PDA

View Full Version : Имам обложен език


plamen88
24th April 2007, 21:31
Кажете ми как мога да премахма бялото по езика си.правиха ми излседвания - няма губички.явно е от гастрита.Лекувах гастрита, но пак не се махна.Ходих на зъболекар - зъбите са в отлично състояние.имате ли някакви билки или методи за лекуване.мерси предварително

chervenokoska_2
25th April 2007, 11:53
Аз съм така от години. Какво ли не правих, кави ли не доктори посещавах - нищо. От известно време просто обръщам внимание и на езика си, като мия зъбите. Съжалявам, че не започнах да го правя по-рано. Почиствам го много старателно - или със опакото на някои четки, или си има специална шпатула за това или може да използваш просто лъжичка. И се вижда ефекта веднага. Не може да се премахне напълно, но се намалява страшно. Освен това налепите се влияят от храната, която ядеш. Има едно лекарство - основно го изписват за деца, но става и за възрастни - пробвай дали ще ти помогне - Нистатин. То е против налепи, афти и други такива.

Pretty
25th April 2007, 12:33
Сандрин не ви ли помага - на детето ми като му слагаха брекети се възпали лигавицата , езика и след седмечна гаргара - жабурене се оправи :P сандрин е билков екстракт

huku123
25th April 2007, 20:51
И течностите за жабуркане помагат - повечето марки за пасти за зъби имат.

MiCskillZ
25th April 2007, 23:11
пробвай с BILKA.... aз съм много доволен

Azumi
27th April 2007, 19:29
По принцип най- вероятно си анемичен и затова ти е така.Спокойно нищо ти няма повечето хора са така.Водите не помагат особено.Те са за плака не за обложен език.Има една стъргалка :lol: в япреките на gum върши много добра работа за разлика от онези четки за зъби които имат подобно нещо на обратната страна.Виж тези билкови продукти може да са добри и аз ще пробвам и после ще кажа.