PDA

View Full Version : Миризма на обувки


froda
22nd April 2007, 10:57
Здравейте!Как да премахна гадната миризма от обувките си?Купувам си скъпи от естествена кожа и след известно носене започват да миришат.Пръскам си краката със спрей и ги мажа с кремче,но това не е от самите тях,защото нито 1 от спортните ми обувки не миришат-само тези от "естествена" кожа.Помагайте! :shock:

apoklistika
22nd April 2007, 11:53
Пробвай това с оцета, дето Слънчислава го писа в темата за гъбичките. Мисля си, че и срещу миризми ще действа.

froda
23rd April 2007, 07:16
Пробвай това с оцета, дето Слънчислава го писа в темата за гъбичките. Мисля си, че и срещу миризми ще действа.
Пробвах го!Не става.Даже обувките замирисаха още повече :( Не знам какво да правя...Има някакви специални стелки на SALAMENDER,обаче много късно разбрах за тях.Другата зима - живот и здраве,ще си взема такива,пък дано помогнат :)

luna
23rd April 2007, 08:54
Аз съм забелязала, че проблемът не е в обувките, а в чорапите. По принцип обувките се носят с найлонови чорапи, а спортните с памучни. Скоро си купих едни терлички от памук, които обувам под чорапогащника и нямам проблеми дори със стари обувки и цял ден потене в тях. Само че не стават за много отворени обувки.

Astela
23rd April 2007, 09:06
Аз съм забелязала, че проблемът не е в обувките, а в чорапите. По принцип обувките се носят с найлонови чорапи, а спортните с памучни. Скоро си купих едни терлички от памук, които обувам под чорапогащника и нямам проблеми дори със стари обувки и цял ден потене в тях. Само че не стават за много отворени обувки.
Да, и аз съм на мнение,че е от чорапите.Тези от изкуствена материя наистина вмирисват обувките.Аз по принцип не нося чорапогащник и затова зимните обувки си ги нося направо с чорапи от ест.памук и откакто е така нямам проблеми.Даже ми е топличко!:)

lori
23rd April 2007, 12:20
Е да, но пролетно-есенните обувки няма как да не са с найлонови чорапи. Забелязала съм, че някои от обувките ми за тези сезони наистина миришат и нищо не помага, а зимата, когато съм с памучни чорапи, и лятото съответно боса - няма проблеми. Значи не е от краката. И аз се чудя какво да правя - пръскам обувките с дезодоранти за обувки, ръся ги с пудра за крака, мажа краката с крем... Кажете нещо изпитано! :(

Liana
24th April 2007, 11:09
Това е много гадно и на мен ми се е случвало, но само с определени обувки. Иначе със спортните и при мен няма проблем. Едни ботушки си бях купила и ........... кошмар............. после разбрах, че са естествена кожа само отвън, а вътре изкуствена, затова съм запотила така краката си. Е при тях нищо не помогна.
:girl_cry2: Иначе ще ми кажете ли какви са тези стелки? Мерси предварително.

Суетен
25th April 2007, 07:51
В чорапите е проблема.

Pepes
25th April 2007, 10:26
Ми при мен не са виновни чорапите, а едни сандалки тип пантовки за този сезон дето само те правят тази поразия с краката. През зимата съм обувала найлонови чорапи и съм нямала проблеми. 8)

froda
25th April 2007, 19:17
Да,ама как да носиш токчета или ботуши с някакви дебели чорапи? :) Нали се носят с тънки ликра чорапки :) А в същото време започват да миришат ужасно :(

Някаква_Такава
26th April 2007, 18:29
Пробвали ли сте Fresh Force na KIWI ? :)

bibisi222
1st May 2007, 15:07
Ще Ви напиша една изпробвана рецепта за изпотяване на краката и специфичен аромат от тях.
1шишенце камфоров спирт
1шишенце салицилов спирт-2процента
30мл глицерин
30мл формалин
Първите три съставки се купуват от аптеката.Формалина го има в болниците -в моргите или в лабораториите-ще трябва някой познат да ви вземе.
Смесват се всички съставки и се мажат краката първите 3седмици по 2пъти седмично след това няколко седмици веднъж седмично.Също така се намазват и всички обувки отвътре .Краката се мажат след хубаво измиване и подсушаване.
Действа изключително добре като намалява потенето на краката и премахва неприятната миризма.

Liana
2nd May 2007, 10:04
Това за формалина съм го чувала, той убива всякакви микроорганизми. Но трябва да се има 1 на ум, защото може да предизвика тежки алергични реакции, а и е силно канцерогенен.