват и си мислят,че приемат кой знае какви витамини.Само че истината е друга.Веднъж откъснат плода той още същата минута започва да губи ценните си качества.Да не мислите,че бананите имат много Б12,докато дойдат до българия те умират стотици пъти.Ами висенето им по магазините?Храната никога не е била достатъчна за един организъм да си набави нужните неща и невъзможно да се приеме в такива количества,от които едно тяло има нужда.За това са създадени добвките :!:
Ако трябва да сме точни, това важи и за добавките... Примерно една от тях съдържа "екстракт от люспи и семки на грозде" - да не мислиш, че откъсват гроздето и веднага се действа за да направят някакъв си продукт...

Мариса
16th December 2010, 19:29
Повечето хора се залъгват и си мислят,че приемат кой знае какви витамини.Само че истината е друга.Веднъж откъснат плода той още същата минута започва да губи ценните си качества.Да не мислите,че бананите имат много Б12,докато дойдат до българия те умират стотици пъти.Ами висенето им по магазините?Храната никога не е била достатъчна за един организъм да си набави нужните неща и невъзможно да се приеме в такива количества,от които едно тяло има нужда.За това са създадени добвките :!:
Ако трябва да сме точни, това важи и за добавките... Примерно една от тях съдържа "екстракт от люспи и семки на грозде" - да не мислиш, че откъсват гроздето и веднага се действа за да направят някакъв си продукт...

Тези,които аз приемам имат най-новата технология за запазване качеството им.Но разбира се недоверието в човек е доста дълбоко :wink:

root
17th December 2010, 09:35
А ти откъде си сигурна как се приготвят? На базата на какво твърдиш за качеството им?

Мариса
17th December 2010, 19:47
А ти откъде си сигурна как се приготвят? На базата на какво твърдиш за качеството им?

Една леля на моя позната се върна от Франция в отпуск.Разказа всичко за реда и качеството.
Някъде бях постнала видео,ще го потърся

Мариса
17th December 2010, 19:51
http://www.dailymotion.com/video/xe8b7d_vision-international-people-group-a_tech

Че тази леля работи там и може да потвърди всичко,но лично за мен и хората,които ги употребяват няма нужда:)
Доказателства искат хората,които не вярват.Аз лично нямах никаква инфо преди да почна и реших да пробвам,защото без опит не исках да отричам нищо.

konstans
18th December 2010, 21:47
Нищо не казвам за продуктите които пиеш, но последните ти постове говориш за вяра, а тук влизаме в друга зона - нали не обсъждаме религиозни теми. :lol:
Просто хората се съмняват и колкото повече се мъчиш да ги убеждаваш без независими информации повече се съмняват.

Мариса
19th December 2010, 06:38
Нищо не казвам за продуктите които пиеш, но последните ти постове говориш за вяра, а тук влизаме в друга зона - нали не обсъждаме религиозни теми. :lol:
Просто хората се съмняват и колкото повече се мъчиш да ги убеждаваш без независими информации повече се съмняват.

Не съм религиозна и грешно разбираш,но твоя си работа.Далеч съм да убеждавам някой в нещо :lol:
Просто пиша коментари с моите мнения,дали някой вярва-не е важно.Който иска пробва,който не иска пише негативно :lol:

Мариса
20th December 2010, 00:41
А ти откъде си сигурна как се приготвят? На базата на какво твърдиш за качеството им?

http://www.visionbalkan.com/production/advantage/natural/

root
20th December 2010, 09:59
Този клип общо взето нищо не говори... Такъв могат и в Danon да направят.

Мариса
20th December 2010, 18:45
добре,щм казваш :lol:

Solver
20th December 2010, 23:22
Добавките, ако изобщо се усвояват, се усвояват в много по-малка степен - било то минерали или витамини, на всичко отгоре не е ясно дали по-добрия вариант е именно да не се усвояват, понеже особено калция, приет като хранителна добавка, не носи никакво полезно действие, а според някои вреди.

Относно клеевата тинктура, както всички пчелни продукти, тя е универсално средство за укрепване и/или лечение на организма. Не може да се изброи за какво би помогнал прополиса, защото просто обхваща всичко. А комбиниран с мед, с прашец (при отсъствие на алергии) няма естествени или изкуствени по-полезни средства за подсилване на имунната система.

Ясно е, че е най-добре да откъснеш домата от градината си и да го изядеш тогава, но това не значи, че като го изядеш по-късно, той има 0% полезни вещества. И със сигурност витамин Б от бананите, ядките и прочие е по-добре усвояем и изобщо по-добрият вариант за човек от витамин Б в Невробекс. Ако човек не можеше да си набави нужните минерали и витамини от природата, нямаше той да създаде добавките, а природата :lol: След като тя не ги е създала, явно може. Бабите на село на по 105 години надали пият витаминови комплекси, но знае ли човек :?

Мариса
21st December 2010, 06:14
Бабите на село на доживяват до 105 :lol:
Изобщо бабите в бг се броят на пръстите,които доживяват дори до 90.
Пишеш само за синтетични добавки,което си е химия :!:
Доказано е,че след одкъсването на плод,зеленчук и тн.,колкото повече престоява,толкова повече губи полезните си свойства :!:
И нека хората не живеят в заблуда мислейкиче като пият фреш си набяват нужните витамини от него.Плодовете от фреш грейпфрут примерно са толкова застолели...Е но определено са по-добрия вариант от "соковете" в кутия.

Мариса
21st December 2010, 06:23
Ако човек не можеше да си набави нужните минерали и витамини от природата, нямаше той да създаде добавките, а природата :lol: След като тя не ги е създала, явно може.

Човек е създал посредством природата ДОБАВКИТЕ ,за това вече е възможно всеки да набави нужните му минерали,витамини и тн.
Иначе колкото и да се тъпчиш с храна и плодове можеш да постигнеш единствено хранително натравяне,но не и да доставиш на организма това,което иска.Отделно че храната от всякъде погледнато е изкуствена :!:

titi1
21st December 2010, 10:55
:lol:
Ех, Солвър, намери на кой да обясняваш и тииии :lol:
Няма симсъл да влизаш в спор с дамата, та тя всичко знае и не приема ничие мнение, различно от нейното.
Нима незнаеш, че тя е правата...винаги... :wink:
Няма как да не те опровергае просто :lol:

Solver
21st December 2010, 12:23
Попринцип го пиша, не че споря, тук няма място за спор ; )

Забавното е как някой къса плод, след 1 минута вече му извлича витамините, а после по някакъв особен начин ги консервира във формата на хапчета, където те спират да губят качествата си (независимо от външните условия) и се запазват пресни (пресни хапчета). Това също го пиша попринцип.

По-важното мисля е за бабите - определено има доста баби над 90 години, има и доволно над 100 (че дори и дядовци, като попринцип мъжете живеят по-кратко от жените). Не казвам, че в София има много 100-годишни баби (и все пак има) , но по-интересното е как в някое село с население от 50-100 души има 1-2-3 такива, което прави 1-6% в случая. По средна продължителност на живота сме на последно място в Европа, но това не пречи да имаме хора в горната крайност и такива има, и те НЕ пият добавки :lol:

Естествено, който смята, че не може да си набави нужното по нормалния начин, може да пие каквото си иска и все пак да подчертаем какво са длъжни да пишат абсолютно всички производители на опаковките - че това е добавка към храната, а не начин за разнообразно хранене, т.е. те не разнообразяват храната.

titi1
21st December 2010, 12:26
Абсолютно точно и изчерпателно :!:

LUCKY Dancing Queen
21st December 2010, 12:31
Няма как да си изкривя душата, и ще кажа че Солвъра е прав за усвояването на добавките. Или по-точно за тяхното частично усвояване. Не става като с гушенето на гъски за гъши дроб. Съмнявам се дори че едва 10% от влезлите per os минерали и олигоелементи преминават клетъчната мембрана на органите с предполагаема дестинация. Нещата са толкова сложни, толкова прекалено сложни...Световните експерти не кръстосват тези с антитези от десетилетия...и пак голяма неяснота. А в крайна сметка-всички ще умрем скоро....И айдеее,пак отиде коня у ряката :?

lullaby
21st December 2010, 12:37
marisabela , моите уважения, но в случая и аз мисля, че Solver е прав.

Ако човек не можеше да си набави нужните минерали и витамини от природата, нямаше той да създаде добавките, а природата :lol: След като тя не ги е създала, явно може.

Това изчерпва всичко. :P

ЛИСКУ
21st December 2010, 14:09
Няма как да си изкривя душата, и ще кажа че Солвъра е прав за усвояването на добавките. Или по-точно за тяхното частично усвояване.

И аз така знам - затова и не пия витамини :?

Мариса
21st December 2010, 18:59
Мислете си,че е прав и никога няма да сте напълно здрави.Добавките са създадени с цел,ама вие пак мислете :lol:

LUCKY Dancing Queen
21st December 2010, 19:26
Защо ме иронизираш постояно и ме караш да страдам? Може и да не съм разбрала правилно за добавките, но все пак имам солидни аргументи.

Мариса
21st December 2010, 19:58
но все пак имам солидни аргументи.

не виждам такива :lol:

konstans
21st December 2010, 20:13
Мислете си,че е прав и никога няма да сте напълно здрави.Добавките са създадени с цел,ама вие пак мислете :lol:
Цел има разбира се, но тя е печалбата :lol:
Ако бяха така универсални медицината щеше да отпадне.....

Мариса
21st December 2010, 20:17
Мислете си,че е прав и никога няма да сте напълно здрави.Добавките са създадени с цел,ама вие пак мислете :lol:
Цел има разбира се, но тя е печалбата :lol:
Ако бяха така универсални медицината щеше да отпадне.....

щом казваш :wink:
То,ако беше само печалбата :lol:
Добре че е природата и човекът да се научи да използва качествено преимуществата й :wink: Разбира се ,че печели.Нали има хора,които се възползват от тези продукти.И добре че ги има.

Bril
21st December 2010, 21:48
Факт е обаче,че традиц.медицина не може да лекува.Нейната цел е да създава болни,зависими от фармацевтиката хора.Умните лекари все по-често прилагат и нетрадиционни методи.

Piny
21st December 2010, 22:10
Факт е обаче,че традиц.медицина не може да лекува.Нейната цел е да създава болни,зависими от фармацевтиката хора.Умните лекари все по-често прилагат и нетрадиционни методи.
ти май много филми гледаш

Bril
21st December 2010, 23:19
Тоя сериал не го дават по ТВ-то :D

Solver
22nd December 2010, 00:11
Така казано "традиционната медицина" не звучи добре, но аз се придържам към това твърдение, казано с правилните думи - целта на фармацевтиката е далеч от лечението на болните. Защото самата медицина е много обширно понятие - не можем да кажем, че хирурзите не лекуват и прочие.

Но масовите лекарства определено не са създадени, за да бъде човек здрав. И няма как да се случи по този начин - в Япония 3/4 от парите за здраве се дават за профилактика, а не за лечение и резултатът е ясен - в дългосрочен план съкращаване на разходите, по-малко болни, по-трудоспособен народ, естествено и по-щастлив (ако сметнем болните за нещастни) . Да кажем масова практика у нас е при грип да се лекуват симптомите - 3 вида лекарства и капки за нос. Резултатът е изключително негативен и естествено след 2 седмици човекът е пак болен. А реално трябва да се "лекува" имунната система, не да се тровим с капки за нос, които така или иначе не спират сополите.

Естествено това е за масовите лекарства - при специфичните болести, при онкоболните и т.н. няма друга възможност (освен ако не броим нетрадиционни методи отново) , но определено човек, който започне да пие лекарства за щяло и нещяло и то от ранна възраст, то той се превръща в роб на лекарствата за цял живот - от една страна слаба имунна система, от друга страна в главата му е трайно заседнал навика да пие лекарства за щяло и нещяло, непознавайки друга алтернатива. Най-здравите хора, които познавам, не са пили лекарства от години, няма и да пият, като пак казвам, тук не включвам специфични и фатални ситуации, в които е крайно наложително да приемаш лекарства.

И аз просто се изумявам от ситуацията в момента, наистина ми е жал какво ще излезе от сегашните 10-15 годишни след 10 години, като сметнем, че 95% от тях пушат по кутия цигари на ден, че 99% от тях се наливат с ПОНЕ 300-500 мл твърд алкохол ежедневно (и то долнопробен спирт, за да е още по-тегаво) и като сметнем, че те са захранени с антибиотици (според практиката от последните години да се дава антибиотик за всичко) - а след като си употребил даден антибиотик, освен, че ти сваля имунната защита, то той губи и силата си при последващо използване. За капак хората се хранят масово навън и единствено с обработени храни - почти нищо сурово, даже нищо сурово като цяло, което отново е пагубно за организма. За 2-ри капак набиват постоянно консерванти, оцветители и прочие с тези храни.
Не знам защо толкова малко хора поглеждат ситуацията по този начин и изобщо не им се чува гласа. След 10 години просто ще се казват причините, някой ще казва "аз казах" , а фармацевтиката ще е най-проспериращият бизнес. Особено за България положението е най-забавно - при влошаващото се здравеопазване, по-малкото пари, ниското качество на услугите, отлива на квалифицирани специалисти, ние имаме увеличение на болните, които няма да са и трудоспособни, т.е. няма да изработват още данъци, а парите ще са още по-малко. И в крайна сметка аз лично очаквам, дори 31 години след падането на социализма (след 10 години от настоящия момент) , той пак да бъде обвинен за нещастията :lol:

Renkata
22nd December 2010, 00:16
що няма бутонче "харесвам" като във ФБ... :lol:

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 00:31
Солвъра сбърка на едно място за фармацентичната индустрия, но пък улучи с "увеличаване на броя" на болните. За съжаление наистина е така. Има жестока експлозия на лимфоми. Ще се мре масово. Социализмът има жестока вина- поднесе ни Чернобил и ни изтрови с тежка индустрия, която историята доказа като малоумие.

diadora
22nd December 2010, 00:53
Подсилване на имунната с-ма - не знам дали добавките изобщо правят нещо , но давам по нещо чат-пат , рибено масло примерно .
По скоро се старая да намалявам отровите и вредите , доколкото мога и доколкото знам . Повечко спорт . Пълноценна храна . Релакс .
Опитвам се да се опазя от псевдо-здравословни мании - диетични напитки с аспартам , тичане по 1 час всяка сутрин покрай натоварено шосе :D

Мариса
22nd December 2010, 07:45
Факт е обаче,че традиц.медицина не може да лекува.Нейната цел е да създава болни,зависими от фармацевтиката хора.Умните лекари все по-често прилагат и нетрадиционни методи.
ти май много филми гледаш

ИСКА ТИ СЕ.МОЛИ СЕ ДА НЕ ОПИРАШ ДО АЛТЕРНАТИВИТЕ НА ЛЕЧЕНИЕТО :!:

Piny
22nd December 2010, 08:09
именно че само здрав човек може да напише подобна глупост за лекарите. Другия път като се разболее сериозно( и тук не говоря за настинки), да си стои вкъщи и да се лекува нетрадиционно.

Мариса
22nd December 2010, 08:27
именно че само здрав човек може да напише подобна глупост за лекарите. Другия път като се разболее сериозно( и тук не говоря за настинки), да си стои вкъщи и да се лекува нетрадиционно.

напротив,всеки бо могъл да каже това за лекарите.И не са глупости.Ако малко се замислиш ще разбереш,но повечето хора като им опре яйцето до гъза тогава се замислят.

Piny
22nd December 2010, 08:36
ако ти се възпали апендикс, добавки ли ще вземаш или ще тичаш в болницата?

root
22nd December 2010, 09:55
Ако не ти се занимава с други методи или просто не си информирана за тях и не ги разбираш, нормално да вярваш на филмчета за добавки. Хората обичат да вярват в нещо. Само че едни добавки не могат да заменят ефекта на движението, на чистия въздух и т.н... Качеството на добавките никой не може да ти гарантира - дори не знаеш какво има в тях. Навремето имаше хапчета за отслабване, в които се слагаше амфетамин - действаше за килограмите, но си имаше последствия. Жените вярваха и се радваха, че са слаби. После се оплакваха от проблеми.

И да те питам - ти как използва природата за уголемяване на гърди си... и устните си? С добавки?

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 10:01
Ама Мариса има ли пластика на устните ? Не знаех..:o

Ще допълня Майндбенедера...В момента във Франция набъбва супер скандал с ПОРЕДНИТЕ изтеглени от пазара 'апчита за отслабване. Списъците с хвърлили топа вярващи мадами са безкрайни..И тук един реч за фирмата SERVIER, не кой да е :o

titi1
22nd December 2010, 10:50
Хубава дискусийка се е заформила, браво на вас.
Мариса опапа темата в ринопластика, бая народ подведе с категоричните си "компетентни" изказвания.

И тук сумати хора се впрегнаха, но иначе пък е полезно като четиво. Благодаря ви :D

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 11:18
Тити, не ми разбивай мечтите. От две години пазя една кутия с вълшебни прахчета и се надявам да се съгласи някоя лаборатория за пълен анализ. Прекалено скъпо ще ми струва това удоволствие, но няма да мирна докато не разбера доколкото отговаря/неотговаря етикета на истинското съдържание. Защо ли ? Ами защото вместо да стана яка и пъргава котка, червата ми запушиха със силата на нефтохима край Бургас :?

ЛИСКУ
22nd December 2010, 11:22
Дезиро, бягай във фитнеса при мен!
Или Мариса да ти покаже някои танци-манци.

И моят котак е много дебел - днес му дадох пилешки трътки, ама май ще минава на диета.

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 11:26
Ти защо не го вдигаш този твой телефон, бе!!!! Да не би котака да го е глътнал.? Докопай го и го чуй как безпомощно звъни от вътре :shock:

ЛИСКУ
22nd December 2010, 11:27
Съвсем ме взехте за балък - а аз вярвам и чакам на телефона...
И имаш лични, защо не си ги прочел още?

Iliana81
22nd December 2010, 12:33
Човек може да си набави всички нужни витамини и минетали от храната само, НО при положение че не е подложен на стрес, че живее здравословно и спи достатъчно. Но кажете ми, в днешно време кой живее 100% здравословно, кой не е подложен на стрес? Лично аз съм подложена на огромен стрес от известно време и колкото да се опитвам да се храня здравословно (по моя си начин, без животински продукти), проблема със стреса и липсата на сън не мога да го реша. Именно тогава на помощ идват добавките.

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 12:48
При продължителен стрес се смята, че Ca2+ и Мg+ "напускат" клетката и се реят безцелно в интерстецалните пространства, което води да неприятните вегетативни симптоми(на стреса). Няма обаче абсолютно доказателство, че загубите се компенсират 100% чрез наливане с добавки. Предполага се, но е трудно да се докаже. Както мъжете ви- когато пътуват стриктно по професионални причини, но се предполага и друго там...Но няма как да се докаже.

ЛИСКУ
22nd December 2010, 13:25
Еха, висок стил на доктор! :wink:
Ти така и не ми каза къде ти е кабинета и колко вземаш за консултация?
Че още съм в чуденка при кого... :roll:

Мариса
22nd December 2010, 18:59
Човек може да си набави всички нужни витамини и минетали от храната само, НО при положение че не е подложен на стрес, че живее здравословно и спи достатъчно. Но кажете ми, в днешно време кой живее 100% здравословно, кой не е подложен на стрес? Лично аз съм подложена на огромен стрес от известно време и колкото да се опитвам да се храня здравословно (по моя си начин, без животински продукти), проблема със стреса и липсата на сън не мога да го реша. Именно тогава на помощ идват добавките.

Не само,че никой не е в състояние да живее здравословно,но стрес винаги има.Не сме роботи.А храната отвсякъде е ГМО,а мръсния въздух?

LUCKY Dancing Queen
22nd December 2010, 19:07
Е някои се борим да не е отвсякъде ГМО. Котката летос лапа само градински домати, чушки и череши. Искам да начеша една стара краста- всичкото зеленчук и плод само от градината. Но се оказа доста скъпа тази краста...

Мариса
25th December 2010, 05:20
За правилното функциониране на човешкия организъм са необходими 60 микроелемента, 16 витамина и 15 аминокиселини.
Изкуственото наторяване на нашите земи се извършва с 4 минерала, вследствие на което, с течение на годините почвата обеднява, а оттам плодовете и зеленчуците са с недостиг на редица важни микроелементи.
Термичната обработка на храната допълнително разгражда и унищожава витаминния и минерален състав, което води до нерационално и непълно хранене на организма. Недостигът на минерали и витамини при храненето се отразява върху нормалното функциониране на органите и причинява функционални изменения, известни като болести
Недостигът на цинк, селен, сяра, мед, желязо, калций, магнезий, фосфор, силиций и вит. – С, Е, Н, В1, В8, както и прекомерната употреба на сол, мазнини и стимуланти води до побеляване на косата и оплешивяване.
Недостигът на вит. – А, В2, В6, цинк и селен, както и употребата на захар и никотин увреждат зрението .
Недостигът на флуор, калций, мед, цинк, йод и селен и вит. – А, С и D съчетано с прекомерната употреба на захар, никотин и млечни произведения, предизвикват кариес и гуша.
Недостигът на незаменимите аминокиселини, минералите – манган, мед и селен и вит.-Е, А, В и D, съчетани с приема на големи количества мазнини, предизвикват остеохондроза, рак на млечните жлези и сърдечно-съдови заболявания .
Недостигът на вит. – В3, В8, А, Е, С и микроелементите-калий, цинк, селен и сяра, съчетани с животински мазнини и никотин, предизвикват сърдечно-съдови болести и увреждания на белите дробове.
Недостигът на вит. – В1, В3, В9, Е и елементите – желязо, фосфор и манган съчетани с храни от животински произход, алкохол, никотин и наркотични вещества, предизвикват болести на черния дроб, рак на червата и кожни проблеми.
Недостигът на вит. – С, F на натрий и калций, съчетани с алкохол, никотин и наркотици, предизвикват камъни в бъбреците.
Недостигът на вит. – В6, елементите – хром, цинк, манган, ванадий, калий и фосфор, съчетани със солена, люта и пържена храна, предизвикват жлъчни камъни.
Недостигът на вит. – В3, В5, С, Е, цинк и молибден, съчетани с алкохол, захар мазнини и белтъчини, причиняват диабет.
Недостигът на вит. – В1, В5, D, калий, желязо, силиций и хранителни влакнени съчетани с много белтъчини, мазнини, захар и алкохол, причиняват рак на дебелото черво и простатит.
Недостигът на вит. – Н и елементите – калий, натрий, манган и селен, предизвиква слабост и болки в мускулите.
Недостигът на вит. – А, Е, С, В5, В6, мед, селен, фосфор и калций, съчетани с много мазнини, захар, белтъчини и алкохол, предизвикват болки в ставите.
Недостигът на вит. – D, С, В9, В12, калций, флуор, цинк и мед, причиняват остеопороза, а на вит. – В1, В3, В6, С, Е, мед, селен и сяра, предизвикват артрит.
Недостигът на вит. – Е,В1, В3, В6, В9, В12, желязо, манган мед и фолиева киселина, съчетано с обилно хранене с животински мазнини, белтъчини, захар и алкохол, водят до анемия.

А Биологично активните добавки запълват тези дефицити.
Освен това БАД притежават имуномодулиращо действие. Приблизително 60% от хората в страната имат имунодефицит.


Това са извадки от статия на академик,доктор на медицинските науки В.А.Тутелян.
Та,Solver беше прав само за едно,че няма място за спор :lol:

Мариса
25th December 2010, 05:24
http://healthmarket-bg.com/?cat=10

ето инфо за имунитета :wink:

Мариса
25th December 2010, 06:06
Колкото по-високо е качеството на храната която ядем, толкова по-скоро ще се избавим от болестите, доколкото сме способни правилно да смелим и усвоим тази храна. Към това е необходимо да прибавим и знания за:
а) правилно съчетание на продуктите;
б) правилна последователност при приемането на различни видове продукти (първо най-лесно усвояемата храна, после по-трудно усвояемата и последно най-концентрираната)
в) нужното количество продукти от всеки вид, което трябва да бъде изяждано при всяко хранене
г) правилно време за ядене (когато възниква чувство на глад, а не по разписание).

Да знаем и съблюдаваме всичко това ежедневно в нашия живот е невъзможно. Но изход има – за това са създадени и широко се използват в цял свят биологично активни добавки към храната (БАД). В днешно време с помощта на БАД се грижат за своето здраве над 70% от американците, над 90% от японците, над 60% от европейците и за съжаление около 2-3% от българите. Какво ще се случи, ако човек следва тези правила и рязко подобри качеството на храната си? Ще започнат да стават чудесни неща, както с организма, така и с личността ни

Bril
25th December 2010, 11:23
:bravo: Kъм това да се добави и повече гимнастика,днешният човек много се е обездвижил.

Мариса
25th December 2010, 19:08
Непременно,спортът е много важен за всеки един индивид на планетата:)

Мариса
26th December 2010, 09:13
И аз така знам - затова и не пия витамини :?

Не знам какво знаеш,но явно нищо :lol:

Ето ти причини,за да пприемаш Био Активни Добавки/БАД/

ЛИПСА НА ХРАНИТЕЛНИ ВЕЩЕСТВА В РАСТИТЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ : Дългогодишната интензивна експлоатация на почвите, използването на торове и химикали водят до изтощаването им и изчерпване на наличните запаси от микро и макро елемент в почвите. Поради това те липсват и в отглежданите върху тях култури. От 13-те най-важни хранителни вещества, които се съдържат в плодовете и зеленчуците, количеството на 6 е намаляло значително, според проучване на Доналд Дейвис, биохимик от Университета в Остин, Тексас…..
Ето ти и втора причина:

СТРЕС : Химическият, физически или емоционален стрес увеличават потребността на организма от витамините В2, В5, В6 и С. Замърсяването на въздуха повишава потребността от витамин Е.

АНТИБИОТИЦИ : Наред с болестотворните бактерии те унищожават и полезната микрофлора в стомаха, която синтезира такива вещества като витамин К и фолацин. Антибиотиците също така предизвикват снижаване на нивото на витамините В.

СВРЪХ ОБРАБОТКА НА ХРАНАТА : Продължителното приготвяне на храната или прегряването на месото и зеленчуците води до окисляване и разрушаване на термично неустойчивите витамини като: А, С, Е, група В.

ЛОШО ХРАНОСМИЛАНЕ : Дори и да се храниш с пълноценна храна, лошото храносмилане ограничава усвояването на витамините от организма.

ТЮТЮНОПУШЕНЕТО ИЛИ РАБОТАТА В ЗАДИМЕНА ОБСТАНОВКА/като моят случай/ : Води до катастрофално намаляване и дори до пълно изчерпване на запасите от витамините С и Е и бета-каротина в организма.

АЛКОХОЛ : Оказва отрицателно влияние върху наличието и усвояването на хранителните вещества

ГОРЕЩИ НАПИТКИ : Могат съществено да намалят отделянето на стомашен сок, което влошава процесите на извличане на витамини и минерали от храната.

УПОТРЕБАТА НА ГОТОВИ ПРОДУКТИ : Храната, преварена с очистени въглеводороди (захар и глюкоза), бяло брашно, бял хляб и бял ориз, значително увеличава потребността на организма от витамини от група В.

Физическото увреждане на кожата и костите увеличава потребностите от цинк, витамин Е и други хранителни вещества, участвуващи в механизма на възстановяване на клетките.


Вегетарианската диета, изключваща месо и други животински продукти трябва да бъде щателно планирана, за да бъде избегнат дефицитът на витамин В12, който води до злокачествена анемия.

ХРАНИТЕЛНА АЛЕРГИЯ : Индивидуалната алергия (към глутен или лактоза) води до изключване на определена група продукти от храната, което е причина за загубата на важни източници на тиамин, рибофлавин и калций.

НЕДОСТАТЪЧНО ХРАНЕНЕ : Някои хора ядат малко или гладуват с цел отслабване. Американски изследвания сочат, че жените средно поддържат своето тегло, приемайки 7560 кал. на ден. Но това ниво се поддържа за сметка на хранителен режим с ниско съдържание на тиамин, калций и желязо.

МАЛКИ ЗАПАСИ ОТ ВИТАМИНИ В ОРГАНИЗМА : Въпреки, че организмът е способен да се запасява с някои витамини (например А, Е), изследването на канадски учени показва, че почти 30% от хората притежават минимален или почти никакъв запас от витамин А, който е необходим за здравата кожа, слизестата обвивка на окото и доброто зрение.

НЕДОСТАТЪК ОТ СЛЪНЦЕ : Хората, които рядко се излагат на слънце/като мен/, могат да страдат от недостатък на витамин D, който е необходим за метаболизма на калция. При дефицит на витамин D се наблюдава развитие на рахит и остеопороза.

Случайно да имаш нужда от още причини?
Ето още една:

СЛАБИТЕЛНИ СРЕДСТВА : Продължителната употреба на синтетически слабителни може да доведе до лошо усвояване на витамините и минералите от храната, тъй като се намалява времето за престой на храната в стомашно-чревния тракт.

Мариса
26th December 2010, 09:23
Е някои се борим да не е отвсякъде ГМО. Котката летос лапа само градински домати, чушки и череши. Искам да начеша една стара краста- всичкото зеленчук и плод само от градината. Но се оказа доста скъпа тази краста...

А,знаеш ли,че днешната реколта съдържа до 38% по-малко протеини, калций, витамин С, фосфор, желязо и рибофлавин (витамин В2), сравнени с културите от минали десетилетия?
ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ НЕ СА ТОВА КОЕТО ТРЯБВА ДА БЪДАТ.
Защото като във всяка конкурентна индустрия, фермерите се стремят да увеличат печалбите си, а това води до използване на нови технологии за увеличаване на производството.
На фермерите им се плаща на килограм продукция, не според броя на хранителните вещества.

“ Бързо израсналите плодове нямат достатъчно време да се развият и да образуват веществата, абсорбирайки ги от слънцето и почвата. Повечето агро – специалисти не знаят това, хората също не го знаят”/Доналд Дейвис-биохимик/.

Bril
26th December 2010, 19:23
Аз мисля,че агро-специалистите са наясно с нещата,но заради свръхпотреблението няма време да се отгледат при нормални условия.

Мариса
26th December 2010, 19:27
Аз мисля,че агро-специалистите са наясно с нещата,но заради свръхпотреблението няма време да се отгледат при нормални условия.

Нали,бизнес и пари са им в главите.

ЛИСКУ
27th December 2010, 11:16
Мариске, сбъркала си си професията май? Защо не стана доктор? :D
И аз на късни години се сетих, че от това се интересувам. Ама да уча още 6 години, после стаж, после по стълбичката нагоре...и ще се пенсионирам :lol:

Мариса
27th December 2010, 16:37
Мариске, сбъркала си си професията май? Защо не стана доктор? :D
И аз на късни години се сетих, че от това се интересувам. Ама да уча още 6 години, после стаж, после по стълбичката нагоре...и ще се пенсионирам :lol:

Не е нужно да ставам доктор,за да се грижа за здравето,нали:)
Има доктори,които са го написали много преди да започна да си задавам въпроси.

Bril
27th December 2010, 18:35
Да,нарича се здравна култура :D Повечето от българите нямат такава,да не говорим за някаква профилактика.

Pingi
27th December 2010, 20:19
Аз също имах доста проблеми с имунната система. Пиех котешки нокът (таблетки) на GNC. В последно време не мога да ги намеря по аптеките, а ми действаха много добре. Също така пия и прополисова тинктура. Това е единственото нещо, което ми оправя гърлото за ден-два. От няколко години вече не съм пила антибиотик (само стандартните лекарства упсарин и ефералган) и ако се случи да настина, настинката трае максимум 3 дни.

Мариса
27th December 2010, 20:35
Аз също имах доста проблеми с имунната система. Пиех котешки нокът (таблетки) на GNC. В последно време не мога да ги намеря по аптеките, а ми действаха много добре. Също така пия и прополисова тинктура. Това е единственото нещо, което ми оправя гърлото за ден-два. От няколко години вече не съм пила антибиотик (само стандартните лекарства упсарин и ефералган) и ако се случи да настина, настинката трае максимум 3 дни.

този котешки нокът,който си пила е бил много беден на тази билка.Да не кажа нищожно количество,ако изобщо е имало нещо от него :lol:

Котешкият нокът,за който пиша аз е произведен по криогенна технология,която запазва до 99% свойствата му.Абсорбира се адски бързо.От опит го казвам:)И не настивам.

Pingi
27th December 2010, 20:55
Уфффф значи съм разчитала изцяло на прополиса :1246:

Мариса
27th December 2010, 21:07
набивай яко пчелен мед с орехи :P ,по съвет на професор по храненето.
Обожавам мед и орехи и лимони.

Pingi
27th December 2010, 21:19
Не си падам много по меда, ама ще се жертвам, нали е полезно :D
Чувала съм, че стимулира и апетита. Ако на някой му липсва и му е проблем, де :lol:

Мариса
27th December 2010, 21:55
аАз съм като мече-цял буркан омитам за отрицателно време.брбрбр как ми се дояде,а орехът е уникат.

Bril
27th December 2010, 22:03
Апетита се засилва от пчелно млечице и вит.от групата Б.

Pingi
27th December 2010, 22:09
Сега се сетих и за тахан с мед... за подсилване на организма и при ставни заболявания.

Bril ... може, но мисля, че имаше нещо и за тази смеска, поне така съм чувала. Апетит си имам и с него и без, така че няма да споря :D

Мариса
28th December 2010, 07:49
Аз добре,че подтиснах моя вълчи апетит поне малко :lol:

konstans
28th December 2010, 20:48
Явно и ти си като мен и не можеш да се откажеш от сладките неща...

Мариса
28th December 2010, 21:05
Явно и ти си като мен и не можеш да се откажеш от сладките неща...

Отказах повечето видове сладки изделия-като започнеш от марс до вафли,кексове и тн.Рядко ям сладко и гледам да е мед.Но не от купешкия:)Мислех си,че не мога,но от как си набавям редовно хром не изпитвам нужда да се тъпча:)

konstans
28th December 2010, 21:13
За меда съм явно пристрастена. Мога и буркан мед да изям.

Мариса
28th December 2010, 21:20
За меда съм явно пристрастена. Мога и буркан мед да изям.

ООО,СПОР НЯМА.Но,ако имаш честа нужда от сладко не е хубаво.
Дефицита на хром и ванадий, води до понижено съдържание на захар в кръвта. Ако не се обърне внимание ще се развие на всички известното заболяване, диабет.

lullaby
28th December 2010, 21:40
от как си набавям редовно хром не изпитвам нужда да се тъпча:)

Кои храни съдържат хром? :roll:

А за меда - на мнение съм, че качественият мед е истинско природно чудо! Обожавам мед. Когато съм болна никога не пия лекарства (радвам се, че настинките ми не са сериозни), а се наливам с чай с мед, супи и плодове. Любимата ми закуска е банани с орехи и мед :girl_eat: :girl_eat:

Мариса
29th December 2010, 07:39
"Ранното побеляване е първия признак, че имате липса на мед в организма. Кожата се набръчква, защото е нарушена еластичността на тъканите, появяват се кръгове под очите, линии по лицето и приличате на изсушена слива"Др.Уолък.Забавно го е казал,но пък факт :wink:

Pingi
29th December 2010, 16:03
:lachen: представих си го :lol:

Аз нямам никой от симптомите, а пак не мога без сладко. Намалила съм го максимално, но от време на време не издържам просто. Може ли да е наследствен тоя апетит :lol:

Bril
29th December 2010, 20:38
Наследствен-не.Често обаче при стрес,при някои хора се повишава-един вид утешение...И задължително есен-зима.

konstans
29th December 2010, 20:49
Така е. Сякаш при стрес го компенсираме със сладко.

Pingi
1st January 2011, 19:08
Жалко...исках да се оправдая с нещо :lol:

При мен пък е обратното. Когато съм щастлива не спирам да се тъпча, а когато ми е криво хич не ми се яде. :oops:

ive
26th January 2011, 15:22
Аз пия Colostrum (коластра) и съм много доволна.

aim140
27th January 2011, 23:43
Тази зима, за първи път от много време насам не боледувам. Разликата с предишните ми години е че пия един анти оксидант - ASTAX, (на Цептер). Надали само Астакса ми е помогнал де, не ям сладко, гледам да ям пресни плодове и зеленчуци и т.н. обичаините неща за здравословно хранене. Ама тоя Астакс направо ме разби, обикновенно по това време на зимата карам 2-ри грип, а сега само се подсмихвам и се радвам че ме подминава. Мислех да го спирам Астакса, щото не е от евтините, ноо съм решил да го пия цяла зима пък да видим какво ще стане.

Освен че не боледувам, забелязвам и още един странен ефект - кожата си я усещам ... как да го кажа, по гъвкава, по чувствителна, и някак си по "жива". Много е интересно и странно чувството.

Има ли още някои наоколо които ползва Астакс - да каже дали му се е подобрила имунната система откакто го пие? И това за кожата - от астакса трябва да е, но ми се иска още някои да потвърди дали е усещал още нещо такова.

konstans
29th January 2011, 09:35
Оше един рекламен пост :D

aim140
29th January 2011, 13:49
Истината е най хубавата реклама ;)
За които го интересува тук http://curezone.com/forums/fmp.asp?i=1642273 има допълнителна информация.

Аз имам проблеми с черният дроб и жлъчката, и се оказа че за моя случаи конкретно, антиоксидантите ми деистват много добре. Преди време тествах с едни други АлфаЛипоид нещо си, с тях също се чувствах много добре, но Астакса е МНОГО по добър.

Мариса
4th February 2011, 06:17
Малко инфо за синтетичните витамини,които пълнят аптеките
По-големите количества от тях се приготвят от смолата на каменни въглища и от другите производни на нефта.Макар че чисто химически тези витамини са идентични с натуралните,те не могат да изпълняват всичките функции на свойствата на натуралните витамини.Освен това могат да причиняват и странични ефекти.
Известно е,че повече от 20% отлекарствата и повече от витамините в света са фалшиви.През 2007 при направена проверка на продаваните витамини както на хапчета,така и разтворими,показа,че в янкои от тях няма дори и следа от посочените витамини.

чичо
4th February 2011, 11:09
, води до понижено съдържание на захар в кръвта. Ако не се обърне внимание ще се развие на всички известното заболяване, диабет.
Диабет се развива при обратното състояние ,повишена кръвна захар.... :wink:

Мариса
4th February 2011, 19:41
грешка на ръката-вместо повишено съм написала понижено :wink:

Bril
6th February 2011, 16:59
Може да говорим и за медения масаж :D

konstans
6th February 2011, 18:23
Може да говорим и за медения масаж :D
Поне при мен медомасажа дава ефект. Разбира се чудеса не прави.

Мариса
6th February 2011, 21:25
Истинският мед е уникален по рода си продукт.

Bril
6th February 2011, 21:30
Чудесата стават с тотална промяна на начина ни на живот.Който го поиска :D

Мариса
6th February 2011, 22:03
Чудесата стават с тотална промяна на начина ни на живот.Който го поиска :D

уесссс :1203:

konstans
7th February 2011, 21:58
Истинският мед е уникален по рода си продукт.
Да но обикновено ядем имитации.

Нелка
8th February 2011, 01:21
http://www.vitabiotics.com/Immunace/extra_productinfo.aspx

Това ме вдигна на крака тази зима. Не знам до колко е синтетично, но определено действа при мен.

Освен това ежедневно прием на ленено семе, пчелен прашец и прополис. И много вода.

Има тук на всякъде от този мед - Manuka Honey. Доста е скуп, но реших да си го купя, когато имах здравословни проблеми, но никак не помогна май... :? а го дават с антибактериална сила като антибиотик..

http://www.manukahoney.co.uk/therapeuticuses.html

Мариса
8th February 2011, 11:04
Истинският мед е уникален по рода си продукт.
Да но обикновено ядем имитации.

Купувам си го от сигурни хора на баща ми;)
Иначе мога да напиша как се тства мед,но едва ли ще позволят да се приложи този номер на всеки буркан по пазарите :lol:

Мариса
8th February 2011, 11:04
Истинският мед е уникален по рода си продукт.
Да но обикновено ядем имитации.

Купувам си го от сигурни хора на баща ми;)
Иначе мога да напиша как се тства мед,но едва ли ще позволят да се приложи този номер на всеки буркан по пазарите :lol:

Bril
8th February 2011, 14:03
Имам чувството,че по хранит.маг. са все ментета с глюкоза :roll:

Bril
8th February 2011, 14:04
marisa,ти кой предпочиташ?Захаросания или течния?

mimika
8th February 2011, 14:04
Ако медът е захаросан, тогава е истински.

Мариса
8th February 2011, 14:34
Имам чувството,че по хранит.маг. са все ментета с глюкоза :roll:

:shock: ,естествено,че са!
Никога не купувам мед от магазина!

Предпочитам захаросаният,а истинският мед не е нужно да е захаросан,за да е истински :lol:
Как си обясняваш мановият мед?

Мариса
8th February 2011, 14:35
Как си обясняваш мановият мед?

Този въпрос е към мимика.

mimika
8th February 2011, 14:41
За него не знам, не съм запозната, признавам си :lol:
Иначе баща ми има пчели, и изкарва мед, за нас си - чист балкански пчелен мед. И от него знам за захаросването на меда. Иначе не се интересувам много-много, тъй като не си падам много по меда.

Мариса
8th February 2011, 14:43
Мановият мед не може да се захораса,но пък и на мен не ми харесва особено,защото ми действа разхлабващо,от което иозбщооо нямам нужда :lol: :lol:

Nikkolay
8th February 2011, 15:17
дядо ми си гледа пчели и вади много хубав мед. Постоянно давам на познати и приятели, аз също доста ям и супер рядко боледувам. И наистина има огромна разлика между магазинския "мед" и домашния. 99% от меда в магазините е гъст глюкозо-фруктозен сироп примесен с малко пчелен мед.
Като го знам дядката как се занимава и как ги гледа пчелите, не им е давал никога захар и лекарства и т.н. и медът има дъх на билки, страшна работа е. Някой ако иска мога да му дам някой друг буркан да пробва чист натурален мед ;)


п.п. А мановия мед не го яжте в големи количества, токсичен е :!:
Широко се използва във фармацията ама за консумация от повече от лъжичка на ден е лошо :!: А иначе мановият мед се получава от изпражненията, които един вид листни въшки отделят докато се хранят със сока от листата на дъба. Изпражненията са сладки и пчелите ги събират и правят на мед, черен на цвят. Манов мед се добива само в Странджа планина.

Ако имате някви въпроси за мед и пчели, може да ме питата, понеже като малък бая съм му помагал на дядката при пчелите, доста са ме хапали и доста неща съм научил :lol:

Мариса
8th February 2011, 15:21
Ник,аз искам

Nikkolay
8th February 2011, 15:29
Ник,аз искам
нямаш никакви грижи, ще ти нося мед колкото поискаш :lol:


п.п. Сериозно някой ако иска да ми пише, че скоро смятам да ходя да ги видя кво правят бабата и дядото, да знам колко кила да зема към София

root
8th February 2011, 15:45
Правилният термин е кристализиран, а не захаросан. Това как и кога ще кристализира зависи от условията на съхранение. Така че може да е истински и да бъде течен в същото време (дори да е ваден преди месеци).

Мариса
8th February 2011, 20:46
Ник,аз искам
нямаш никакви грижи, ще ти нося мед колкото поискаш :lol:


п.п. Сериозно някой ако иска да ми пише, че скоро смятам да ходя да ги видя кво правят бабата и дядото, да знам колко кила да зема към София

за мен 2 буркана,моля:)

Bril
8th February 2011, 23:09
Няколко пъти купувах мед от един комшия-гледа пчели.Като го разтворим в чая и чая става син :roll: Някаква идея от какво става така,иначе той вика-ааа,от липата ти е.Да,ама не-и от други билки,пак синее чая.

Мариса
11th February 2011, 03:19
СИНННН,УОУ.СУПЕР СТРАННО,НЕДЕЙ ДА ГО КОНСУМИРАШ.

KDLN369
11th February 2011, 12:29
ползвам системата за светлинна терапия Биоптрон от 1 година. Имах хроничен синузит, но от 1 година не пия лекарства, нямам пункции, не ходя на нагревки, не пия антибиотици. Чувствам се прекрасно. Ползвайте уреда Биоптрон!

Мариса
11th February 2011, 13:08
Става с инхалации от варени кори на лимон.Излиза доста ефтино :wink:

nikolina1966
19th February 2011, 09:58
Виждам , че има привърженици на различни начини и продукти за подсилване на имунитета.Общото е , че трябва да се води здравословен начин на живот и да се ползват природни продукти. Бих искала да ви препоръчам една комбинация, която в къщи ползваме -Мурсалски чай,витамини Алайв и коластра Колактейт. Чаят е родопски и ендемит на Балканите- много силна билка. Витамините са изцяло натурални с комбинация от минерали,гъби и водорасли просто по богата комбинация не ми е попадала.Колактейт е коластра от пасищно отглеждани крави, събирана през първите 48 часа след отелването и е концентрация от много имуноглобулини,витамини и микроелементи предназначена за предпазване на организма от инфекции.Може би трябва да се отвори отделна тема за коластрата има много интересни подробности около нея , но не ми се пише повече.

Мариса
19th February 2011, 17:00
Виждам , че има привърженици на различни начини и продукти за подсилване на имунитета.Общото е , че трябва да се води здравословен начин на живот и да се ползват природни продукти. Бих искала да ви препоръчам една комбинация, която в къщи ползваме -Мурсалски чай,витамини Алайв и коластра Колактейт. Чаят е родопски и ендемит на Балканите- много силна билка. Витамините са изцяло натурални с комбинация от минерали,гъби и водорасли просто по богата комбинация не ми е попадала.Колактейт е коластра от пасищно отглеждани крави, събирана през първите 48 часа след отелването и е концентрация от много имуноглобулини,витамини и микроелементи предназначена за предпазване на организма от инфекции.Може би трябва да се отвори отделна тема за коластрата има много интересни подробности около нея , но не ми се пише повече.

Мурсалският чай е уникален по рода си,пила съм го дългооо време.Коластрата също я пия от време на време:)

siska6969
16th March 2011, 10:58
Имунната ми система по време на смяна на времето е доста слаба. Затова приемам мултивитамини, ехинацея, прополис и всякакви имуностимуланти. Има много хубави билки на капсули - черен бъз, различни гъби и водорасли. Аааа и най-ефикасното - коластрата е силен имуностимулатор. За първи път пробвах Collactate се казва. НЕ съм се разболявала от месеци.

Мариса
16th March 2011, 11:16
И аз сега приемам хлорела-вид водорасло.

Хлорелата е едноклетъчно, зелено водорасло, част от семейство Chlorophyta. То е със сферична форма и размер от 2 до 10 μm диаметър. Хлорелата има несмилаема нишковидна обвивка, зад която се крият хранителните й съставки. Сушената хлорела съдържа около 45% протеини, 20% мазнини, 20% въглехидртати, 5% фибри и 10% минерали и витамини. Поради вискоия й протеинов състав, тя е предпочитан хранителен източник за много хора. Богата е на бета-каротин, витамини от групата В, вит. Е и С, магнезий, натрий, калций, цинк, желязо, ДНК и РНК, както и ензими като хлорофилаза и пепсин.

Почистване на кръвта и снабдяване с кислород
Благодарение на съдържанието на фибри, които се свързват с тежките метали и пестицидите, хлорелата служи за изхвърляне на метаболичните отпадъци от организма. За правилното функциониране на тялото ни е нужно чисто кръвообръщение, богато на червени кръвни телца, които служат за пренос на кислород. Хлорелата, също така, е богата на хлорофил, който от своя страна е много подобен на хемоглобина. Хемоглобинът е протеин в червените кръвни телца, който пренася кислород до важни органи на тялото ни. Единствената разлика между хлорофила и хемоглобина е магнезиевата молекула в ядрото на хлорфила, за разлика от молекулата желязо в това на хемоглобина. Съдържанието на Магнезий е изключително важно за сърдечния ритъм. Също така, хлорофилът помага за образуването на червени кръвни телца и се препоръчва при анемия.
Подобряване на храносмилането
Поради съдържанието на храносмилателни ензими хлорофилаза и пепсин, Хлорелата подобрява храносмилането и спомага при запек.
Балансиране на киселинността
Хлорелата също е алкална храна, която подпомага балансирането на рН в организма. За тялото ни е изключително важно да бъде поддържан неутрален PH баланс (около 7.2-7.4). За жалост повечето хора се хранят ежедневно и основно с топлинно обработена храна, fast food и безалкохолни напитки (с PH около 2.7) като това води до дисбаланс в стойностите на PH. Киселинната среда води до редица заболявания, неприсъщи за алкалната.

Хлорелата предпазва от сърдечни заболявания, намалява кръвното налягане и холестерола, забавя процеса на стареене.
ЧУВСТВАМ СЕ УНИКАЛНО!:)

siska6969
16th March 2011, 11:42
Да, пила съм и хлорела, и спирулина, но сега реших да пия мултивитамините Alive защото в тях ги има, пък и нали сега пролетната умора ме налегна.. да ми даде и малко енергия да не заспивам на работното място :)))

Мариса
16th March 2011, 12:16
Аз вече втора година никва умора,никви депресии.Никакви болести,грипове.Явно съм случила на добри продукти:)

titi1
16th March 2011, 12:23
Миналата седмица се случи да попадна на едно предаване по ТВ 7, та в него представиха една машинка, която е вид цинтрофуга, взима се кръв от пръста и се изследва колко стресиран е организма на човека и какво количество свободни радикали са настанени в него.
Измерването е по някакви референтни стойности.
Доктора каза, че по принцип свободните радикали у женския организъм са доста повече отколкото в мъжкия.
Изследваха водещата и се оказа, че е супер стресирана и има в себе си свободни радикали, които са превишили горната граница на нормата.
Посъветваха я да взима добавки и въобще да води природоцелесъобразен начин на живот, всъщност цялото предаване беше с такава насоченост.