PDA

View Full Version : Сенки под очите


Dee dee
2nd March 2007, 14:36
Момичета,как се справяте със сенките под очите?Аз все гледам да се наспя и все си имам едни сенки под очите, все едно не съм спала с дни.Хайде да видим идейки :girl_cry: :girl_cry: :girl_cry:

sara81
2nd March 2007, 14:49
ми аз за сенки не знам точно,но аз имам поняког,но в повечето случаи като стана иса ми подути очите.след като се намажа с гел за околоочен контур и няма проблеми.о от известно време си слагам крем и така ми люти на очите и до обяд все едно не съм спала цяла нощ-така ми се спи:)

apoklistika
2nd March 2007, 14:54
Тампони с отвара от лайка и магданоз.
Или магданоз, смлян на каша, нанасяш около очите и оставяш около 20 мин. Черният чай също действа много добре, слагаш за малко 2 торбички чай във вода, след това си ги слагаш на очите. Действа много тонизиращо.

Yansi
2nd March 2007, 14:59
Няма крем или илач ,който да се прилага отвън и да повлие на сенки ,които не са резултат от недоспиване.Обикновено сенки които си стоят постоянно говорят за здравословен проблем :( Съветът ми е да пиеш много вода.

Dee dee
2nd March 2007, 15:02
Аз се мажа с разни кремчета специално за очите,няма голям резултат и затова питам за изпитани рецепти. Това за черния чай ми хареса,ама нали не оцветява кожата, че веднъж се полях с черен чай и остана петно(а може и да не е било истински черен чай...сега като се замисля
:1246: )

Dee dee
2nd March 2007, 15:05
Няма крем или илач ,който да се прилага отвън и да повлие на сенки ,които не са резултат от недоспиване.Обикновено сенки които си стоят постоянно говорят за здравословен проблем :( Съветът ми е да пиеш много вода.
Ами аз забравих да спомена,че по цял ден съм пред компютъра,предполагам,че от него е проблема.А за водата ще пия като риба от днес нататък

леля мичИ
2nd March 2007, 15:09
Аз си правех комппреси с пакетчета чай от лайка, но ми пожълтяваше лицето :? .
Веднъж си купих 10 връзки магданоз и го направих на сок, после го налях във форма за лед и от време на време си правех масаж с тия ледени кубчета. Много е гъсто и тъмно зелено и приличах на мумия :girl_haha: :shock:
Не са ми изчезнали сенките, но се чувствах много освежена. :2013:
Лошото е, че е голяма играчка :1246: , тоя магданоз хич не пуска сок :evil: ,а нещо като пюре и ми се задръсти сокоизтисквачката.

apoklistika
2nd March 2007, 15:53
Миленка, не си тормози сокоизтисквачката, аз го правя на пюре с пасатора и със съвсем малко чай от лайка, така че да стане каша, ако искаш, можеш и да я замразиш пак, ама аз плескам директно.

verita
2nd March 2007, 16:05
Аз съм чувала за настърган суров картоф, който се поставя около очите за 15 мин, но така и никога не съм го пробвала :roll:

klemi2007
21st December 2007, 19:53
Ефекта от картофа е супер!После си правя хидратираща маска на цялото лице и слагам и в/у очите!Премахваподпухналос а по клепачиите!

zuzka85
4th January 2008, 12:45
аз сега ползвам едно кремче на орифлейм.но е още рано да кажа дали има резултат.но 6те споделиа по-нататък :P

keissi
15th January 2008, 23:30
здравеите.имам този проблем от доста време.казаха ми за едно гелче.по скоро прочетох за него.живея в монтана и тук тази марка не се предлага.става дума за талодерма.много бих искала да го пробвам.ако някой знае как да си го поръчам моля,нека пи6е.

margarita_ilieva
16th January 2008, 09:57
А някой да каже нещо за торбичките под очите.. От известно време(около година, може би) непрекъснато ги имам, направо са отвратителни :girl_cry:
Предварително благодаря :1246:

Dorothy
16th January 2008, 10:02
а за каква възраст говорим?

margarita_ilieva
16th January 2008, 10:04
за торбите ли? Аз съм на 24

Dorothy
16th January 2008, 10:08
Мога да кажа това,което при мен действаше. До преди около година-когато реших да мина на нещо по-силно,все пак станах на 30- използвах околоочния крем на RoC от серията Hydra Destressant. Много ми помагаше и срещу сенки,и срещу торбички. Горещо го препоръчвам. Разбира се,при условие,че торбичките не са генетични...тогава не знам да има нещо,което да помага.

margarita_ilieva
16th January 2008, 10:13
нищо не ми пречи да пробвам, така че благодаря за съвета. :2020:

Dani84
16th January 2008, 10:32
аз картофа съм го пробвала ама в за дръг случай..след като излезнах от упойката след ринопластиката и хирурга каза да си слагане картоф следващите няколко часа за да не са ни сини очите след това .но резултта беше нулев очите ми минаха през почти всички цветове на дъгата :) :lol:

keissi
19th January 2008, 20:51
doroty, а твоите сенки от кога са, на колко си. Аз съм на 23.

snowy
19th January 2008, 21:08
Има един крем на Nivea за около очите, специално за сенки. На мен много добре ми действа.

Dorothy
31st January 2008, 10:54
doroty, а твоите сенки от кога са, на колко си. Аз съм на 23.


Моите сенки се появиха някъде около 25-26г,и тогава пробвах какво ли не. Hydra Destressant определено ми действаха най-добре. А сега съм на 30.... :oops:

Bora
1st February 2008, 09:01
От личен опит мога да твърдя, че няма средство, което да премахне тъмните кръгове около очите, освен, ако не са в резултат на преумора. Единственото спасение да ги направим по-малко видими е коректора за около очите.

NatalyTake
1st February 2008, 15:11
ако проблема не е здравословен, а просто натрупана умора и задържане на вода в тялото има няколко решения. аз е една моя приятелка, а тя каза че е споделила и на друга и тя също е правила това и сме доволни. значи сутрин на гладно топла вода около 300 мл. и след това може да се пие сутришното кафе. кафето действа диуретично и отводняваш всичко, което се е нятрупало през нощта, барабар с водата от сутринта. и докато чакаф ефекта в 1 леген наливаш много студена вода и се подпираш с лактите в него-за предпочитане трябва водата да залее гънките от вътрешната страна на лактите. стои се така 1-2 минути или се топиш няколко пъти така. това действа като шок на тялото и се ускорява освен кръвообръщението и лимфообръщението и до половин час след процедурата тена на лицето се избистря и торбичките се прибират. това е моят опит и на още 2 жени. по всяка вероятност всичко е индивидуално, но поне е безплатно и човек може да опита... желая ви успех!!!

zuzka85
1st February 2008, 20:12
ако проблема не е здравословен, а просто натрупана умора и задържане на вода в тялото има няколко решения. аз е една моя приятелка, а тя каза че е споделила и на друга и тя също е правила това и сме доволни. значи сутрин на гладно топла вода около 300 мл. и след това може да се пие сутришното кафе. кафето действа диуретично и отводняваш всичко, което се е нятрупало през нощта, барабар с водата от сутринта. и докато чакаф ефекта в 1 леген наливаш много студена вода и се подпираш с лактите в него-за предпочитане трябва водата да залее гънките от вътрешната страна на лактите. стои се така 1-2 минути или се топиш няколко пъти така. това действа като шок на тялото и се ускорява освен кръвообръщението и лимфообръщението и до половин час след процедурата тена на лицето се избистря и торбичките се прибират. това е моят опит и на още 2 жени. по всяка вероятност всичко е индивидуално, но поне е безплатно и човек може да опита... желая ви успех!!!
това само за торбичките ли действа или и за сенките???????

боряна христова
27th February 2008, 07:15
някои да е ползвал някъв ефикасен крем за махане на сенки под очите? работя нощно време :1206: можеби и това се отразява

zuzka85
27th February 2008, 09:34
Аз започвам да си мисля, че няма средство за премахване на сенки под очите.Ползвала съм какви ли не кремове на доказани марки и нищо :girl_cry2: Не очаквам чудеса

seduce
27th February 2008, 13:18
някои да е ползвал някъв ефикасен крем за махане на сенки под очите? работя нощно време :1206: можеби и това се отразява
отразява се и още как!Аз съм същата,работя нощем,спя денем,а като стана съм като парцал...Торбичките ги оправям с много пиене на вода и витамини.Ако пушиш е добре да ги намалиш малко,ако не можеш да ги спреш напълно.И не пренатоварвай очите излишно.

боряна христова
27th February 2008, 18:48
не само че пуша ами си и пиивам вечерно време! А за презденя е гарантирано пиенето на много вода ...и пак си имам сенки под очите? И в краина сметка какво да правя?

seduce
27th February 2008, 22:21
пий витамини,ще ти се отрази добре и на кожата,и ще си по-енергична.дори да ти се спи още,недей да спиш повече от 7-8 часа,защото тогава се подуваш и става още по-страшно.и гледай да си лягаш колкото можеш по-рано.знам,че колкото и да си уморена след работа,пак не заспиваш веднага.и алкохола-колкото по-малко,толкова по-добре :1206:

боряна христова
28th February 2008, 05:31
е да витамини,витамини ама после знам че много се надебелява от тях!за това не пия витамини ами се хапвам поне по един лимон на работа...

боряна христова
28th February 2008, 05:33
е да витамини,витамини ама после знам че много се надебелява от тях!за това не пия витамини ами се хапвам поне по един лимон на работа... и въпреки това пак имам сенки..нещо ужасно е...

sibi
28th February 2008, 10:38
Има кремче на Nivea за около очите специално за тъмни кръгове. При мен е много ефикасно :)

seduce
28th February 2008, 13:37
:?: не съм знаела,че от тях се дебелее...виж за бирената мая-да.Сигурна ли си?

sibi
28th February 2008, 15:28
Не мисля, че от витамини може да се дебелее :wink:

Celine
28th February 2008, 16:08
Не се дебелее от витамини , но стимулират апетита. Поне при мен витамин А и тези от В~ имат много силен ефект .

The Shadow
29th February 2008, 02:36
:D И вит. С спомага за апетита+групата В :D ах този апетит :) :wink:

seduce
29th February 2008, 14:28
идеята ми беше,че колкото по-здравословно се опитваш да живееш,толкова по-добре не само за кожата,а и за целия организъм.Преди и аз не си обръщах внимание,не стига че по цяла нощ съм на крака и в задимената дискотека,ами и ядях когато и каквото ми падне и след 4 месеца бях парцал.Сега се опитвам да спазвам режим,да ям пълноценно и се чувствам много добре.А витамините-комбинирай ги с малко упражнения и ще почувстваш разликата.Пък и те се пият само два месеца(с почивка 10 дни между опаковка)и после ги спираш...

Serpentina^
4th March 2008, 17:02
Има кремче на Nivea за около очите специално за тъмни кръгове. При мен е много ефикасно :)

Хмм, така ли? Аз съм пробвала какво ли не за тия кръгове-нито мога да ги махна, нито поне да ги скрия-какви ли не мазила и декоративна козметика се е изсипала върху тях. И нищо не ми помага. А не зависи от начина ми на живот-не пуша, пия рядко, лягам си рано (защото работя).
Но ще потърся това кремче, дано помогне и да е на поносима цена :roll:

Dorothy
4th March 2008, 18:24
Малко съм резервирана към масовата козметика-все пак качеството на медиц.козметика е съвсем друго.Но всеки си знае,де...

боряна христова
4th March 2008, 21:40
Витамини не искам да почвам да пия по никакви остоятелства! Хаиде де кажете някакъв крем против сенки под очите?Моля Ви...

mays
11th March 2008, 13:10
Аз послушах сиби и си купих на нивеа крема за тъмни кръгове и резултата е мигновен благодарение на светлоутразяващи съставки в него. Перфектен е засега. И не е скъп

боряна христова
11th March 2008, 13:14
Аз послушах сиби и си купих на нивеа крема за тъмни кръгове и резултата е мигновен благодарение на светлоутразяващи съставки в него. Перфектен е засега. И не е скъпкак се казва по точно тоя крем и колко парички е?мерси предварително!

sibi
11th March 2008, 14:21
Аз послушах сиби и си купих на нивеа крема за тъмни кръгове и резултата е мигновен благодарение на светлоутразяващи съставки в него. Перфектен е засега. И не е скъпкак се казва по точно тоя крем и колко парички е?мерси предварително!
Aqua Beauty anti-shadow eye cream (Nivea) . Към 14 лв.

lepidopteria
18th March 2008, 14:33
и аз имам този проблем още от малка -14-15 г. и нищо не помага ,пробвах с кремове , козметичката по едно време ми правеше някакви маски , но пак нищо :2021:

mays
20th March 2008, 12:45
И моят съвет или това което съм чувала. Нивеа този за тъмни кръгове е с екстракт краставица и е по безобиден от по скъпите кремчета които заличават сенките. А знаете ли защо го правят този ефект , понеже са с вит К а дерматоложката ми каза да го избягвам. Вит К изтънява кожата , тя не стига че е така финна под о4ите 4е и още ли. Имах на Мари Кей и като разбрах го подарих на приятелка но доста по възрастна. За първи път в магазина взех крем на Гарние и на Нивеа и като проследих внимателно съставките ами нивеата къде по безобидна..а про4етете що не6а има в Гарние или другите по скъпи крем4ета ...ами това е от мен . Избора е ваш.
А и да ви кажа нивеата е с мигновенно действие и прикрива заради светлоотразяващите 4асти4ки.

hubavelka
22nd March 2008, 02:10
Момичета, дайте линк за тази Нивея, да видим как изглежда.
Аз не съм чувала за нея, а ме заинтригува.

hubavelka
22nd March 2008, 02:10
Момичета, дайте линк за тази Нивея, да видим как изглежда.
Аз не съм чувала за нея, а ме заинтригува.

Оппппа грешка, пуснах го 2 пъти,
:o

sibi
22nd March 2008, 10:02
http://www.dooyoo.co.uk/skin-care/nivea-visage-anti-shadow-eye-cream/

Allure_
23rd March 2008, 12:17
Аз от този на Roc не виждам някакъв ефект.Кожата ми е доста тънка около очите и суха.Изглежда неприятно синкаво-лилава и общо взето само кореткора ме спасява.Сега се чудя дали да не пробвам на LaRoche ето това: http://www.dermstore.com/product_Active+C+Eyes_1000.htm
Или това: http://securecart.skincare-news.com/pm-1905-86-la-roche-hydraphase-eyes.aspx
И за гела на Клинианс се чудя(чувала съм добри отзиви за тази серия): http://www.de-georgo.com/product_details.php?id=40
Ако не друго,искам кожата да е добре хидратирана.Кой бихте ми препоръчали?

Allure_
23rd March 2008, 17:52
Става въпрос за този с вит.C(точно под Елакса в сайта).Иначе от LaRoche съм много доволна(ползвам пяна и крем за лице),сигурно ще пробвам и някой от очните.

Тайна
24th March 2008, 22:55
Иначе от LaRoche съм много доволна(ползвам пяна и крем за лице),сигурно ще пробвам и някой от очните.


Allure, аз имам на La Roche този: (http://www.laroche-posay.us/_us/_en/consumer/catalog/product.aspx?prdcode=153C&CatCode=F2_DRY_SKIN_C&TopCat=F1_SKIN_TYPES_C) и не съм особено доволна, почти не забелязвам разлика, а го ползвам вече повече от месец.Но може би и аз съм си виновна,защото напоследък не се наспивам добре.

Имам мостра на този (http://www.clinique.com/templates/products/sp_nonshaded.tmpl?CATEGORY_ID=CATEGORY4899&PRODUCT_ID=PROD11195) но го ползвах само 4-5 дни, защото получих лек обрив точно около очите :roll: Пробвали ли сте с пакетчета от зелен чай или суров картоф?

desi_baby
25th March 2008, 12:00
Ох Тайна,какво да ти кажа-видях мострата на онзи крем който казваш че имаш като мостра само.Ми не знам,според мен много голямо значение има наистина какъв е проблема.Повечето околоочни кремове са за застаряваща кожа,против бръчки и т.н. - дори и този на Клиник ми се стори,че е такъв! А проблема с кръговете съвсем не е от застаряваща кожа-и на 15 години може да го имаш,така че по-скоро става дума за прибягване до виж дренаж или нещо от сорта,може и с леки токови импулси-сега видях едни лепенки.
Иначе не съм пробвала с торбички от зелен чай и с картоф но с краставица съм си правила маски и също с кубчета лед-специално леда действа много добре :idea: защото моментално подобрява кръвообращението а това е всъщност основния проблем :!: :!:

hubavelka
26th March 2008, 06:24
http://www.dooyoo.co.uk/skin-care/nivea-visage-anti-shadow-eye-cream/

Еми аз имам точно този и няма никакви светлоотразителни частички.... :2016:

sibi
26th March 2008, 09:55
Не съм казвала, че има светлоотразителни частички, а че ми действа добре и съм доволна :)

Allure_
26th March 2008, 11:16
Тайна,мерси.Точно този на Клиник ми препоръчаха.Бил подходящ и за по-млада кожа.Иначе това със зеления чай съм го пробвала-има освежаващ ефект,но пак не е решение на проблема.

hubavelka
26th March 2008, 16:36
Аз послушах сиби и си купих на нивеа крема за тъмни кръгове и резултата е мигновен благодарение на светлоутразяващи съставки в него. Перфектен е засега. И не е скъп

Ето тук пише за частичките.
Моя няма такова чудо и за това се чудя дали става въпрос за същия крем.

sibi
26th March 2008, 17:26
:) Същият е, но и аз не съм забелязала светлоотразяващи частици.

sibi
26th March 2008, 22:46
Може да има такива частици, не съм чела съставките, но при нанасяне си стои съвсем естествено, а може би това е и целта :)

Macinka_vn
28th March 2008, 19:38
Аз също имам този проблем-сенки и торбички,много е неприятно,ужасно състаряват лицето и придават уморен вид.В БГ-мама хвалят много някакъв околоочен на Клиник,но все още не съм го пробвала,мисля че никой крем не би ги заличил и на 50%,но поне да се тушират малко би било добре.

adinka
29th March 2008, 20:46
Моя приятелка ползваше околоочен крем за сенки под очите от недоспиване на Clinique и беше много доволна.

Shonned
22nd February 2010, 10:28
Тук има как се прикриват:

http://www.vbox7.com/play:895a4170

слънчево_момичеl
22nd February 2010, 15:53
аз също имам този проблем и съм ползвала най-различни кремове. Едни имаха ефект, други не толкова, но най-голям ефект има (поне при мен) маска от смокини и извара. Правиш ги на пюре и нанасяш на цялото лице, включително и под очите, на шията и деколтето. Стои се 15-20 мин. в зависимост колко бързо ще засъхне маската и плакнеш с хладка вода, после нанасяш хидратиращ крем и си готова. Дано ти помогне и на теб, защото този проблем наистина е много досаден :)

Iliana81
2nd April 2010, 20:26
Аз ще пробвам с фотоподмладяване в тази зона. Разбрах че помага срещу сенки и увреждане от слънчеви лъчи. Трябва да се правят 5-6 процедури за да има резултат. Ще пиша дали съм доволна понеже първата ми е на 8.4

Agata
3rd April 2010, 16:44
Мисля си, че фотоподмладяване в зоната под очите не може да се прилага. Правила съм си на лицето, но под очите е опасно, според мен. Ако може и има ефект, бих се възползвала и аз.

opium
6th April 2010, 12:54
Аз препоръчвам един много ефикасен козметичен продукт - коректор против сенки на Masters Colors, след като съм изпитала няколко други. Този коректор е цяло откритие за мен.

http://img694.imageshack.us/img694/2538/anticernes.jpg

BeBoRaNaTa
12th April 2010, 13:50
Аз препоръчвам един много ефикасен козметичен продукт - коректор против сенки на Masters Colors, след като съм изпитала няколко други. Този коректор е цяло откритие за мен.

http://img694.imageshack.us/img694/2538/anticernes.jpg


Колко струва това нещо,а и откъде мога да си го взема... и кое е по-добро това на Nivea или коректор против сенки на Masters Colors,като се има на предвид,че аз съм момиче на 16 години :) Благодаря предварително!

opium
23rd April 2010, 09:28
За мен лично по-добър коректор за сенки от МК няма, но със сигурност е по-скъп от този на Нивеа. Струва 22 евро, което прави колко лева? 45 лева, ако не са сложили някоя надута цена за да печелят.
Мастърс Колорс е професионална козметика, няколко нива над Нивеа, затова и тази цена.

BeBoRaNaTa
23rd April 2010, 16:09
За мен лично по-добър коректор за сенки от МК няма, но със сигурност е по-скъп от този на Нивеа. Струва 22 евро, което прави колко лева? 45 лева, ако не са сложили някоя надута цена за да печелят.
Мастърс Колорс е професионална козметика, няколко нива над Нивеа, затова и тази цена.
Би ли ми казала откъде мога да си го взема?Благодаря предварително :)

pepsi1
28th September 2010, 00:18
От аптеката ми препоръчаха много добри витамини за сенките под очите казват се www.oenobiol.com Пият се поне за 2 месеца,затова все още не мога да коментирам ефекта

konstans
15th October 2010, 21:46
Скоро пробвах специална терапия за околоочен контур и останах изумена от ефекта. Просто си помислих, колко губим от непознаване на козметичните възможности. Нарекли са я Сияен поглед, но май са били прави.

emiko
16th October 2010, 09:00
konstans, време е вече открито да кажеш кой е тоз чудодеен салон :roll:

konstans
16th October 2010, 17:53
За чудодеен салон питай някой друг аз не знам чудодейци.
Ако конкретната терапия те интересува пиши ми на лични. Инак ще ме обвинят, че нарушавам правилата и правя реклама.

Mena
16th October 2010, 21:35
konstans, време е вече открито да кажеш кой е тоз чудодеен салон :roll:
Еми, тя в началото достатъчно често го цитираше, стига вече :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:

want
16th October 2010, 21:58
Аз пък много се дразня когато някой казва нещо с недомлъвки!Като искаш да кажеш нещо поне кажи каква е тази терапия и какво се прави, и не виждам нищо лошо да се сподели къде си ходила!

konstans
16th October 2010, 22:38
Да но не всички явно мислят като теб. :?

Pride
8th January 2011, 17:59
Здравей pepsi1,
Много силно се интересувам, дали си започнала да приемаш тези витамини против тъмни кръгове около очите -----> www.oenobiol.com и дали имат въпросния ефект?

konstans
27th January 2011, 22:56
Не знам дали е имало ефект, но ако се съди по дългото и мълчание по темата май не е доволна.

Pride
28th January 2011, 15:19
Явно да, лошото е, че никой друг не пише да е открил лек. Изглежда все още няма такъв :(

Iliana81
28th January 2011, 15:24
Няма оправия, ако са наследствени :(

Nike_13
28th January 2011, 15:36
Някъде бях срещала твърдение, че тъмните кръгове се появяват при проблем с бъбреците.

Babri
28th January 2011, 17:40
Някъде бях срещала твърдение, че тъмните кръгове се появяват при проблем с бъбреците.

И аз така съм чувала,както и торбичките под очите.Но пък ако всичко е наред с тези органи,значи е наследствено :?

Pride
28th January 2011, 18:40
Онзи ден ходих на ехограф, правих си всякакви изследвания и стана ясно, че за щастие нямам проблеми с бъбреците, така че проблемът си остава чисто естетичен. Колкото до наследствеността - никой от семейството ми няма тъмни кръгове, само аз :( Не знам, направо се отчайвам, постоянно се мажа с коректори и фон дьо тени, иначе имам супер изморен вид. :evil:

Nike_13
28th January 2011, 20:40
А спиш ли достатъчно? Храниш ли се пълноценно? - белтъчините отвеждат излишните течности от тъканите, кивито и грейпфрута са много полезни и богати на витамини.

Pride
29th January 2011, 19:44
Бих казала, че много рядко се лишавам от поне 8 часов сън, сенките ми са постоянни, колкото и отпочинала да съм. Колкото до приема на вредни храни - гледам да ги избягвам, похапвам плодове, пия вода поне по 1,5 л. на ден. Сравнително здравословен живот водя, доколкото това е възможно.
Явно при мен е просто гинетично заложено. :(

konstans
31st January 2011, 09:17
Може и генетично да е заложено, но първо попитай и други специалисти, да не е от друг орган.

Eveto
22nd February 2011, 00:39
Нищо не ми помага за тея сенки под очите ми... нито витамини,нито желязо като пия,нито околоочни кремове,нито спането,нищичко... всеки ден имам вид като на супер пристрастена наркоманка,много изморен вид... не мога да изляза без фондьотен върху сенкте ми :( Итересно ми е както го слагам всеки ден,колко ли ще се сбръчкам и кой знае колко рано

Iliana81
22nd February 2011, 12:49
Фондиотена няма да причини бръчки, ако го почистваш старателно веднага като се прибираш вкъщи. Важното е да не допускаш кожата да се изсушава, и почистването да е с леки нежни движения за да не се разтяга кожата. Колкото до сенките - отърване няма. И моите са доста забележими, какво ли не съм пробвала, ама си е ген и няма лечение.

elegantna
14th March 2012, 12:11
Наскоро попаднах на една статия за тъмните кръгове под очите. Според нея последното откритие за борба с този проблем са Пептидите, които били тухлите на колагена. Тъмните кръгове около очите са резултат от бавното кръвообращение и заради по-малкото кръв богата на кислород бил и синкавия вид. Пептидите подсилвали плътността на кожата около очите и избистряли цвета.

konstans
18th March 2012, 20:03
Може би затова при процедурите срещу кръгове под очите се поставят продукти с колаген. Не се бях замисляла. Много интересно, можеш ли да дадеш линк към статията.