PDA

View Full Version : Ихтиоза


mmaajj
8th May 2007, 18:57
Здравейте! От началото на пролетта кожата ми постепено започна да става много суха,нещо,което до сега не ми се беше случвало. Много се притесних,защото е ужасно неприятно. Мазах се с какво ли не,но нищо не помагаше. Скоро бях на дерматолог и ми каза,че най-вероятно става вапрос за ихтиоза.Някой има ли подобен проблем и как се справи с него?

aniK
8th May 2007, 22:05
На мен ми се е случвало, като сухотата е беше на кръста и корема и ме сърбеше. не съм ходила на лекар, свързвах го с изтощението на организма след зимата. От доста време не ми се е случвало. Спомням си, че една година пих магнезий :!:

chervenokoska_2
9th May 2007, 12:37
Малката ми дъщеря получи на ръцете и крачетата нещо подобно на лишеи. В един момент обаче започнаха да се белят и да тръгват да се разраняват и се притесних. Кожният каза, че става дума за синдром на сухата кожа. Каза да спрем прясното мляко и да го заменим с кисело. Да й давам течности, но да избягвам да давам за продължително време алергизиращи сокове - праскова, кайсия, портокал. Предписа за мазане Дипрогента и Фенистил-течност. За 3-4 дни изчистихме нещата. Но и до ден днешен не й давам прясно мляко. Както и съм спряла някои видове шампоани и душ-гелове. При нея все пак бяха няколко петна, така, че нямам идея дали става дума за същото нещо като при теб.

Puppito
9th May 2007, 13:07
Малката ми дъщеря получи на ръцете и крачетата нещо подобно на лишеи. В един момент обаче започнаха да се белят и да тръгват да се разраняват и се притесних. Кожният каза, че става дума за синдром на сухата кожа. Каза да спрем прясното мляко и да го заменим с кисело. Да й давам течности, но да избягвам да давам за продължително време алергизиращи сокове - праскова, кайсия, портокал. Предписа за мазане Дипрогента и Фенистил-течност. За 3-4 дни изчистихме нещата. Но и до ден днешен не й давам прясно мляко. Както и съм спряла някои видове шампоани и душ-гелове. При нея все пак бяха няколко петна, така, че нямам идея дали става дума за същото нещо като при теб.
абсолютно същото имах и аз тази пролет. моята дерматопложка ми каза че било естествена реакция на кожата, преминавайки от зима към лято. и ми изписа едни витамини - триовит + душ гел и крем(забележете крем) за тяло на А-ДЕРМА. спряха да се появяват, обаче тези, които бяха излезли първоначално се депигментираха след като завяхнаха и сега ги раличавам, макар и слабо като по-сетли петна по кожата ми. странното е, че се появиха на двете ми ръце на абсолютно еднакви места :shock: дерматоложката ми препоръча и малко солариум. аз пък спрях да ползвам омекотители за дрехи, защото вече бях чувала, че те също могат да са причинител на това неудобство.

mmaajj
9th May 2007, 13:34
При мен сащо сухотата е само на определени места,най-вече на корема и около мишниците.Сега се мажа с Topialyse мляко и пия капсоли от същата серия. Надявам се да помогне :wink: