PDA

View Full Version : Бъбречно каменна болест-лечение и профилактика


bibisi222
13th April 2007, 07:51
Пускам тази тема защото много хора имат проблеми свързани с натрупване на пясък и камъчета в бъбреците.Нека всеки който знае изпитани средства и медикаменти подпомагащи стапянето и изкарването на конкрементите да пише така ще си помогнем взаимно.

evelinche
18th April 2007, 13:50
аз бях много зле, но се оправих след разбиване и пиене на много билки. Пиех предимно ленено семе варено на чай, става много лигаво :3000: и неприятно но помага страшно много. Сега вече съм добре но от време на време продължавам да си го варя. :P

apoklistika
18th April 2007, 14:00
Помага коса от царевица също така, не е толкова гадно като лененото семе, дори има приятен вкус.
Освен това аз от доста време пия вода само от кана Брита, въпреки че не се препоръчва според упътването на хора с бъбречни проблеми, обаче мога да кажа, че съм супер доволна. Откакто я ползвам не съм имала проблеми с бъбреците. Изследванията ми също бяха много добри.

evelinche
18th April 2007, 14:23
apoklistika на теб какъв ти беше проблема :1202:

apoklistika
18th April 2007, 14:30
Песъчинки в бъбреците

evelinche
18th April 2007, 14:55
и кво оправили се сега само с тази вода ли си правиш профилактика

apoklistika
18th April 2007, 15:04
При мен водата е със страшно високо съдържание на варовик, а минерална вода не ми се пие постоянно. Затова съм с кана Брита вече май от година и половина, не съм имала от тогава проблеми, нямам никакви новообразували се камъни и пясъци :lol: Изключително доволна съм, въпреки, че както казах, според упътването не се препоръчва за хора с бъбречни проблеми. Обаче аз смятам да продължавам да си я ползвам, дори миналия месец си купихме "онлайн" филтър, който се свързва директно с чешмата, защото ме мързи да пълня каната постоянно.

evelinche
18th April 2007, 15:21
а при мен няма и месец от както излезнах от болницата

Lottus
18th April 2007, 15:29
Много, много вода :) Мечо грозде. Мед и лимон.
На мен ми помогна едно лекарство Цистин, но това беше много одавна. Предполагам че сега има много по-добри лекарства, но за тях ще кажат лекарите.

evelinche
18th April 2007, 15:29
направо ми се разгони фамилията. 5 год. съм по доктори и лечители вече мога да взема диплома за уролог. То не бяха разбиваници,упойки, снимки,слагаха ми стенд чрез който изкарах гадния камък. направо ужас

bibisi222
19th April 2007, 14:46
Добро действие при камъни в бъбреците имат препаратите Роватинекс-взема се3х1 перла и Цистон -3х2табл при налични камъни и пясък и 2х2 за профилактика -за да не се образуват нови.
Също така изключително добро действие осазва и лененото семе както прочетох и в по горния постинг .Моята рецепта е следната-в 3литра вряща вода се слагат 3с.л.ленено брашно.Ври 10минути и след изстиване се прецежда.Добавя се сока от 2лимона и 2с.л.мед.Приема се20минути преди ядене по 1винена чаша.Приятно е на вкус не е както чистата отвара.Лечението продължава 3 месеца.Камъните се разрушават вътре в бъбрека и не се усеща изкарването им от организма.

evelinche
19th April 2007, 16:01
знам го това с роватинекса но при мен не помогна защото мойте камъни бяха от най твърдите, а за лененото семе си много права. помага много и за други работи не само за бъбреците. Много ми изчисти кожата на лицето :P

леля мичИ
19th April 2007, 16:05
помага много и за други работи не само за бъбреците. Много ми изчисти кожата на лицето :P
Да, аз го пиех за запека, но и при мен имаше този ефект.
А ти как точно си правеше чай от него ?

evelinche
20th April 2007, 07:53
слагаш 300 гр. вода да заври и след това равна супена лажица ленено семе, оставяш да ври 5 мин. и след това го пиеш колкото се може по топло защото като изтине става лигаво. :3000: иначе като е топличко няма лош вкус

леля мичИ
20th April 2007, 09:08
Абе, на мен не ми е гаден вкуса, а самата консистенция- става като една огромна храчка... :3000:
Ще пробвам и по твоят начин... :wink:

evelinche
20th April 2007, 09:29
точно това изках да кажа. но като го пиеш по горещо бих казала не е така :lol: УСПЕХ

evelinche
20th April 2007, 09:30
А бе стискаш зъби и пиеш, щом е за добро. Трай бабо за хубост.

bibisi222
25th April 2007, 08:27
Някой от Вас ползвал ли е Цистон и има ли доволни и недоволни от него.Също така и някои билкови смеси с добро действие\изпробвани\ защото аз имам много рецепти но не съм ги изпробвала лично.

evelinche
25th April 2007, 09:28
Цистон не съм пила незнам. но лененото семе е супер ефикасно

bibisi222
29th May 2007, 11:22
Искам да питам каква е процедурата по литотрипсията и колко време след нея излизат разбитите фрагменти от камъка?Много ли са болезнени тези моменти?Аз също имам голям конкремент и май ще се наложи литотрипсия-около18мм.

evelinche
29th May 2007, 13:38
не искам да те плаша но мен много ме болеше защото самия камък беше срастнал с тъкънта даже последното разбиване го правихме с пълна упойка, но повечето влизат вътре точно за по десет минути и доктора после ги испраща с думите
- е айде пък ела на профилактичен преглед

Yana
1st June 2007, 23:23
Апоклистика е схванала голяма част от проблема какваото и да пиете ако водата ви е силно варовита, кaлцитрана или с висико судържание на Наtrii, все ще ви судава проблеми особено ако бъбреците са слабото ви място. Filter каната Брита си е много свестна и това за бъбречните е по скоро презастраховка. Чешмените филtри обаче са стократно по силни особено reverse-осмозняiт филтър.

Апо къв filter си купи?

Те филтрите не са само за бъбреци но почнти веднага ще усетите разликата.

apoklistika
1st June 2007, 23:27
http://www.brita.hr/HTML/online.html
Янче, е това е тоя дето го купих за чешмата, ама и каната продължавам да си ползвам.
Гледах преди няколко дни, че има и кани, дето направо да си варя водата в тях, та сега и това ще си купя, щото ми писна да си чистя каната за варене на водата от тия камъни.
П.п. За разликата си абсолютно права- все едно някой ми взе тежестта от бъбреците

Yana
1st June 2007, 23:40
Аааа браво, и ний имаме кана и филтър кат ваште на чешмата и от опит ти казвам не ти трa'а 2ра кана, само ши си дадеш парите на вятъра, чешменият filter е 100кратно по ефективен. Иначе каната все пак може да я зафичиш към БГ за радост на вашите примерно и те да облажат::))

vikuna
5th June 2007, 18:03
слагаш 300 гр. вода да заври и след това равна супена лажица ленено семе, оставяш да ври 5 мин. и след това го пиеш колкото се може по топло защото като изтине става лигаво. :3000: иначе като е топличко няма лош вкус

Колко време се пие това чудо?

evelinche
6th June 2007, 08:09
ми аз го пих някъде около два месеца, абе колкото искаш го пиеш.

bibisi222
15th June 2007, 08:11
Четох наскоро че отварата от ленено семе с лимонов сок можела да разтвори налични конкременти в бъбрека.Вие като сте я пили по дълго време имате ли такива наблюдения.Чудя се вече какви чудеса да пия за да се разтроши гадния ми камък.Ако сте чели или чули за някакво сигурно средство пишете че ми писна с тези бъбречни болки а все още се двуомя за литотрипсията казват че след нея много бързо пак се натрупвали камъчета.

bibisi222
15th June 2007, 08:13
Препоръчват и едно лекарство-Фармалит Нео-капки за уратни и мсесени камъни.Знаете ли нещо за него?

evelinche
15th June 2007, 14:40
отиди на литотрипсия и не се чуди но същевременно пий и ленено семе сутрин обед и вечер и ще се учудиш от бързите резултати

bibisi222
10th July 2007, 08:33
По всичко личи че с този камък няма как да се преборя освен с литотрипсия.Искам да питам обаче малко повече подробности за тази процедура-като колко време продължава силно болезнена ли е и колко време трае изчистването на раздробените фрагменти питам това защото нямамвъзможност за продължителни отпуски и болнични сега а не мога много да отлагам защото камъкът ще нарастне още.Моля ако имате координати за отделението по литотрипсия във Варна да ми пишете казват че техните специалисти сесправяли най добре.

evelinche
10th July 2007, 10:18
Различно е, но при повечето хора процедурата е до 15 мин. зависи от здравината на камъка, и не е болезнено не се притеснявай.

bibisi222
10th July 2007, 12:34
Къде ти разбиваха камъчето и колко голямо беше?Ако пазиш координати на лекари моля те пиши ги двуомя се между Варна и София.Плаща ли се нещо за процедурата -легално нелегално?

evelinche
10th July 2007, 13:41
София Болница Доверие д-р Марин Георгиев страшен пич и много добър и внимателен доктор.

evelinche
10th July 2007, 13:43
през здравната каса мисля че е 30 лева а без майче 300. Камъчето ми беше много голямо 2 см. и три години го бориме с този доктор, той беше категоричен, че няма да ми прави операция и накрая успяхме. Успех и на тебе

bibisi222
20th July 2007, 11:05
Можеш ли да ми дадеш някакви телефони на този център Доверие или на доктора който ти е правил литотрипсията за да се свържа с тях и да ми кажат какви изследвания се правят предварително .Честно казано много се чудя дали в София или във Варна да ходя защото са на еднакво разстояние от града в който се намирам.нямам информация как работят и на двете места.

evelinche
20th July 2007, 11:09
Знам че в Доверие е много мощтна машината за литотрипсия

uriox
14th September 2010, 09:32
На сайта на Сдружение на пациентите с бъбречно-каменна болест (http://bkb.bg/) има диети при различните видове камъни, както и голямо количество информация относно бъбречно-каменна болест.

Освен диетите, има и калкулатор за изготвяне на дневно меню, но трябва да знаете какъв тип са камъните ви. Предполагам, че този сайт ще е полезен за хората с камъни в бъбреците: http://bkb.bg/