PDA

View Full Version : Недостиг на въздух


Girl_in_love
30th April 2007, 20:20
Когато бягам 300 метра и така се задъхвам, че после 10 минути не мога да си поема нормално въздух. Просто не мога... до край.. Чудя се, дали е нормално или ми има нещо? Не бягам често 300 метра, но не бягам и рядко. Около 2-3 пъти в месец. Има хора, които също не бягат по-често от мен, но нямат изобщо такива проблеми.

estrella
30th April 2007, 21:49
Загряваш ли преди да започнеш да тичаш? Пушиш ли? Какво ти е темпото? Колко килограма тежиш? Боледувала ли си скоро? Къде тичаш?

Girl_in_love
30th April 2007, 22:05
Ами не загрявам, но и другите не загряват. През живота си не съм изпушила нито една цигара. Темпото ми ... ами тичам малко по-бързо от двама човека от класа, на които обаче не им става така. Тежа 60 кг. Рядко боледувам. Тичам навън.

estrella
30th April 2007, 22:09
Не можеш да очакваш, че ще си ходиш нормално примерно две седмици, после изневиделица ще се напънеш да вземеш 300 метра и дробчетата ти ще са щастливи от това.

Загряването е задължително, ама това трябва да ви го обяснява учителя по физическо, а не аз;)

Следващия път преди да покриваш норматив, клекни няколко пъти, направи няколко лееееки кръгчета, малко да повишиш пулса.

Всеки човек е различен и това, че другите не се задъхват, не е повод ти да се притесняваш.

За твое успокоение можеш да отидеш на лекар:)

Girl_in_love
30th April 2007, 22:30
Благодаря! Ще пробвам следващия път.

estrella
30th April 2007, 22:39
:girl_dance: Пак заповядай