PDA

View Full Version : Заличаване на белег


katerina2007
9th May 2007, 18:23
Здравейте,
следя форума от скоро, но никъде не мога да намеря информация за заличаване на белег от изгаряне.
Преди една година си изгорих ръката с нагорештено олио и ми остана един грозен белег които няма как да скрия,заштото се намира точно отгоре на ръката. През цялото това време съм използвала kontratubers но ефект никакъв.
Моля ви, ако някои знае друго лекарство или как да си залича белега дори и по оперативен път да ми пише ( приемам дори и адреси на хирурзи).
Благодаря предварителнно!!!!!!!!!!!!!!!

diastemma
9th May 2007, 19:55
Къде е изгарянето? Колко е голямо?
По принцип заличаването на подобен белег е много трудно, ако се изреже - пак остава шев, който в зависимост от разположението може и да се скрие в някоя гънка.

katerina2007
9th May 2007, 21:51
изгарянето е от горе на ръката, не на дланта а от горе, така че се вижда здраво и е около 2,5 ст. и широко около 1 ст.- кофти а???????

diastemma
10th May 2007, 07:59
Да, трудно място, може би единственият шанс да се премахне е да се изреже и зашие (ако тъканите могат да се съберат), но ще имаш шев. Червено ли е или само е грапаво?

junglegirl
10th May 2007, 08:04
Дори и кожата да позволи да се зашият челно двата кожни ръба,при 1 см. ширина на белега няма ли да се получи набиране на кожа отстрани? :roll:
Катерина,кажи какъв е белега,има ли релеф...

diastemma
10th May 2007, 08:09
Разбира се, но и за това има решения, докторите си знаят как да го направят.

katerina2007
10th May 2007, 20:57
за съжаление белега ми е червен и грапав- доста е грозен, направо ме е срам да си покажа ръката. :(