PDA

View Full Version : СПИН?!


PenelopA
4th April 2007, 23:06
Може ли да се зарази човек от СПИН,ако се е порязал от самобръсначка на болен?

uspeh
4th April 2007, 23:13
Ако болният също се е порязал преди това, може...

PenelopA
4th April 2007, 23:21
То всъщност не се знае дали е болен... :roll:
А преди да се пореже,е попарил самобръсначката с гореща вода и после с някакъв сапун я е измил и после пак с вода... :roll:

PenelopA
4th April 2007, 23:28
Мерси за бързите отговори!!! :wink:

aniK
5th April 2007, 06:06
А как може изобщо да се използва чужда самобръсначка, независимо дали болен или не, парил, мил и т.н. :?: :!:

ana-maria-magdalena
5th April 2007, 09:48
А как може изобщо да се използва чужда самобръсначка, независимо дали болен или не, парил, мил и т.н. :?: :!: Точно така,това е лична принадлежност,и няма значение дали е на болен или на здрав човек,не трябва да се използват чужди.

Morozko
5th April 2007, 11:23
То всъщност не се знае дали е болен... :roll:
А преди да се пореже,е попарил самобръсначката с гореща вода и после с някакъв сапун я е измил и после пак с вода... :roll:
При това положение няма как да се заражиш.

А защо си я ползвала при положение, че имаш съмнения за болестта?

По принцип е много малко вероятно да се зарази, човек с ХИВ. В България има около 600 болни по статистика (приемаме , че са 1800 за по сигурно). Другото което е по БТВ репортерита казаха, че повечето от българите имали малко дефектна ДНК и там където е белтъкът, за който трябва да се захване вирусът, мястото е заето вече и няма как- един вид някои са имунизирани по рождение..

Между другото до сега няма изолиран ХИВ вирус и се поражда дискусия съ6тествува ли изоб6то.. Има широко разпространено мнение, че ХИВ вирусът изобщо не съществува. И използваните тестове не са много ефективни, защото могат да покажат наличие на вирус, но понякога този вирус няма нищо общо с ХИВ вируса..

invisible
5th April 2007, 16:13
Вчера по Фокс Лайф даваха късометражен филм на тази тема...предполагам ще го повтарят и е хубаво всеки да го гледа, много е поучителен.

Ето крактко представяне какво се случва:

Ина (Илиана Коджабашева) е момиче, на което скоро предстои завършване иабитуриентски бал. Един ден среща случайно в дискотека красавеца на училището- Мартин (Владимир Карамазов). Той съвсем съзнателно ще повлече влюбената Инакъм чумата на 20-ти век - СПИН. Най-добрият приятел на Ина – Ян (Емил Илиев), се заразява с ХИВ след като става кръвен брат на Ина в дискотека пред бармана(Деян Донков), който им подава поредния бърбън. Без да знае за новия си статус, скромния и влюбен младеж предава вируса на Дара (Гергана Георгиева). Това ще отприщи лавина от събития и хора, където вирусът серазпространява като детската игра - гоненица. И единственото, за което ти остававреме, е да кажеш:
«Ти гониш!»...

Nezinka
5th April 2007, 16:23
Тази история ми напомня за един филм-" Хлапета"...спомням си че като го гледах бях на 14-15 години и ми беше направил голямо впечатление...Излязох от киносалона в много минорно настроение със сълзи на очи. Сюжетът беше почти идентичен с гореспоменатия от Инвизибъл. Винаги имайте едно наум :!:

Morozko
5th April 2007, 16:33
А бе хора не мислете за това.. Не се вживявайте толкова. На който каквото му е писано, не се здухвайте :) Ами по в дискотеката ако ви бодне някой незабелязано със заразена спинцовка..


ИСкам да кажа само, че вероятността да ви прегази кола е в пъти по голяма от тази да умрете от СПИН!!!!

Pimpin
5th April 2007, 16:36
Morozko, не става дума за сдухване, а за отговорно отношение към здравето. Не подценявай СПИН, защото е болест, която не се случва само на другите...

PenelopA
5th April 2007, 16:50
Брей,каква дискусия се оформи... :idea:
А как може изобщо да се използва чужда самобръсначка, независимо дали болен или не, парил, мил и т.н. :?: :!: Точно така,това е лична принадлежност,и няма значение дали е на болен или на здрав човек,не трябва да се използват чужди.
Момчето я е използвало по погрешка...била е същата като тази на съквартиранта му и нататък се сещате...

Celine
5th April 2007, 17:05
Тази история ми напомня за един филм-" Хлапета"...
този филм ме беше разтърсил много........

Armand
5th April 2007, 17:29
Тази история ми напомня за един филм-" Хлапета"...
този филм ме беше разтърсил много........ the kids... като го гледах много ме впечатли, бях го позабравил, но сега си го припомни :) скоро го даваха по би ти ви

Morozko
5th April 2007, 17:39
Morozko, не става дума за сдухване, а за отговорно отношение към здравето. Не подценявай СПИН, защото е болест, която не се случва само на другите...
Аз много добре oсъзнавам риска и че може да ми се случи и на мен. Нормално е да взимаш елементарни предпазни средства, както когато пресичаш улицата да се огледаш :roll:

Просто идеята ми е, че при равни други условия вероятността да те премаже МПС е много по голяма!!

trini_ti
5th April 2007, 21:13
Пенелопе, аз лично препоръчвам консултация с медицинско лице за да се разбере риска и възможността за зараза. Струва ми се малко странно съквартиранти да допуснат грешка със самобръсначките си :o ако са наясно все пак че са еднакви не би трябвало да стоят една до друга или някой да обърка мястото на своята с мястото на чужда, и в крайна сметка самобръсначката е била доста добре дезинфектирана, въпреки че грешката е случайна. Не знам, може би аз нищо не съм разбрала но това на мен ми звучи малко като плоска лъжа.

aivito
6th April 2007, 07:48
Точно този филм "Хлапета" ме накара да си направя и аз тест за спин,понеже една приятелка ходи ,защото заминаваше в чужбина по работа и искаха всички тестове.Реших,че така и така съм пред кабинета, за мое успокоение и аз да си направя,да не излезе като във филма, където приятелката имаше спин.

Puppito
6th April 2007, 10:30
Morozko, не става дума за сдухване, а за отговорно отношение към здравето. Не подценявай СПИН, защото е болест, която не се случва само на другите...
Аз много добре усъзнавам риска и че може да ми се случи и на мен. Нормално е да взимаш елементарни предпазни средства, както когато пресичаш улицата да се огледаш :roll:

Просто идеята ми е, че при равни други условия вероятността да те премаже МПС е много по голяма!!
morozko, да не учиш икономика? "при равни други условия" точно така ми звучи :lol:

Morozko
6th April 2007, 19:25
morozko, да не учиш икономика? "при равни други условия" точно така ми звучи :lol:
НЕ ама ако имаш някой и друг милион за инвестиране имам идеи :wink: Иначе за едно си права- уча да, но уча Машиностроене и по- точно КЛиматична и Отоплителна техника..

PenelopA
9th April 2007, 23:20
Пенелопе, аз лично препоръчвам консултация с медицинско лице за да се разбере риска и възможността за зараза. Струва ми се малко странно съквартиранти да допуснат грешка със самобръсначките си :o ако са наясно все пак че са еднакви не би трябвало да стоят една до друга или някой да обърка мястото на своята с мястото на чужда, и в крайна сметка самобръсначката е била доста добре дезинфектирана, въпреки че грешката е случайна. Не знам, може би аз нищо не съм разбрала но това на мен ми звучи малко като плоска лъжа.
не мога да гарантирам за верността на историята-това ми сподели човека,а аз предложих да поразпитам,за да е спокоен! :wink:

apoklistika
9th April 2007, 23:26
Аз не бих могла да живея с мисълта и страха, че може да съм болна от спин и да не отида да си направя тест.
Евала на спокойствието и непукизма на този, който пита из форумите дали е възможно :2005:

Liana
10th April 2007, 14:19
A това, че е попарил самобръсначката с вряла вода и сапун нищо не значи, Ще ти дам един пример: зъболекарските инструменти се мият първо с гореща вода и сапун, преди 20 догини след измиването са се стерлизирали в стерлизатор, но сега преди стерлизатора се слагат в специални анти-ХИВ разтвори, които са много силни. Това не е обикновена анаеробна бактерия да си умре на въздуха. Ако вирусът попадне от самобръсначката в тялото ти, по кръвен път той става "активен". Вирусите не реагират като бактериите и бацилите, за тях казват, че са на границата на живата и на не живата природа. Като намерят приемник, почват да се размножават като живите същества, а иначе са "неактивни", в неактивно състояние могат да издържат много дълго време и да "чакат" приемник. Не искам да те плаша, едва ли се е случило нещо страшно, нали знаеш много са големи очите на страха, ама трябва малко повече да сме внимателни.

trini_ti
10th April 2007, 21:20
не мога да гарантирам за верността на историята-това ми сподели човека,а аз предложих да поразпитам,за да е спокоен! :wink:
Е няма лошо човек да се информира, аз дадох само мнение по въпроса :lol: :roll:

Morozko
16th April 2007, 14:46
добре де, ХИВ вирусът се намира в кръвта.. Следователно може да се намали концентрацията му с пови6аване количеството на кръвта. С други думи искам да кажа- от едно място ти източват кръвта от друго ти наливат чиста кръв. И това се прави например докато през теб не претекат 500 л. кръв примерно. По тоя начин, всичките вируси 6те излязат от тялото. 6те се получи не6то като изплакване на кръвоносната система и органите..

Тази идея как ви се струва? Аз не виждам какво може да я спре да подейства..

emisof
16th April 2007, 14:58
Тази идея как ви се струва? Аз не виждам какво може да я спре да подейства..
Ами ще я спре това, че кръвоносната система няма спирателно/пускателни кранчета, за да я точиш от едно място и източваш от друго като каца с кисело зеле :lachen: :lachen: :lachen:
А и ако беше толкова лесно, отдавна щяха да го правят, а ти щеше да вземеш Нобелова награда за медицина.

Morozko
16th April 2007, 16:55
Аз не виждам какво се смееш, нямаш аргументи против ама се хилиш като киселото зеле в кацата, за която споменаваш...

Аз питам защо да не може да действа? връзва се на едно място и се източва, а от друго място се подава кръв. Как преливат кръв според теб.. същото имам предвид, само че освен, че ще постъпва кръв, ще се източва.

Ти като си такава капацитетка я ми обясни как на хиляди хора им правят пречистване на кръвта, като не им работят бъбреците!!!

П.С. Аз не казвам, че идеята ми ще работи, но искам да знам, защо няма да работи!!

леля мичИ
16th April 2007, 17:27
И това се прави например докато през теб не претекат 500 л. кръв примерно. Тази идея как ви се струва? Аз не виждам какво може да я спре да подейства..
И аз мисля, че 500 литра кръв са нищо работа, намират се с лекота.... :lol:

Morozko
16th April 2007, 18:00
И това се прави например докато през теб не претекат 500 л. кръв примерно. Тази идея как ви се струва? Аз не виждам какво може да я спре да подейства..
И аз мисля, че 500 литра кръв са нищо работа, намират се с лекота.... :lol:

2000 4овека по 250 мл... това да е проблемът

trini_ti
16th April 2007, 18:32
Вирусът според теб как се хваща :2001: ? Едно огромно колкичества кръв- тази в човешкия организъм, може да се зарази от няма и капка, по твоята логика болните как са се заразили, като си е източил своята кръв и си е прелял заразена? Това е вирус и ако вземем твоята идея в крайна сметка ти няма да направиш нищо защото здравата кръв ще бъде в контакт със заразената и така и тя ще се зарази :2014: :2010: . Единствения начин твоя вариант да проработи е да се източи кръвта, да се сменят всичките органи и да се прелее нова кръв, това не ти ли се струва малко невъзможно :shock: ?
:2003:

Morozko
16th April 2007, 18:37
Не е така!! И ще ти кажа защо не си права! Защото вируса не може да се размножава и разпространавя толкова бързо, защото кръвта ще тече с литри в час и много кръв ще премине през тялото и ще го изплакне. Както като спрат водата и после има малко ръжда, но след като потече малко и се изчистват тръбите!

trini_ti
16th April 2007, 18:47
:2040: :2014: Ми тогава защо не го патентоваш и не видим какво ще стане :2016: ? Добре де нека помислим още малко, ами всичките органи, ти не можеш да пуснеш бърза струя кръв за няколко часа в човек, това е организъм на който му трябва време за обработка, поемане, обмяна и т.н. и т.н. :1230:

MiCskillZ
16th April 2007, 19:41
И според мен е невъзможно.... има логика в думите но кръв по органите ЩЕ ОСТАНЕ.... и да пускаш нова кръв сърцето изтласква старата от която остават минимални дози, които се смесват с новата, и и така продължава верижната реакция.... Дори и да може да се изчисти , но според мен трябват поне 1 или 2 дена нон-стоп на което не е сигурно дали човешкия организъм ще издържи....

Morozko
16th April 2007, 22:17
И според мен е невъзможно.... има логика в думите но кръв по органите ЩЕ ОСТАНЕ.... и да пускаш нова кръв сърцето изтласква старата от която остават минимални дози, които се смесват с новата, и и така продължава верижната реакция.... Дори и да може да се изчисти , но според мен трябват поне 1 или 2 дена нон-стоп на което не е сигурно дали човешкия организъм ще издържи....
Така е ще се смесва, но постепенно концентрацията на вируса ще спада, докато в един момент не изчезне.. Друг е въпросът колко би струвало това цялото нещо, защото незнам точно, цената на литър кръв ама май не е малко!

MiCskillZ
16th April 2007, 22:25
Става идейката.... трябва да се предложи, пък знаеш ли можеш да си откривател за начина да излекуваш СПИН, но все още съм си скептик...

emisof
17th April 2007, 09:37
Ти като си такава капацитетка я ми обясни как на хиляди хора им правят пречистване на кръвта, като не им работят бъбреците
Ето така:
Хемодиализата е процедура, при която кръвта на болния се филтрира и "пречиства" от отпадните азотсъдържащи вещества, ненужната вода и соли. Чрез хемодиализата също така се регулира артериалното кръвно налягане и баланса на електролитите (калий, натрий, хлор, фосфор и калций). При хемодиализата се използва машина - диализатор. Преминавайки през диализатора, кръвта се пречиства и след това се връща обратно в кръвоносната система.
Никъде не се споменава за пречистване на кръв от ВИРУСИ :!:
Но освен теб, май никой друг не се е сетил колко лесно светът ще се отърве от всички болести. :lol: :lol:

Morozko
17th April 2007, 11:36
Ето така:
Хемодиализата е процедура, при която кръвта на болния се филтрира и "пречиства" от отпадните азотсъдържащи вещества, ненужната вода и соли. Чрез хемодиализата също така се регулира артериалното кръвно налягане и баланса на електролитите (калий, натрий, хлор, фосфор и калций). При хемодиализата се използва машина - диализатор. Преминавайки през диализатора, кръвта се пречиства и след това се връща обратно в кръвоносната система.
Никъде не се споменава за пречистване на кръв от ВИРУСИ :!:
Но освен теб, май никой друг не се е сетил колко лесно светът ще се отърве от всички болести. :lol: :lol:
Виждам, че ми четеш постовете, но през ред!! Идеята не е да се използва хемодиализа, за целта, а идеяте беше да ти докажа как кръвта може да се източва от човешкото тяло, като от 'каца' както ти се изрази!!!!

apoklistika
17th April 2007, 13:24
Напоследък такива глупости чета в тоя форум, че не е истина.
Кръвта не може да се източва, ако не знаеш какво представлява хемодиализата, прочети.
При нея кръвта просто циркулира през диализатора, няма такава опция да ти източат кръвта и да ти я влеят пак.

леля мичИ
17th April 2007, 13:38
Аз изобщо не разбирам от медицина, но мноУ гледам дискавъри... :wink:
Та там дават за разни операции и когато е много сложна примерно,казват, че пациента едвам е оживял, защото вече са му преляли 16 или 18 литра кръв... Така, че явно не е толкова лесно да се "източва и налива " кръв.

trini_ti
17th April 2007, 13:59
Нали и аз това се опитвам да кажа не можеш просто да източваш на бързи обороти (за да не се развива вируса в новата кръв) и същевременно да пускаш на бърза струя съответната нова кръв, не съм добре с терминологията и за това се опитвам да го обясна по най-простия начин: на организма му трябва време за да възприеме и се справи с новата кръв (дори и спешните кръвопроливания не стават едва ли не с фунийка и наливаш) за да "смениш" кръвта на човек ще ти трябват дни, дни които никои няма да преживее да стой полужив полумъртав защото това е много тежка манипулация (та дори и като се сетиш че през тези дни ще трябва да се сменя мястото на иглата (иглите),през това време вируса пак ще тръгне да се разпространява, и така ще се точи времето). За по точно обяснение за сега не се сещам, кажи дали ме разбра или найстина смяташ че си открил топлата вода :2001: (при това ако беше възможен твоя вариант дали някой щеше да се стиска да прави кръводарения редовно- НЕ, а и не знаех че кръвта се измерва в пари :shock: от кога е така?)

MiCskillZ
17th April 2007, 14:53
от пОЧти ВинАги....ЗА какво ПлаЩат на дарителиТе???

trini_ti
17th April 2007, 20:36
Аз съм дарявала и не са ми плащали, даваат ти някакви сладки неща, но пари на ръка не съм видяла. Но може да е било заради малко по различната ситуация тогава, но ОК може и аз да съм се объркала.

apoklistika
17th April 2007, 20:50
Ми не си се объркала, и аз за първи път чувам да плащат :roll:

Mena
17th April 2007, 21:18
Плащат тези, които спешно търсят кръв за свой близък :( .
Гледах по Нова ТВ как цигани стоят около болници в София и се пазарят за колко да продадат кръвта си на хора в нужда. :(
Разбира се, че е незаконно, но за съжаление това е горчивата реалност! Кръвта се оказва ценна стока.

леля мичИ
17th April 2007, 21:31
Да, наистина е нелегално. Аз знам, че може да се дарява кръв през най-малко 6 месеца. Представете си ромите как спазват това изискване и колко е годна кръвта им.

MiCskillZ
17th April 2007, 22:03
Че ко да направя сега винаги съм си мислил, че им плащат на дарителита... нали на тези които даряват сперма им се плаща и аз за тва се хванах :oops: , не знаех сори :wink:

Morozko
17th April 2007, 23:22
Кръвта е доста скъпа стока на черния пазар...

Аз още веднъж повтарям, че и аз се съмнявам, че този начин ще работи с циркулацията на кръв. Ако има някой да ми обясни научно, защо няма да работи да казва... Защото по пътя на логиката не виждам пречка да се случи.

След като могат да се прелеят 18 л. кръв(справка Дискавъри) (което е 3 пъти сменяне на цялата кръв), защо да не може и 100 л? След като кръвта се е сменила 3 пъти, какъв е проблемът да се смени още няколко пъти?

И защо се опитвате да ме убедите в нещо, което не можете да обясните защо няма да работи?? Мойте съмнения са, че органите могат да отхвърлят новата кръв :roll: но ако е същата група и май имаше и резусфактор някакъв, може и да не я отхвърлят...

Morozko
17th April 2007, 23:34
Ей това е от един друг форум цитат- БГмама е форумът

"Буба, това със смяната на кръвта... не вярвам да има нещо общо, защото аз знам, че така се лекува някаква болест при бебоците. Имам брат 75 набор на който е сменяна кръвта. Явно си е стар метод. Не ми е иасно как точно става, но ти сменят болната кръв със здрава. "


И още:


Doctors Change Blood For a Fetus in France
Print Save Share
DiggFacebookNewsvinePermalink

REUTERS
Published: January 14, 1985
French doctors say they have successfully exchanged the blood of a fetus whose life was at risk because its blood was incompatible with the pregnant woman's.

Although a virtually total replacement of blood has been carried out for newborn babies, this is the first time such a procedure has been performed successfully with a fetus, they say.

Doctors, who announced their results Saturday, said the fetus had blood with a positive Rhesus factor, while the woman's blood was Rh negative, so that her antibodies were destroying the fetus's red blood cells.


Да не го превеждам цялото- още 85-та година е било възможно сменянето на кръвта на бебета точно с цел лекуване на болести!!!!

Mena
18th April 2007, 00:39
Morozko, ако успееш да докажеш на практика тезата си цял свят ще ти бъде признателен, а подвизаващите се в този форум ще бъдем горди, че първи сме били свидетели на появата на такава идея. :2035:
Успех в начинанието!

trini_ti
18th April 2007, 08:30
Моя случеи с даряването беше точно защото блисък човек се нуждаеше спешно от операция, но не е задължитено да плашаш на който ида било, ако ти и твоите близки могат да дарят защо ти е да подкупваш циганите отван, при това когато даряваш по такъв начин не ти се гледа кръвната група, а се гледа това колко банки ще трябват за операцията за да се знае колко хора ще дарят. За циганите съм съгласна че е много гадно и противно това което правят но когато човек е отчаян и се окаже че нито той нито негови познати и близки могат да дарят в точно този момент, а времето изтича дали няма да даде пари на циганите за да дарят и той да вземе бележката която се представя пред медцинското заведение че се е дарило кръв и то еди колко си количество.
А това за бебетата не се сменя заразна кръв с незаразена, а се прави когато на родителите кръвните групи са несъвместими и се прави веднага щом се роди. Това също е много рисково на при тях няма друг начин, не знам вие как не разбирате че това е вирус които за да се премахне по този начин ще оцелее само 1 на 1000 сигурно (но дори и толкова ме съмнява)

apoklistika
18th April 2007, 09:44
Това за бебетата се прави, когато майката е с отрицателен резус фактор, а бебето с положителен или обратното, не става въпрос за болна кръв, а за различни резус фактори.
Това, дето си го дал на английски, е сензация, не защото е сменена кръвта, за защото става въпрос за фетус, ако не си забелязал.
Най- прстичко ще ти го обясня по този начин- не можеш да източиш кръвта до последната капка от всеки орган и да я смениш с нова, защото в органите винаги ще остане. А няма как да отделиш със преграда старата от новата кръв, така че вирусът да не се разпространява.

Mena
18th April 2007, 10:01
Момичета, направо разбихте всички мечти на Morozko да създаде лек за СПИН-а! Поне имаше желание да ни убеди, не можем да му го отречем! :2035:

apoklistika
18th April 2007, 10:25
То ако беше толкова лесно, до сега СПИН-а щеше да е останал в историята :lol:

Puppito
18th April 2007, 10:27
То ако беше толкова лесно, до сега СПИН-а щеше да е останал в историята :lol:
:lachen:

Morozko
18th April 2007, 11:21
Това за бебетата се прави, когато майката е с отрицателен резус фактор, а бебето с положителен или обратното, не става въпрос за болна кръв, а за различни резус фактори.
Това, дето си го дал на английски, е сензация, не защото е сменена кръвта, за защото става въпрос за фетус, ако не си забелязал.
Най- прстичко ще ти го обясня по този начин- не можеш да източиш кръвта до последната капка от всеки орган и да я смениш с нова, защото в органите винаги ще остане. А няма как да отделиш със преграда старата от новата кръв, така че вирусът да не се разпространява.
Обърнах внимание на фетуса и това значи зародиш. 6том на зародиш е възможно да се направи и на бебе съ6то, не виждам пречки това да стане и на възрастен човек. А това за органите дето го казваш.. Не внимаваш какво пиша!!! Точно заради тая остатъчна кръв в ограните трябва да мине голямо количество нова кръв през тялото и концентрацията спада с всеки влязъл нов литър. Давам ти един много прост пример!! Взимаш една гъба кухненска. Слагаш и веро и почваш да я переш докато не излезе и последната капка веро от нея!! Верно може да ти отнеме 50 л. вода, но в един момент вече няма да има веро на гъбата!! Съ6тото е и с органите! Тук въпросът не е дали, 6те се изчисти тялото и кръвта от вируса (за6тото това непременно 6те стане след като през тялото премине определено количество кръв), а въпросът е може ли тялото да издържи на постоянно обменя6та се кръв, и ако не може, за6то?

apoklistika
18th April 2007, 11:27
Благодаря, че ми каза какво означава фетус :lol: :lol:
Оставям те да си развиваш теориите, явно си вярваш :lol:

uspeh
18th April 2007, 11:33
Абе Morozko, още ли я преливаш тая кръв :2005:

Morozko
18th April 2007, 15:12
Гения се крие в простотата :roll: Всички велики открития са оплвани в началото :D

MiCskillZ
18th April 2007, 19:36
еми да .... пък и хората може и да не са го пробвали щот е супер ОЧЕВАДНО, но ето де ЩЕ ЗНАЕШ...

Morozko
18th April 2007, 22:03
Ами и колелото като такова е очевидно, ама след като си го видял вече... преди да го измислят не е било очевидно :) лепящите листчета и те са очевидни ама докато не ги измисли някой..

Insatiable86
14th May 2007, 06:05
Morozko, съжалявам, че ще се наложи да те разочаровам, но и аз споделям мнението на повечето съфорумци. Ще ти обясня и защо: първо, че веднъж попаднал в организма, вирусът започва да се разпространява по всички ОРГАНИ и СИСТЕМИ. Изменя се структурата на клетката, оттам започват да се делят клетки с нова ДНК, носеща вируса. А както знаем, клетки има навсякъде - най-простият пример, но и важен, за да ти докажа, че няма как да се получи това, което предлагаш, е костният мозък. (между другото оттам започва и "производството" на кръвта) И него ли ще източиш? :roll: Отделно, че в него също има клетки, носещи вируса. Ами тъканите??? Те от какво се изгреждат? :D Ахам, отново клетки... И така до безкрай. Фундаментът обаче си остава клетката. Освен това кръвта е вискозна (полутечна) и дори и да се източи, със сигурност оставя утайки, остатъци...Освен това вирусът атакува и жлезите, нервните клетки - оттам и самите нерви. А лимфата? Ами притокът на кислород? Да пренебрегнем всичко, което казах дотук и да предположим, че можеше да стане по твоят начин. Да, но отново не може, тъй като кръвта непрекъснато снабдява всички части на тялото с кислород, включително и мозъка, за когото дори няколко секунди без кислород биха били фатални. Ще кажеш, че като се влива и източва едновременно, няма как да настъпи кислороден глад. Да, но ... не е така :( За съжаление голямата загуба на кръв води до шок за организма, а новопрелятата кръв не може да бъде "усвоена" веднага. Тоест има и период на приемане. Човешкият организъм не е шише, което, както се пълни, така се и изпразва. Всичко действа взаимосвързано... И така. :D Ще трябва да помислим за друг начин, но с общи усилия може и да родим някоя друга гениална идея :girl_haha:

trini_ti
15th May 2007, 18:30
Браво някой успя да го каже с по-добра терминология и много по-подробно от моя начин :1203:

Morozko
16th May 2007, 09:03
Morozko, съжалявам, че ще се наложи да те разочаровам, но и аз споделям мнението на повечето съфорумци. Ще ти обясня и защо: първо, че веднъж попаднал в организма, вирусът започва да се разпространява по всички ОРГАНИ и СИСТЕМИ. Изменя се структурата на клетката, оттам започват да се делят клетки с нова ДНК, носеща вируса. А както знаем, клетки има навсякъде - най-простият пример, но и важен, за да ти докажа, че няма как да се получи това, което предлагаш, е костният мозък. (между другото оттам започва и "производството" на кръвта) И него ли ще източиш? :roll: Отделно, че в него също има клетки, носещи вируса. Ами тъканите??? Те от какво се изгреждат? :D Ахам, отново клетки... И така до безкрай. Фундаментът обаче си остава клетката. Освен това кръвта е вискозна (полутечна) и дори и да се източи, със сигурност оставя утайки, остатъци...Освен това вирусът атакува и жлезите, нервните клетки - оттам и самите нерви. А лимфата? Ами притокът на кислород? Да пренебрегнем всичко, което казах дотук и да предположим, че можеше да стане по твоят начин. Да, но отново не може, тъй като кръвта непрекъснато снабдява всички части на тялото с кислород, включително и мозъка, за когото дори няколко секунди без кислород биха били фатални. Ще кажеш, че като се влива и източва едновременно, няма как да настъпи кислороден глад. Да, но ... не е така :( За съжаление голямата загуба на кръв води до шок за организма, а новопрелятата кръв не може да бъде "усвоена" веднага. Тоест има и период на приемане. Човешкият организъм не е шише, което, както се пълни, така се и изпразва. Всичко действа взаимосвързано... И така. :D Ще трябва да помислим за друг начин, но с общи усилия може и да родим някоя друга гениална идея :girl_haha:

Аз само да допълня нещо за това дето казваш, че го имало вирусът в кожата и в органите.. Има го дори и в слюнката на болния, но концентрацията му е такава, че не може да се заразиш ако се целуваш с него например!!

Insatiable86
16th May 2007, 11:19
Morozko, за съжаление е така :( Отделя се във всички телесни течности, секрети, и т.н. - в потта, слюнката, има го в секретите на половите органи, слъзните канали, слюнката... изобщо НАВСЯКЪДЕ е :( Въпросът е в концентрацията, както ти каза и затова от целувка не можем да се заразим, но от полов акт ... всички знаем какво се случва. :? Та.. пазете се :D Целувки на всички. :)

valhalla
4th February 2008, 11:57
някой правил ли си е тест за ХИВ/СПИН? моля обяснете ми по-подробно какво представлява самия тест... :?:

Celine
4th February 2008, 12:12
valhalla теста е кръвен ( с венозна ). В частните лаборатории резултата излиза същият ден след няколко часа, а безплатния в РИОКОЗ - след няколко дена.

diastemma
4th February 2008, 13:08
То всъщност не се знае дали е болен... :roll:
А преди да се пореже,е попарил самобръсначката с гореща вода и после с някакъв сапун я е измил и после пак с вода... :roll:
Епидемиологията и микробиологията казват, че може ... макар и с намалени шансове.

diastemma
4th February 2008, 13:21
След като могат да се прелеят 18 л. кръв(справка Дискавъри) (което е 3 пъти сменяне на цялата кръв), защо да не може и 100 л? След като кръвта се е сменила 3 пъти, какъв е проблемът да се смени още няколко пъти?

И защо се опитвате да ме убедите в нещо, което не можете да обясните защо няма да работи?? Мойте съмнения са, че органите могат да отхвърлят новата кръв :roll: но ако е същата група и май имаше и резусфактор някакъв, може и да не я отхвърлят...
Кръвта на хората е толкова различна, че значителното кръвопреливане може да предизвика сериозна имунна реакция (има множество системи кръвни групи, системите "АB0" и "Резус" са само 2 от тях, т.е. кръвните клетки имат много повече маркери, по които се различават.) Масивните кръвопреливания се прилагат само при липса на други решения при болен в критично състояние.
А и защо мислиш, че кръвоносната система прилича на водопроводна мрежа? Не е възможно с напора от "нова" кръв изцяло да измием стените й от "старата" кръв.
А и вирусът не живее само в кръвта.
Плюс това тестовете се позитивират само след период от 3-4 седмици след заразяването!

valhalla
4th February 2008, 13:45
Много благодаря за отговорите...
Celine малко ме притесни с идеята, че ще е венозно - имам проблеми с тънки вени - а и незнам как ще "преживея" няколкото дни неизвестност...
насочила съм се към варианта с анонимното безплатно тестване и очаквам да е както petyaaaa казва...
отново ви благодаря! :D

Celine
4th February 2008, 16:36
Изследването за ХИВ го направих абсолюtно случайно - бях за др изследвания и реших така и така ми вземат кръв. Чакането е кошмар ... както каза Петя .... какви ли не мисли ми минаха през главата за 6те часа :roll:

Dani84
4th February 2008, 17:49
някой правил ли си е тест за ХИВ/СПИН? моля обяснете ми по-подробно какво представлява самия тест... :?:

в една лаборатория в София,преди ринопластиката ми искаха спин тест -Цибалаб се казва,кръвен тест,нищо различно от другите

чичо
4th February 2008, 18:24
След като могат да се прелеят 18 л. кръв(справка Дискавъри) (което е 3 пъти сменяне на цялата кръв), защо да не може и 100 л? След като кръвта се е сменила 3 пъти, какъв е проблемът да се смени още няколко пъти?

И защо се опитвате да ме убедите в нещо, което не можете да обясните защо няма да работи?? Мойте съмнения са, че органите могат да отхвърлят новата кръв :roll: но ако е същата група и май имаше и резусфактор някакъв, може и да не я отхвърлят...
Кръвта на хората е толкова различна, че значителното кръвопреливане може да предизвика сериозна имунна реакция (има множество системи кръвни групи, системите "АB0" и "Резус" са само 2 от тях, т.е. кръвните клетки имат много повече маркери, по които се различават.) Масивните кръвопреливания се прилагат само при липса на други решения при болен в критично състояние.
А и защо мислиш, че кръвоносната система прилича на водопроводна мрежа? Не е възможно с напора от "нова" кръв изцяло да измием стените й от "старата" кръв.
А и вирусът не живее само в кръвта.
Плюс това тестовете се позитивират само след период от 3-4 седмици след заразяването!
А само като допълнение.....когато се "смени" кръвта няколко пъти в последствие,след няколко години има голяма вероятност от развитие на левкоза :idea:
Това е известно от 100 години.. :wink: Аз лично познавах такъв човек,който почина именно от това....6,5-7 л. кръв за да овладеят кръвозагуба....

чичо
4th February 2008, 18:26
То всъщност не се знае дали е болен... :roll:
А преди да се пореже,е попарил самобръсначката с гореща вода и после с някакъв сапун я е измил и после пак с вода... :roll:
Епидемиологията и микробиологията казват, че може ... макар и с намалени шансове.
След малко да не се окаже ,че всъщност не се е порязал,а си е мислел какво ли ще стане, ако се пореже.... :?:

kateto_sy
6th February 2008, 14:17
То всъщност не се знае дали е болен... :roll:
А преди да се пореже,е попарил самобръсначката с гореща вода и после с някакъв сапун я е измил и после пак с вода... :roll:
Епидемиологията и микробиологията казват, че може ... макар и с намалени шансове.
След малко да не се окаже ,че всъщност не се е порязал,а си е мислел какво ли ще стане, ако се пореже.... :?:

:lol:

а защо вместо да чакаш някой да ти отговори не отидеш да си направиш тест

valhalla
8th February 2008, 18:21
още веднъж благодаря на всички!!!
направих си теста - отрицателен е... наистина самото взимане на кръв не е нищо особено но чакането...
така или иначе ми трябваха години да се наканя да си го направя, но сега вече реших, че да отлагаш такъв тест е проява на безотговорност, не само на страх... а тези, които си казват "че точно на тях неможе да се случи" са най-зле...

Nelina_02
8th February 2008, 19:46
а тези, които си казват "че точно на тях неможе да се случи" са най-зле...
съгласна, много е важно да поемеш отговорност към личното си здраве

valhalla
8th February 2008, 23:35
а тези, които си казват "че точно на тях неможе да се случи" са най-зле...
съгласна, много е важно да поемеш отговорност към личното си здраве
абсолютно! към собственото си здраве и към партньорите си.