PDA

View Full Version : Хемороиди


Страници : [1] 2 3

vlata
4th March 2007, 19:30
Преди малко ми излезнаха! Моля ви, кажете някакъв цяр, защото ще се самоубия....

apoklistika
4th March 2007, 19:48
DoloPоsterine N се казва крема, не знам дали го има в България, аз съм го купувала от Германия, поръчай го на някой познат, ако имаш там, вече съм спасила 3 човека от операция с него. Струва около 25 евро.

chervenokoska_2
4th March 2007, 19:50
Нямам идея дали този крем го има тук. Аз страдам от хемороиди още от първото ми раждане. Когато се обадят ползвам Проктогливенол и съм доволна. Но си пия и течен аспирин, който ме облекчава, докато подейства крема.

joy
4th March 2007, 20:01
Преди малко ми излезнаха! Моля ви, кажете някакъв цяр, защото ще се самоубия....
Единственото което мога да те посъветвам е: не предприемай нищо преди да си сигурна, че са хемороиди и по-точно преди да си се консултирала с хирург (ако вече не си го направила). Защото аз имах симптоми на хемороиди миналата пролет и започнах едни лечения на хемороиди (които личната лекърка ми изписа :evil: ) и накрая, след консултация със специалист, се оказа че имам анална фисура (цепване на аналната епител). Симптомите на фисурата и хемороидите са идентични: болки при изхождане, кървене. Третиратх си фисурата с едни кремчета и за сега се спасих от операция. Да видим до кога.

vlata
4th March 2007, 20:03
В момента чета, че външните са били най-опасни. А мойте май са такива... Те лекуват ли се с кремове или си трябва операция?
Мерси за препоръките :), след малко тичам до аптеката, само още малко да почета.

vlata
4th March 2007, 20:05
не предприемай нищо преди да си сигурна
Почти съм сигурно, но дори и да не са, не вярвам, че ще стане нещо ако се намажа с крем. Май?...

maeva
4th March 2007, 20:11
Аз също се мажа с Проктогливенол когато се обадят,а понякога си слагам и свещички пак Проктогливенол,така минава по-бързо.

apoklistika
4th March 2007, 20:14
Cinchocain- това е основната съставка на крема, ако ти помага, може би ще намериш нещо подобно. От него определено нищо няма да ти стане, ако това не са хемороиди, аз съм го ползвала по други причини, без да имам хемороиди.

joy
4th March 2007, 20:21
Всъщност няма да стане нищо, ако не са хемороиди, само дето се забавя лечението, ако е друго заболяване. Аз лично също бях си взела проктогливенол кремче, както и пих дитралекс една седмица и нямаше абсолютно никакъв ефект. И после хирургът ми каза, че съм закъсняла и е трябвало по-рано да отида да ме диагностицира. Но ако много те боли си пробвай с проктогливенола, най-малкото ще те облекчи, защото съдържа ледокаин.

vlata
4th March 2007, 20:23
ОК, мерси на всички :2015: :girl_kiss2: Отивам да си взема Прокто-гливенол, пък утре ще му мисля ако нещо лошо стане. Някой чувал ли е за антифлегмин (някакво ветеринарно лекарство е)? :)

gidilenka
5th March 2007, 10:06
Моят мъж е с такива проблеми, неговите хемороиди са външни и когато му се активират, става страшно... :?
В такива случаи пие Детралекс (по нареждане на лекар), а за външна употреба използва Прокто гливенол и Масту С Форте.

emisof
5th March 2007, 14:06
Ultraproct, а и срещу херпеси помага.

vlata
5th March 2007, 17:14
Аз си взех някакво немско Долопрокт... Но не разпитах много аптекарката дали става за външни.... :(

VanVel
5th March 2007, 23:06
Някой чувал ли е за антифлегмин (някакво ветеринарно лекарство е)? :)
Това наистина помага, но не трябва да се злоупотребява с него, защото все пак не е безобидно и не е разработено за хора, но мен ме е избавяло от страшни кризи.

Milady
7th March 2007, 02:37
Един онколог ми каза че операцията на външни хемороиди никак не е желателна, защото при отстраняването му той задължително пак се появява, но избива вече навътре по дебелото черво. Така че ако не ви създава особеи грижи и сте свикнали с присъствието му НЕ ГО ПИПАЙТЕ!!!

VanVel
7th March 2007, 08:57
Да това наистина е така. Аз не съм чула за пациент опериран от хемороиди и те да не са се появили отново. А и самата операция и възстановяването от нея е дълъг и мъчителен период, въпреки по-новите и щадящи методи на опериране. Самата аз страдам от този проблем вече не знам от кога, пробвала съм какво ли не , но няма оправяне. Бях и пред операция и пред вратата на операционната се изплаших и се отказах. Мисля, че не сбърках/за сега/. Въобще хемороидите искат ухажване и много специално отношение и постоянни хигиенни грижи. Не знам докога ще мога да карам така. Когато отида на лекар те винаги ме питат - Ти още ли не си ги оперирала тези хемороиди. На тях им е много лесно на чужд гръб.

skica
14th March 2007, 08:03
Когато отида на лекар те винаги ме питат - Ти още ли не си ги оперирала тези хемороиди. На тях им е много лесно на чужд гръб.
Аз пък моите ги оперирах. 10-15 дни ми се виеше свят от упойката, иначе самата рана бързо се възсановява.

neli4ka
14th March 2007, 17:06
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:

sladkatony
14th March 2007, 17:12
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:
Ееееееее, я се вземи в ръце, все едно да те е срам да отидеш да раждаш !

neli4ka
14th March 2007, 17:18
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:
Ееееееее, я се вземи в ръце, все едно да те е срам да отидеш да раждаш !
Е да раждам няма да ме е срам,но да ходя да си чекна задника :roll: .Иначе хемероидите ги имам от около 7-8 год. :(

sladkatony
14th March 2007, 17:22
Е, не е точно същото, ама има реален шанс да се отървеш от тях

neli4ka
14th March 2007, 17:27
Е, не е точно същото, ама има реален шанс да се отървеш от тяхЕдин ден може и да се навия.

katie
14th March 2007, 19:44
Нелка, и мен ме беше срам и то супер много, затова си ги носих тия чудеса 2 години. Обаче нали съм си любознателна, и прочетох някои неща за тях. Значи има 4 стадия. В първия не се виждат, не ти пречат. Втория - кървят, болят ама не се виждат. В 3 и 4 става цирк - излизат навън, в четвъртия трябва си да ги тъпчеш обратно сам! :shock: щото не се прибират сами. И най-готиното - не можеш да задържаш.

Та на мен не ми се чакаше до такава степен. Затова срам-несрам, преди 6 седмици се обадих за термин, и днес бях на лекар. Не беше страшно. Кой те знае за какво си там? Само хирурга, а той по цял ден това гледа. Така че не чакай - "ноги в руки" и марш на доктор. :lol:

skica
16th March 2007, 16:41
Мен пък ме е срам да отида на лекар за хемероидите. :oops:
И аз от такъв срам, та 15 години си ходех с хемороидките, после ми се появи и фисурка и една деформацийка на края на червото. Стана 3 &1 ... и нямаше изтрайване . Съвет от мен : лекар и траен начин за отсраняването им, с мазила за момент спира болката, но лекуване няма. Айде кураж на всички срамежливки :D

maeva
16th March 2007, 17:00
Аз сега нещо не можах да разбера-това значи ли ,че при положение вече са излезли и се обаждат много рядко(като в моя случай),задължително трябва да взема някакви мерки,освен мазилата,за напълното им отстраняване,за да не мина през всички фази изброени от katie !?

katie
16th March 2007, 17:11
Да ти кажа незнам. За тези фази бях чела в интернет. От това се стреснах и отидох на доктор, че като видях "незадържане"... :shock:
В кабинета на доктора висеше един плакат, на които бяха нарисувани нагледно 4-те фази, и последствията, та докато чаках, огледах обстойно всичко. Доктора ми каза че аз съм между фаза едно и две. Ама не се сетих да го питам нищо повече... :2016:

maeva
16th March 2007, 17:16
А на теб какво ти каза като си между двете фази :?:
Назначи ли ти някакво лечение :?:

neli4ka
16th March 2007, 17:16
после ми се появи и фисурка :DКакво стана с нея?Как се премахва?

katie
16th March 2007, 17:28
А на теб какво ти каза като си между двете фази :?:
Назначи ли ти някакво лечение :?:
Ами прегледа ме обсойно... уф, не ми се присеща и каза че всичко е наред иначе. Намаза ме с нещо си там, каза че са малки и нищо не им трябва освен това мазило. Предписа ми "flohsamen" (да помага някой, нямам речник в момента :oops: ). Това са семена от нещо си, които помагат при запек, по 1 лъжица всяка сутрин, смесена с кис. мляко например. И каза да дойда след още 2 месеца. Друго май няма...

P.S. А, и ми каза в никакъв случай да не използвам нито тоалетна хартия, нито сапун при миене. Само течаща вода. Тоя човек как си ги представя тия неща? чак ме догнуся! Ама било много вредно. Сега ще му мисля...

apoklistika
16th March 2007, 17:38
Flohsamen- семена от живовлек, но не съм 100% сигурна, не го открих в речника.

maeva
16th March 2007, 17:43
P.S. А, и ми каза в никакъв случай да не използвам нито тоалетна хартия, нито сапун при миене. Само течаща вода....
Това и аз го знам,даже съм се подмивала с тетра.

katie
16th March 2007, 17:44
Thx, apoklistika,

Аз намерих този link (http://de.wikipedia.org/wiki/Flohsamen#Flohsamen_als_Medikament).
Ама не съм почнала още да го взимам, днес чак си купих.

Това и аз го знам,даже съм се подмивала с тетра. :?:

maeva
16th March 2007, 17:55
Действа противовъзпалително.На принципа - ако не ми помогне,поне няма да ми навреди!

neli4ka
16th March 2007, 17:59
тетра
Някой ще ме светне ли какво е това? :2016:

uspeh
16th March 2007, 18:00
Билка, по-известна като Смрадлика

maeva
16th March 2007, 18:03
Тетра или листа от смрадлика-употребява се вуншно като помощно противовъзпалително и антисептично средство за бани и компреси при кожни заболявания,трудно зарастващи рани,хемороиди.

neli4ka
16th March 2007, 18:03
Билка, по-известна като Смрадлика :2015: за пояснението.

katie
16th March 2007, 18:04
Билка, по-известна като Смрадлика

Ами някво латинско име?
А има ли някои други идеи за подмиването? че хич незнам какво да правя. Как без сапун? :girl_cry:

uspeh
16th March 2007, 18:04
Смрадлика (http://healthyfood.info.bg/Herbs/Smradlika.html)
Смрадлика (http://care.hit.bg/SS/10.html)
СМРАДЛИКА (http://www.bgflora.net/families/anacardiaceae/cotinus/cotinus_coggygria/cotinus_coggygria.html)

maeva
16th March 2007, 18:08
Как без сапун? :girl_cry:
Аз използвам бебешки сапун

NatalyTake
19th March 2007, 09:59
Мацки, аз заради запека ги имам от около 25 години тия гадини. Но както беше писал някой - си ги ухажвам и те ми се обаждат мноооооооооого рядко. имам външни, не е болка за умиране. по последни данни на медицината, това наистина не е болка за умиране. по своята същност това е вид разширени вени, само че на друго място... :oops: а за подмиването без сапун е самата истина - само чиста течаща вода. аз съм си направила в туалетната специален душ-слушалка и само така се оправям и да ви кажа, че се чувствам по-добре отколкото със сапун. от сапуните получавах ужасни сърбежи и обриви. по едно време даже си мислих, че съм пипнала нещо :oops: ама се оказа, че онова място било доста деликатно и чувствително към "химикали" и след лекарски съвет минах само на топла, чиста, течаща водица. а за операциите съм чувала ужасни неща-след операция има вероятност (и се оказа, че е доста голяма) да не можеш да задържаш "г... нужда" - така че и аз се отказах на тоя етап от тази възможност. чакам науката да измисли друг начин за справяне с този проблем.

NatalyTake
19th March 2007, 10:03
и забравих да пиша, че и това нещо иска диета: никакви пикантни или лютиви храни. аз след едно шкембе чорба с мноооооооооооооооого чесън и лют пипер правих челни стойки една седмица-УЖАС!!! даже като поглеждах настрани си усещах д-то-до този момент не знаех, че всички мускули минават през задника ми.... ХА-ХА-ХА-ХА; домашните много ми се веселиха тогава.....

skica
29th March 2007, 12:42
после ми се появи и фисурка :DКакво стана с нея?Как се премахва?
Моята заздравя доста трудно. Почти два месеца се мажех с мехлеми ... Дефламол, Ултрапрокт, Лидокаин и свинска мас и невен, като най-накрая е свинската мас и това поне два пъти на ден. Всичко е много индивидуално при болестите, за това най-добре е лекар да ти каже как да се лекуваш.

Мария Василева
29th March 2007, 18:20
след първото ми раждане хирург ме прегледа и ми каза, че имам хемороиди. но после те утихнаха, докато след години започнаха да се обаждат пак. Отивам аз при един хирург, убедена че не е възможно да бъде нищо друго- и опаа - изненада! Условно ми каза, че на това деликатно място там можело да има около 20 различни заболявания! (даже и да е преувеличил леко, са достатъчно различни!) съжалявам, че сега не мога да намеря брошурката- беше много ясна рисунка и описваше подробно доста неща! оказа се, че е анална фисура, а аз я бях лекувала като хемороиди. престраших се, и отидох на операция, но докато се реша, от една- станали две!.. след операцията болеше естествено,но мина и сега съм много доволна. реших си проблема и само се пазя, да не се появи пак! тук видях малко описание за хемороидите http://www.art.bg/temp/vita.bg/statii.php?sn=10. а за срама- еми винаги го има, но пък лекарите наистина всеки ден това гледат- не сме им първите, не сме последните :wink: къде по-добре е да знаеш кой е врага-ако лекар не те е прегледал, може да е какво ли не, а не на всичко да лепим етикета "хемороиди"...

Nina_
2nd April 2007, 17:38
А прегледа от специализиран хирург ли триабжа да се направи или при който и да е хирург може?

Morozko
4th April 2007, 10:47
Аз 6те ви кажа лечението какво е.. и дава резултат бързо за 2-3 месеца!!! Всичко опира до начина на изхождане! Идеята е, че трябва да го правите клекнали, а не седнали. Има изследвания в тази насока и навсякъде по света където хората се изхождат клекнали нямат тези проблеми! Даже в Япония използват клекала, а не като на6те тоалетни!

Номера е в това, че като си седнал тялото се nе e в нормалната си позиция и се напряга и затова се получават хемороидите..

Това лечение е най ефективно ако няма оперативна намеса преди това!!

Пробвайте го за 2 месеца трябва да има голямо подобрение и дори изчезване на пробелма.

Кажете след 2 месеца дали съм бил прав! Замислете се и вижте, че има логика.. Най малкото японците го правят, а това са най- развитите хора на тоя свят!

Morozko
4th April 2007, 10:54
И имам една молба- някой да каже какво преставлява кървенето в първия стадий на хемороидите? колко е силно, кога се появява? Става въпрос да ми го опи6е някой, който го е преживял, иначе съм чел научните описания...

skica
4th April 2007, 14:42
Пробвайте го за 2 месеца трябва да има голямо подобрение и дори изчезване на пробелма.
Най малкото японците го правят, а това са най- развитите хора на тоя свят!
Аз се "японизирах" :oops: в продължение на 2 години и наистина си прав, че е по лесно, но не може да се излекуваме по този начин...

skica
4th April 2007, 14:45
И имам една молба- някой да каже какво преставлява кървенето в първия стадий на хемороидите? колко е силно, кога се появява? Става въпрос да ми го опи6е някой, който го е преживял, иначе съм чел научните описания...
Кървиш само по време на изхождане.. и болката не е силна, а по скоро се чувстваш дискомфортно ....

joy
4th April 2007, 14:51
Това с изхождането в клекнало положение и аз го четох в нета, че е по-добре така да се облекчаваме :lol: . Но много ми е Х как ще стане това, като всички домакинства са с тоалетна чиния. Не се сещам как може да се клечи на нея, освен ако не се качва човек с 2та крака отгоре :roll: И в този ред на мисли смятам, че на обществени места не трябва да се слагат тоалетни чинии от хигиенна гледна точка. (последното изречение не е във връзка с хемороидите или начина на изхождане :lol: )

Мария Василева
4th April 2007, 19:20
напълно си права joy - гнусно, вредно, неудобно! и то е навсякъде така! :3000: а това за японците и аз го четох някъде, но като естествено в природата положение!

Morozko
5th April 2007, 11:09
Пробвайте го за 2 месеца трябва да има голямо подобрение и дори изчезване на пробелма.
Най малкото японците го правят, а това са най- развитите хора на тоя свят!
Аз се "японизирах" :oops: в продължение на 2 години и наистина си прав, че е по лесно, но не може да се излекуваме по този начин...
Добре а какво предизвиква хемороидите? Точно напъните когато е седнал човек- повече напъни- повече сили действат- кръвоносните съдове не издържат и се пукат..

Мария Василева
5th April 2007, 14:37
ето го и адреса (http://squat.beinsa.info/) и малко уикипедия (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4%D 0%B8)

mairo
10th April 2007, 18:54
Aз също имам хемороиди от около 5-6 години! Ходил съм по лекари много - ползвам съм кремчета, хапчета, свещичи но лекарството което най- много ми е помогнало е АНТИФЛЕГМИН(ANTIFLEGMIN)! Предписано ми е от хирyрг, които също има този проблем. Лекарството е вид крем, но ще го намерите само по Ветеринарните Аптеки! За животни е, но върши страхотна работа /поне при мен/ . Бил съм в доста тежки случаии когато немога да сядам от болка, но откакто го ползвам /вече ~3 години/ нямам проблеми*. като казвам че нямам проблеми нямам в предвид че са изчезнали, просто не ми са се усложнявали като преди; малко пpоблеми - кръв при ходене по голяма нужда понякога но само това, вече не излизат, или ако излязут, показват се не повече от 5mm .... имам приятел които също използва това лекарство, при него ефекта е още по добър, но той не вдига, а и НЕ ИЗПОЛЗВА тоалетна хартия, която при бурcане ги раздранзва още повече! Той се 'чистеu' с вода, знам кофти, но той е НЯМАл хемороиди от около 2 години! ... много важно е също и диетата, а и нчина на живот, но веднъж появят ли се няма оттърване

MiCskillZ
11th April 2007, 19:48
добре де при болки, при изхождане, и кръв задължително ли трябва да е хемороид... щот при мен отдавна не се е получавало нищо, а след като се получи е за седмица най-много...

Мария Василева
11th April 2007, 22:01
добре де при болки, при изхождане, и кръв задължително ли трябва да е хемороид... щот при мен отдавна не се е получавало нищо, а след като се получи е за седмица най-много...
не е задължително при мен например при съвсем същите симптоми се оказа фисура- и си имаше име, което ми подсказва, че има и други видове фисури. сега се сещам, че съм чувала за някакви рагади ли имаше там и не знам си какво още.... и изобщо не искам да го казвам, но понякога дори и онкохирурзи се занимават с това място.... най-добре отиваш при хирург (внимателно си го подбираш преди това) и му задаваш въпроса :arrow: :?: може да е най-баналното нещо, но оставиш ли го- с времето едва ли ще стане по-добре... пък и няма никакъв смисъл да се мъчиш дори и 3 дена, не седмица-нали!?

The Shadow
14th April 2007, 09:33
Дайте някой добър хирург в областта, че и аз имам проблемация и май ще трябва на лекар да ходя... :( Не знам какво е, ама е гадно.Някой да препоръча добър доктор?!

GOPLAY
14th April 2007, 12:42
И имам една молба- някой да каже какво преставлява кървенето в първия стадий на хемороидите? колко е силно, кога се появява? Става въпрос да ми го опи6е някой, който го е преживял, иначе съм чел научните описания...
E, те научните описания са на база на практиката :wink:. Какво представлява? Малко количество бледочервена кръв на тоалетната хартия. Т.е. изключително слабо. Появява се след относително затруднена дефекация съпроведена с напъни :shock: :oops:. След което с месеци може да не се появи кървене.

Без хирургична (оперативна или безоперативна) намеса е мноооого трудно да се излекуват напълно, но има и такива хора. Ако мога да степенувам трите най-важни неща за успешно излекуване, а и за предпазване от поява, то това са:
1. Изключителна дисциплина на хранене и хигиена.
2. Ежедневно, максимално продължително движение, но без да е съпроводено с големи натоварвания.
3. Добър лекар.

joy
16th April 2007, 08:04
Попаднах на тази (http://onclinic.com/Index.asp?ArticleID=291&CategoryID=109&Page=1) клиника от вестник Труд. Просто ми направи впечатление, че пишат безоперативно лечение.

Мария Василева
16th April 2007, 10:35
и аз съм попадала на нея от нета - първо много се зарадвах, че имало било и безоперативно лечение :) -не знам, може и така да е в по-леките случаи или за известно време (до следващия път)? не съм питала лекар за тях и методите им, нито пък познавам техен пациент.
виж изричението : "в 90% от случаите на своевременно потърсена помощ е възможно безоперативно лечение"
а за не толкова своевременната (която е и преобладаващия случай у нас)!? според мен просто не могат да се наемат с по-сериозните операций- квалификация нямат или нещо подобно, а тези лекичките манипулаций ги правят навсякъде вече. Предполагам, че си имат своите пациенти- някои много съзнателни и смели, които са отишли бързо на лекар, без да се бавят?..
и пише още "при скоро появили се фисури кръвотечението и болките изчзват през първата седмица на лечението." че то и при операцията е изчезват за това време! (а пък и минава през здравната каса донякъде, ако си осигурен)
не знам, но тук виждам нещо, че до две посещения, възстановявали половата потентност на мъжа- забележи -до 98%! (както комунистите едно време печелеха изборите) според мен тва е целта на занятието- да оберат паричките, на мъжете, които имат проблеми и затруднения в някакъв период и вместо да идат при сексолог (срам голям!), ще клъвнат тук! и понеже е много неудобна темата- как ще кажат "отивам, щот не ми става.." , дай да сложим нещо за маскиране- дупета, хемороиди, - леки интервенцийки... и псориазис-също популярно :?
и последно- как пък в 91 страни успяват да си следът он-лайн клиниките... много ша е сложно- не мислиш ли!? :wink:

Мария Василева
20th April 2007, 18:51
намерих брошурката - ето част от нея : възможни заболявания на ректума-нагледно (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125303)

mairo
21st April 2007, 04:04
това че изчезвали през първата седмица е относно фисyрите. Аз лично отидох на доктор 4-5 дена след kato забелязох че има кръв пo тоалетната хартия, а и ме болеше като се изxojдах. Все още си ги имам ... нека някои от вас да го пробва това лекарство, което споменах по горе, има ефект, повярвайте!

VanVel
21st April 2007, 06:41
В началото на темата сме коментирали това лекарство. Но от лекар знам, че не е препоръчително да се използва дълго време. Все пак е за животни. Има в него и вредни за човешкия организъм елементи, които чрез кожата проникват в организма. А иначе в началото на употребата е просто фантастично, после като се свикне, като че ли действието му намалява.
Абе, няма избавление от този проблем. Може би само операция. Сега има един уред / не съм сигурна , че точно така се казва "стаплер", струваше 1400 лв./, който прищипва и отрязва хемороидите. Т.е. не се режат със скалпел. Пак си е операция, но много по -щадяща за организма и по-бързо възстановяване. Просто не ми се мисли. Толкова отдавна страдам от този проблем, че книга мога да напиша за всички етапи и методи на лечение, които съм пробвала и няма спасение.

Мария Василева
21st April 2007, 11:06
още малко от брошурката за начините на лечение на хемороиди:
"съществуват и други амбулаторни методи като замразяване, изгаряне, склерозиране и др., но през последните 10 години след постоянни проучвания инфраред коагулацията и лигирането на хемороидите са на първо място като ефект и минимален дискомфорт за пациента.
1.лигиране (пристягане) с еластично пръстенче.Прекъсва се кръвоснабдяването към всеки хемороидален възелкоито спонтанно отпада след около седмица без допълнителна намеса.Използва се специален ендоскопски инструментариум.Процедура а е амбулаторна, краткотрайна и не изисква упойка.
2.инфраред или лазерна коагулация.Високо ефективен метод за спиране на кървенето.Използва се термичен ефект от светлината с точно определен спектър и таймер за експозиция на хемороидалната тъкан.Напълно безболезнен метод."
все трябва да има някакъв ефект-нали затова работят лекарите! естествено и начина на живот и хранене си имат голямо значиние!
аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите! :1203: :2003:

skica
26th April 2007, 19:29
аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите!

Аз се излекувах..... кьорав хемороид не ми остана :D

Здрaвко
3rd May 2007, 00:12
ето го и адреса (http://squat.beinsa.info/) и малко уикипедия (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B4%D 0%B8)
Вижте, има клинично изследване, което доказва, че седенето на тоалетната причинява хемороидите: ето го (http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm). За тези, които не знаят английски ще обобщя, че е извършено с 20 човека. Всичките те са имали хемороиди в средна или тежка фаза, кървящи, вътрешни и външни, някои дори с лигатура. Всичките са минали преди това стандартен курс на лечение, между 1 и 4 години без подобрения.

Целта на изследването е било да установи, дали има връзка между дефекацията в седнала поза (http://squat.beinsa.info) и хемороиди.

Единственото изискване към пациентите било да започнат да се облекчават в естествено клекнало положение.

Резултатите от изследането били повече от положителни. Всичките 20 пациенти в период oт 2 седмици до 4 месеца се излекували напълно! Без лекарства, без хирургическа намеса, само с възприемане на природната поза за облекчаване.

Koнтролният преглед на групата, една година по-късно не открил наличие на хемороиди.

Колко е просто всичко, а? И как си усложняваме живота, защото сме възприели неправилни навици. Ама кой доктор ще ви го каже? Та нали здравият пациент е непечеливш клиент...

Ето тук (http://squat.beinsa.info) прочетете повече за вредата, която нанася седящата тоалетна върху здравето ни.

maya70
9th May 2007, 21:54
мъжът ми ходи преди 4-5 години при д-р Желязков в София. На 2 пъти му махна около 5-6 хемороида. оттогава няма никакви оплаквания, яде и пие като младеж (сега е на 49). Пратил е и доста от неговите колеги - той е международен шофьор и всичките казват че са много доволно. Разправяше, че един от тях ходил в тази международна он клиника викали го поняколко пъти, взимали му по 200 лева на хеморид и накрая му казали че трябва да го оперират защото станала някаква язва при връзването. После ходил пак при този желязков и той го излекувал доста бързо. Ако закъсате, ще потурся телефоните му.

Здрaвко
10th May 2007, 00:38
мъжът ми ходи преди 4-5 години при д-р Желязков в София. На 2 пъти му махна около 5-6 хемороида. оттогава няма никакви оплаквания, яде и пие като младеж (сега е на 49). Пратил е и доста от неговите колеги - той е международен шофьор и всичките казват че са много доволно. Разправяше, че един от тях ходил в тази международна он клиника викали го поняколко пъти, взимали му по 200 лева на хеморид и накрая му казали че трябва да го оперират защото станала някаква язва при връзването. После ходил пак при този желязков и той го излекувал доста бързо. Ако закъсате, ще потурся телефоните му.
Много интересно, на http://forum.az-jenata.com/viewtopic.php?p=37360#37360 намирам подобен отговор, от потребителя "маринова", регистриран в деня, в който и ти си регистриран(а) тук и пуснал само един постинг, рекламиращ услугите на Желязков, само дето тук казваш, че мъжът ти се е излекувал а в другия форум -- че ти си била излекувана :wink:

Май не е толкова добър този доктор, щом използва евтини трикове за да зарибява хората по форумите...

katie
14th May 2007, 23:59
...аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите! :1203: :2003:
Ми да не казвам голяма дума... ама днес бях на доктор, и той ме поздрави - няма жив гад. Минаха два месеца, откакто писах за посещението си при доктора при което ги установиха, и сега ви пиша пак, с резултатите от "лечението". Значи през тези 2 месеца:

1. Всяка сутрин с мюзлито или киселото мляко взимах по една лъжица Flohsmenschalen (http://de.wikipedia.org/wiki/Indischer_Flohsamen). Съжелявам, но никъде не намерих името на български. Препоръчве се за хора със запек, тук са много популярни, цялата страна едва ли не ги пие.
2. Никаква тоалетна хартия. Или ако се налага - силно навлажнена. Никакъв сапун. Само вода и билкови отвари. Мен това в началото най-много ме притесни, ама като почетох малко из Интернет, разбрах че е глупаво.
3. След като прочетох постовете на Здравко и Мария, не сядам вече на тоалетната чиния. Докато сме млади, ще се катерим и клякаме, после ще му мисля.

Незнам кое от трите помогна, но кървнето започна да намалява, и от три седмици нямам никакви оплаквания. А днес и доктора го подтвърди! Малко не ми се вярва че съвсем съм се излекувала, днес това му го казах на доктора. Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!

apoklistika
15th May 2007, 00:09
Flohsamen- живовлек е със сигурност :)
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/85/color/4/cat/1/bil/bil/bil_id/300

katie
15th May 2007, 00:14
Flohsamen- живовлек е със сигурност :)
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/85/color/4/cat/1/bil/bil/bil_id/300
Ми май не е. Виж, листата са му други. Името му на латински е Plantago ovata. И става въпрос за обвивките на семената, не за нещо друго.

apoklistika
15th May 2007, 00:22
Мисля, че просто има разновидности, затова.
Този нормалния гледам, че се пие за проблеми със стомаха, подобряване на храносмилането, има диуретичен ефект.
Ама може и да бъркам, не го открих в речника :2016:

Здрaвко
15th May 2007, 06:56
...аз тайничко се надявам да има някой тука да напише, че се е излекувал от хемороидите! :1203: :2003:
Ми да не казвам голяма дума... ама днес бях на доктор, и той ме поздрави - няма жив гад. Минаха два месеца, откакто писах за посещението си при доктора при което ги установиха, и сега ви пиша пак, с резултатите от "лечението". Значи през тези 2 месеца:

1. Всяка сутрин с мюзлито или киселото мляко взимах по една лъжица Flohsmenschalen (http://de.wikipedia.org/wiki/Indischer_Flohsamen). Съжелявам, но никъде не намерих името на български. Препоръчве се за хора със запек, тук са много популярни, цялата страна едва ли не ги пие.
2. Никаква тоалетна хартия. Или ако се налага - силно навлажнена. Никакъв сапун. Само вода и билкови отвари. Мен това в началото най-много ме притесни, ама като почетох малко из Интернет, разбрах че е глупаво.
3. След като прочетох постовете на Здравко и Мария, не сядам вече на тоалетната чиния. Докато сме млади, ще се катерим и клякаме, после ще му мисля.

Незнам кое от трите помогна, но кървнето започна да намалява, и от три седмици нямам никакви оплаквания. А днес и доктора го подтвърди! Малко не ми се вярва че съвсем съм се излекувала, днес това му го казах на доктора. Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!
Поздравления! :2013:
Между другото не е нужно да правиш акробатики на тоалетната чиния, ако не можеш да я подмениш с клекало, помоли кварталния майстор да ти направи една стойка от дърво, метал или PVC водопроводни тръби, ето няколко идеи:

стойка от дърво (http://lillipad.co.nz/squatting%20birth.html)
...от PVC тръби (http://naturesplatform.com/all_products.html?sid=NP229551-99290-1179205626&a=&p=all_products.html&s=&c=&x=1)
от пластмаса (http://www.mypage.tsn.cc/self%2Dhelpconcepts/picture.jpg)

Колкото до неизползване на тоалетна хартия -- откакто преправих тоалетната ползваме вода вместо нея. По-хигиенично и удобно е. До тоалетната, на стойка на стената, съм инсталирал подвижно душче с бутон за пускане и спиране на водата за да не се налага да ставаш.

GOPLAY
15th May 2007, 07:29
Flohsamen- живовлек е със сигурност :)
http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/85/color/4/cat/1/bil/bil/bil_id/300
Псилиум е билката. Laxal e търговската марка на продукта в аптеките. Доколкото съм го пробвал миналата година след появата му считам, че действа изключително ефективно.

Мария Василева
15th May 2007, 08:49
Казах че ще се пазя цял живот, а той се разсмя и ми каза - всеки орган, от които имаме само един - сърце, мозък, и... дупе е много важен, и трябва да се пази особенно.

Надявам се че този пост ще помогне на някои, иначе не бих писала за такива интимни проблеми. И много важно - ходете на лекар, ако имате оплаквания. Прегледа повече мога да го опрелича със средновековно мъчение, ама какво да се прави... че симптомите може да са от какво ли не. И умната!
БРАВО,katie :1203: Браво! :1223: :1223: и аз заради това споделям, толкова интимни неща- та който може, да не се мъчи като мен- имало е решение, колкото и да не вярват някои! :2003: :2003:
ама доктора ти го е казал супер :lachen: :lachen: :lachen: :girl_haha:прав е де :wink:
за тоалетните- някъде наскоро видях в списание- от този модел, дето се кляка, а не се сяда- ама съвременни- луксозни и модерни направо! а от един познат военен разбрах, че даже някои от тях имали подвижен капак (може би покрай американските бази някъде-не запомних къде, но има!!) абе само да потърси човек и ще намери! и за билката браво :girl_kiss2: -мисля, че ще послужи на много хора-все пак вече границите не са това, което бяха-нали! :wink:
толкова ти се зарадвах на поста!
да отбележим и skica -той/тя първи писа,че се е излекувал от хемороидите, но не знаем подробностите! :2016:
и НАИСТИНА човек трябва да се преглежда, че симптомите може да са от какво ли не!.. то така и така боли- ами поне има надежда да спре като го лекуваш! а пък за срама :oops: -пред зъболекаря що не ни е срам, да си отваряме устата :girl_haha: :1228: -характера на работата е такъв!

Здравко-хитричко измислено!
дали да не помолим Апоклистика, да потърси в нета от тези клекала, за които обясних!? :oops: :roll:-щото знае кое къде да търси :2015:

apoklistika
15th May 2007, 09:55
Извинявам се много за объркването с билката, наистина е псилиум, ще си компенсирам грешката, като поне покажа как изглежда въпросният LaxaL
:lol:
http://www.alibaba.com/catalog/11522304/LAXAL_Herbal_Laxative.html
Mария, ще потърся клекала по- късно, смао да ми остане малко време :)

GOPLAY
15th May 2007, 11:42
Хъм....не може да става въпрос за грешка! Просто се опитваме да установим каква точно е билката помогнала на Katie.
Вероятно има множество продукти с търговско наименование Laxal. Този от твоя линк съдържа Senna и Aloe Vera.

Аз имах предвид този: http://www.brandex.bg/bg/laxal.htm , който съдържа само Псилиум. Не сложих директен линк в горния пост за да не прозвучава като реклама. :2001:

Доколкото знам, към сената се привиква, а поне така се твърди, че псилиума не води до зависимост.

katie
15th May 2007, 11:55
Да се включа само набързо: това (http://www.medpex.de/apotheke/online/abfuehrmittel/flohsamenschalen-p258690.html) са билките които аз пих. GOPLAY, няма нищо лошо да пратиш link, аз нямам намерение да рекламирам никого, ако някои се опитва да рекламира нещо, веднага си личи. Apoklistika също не се опитва да рекламира, а да помогне, все пак тя е нашия форумен добър и отзивчив дух.

Тези билки действат по следния начин - приемани с много течности те разбухват в стомаха, и улесняват процеса на изхождане. Не действат нито много бързо, нито агресивно. Освен това и засищат. Доколкото аз съм чела нямат странични еффекти. Към тях не се привиква!

Здравко, благодаря ти пак за съвета. ще мисля в тази посока.
Мария благодаря и на теб.

Мария Василева
15th May 2007, 12:49
за нищо, katie- ще намерим правилния път с дружни усилия :2039:
разбирам GOPLAY, но темата тук е такава, че ако искаш да помогнеш на човек, трябва да се даде точна информация. иначе се получава нещо от сорта "аз знам, ама НЯМА да ти кажа.." точно пък в тая тема всеки си казва, каквото е опитал-рекламата е само на добрият опит и взаимопомощ :2015:
Апо, не е спешно, но ще чакаме с интерес :2020:

apoklistika
15th May 2007, 18:03
Разказахте ми играта, ама все пак май това са единствените места, от където може да се поръча тая джаджа
http://www.naturesplatform.com/all_products.html?sid=NP229608-37587-1179244894&a=&p=all_products.html&s=&c=&x=2
http://lillipad.co.nz/orderhere.html
П.п. Това са линковете на Здравко, да напомня пак, не е моя заслугата този път :)

Мария Василева
15th May 2007, 18:11
:shock: ама вий със скоростта на светлината действате- мерси и на двама ви :girl_in_love: :girl_in_love:

Yana
15th May 2007, 19:52
Тази тема ми е ужасно тъжна, много време я гледам и не исках да я отварям. Заради този пусти срам майка ми си мислела 10 месеца че има хемороиди и не каза на никoй, сега вече е твърде късно(colorectal cancer) прибирам се за да си я изпратя. Хирурга ни е един и същ и каза на 3 месец ако поне се беше обадила е нямало да има метастази.

Ще ви дам един срам, я да се грижите за здравето си.

Мария Василева
15th May 2007, 22:07
съжалявам много, Яна- :cry:
не исках да плаша никого излишно във форума, но ето сега ще добавя още от листовката, която имам:
"За съжаление много от симптомите на хемороидите и най-вече кървенето се срещат и при рак на дебелото черво и други болести на червата.По тази причина е важно всички симптоми да бъдат изследвани от квалифициран лекар с практика в лечението на заболявания на колона и ректума.Няма връзка между хемороидите и рака.Да не се разчита самолечение.То може да маскира сериозно заболяване и само да отложи истинското лечение на хемороидите.Правилното лечение може да бъде избрано от колоректален хирург.Аналната фисура, аналните кондиломи, фистули, полипи, абцеси и др. заболявания имат различно лечение и прогноза. "
мисля, че е достатъчно!

Yana
15th May 2007, 23:23
благодаря Мария, много си мила. Тва същото го каза и Др.Кириязов на майка ми на първият преглед ..... но тя колата се беше обърнала вече....данo никoй да не се случва да си докара нещо от криворазбран срам или недостатъчна информираност.

Nezinka
16th May 2007, 01:19
Yana, много съжалявам мила :2021: незнам дори какво да ти кажа, бъди много силна(знам че си), но едва ли някой може да е достатъчно силен при такова нещастие. Единствено се надявам, че ще накараш хората да се замислят. hugs and kisses.

Go6etoo
16th May 2007, 10:54
Zdraveite :) Emi zna4i za hemoroidite ....obiknoveno se dobivat ot nepravilno hranene i mn sedene na 1 mqsto ....dosta ot mladoto pokolenie gi ima zaradi zastoq pred komputrite ...az li4no igraeh na kompa kato lud kam godina i polovina i se sdobih s taq gadost ot okolo 7-8 meseca se osuznah i lekuvaneto e slednoto:
1.Kupete se redovno i otzade bez sapun
2.Zapo4nete da trenirate ne6to seriozno
3.Namelete vremeto pred komputera maksimalno
4.Pravete si banq s smradlika ...pomaga mn :)
5.I pri izhojdane v toaletnata ....kleknali

Emi tova e pri mene ne sa se obajdali ot 8 meseca ve4e (samo ot vreme moje da me zasarbi no ne e ne6to koeto da ne moje da se trae ;) ) Kasmet!

Yana
16th May 2007, 11:17
Благодаря Нези а и на всички които ми писахте на лични досега, много сте мили. Такъв е живота за добро или зло. Напуснах вече работа, и ще прекарам quality time със семейството ми пък каквото има да става и лошо и хубаво ще си го посрещнем заедно. Пък ще си виждам и детенце.

Go6etoo
16th May 2007, 11:35
Sajaliavam mn za tebe Yana , no mislq 4e rano ili kasno trqbva da si prodalji6 jivota ( socialen,raboten i t.n) Se pak jivota prodaljava ...a i mislq 4e i maika ti bi bila po 6tastliva ako postapi6 taka , ne mojem da taguvame cql jivot kolkoto i tajno da e edno ne6to :(
Pojelavam ti kasmet mila .

Celine
16th May 2007, 14:21
Ще ви дам един срам, я да се грижите за здравето си.
о Янче много много е неприятно , лоша новина :(

Ма тука не са свикнали хората с профилактика и затова така се пулучава. Ей на майка ми от поне 5 години не е ходила на профилактични прегледи - GPто ни постоянно и праща " покани " и не отива пак...... :roll:

Yana
16th May 2007, 14:28
Благодаря ти за съчувствието мила а и на теб Гошето.
Наистина го оценявам.

А майка ти да вземеш да я завлечен насила ако трябва и за косата да я влачиш ако не става so кроtце i so благо хвърля и един кютек::)) То не е за майтап ама наистина българина като вземе да мре тогаз се сеща че има докtори и болници. Жална работа.

Мария Василева
17th May 2007, 10:17
ох, не е това, което съм видяла, но сега не мога да го намеря-
първото е старовремско, а другите не са точно което трябва, освен че са по-ниски..
аз искам да намеря модерни, но засега е само това. :|
1 (http://www.siko-s.com/product.php?sr=3&r=24&p=43), 2 (http://www.cabina-parna-hidro.info/product.php?id=521&cat=2&sub=6)
още ще потърся!

NatalyTake
17th May 2007, 10:38
Yan-че много съжалявам, за това което трябвада преживееш. Нямаам думи да ти опиша това, което чувствам и мисля, но никой не може да ти помогне и да вземе болката ти. Бъди силна!

Мария Василева
17th May 2007, 21:46
и тук да напиша:
:2014: :2014: как не се сетих по-рано- олеум вазелин- това е течен парафин,
продава се по аптеките и хич не е скъпо- не е това решението на всичко, но облекчава симптомите значително :!:
мазничко е като олио, пийва се набързо и веднага след него вода или нещо друго, за да оправи вкуса!! за колко дълго-не знам, но за известно време най-спокойно може! и помага!!

VanVel
17th May 2007, 22:35
Сетих се за още едно средство , което съм пробвала и като че ли има даста добър ефект. Става дума за " змийска хурка" - това е един корен, от който се пие 3 пъти дневно по една парченце колкото грахче с вода - 15 дена и след това се почива. Преди две седмици си го купих от една леля на женския пазар. Веднага го почнах и кървенето ми спря за сега. В момента почивам пък за вбъдеще ще видим.

Мария Василева
27th May 2007, 19:03
Синоними на същата билка:
Змиярник,
Змийска хурка,
Зайчи лапад,
Змийско грозде,
Змийски лапад

Мария Василева
7th June 2007, 23:16
от вестник "седмичен труд" от 23.05. със съкращения:
.................................................. ................................................
Названието хемороиди произхожда от гръцките думи хема (кръв) и рое (течение).Популярното схващане, че това са разширени вени в аналната област не е вярно.Доказателството е просто-при кръвоизливи от хемороидите изтича алена кръв, каквато единствено е артериалната.

Хемороидалният пръстен на ануса се състои от съвкупност от съдови структори, които формират пещеристи тела.Те изпълняват ролята на "съдови възглавнички", които се напълват с кръв при дефекация и така предпазват аналния кенал от нараняване.Хемороидите представляват абнормено разширяване на тези структури поради слабост на опорните съединително-тъканни елементи.

......пациентите са склонни дълго време да отлагат решението си за операция.Склонни са да търпят болките, кървенето, дискомфорта.Трудното решение за подлагане на хирургична интервенция се дължи главно на страха от силните и продължаващи с дни болки след операцията, от опасността да се засегне инервацията на ануса и да се породи последващо незадържане.Така е при известните и извършвани от десетилетия стандартни операции.

Революцията в тази насока настъпва, след като през 1995г. проф. Моринага от Сага, Япония, публикува своя способ за лечене на хемороиди и конструирания от него апарат. Същината на операцията е във високото, точно и селективно лигиране (връзване) на артериите, доставящи кръв до хемороидите под Доплеров контрол.Притокът на кръв към възлите спада, хемороидите колабират, а кървенето и болките престават.

За тази цел е разработен специален Доплеров апарат. При прилагане на принципите на съвременната операция апаратът открива хемороидалните артерии посредством ултразвук; всички артерии се прошиват и лигират; прекъснатият кръвоток, повдигането и фиксирането на лигавицета водят до свиване на възлите.
Фактически не се реже нищо. Това свежда следоперативната болка до минимум, а засягането на инервацията на ануса е практически невъзможно.
................................

Grimoire
28th June 2007, 01:01
Точно на такава операция се подложих и аз. Прочетох някаква статия в Дневен труд и се запътих след две години размисли. Говорих с доктора и той ми каза, че ще струва 500лв (във вестника пишеше 200-300). Както и да е преглътнах сумата и започнах да го разпитвам разни работи, които ме интересуваха относно самата операция. Обобщено ми беше представена така:
никакви болки
сто процентов ефект
нямало да имам проблеми с ходене до тоалетна след операцията и п.р.

Какво се случи всъщност...
Да, болки нямаше докато траеше ефектът на упойката - 4-5 часа. След това УМРЯХ от болка. Опериран съм 4 пъти преди това по други места на тялото, включително и нос (в казармата), който много боли и никога не съм изпил и един аналгин. Нося на болка, ама това не се търпеше. Просто не мога да ви го опиша. Всичките ми операции накуп да се съберат, няма да докарат и половината. Имаше едно момиче, с което бяхме оперирани в един и същ ден. Тя беше един час преди мен. Същата работа. Биха ни на два пъти някакъв силен наркотик, защото не се издържаше... След като ме изписаха (на следващия ден), не съм ял и ходил до тоалетна три дни. Просто беше немислимо. На четвъртия хапнах една крем супа и половин кофичка кисело мляко. Две седмици след това ходенето по голяма нужда беше като разпит в инквизицията. Не мога да ви опиша само като се напъне човек какво е усещането. Че и викане падаше. Всеки път си казвах: няма да викам, ама то просто се изплъзва. Уникална болка. Имаше един дежурен лекар, който ни би наркотика и тогава ни каза: "абе какво са ви разправяли тея? Това е доказано, че е най-болезненото място в цялото човешко тяло". Повярвах му от раз :D . Карал съм бъбречна криза, болката на която е класирана на четвърто място, вервайте ми слаба ракия е в сравнение с това. И най-лошото от всичко, е че хемороидите не изчезнаха. Там са си. А като се сетя колко зор видях поне ефект да имаше :cry: . Парите не ги броим. Те се изкарват. Просто не се подлъгвайте. Имам един познат - хирург и той ми каза: "Да, хората се лъжат - модерни апаратури, ала-бала. Защо не се обади. Махам ти ги от раз без пари. Има си чалъм. Само трябва да си здравно осигурен и със сигурност няма да те боли повече от това дето си го изтърпял". Е какво да му кажа. Само като се замисля и умирам от яд...

melani
29th June 2007, 21:50
Е,това ме отчая,точно се бях наканила да ги махна тия омразни хемероиди.
Нищо вече не ми помага-нито проктогливенол,нито масту,нито ветеринарните кремчета-които колкото помагат,толкова и вредят...смрадлика използвам по-често от вода...
Направо съм отчаяна.За капак освен хемероидите тези дни се появи и някакъв неприятен сърбеж.Помислих си ,че нещо венерическо съм лепнала ,да но не....според моят гинеколог е някаква алергия...
:girl_cry2: Която обаче е много упорита и не минава от нищо.Става по зле,сякаш само смрадликата облекчава положението,но временно.Помагайте- ще заминавам на море,а с тези хемероиди и сърбеж съм за никъде.Ако има някой с подобни проблеми нека пише.Благодаря предварително!...

Мария Василева
29th June 2007, 23:45
Имам един познат - хирург и той ми каза: "Да, хората се лъжат - модерни апаратури, ала-бала. Защо не се обади.
Махам ти ги от раз без пари. Има си чалъм. Само трябва да си здравно осигурен и със сигурност няма да те боли повече от това дето си го изтърпял". Е какво да му кажа. Само като се замисля и умирам от яд...

интересно ми е -кой лекар те е оперирал и кой ти е предложил другото лечение и какво всъщност е то? :roll:

и ако случайно не си здравноосигурен не ги ли маха :?:

:lol: не е ли много чалъмлия твоя лекар- хем от раз да ги маха, хем и без пари.... :2014: :2016:
то голяма опашка трябва да е при него тогава......

Grimoire
30th June 2007, 01:37
Много добри приятели са с майка ми, та за това. А относно методът: традиционен метод със скалпел и се води, че боли много повече, ама като му обясних какво е било и той каза, че в никакъв случай няма да е толкова зле. Човекът няма далавера да ме лъже, плюс това е много добър хирург. Навремето на дядо ми му бяха лепнали диагноза рак на панкреаса. Във всички болници в Русе, след това и в София. Казаха, че му оставали три месеца. Само този лекар каза, че това не е рак и точно така и се оказа. Взе го при него, направи му някаква операция и човекът си живя още пет години. След това и брат ми оперира от варикоцеле. Абе въобще е много кадърен човек и няма да седне да се гъбарка с мен. Все пака са семейни приятели с нашите, а и си има достатъчно работа, че да ме кандардисва и аз да му се хакна на главата. Единствената причина да не отида, е че споменът от миналата операция ми е доста пресен. Беше през февруари. Ама така като гледам, ще мине малко време и ще кацна при него.

Мария Василева
30th June 2007, 13:41
какво да кажа тогава- явно случая е от тези, дето невиждаме под носа си...
щом не си се сетил първо за този лекар, а пък си отишъл при някакъв непознат. :2016:

Grimoire
30th June 2007, 13:52
Абе бях се сетил аз, ма знаех, че по традиционния метод много боли, а тея нали обещаваха, че било безболезнено по тази технология. Един милион пъти ги питах и все си ме лъжех в очите, барабар със сестрите, които явно си бяха научили урока. Да не говорим, че не получих и квитанция за парите, които дадох. Абе смешна работа...

Мария Василева
30th June 2007, 14:15
ами мен ме оперираха от не по-малко болезнено от хемороидите образувание, но така не ме е боляло.
може би е въпрос на чувствителност.. :2016:
дадоха ми и документ и никой не ме е лъгал, че няма да боли въобще. минах с няколко течни аналгина след упойката....
и, слава Богу, въпроса ми се реши най-вече, и то значително по-ниска цена, защото съм и здравноосигурена. минаха доста месеци оттогава -нямам проблем!
може би си е и до подбор на лекаря? не знам. нагласата на пациента, прага му на болка :roll:

Grimoire
30th June 2007, 15:14
Е аз като поисках документ за парите почнаха да ми се карат и ми казаха, че са били за консумативи :lol: . А за прага на болката, нали ти казвам, че имаше и едно момиче заедно с мен - същата картинка и други операции са ми правили, такова чудо не е било. А за лекаря, нямах право на избор, защото тази апаратура я има само в Пета градска и само този доктор я прави тази операция. Говорим за цяла българия.

Мария Василева
30th June 2007, 22:22
не знам.
за документите да ти кажа- дадоха ми ги в плик за писмо, формат А4 с логото на болницата,
със стандартно обръщение към личния ми лекар,
епикриза естествено и
копие на изследванията.
това без да съм ги подсещала за нищо, и документ за парите.

сигурен ли си, че апаратурата я няма никъде другадсе? не съм се интересувала подробно :roll:

Grimoire
30th June 2007, 22:24
Еми така поне пишеше във вестника, пък и онея лъжци така разправяха. Вече не знам на какво да вярвам, ама като гледам как са ме лъготели през цялото време, като нищо я има навсякъде тая апаратура.

Мария Василева
30th June 2007, 23:04
сега не мога да говоря наизуст, но наистина ми се струва, че съм чувала, че я има и другаде у нас- но не ми е трябвало и не съм запомнила :?
ако някой друг знае да казва.

NatalyTake
3rd July 2007, 09:39
Да ви доверя, ама аз най-после се престраших и отивам на изследване в клиника "Доверие" за тез пусти хемороиди. Как ме болят да знаете, а в момента пия лекарства за тях. Надявам се изследването да покаже какво е точно положението ми и да ми дадат съвет какво да равя по-нататък. Адски е гадно. От една страна се притеснявам от изследването, от болката, от евентуалния резултат и т.н., а от друга страна как ще се разчепя там.... да ми гледат д...р..ка. Ужас. Не мога да преценя от кое всъщност ми е по-гадно. Обаче състоянието ми вече е нетърпимо. Та исках да ми каже, някой който се е ползвал от услугите на тази клиника. И ако някой е ходил на такива неща скоро - да ме посъветва какво да питам, какви да ми бъдат изискванията.... Обикновено въпросите възникват досла след събитието, когаот няма кого да питам и да си изясня до край нещата.... Благодаря предварително на тези, които пожелаят да ми отговорят.

Grimoire
3rd July 2007, 11:22
Ами, ако си прочел/а моите писания, ще видиш, че от питане много файда няма. Могат да ти говорят каквото си пожелаят. Най-важното е да попиташ какъв метод предлагат и да си направиш сметка дали си заслужава, колко е болезнен и какъв е възстановителния период. Кажи после какво е станало. Успех!!!

Мария Василева
3rd July 2007, 16:02
Nataly, можеш да питаш

~първо хемороиди ли са наистина (лекар ли ги е диагностицирал)
~ ако да- в каква степен са
~каква упойка ще използват- евентуално тест за упойката ще ти правят ли
~изследвания ще правите ли преди това и какви
~по какъв начин точно ще действат
~подготовка за манипулацията- очистителни ли, кое точно и как- лекаря ще ти каже.
~следоперативния период подробно

~колко ще ти струва всичко това (ако си здравноосигурена е значително по-ефтино ако имаш направление N 3 от личния ти лекар-за специалист)

аз не съм била в доверие, а във вита, но сигурно има и още добри клиники и лекари .
Който се сеща друго да допълва. и ако искаш си и записвай.
и няма да изненадаш доктора с дупето си-той е виждал такива неща всеки ден :wink:

и Успех- това е решението- виждаш, че и без операцията си боли сериозно......

NatalyTake
4th July 2007, 13:48
Благодаря ти, Мария. Вчера не успях да прочета посланието ти, защото по това време вече бях при доктора. Общо взето, за сега съм доволна, защото за първи път някой, от тия доктори, които съм посещавала по този повод, ме пита подробно и изслуша. Друго, което ми направи впечатление, че каза, че ще направи ехограф на корема -червата и т.н., стомаха и ще търси причината за цялостното ми състояние. което ме обнадежди. писала съм преди, че имам големи проблеми със стомаха и червата и хемороидите... Така ми се иска да заживея един нормален спокоен живот и да се изясни най-после какво мога да ям и какво не трябва. Зная, че мога да пазя диети и в името на здравето си ще пазя още, щом трябва. Ама не може да си правят опити с мен. Където и да съм отишла винаги приключвам прегледа: "Я пробвай това нещо, може пък да излезе нещо...." Ужасно се чувствам.
В понеделник ме приемат в клиниката за 2 дни. с направление № 7 е, не зная защо, нищо че ти ми пишеш за направление № 3.
Като изляза пак ще пиша как е минало. Имам надежда, че този път може да излезе нещо ДОБРО. Стискайте ми палци!

Grimoire
4th July 2007, 15:18
Успех!!! И да пишеш.

Мария Василева
4th July 2007, 17:31
направление 7 е за хоспитализация- задето те приемат в болница.
3 е за преглед при специалист.
Успе-ех най-сетне!! :2004:
(знам, че ще пишеш) :)

Grimoire
4th July 2007, 18:23
Току-що ми казаха бабешко ноу-хау. При всяко подмиване да се мажа с паста за зъби. След това се отмива, разбира се. Утре ще пробвам.

maimunki
4th July 2007, 18:46
здравейте,надявам се да ми помогнете защото вече изпадам в паника...:(както се досещате,мисля че и аз имам хемороиди,въпреки че си признавам-диагностицирах ги сама...нямам възмоност в момента да посетя лекар по комплексни причини.
Значи ситуацията е следната:На 20 години съм,не съм бременна ,не съм раждала...другото което ме притеснява е ,че при мен няма кървене-въобще!доста изчетох вече и виждам,че това е основен симптом.Но от 4 дни имам нещо точно там ,голямо колкото сплескан лешник(това е единственото което ми хрумна).В началото ме болеше,сега вече не,но си седи там.Виолетово е наистина ,не съм го мазала с нищо ,защото ме е страх да не го влоша,мия се без сапун по същата причина...
Забражих да кажа-получи се веднага след 30 минутна диария...Не ми се е случвало преди...Вие какво мислите?

Grimoire
4th July 2007, 18:49
Ами и аз никога не съм имал кървене. А това твоето е 99% хемороид.

melani
4th July 2007, 18:57
Това наистина е хемороид,добре дошла в нашия отбор! :2018:
Ако наистина нямаш възможност в момента да посетиш лекар,влез в някоя аптека и си купи някакво кремче-едно от най -безобидните е пайлех.
Горещо ти препоръчвам и промивки със смрадлика-прави си сутрин и вечер-облекчава много.Изобщо смрадликата е дар божи за това заболяване,а и не само за него.

apoklistika
4th July 2007, 18:57
Току-що ми казаха бабешко ноу-хау. При всяко подмиване да се мажа с паста за зъби. След това се отмива, разбира се. Утре ще пробвам.
:shock: няма ли да щипе безобразно много с тая паста за зъби :? това ми звучи доста абсурдно :roll:

maimunki
4th July 2007, 18:59
Благодаря...като ви гледам колко сте спокойни..аз много се стреснах.А това нещо прибира ли се?Или вече там ще си стои?

Grimoire
4th July 2007, 19:00
Ами баща ми е охрана в клиники Малинов (там дето на Пеньо му правиха пластичната операция на носа) и един от лекарите там му го е казал. Казал му е, че било много ефективно. Разбира се няма да ги излекуваш по този начин. То е за облекчение.

katie
4th July 2007, 19:02
Леле, какви ужаси има! :shock:
Добре че се усетих навреме, аз никога не съм имала външни! Ти изобщо не си ли имала болки? Просто един прекрасен ден ли се е появил тоя "лещник"? :?

maimunki
4th July 2007, 19:04
Да,съвсем честно :cry: ох не знам.Мен не ме боли,не ме сърби,ама си сои там,даже като седя не го и усещам.Кажете ми ,моля ви,завинаги ли ще стои или се прибира? :cry: И ако да-след колко време горе долу?

katie
4th July 2007, 19:06
Писе, кой какво да ти каже? Sorry, ама отговора може да ти даде само чичо доктор!

Grimoire
4th July 2007, 19:39
Ами или ще се прибере както си е излезнал ей така изведнъж или ще си остане там. Съжалявам, но това е положението.

Мария Василева
4th July 2007, 20:29
знямам възмоност в момента да посетя лекар по комплексни причини.
Миличко, не знам какво да ти кажа, освен когато можеш да идеш на лекар-не е страшно, а дотогава смрадликата наистина и най-добрата!! Ако правилно си спомням трябва да е охладена, да не е топла :roll:
Ако наистина нямаш възможност в момента да посетиш лекар,влез в някоя аптека и си купи някакво кремче-едно от най -безобидните е пайлех.
Горещо ти препоръчвам и промивки със смрадлика-прави си сутрин и вечер-облекчава много.Изобщо смрадликата е дар божи за това заболяване,а и не само за него.
пробвай кремчето ако искаш и ще кажеш резултата.
Аз съм ползвала лидокаин- той обезболява, но дали винаги е подходящ- това не знам!!
Току-що ми казаха бабешко ноу-хау. При всяко подмиване да се мажа с паста за зъби. След това се отмива, разбира се. Утре ще пробвам.
е тва пък не бях го чувала... :girl_haha: :1228: какво е обяснението?

melani
8th July 2007, 18:13
Смрадликата задължително трябва да е охладена.
Хемороида по всяка вероятност ще се прибере,но пак ще се появи- за съжаление,затова срам не срам трябва да идеш на лекар,който да прецени състоянието ти и да ти помогне.

Мария Василева
8th July 2007, 21:04
тия дни говореха по К1, че операцията на хемороиди НЕ бива да се прави в момента, когато са възпалени, защото се компрометирало лечението тъй.
И да се диагностициарт от проктолог. ето, малко подробности:

Как се диагностицират (http://www.hemoroidi.com/symptoms.html) хемороидите?

Щателната оценка и правилната диагноза от лекар проктолог е важна всеки път когато има ректално кървене или се появи кръв в изпражненията. Кървенето може да бъде симптом и на други заболявания включително и дебелочревен рак.
Точната преценка изисква оглед на пераналната област и палпация (ректално туше) последвано от оглед на аналния канал с аноскоп. За отхвърляне на други причини за кървене от дебелото черво е нужно провеждане на сигмоидоскопия или колоноскопия-диагностични процедури с фибро-оптични апарати които се въвеждат през ректума.

GOPLAY
9th July 2007, 15:15
Не знам кои лекар ще тръгне да пипа хемороиди при възпаление! Първо се пият лекарства за да се успокоят.

Аноскопа, ако е дървен не върши никаква работа. Нищо не се вижда на аноскоп. Във Вита, където съм ходил преди години ми казаха, че нямам хемороиди и си въобразявам :shock: . Три месеца преди това на колоноскопия бяха констатирани категорично. Колоноскопията е гадна, но става и без упойка. Търпи се. Хубавото при нея е, че се оглежда не само ануса, но и правото черво и относително голям участък от дебелото. Т.е. диагностиката на причината за кървенето е изключително точна. Колоноскопия правих във ВМА. Минах и ехограф.

По-късно, понеже супер се изнервих от периодични кръвотечения, отидох в една клиника и ми махнаха три херомоидални възелчета. При първоначалния преглед ги видях на монитор. Апарата явно беше фибро-оптичен. Никаква болка.
Третирането на два от възлите беше с прихващане с пръстенчета, а на единия с лазер. При лазера се усеща много леко парване. Процедурата минава уникално бързо и абсолютно безболезнено.
Препоръчвам всеки, който има съмнения обезателно да направи прегледи при специалист!

Но се мернах не за друго, а да дам една профилакнична идея. Лично аз я прилагам ежедневно. Ефекта на тази лесно изпълнима рецепта се дължи на ударната доза биофлавоноиди.

Защо биофлавоноиди?

Считам, че едно от най-ефективните лекарсва, които съм приемал при възспаления е Флебодия. Има невероятен ефект. Флебодията е на практика ударна доза биофлавоноиди. Детралекса също е основан на биофлавоноиди.

Какво представляват биофлавоноидите?

Намаляват разтегливостта на вените, което е важно за блокирането на увеличаването на възелчетата. Намаляват венозният застой. Подобряват циркулацията на кръв. Тонизират стените на вените и капилярите. Укрепват капилярите!!! Имат антисептично действие.Нито един от биофлавоноидите не е токсичен!

И къде сега да ги търсим тези биофлавоноиди?

Те са Ви под носа, но никой не ги пипа.
Директно Ви давам моята рецепта, която е изключително лесна и евтина.
Два пъти на ден фреш от грейпфрут и един лимон (на островите Фиджи лекуват хевмороиди със сок от лимон). Като пари това прави 2.50-3 лева на ден максимум. Един път на ден какао. Какаото е бомба с биофлавоноиди! А цитрусите и специално грейпфрутите и лимоните са основните източници на биофлавоноиди.
При тази рецепта, която аз прилагам ежедневно забравих тотално всякакви притеснения. Контролните прегледи, които правя през 7-8 месеца не установяват хемороиди. Изчаквах достатъчно дълъг период за да съм сигурен в действието преди да я публикувам.

Ще се радвам, ако помогне на някой.

Мария Василева
9th July 2007, 16:41
GOPLAY, тук НЕ сме лекари, и това, което казах не е отнесено към тях.
нали НЕ пише "лекарски форум" отгоре!? :roll:

за рецептата добре.
Кой казва, че аноскопа е дървен- какво е това нещо?? :2016: той се използва еднократно. Има и други техники.
Ако можеш, да допълнеш още за техниката- давай! За мен като не-лекар ми е трудно да ги обясня.
А, и трябва да ти рекЪ, че си ГОЛЯМО изключение - да ходиш редовно на профилактични прегледи-аз такъв човек не познавам.

Grimoire
9th July 2007, 18:31
Третирането на два от възлите беше с прихващане с пръстенчета, а на единия с лазер. При лазера се усеща много леко парване. Процедурата минава уникално бързо и абсолютно безболезнено.

Какви пари ти струваше цялата тази операция и как е следоперативния период? В смисъл, колко време след това те боля и ако те боля, много или малко беше?

GOPLAY
9th July 2007, 19:48
Re Grimoire:
Като пари на мен ми струваше 280 лева. Имам и някъде една касова бележка, но в момента папката не ми е под ръка за да ти кажа съвсем точно.

След операционен период няма! Ставаш и си ходиш. Не съм имал болки по време на хирургическата намеса и след това. За лека болка мога да говоря само при парването с лазерчето. Но то не се прави масово. В моя случай лекарят така е предценил. Има обаче един период от 7-8 дена след операцията, който изисква да се въздържаш максимално от хранене. Това е период в който възелчетата изсъхват и след това падат. Това е по-тежкия момент. Той е психически най-вече. Аз спазвах стриктно инструкциите и мина така както беше описано.
Искам да напиша, че е важно след това да не се отпускаш за да не ги предизвикаш отново. Това означава режим на хранене и най-вече движение. Прочети какво е писал Здравко, ако не се лъжа тук! Истинското излекуване идва, когато ти изчезнат от главата като мисъл!

Re MariaVassileva:
Не се занимавай с мен! Аз пиша по темата и то най-вече с мисълта, че мога да бъда от полза на хора с такива проблеми.

Естествено, че аноскопа е метален. Под "дървен" разбирам стар модел, който не дава добра визуализация на лекаря. Съответно той прави неверни заключения. А от аноскопи до аноскопи има огромна разлика. Аноскопи използва и Лонго, но неговата методика далеч не е за всеки и по-скоро за по-тежки случаи. При метода Лонго не се отстранява хемороида, а се маха малък участък от ануса. Твърди се, че вероятността от повторна поява е минимална при този метод.
http://www.antoniolongo.it/
За редовното ходене на прегледи (един път годишно!) не съм изключение. Практиката на лекаря е да си има картотека и да следи развитието на всеки пациент. Според мен така е правилно.

Grimoire
9th July 2007, 20:04
Благодаря.

Мария Василева
9th July 2007, 20:31
Re MariaVassileva:
Не се занимавай с мен! Аз пиша по темата и то най-вече с мисълта, че мога да бъда от полза на хора с такива проблеми. :girl_haha: :girl_haha: аз и съвсем не искам да се занимавам с тебе..
всъщност, ти кой мислиш, че е с друго желание тука- освен евентуално да получат помощ и насока и да помогнат със своя опит. :roll:

NatalyTake
13th July 2007, 08:44
Излязах от клиниката. Много съм доволна от престоя си там и от резултатите. Не зная дали е подволено да се пишат имената на лекари, за да не излезе реклама, но трябва да ви кажа, че съм много доволна от лекуващият ме там лекар. Резултатите те първа ще покажат дали сме успяли да разрешим проблема, защото до сега се работеше само по последствията. Както ме посъветвахте си бях написала въпросите (и то доста бяха) доктора има невероятното търпение да ме разпита, да ме изслуша и заедно да стигнем до мерките, които трябва да предпиема. Отговори на всичките ми въпроси, та и повече, защото по време на разговора възникваха още. А колко изследвания ми направиха, толкова не са ми правени за целия ми живот. Всичко беше по здравната каса и само платих пълната упойка и 3 дни потребителска такса за престоя в клиниката. Започнах веднага лечението като излязах от там и сега чакам някакви резултати, но трябва доста упоритост и търпение.

Grimoire
13th July 2007, 11:23
Ами честито!!! Как се чувстваш сега? Боли ли?

NatalyTake
13th July 2007, 13:00
За това дали боли-да боли ме, но не нетърпимо, защото от следващият ден съм на работа. по-гадно се чувствам с корема, защото от прочистването и цялата манипулация нещо се разбута. отделно лекарствата, които започнах да пия ми подействаха първоначално "неочаквано". първият и вторият ден след това се получи едно газоотделяне, да не ви споделям подробности. имах чувството, че не дишам с дробовете, а през червата и отзад излиза... Сори за тъпото обяснение... Но инак резултатите ще дойдат след седмица от биопсията и резултата от съпровождащото медикаментозно лечение ще е поне след 20-тина дни...

Мария Василева
13th July 2007, 15:06
Натали- Браво!!!

Друго не мога да ти кажа сега, освен ме ми пълниш душата- наистина се надявам на гладък следоперативен период
и успешно излекуване при тебе!!! :2004: М-много ми харесва, че не си паднала по гръб, да викаш "не, не може!", а се бориш! :1223: :1223:
:2020: :2020: :2020:

NatalyTake
13th July 2007, 15:11
Много ти благодаря, Мария! :2024:

Grimoire
14th July 2007, 00:27
Ами успех от мен и дано всичко да е наред.

melani
14th July 2007, 02:09
Натали,стискам палци всичко да е наред!Браво за куража и за правилното решение.Дръж ни в течение как минава възстановителния процес.

melani
14th July 2007, 02:15
Натали бих те помолила да ми пишеш на лични-повече за клиниката и за лекаря,защото и аз съм на крачка от самата операция.В понеделник съм на проктолог-да видим какво ще правя-не се издържа вече!Ще ги махна веднъж завинаги!

Buba Mara
15th July 2007, 10:35
Гадост, гадост.
Най-лошото е, че четейки насам-натам се оказва, че явно премахване за винаги - няма.
И все пак аз съм убедена, че има начини човек да си помогне. До колко си вярва си проличава и по ефекта.
Имам тия гадини от ... не помня вече, много години.
Преди се възпаляваха по малко, после се оправяха.
След време започнах да правя кризи. Страшни болки. Това е тогава, когато се възпалят вътрешните. Притискат се и пулсират и много боли. В момента, в който излезнат навън и се спукат - веднага минава. Остава отвратителното състояние с изскочили хемороиди, които бавно зарастват и се прибират. Всеки път се прибират все по-малко, за съжаление.
Не знам по скалата коя степен са ми, но никак не е приятно.

Преди години попаднах по стечение на обстоятелствата в Плевен. Открих един ирисолог, който, честно казано като такъв ни наговори куп глупости на мен и мъжа ми. Но човек не бива да съди много строго. Той е и билкар. Сам си прави комплекс от билки, който регулира стомашната флора и така спомага за лекуване на хемороиди.
Тогава си купих едно шише, от интерес. Пие се един месец - 3 пъти на ден.
Ефекта беше невероятен. Една година не се обади никой из зад гърба ми :lol:

После пак започнаха. Издирих билкаря и си поръчах колетче от същите билки, Прати ми ги по пощата без проблем.
Разбира се, не лекуват, но явно трайно облекчават състоянието. Разбора се това става бавано и в дългосрочен план.
Сега пак имам кризи и пак пия последното шише, което ми е останало. + това, че се лекувам и с други неща. Надявам се да има ефект и той да е траен.

Понеже четох темата тия дни, като започнаха пак кризите, исках да споделя с вас.
Лошото е, че нямам идея къде пазя координатите на билкаря. Ако все пак има интерес ще разровя къщата и ще ги намеря.
Другото е, ако някой е от Плевен и го знае -да каже. Той е точно до Поликлиниката ... мисля, че в кв. Строгозия беше.
Надявам се да бъда полезна на някого.
Друго си е да споделиш болката с някой, който те разбира :cool:

Мария Василева
15th July 2007, 16:18
Аз не те разбирам, Buba Mara- честно!:2016: Излекувала си се, пък имаш кризи!!
Ирисолог, който ти говори куп глупости, но го слушаш за билките:2014: :2016:
Лошото е, че нямам идея къде пазя координатите на билкаря. Ако все пак има интерес ще разровя къщата и ще ги намеря.
загубила си координатите- но ще ги намериш- ха-ха-ха-ха- тук вече не мога да се въздържа!!! :lachen: :lachen: :lachen:
Колко клиента тъй се надяваш да събереш :?:

Пък и кое е вечно- има си правила за здравословен начин на живот- като не ги спазваме и здравето понакуцва.

Някой по-горе беше казал, че се е излекувал, но ХОДИ на контролни прегледи- ето това е култура- ако има някакъв симптом,
да се лекува навреме.

Съжалявам, ако греша в предположението си и просто искаш да помогнеш-но така написано- с първото си мнение да казваш
"знам кой държи ключето" - много съмнително изглежда. :|

И пак да кажа- има хора, които са се излекували, а дали е завинаги- ето извадка, от една българска песен..
Катя Филипова - Незабрава (http://vbox7.com/play:d1db19b1) Не можеш дълго? Ех, до гроб тогава!Сърцето този празник заслужава.

Buba Mara
15th July 2007, 16:42
Никъде не споменавам, че съм се излекувала.
Това е първотоми мнение, защотопреди това четях, но нямаше какво да кажа. реших да пиша, защото може да бъда полезна някому.
Абсолютно ми е обяснима реакцията ти - посещавам доста форуми и знам за явлението - първо мнение - реклама. Занм, колко дразни това, но само ако поискате ще повярвате, че случая не е такъв.
И пак по темата - билките много облекчават състоянието. При мен. И до време. Не лекуват. Това исках да кажа. И да споделя, може да помогнат на някой друг.

Не видях никъде някой, със серизоен проблем да каже, че се е излекувал, за съжаление. Да, има оправили се, но те са хора, които са хванали проблема в самото начало. А тези с проблем от 10 и кусур години - май можем само да се опитваме да пазим диетки, да се храним правилно и да си помагаме, което се опитах да направя аз.

Мария Василева
15th July 2007, 17:59
о.к. - sorry!

Buba Mara
15th July 2007, 18:56
о.к. - sorry! :)

Nata6ka
15th July 2007, 20:21
и аз имам проблем с хемороиди, и използвам един крем от ветеринарната аптека. Може да ви се струва смешно, но само той ми помага...Но му забравих името, ще проверя и ще ви кажа ако се интересувате :D

Buba Mara
15th July 2007, 20:28
и аз имам проблем с хемороиди, и използвам един крем от ветеринарната аптека. Може да ви се струва смешно, но само той ми помага...Но му забравих името, ще проверя и ще ви кажа ако се интересувате :D
Antiflegmin?
Писано е по-горе за него (или беше в друга тема).
Всъщност какво е неговото действие?

Fionnaa
16th July 2007, 12:56
здравейте! имам същия проблем! опитах да звънна в клиниката на Желязков, но имат свободни часове чак за след 10 дни :(
някой доволен ли е оттам? струва ли си чакането да ида точно там? или има и други добри клиники?

Мария Василева
16th July 2007, 15:13
10 дни по принцип не е много.. а за добри клиники не знам как стои въпроса, защото тук хем да не правим реклама, хем да не подвеждаш човека-все пак нищо не можеш да му гарантираш и най-накрая и да го упътиш :?: :1246:

Предложение :

В раздела "Пластична хирургия" има Координати на Пластични хирурзи, може би е добре и тук да има списък на съответните ни хирурзи- защото наистина е много трудно, човек да се ориентира, като няма информация!

Fionnaa
16th July 2007, 15:35
ех, как се надявам някой да каже добра дума за тая клиника на д-р Желязков, защото аз м.г. лекувах анална фисура в Он Клиник и мога да кажа, че не ми свършиха никаква работа, само дето бая кинти ме изръсиха...

Grimoire
16th July 2007, 15:54
Те са известни шарлатани...

Fionnaa
16th July 2007, 16:14
Те са известни шарлатани...


ОнКлиник ли?
май така стоят нещата, продадоха ми егати и скъпите кремове...от първия се изринах, от втория не се оправих...както и да е

ти при д-р Желязков ли претърпя онзи несполучлив опит?

Grimoire
16th July 2007, 16:24
Ами не. В Пета градска при Здравков. Даже наскоро го срещнах случайно и ми каза, че не можело да е така, 400 човека били минали и никой не е се е оплакал, да съм бил минел пак да ме види. Казах му, че нямам намерение да минавам. Сега съм в пъти по зле. Не знам защо така...

Мария Василева
17th July 2007, 10:56
Направих ТЕМА (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7113) в която да пишем адресите на хирурзи, от които сме доволни лично или наши близки,
т.е. -проверени, от собствен опит. Очаквам NatalyTake следваща да попълни :)

zorka
18th July 2007, 09:58
Здравейте,
Споделям болката на всички и искренно съчувствам.
Всяка болка в човешкото тяло е неприятна, била тя и най-малката.
Чудесно е, че има такива форуми в които можем да споделим, да разберем другия, да обменим опит и т.н.
Мисля, че това е едно от местата в кото по-лесно обсъждаме проблемите които ни вълнуват от колкото да търсим рамо на което да поплачем.

В този ред на мисли , моля , ако някой знае за добър хирург или специалист в тази област (хемороиди) да пише.

Благодаря предварително и пожелавам здраве на всички :D

zorka
18th July 2007, 12:02
Извинявам се , не уточних нещо - интересува ме специалист във Варна.

Благодаря!

Fionnaa
19th July 2007, 10:24
здравейте отново!
вчера бях на хирург, така треперех, но най-сетне се престраших. оказа се, че оплакванията ми не са от хемороиди, а от някакво кожно възпаление на лигавицата на ануса, което често се получавало при горещините и запарването. за съжаление лекарят имаше говорен дефект и не успях да чуя добре и да запомня диагнозата.
изписа ми крем Анален и отвара Анален за промивки, ама изобщо не ми действа добре, увеличава ми паренето и сърбежа.

пиша ви, защото се чувствам съпричаста към вашата група, а и за да знаете, че прегледа наистина е наложителен, защото аз 2 месеца пих Детралекс и Пайлекс и се чудех защо не ми минава, а то нямало хемороиди, че да минат от хапчетата...самолечението не е добър вариант. а диагнозата предполага най-доброто лечение!
стискам палци на всички да се отървете от гадните "гъзоболни" проблеми!

jova
20th July 2007, 20:14
И аз имам съмнения за хемороиди, но още отлагам да го съобщя на личната от срам да не каже: я събувай гащите да я видим таз работа :oops: или пък просто да ми предпише някакъв успокояващ крем без да ме прати при специалист :( колкото повече чета осъзнавам, че трябва да се престраша и да намина през кабинета на някой специалист.
Та понеже никой не е споменал нищо за това, исках да ви питам успявате ли да съчетаете хемороидите с прашки, защото на мен ми е невъзможно напоследък :shock:

melani
20th July 2007, 21:16
fionnaa бих ти препоръчала да се мажеш с fenistil gel-облекчава сърбежа моментално .

Мария Василева
21st July 2007, 14:17
И аз имам съмнения за хемороиди,
колкото повече чета осъзнавам, че трябва да се престраша
Ами отиди и ни кажи как е в Барселона!

Buba Mara
24th July 2007, 01:31
успявате ли да съчетаете хемороидите с прашки, защото на мен ми е невъзможно напоследък :shock:
Невъзможно е, за съжаление. Дори ми се е случвало прашки да ми възобновят проблема. Така че се простих с прашките :( - престанах да опитвам да ги нося.

melani
25th July 2007, 20:59
И аз се простих с прашките :( за съжаление.
Предпочитам да ходя с боксерки или с изрязани бикини,но не и отново да възпаля Д-то.Последния преглед при проктолога окончателно ме убеди във вредата от носенето на прашки при възпалени хемороиди.

Street
29th August 2007, 21:39
баааааа, чета и не вярвам на очите си... може да имам хемороиди и да не знам ?!?!?!?!? :2009:

katie
29th August 2007, 21:45
баааааа, чета и не вярвам на очите си... може да имам хемороиди и да не знам ?!?!?!?!? :2009:

Ох, ще ме умориш. :1242: Имаш ли кървене? Как го реши това?

Street
29th August 2007, 21:53
май ми се е случвало... нзн обаче дали сега не си внушавам :) но от месеци нямам съмнения че не кървя, това всеки път като ходиш по нужда или чат пат си кърви? и в какви размери е това кървене?

katie
30th August 2007, 14:10
май ми се е случвало... нзн обаче дали сега не си внушавам :) но от месеци нямам съмнения че не кървя, това всеки път като ходиш по нужда или чат пат си кърви? и в какви размери е това кървене?
Mи чат пaт е, поне на първо време. И зависи от много неща, като "консистенция" непример. На мен така ми го обясни доктора. Кървенето ще го видиш като светла кръв по тоалетната хартия, все едно си се порязал.

И май е много различно при различните хора. И аз като прочетох хората какво проблеми имат, свят ми се зави. Аз каквато съм паника отидох веднага като усетих малко болка и кръв, но тогава доктора ми каза че е толкова минимално, че няма какво да се лекува. След две години отидох пак, това съм го описала в поста си (няколко страници по-рано).

Обаче аз никога не бих чакала да ми се случат подобни гадории като тук описаните, преди това бих опитала всички възможни и невъзможни лекове и доктори. А хората ги влачат с години тия гадини, защото ги е срам от един преглед... :shock:

Ама по темата, че се отплеснах. Ако нямаш кървене и болки, мисля че няма от какво да се притесняваш. Все пак следи "какво става" и ако има нещо - бегом на доктор. Колкото по-рано се хване, толкова по-добре.

Street
30th August 2007, 14:19
мерси за разяснението , ще се озъртам :lol:

jylt
9th October 2007, 20:19
гледам че сте зарязали темата,но ще пробвам:
въпрос:1-винаги ли фисурата върви с опция"хемороиди"?
2-каква е разликата между фисура и фистула?
по-здрави от един от вашия отбор :D

Мария Василева
9th October 2007, 21:02
на първия въпрос, jylt - въобще не винаги (даже аз специално не съм чула такъв случай), но така или иначе - не е задължително да са и двете на лице (или на дупе). :wink:

на втория въпрос- фисурата доколкото знам е цепнатина на аналния отвор, образува се от твърди изпражнения, а те пък - от суха храна...

фистулата съм чувала, че може да се образува от растящи навътре косъмчета (има и такива), но не знам дали е така.
ето тук (http://www.puls.bg/cat/92/perianalna__fistula_issue_324.html) някакво кратко определение. оперира се и минава.
добре дошъл в отбора :1201:

eliie
17th October 2007, 19:21
баааааа, чета и не вярвам на очите си... може да имам хемороиди и да не знам ?!?!?!?!? :2009:
Ами можее :( На мен преди няколко дни ми излезе някакво мехурче :shock: направо се видях в шок! Досега не съм имала никакви проблеми, нито крав нито нищо :shock:
Даже и незнаех какво точно представляват хемороидите :oops:
Една приятелка ми препоръча тази клиника http://www.hemoroidi.com/ и другата седмица ще отида. Някои ако е ходил там да казва как е

mallvina
18th October 2007, 01:14
ако може и аз да си кажа мнението по тази тема
Прочетох повечето мнения ,някой твърдят че външните били по опасни .НЯМА такова нещо,Вътрешните са опасни и всеки разбиращ от работата си лекар би го потвърдил.Аз лично не съм се сблъсквала с такъв проблем но имам много близка която доста имаше проблеми и накрая намери доктор Байков мисля че беше ,гастроентеролог в онкологията професор възрастен ,но с акъла си ,махна и ги по някъкъв метод на замразяване със инжекция ,без никъкви операций без нищо,не се подлагайте на операция бе хора,има и други безобидни методи,операцията е краен метод ,ако няма друг изход чак тогава разправяше че изобщо не боляло за няколко секунди болка от самото туширане и сега изобщо е забравила за тях а много страдаше,къде ли не ходи и при този Желязков, изобщо не беше доволна.

Magikka
18th October 2007, 08:37
Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???

katie
18th October 2007, 12:15
Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???
Не мога да ти кажа каква е вероятността в проценти. възрастните хора боледуват по-често от младите, мисля че това се отнася за всички болести. Но има вероятност, във всяка възраст.

Спомням си че една приятелка си счупи карака когато беше на 15. Две седмици трябваше само да седи, изобщо не се движеше. Когато я посетих, ми се оплака че заради неподвижността са и се появили хемороиди. Това беше първото ми сблъскване с проблема, оттогава знам че в никоя възраст не си застрахован.

Мария Василева
18th October 2007, 20:33
мисля, че е свързано най-вече с начина на живот. може да има и разни други фактори, но те ще са по-незначителни.

mallvina
19th October 2007, 00:44
Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???
Не е свързана с възраста.Обикновенно след 25 години се проявявали първите симптоми ,а и като раждаш от напъните най често се появяват , а при мъжете личната лек.ми каза същата работа от 25 нагоре,и не били малко но не всички знаят или не си признават ,а аз си мислех че само жените ги имат

valhalla
19th October 2007, 08:51
а и като раждаш от напъните най често се появяват
и аз така бях чувала и затова реших да раждам със секцио, но после се оказа, че и без напъванията при раждането, само от факта че си бременна, от хормоналната усложнена ситуация, се получавали хемороиди... но немога да споделя от опит, още не съм раждала... така че да се включат с мнение преминалите през бременност... :roll:

Magikka
19th October 2007, 09:01
А няма ли нещо, което може да се направи профилактично против хемороиди?????

Мария Василева
19th October 2007, 16:00
на мен ми се появиха при първото раждане -тогава ми дадоха в родилното да ям и даже и допълнително ми предложиха (влязох без болки отначало). и никакво очистително, нито клизма.............. нищо не ми казаха в отделението, нито пък лекарката на консултацията ми беше казвала..
после си утихнаха и нямах проблеми с тях.

при второто раждане беше лятото- все круши и разни полезни нища хапвах- плодове всякакви- никакви проблеми нямах тогава. (и вече знаех и не съм хапвала преди раждането..)

valhalla
19th October 2007, 21:18
Благодаря ти, Мария, за споделеният опит, но аз не разбрах много добре какво препоръчваш... някой трябва да ми го :2047: ... :oops:
казваш, че ако се яде подходяща храна през бременността и не се яде преди раждането, няма да има проблеми с хемороиди, така ли? :roll:

Мария Василева
19th October 2007, 23:15
за нищо.:) де да знам- такава гаранция разбира се не мога да дам- просто казвам как стана при мен-ми май да-така се получава. всъщност, специално момента преди раждането, защото не мога да кажа, че съм била пример за хранене по време на бременността..:|

днес един приятел каза че се мазал с една пастичка на прокто-гливенол (така ли се пишеше) ма и някакви таблетки разтварял на 4 части и ги пиел, но изгубил рецептата. :roll: за такива таблетки не бях чувала. иначе същата фирма има и свещички.
Общо взето начина на живот е определящ- грижиш се за храната си, достатъчно движение и мисля, че няма да има проблем. :2003:

eliie
20th October 2007, 12:24
А прегледа при доктора какво точно представлява?

Мария Василева
30th October 2007, 00:29
Как да се предпазим от хемороиди през бременността (http://www.zdrave.bg/?c=n&id=3066)

MrSam
3rd November 2007, 03:23
Здравейте,

случи ми се 3 пъти да виждам кръв в изпражненията ми. Веднага отидох при личния и когато описах симптомите твърдо заключи, че имам хемороиди. До 3 дена отивам на преглед при хирурга. Изчетох цялата тема и осъзнах грешките си, с които съм ги предизвикал - седналото положение при изхождане, липса на достатъчно баластни вещества в храненето ми (това вече го коригирах), прекалено дълго стоене пред компютъра. Принципно не водя заседнал начин на живот, редовно спортувам, рядко ползвам кола, почти винаги ходя пеш, въобще физическата ми активност е на ниво. Не смятам да се мажа с разни мазила както хората от предишните страници. Това поражда у мен един въпрос, който също ще задам на хирурга като ида при него: Възможно ли е 100%-ово излекуване от хемороидите?
Тъй като аз не усещам болки, нито "лешник" както го описа по-горе една госпожа, смятам, че моите са вътрешни. Тук възниква въпроса: какво точно е това вътре? При леко пипане усещам нещо като малко топче, това ли е хемороида? Също така искам някой от вас, който е по-наясно да ми обясни какво да направя, за да спра развитието им - тоест да не им позволявам, да се развиват, докато дойде подходящото време за мен да ги отстраня. Хубавото при мен е, че нямам капка срам (следвам принципа "На адвокат всичко се казва, а на лекар всичко се показва :D ) и нито капка търпимост. Щом тая гадинка е върте в мен, час по-скоро трябва да се махне. Имам и още един въпрос към вас. Гаранция ли е, че ако си следя храненето, начина на живот, седенето пред компютъра, променя начина си на изхождане няма да се появят пак след като вече са премахнати чрез операция?

Мария Василева
4th November 2007, 00:30
Хубавото при мен е, че нямам капка срам (следвам принципа "На адвокат всичко се казва, а на лекар всичко се показва :D ) и нито капка търпимост. мм, точно така си е :girl_haha:
не знам дали има гаранция, но има много добра възможност щом правиш необходимото да отшумят и да не те притесняват повече.

пиши какво е станало по-нататъка. :lamer:

katie
5th November 2007, 12:43
Гаранция ли е, че ако си следя храненето, начина на живот, седенето пред компютъра, променя начина си на изхождане няма да се появят пак след като вече са премахнати чрез операция?
Гаранции в тоя живот няма, за жалост. Особенно що се отнася до здравословни проблеми. Има по-малка или по-голяма вероятност.

По принцип дават следните причини за появата на хемороиди:

малко спорт и движение,
затлъставане,
бременност,
неправилно хранене (малко плодове и зеленчуци),
неправилно седене на тоалетната чиния.

Освен последното, при мен нямаше нито едната предпоставка. Ама пак се появи проблема, макар и много слаб (както сега разбирам, четейки чуждите постове). Може би заради това се излекувах бързо, не знам.

Искам да ти кажа от личен опит кое е най-важното - внимавай какво ядеш! Доктора ми го каза изрично - хората страдащи от този проблем, не бива в някъв случай да имат твърди изпражнения! Защото така се задълбочава проблема, и може лечението ти да се е оказало напразно! Как ще го постигнеш е индивидуално, незнам дали може да се даде универсална рецепта.

Пожелавам ти успех, и се въоръжи с търпение. То за жалост ще ти потрябва!

Magikka
5th November 2007, 13:27
как се седи правилно на тоалетната чиния?

katie
5th November 2007, 14:56
как се седи правилно на тоалетната чиния?
Ами счита се че естественното положение в такива ситуации е клякането, а не сядането. Мария беше дала link към една статия по въпроса, ама нещо не я намирам.

Magikka
5th November 2007, 16:46
аз я четох...но то в такъв случай няма правилен начин за седене на тоалетната чиния, ами просто то като цяло не е особено полезно

Мария Василева
5th November 2007, 18:18
бе то и на един стол може да се стои различно. :) съвременните тоалетни чинии са по-ниски и по-близки до естественото положение. :|

при мен се бяха появили след първото раждане (поради липса на най-елементарни напътсвия от страна на лекарката и медицинския персонал) и след това не са се появявали повече. нито при второто раждане, нито като качих килограми. (да не чуе зло!!)

valhalla
5th November 2007, 18:48
По принцип дават следните причини за появата на хемороиди:

малко спорт и движение,
затлъставане,
бременност,
неправилно хранене (малко плодове и зеленчуци),
неправилно седене на тоалетната чиния.

И още една много важна причина може да има - важна, защото при нея вие може да нямате проблем с никое от горепосочени неща и пак да имате хемороиди... причината е ... не се сещам точния термин, но същата поради която се появяват разширени вени, тоест... някакъв недостатък на кръвоносната система... :?

Мария Василева
5th November 2007, 18:58
бе и аз съм го чела това за вените, но напоследък го отричат вече :roll:

MrSam
8th November 2007, 11:54
Оказа се, че нямам хемороиди. Доктора каза, че ми няма нищо сериозно. Кръвта се е появила от едно как да го кажа, образувание (доктора му каза името, ама го забравих), което предхождало хемороидите в първа фаза, е при мен това нещо просто се е пукнало и от там била кръвта. Изписа ми хапчета, мисля, че Troxemed се казват (не мога да му разчета почерка на тоя доктор). Сега ще обръщам още повече внимание на храненето ми. Препоръката му беше на всеки 1 час в който съм седнал по 10 минути да си правя почива и да седя прав, също така и по-малко време пред компютъра. Това е общо взето, добре, че се усетих навреме... вече ще се пазя.

Мария Василева
8th November 2007, 20:26
Браво на тебе, MrSam! :1223: Навреме си ги хванал, точно и ясно ти е обяснено. а и малко мъже са така свободни при този разбираемо деликатен проблем. :|

Gia
9th November 2007, 07:06
Реших и аз да позачета тази тема, че виждам, все е отгоре. Моля да не ми се смеете, но аз си мислех, че хемороиди имат само мъжете, при жените са частни случаи пр. при усложнена бременност. Даже разгледах и релевантната тема за тоалетната чиния. И тъй като днес носих цял ден едни впити панталони, с прашки като корабно въже, тази ми област е доста удебелена и болезнена. Аз обаче започвам да си втълпявам да не би да имам хемороиди? Да не повтарям, ще си прочета симптомите сама, където ги пише, да се успокоя. Иначе причините не са налице (знам ли за тоал.чиния, ама нея няма как да я сменя :lol: )

sallys
2nd December 2007, 14:22
И аз искам да се включа в тази тема, защото при мен положението е просто кошмарно. Жалко, че това точно ще е първия ми постинг в тези форуми, но неволята е голяма работа.
Та значи, снощи, или по- точно тази сутрин между 3 и 5 внимателно изчетох цялата тема, разгледах всички картинки, и линкове, които сте качили и в 8.30 сутринта бях пред аптеката за проктогливенол и смрадлика. До този момент още няма резултат, но аз не се отказвам. А и не мога много д анаправя, тъй като съм бременна в 8мия месец и предполагам знаете, какво е с лекарствата в този период.
Проблемът при мен е, че аз винаги съм ги имала, още от дете, поначало съм със слаби мускулни и съединителни влакна и може би още от 15- 16 годишна имам хемороиди. Мисля, че имам и вътрешни покрай външните, но не съм много сигурна. Това ми е втора бременност и покрай нея всичките ми надежди, че този път ще е по- лесно отидоха на вятъра. Сдобих се с гъбички от третия месец, някакви израстаци ми се появиха на врата, а сега и външния хемороид се възпали. Такава криза, ако искате ми вярвайте, досега не съм получавала. Мъжът ми ме погледна отзад и каза, че е голямо колкото лешник или средна ягода. А колко е болезнено не мога да ви опиша. Дори само да се нажа с крем изпитвам ужас, но искрено се надявам този крем да помогне.
Моля ви ако имате някакви други идеи какво да правя, споделете, защото просто съм се отчаяла.
Едва ли има смисъл сега да ходя на лекар като ще раждам след месец и половина.След като родя задължително ще отида обаче.

mallvina
2nd December 2007, 16:14
sallys,разбирам те мила колко ти е тежко в този момент ,а и с този корем съвсем.Продължавай точно така ,с мазилото и смрадликата поне да те облекчи.Често хемароидите се появяват от запека ,а особенно и в това положение в което си ти почти няма мърдане .Аз нямам хемароиди но вече последните месеци много ми тежеше направо мислих че ще пукна и имах запечен стомах,тогава много ми помогна и какво хапвах ,черен хляб,зеленчуци броколи,моркови и картофки но малко,също фрешове ,задължително 1.чаша топла вода с лъжичка мед сутрин на гладно и вечер преди сън ,също и сладко от рози което е факир при такива проблеми и това ме спаси до края.Хапвай си и кисело ,прясно млекце и продължавай така и занапред ,калция ще е много полезен за бебо ,особенно пък през зимата.И да се похвалиш.Успех .

mallvina
2nd December 2007, 16:16
забравих да кажа че гинеколога ми беше казал какво да хапвам и това ме спаси от подутия корем и неприятни болки.

Мария Василева
2nd December 2007, 18:37
забравих да кажа че гинеколога ми беше казал какво да хапвам и това ме спаси от подутия корем и неприятни болки.Браво на тоз гинеколог!!

sallys , напротив- щом си бременна просто е необходимо да идеш на проктолог. :|по-добре късно, отколкото по-късно. най-малкото ще те посъветва какви храни да хапваш, нещо за по-лесно изхождане, подходящо за бременни. спомням си, че имаше някакви свещички, безвредни, подходящи и за бъдещи майки,а не всички лекарства са така. ти знаеш, че там е лигавица и лесно се просмукват веществата.
дори да нямаше никакви болки в момента пак е наложителна консултацията, защото лекаря ще ти даде съвети по неговата част за времето на раждането. гинеколога не е длъжен да бъде и проктолог примерно.

Явно са ти се струпали доста неща наведнъж, поне което можеш облекчи до колкото може.
И въобще не виждам смисъл който и да е човек да се мъчи цял месец и половина. :2016: :cry:

sallys
2nd December 2007, 19:46
Ох, да отида ама като незнам къде. А и много ме е страх от некомпетентни доктори, но най- вече в момента ме е страх, че ще иска да го пипа или нещо такова. Та аз със смрадликата като се поливам ме боли, камо ли да ме пипа някой там в момента. Не е ли по- добре да изчакам да се успокои малко пък да ходя тогава??
А и най- странното е, че аз нямам запек и никога не съм имала. При мен ходенето до тоалетна си е като по часовник, така че съвсем незнам от какво може така изведнъж да се възпали.Но то просто е огромно, аз го усещах като голямо нещо, но мъжът ми ме снима и аз като видях за какво става въпрос щях да изпусна фотоапарата.
А по въпроса за лекаря- къде все пак да отида? Нямам никой познат, който да има такива проблеми и не познавам никой проктолог. Ако трябва да бъда съвсем честна до снощи, в 5 сутринта дори незнаех че има лекари проктолози.

Мария Василева
2nd December 2007, 23:33
Сравнително малко хора обсъждат проблемите си от този характер. аз съм била изненадана колко от познатите ми са имали в един или друг момент заден проблем, но никога не е ставало дума през годините. някак си срамно е. неудобно..

има тема (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7113) във форума, където сме писали от кои хирурзи сме доволни. аз и NatalyTake сме дали координатите на "нашите" лекари, а petyaaaa сподели за неин познат. можеш първо да се обадиш по телефоните (или твой близък да го направи) и да си изберете сами.
~Ако "го" чакаш да мине само и
~ ако ползваш услугите на специалист, който това работи години наред в кой от двата случая е по-вероятно да ти мине по-скоро. Все пак ти нямаш нужда да се привеждаш в съответен ред за да види лекаря една рана. ако е счупена ръка не чакаме да заздравее за да идем тогава на лекар- нали!?
то и аз не знаех че има и проктолози, преди да ми се наложи.. :|
Не са мъчи и не са срамувай- трябва да си във възможно най-доброто си състояние за раждането на бебчо :mama: :girl_in_love:

Мария Василева
3rd December 2007, 07:58
за болката може да се използва лидокаин-обезболяващо е и го много в препарати го има, също и самостоятелно, като кремче, но нямам представа използва ли се по време на бременността. :?

sallys
3rd December 2007, 11:10
Точно заради лидокаина, повечето кремове не се препоръчват по време на бременността. Ще взема да пробвам с това, кравешкото мазило- антифлегмин.

sallys
3rd December 2007, 16:03
На Мария и на всички, които ме карахте да отида на лекар едно много голямо благодаря. Ей сега се връщам от клиниката на др Желязков и просто нямам думи да ви опиша колко съм Ви благодарна, че ме насърчихте на отида и на него че намери време да ме приеме по спешност. Оказа се, че имам спукани вени и се е образувал тромбозен балон, което си е външен хемороид де. Изписа ми мазила дуфолак и лиотон, както и едно с д за пиене. Два пъти се намазах и вече се чувствам по- добре. Определено си е друго да те види доктор специалист.
Още веднъж, много Ви благодаря.

Мария Василева
3rd December 2007, 16:29
Добре, че си отишла на лекар, sallys ! :1223: Не е толкоз страшен самият преглед-нали!?
пиши по-нататък как върви лечението.

Здрaвко
31st December 2007, 07:38
Много от болестите на човека се дължат на неправилно отношение към Тялото.

Цивилизованият човек не само има навика да се храни неправилно, но и да се изхожда неправилно. Затова страда от хемороиди, запек, развалени зъби и какво ли още не...

При безразборното смесване на храни при хранене настъпва ферментация и гниене на храната. Оттам и тежестта, дискомфорта, газовете... защото за усвояването на различните видове храни тялото използва различни ензими. Но не може да ги произведе всичките наведнъж. И когато се напълните стомаха си безразборно част от тези храни няма да могат да се усвоят и ще започнат да гният... Ето примерна таблица как е правилно да се комбинират: http://beinsa.info/tmp/Food%20combinations.pdf

A колкото до хемороидите и неправилното изхождане, чуйте това:

Преди време попаднах на едно клинично изследване (http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm), извършено с 20 човека. Всичките те са имали хемороиди в средна или тежка фаза, кървящи, вътрешни и външни, някои дори с лигатура.

Всичките са минали преди това стандартен курс на лечение, между 1 и 4 години без подобрения.

Целта на изследването е било да установи, дали има връзка между дефекацията в седнала поза и хемороиди.

Единственото изискване към пациентите било да започнат да се облекчават в естествено клекнало положение.

Резултатите от изследането били повече от положителни. 18 пациенти в период oт 2 седмици до няколко месеца се излекували напълно! Без лекарства, без хирургическа намеса, само с възприемане на позата, дадена ни по рождение!

Повече за изследването, виж http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm

Една година по-късно контролният преглед на 20-те участника не открил хемороиди.

Колко е просто всичко, нали. И колко си усложнява живота човека с неправилни навици. Научете повече как порцелановият трон ни "дарява" с цял букет болести: http://squat.beinsa.info

tina
3rd January 2008, 17:51
Извинявам се много ако се повтарям,но нямах време да прегледам напълно темата и срам не срам искам да ви попитам нещо.Никога не съм получавала хемороиди,но от една седмица получавам отвреме на време доста неприятен сърбеж в областта на ануса и се чудя дали не съм развила хемороиди..... :roll: Нямам кървене или нещо такова,но ме сърби много,до болка.Проблемът е,че няма да имам възможност тука до 4 дена поне да отида на лекар и все пак информативно искам да попитам дали сте получавали такъв проблем?Притеснена съм.И другият ми въпрос е дали на гинеколог трябва да отида или на някакъв друг специалист?Благодаря предварително!

sallys
3rd January 2008, 23:12
Тина аз мисля, че тива за което говориш е много вероятно да са гъбички, а не хемориди, така че по- добре се консултирай първо с гинеколог.

maiolina
29th January 2008, 12:17
Здравейте, искам малко да помогна на тези, които имат силни болки заради подути външни хемороиди....та и баща ми и мъжът ми страдат от такива.Единственото, което им помага е нещо изключително просто -"КАЛОФЕРЧЕ" купувам го от билковата аптека в гр. Бургас за 1.20 лв...от него се прави отвара, която се пие и след 2-3 дни подутите хемороиди се свиват и болката ако не изчезва поне намалява значително :)
Пробвайте, помага, знам от опит. Успех!

Meila
11th February 2008, 14:08
Може би трябва в тази тема да си задам въпроса:
искам да разбера дали в 4-ти стадии се лекува само с операция? много съм притеснена,много ли е опасна самата операция? Чета,че е тежка операция с дълъг период на възстановяване..ако някой се е оперирал моля да сподели,тъй като нямам възможност да изчета цялата тема,а ме е страх :?

Мария Василева
11th February 2008, 15:21
виж, Mейличка, не ми е ясна как точно си определила, че са в 4-ти стадии. Ходила ли си но лекар или каквото си прочела?
Ако си стигнала до 4-ти стадии едва ли операцията е по-страшна.. тя все пак е вид лечение и е по-добре с него, отколкото без него. лично мнение :|
и не се страхувай- не вярвай много на легенди- след като и сега те боли избора ти е дали да спре след кратко време или да продължи дълго.. ти си избираш.

п.с. ще цитирам едно мнение на наша съфорумничка: Тази тема ми е ужасно тъжна, много време я гледам и не исках да я отварям. Заради този пусти срам майка ми си мислела 10 месеца че има хемороиди и не каза на никoй, сега вече е твърде късно(colorectal cancer) прибирам се за да си я изпратя. Хирурга ни е един и същ и каза на 3 месец ако поне се беше обадила е нямало да има метастази.

Ще ви дам един срам, я да се грижите за здравето си....................
Не отлагай- избери си внимателно лекар- все пак днес лекуват много по-успешно и бързо от преди. изучили са се лекарите, остава само болните да ползват услугите им.
схема (http://www.snimka.bg/album.php?album_id=125303) на деликатното място и най-често срещаните заболявания там... (не само хемороиди)

mynkow
12th February 2008, 00:17
Ха, от събота, след 20 минутен запек и аз станах член на комуната :lol: Четох доста и по моя преценка имам външен хемароид. Бая парче. Както написа една колежка в тази тема "като сплескан лешник" :lol: Аз се смея ама да знаете тоя лешник не ме остви да се наспя вече две вечери. Намазах се с нещо Mastu S. Ще споделя дали има облекчаване на болката след седмица. Иначе утре съм на лекар. :cool:

Мария Василева
12th February 2008, 21:16
какво стана, mynkow - ходи ли на лекар? :roll:

mynkow
13th February 2008, 20:01
Ходих, толкова директно говорих за гадините с доктора, че чак той се очуди. Аз изобщо нямах никакви притеснения да питам и да покажа всичко :cool: Като го видя каза "Ау, колко е голям.". Предписа ми ПроктоГливенол ако не се лъжа и някакви хапчета, които укрепват кръвоносните съдове. Не знам как е с вътршните хемароиди ама този моят е вуншен и ме боли постоянно. Като кихна, като се смея, кашлям, сядам... а бе имам чувството, че всеки мускул е свързан със задника ми. Сега мисля да си правя add-on на тоалетната да става като клекало. Ще всема няколко тухли Итонг от Практикер и сам готов. Хайде,чао за сега :)

sallys
14th February 2008, 01:16
Аз пак по темата :) Вече родих, онова чудовище се прибра, но остана една доста голяма гънка там. Сега съм станала направо като розичка, но изобщо не ме боли. Та се чудя да ходя ли на лекар отново, да не ходя ли. А и то какво може да се направи в такава ситуация- трябва ли да се лекуват като не ме боли изобщо или мога така да си пребивавам.

Boryana_mladenova
15th March 2008, 11:16
Наистина имам нужда някои да ме успокои!Възможно ли е да имам вътрешни хемороиди и те да се пукат само като правя секс?След секс ми тече кръв и няма как да отида на лекар днес а психиката ми няма да издържи до понеделник.

sibi
15th March 2008, 11:31
Наистина имам нужда някои да ме успокои!Възможно ли е да имам вътрешни хемороиди и те да се пукат само като правя секс?След секс ми тече кръв и няма как да отида на лекар днес а психиката ми няма да издържи до понеделник.

Ако говориш за анален секс, много е вероятно.

Boryana_mladenova
15th March 2008, 11:48
...

sallys
16th March 2008, 09:27
Ами според мен най- добре е да отидеш на лекар. Може да е фисура, но това може да ти го каже само лекар.

Boryana_mladenova
16th March 2008, 10:04
...

Penelopess
14th May 2008, 15:59
Хемороиди - лечение и профилактика (http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=393)

Мария Василева
14th May 2008, 23:46
Хемороиди - лечение и профилактика (http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=393) от този сайт:

Кои са рисковите фактори?

За развитието на заболяването играят роля:


продължителното пребиваване в седящо положение
недостатъчната двигателна активност
горещите вани
затлъстяването
пушенето
запекът
тежката диария
продължителната кашлица
напъните при дефекация
вдигането на тежести
бременността
раждането
тумори на правото черво
носенето на стегнато бельо
недостатъчното количество фибри в дневното меню

bebolina_23
15th May 2008, 12:26
Здравейте!Мисля че имам фисури-кърви при изхождане и сякаш всеки ден стават повече. С какво да се мажа докато отида на лекар?И на какав лекар трябва да отида?Разбрах че е хирург ама от хирург до хирург няма ли разлика?

Пипилота
15th May 2008, 12:42
Иди в аптеката и помоли за някакво мазило. Първо при личния лекар отиваш и той ще ти даде направление.

daliq
17th May 2008, 14:28
[quote="bebolina_23"]Здравейте!Мисля че имам фисури-кърви при изхождане и сякаш всеки ден стават повече. С какво да се мажа докато отида на лекар?И на какав лекар трябва да отида?Разбрах че е хирург ама от хирург до хирург няма ли разлика?[/qu
proktoglivenol - има и накрайник ако фистулата е вътрешна , ще спре кървенето , ако то наистина идва от хемороид , и задължително при личния лекар с направление и на специалист , за да установи във коя фаза са и как ще процедира , но щом кървят....... значи са понапреднали
не се страхувай това хемороидите са много разпространени и методи за лечение , колкото искаш!

Divinemouse
17th May 2008, 14:31
Отиди на Проктолог,той ще те прегледа и ще ти назначи лечение...

daliq
17th May 2008, 14:32
Здравейте!Мисля че имам фисури-кърви при изхождане и сякаш всеки ден стават повече. С какво да се мажа докато отида на лекар?И на какав лекар трябва да отида?Разбрах че е хирург ама от хирург до хирург няма ли разлика?
проктогливеноа е по скъпичък , със същият успех може да ползваш и Mastu , няма проблем около 4 лева е ! Mastu за мазане обаче , за по бързо действие

12345
18th June 2008, 15:14
Здравейте! Значи изчетох цялата тема, но още не съм сигурен какво имам и за това ще Ви го обесня и се надявам някой да ми каже преди да ида на лекар. От това което прочетов в темата най-много съвпада с външен хемороид. Симптомите които вие описвате при мен обаче ги няма. Нямам кървене след изхождане освен първия път когато разбрах за самото му съществуване и не ме боли - ходя си, сядам си.. Друго което никой не видях да е споменал, а при мен го има е че когато стоя, седя, лежа това "нещо" е малко и е като не знам и аз как да го опиша - като стърчаща омъртвена кожа. Тогава е голямо не повече от оризово зрънце, а става по голямо когато седна на тоалетната чиния или клекна за повечко време и става колкото грахово. Започва от ануса и се уголемява в посока гърба. Също при мен това "нещо" не е със синкав или виолетова цвят, а си е с цвета на кожата. Моля ако някой може да ми каже какво е ще съм му много благодарен.

baba Gicka
21st June 2008, 13:52
da vi razkaja i az moyata odiseya
predi 5 god. se operirah - analna fisura,no pak se poqvi.po televiziqta v momenta vyrvi reklama na edna stoli4na klinika za bezkryvno otstranqvane na hemoroidi i fisuri,no zavisi v koi stadii ste-az sum v posleden stadii (ot 25 god. imam hemoroidi) nosq si gi ot rajdaneto na decata mi. Posetih vaprosnata klinika i se razbra,4e v moya slu4ai se nalaga operaciq - imam vun6ni i vutre6ni hemoroidi + fisura,koqto stra6no boli.Tolkova godini se my4ih,4e bqh syglasna na operaciq.Zapisah se i o6te kato me prieha me operiraha. Nqma da luja 4e boli, no tova ne e nai stra6noto.Kato me izpisaha na tretiq den o6te ne bqh hodila po golqma nujda - povqrvaite mi ne znaete kakvo e ne4ove6ka bolka :girl_cry2:
Po priroda sym izdarjliv i inat 4ovek,ama tazi bolka e ne4ove6ka. Cql mesec mina ot operaciqta,no sled izhojdane ne moga da si namerq mqsto ot bolka.Dori obezbolqva6tite ne pomagat. EDIN SUVET: ako ne vi pre4at - ne se operiraite,no ako se stigne do tam - idete na nqkolko specialista,razpitaite podrobno za pliusovete i minusite i o6te ne6to mnogo vajno - predvaritelno uto4nete kolko 6te vi struva cqloto udovolstvie,za6toto az ne sum sigurna dali platih tam,kudeto trqbva i kolkoto trqbva,no tova e druga tema. Uspeh!

Мария Василева
22nd June 2008, 10:16
ооо, бабо Гицке, много си се измъчила!! :cry: Това си е живо 3 в 1 доколкото разбрах (външни и вътрешни хемороиди от 25 г.! и анална фисура в комплект!!) Кошмар просто! Че и дълго си ги търпяла. :| Наистина няма застраховка, начина ни на живот води до появяването им. Ако сега е в по-начален стадии дали би могла да мине с кремчета и мехлемчата? :1246:

Аз имах само анална фисура, която първоначално мислех за хемороиди поради незнание. Оперирах я (т.е. доктора я оперира :wink: ) и честно казано отначало не знам как да опиша точно, но абсолютно не помислях за храна, щото после трябваше да мине през изхода... :girl_cry2: :2021: (а аз обичам доста да се храня), но доктора тогава ми каза трябва!! да ядеш за перисталтиката на червата, разбира се подходящи храни - супички, мляко и мюсли - такива неща и по малко, но все пак трябва!! Това беше много важно! Първите дни ми се плачеше от болка и поне в съседните стаи са ме чували, като бях в тоалетната, но обезболяващите помагаха по малко.

До седмица ми минаха по-големите и нетърпими болки, а аз общо взето съм глезла, дето не търпи много и при всяко малко нараняване вика "ох и ах". До две седмици отшумяха и другите и вече всичко беше по-нормална.
И парите ги знаех доста по-отрано, това е добър съвет!

12345 не знам какво да ти кажа. Ако вече си бил на лекар, пиши. :gamer:

baba Gicka
22nd June 2008, 13:24
Да, наистина трябва да се храним и трябва всеки ден да се изхождаме, защото става по лошо ако прескочиш - казвам го от опит, а и лекарят ме предупреди, да не прескачам ден, но пусто от страх и от болка един ден прескочих и не отидох - почуствах се по добре, почти не усещах болка, но на другия ден....само не полазих по стената. То родилните болки са направо нищо работа в сравнение с тези. Не знам дали е нормално вече цял месец да ме боли, но мисля че операцията ми е голяма и затова, не съм питала лекаря който ме оперира

Мария Василева
23rd June 2008, 00:01
И аз не знам, ама щом имаш болки нямай грам безпокойство да му се обадиш по телефона.
Не разбрах тази голямата операция сега ли е била или преди 5 години, но цял месец си е доста време, колкото и да чувствително мястото (а то наистина е!). Звъниш на лекаря, контолните прегледи са задължителни поне отначалото - все пак всичко става. Може да си е нормален оздравителен процес, но ми се вижда доста време това за силни болки, редно е да те проследи лекаря, който те е лекувал. :|
Успех, бабо Гицке и скорошно оздравяване!! :1246: :2003:

baba Gicka
23rd June 2008, 18:37
операцията ми е скорошна, преди месец се оперирах. Е....не са чак такива силни болките, но до обяд си ме боли, следобяд вече не усещам нищо. Дори сега трябва да ида на контролен преглед, но се страхувам, защото ще трябва да ме преглежда с ....абе не знам точно как се казва апарата, но ми мушка някаква тръбичка с камера, а то си е направо болезнено. Още не съм готова да ме подлагат на такива болки. Ще изчакам ако трябва още един месец, докато окончателно не преминат болките

rokoko
25th June 2008, 14:05
Яжте трици с кисело мляко - Пшенични а може и ръжени
Те при тези проблеми минават
Четох
В смисъл решават проблема с тоалетната и омекотяват

ПРОФИЛАКТИКА
Свалете излишните килограми. Хранете се балансирано, наблягайте на влакнините за да се предпазите от запек и поддържате венозните съдове в добро състояние. Пийте поне по 6 чаши вода на ден, за да бъдат по-меки изпражненията ви. Редовно спортувайте, за да се гарантира доброто кръвообращение. Не четете в тоалетната - продължителното седене върху тоалетната чиния повишава налягането върху ректума.

ЛЕЧЕНИЕ
В случай на болки почивайте всекидневно.Не стойте неподвижно дълго
време и за да подобрите кръвообращението, се занимавайте с енергични физически упражнения поне по 20 минута дневно.

Хранителен режим: Консумирайте пресни плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни, ядки и семена. Те съдържат влакнини, конто въз-препятстват запека, както и витамин С, силициев двуокис и флавоноиди, конто укрепват стените на вените и ги правят по-еластични. Дребните костилкови и семкови плодове, черешите и елдата са богати на флавоноиди.

От аптеката: Заздравете стените на вените чрез прием на витамин С, проантоцианидини, рутин и силициев двуокис.

Билколечение: Внимателно измийте и подсушете ануса, след което с едно от изброените средства облекчете засегнатите вени и им помогнете да се свият:
• Студен адстрингентен разтвор от 1 сулена лъжица дестилат от хамамелис и 4 капки тинктура от невен, разтворени в чаша вода.
• Охладен чай от 1 чаена лъжичка настърган корен от обикновено кървавиче, който е врял 10 минути в покрит съд.
• Мехлем от жълтурче: нанасяйте сутрин, вечер преди лягане и след измиване.
• Препарат с екстракти от див кестен и червена калина. Или нанасяйте през нощта смес от 2 чаени лъжички от едната или двете билки, стрити на прах, и 1-2 чаени лъжички масло от орех. Отстранете на сутринта, като се измиете със студена вода.

Хомеопатия
• За успокоение на възпалението прилагайте хомеопатичен крем, който съдържа Aesculus и Hamamelis.
• Редувайте през ден Sulphur и Nux vomica, които също помагат.

Ароматерапия: За укрепване на стените на вените добавете към водата за вана шест капки етерични масла от лимон, лавандула, розмарин, кипарис или хвойна (последното не се препоръчва през цялата бременност, а маслата от розмарин и кипарис - през първите 20 седмици на бременността).

Акупресура при хемороиди
За облекчаване на състоянието при хемороиди натиснете с палец точка ПМ 57 в средата на задната част на прасеца, където мускулът и сухожилието се свързват. Не използвайте точката по време на бременност

Водни процедури
• При сърбежи се мийте с неароматизиран сапун и изплаквайте със студена вода.
• Редувайте всекидневно горещи и студени седящи бани за подобряване на кръвообращението
• При болезнени хемороиди поставете натрошен лед върху участъка за няколко секунди или го облейте с леденостудена вода.

КОГА ДА ПОТЬРСИТЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ
• Ако забележите кръв в изпражненията или се появи кървене от ректума.
• Ако имате безпричинна диария или запек повече от 2 седмици
• Симптомите не се влияят от лечението.
• Чувствате се зле или отслабвате.
• При продължителна болка или неразположение при изхождане.

Незабавно потърсете лекар, ако:
• Имате силно кървене от ректума.

100pri4ini
25th June 2008, 23:12
oh kato 4eta i se uspokoqvam i ne savsem:S men ne me boli ne karvi sarbi me mnogo rqdko i si hodq normalno do wc-to:) a i hodq pe6a vseki den...tva li e ili e ne6to drugo spored vas?:S

Styfi
7th July 2008, 10:11
аз намерих решение на проблема с хемороидите при д-р Юлиянов от Ст.Загора,много е добър и е страшно внимателен.Прави се нещо като прищипване на хемороида,което е напълно безболезнено.

miglenka
8th July 2008, 22:59
Здравейте :) някой може ли да ми каже как точно протича прегледа при проктолога или хирурга при съмнение за хемороиди? Мисле, че моите са външни. От вчера ми се появи нещо като подутина на входа на ануса(след сърбеж) и сега ме боли като сядам. При изхождане нямам болка.
Мерси предварително :)
Аа и ако може да ме насочите към лекар в София ще съм ви много благодарна.

rokoko
9th July 2008, 00:55
мен само като белег на ПРЕдменструален синдром ме сърбят и боцкат, иначе все едно нямам
храня се така че да не си създавам излишни болки

AC/DC
15th July 2008, 14:28
Скъпи страдалци,влизам ви в положението и искам да ви помогна. Ако хемороидите ви мъчат или ви притесняват и искате да знаете за какво точно става въпрос ще ви дам телефон, на който да се обадите:
0 700 140 10 - на цената на един градски разговор е и няма да ви се отрази на сметката за телефона. Това е телефона на ендоскопски център на д-р Матев в Ст. Загора. С хемороидите се занимава от 10 год. и е много добър. Има и страница в нета, където добре е обяснено за какво става въпрос - hemoroidi.bg
Аз разбрах за него от моя приятелка и много съм доволна - ако не ми вярвате, опитайте и вие, да не говорим, че цените му са два пъти по- ниски от софийските. УСПЕХ! :D

Мария Василева
15th July 2008, 14:38
Ходила съм при д-р Матев на консултация, добър е, но цените му бяха точно както при софийските лекари.Без разлика! Аз се отказах от него, защото ми предлагаше и други операции (спорни и без да съм го питала). Мисля, че е преподавател в СтЗ Мед. Университет. В интерес ва истината имаше много хубаво направена брошурка, която съм използвала и тук във форума (даже по едно време я бях сканирала). До прегледа при него си мислех, че всичко, що е до д..то е хемороиди.. Погледнах и сайта (http://www.hemoroidi.bg/index.php) му - добър е.

В началото на раздел "Здраве" има тема за координати на проктолози (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7113) , който иска може да даде точните на лекаря, от който е доволен. И Styfi може да направи същото за д-р Юлиянов от Ст.Загора. Хубаво е да има повече адреси и дано са все на добри лекари.

Vessi61
31st July 2008, 22:39
Аз лично отдавна страдам от проблема с хемороидите.Опитвала съм да се лекувам с какво ли не.При последното ходене на лекар ми изписаха Флебодия.Не знам дали сте чували. Само след три дни вече имах облекчение.Не мойете да си представите какъв бърз и добър резултат има.

AC/DC
14th August 2008, 10:03
Д-р Юлиянов от Стара Загора работи в същия ендоскопски хирургичен център, в който работи и д-р Матев, но с различни приемни часове, така че не е проблем да се обадите на телефон 0 700 140 10 и да си запишете час.

Мария Василева
14th August 2008, 12:43
Флебодия.
Не се препоръчва използването му от бременни и кърмачки. :|

AC/DC, можеш да го добавиш в координатите ако искаш.

СТОИК
15th August 2008, 15:49
Нова съм тук, но изчетох темата, естествено защото и аз съм във вашия клуб.Останах с впечатлението, че Мария, ти си се оперирала вече. Все още ли го имаш проблема или искаш само да си полезна на такива като нас? Защото, ако все още не си решила проблема, направо се отчайвам!

AC/DC
18th August 2008, 11:16
Нищо не знам за този препарат, но до колкото разбрах става въпрос за разновидност на Детралекс - може би е същия, но от друг производител

AC/DC
18th August 2008, 11:21
Недейте стоически да търпите болките - не си заслужава, а съберете кураж и идете на лекар. И ако моето скромно мнение има значение -безкръвното премахване на хемороидите е за предпочитане пред операцията.

Мария Василева
22nd August 2008, 16:51
Останах с впечатлението, че Мария, ти си се оперирала вече. Все още ли го имаш проблема или искаш само да си полезна на такива като нас? Защото, ако все още не си решила проблема, направо се отчайвам!

Решим е проблема. Това е сигурно.

Писала съм на стр.2 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=5357&postdays=0&postorder=asc&start=25) за мойта одисея, да не я повтарям пак.

Темата ме вълнува, защото решението е много достъпно, но огромната част от пациентите много трудно се решават да отидат дори на преглед, камо ли на оперативно лечение (а то може и да няма нужда от такова, зависи от положението).

Съгласна съм с мнението на AC/DC

анонимен :)
26th August 2008, 21:55
Здравейте... май и аз ще се присъединявам към вашите мъки :cry:

Някой по запознат може ли да ми обясни какво ми трябва за да отида на преглед? Направление от личния и ли тези не важат?
Също и към кой лекар в София мога да се обърна и има ли клинична пътека от здравната каса(или както там се казва).

Meila
28th August 2008, 22:29
Аз отдавна не съм писала,въпреки,че поставих въпрос. Значи след раждането,въпреки,че раждах секцио,вече окончтелно се реших да ги махам тия гадове. Само дето не знаех колко вътрешни и външни имам. След много чудене отидох в Юнион клиник http://www.hemoroidi.com/
Много ме беше страх от прегледа,ще боли ли,налага ли се операция в истински смисъл на думата..Прегледа ме д-р Пенева-изключително внимателна! Първо ме намазаха с лидокаинов гел и ме прегледа с помщта на тръбичка широка около 5 см в диаметър и малко по-дълга накрая с камера.Абсолютно нищо не усетих! Оказа се,че имам три вътрешни,които не са за операция,защото с амалки,и три външни,по-скоро висяща кожа от хеморидите. Та ще ми резнат външните,но ми казаха като се захлади да ида октомври,че било по-подходящо. Процедурата ми обясниха така:
инжектира се нещо като упойка в самия хемороид и това е фактически болката,която трябва да се изтърпи за секунди,игличката е като инсулиновите. След това се изрязва хемороида и след 15 мин си тръгваш,общо взето така ми гообясниха,дано е и толкова просто и безболезнено както казват.Но прегледа мина добре,така,че възнамерявам да им се доверя. Мисля,че това не е проблем за подценяване,всички,които се страхуват от болката при преглед и затова отлагат ги съветвам да се доверят на тази клиника.Скъпо е...100лв е уизрязване на хемороид,а 150 лв е за връзване,когато е възможен този метод. Но съм решила да ги дам тия пари.

baba Gicka
30th August 2008, 14:49
Meila, аз също бях пациент на тази клиника, но не съм доволна. Не само че не съм доволна, ами още не мога да се оправя от последиците след операцията. Малко по горе съм описала през какво преминах и положението ми след операцията стана още по нетърпимо. Съветът ми към всички е (казвам го като препатил човек) консултирайте се и с други лекари, преди да предприемете каквото и да било.И аз имах вътрешни хемороиди, д-р Русев ми ги премахна със зашивател (по неговите думи най новата технология), но не ми каза, че в тялото ми ще останат метални скоби, които остават до живот, от които се чуствам крайно некомфортно, защото при изхождане ги усещам и ми боцкат, и въобще ВИНАГИ ПИТАЙТЕ лекаря за последиците от всяка една тяхна намеса, защото не всеки лекар информира пациента какво го очаква след това. Сега се лекувам при д-р Матев от Ст.Загора. Не бързам с изводите, защото все още не съм се оправила напълно, но определено се чуствам по добре след неговата намеса. Ако оздравея обещавам да ви пиша.