PDA

View Full Version : Бели Зъбки!!

BuBitoo
20th March 2007, 09:09
можете ли да ми препоръчате нкякакви средства за избелване на зъби. (зъболекаря е ясен) Имам предвид разни пастички такива или нещо подобно..

aniK
20th March 2007, 10:59
Аз ползвам избелващата Perl Drops -Holliwood Smile. Не знам дали действа, но си я харесвам :D

Morozko
20th March 2007, 13:24
Аз ползвам избелващата Perl Drops -Holliwood Smile. Не знам дали действа, но си я харесвам :D
с други думи не действа така ли?

chervenokoska_2
20th March 2007, 13:40
А, действа, действа :) Потвърждавам!

aniK
20th March 2007, 14:28
Ами бели са ми зъбите...не знам дали са се избелили от нея, но си ги харесвам.

Yansi
20th March 2007, 14:34
откъде я взимате тази паста?аз съм чувала само хубави неша за нея ,но не съм я виждала :roll:

chervenokoska_2
20th March 2007, 14:43
Аз я купувам от Хит - 5.50-5.70лв

Yansi
20th March 2007, 14:48
Лелеее аз май съм кьорава :lol:
chervenokoska_2 :2015:

vessi_77
20th March 2007, 15:26
Моята зъболекарка ми направи шини за избелване. В тях слагам едно гелче- за час и половина - два! Има ефект! :D

BuBitoo
20th March 2007, 15:32
а някой да е чувал за тази паста ELGYDIUM. Четох в друг форум за хора дето са я използвали и са много доволни продава ли я в аптеките за 5-6 лв. някаква френска била... :2016:

aniK
20th March 2007, 15:35
а някой да е чувал за тази паста ELGYDIUM. :2016:
Ще я пробвам, когато свърши моята, защото е хубаво да се сменят. Иначе Peаrl Drops аз купувам от Римедиум.

chervenokoska_2
20th March 2007, 16:05
Аз също имах шини за избелване, но спях с тях. Ползвах ги точно 2 седмици, колкото ми беше гела и оттогава го поддържам с Pearl Drops.

pupata
20th March 2007, 17:11
Аз също съм доволна от Perl Drops -Holliwood Smile. Избелва, но зъбите ми станаха толко чувствителни, че трябваше да я спра. Боляха ме дори като пиех вода.

леля мичИ
20th March 2007, 18:22
а някой да е чувал за тази паста ELGYDIUM. Четох в друг форум за хора дето са я използвали и са много доволни продава ли я в аптеките за 5-6 лв. някаква френска била... :2016:
Аз я ползвам. Струва ми се, че моята зъболекарка има някаква изгода да се продават, защото редовно ми набутва четки, пасти, гелове, някакви води и все са на ELGYDIUM. Ами не съм забелязала кой знае какъв ефект, но според мен не може да се разчита на една паста да избелва зъбите...

uspeh
20th March 2007, 18:31
но според мен не може да се разчита на една паста да избелва зъбите...

Nezinka
20th March 2007, 19:26
ами тук има някакви системи за избелване като например тази (http://www.nutritionaltree.com/reviews/beauty/teeth-whitening-kits/teeth-whitening-systems-corporation_prowhite-22-dental-bleaching-system.aspx), които обещават ефект подобен на този от професионално избелване. Аз лично никога не съм ги позлвала, защото не ми се дават $40-50 за глупости...ама знае ли човек, може и да работят. Ако ги хвана на промоция, ще си взема сигурно,че след 10г люто пушене цвета на зъбките са ми под всякаква критика.

BuBitoo
20th March 2007, 20:30
и аз съм чувала за тези системи ама като ще се дават толкова много пари подобре да отидеш на зъболекър поне ще си по сигурен за здравето на зъбите си...(то и това е малко относително :2005: )

rusokoska`
20th March 2007, 20:33
BREATHRx (Purifying Toothpaste) Аз ползвам тази и съм супер доволна.Това е пастата за зъби на заболекаря от Пълна промяна.Цената на пастата е 20 лв. ,а комплекта със спрей за почистване на езика и освежителя за уста е 60лв.Наистина е доста за паста за зъби ама се слага по много ,малко и се полза 1-я път 2 седмици редовно , после 1 -2 пъти в седмицата.Има ефект гарантирам. :)
http://www.dentist.net/images/breathrx-purifying.toothpaste-dn.jpg пастата за зъби
http://www.quitsmoking.com/images/dental/breathrx/breathrx350w.jpg целия комплект

Nezinka
20th March 2007, 20:48
и аз съм чувала за тези системи ама като ще се дават толкова много пари подобре да отидеш на зъболекър поне ще си по сигурен за здравето на зъбите си...(то и това е малко относително :2005: )
тъй де, само че аз нямам застраховка тук и едно посещение при зъболекар с козметична цел ще ми излезе диамантено:(

ADA
21st March 2007, 17:07
Аз съм ползвала тази паста ELGIDIUM, но въобще не ми действа, а ми я препоръча фармацефта.

BuBitoo
21st March 2007, 17:15
незнам то с тея козметични продукти е много сложно имам предвид че всичко си е до организъм, на едни деиства пък на други не.. :2005:

krisi_pat
21st March 2007, 17:30
Моята зъболекарка ми направи шини за избелване. В тях слагам едно гелче- за час и половина - два! Има ефект! :D
аз съм чула за такова избелване ама колко пари излиза горе - долу

ADA
21st March 2007, 17:32
Да така е.Аз само казах как ми подейства на мен.Аз лично съм по-доволна от Pearl Drops.Но ако я ползвате не забравяте, че основната паста тази с гранулките се ползва през 1-2 месеца, а не постоянно, защото вреди на емайла.А иначе има поддържащи от същата серия.

Shonned
21st March 2007, 17:32
rusokoska`, подариха ми въпросния комплект, но не виждам особен избелващ ефет. Е те моите зъби са си бели, ама аз искам по :D

rusokoska`
21st March 2007, 18:03
rusokoska`, подариха ми въпросния комплект, но не виждам особен избелващ ефет. Е те моите зъби са си бели, ама аз искам по :D
При мен има лек ефект ама те и мойте са си бели...Но при майка ми (пушач от 20 години)имаше страхотен ефект поне 2-3 тона по-бели

Shonned
21st March 2007, 18:13
В този ред на мисли кажете кабинет или салон където предлагат качествено избелва с шини.
Моя приятелка си ги е избелвала в Лозенец за 80лв и са И много ама много бели.
Май трябва да я питам где тва..
и все пак някой да сподели? Цени? Качество :)

bimbi
21st March 2007, 18:21
BREATHRx (Purifying Toothpaste)...къде се продава, знаеш ли?
иначе и аз съм ползвала ELGIDIUM, разлика не видях.

rusokoska`
21st March 2007, 19:29
bambi да ти кажа нз къде може да има такава пастаза зъби..аз си я взех от заболекарката ми,тя била я внесла от някъде си.Нз къде по магазините ще я има.

vessi_77
21st March 2007, 20:51
аз съм чула за такова избелване ама колко пари излиза горе - долу
На мен ми взеха 100 лв- ама зъболекарката ми е малко роднина, та не знам каква би била реалната цена.

chervenokoska_2
22nd March 2007, 11:21
На мен за избелващи гелове за 2 седмици+шина ми взе 150лв, макар, че ми каза, че реалната цена била 200. Но пък от позната чух, че доктора й предлагал същите гелове само за 60. Така, че е зависи на кой ще попаднеш.

ana-maria-magdalena
25th March 2007, 17:12
И аз съм пушачка от 10г.,но зъбите ми са много бели и здрави. Използвам избелващи пасти на различни хубави фирми,а също така откакто съм пропушила 2-3 пъти седмично си измивам добре зъбите със .............сода за хляб, ефекта е поразителен,освен това содата е полезна за устната хигиена-това ме посъветва една зъболекарка преди 10г.Аз лично съм много доволна.

Renkata
25th March 2007, 17:23
Ползвам ето тези http://www.perlweiss.de/ продукти - гела за избелване(7 дена) и поддържащата паста за зъби.Стахотно избелват като за в домашни условия.Но не знам дали ги има в БГ.

lora5
27th March 2007, 16:24
BREATHRx (Purifying Toothpaste)...къде се продава, знаеш ли?
иначе и аз съм ползвала ELGIDIUM, разлика не видях.
Доколкото съм чувала я има в специализираната клиника по стоматология на попа.Там си имат аптека и в нея :)

Desi82
28th March 2007, 11:26
Зравейте и от мен! И аз много искам да имам по-бели зъби и съм изпробвала доста домашни методи, но най-доволна бях Pearlweiss,който използвах в Германия. За съжаление не съм го срещала тук, но ако го намеря ще си го купя отново.

emisof
28th March 2007, 13:18
Аз от две седмици ползвам една паста Pearl Drops, "холивудска усмивка" и т.н., в листовката се казваше, че за 3 седмици един-два тона по-бели стават. Ами честно казано - вярно си е! Ходила съм преди 2 години и на "плазмено" избелване при стоматолог /съжалявам, може би не съм точна с наименованието на процедурата - една много скъпа беше :lol: /. Но резултата не беше толкова видим, колкото сега :shock: Тази паста я продават в аптеките, към 6-7 лева е.
Само се чудя дали не е вредна за емайла :?

BuBitoo
28th March 2007, 21:22
Аз от две седмици ползвам една паста Pearl Drops, "холивудска усмивка" и т.н., в листовката се казваше, че за 3 седмици един-два тона по-бели стават. Ами честно казано - вярно си е! Ходила съм преди 2 години и на "плазмено" избелване при стоматолог /съжалявам, може би не съм точна с наименованието на процедурата - една много скъпа беше :lol: /. Но резултата не беше толкова видим, колкото сега :shock: Тази паста я продават в аптеките, към 6-7 лева е.
Само се чудя дали не е вредна за емайла :?
аз също си я купих преди няколко дена и немога да кажа дали действа наистина, по-нататък ще споделя какъв е ефекта при мен, сега стърся някой познат в Германия да ми донесе "Pearl Weiss" май така се пишеше някой беше дал линк за тази паста.Междодругото Perl Drops е пунтаж на тая немската... абе след 2-3 седмици ще видим какво ще стане... :2035:

aniK
28th March 2007, 22:12
Дали е пунтаж или е същата ???!!! Поне тубичката и опаковката са едни и същи, просто може на немския пазар да е стова име (както дамските превръзки Carefree, които в Русия се рекламират като "Карефре" :D ).
Аз вече втора тубичка Pearl Drops свършвам и се чудя дали не е редно да се прави почивка от ня. Поне така си мисля за всички избелващи продукти. Не съм гледала по скалата дали и колко са ми се избелилии зъбите, но са ми бели и блестящи... доволна съм :)

bimbi
29th March 2007, 09:55
... Pearl Drops....Тази паста я продават в аптеките, към 6-7 лева е.абе тъкмо си я купих, но струваше 3 и нещо :shock:
дали е същата? не е в обикновена тубичка, а нещо като шишенце, с една странна капачка. но е 50 мл, дали оттам идва разликата в цената?

BuBitoo
29th March 2007, 12:39
bimbi моята също струваше 6 и нещо лв.те са два вида имаше и една за 3 лв. но беше различна на тази като моята кутийката й има дупка а на другата не и пише със сребристи букви Hollywood smyle i e 50ml... незнам... :2016:

bimbi
29th March 2007, 13:35
аа, нема никва дупка :roll:
една малка кутийка, имаше зелена и синя: SPEARMINT и FRESHMINT. пише горе PEARL DROPS, и по-надолу DAILI SHINE и една усмивка с бели зъбки :mrgreen:
отзад пише че е английско производство. сигурно заради тва не е холивуд смайл :lol:
ше видим, дано има ефект. ако не, ше търсим другата 8)

FASH1ON
29th March 2007, 14:05
много голямо значение имат ГЕНИТЕ :idea: пастите действат на всеки различно. Моите са много бели дори и с обикн. паста да ги мия пак има ефект. иначе ползвам на Pearl Drops Hollywood smile

bimbi
29th March 2007, 14:27
тъй тъй, и моите бяха снежнобели, докато не почнах на пия кафе :roll: :cry: затова сега имам надежда че с тая паста ше стане работата :biggrin:

lqlqlqlq
29th March 2007, 19:33
Днес си я купих 6.40 струва и от довечера почвам да я ползвам че нямам търпение вече :)

Olivia
29th March 2007, 19:50
Ами чесно-аз съм я ползвала...но ефект никакъв не видях...може пък на мен да не ми е подействала незнам... :roll:

lqlqlqlq
29th March 2007, 21:54
Абе я кажете който я е ползвал как се справяте с изстискването....? Аз с 300 зора успях да изстискам едно зрънце.... :shock: а е съвсем нова...да не би да съм попаднала на дефектна тубичка? но иначе се пени много и мн ми хареса кат за начало

Olivia
29th March 2007, 22:17
Абе я кажете който я е ползвал как се справяте с изстискването....? Аз с 300 зора успях да изстискам едно зрънце.... :shock: ...
Ми хапни нещо..може да нямаш сили... :lachen:

BuBitoo
29th March 2007, 22:41
ми стискай я по-огоре и става полесно

lqlqlqlq
29th March 2007, 22:46
Абе я кажете който я е ползвал как се справяте с изстискването....? Аз с 300 зора успях да изстискам едно зрънце.... :shock: ...
Ми хапни нещо..може да нямаш сили... :lachen:
хаха че съм на диета на диета съм.... ама чак пък толкоз..... :lol:

FASH1ON
30th March 2007, 01:15
Ами чесно-аз съм я ползвала...но ефект никакъв не видях...може пък на мен да не ми е подействала незнам... :roll:
Оливийка да не си си купила паста Pearl Drops но само за полиране???
защото има и такава която само полира НЕ ИЗБЕЛВА и понякога ги бъркат..??? :1231:

aniK
30th March 2007, 06:46
Абе я кажете който я е ползвал как се справяте с изстискването....?
Тя нали стои с "главата" надолу. Изобщо не се налага да стискам силно, сама си излиза :D

mikse
30th March 2007, 09:09
Bimbi, пробвай да пиеш кафенцето със сламка :D когато е възможно, разбира се. Така ще избегнеш нежелателното потъмняване на зъбките.
Тъй като аз възнамерявам да си направя избелване със шини, в домашни условия, НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНА ЦЕНА НА ШИНИТЕ И ГЕЛОВЕТЕ :?: За решаване на проблема с чувствителността, моят зболекар ми препоръча специална добавка към гела. Някой от вас ползвал ли е такава? Ефективна ли е?

seadd
30th March 2007, 10:10
:?

chervenokoska_2
30th March 2007, 13:58
На мен ми излезе 150лв. 4спринцовки с гел, които ми стигнаха точно за 2 седмици, но ефекта го видях още след първия път.

Briseis
30th March 2007, 14:06
а от къде си взимате тези шини?

chervenokoska_2
30th March 2007, 14:18
Поръчват се при зъболекаря, който ти прави отливка и ти ги правят по зъбите. Поне при мен беше така. Моите са прозрачни, силиконови, спях с тях нощем.

pipilota9
30th March 2007, 14:24
BREATHRx (Purifying Toothpaste) Аз ползвам тази и съм супер доволна.Това е пастата за зъби на заболекаря от Пълна промяна.Цената на пастата е 20 лв. ,а комплекта със спрей за почистване на езика и освежителя за уста е 60лв.Наистина е доста за паста за зъби ама се слага по много ,малко и се полза 1-я път 2 седмици редовно , после 1 -2 пъти в седмицата.Има ефект гарантирам. :)
http://www.dentist.net/images/breathrx-purifying.toothpaste-dn.jpg пастата за зъби
http://www.quitsmoking.com/images/dental/breathrx/breathrx350w.jpg целия комплект
От къде мога да си я купя?

lora5
30th March 2007, 15:56
Аз имам шини за избелване,много съм доволна.Всичко (изработването на шините и гелчетата) струваше към 230 лева...Купих си ги преди 4,5 месеца и още имам гел.Стига за около 5 , 6 пъти ...Самата система се казва ZOOM..
Дай ми координати на стоматолога си please!!!Ако искаш пиши на лични. :)

BuBitoo
30th March 2007, 17:20
Абе я кажете който я е ползвал как се справяте с изстискването....?
Тя нали стои с "главата" надолу. Изобщо не се налага да стискам силно, сама си излиза :D
и при мен няма проблеми с изтискването, може да е попаднала на кофти тубичка случва се :2035:

lqlqlqlq
31st March 2007, 15:58
Оправи се....явно е била в магазина с "главата" нагоре иии е трябвало да почакам известно време докато слезне пастата. :lol:

mishleotmars
4th April 2007, 12:38
и аз използвах преди Пърл Дропс и ми се избелиха много.обаче после я свъших и почнах да пия много кафе иии вече не са така бели.Трябва пак да си я купя.
А си мисля че тази Пърл Вайс е същата като Пърл дропс но е на немски... :? не знам...само, че за Пърл Дропс досега не съм виждала този гел за избелване...ама то аз съм виждала само Холивуд смайл ...така че какво говоря:)

BuBitoo
4th April 2007, 22:07
а някой да е използвал пастата по-дълго време от 3 седмици(както е описано на кутийката). искам да птам какъв е резултата дали се избелват повече от 2-3 тона?

mishleotmars
4th April 2007, 22:08
аз я използвах сама, така че доста дълго си я използвах. не съм засичала точно колко но едно 3месеца сигурно има.И не съм гледала точно колко тона, но определено са повече от 2-3, защото ми станаха блестящо бели, почти го докарах като на опаковката

BuBitoo
4th April 2007, 22:13
блестящо бели, почти го докарах като на опаковката
ихххххааааа като на опаковката :1242: :2009: супеееерр :1259: аз такива искам мерси много миличка :girl_kiss2:

Briseis
5th April 2007, 00:39
тц тц, след такава агитация от всички съфорумки и такива блестящи резултати (и зъбки най-вече :2035: ) ще взема и аз да си я купя тази Pearl Drops. само малко се чудя аз като не пуша и като не пия много кафе а червено вино хич не обичам, дали ще има такива добри резултати от пастата?

bimbi
5th April 2007, 00:41
аз като не пуша и като не пия много кафе а червено вино хич не обичам, дали ще има такива добри резултати от пастата?че кво има да избелваш тогава?

Briseis
5th April 2007, 00:43
ами на - като всяка жена и аз се чудя за какво да се хвана да си подобрявам :girl_haha: както казва един приятел "винаги може повече", малко комунистическо ми докарва ама...

ribka
5th April 2007, 09:52
И аз доста се заинтригувах от толкова хвалби :lol: Ще търся аз тази вълшебна паста и ще се избелваме семейно с мъжо :lol:

Celine
5th April 2007, 10:23
тази паста я ползвах преди 7 месеца, не съм видяла ефекта - загубих си картончето към нея, която е за сравнение. Сега пак я ползвам. Аз обаче не съм критерий - стоматолога ми казва че зъбите са ми бели - на неговата скала за цветове на коронки съм 1 тон след най светлата. Аз ползвам избелващи пасти защото съм пушачка - по скоро профилактично, чудя се обаче да не би да е вредно постоянното им използване ? :roll:

BuBitoo
8th April 2007, 11:28
Ами затова попитай най-добре стоматолога си.Според мен не са вредни ако ги използваш разумно имам предвид да я използваш няколко месеца и след това да я смениш с някоя друга паста примерно за венци и после пак да почнеш с избелвщата... и така

just_smile_{F}
10th April 2007, 22:24
използвай 1 път в седмицата сода бикарбонат.. без паста за зъби.. има ефект..

synka
18th April 2007, 15:13
Е добре де , ами на мен защо не ми действа Perl Drops -Holliwood Smile?
Допреди 1-2г. имах супер бели зъби и изведнъж ми се виждат жълти - нито пия кафе, нито пуша -защоо :1302:

Rusalka
18th April 2007, 17:37
Аз си избелвам зъбите с лимон. Срязвам 1/4 от лимона и си натривам хубаво зъбите. Определено има ефект. :lol:

Briseis
18th April 2007, 19:57
Аз си избелвам зъбите с лимон. Срязвам 1/4 от лимона и си натривам хубаво зъбите. Определено има ефект. :lol:
много странно, аз знам че плодовите киселини разяждат емайла и след като си яла плодове трабва да си измиеш зубките :2016:

uspeh
19th April 2007, 00:47
много странно, аз знам че плодовите киселини разяждат емайла и след като си яла плодове трабва да си измиеш зубките...
... иначе те ще станат такива (http://www.dental--health.com/lemonsucking.html).

bimbi
19th April 2007, 07:25
Допреди 1-2г. имах супер бели зъби и изведнъж ми се виждат жълти - нито пия кафе, нито пуша -защоо :1302:да нямаш някакво заболяване? казвали са ми че от някой болести зъбите пожълтяват, но изцяло, не само на повърхността, и не могат да се избелят. Явор ше се изкаже по-компетентно

Rusalka
19th April 2007, 10:12
Аууууу, добре че ми казахте. Аз не знаех това за плодовите киселини. :(
Повече няма да правя тази глупост.

lqlqlqlq
21st April 2007, 21:13
Всички хвалят Pearl Drops и аз си я купих ...минаха 3 седмици и няма никакъв ефект .... :evil:

чичо
21st April 2007, 21:53
Допреди 1-2г. имах супер бели зъби и изведнъж ми се виждат жълти - нито пия кафе, нито пуша -защоо :1302:
Ако се храниш с повече неща,които съдържат оцветители(а е много възможно) ,не е нужно да пушиш и пиеш кафе ,за да пожълтеят :?

casba
22nd April 2007, 22:33
Аз имам коронки и ако ползвам Pearl Drops техния цвят същия ли ще си остане или ще станат по-бели?

uspeh
22nd April 2007, 22:34
Ще остане същият.

mekky
6th June 2007, 13:29
Ползвам Глистер, но не стават изведнъж по-бели.

Astela
6th June 2007, 15:19
Случайно някой да е ползвал новата паста на Аквафреш - White&Shine?

timi
6th June 2007, 15:35
да, аз си я взех. хубава е, няма някакъв супер избелващ ефект, но наистина прави зъбите малко по-бели от обикновено, но пък и аз се наливам по цял ден с кафе и пуша доста, така че няма как да се оплаквам :-)

Astela
7th June 2007, 09:24
Аз не пуша,само кафе пия,така че ще си я взема.Може и да има по-голям ефект при мен,макар че моите зъби са сравнително бели,ама искам да блестят направо:)

Mena
7th June 2007, 09:41
Ползвам Глистер, но не стават изведнъж по-бели.
Mоя приятелка също ползва Глистер и зъбите й са изключително бели, но тя го ползва от години, а и не пуши и не прекалява с "оцветяващи" продукти.

Nimfea
7th June 2007, 11:08
Какво е това Глистер?

Mena
7th June 2007, 12:13
Какво е това Глистер?
Избелваща паста за зъби.

mekky
7th June 2007, 14:44
Вярно е, че не пуша, но си пийвам кафенце и не се притеснявам от по-цветните храни. А и чисти зъбния камък.

steisi
8th June 2007, 23:04
дали след използването на Pearl Drops няма да ми се увреди емаила и да имам проблеми със зъбите и заслужава ли си да рискувам като не съм сигурна в ефекта :wink: :?: :?:

ANTIGONA
12th June 2007, 09:19
дали след използването на Pearl Drops няма да ми се увреди емаила и да имам проблеми със зъбите и заслужава ли си да рискувам като не съм сигурна в ефекта :wink: :?: :?:

Само да уточня,че при много чувствителни зъби и венци,както в случая се оказаха моите(или може би ги направих такива),лесно може да се нарани и увреди зъбният емайл! :!: Аз използвах един доста силно избелващ продукт на ORAL-B REMBRANDT-whitening strips и много съжалявам.Като се замисля дори нямам нужда от толкова силно избелващо средство защото по принцип са ми мн белички зъбките,но от прекалено вманиачаване се докарах до там ,че ми се оголиха доста венците и имам силна чувствителност от топло и студено!така че преценяйте внимателно колко силен е избелващия продукт към който сте се ориентирали и дали няма да увреди емайла ви :wink:

чичо
12th June 2007, 10:55
Какво разбираш под"силен избелващ продукт"?Къде си го купила,консултира ли се със стоматолог преди или след това,спази ли инструкциите на производителя и прочете ли противопоказанията?Пробле ът ти може да е бил вече факт,а след това само да е почнал да се изявява със симптоми..Има терапия против чуствителни зъби,най-малкото с пасти,които се рекламират до болка по телевизията :idea:
За това избелванео се прави само в клинични условия,т.е. в Стоматологичен кабинет и затова избелващи продукти не се продават на пазара свободно... :?

чичо
12th June 2007, 10:58
Най-добре се консултирай със стоматолога си преди това,за да не се стигне до проблемите,които описа Antigona..Или до каквито и да е било усложнения..Разберете,това не е все едно да си купиш крем за ръце с алое вера :!:
:wink:

mekky
12th June 2007, 12:31

Само да уточня,че при много чувствителни зъби и венци,както в случая се оказаха моите(или може би ги направих такива),лесно може да се нарани и увреди зъбният емайл! :!: Аз използвах един доста силно избелващ продукт на ORAL-B REMBRANDT-whitening strips и много съжалявам.Като се замисля дори нямам нужда от толкова силно избелващо средство защото по принцип са ми мн белички зъбките,но от прекалено вманиачаване се докарах до там ,че ми се оголиха доста венците и имам силна чувствителност от топло и студено!така че преценяйте внимателно колко силен е избелващия продукт към който сте се ориентирали и дали няма да увреди емайла ви :wink:

Опитай с 3 грама витамин С дневно и ще ти се оправят венците/поне 2 седмици/

чичо
12th June 2007, 12:40
И после отиди да ти прегледат бъбречетата :wink:
A пък ако слуайно си бременна тогава става доста кофти...
Дневната доза е 75мг за жени и 90-100мг за мъже!Не взимайте повече от 300,макс 500мг дневно и то при инфекции!Въпреки,че това е витамин, е опасно в такива дози!!

mekky
12th June 2007, 13:37
И после отиди да ти прегледат бъбречетата :wink:
A пък ако слуайно си бременна тогава става доста кофти...
Дневната доза е 75мг за жени и 90-100мг за мъже!Не взимайте повече от 300,макс 500мг дневно и то при инфекции!Въпреки,че това е витамин, е опасно в такива дози!!
Не е опасно, витамин С не вреди, това си го твърдят докторите да не останат без работа. Цялото ми семейство пие по 1 грам дневно + други витамини и няма болести, няма пролетна умора.

чичо
12th June 2007, 13:43
Е понеже и аз случайно съм доктор,да знаеш ,че вреди;)
При прекомерна употреба на Вит.С има повишена опасност от развитие на Нефролитиаза(камъни в бъбрецитре) :!: И не само това!

mekky
12th June 2007, 14:05
Е понеже и аз случайно съм доктор,да знаеш ,че вреди;)
При прекомерна употреба на Вит.С има повишена опасност от развитие на Нефролитиаза(камъни в бъбрецитре) :!: И не само това!

Е аз не съм доктор, но венците ми се оправиха от витамин С.
И ако всички са здрави, докторите от какво ще си изкарвате хляба.
А да не говорим за огромната фармацевтична промишленост.
Не е на лична основа. И няма доказателства, че от витамин С се хващат камъни в бъбреците.

чичо
12th June 2007, 14:39
Напротив,има доказателства...обаче трябва да попрочетеш нещо,въпреки ,че не си доктор..А да се вслушаш в съветите на доктор е съвсем друго нещо..И понеже пак по случайност съм стоматолог,ще ти кажа,че не са ти се оправили венците,кмо ли пък от Вит.С :wink:
Лечението на възспалени венци е доооста по-различно от терапия с витамини.. :wink:
За фармацевтичния бизнес няма да говорим,това е съвсем друга тема;)

mekky
12th June 2007, 14:48
Откривателят на витамин С, получил нобелова награда за това /Алберт Сентдьорди/ е консумирал дневно по 1 грам витамин С до 84 гадишна възраст. Тогава е получил възпаление на белите дробове, дигнал е дозата на 8 грама дневно и е живял до 93 години.
Linus Paulingр два пъти носител на нобелова награда е консумирал дневно 10-18 грама витамин С. Дори и аз да не съм "попорочела нещо", те все пак са прочели.

чичо
12th June 2007, 14:56
Даааа,почвай и ти по 18 гр и ще получиш може би Нобелова награда :wink: :lol:
Само си помисли..тогава какво са били 18гр и какво са днес те,в съвремената лекарствена форма,в която има толкова ,колкото пише :idea:
чао от мен :wink:

mekky
12th June 2007, 15:05
Даааа,почвай и ти по 18 гр и ще получиш може би Нобелова награда :wink: :lol:
Само си помисли..тогава какво са били 18гр и какво са днес те,в съвремената лекарствена форма,в която има толкова ,колкото пише :idea:
чао от мен :wink:
Тогава и продуктите които со консумирали са съдържари повече витамини от сегашните. Няма да загубиш, ако прочетеш повече за тях, особено ако пушиш и прекаляваш с алкохола. :D :D :!:

ANTIGONA
13th June 2007, 12:15
Какво разбираш под"силен избелващ продукт"?Къде си го купила,консултира ли се със стоматолог преди или след това,спази ли инструкциите на производителя и прочете ли противопоказанията?Пробле ът ти може да е бил вече факт,а след това само да е почнал да се изявява със симптоми..Има терапия против чуствителни зъби,най-малкото с пасти,които се рекламират до болка по телевизията :idea:
За това избелванео се прави само в клинични условия,т.е. в Стоматологичен кабинет и затова избелващи продукти не се продават на пазара свободно... :?

Ами за сега не се оплаквам от бъбреци(да чукам на дърво :) ),продукта за който споменах ми го донесоха от Щатите.Относно терапията с витамин С съм я провеждала вече :wink: ,но подкрепям изцяло мнението ,че в големи дози има вредно влияние в/у организма :!: За щастие преди да забременея се срещнах с този проблем с чувствителните зъби в резултата на това избелване.Веднага след като прекъснах процедурата с този продукт до 2 седмици някъде симптомите изчезнаха.

st-an
14th June 2007, 12:24
Скоро бях на зъболекар и ми предложиха почистване на зъбен камък с ултразвук.Твърденията на стоматолога са, че тази процедура освен зъбния камък, ще почисти и налепи и оцветяване и видимо ще избели зъбите.Някой може ли да ми каже ще има ли такъв ефект,благодаря?!

чичо
14th June 2007, 21:34
Здравей,st-an :)
Почистването с ултразвук ще почисти зъбния ти камък,зъбната плака и оцветаванията върху зъбите :wink: Венците ти ще са по-здрави и няма да кървят :idea: Особено избелване няма обаче,защото избелването е съвсем друго нещо..

bimbi
24th June 2007, 19:00
абе един разправя, че се жабурел с кислородна вода 3% и ефекта бил поразителен :shock: възможно ли е? и най-вече не е ли вредно? :roll:

alica
24th June 2007, 19:43
избелва. внимавай да не глътнеш обаче. на лигавицата и се разказва играта. а как боли и стомаха :cool: нищо че е малък % и стомаха е далече. по-добре недей да ползваш този метод. :cool:

bimbi
24th June 2007, 20:19
ми емайла на зъбките не се ли прецаква и той?

чичо
24th June 2007, 20:53
Нищо няма да стане с тая кислородна вода,освен да си прецакаш лигавицата и на устата,ако жабуриш с нея...И то да се поизгориш малко...Но ефект на избелване надали... :wink: За избелване трябва по-висока концентрация и повече време за действие.. :idea:

amazing_girl
12th July 2007, 12:00
Ааа,аз искам да попитам-Колко струва избилване при зъболекар горе-долу! :?

Izabo
12th July 2007, 12:18
Аз ще си избелвам зъбите сега и процедурата ще ми струва 250 лв. Имало и по-евтин вариант - за 180 лв., но в момента не се предлагал, а и поносимостта била по-добра към по-скъпата система. Правят се отпечатъци на горна и долна челюст. По тях се изготвя нещо, на което аз казвам "силиконова протеза" :D , в която слагаш гелче (Opalescence, Dental Whitening agent, Mint, 10% Carbamide Peroxide) и с която спиш в продължение на десетина дена. След време, ако искаш пак избелване, си купуваш само гелчето и излиза около 50лв., ако не се лъжа.

Извинявам се за непрофесионалния изказ :D и може би непълната информация, но нямаше време да разпитвам последния път при зъболекарката ми. Иначе й имам пълна вяра и съм сигурна, че няма да ми предложи нещо, което е неоправдано скъпо или ще ми навреди. (а и тя си ги избелва по същия начин :D )

bimbi
12th July 2007, 12:18
Ааа,аз искам да попитам-Колко струва избилване при зъболекар горе-долу! :?зависи то материалите - европейски, американски, ефекта който искаш... доколкото съм запозната, варират между 350 и 700 лева - говоря за офис избелването. системите за домашно избелване по принцип са по-евтини

Рали
15th July 2007, 16:44

Къде работи тази зъболекарка -някакъв телефон за контакт.Добра ли е?

i LovE nAthAn
12th October 2007, 00:01
Единствения ефектен и траен резултат е миенета на зъби сутрин и вечер (а защо не и на обяд) с подходящи четка и паста при мен има ефект от както се помня имам бели и сладки зъбки .А също и дъвченето на дъвка Orbit помага

Dorothy
12th October 2007, 11:00
Миенето на зъби е ясно,все пак внимавайте и с пастата за зъби-да е добра.Аз съм доволна от Vademecum.

darimai
12th October 2007, 17:33
Аз съм безкрайно доволна от Алое Дент. Ползвам сензитив, за кървящи венци и чувствителни зъби. Вкусът и е много по-приятен от на Лакалуд, която също е добра, но има стипчив вкус като Сандрина.

gwendoline
8th November 2007, 14:32
А може ли някой да ми даде някакво инфо за професионалното избелване с лазер, дето струва между 500-700 лв - какво се прави, къде, колко време издържа, дълга ли е самата процедура и т.н Някой правил ли си е? :roll:

kukli4ka
9th November 2007, 10:34
Моя приятелка - стоматоложка ми препоръча за бели зъбки,пастата да е за пушачи.Според нея тези специални пасти най-добре избелвали зъбите.

Jay
14th November 2007, 10:31
Моя приятелка - стоматоложка ми препоръча за бели зъбки,пастата да е за пушачи.Според нея тези специални пасти най-добре избелвали зъбите.

а кои са те?

kukli4ka
14th November 2007, 14:31
Ами те са доста,просто отиваш в аптеката и си купуваш паста за пушачи.Това,което аз съм ползвала е Клиномин.

Lilu
17th November 2007, 14:06
а случайно да знаете продават ли все още спрейчета за впръскване в устата за освежаване (едно време имаше такива с ягода,ябълка,малина ) та ... има ли такива още ? И как се казьаха ............

stilna_mlada
24th November 2007, 12:28
Аз съм много доволна от една арабска пудра за почистване на зъбите. Казва се Samoorkaraz. Ползвам я с години, веднъж седмично с електрическа четка за зъби. Нямам никаква неприятна чувствителност на зъбите от нея. Тя, разбира се, поддържа естественият цвят на емайла , а не го избелва допълнително.

bimbi
24th November 2007, 13:19
Аз съм много доволна от една арабска пудра за почистване на зъбите. Казва се Samoorkaraz. Ползвам я с години, веднъж седмично с електрическа четка за зъби. Нямам никаква неприятна чувствителност на зъбите от нея. Тя, разбира се, поддържа естественият цвят на емайла , а не го избелва допълнително.от къде я купуваш?

darimai
27th November 2007, 19:01
Ето какво открих в един сайт за пастите за зъби.

Малко са пастите за зъби без притеснителни химични съставки. За да сме 100% сигурни и за да не се притесняваме за здравето си, потърсихме начин да си направим сами паста за зъби. Доста лесно се оказа.
Ето две рецепти за домашна паста за зъби:

1. смеси сода бикарбонат с двойно повече растителен глицерин (1:2), добави и 5 капки етерично масло от мента, както и малко лимон или копър по твой вкус. Разтръсквай добре всеки път преди употреба.

2. хума и сода бикарбонат (1:1) се разбъркват с канела, карамфил и кардамон на вкус (тази паста е по рецептата на бабата на една приятелка, честно).

Имай предвид, че содата, ако не е разредена, може да нарани емайла, особено когато с годините той започва да изтънява. Затова разтваряй част от сместа в малко вода преди употреба и честичко потапяй четката си докато търкаш зъбите (внимателно една-две минути, нали помниш).

Още една подробност – содата бикарбонат не е особено приятна на вкус и затова недей да пропускаш няколко капки етерично масло от мента. Няма как да не стане по-апетитна. И дъхът ти ще е свеж.

Един другарски съвет: Прави си малки количества, за да не се разваля (около 50 мл е добре). Вярно че етеричните масла действат като консерванти, но най-сигурно е да си забъркваш по малко и по-често.

Тоалетната вода за промиване на устата също има домашен аналог:

• 15 мл (1 супена лъжица) лавандулов разтвор, 15 мл разтвор от невен, 10 мл (2 чаени лъжички) алое, 30 мл (2 супени лъжици) изстудена преварена вода, 30 мл растителен глицерин, 5 капки етерично масло от мента.

Разбъркай добре съставките и ги изсипи в подходяща бутилка. Внимание: ако имаш възпаление на венците или пък афти в устата, замести лавандулата с ехинацея. Сместа няма да се развали до 6 месеца.

ka
1st December 2007, 19:04
В момента съм с брекети и попитах моята зъболекарка за избелване като ги сваля. Тя категорично ми отказа и каза, че е мн вредно за самите зъби. Емаила се разрушава и след процедурата не трябва да се ядат никакви цветни храни, защото зъбите се оцветявали. Лично аз ще се задоволя с избелващи пасти. По-добре така, отколкото да си навлеча куп проблеми след това.

Krissi_tiger
16th July 2008, 11:11
Здравейте! Винаги съм имала проблеми със зъбките От дълго време се замислям за избелване, но винаги, когато съм питала моя зъболекар не ми е давал ясни отговори.
От прочетеното до тук разбрах, че за мен най-подходящо е домашната система за избелване, тъй като зъбите ми са твърде чувствителни. Искам да попитам кои са най-добрите системи за домашно избелване.

Nelina_02
16th July 2008, 12:09
Здравей Krissi_tiger, имаме си потребител тук, Yavor, той е професионалист, сигурна съм, че ще ти даде правилен съвет,просто изчакай или му пиши на лични.

3y3ka
5th September 2009, 22:05
От няколко дни позлвам пастата за зъби - Glister.
Още първия път видях малка разлика, а сега съм повече от доволна. :)

Glesanka
5th September 2009, 23:26
Здравейте,

имам въпрос към Явор - геловете за избелване в каква степен повреждат емайла - при употреба примерно на 6-7 месеца на 20 % гел за по седмица - две какви щети върху емайла и след колко време биха настъпили. Моят зъболекар ме уверяваше, че нямало абсолютно никаква опасност за емайла, обаче тези дни четох други неща, писани пак от зъболекари и започнах да се съмнявам доста сериозно, че казаното ми от него е чистата истина. И един втори въпрос - преди време ми попадна реклама за някаква паста за зъби, която възстановявала емайла - името на фирмата беше Арм енд Хамър. Добра ли е наистина за възстановяване на емайла или да не разчитам прекалено :roll: :roll: ?

чичо
6th September 2009, 00:47
Такъв дълъг период за иабелване със сигурност не е полезен :?
ако емайлът преди това е бил здрав,то може и сега да е така ,но да има нужда да се минерализира.Това може да стане със специални препарати,които ги има в някои системи за (след) избелване или на фирмата GC
Трябва да се види и ако има поражения,да се вземат мерки :)
за въпросната паста не знам нищо :roll:

Glesanka
6th September 2009, 23:52
Благодаря за отговора ти, Явор, обаче аз като че ли не съм се изразила както трябва - избелването не го правя в продължение на 6-7 месеца, а в продължение на седмица-две през 6-7 месеца. Или и това е прекалено :roll: :roll: ?
За минерализиранете върши ли работа Сенсодин или не е достатъчно само с нея? И как да разбера дали емайлът ми вече не е пострадал?

чичо
7th September 2009, 14:50
Ооо,в такъв случай няма проблеми :wink:
Просто се избелвай през повече време....