PDA

View Full Version : Силиконови лепенки за белези


samodiva
13th April 2007, 09:05
Здравейте,
Някои ползвал ли е силиконови лепенки за белези, и ако е моля да опише ефекта им тук.
Намерих два сайта за такива лепенки и мисля че са доста обнадеждаващи.

http://www.biodermis.com/scar_products/epi-derm

http://wound.smith-nephew.com/us/Standard.asp?NodeId=3023

също така ако знаете нещо за цени и дистрибутурска мрежа в БГ да споделите :)

emisof
13th April 2007, 09:13
Аз съм ползвала, при мен имаха ефект на разрезите под гърдите, тъй като иначе правя хипертрофични белези, а там ластика на сутиена ги държеше здраво прилепнали. Но когато ги ползвах за белега от секциото, уви, не помогнаха, защото там не можах да измисля начин да притиснат силно белега, за да не се надига. Сега се мажа със Зерадерм, който е на същия принцип /прави силиконов филм върху белега и го притиска/ и съм очарована от резултата, особено при белега на корема ми.

junglegirl
13th April 2007, 09:14
Аз ползвах CICA-CARE,като в аптеката ми казаха,че на тях се възлагали по-големи надежди,отколкото на всички други кремчета.Носих ги месец и половина и белега наистина избледняване но това щеше да стане и без тях.После ги махнах,защото са страшно неудобни-свичаха се в дрехите,трябва да ги миеш два пъти на ден със сапун и вода,както и мястото,което ми беше невъзможно по време на работа,разбира се.Ходих един месец без тях и в това време белезите ми започнаха да хипертрофират и като отидох на дерматолог ми каза,че по нищо не си личало,че съм ползвала каквото и да е.И така...

samodiva
13th April 2007, 09:15
Аз съм ползвала, при мен имаха ефект на разрезите под гърдите, тъй като иначе правя хипертрофични белези, а там ластика на сутиена ги държеше здраво прилепнали. Но когато ги ползвах за белега от секциото, уви, не помогнаха, защото там не можах да измисля начин да притиснат силно белега, за да не се надига. Сега се мажа със Зерадерм, който е на същия принцип /прави силиконов филм върху белега и го притиска/ и съм очарована от резултата, особено при белега на корема ми.
ок, а кой варянт е по-добър според теб, аз трябва да се мажа и около ареола и на гънката при разреза

emisof
13th April 2007, 09:22
Ами и аз си помислих, че за твойте белези, лепенките са кофти избор. Щото как ще ги притиснеш там :roll: Те всъщност не лепкат, и трябва механично да са притиснати. На мен, като злощастен пациент със супер хипертрофични белези и келоиди, най-добре ми се отрази този силиконов крем. Мисля, че и Дерматикса действа на подобен принцип, но него не съм пробвала.
От Зерадерма, за пръв път се радвам на красиви белези, ако мога така да се изразя :lol: :lol:
Има и друг краен вариант, който също съм правила. Ако не дай си боже, все пак ти се надигнат белезите, има един кортикостероиден препарат Кеналог, който се инжектира постепенно в самите белези и те регресират. Така си стопих един келоид от трахеотомия, който беше голям колкото половин синя слива. Ама ти няма да си такъв карък като мен. :lol: :lol:

Nadia28
13th April 2007, 09:35
Еми,този Кеналог дали би ми помогнал,на мен единия белег ми е все още доста изпъкнал и от кога може да се ползва,аз съм почти на два месеца

emisof
13th April 2007, 09:38
Белезите зреят между 2-12 месеца. Изчакай до края на годината. А мажеш ли се с нещо?

Nadia28
13th April 2007, 09:40
Да със зерадерм,имаш ли идея него колко време трябва да го ползвам

emisof
13th April 2007, 09:51
Аз лично ще се мажа минимум шест месеца, а може и повече. Първия признак на хипертрофията е сърбеж на белега. Ама не при заздравяване на раната, а след това.

Nadia28
13th April 2007, 10:01
От каде си го купуваш има ли го в аптеките,защото аз първия път си го взех от д-ра

emisof
13th April 2007, 10:02
Ми има го, а може и да си го поръчаш, носят го на другия ден.

senorita
13th April 2007, 10:03
да кажа и аз, при мен има непоносимост към резорбируеми конци, един доктор от USA ми препоръча тези лепенки, каза че те са единственото спасение при подони проблеми, но на мен ми се видяха скъпи и си взех зерадерм - никакъв ефект, мазах, мазах и пак си стана релефно и червено, после ми вкарваха кортикостеруиди и нещата се оправиха - това е за белега от секциото, сега за гързите си взех да пробвам дерматис и съдейки по консистенццията ми вдъхва повече доверие, но при мен проблема е от конеца който се резорбира и силата на крема е малка, някакси мисля, че лепенките както ме посъветва доктора от usa непрекъснато стопяват или не знам какво точно, но деистват на белега.
Това е мое мнение, може и да греша.

Nadia28
13th April 2007, 10:10
Трябва да попитам д-ра и аз за тези лепенки,че със зерадерма може и да не се оправи положението като гледам :(

junglegirl
13th April 2007, 10:27
Действието на всички тези кремове и изобщо продукти за белези е да подтисне хиперобразуването на съединителна тъкан,както някои организми са склонни.И трябва да се ползват само в такива случаи.Ако се ползват без нужда,могат да изтънят белега и той да хлътне-виждала съм го на живо.Не че е кой знае какво,прилича много на стрия-но така вместо да "изпишем вежди-вадим очи".Така че-не прекалявайте :wink:

tania29
13th April 2007, 11:13
Ами затова докторите казват да се мажат 2 месеца и после преценяват за всеки индивидуално дали да продължи да се маже или не.Зависи от белега

Venice_2
13th April 2007, 15:13
:)

ADA
13th April 2007, 16:44
А аз да попитам,този Зерадерм, само за прясни белези ли е ?Моите са на около 2 месеца.И ако имате представа да кажете за цената?

Flame73
13th April 2007, 16:59
Зерадерм е в порядъка на 55-60лв.А Дерматикс-80-90лв. :?
За мазането-попитай док-ра си! :wink:

Excel
14th April 2007, 04:07
За втори месец е нормално да започнеш . Досега раната е зараствала , сега белега от нея започва да се развива .

emisof
14th April 2007, 10:25
...Първия признак на хипертрофията е сърбеж на белега. Ама не при заздравяване на раната, а след това.
Емисоф, би ли разказала повече какво знаеш за това, моля.
Ами след махане на конците, падане на коричките, заздравяване на раната и т.н. вече не би трябвало да сърби. Белегът трябва да е почти на нивото на кожата, цветът му се мени през първата година, но ако започне да става лъскав, червен и надигнат - значи имаме хипертрофия. Ако стане лъскав, червен, надигнат и ИЗЛИЗА извън границите на направения разрез, имаме келоид.

morganlefei
14th April 2007, 10:27
Ау при мен май се получава нещо такова. Вече съм на 2 месеца и единия сега започва да ме сърби /много яко/ и е червен и дърпа като си вдигам ръцете. Явно имам и срастване. Какво се прави в този случай?

emisof
14th April 2007, 10:29
Отиди на дерматолог. Може би първо някакъв кортикостероид, да го успокои и после яко притискане. Хипертрофията е просто по-силна имунна реакция на организма да създаде на нараненото място съединителна тъкан.

morganlefei
14th April 2007, 10:37
Мерси много! :girl_in_love: Знаеш ли някой добър?

emisof
14th April 2007, 12:52
Писах ти на лични, да не спамим темата.

Някаква_Такава
14th April 2007, 14:25
Момичета ,а знаете ли след колко време ,като си лекувал белега ,можеш да отидеш на дермабразио -да си помогнеш със заличаването .
С квото и да ги мажа -кожата ми явно е ината ...и неще да ги заличава

Venice_2
14th April 2007, 19:19
:)