PDA

View Full Version : Кожен проблем


Kali1
13th April 2007, 09:49
Мъжа , ми от един месец има едни петънца като екземи по тялото , дори на пениса му излезнаха..с леки сруп4ета отгоре.
Сърбеж има рядко..
Ходихме по лекари правихме изследвания, и не ни казаха да има нещо опасно .Било на стресова основа, а всъщност тези петънца наподобяват (псориазис),но в по малки формички.Не било псориазис!!
Лекува се 10 дена с таблетки през устата, антибиотик, на мазило приготвено в аптека и Locoid Lipocream 0.1%.
И на контролния преглед всичко беше наред..(имаше остатъци-следи )но това било нормално щели да изчезнат напълно..
Да , ама не !
Сега отново излезнаха в във същата форма, само 4е по червени!
Незнам какво да правя , към какъв специалист да се обърна?!
Моля, ако някой може да помогне с нещо!
Благодаря !

verita
13th April 2007, 15:52
Отивай на друг кожен лекар. Дори да е "само" на стресова основа, редно е да му предпишат витамини или нещо друго, подсилващо нервната система. Аз зимата имах подобни проблеми, предписаха ми някакъв антибиотик и витамини В комплекс.

Някаква_Такава
13th April 2007, 16:47
И гаджето ми има нещо ,подобно на това което описваш-прилича на псориазис ,ама казват че не е
Води се парапсориазис и никой кожен не може да помогне -единствено слънчеви бани -активно .
Като се прибера ще ги погледна по-подробно и ще пиша ,какво друго знам

Dani_4ka
14th April 2007, 07:11
По съгласна съм с Verita. Подходящи витамини и добавки, както и антиоксиданти ще помогнат много повече отколкото слънчеви бани, с изключително високо ниво на вредни лъчения, които по-скоро ще раздразнят кожата, отколкото да решат вътрешния проблем.

Някаква_Такава
14th April 2007, 12:05
По съгласна съм с Verita. Подходящи витамини и добавки, както и антиоксиданти ще помогнат много повече отколкото слънчеви бани, с изключително високо ниво на вредни лъчения, които по-скоро ще раздразнят кожата, отколкото да решат вътрешния проблем.
Даничка ,и аз съм съгласна ,че витамини и хранителни добавки помагат,но за това специално не могат да въздействат .
Твърдя го ,защото сестра му е кожен лекар с десетгодишен стаж-опитвал е всичко ,което е излязло на пазара за този проблем.
Когато преди време тя реши ,че може би нейните знания не са достатъчни ,заточна до го мъкне при нейни колеги -кожни ,които си даваха своето мнение ,но ефект 0.
Той вече се е отказал да ходи по лекари и си ходи с този проблем -сигурно има решение ,което е комбинация от здравословен начин ,подкрепен с витамини ,антиоксиданти и слънчеви бани (той ходи в една специална камера да се облъчва,когато мислиха че е псориазис )
Междудругото при последното ни ходене на море миналата година ,вместо да помогне слънцето ,му образува жестока слънчева алергия -така че вече не знам какво да кажа . :1302:

Даничка ,канех се да те питам :ти като козметик ли работиш ?! :1231:

Dani_4ka
14th April 2007, 23:34
Да. Нещо конкретно ли те интересува?