PDA

View Full Version : Ще отслабна ли от плуването?


Emmy
26th April 2005, 18:00
Искам да попитам дали ще отслабна ако 3-4 пъти в седмицата плувам по 1 час? За сега сметнах че правя около 1300 метра на час, като сменям стиловете. Как мислите това добре ли е или трябва да ускоря темпото или не знам какво? Някой би ли ме посъветвал отностно плуването.
Благодаря.

26th April 2005, 21:51
ас от скоро ходя на плуване и сяка6 доста сам се стегнала и ас искам да отслабна малко ж дупе и да го стегна и на мене ми е интересно :)

Sarni4ka3
28th March 2007, 10:35
Мисля,че определено се отслабва-това е кардио треировка и съпротивлението на водата оказва унишожително въздействие на целулита!Успех!

Gavr1
28th March 2007, 11:29
Не само, че ще си изваете телата, ама ще направите и едни рамене.... :2016: :2014:

ribka
28th March 2007, 11:35
Едва ли човек,който тръгва да се занимава с плуването на възраст над 15-16 години и то не заради спортни успехи,а заради тонуса и стегнатото тяло,ще направи рамене :wink: По един час на ден освен хубаво тяло и бодро настроение друго едва ли ще си докара :)

Ceko
28th March 2007, 11:35
Проблема при плуването е, че не може да загрееш хубаво във водата ако е хладна, а ако е по-топла пък е почти невъзможно да плуваш. Това може да се компенсира с един медикамент, но при него има сериозен риск от много тежки крампи. Най-добре според мене за отслабване е велото, а плуването е по-скоро за тонус и да се плацикаш във водата, но не очаквайте кой знае какво отслабване.

Gavr1
28th March 2007, 11:54
Едва ли човек,който тръгва да се занимава с плуването на възраст над 15-16 години и то не заради спортни успехи,а заради тонуса и стегнатото тяло,ще направи рамене :wink: По един час на ден освен хубаво тяло и бодро настроение друго едва ли ще си докара :)

Абе то от 1 час на ден няма да стане бързо, но ще има промяна!

леля мичИ
28th March 2007, 12:51
Там където водя сина ми на плуване, тренират и плувкините от спортното у-ще- 17-18 год. момичета...
От 2 год. ги наблюдавам и досега съм видяла само 2-3 слаби момичета, останалите ако ги видите някъде другаде изобщо няма да предположите, че са плувкини и то добри. То са едни яки шкембета, гъзове ,баджаци... а иначе в басейна като влязат ми пълнят окото, като делфини в синхрон са...

Celine
28th March 2007, 14:14
само 2-3 слаби момичета, останалите ако ги видите някъде другаде изобщо няма да предположите, че са плувкини ...
:idea: аха това и на мен ми е направило впечатление.
:?: А много странно всички мъже плувци които познавам изглеждат мнооого добре ( даже някой прекалено слаби за моя вкус )

ribka
28th March 2007, 15:10
Все пак иде реч не за професионален спорт :wink: Тези спортистки от малки плуват по няколко часа на ден и правят силови упражнения ,от това ще да е.А едночасово плуване няма да ви докара ни рамене, ни баджаци.

полин
29th March 2007, 18:21
Естествено, че можете да отслабнете с плуване. Нали хабите енрергия и то без да натоварвате ставите си. Колкото до загряването - не виждам проблем да загреете преди да влезете във водата. Пък и понеже ставите не се натоварват, достатъчни ще бъда малко дихателни упражнения и сте готови за плуване.
Не се тревожете нито за раменете, нито за напълняването - ако не увеличите храненето, заради по-голямото натоварване всичко ще е наред. Плувайте на воля :D Този спорт е супер! Натоварва всички мускули, съчетава аеробно и анаеробно натоварване и няма опастност от травми. Аз дори когато бях бременна плувах. До края на бременността. И се чувствах чудесно.

Ceko
29th March 2007, 22:38
...Колкото до загряването - не виждам проблем да загреете преди да влезете във водата. Пък и понеже ставите не се натоварват, достатъчни ще бъда малко дихателни упражнения и сте готови за плуване...

Явно пак трябва да обяснявам... Не става въпрос за загряване на ставите, а за телесната температура. При всеки покачен градус телесна температура тялото използва 5% повече мазнини, а ако не се качи се използва всичкия гликоген и започва денатурация на белтъците. По време на кардио дейност съм се мерил на 41.5 градуса или 5 над нормалното. С други думи се горят 1/4 повече мазнини.

sh0k_2
10th April 2007, 22:10
фитнесче това е истината според мен но иначе и плуването е супер :) :wink:

mysteryyy
28th April 2007, 22:53
аз имам намерение да започна да плувам но не само като хоби, но и малко като тренировки..малко или повече....а понеже имам нетърпимост към фитнес салони и силови упражнения се чудех дали с плуване, а също каране на колело..и може би тенис ...ще успея да постигна някакъв ефект върху целулита си и да сегна краката...Как мислите? :?