PDA

View Full Version : Келоиди


ArtBox
20th March 2007, 17:29
Здравейте!От години вече имам един много сериозен за мен проблем.Имам 3 келоида на гърба си като два са новообразували се и по-мънички,а третия - най-стария, е голям колкото монета от 1лв,издаден и много червен:( Ходила съм на много кожни лекари и изследвания.Откриха ми стафилококи,които явно са причина за появата на келоидите.Кожни хирурзи ми казват че ако се оперират не могат да ми гарантират че няма да се появит отново,а даже може и да станат по-големи:( Една друга кожна лекарка ми предписа Дерматих гел , взех си го и него,но не виждам никаква промяна.Много ми е некомфортно така и искам да ги премахна по някакъв начин.Още повече че тази година съм абитуриентка,а всички рокли са с гол гръб и ще е кофти да се виждат.Имам перфектно тяло,а не мога да се освободя от този комплекс. :roll: Все си мисля че пластичната хирургия не може да не се справи с този проблем.Моля някои които си е правил такъв вид операция да сподели дали има ефект,ще съм ви безкрайно благодарна

emisof
20th March 2007, 17:39
Kenalog на Бристол-Майерс. Поставя се директно в келоида и го топи постепенно. Аз съм си го правила. Важно е д-р да е запознат с лекарството, за да не ти преизтъни белега. Доколкото знам го няма в БГ.

ArtBox
20th March 2007, 17:55
Благодаря за бързия отговор.А на теб напълно ли ти се премахна?И горе-долу каква е цената.Във вид на инжекции ли са,защото на мен ми беше казала една козметичка че се биели инжекции в келоида и че било ефикасно

emisof
20th March 2007, 18:07
Точно за това става дума - инжектира се, препаратът е кортикостероид, има ефект на натрупване, т.е. няма веднага да проличи. При мен келоидът беше колкото половин синя слива :!: Сега е на нивото на кожата. Пак си е белег, но не е надигнат. Последния път, когато купувах една опаковка беше към 100 евро. Ама питай и някой д-р какво количество ти трябва. На мен за белега от секцио ми отиде 1/3 от едната ампула, а те са 5.