PDA

View Full Version : ЗА и ПРОТИВ двата основни метода в мамопластиката


Beauty
7th May 2007, 11:44
:D

junglegirl
7th May 2007, 12:28
...ама да заклеймиш тотално надмускулното,при положение,че до вчера си отричал подмускулното и имаш доста оперирани пациентки с надмускулно,е меко казано грозно и некоректно към всички момичета,които са му се доверили тогава... :roll:
На мен лично той ми говореше със съжаление,че тогава просто всички така са работели и всички така са смятали... :roll:

Beauty
7th May 2007, 12:33
:D

keitlin
7th May 2007, 12:59
Съгласна съм с мнението ти Beauty;)и смятам че не бива да е толкова краен в мненията зад които твърдо е стоял..и твърдял.Но този метод твърдо го отличава за момента а това е голямо предимство...
В крайна сметка някой знае ли колко.. cc..се губят в подмускулното?

Lady1357,здравей;)не искам и да си помислям за година напред ако ми намаляват,ще ми се загубят бе миличка :(
Здр Ани;)с колко cc си?Някаде назад съм изчела всичко за теб,но сега не ги намерам!

Има и още нещо което ми се струва странно;)От това,което съм видяла до сега при надмускулно гърдата е наистина кръгла(при кръглите импланти),добре оформен джоб,горен полюс..ТОВА КОЕТО СЕ ОПИТВАМ ДА КАЖА,ЧЕ ПРИ МЕН И ДРУГИ ОПЕРИРАНИ ПОДМУСКУЛНО с кръгли имланти,забелязвам че стоят закръглени,но с леко остри муцунки.
Дано да съм обяснила добре,но при мен това усещане не ме напуска,а аз не съм с такъв тип гърди и това не си го обяснявам за момента...
След дни ще съм на консултация и имам доста въпросчета...ще се радвам ако до тогава споделите какво мислите!

леля мичИ
7th May 2007, 13:02
Аз от толкова четене, вече съвсем се обърках... :2005:
Някой може ли да ми обясни, какви са предимствата на подмускулното поставяне... или по- точно какви са според лекарите...
За да се нагърбят с по- сложни операции и с повече рискове сигурно имат много доводи, ама аз не разбрах нито един... :2016:

sladkatony
7th May 2007, 13:08
От ЛИЧНИЯТ ми опит мога да кажа, че няма никакво предимство подмускулното поставяне. Но има голяма вероятност аз да съм изключение :?

keitlin
7th May 2007, 13:13
Ама момичета,той дори и сега прави надмускулно!А и разбира се,че различната гледна точка продава,независимо дали сега това е избраният метод.Истината е че в момента се говори за него като най-удачният с по-малко усложнения и това разбира се се харесва!
При трети метод ще се разберат конкретните недостатаци и на този(подмускулният),но дано да сме живи и здравички и никой да няма никога никакви усложнения!
Но никога не е излично да знаем малко повече от колкото ни казват!;)

Beauty
7th May 2007, 13:16
:D

keitlin
7th May 2007, 13:22
милена 077,в сайта Н.Георгиев са изложени и недостатаците и предимствата и на двата метода,но не в това въпроса!

sladkatony,да разбирам ли че си била и с двата метода?И ако си с под...сега,значи не намираш разлика по начина който изглеждат!
Незнам,не съм съгласна ако е така!

sladkatony
7th May 2007, 13:29
sladkatony,да разбирам ли че си била и с двата метода?И ако си с под...сега,значи не намираш разлика по начина който изглеждат!

Да, била съм и с двата (с единя все още съм) и определено разликата е огромна!

junglegirl
7th May 2007, 13:31
Виж Бют, :D
пластичната хирургия е сравнително млада хирургия и непрекъснато се променя и развива,и се разучават плюсовете и минусите на различните методи с течение на времето.Това е абсолютно нормално!И с няколкогодишно наблюдение на пациентките си,той вече смята,че методът,по който е работил не е бил удачен.Това,че имаше доблестта да окачестви метода,който е практикувал,като "грешка" е за уважение,и
трябва да му се признае.Подчертавам,че това е негово лично мнение и не може да се приема за вярно или грешно,само коментирам промяната на метода му на работа.Според теб какво да направи?Да работи цял живот един и същи метод,въпреки че вижда че не дава добри резултати(според мего)?!
П.П.Аз не съм му фен(по други причини),както и ти,но не може да бъде обвиняван,че не update-тва начина си на работа :!: :D
ПП.ПП.Не говорим при наличие на птоза или други съображения да се избере надмускулния метод-тогава разбира се предпочита него.

keitlin
7th May 2007, 13:32
Специално към Beauty;)ако ти изпратя снимка с моята скорошна операция,ще се наемеш ли да коментираш това което опита ти подсказва!Харесва ми как мислиш и искам да чуя мнениято ти и така да разбера доколко се препокрива с това което аз забелязвам и мисля!Предварително ти благодаря!

Beauty
7th May 2007, 13:34
:D

keitlin
7th May 2007, 13:40
Неможеш да отричаш неща в които си вярвал и да втълпяваш че си работил неудачен метод,това са глупости!Дори това да е истина,не е това начина,прекалено е агресивно!

sladkatony,така и неразбрах с кой метод си в момента и от кой си по-доволна?Помня че беше с 450cc? :?: Изкажи лични впечетления и за двата :!:

sladkatony
7th May 2007, 13:45
keitlin, в момента съм подмускулно и ако бях по-информирана никога нямаше да си заменя надмускулните гърди с подмускулни. При надмускулните проблема ми беше риплинг...и според мен това е един от малкото недостатъци на този метод.

леля мичИ
7th May 2007, 13:46
Аз благодаря за отговорите !
Насочиха ме ... Остава само да родя пак... :1246:
Лелеее :2014: , всякакви причини бях чувала за "нетунинговане", ама като мойта толкова ориЖинЪл няма... :2022:

keitlin
7th May 2007, 13:59
sladkatony,Благодаря ти за това че си искренна.Аз съм едва с новички..и не съм била над...но колкото и да си говорим за предимствата в крайна сметка окото гледа,а то вижда по добър вънчен вид(подчератавам според мен)при над...Това е!

А сега отново въпросче :?: Четох и във форума,че може от над да преминеш под...а обратното доколко би било удачно :!: :?:

Beauty
7th May 2007, 14:00
:D

desitta
7th May 2007, 20:39
Аз благодаря за отговорите !
Насочиха ме ... Остава само да родя пак... :1246:
Лелеее :2014: , всякакви причини бях чувала за "нетунинговане", ама като мойта толкова ориЖинЪл няма... :2022:

:lol: :lol: и аз това чакам, само дето съм на 21г. и не съм раждала нито веднъж досега, а и нямам намерение да го правя скоро :1250: :2036: :girl_haha:

emisof
8th May 2007, 09:46
Аз пък съм от 10 години с надмускулни гърди, три операции, последната от януари при Н.Георгиев. И никога, ама никога не бих си сменила позицията на имплантите. Това си е мое мнение. Също така смятам, че един хирург не може да е еднакво добър и в двата метода, затова лекарите обикновено си избират единия и него си го практикуват.

keitlin
8th May 2007, 15:36
В отговор на emisof,,защо се е наложило три операции :?: С каво конкретно неможеш да се разделиш за да си ги направиш под...или някакво обстоятелство налага да си заклеймяваш само надмускулното... :!: :?:
А по отношение на думите и" Също така смятам, че един хирург не може да е еднакво добър и в двата метода, затова лекарите обикновено си избират единия и него си го практикуват."

Мисля така:
Съгласна съм че неможе да сме добри във всичко,но нека незабравяме че когато ти се отдава и има нещо ново в което човек да се развива профисионално,то тогава ние даваме повече от себе си,защото гоним себедоказване!Което прави нещата по истински и заедно със себеусъваршенстването неминуемо се постигат и по-добри резултати!

Така че да заклеймяваме само един метод е непочтенно към всички на които им предстои да избират!
Вчерашният чат беше по-скоро изразен от по индивидуални гледни точки.
А именно с основание за това е Beauty,sladkatony и др.които имат своите обективни мнения!
А що се отнася до мен аз съм с под...след като съм видяла много брутални като изпълнение над...

Така че изборът е индивидуален,както и докторът,както и желанията за външен вид на всяка една!

Неуспорвам качествата за външен вид на надмускулното,но когато една техника претърпява усъваршенстване,значи определено е продиктувано от нещо важно и по значимо!

keitlin
8th May 2007, 15:51
Между другото,ще използвам възможноста да изкажа чрез форума специални поздрави и БЛАГОДАРНОСТИ на Isa :2015:

Невероятен човек и смятам че форума трябва да намира повече такива обективни и наистина истински за общата ни едея хора!

Благодарности и на Beauty

Незнам Мел,ако намира време да погледне какво се случва,отправям поздрави и Благодарности и към нея!
Това са хората,които бяха до мен в трудният предоперативен момент!
Благодаря Ви!
А на Isa- :girl_kiss2: Благодаря ти че те има!

Beauty
9th May 2007, 02:08
:D

beibi1
9th May 2007, 08:38
Благодаря ти Бюти за изчерпателния отговор,чудех се за кой вариант съм,но след като прочетох поста ти съм сигурна,че съм за над-мускулна,защото имам и птоза :? Ти си един от най-полезните кадри на този форум :2020:

emisof
9th May 2007, 09:17
В отговор на emisof,,защо се е наложило три операции :?: С каво конкретно неможеш да се разделиш за да си ги направиш под...или някакво обстоятелство налага да си заклеймяваш само надмускулното... :!: :?:


Така че да заклеймяваме само един метод е непочтено към всички на които им предстои да избират!

Така че изборът е индивидуален,както и докторът,както и желанията за външен вид на всяка една!


Кейтлин, заклеймява се това, което НЕ харесваш. :wink:
Ако ми прочетеш внимателно поста, писах, че това си е МОЕ мнение. При наличието на птоза например, подмускулното поставяне често води до дабъл-бабъл. При желание за по-малко разстояние между гърдите, подмускулното поставяне носи риска от симмастия. При редовни силови тренировки се измества импланта от контракцията на гръдния мускул и т.н. Все неща, които МЕН ЛИЧНО ме вълнуваха с оглед постигане на желания резултат. Бюти е описала много точно и подробно плюсовете и минусите на двата метода. Бюти, трябва да добавиш и субфасциалния :lol: :lol:
П.П. Имам три операции поради две капсулни контрактури и желание за по-голям обем. За десет години могат да се случат много неща. :wink:

junglegirl
9th May 2007, 09:53
keitlin,ще те помоля да понамалиш агресията в постовете си. :)

rossenda
9th May 2007, 09:54
Здравейте! Моля за съвет!
Ходих на консултация по Н. Георгиев и реших да се оперирам при него.Разликата в цената м/у PIP и Eurosilicone е голяма в смисъл нямам 3200 евро.
2700 евро за Eurosilicone имам. Знам, 4е за здраве не се пестят пари, но просто нямам толкова. Докторът каза, че разликато м/у двата вида е единствено че формите на
PIP са по-бутикови! Така ли е? Моля ви ако някоя от вас има друга информация да пише! Благодаря :D

Nadia28
9th May 2007, 11:45
:?:

Beauty
9th May 2007, 12:50
:D

Beauty
9th May 2007, 13:16
:D

Beauty
9th May 2007, 13:21
:D

liuskata8305
9th May 2007, 16:38
момичета,интерестно ми е дали цената зависи от големината?ако например съм с 250 по евтино ли ще е,отколкото 350?
:roll: :roll: :roll:

sladkatony
9th May 2007, 16:40
момичета,интерестно ми е дали цената зависи от големината?ако например съм с 250 по евтино ли ще е,отколкото 350?
:roll: :roll: :roll:
Не ! Може да и и 500сс - цената си е същата

Beauty
9th May 2007, 16:46
:D

rossenda
9th May 2007, 17:59
Здравей Beauty!
благодаря за из4ерпателната информация
ще си слагам подмускулно, кръгли импланти.
пиши ми моля те как е по добре според теб (знам че PIP са по добрите,но...)
да си слагам ли eurosilicone или да събирам още пари4ки, ама не ми се чака :)

Beauty
9th May 2007, 18:04
:D

rossenda
9th May 2007, 18:28
Избрахме 370cc, а за серийния номер не знам
Благодаря за успокоението :)

Beauty
9th May 2007, 19:09
:D

emisof
10th May 2007, 10:34
Росенда,както вече ти казах,Евросиликон не са по-лоши от ПИП.
Напълно съм съгласна с Бюти, що се касае до подмускулното. Аз съм била и с двете марки, но над мускула, където ПИП определено се държи по-добре откъм обвивка и при опипване. Но след като ги слагаш под мускула, можеш да избереш и Евросиликон - при тях обвивката е малко по-дебела и текстурата е по-едричка, което е кофти само за надмускулното. ПИП са по-нежни някак на пипане, което ме кара да предполагам, че мускулът повече ще ги сплеска и при еднаква кубатура с Евросиликон, ПИП ще изглеждат по-малки под мускула.

Beauty
10th May 2007, 12:25
:D

nova, no gotova
11th May 2007, 09:50
Привет на всички!
Едва преди два дни открих този форум. Като цяло нямам време за нет. На 15.05. ще се оперирам - уголемяване на гърди, подмускулно, 350 сс ПИП. Като че ли малко набързо взех решение. Консултирах се с няколко хирурга и избрах своя. Попрочетох някои теми тук и виждам различни мнения и за имплантите и за т.нар. подмускулно или поджлезно /извинявам се ако не се изразявам точно, но съм лаик/.
Ако имате време за мен - приемам всякакви съвети за следоперативния период.

Yana
16th May 2007, 10:57
Леле Beauty & Емисоф добре че сте писали тази тема, толкова неща ми станаха ясни дето не можех да си ги обясня, а даже идея нямах че има зна4ение спецификациите на имплантите за различните поставяния, хем толкова сайтове съм разглеждала, ама то питай патИло а не учиЛо.

Ходила съм на консултации и също както Beauty каза никoй не ми ги е обяснявал тези разлики в такива подробности.

Аз определено съм за надмускулно защото ми опират циците в коленете като седна, само не знам дали все пак може от Е cup да ми ги намалят на Б cup и след като се оправя да ми сложат малки импланти колкото да стигна C++ за да не ме тормози гравитацията. И двата доктора на които досаждах казаха че трудно ставало такова намаляване но не било невъзможно. Имаме ли някои които го прави в БГ?

Еми ако това на аватара са твоите цици направо ми иде да ти посегна::)) Анелия каза че много еротично изглеждаш::))

Много ви благодаря момичета.

junglegirl
16th May 2007, 12:41
Нейните са,да! :wink:

Beauty
16th May 2007, 12:43
:D

Yana
16th May 2007, 13:23
Лелеееееееееееееееее нейните били :girl_dance: брях. ИзУмих са нацяло. :2007: ..... ама и аз туй ша пра'я.. :2013: ..

Beauty съжалиaвам че тази ценна информация е плод на собствени перипетии и си ги изнесла на свои гръб, то ние тука ще се възползваме с благодарност ама дет са вика теб кво та топли..... дано да ти е всичко наред оттук нататък и лошото да остане в миналото.

Beauty
16th May 2007, 13:26
:D

emisof
16th May 2007, 13:33
Благодаря ти, Яна, за комплиментите :girl_in_love: Тез придобивки и на мен ми се получиха от третия път :lol: :lol:
Доколкото знам ти си след драстично отслабване, така че, при всяко положение ще си над мускула. Предполагам, че ти е писнало от големи цици :lol: :lol: , затова искаш да ги намалиш. Ако можеш да се примириш с белезите /щото такова намаляване не може да мине само с обиране около ареолата/, смятам че няма проблем да ти направят тая чашка. Аз обаче мисля, че можеш и на Д да си останеш, защото силиконовите гърди чашка Д със сигурност изглеждат много по-добре от истински чашка Д. :wink: :wink:
Гравитацията е една и съща за всички цици, само при ИЗЦЯЛО подмускулните е маалко по-бавничко увисването. Според мен всички гърди, по-големи от В чашка, трябва да стоят в сутиен през повечето време.
П.П. Поздрави Анелия, ние с нея сме "колежки" по абдоминопластика. :P

Yana
16th May 2007, 13:34
абе да ти кажа аз скоро викам да зема да са изтреса с един аватар дет донякъде мяза на корема на Емката а пък циците след него, все пак ми са замята наляво надясно нали вечи пусто съм яко у фитнеса и ми пречи на баланса.
:2019: :300:

Yana
16th May 2007, 13:44
АААА Еми мерси за инфото, на мен белезите не ми пречат аз правя супер белези, тези от гастрото почти не си личат и всички ми се чудят, то едно нещо да го докарам на таман.

Казваш много хубу ши ми движат и на Д cup, ама да не ми са смъкнат пак до коленете или да ми са разливат подмишниците? Виж твоите как стоят едни такива горди като националният химн, много еротомански, за този ефект ли говорите като споменавате надмускулното? На мен много ми харесва.

С Анелия се чухме снощи и тя за цици бленува, то май кат са почне няма край таз краста::)) ... та спрягахме твоите цици и по точно тя де че аз на аватара не бях сигурна че са твоите::)) Тя ти е много благодарна за support-а.

emisof
16th May 2007, 13:53
Ами аз съм С+ чашка. :lol: А съм много ниска - нямам 160 см. Затова ти казвам да помислиш за Д чашката. :wink:
Дай по-точни твои параметри, и ще ти ги "изумуваме" :lol: :lol:
Анелия има доста голям бюст, тя пък какво иска :roll: :roll:
При надмускулното има повече възможности за коригиране на разстоянието между гърдите, аз мойто точно така си го исках да ми седи без сутиен.

Yana
16th May 2007, 14:03
И тя иска да си ги повдигне че си ги замятала през рамо::)) аз съм 162-164cm ама имам още да смъквам като кг сега съм 64-65kg затва мислех още малко и да правя корема.

Не съм компетенция по циците и тyй разстояние за което говориш не го разбирам ама само кат ги гледам и ми са иска да та посъветвам да ни ходиш тaka по улиците ша предизвикаш масови безредици в уличното пространство измежду двата пола::))

emisof
17th May 2007, 09:34
И тя иска да си ги повдигне че си ги замятала през рамо::)) аз съм 162-164cm ама имам още да смъквам като кг сега съм 64-65kg затва мислех още малко и да правя корема.

Не съм компетенция по циците и тyй разстояние за което говориш не го разбирам ама само кат ги гледам и ми са иска да та посъветвам да ни ходиш тaka по улиците ша предизвикаш масови безредици в уличното пространство измежду двата пола::))
Аа, аз ги боядисвам в светлоотразителна боя, да се пазят всички отдалече :lol: :lol:
Яна, имаш още съвсем малко да сваляш кг, тогава пристъпи и към двете интервенции - аз си ги направих едновременно, знаеш.

samodiva
17th May 2007, 10:56
Sorry, не се съобразявайте с моето мнение

Beauty
17th May 2007, 12:40
:D

emisof
17th May 2007, 13:16
Аз съм на същото мнение като Самодива, затова Н.Георгиев, който е и моя хирург, ми ги сложи над мускула, в който метод за мен е супер добър. Дано не спре окончателно да го прави! И все се чудя защо е минал на подмускулното поставяне, до степен отричане на поджлезния метод. :roll: :roll:
Самодива, успех, радвам се, че си направила този път информиран избор. Аз съм с подобни на твоите импланти, така че, ако имаш някакви въпроси, ще ти отговоря.

Beauty
17th May 2007, 13:22
:D

samodiva
17th May 2007, 14:05
Самодива, поздравявам те за този пост!
Рядко нечия пациентка казва толкова директно истината за своя хирург!
Пожелавам ти късмет в събота, този път ще успеете! :D

благодаря Beauty, ако станат хубави ще ги покажа :-)

milena127
17th May 2007, 15:46
Аз явно съм мнооого назад с материала. Къде е тази статия на Н.Георгиев? Ще ми е интересно да прочета какво не му харесва на надмускулното.

ПП. Аз пък много си го харесвам (пу,пу) :wink:

Beauty
17th May 2007, 15:59
:D

samodiva
17th May 2007, 16:07
не съм чела интервюто, но изказването му е крайно, аз си казах мнението, без значение че това е моя хирург и че ми е много симпатичен, открита съм и затова си патя :-)

milena127
17th May 2007, 16:21
Добре де, някакви нови аргументи ли има против надмускулното? Откъде сега тоя внезапен завой
:?: :idea:

Beauty
17th May 2007, 16:24
:D

sladkatony
17th May 2007, 16:26
На мен ми обясни, че НАД мускулното е едвали не метод от миналия век, а хирургията се развивала и ПОД мускулното е модерния метод

Beauty
17th May 2007, 16:27
:D

sladkatony
17th May 2007, 16:31
А когато те беше оперирал по надмускулен метод, с какви доводи отрече подмускулното? :D
:) Тогава бях "невинна" и даже не съм знаела, че има повече от един метод, а камо ли за различни марки импланти :lol: дори не се наложи да ме убеждава по някакъв начин

Beauty
17th May 2007, 16:33
:D

milena127
17th May 2007, 16:39
Очевидно има и много добре поставени подмускулно във форума.

И все пак на мен ми се струва, че опре ли до проблем надмускулните са направо незначителни, освен за дребен риплинг май никой не се е оплакал от друго.

Затова пък при подмускулните все чета за доста по-сериозни проблеми.

Не искам да налагам който и да е метод, аз също мисля, че всичко е строго индивидуално. Но затова ми стана чудно как уважаван д-р като Н.Георгиев си позволява да изказва подобно категорично мнение и реших, че има някакви нови научни факти, които не са ми известни явно. :wink:

Мария Василева
17th May 2007, 16:40
интервюто с него беше в неделен брой на вестника-миналата или по-миналата седмица, но не съм го чела. :|

SweetShark
17th May 2007, 17:38
Ако ми позволите да вмъкна мнението на "еднократно подмускулната":

От всички изброени от Бюти недостатъци на подмускулното съм съгласна само с 1,2 и 9 (за следоперативния период, кървенето, и междугръдните разстояния). За останалите недостатъци не съм съгласна.

Beauty
17th May 2007, 18:16
:D

SweetShark
17th May 2007, 22:37
Отговарям по точки:


1.По-бавно възстановяване - с това съм съгласна...Аз лично не бях информирана преди операцията, че има и по-леки постоперативни периоди, но нито минута не съжалявам за трудната първа седмица. През тая седмица съм ходила на работа, между другото. Аз сама съм си шеф, така че който е на моето дередже, ще разбере защо съм го правила.)

2.Повече болки след операцията и повече кървене по време на операцията - съгласна, кървих 4 дена, бях с дренажи).

3.Дабъл -бабъл(при надмускулното го няма) - Това не касае силиконовия имплант, а Сердевите екперименти със салинови протези.

4.Симмастия(при надмускулното отново го няма този проблем) - това сериозно ли го каза? По-долу в точка 9 твърдиш обратното....Ние се оплакваме, че има видимо разстояние между циците, а ти пишеш застъпването на циците като проблем.

5.Травма и атрофия на гръдния мускул - Сериозно? И как, като не си мърдаме циците ли? :roll:

6.По-голям риск от хематом и серома - Нали затова ни слагат дренажите и имаме по-тежък постоперативен период...

7.По-голям риск от неправилно изработване на ложите - това си зависи изцяло от опита и компетентността на опериращия лекар.

8.Повече ограничения в кубатурата - Това е пълна новина за мен. Всички производители имат голям диапазон от кубатури.

9.Повече недостатъци в cleavage зоната(това,което ние наричаме разстояние между гърдите) - С това съм съгласна. Аз съм много слаба от кръста нагоре, и това е единственото, по което може да се познае, че съм със силиконови импланти. Но и това, ако се сетиш да си кажеш навреме на доктора, може да се избегне. Между другото, това разстояние е и въпрос на мода. Преди две години, когато се оперирах, беше модерно по-голямо разстояние.

10.Загуба на процент от кубатурата и деформация на формата на импланта - Ами като ще се губи процент от кубатурата, да си поръчват желаешите по-големи импланти. Цената на импланта не зависи от размера. За деформацията не съм съгласна. Не се деформират, а стават по-естествени на вид.


11.По-неестествено движение на гърдите,тъй като мускула координира позицията на имплантите. - Няма такова нещо. Друсат си се като истински, на мачкане са почти като истински нераждали цици, изливат се през деколтето като истински. Единствено възможността да контролираш всеки гръден мускул поединично, като културистите (което аз лично правя само на майтап вкъщи)
те отличава от другите жени, дето си имат цици по природа, а не по корекция като нас...

Beauty
17th May 2007, 23:09
:D

samodiva
18th May 2007, 01:27
3.Дабъл -бабъл(при надмускулното го няма) - Това не касае силиконовия имплант,


мила, тук си в голяма грешка, схте ти пратиа снимки на моя приателка с подмускулно силкон

samodiva
18th May 2007, 01:31
инфрамамарна гънка

корекция - интрамамарна

samodiva
18th May 2007, 01:55
:cool:

junglegirl
18th May 2007, 07:34
моят съруг след много четене го накара да имплантира интрагландуларно и го убеди че така е по-правилно в моя частен случай
Интрагландуларно вътрешно в жлезата ли означава?!При надмускулното импланта не се ли поставя винаги под жлезата?И кои са двата метода? :roll:

samodiva
18th May 2007, 09:08
моят съруг след много четене го накара да имплантира интрагландуларно и го убеди че така е по-правилно в моя частен случай
Интрагландуларно вътрешно в жлезата ли означава?!При надмускулното импланта не се ли поставя винаги под жлезата?И кои са двата метода? :roll:

извини ме за грешката, искала съм да напиша субгландуларно, тове е единия метод т.е. под млечната жлеза, другиа е субмускуларно - под мускула или още субпекторално

Мария Василева
18th May 2007, 09:13
:girl_in_love:Самодива, чакаме те с нетърпение- :2003: Успе-е-е, макар че съм сигурна в него :2004:
и Браво и на съпруга ти!! :1223: :1223:

emisof
18th May 2007, 09:19
Има и субфасциално позициониране- което го коментирахме в една друга тема.
При избора на метод също е важно да се уточни КРАЙНИЯ резултат, който пациентката търси. Защото тя може и да е подходяща за подмускулно поставяне, но да иска минимално разстояние например между гърдите /точно тогава, при неуспешните опити за намаляване на разстоянието, се получава симмастията/, да иска по-очертан горен полюс и т.н. и т.н.
Както и обратното - ако пък желае максимално естествен вид на гърдите си, с плавен преход и без видимо очертаване на краищата на импланта, то тогава надмускулното би могло да я разочарова като краен резултат.
Затова нито един от методите не би трябвало да се отрича тотално.

junglegirl
18th May 2007, 09:19
искала съм да напиша субгландуларно
Благодаря ти :)
Че ме беше хвърлила в размисъл... :D
Успех Самодива,всички ще те мислим утре! :2004:

samodiva
18th May 2007, 09:20
:girl_in_love:Самодива, чакаме те с нетърпение- :2003: Успе-е-е, макар че съм сигурна в него :2004:
и Браво и на съпруга ти!! :1223: :1223:


къде ме чакаш мила :-)

благодаря за пожеланията :2020:

samodiva
18th May 2007, 09:22
Затова нито един от методите не би трябвало да се отрича тотално.

абсолютно си права :-)

Мария Василева
18th May 2007, 09:43
тук във форума, след операцията- да пишеш за ОТЛИЧНИ резултати вече :!: :lol:
и защо няма емотиконка с цицки? :roll:

samodiva
18th May 2007, 09:49
тук във форума, след операцията- да пишеш за ОТЛИЧНИ резултати вече :!: :lol:
и защо няма емотиконка с цицки? :roll:


ок, със снимки даже :-) подневно, обещавам

Chujdata
18th May 2007, 11:30
Самодива, успех и от мен мила, аде ще те чакаме вече със супер цици най-сенте!!! :girl_kiss2:

samodiva
18th May 2007, 11:36
Самодива, успех и от мен мила, аде ще те чакаме вече със супер цици най-сенте!!! :girl_kiss2:

мерси :girl_kiss2:

lazaryovtchev
18th May 2007, 19:59
Здравейте всички заинтересувани от тази тема, днес се видях с Ники Георгиев и коментирахме по нея.

Той пожела да ви предложа да организираме една среща със всички вас и да обясни аргументите си в дискусия относно интервюто в 24-часа
Лично аз съм привърженик на подмускулната интервенция – особено при раждали жени, но не отричам и надмускулната. Ще пусна отделна тема за срещата, кажете си мнението. Мисля че това ще е интересно за всички желаещи да научат повече за методите. Мисля че за първи път хирург – естетична хирургия предлага такава среща.

diastemma
19th May 2007, 13:29
Лично аз съм привърженик на подмускулната интервенция – особено при раждали жени, но не отричам и надмускулната.
Моля те, обясни аргументите за това твърдение. И в качеството си на какъв си привърженик на подмускулното позициониране на импланта.

diastemma
19th May 2007, 14:26
SweetShark и Beauty, ще ме извините, че се намесвам в "частния" ви спор за възможните недостатъци на подмускулното поставяне на импланти ... Beauty е права с това, което е написала, затова не обсъждах въпроса по-рано - но става ясно, че не всички са я разбрали.

По точки 1(по-бавно възстановяване) и 2(повече болки) сте на едно мнение.
3 Дабъл-бабъл: двуетажни гърди - случва се при подмускулно имплантиране при отпуснати, увиснали гърди (с птоза). Имплантът застава по-високо от естествената гърда.
4 Симмастия - сливане на двата джоба в един (а не много близко поставени гърди), между гърдите няма хлътване, те са обединени. Случва се и при двата метода, но с каква честота - не знам. Грешка на хирурга.
5 Травма и атрофия на гръдния мускул - защото се разтяга над импланта. Изтънява, но не губи напълно функцията си.
6 По-големият риск от хематом и серома е поради травмата на мускула - той е много по-кръвоснабден от жлезната и мастната тъкан.
7 По-голям риск от неправилни ложи - защото методът е по-труден.
8 Повече ограничения в кубатурата при подмускулно - защото под мускула се побират не повече от 300-330 мл, над този обем става ЧАСТИЧНО подмускулно в долния край на гърдата.
9 Повече разстояние между гърдите - защото тази граница на импланта се диктува от залавното място на мускула върху гръдната кост.
10 Визуална загуба на обем - защото мускулът сплесква импланта, губи се част от проекцията (височината) му. А както вече казах, голям обем не може да се постави напълно подмускулно.
11 Контрол на импланта от мускула - неприятно нещо, ако имаш поне минимална птоза. При всяко опиране на маса, облегалка на стол мускулът повдига импланта, а естествената гърда остава отдолу, провисва (бих го нарекла "динамичен дабъл-бабъл"). Чух го като оплакване от една жена - че когато слагала деколте, много внимавала да не се подпира никъде с ръцете...

Това е всичко. Съжалявам за дългото и скучно четиво.

Beauty
19th May 2007, 15:26
:D

Beauty
19th May 2007, 15:43
:D

Flame73
19th May 2007, 16:05
..........

Flame73
19th May 2007, 16:07
.........

Beauty
19th May 2007, 16:13
:D

Flame73
19th May 2007, 16:25
.........

Beauty
19th May 2007, 16:27
:D

emisof
19th May 2007, 16:35
М'аз не смея още да снимам... :lol: :lol: :lol:
Имам едно малко притеснение и ми се искаше да разбера дали става въпрос за това...
Тука ми мирише на нов ъпгрейд, май :wink: Ако е така, честито, Флейм, и безпроблемно носене този път. :lol:

milena127
19th May 2007, 16:45
М'аз не смея още да снимам... :lol: :lol: :lol:
Имам едно малко притеснение и ми се искаше да разбера дали става въпрос за това...
Тука ми мирише на нов ъпгрейд, май :wink: Ако е така, честито, Флейм, и безпроблемно носене този път. :lol:

АААА как така мирише??? Флеймче, кога ще се похвалиш? :wink:

Flame73
19th May 2007, 16:50
..........

Chujdata
19th May 2007, 17:07
Флейм, колкото и да не ти се вярва, поздравявам те и аз и искрено ти желая и ти да приключиш с ходенето по мъките най-накрая и да са станали мечтаните от теб гърди :lol:

lazaryovtchev
19th May 2007, 19:22
няма коментар

samodiva
24th May 2007, 17:31
тук искам да се извиня на Beauty за забележката която и направих относно гънката под гърдата :oops:

пилето
10th August 2007, 16:11
:? здравеите на всички минали през това,и на онези като мен,които чакат реда си.Моята история тепьрва започва.Живея в Испания,и вече платих 4800 за операцията,вчера бях на консултация,но хирурга ми отдели 10 мин.Какво да ви кажа,исках да са под мускула,но след като му обясних как ги искам*/като момиче от плеибои/,каза,че няма да стане под,а над,кожата ми била ..лоша,т.е.не сьм дебелокожа явно..,и останах разочарована,а днес вече..обьркана.От снощи чета този форум и направо нямам думи .Гьрдите ми са леко увиснали/но не мн. големи,средни/,и много ме притеснява това над,мисля ,че по бьрзо ще се смькват,но кои да ти каже.И тук не са много по приказките,пьк и не им разбирам всичко,а моито гадже не пита много много.Като им казах 390,направо се смаяха,явно маи са много за над мускула и мисля да смькна на 350,незнам какво да правя,и дали да се сьглася с това над,само едно ме притеснява-смькват ли се бьрзо,ако има някои опит,да сподели,защото сме изтеглили 5000 евро,и ще плащаме като луди.Даите снимки и сьвети! :roll:

apoklistika
10th August 2007, 16:27
Ми попрочети и сама малко тук и ще се убедиш, че лекарят ти има право- ефекта, който търсиш, се постига с надмускулно. А и ако са ти вече увиснали, подмускулното поставяне също се избягва, защото има вероятност импланта да не може да обере кожата. А колкото до големината, какви са ти мерките- може би лекарят е преценил, че това ще е много за теб. Каквото и да решиш, успех ти желая :)

emisof
10th August 2007, 20:12
Аз съм 45 кг, с 390 сс НАДмускулно. Исках точно тая "порно-визия", за която ти говориш, и я получих. Сега ще си ги сложа на аватара да ги видиш.

пилето
18th August 2007, 15:58
:o стоя,чета и се питам трябва ли ние да намираме наи доброто за себе си,при положение че се плаща на някои хора за това.Яд ме хваща като ви гледам как сте се измьчили да издирите и разберете всяка информация за това кое е добре и кое зле.Но информацията е толкова много,че едва ли аз разбрах кое е добро за мен,защото всеки е индивидуална личност и едва ли има 1 модел,по които да се водим.И така и неразбрах под или над,може би защото под е добре за едни,а над за други,в смисьл от големина,форма,прави,увисн ли,с дебела или нежна кожа и т.нКакто писах,мите са увиснали така,че слагам молив под тях и тои не пада :lol: ,средна големина,/не сьм раждала/Какво искам..ами искам нормални,пражи т.е изправени гьрди,зьрното по средата,а не долу,нещо като топка отрязана на две,както вече писах.Ок,имам още една консултация и после ще пиша какво става.Благодаря :lol:

emisof
18th August 2007, 17:11
Пиле, аз лично смятам, че при по-сериозна птоза, каквато е твойта, надмускулното е по-добрия метод. Иначе за да ти ги докарат хубави подмускулни, ще трябва и цялата ти излишна кожа да се обере.

Errika
18th August 2007, 17:37
Аз имам птоза,която ще се обере,но се спрях на надмускулно.Причините за да избера този метод за мен,са:
1.От снимките,които съм разглеждала тук,май няма надмускулно поставени гърди,които да не са ми харесали.
2.По-бързото възстановяване,което ми е много важно.

Преди няколко месеца ходих при Н. Георгиев и той ми отказа категорично надмускулно,а дори и не отвори дума за обиране на птозата в този случай.Като размислих и попрочетох повече из форума се отказах от него и се насочих към друг доктор.Надявам се да съм направила правилния избор,още повече че нямам база за сравнение,не намерих никой друг който да се е оперирал в същата клиника.

пилето
19th August 2007, 01:55
ОК,и аз това мисля,че щом един от добрите доктори е сметнал ,че за мен е наи добре над,предполагам е правилно.Честно да ви кажа,исками се да е така,все пак тук се правят много такива операции,имат средства хората и всяка 2 си прави,имат практика,това искам да кажа.Но никога нищо не е сигурно.И защо Николаи Георгиев е отказал категорично надмускулното...ето това е вьпроса.Маи за доста неща не ни уведомяват,което си е за притеснение :roll: А от аватара :roll: виждам очертания само,не се вижда ясно,но горе долу добих представа за големината. :oops:

Errika
19th August 2007, 05:28
Пиле,ти за моя аватар ли? :)
Защото,ако е така,аз все още не съм се оперирала,предстои ми на 25.08,в събота.Ще се оперирам в Пловдив в Медлайн клиник.А ефекта от снимката се постига за сега с хубав сутиен и някоя подплънка :D

Относно това защо Н.Георгиев отказва надмускулното,има по-запознати момичета,мисля че Еми беше писала в някоя тема.Но в общи линии разбрах,че вече е решил да работи основно подмускулно,което според мен не е най-удачния вариант,защото този метод ,както вече знаеш не е подходящ за всички.Просто не би трябвало в тази област да се подхожда унифицирано и според модните тенденции,а да се вземат под внимание индивидуалните дадености на всеки.

Пиши след консултацията! :2043:

beatris
29th July 2008, 16:42
момичета,защо е изтрита толкова голяма част от тази тема/както и всички коментари на бюти?питам защото малкото ,което съм намерила писано от нея ми се е сторило много полезно.а конкретно по темата,ако е преместена някъде-кажете моля.че много ме интеесуват 2 метода

gwendoline
29th July 2008, 16:48
момичета,защо е изтрита толкова голяма част от тази тема/както и всички коментари на бюти?питам защото малкото ,което съм намерила писано от нея ми се е сторило много полезно.а конкретно по темата,ако е преместена някъде-кажете моля.че много ме интеесуват 2 метода
защото Бюти вече не пише тук; има друг форум ("Фема"), в който можеш да потърсиш мнението й :cool:

beatris
29th July 2008, 17:36
благодаря ти dwendolin, ще прочета и там :D

lucky16
5th December 2008, 15:27
Момичета, както вече писах - аз съм поредната, която почти вече е взела решение да се оперира и тъпо и упорито изчитам форума, за да събера максимално много информация, за да взема най-правилното решение.
Ето тук например са поставени въпроси, които живо ме интересуват, но за пореден път виждам, че полезната информация е изтрита! Моля ви, някой може ли да ми каже какво се случва в този форум, та хората масово затриват всичките си постове? И сега откъде да изкопая отговорите на хилядите си въпроси... вместо тях - тук намирам усмивчици... :x

gwendoline
5th December 2008, 16:48
Момичета, както вече писах - аз съм поредната, която почти вече е взела решение да се оперира и тъпо и упорито изчитам форума, за да събера максимално много информация, за да взема най-правилното решение.
Ето тук например са поставени въпроси, които живо ме интересуват, но за пореден път виждам, че полезната информация е изтрита! Моля ви, някой може ли да ми каже какво се случва в този форум, та хората масово затриват всичките си постове? И сега откъде да изкопая отговорите на хилядите си въпроси... вместо тях - тук намирам усмивчици... :x
Просто чети по-актуалните мнения - те вече не могат да се променят от известно време... :cool: Аз също като теб в началото имах много въпросителни, но... имах желание и разбрах какво искам... :idea: В това отношение шапка свалям на lady69, която (да ме извини за израза казвам го с най-топли чувства :!: :idea: :cool: ) - душеше около месец и кусур като куче тук за най-дребния детайл, докато реши какво точно иска и търси...

lucky16
5th December 2008, 19:43
Gwen, мисля да последвам светлия й пример ;)

Бобето
5th December 2008, 22:35
Момичета, както вече писах - аз съм поредната, която почти вече е взела решение да се оперира и тъпо и упорито изчитам форума, за да събера максимално много информация, за да взема най-правилното решение.
Ето тук например са поставени въпроси, които живо ме интересуват, но за пореден път виждам, че полезната информация е изтрита! Моля ви, някой може ли да ми каже какво се случва в този форум, та хората масово затриват всичките си постове? И сега откъде да изкопая отговорите на хилядите си въпроси... вместо тях - тук намирам усмивчици... :x
Просто чети по-актуалните мнения - те вече не могат да се променят от известно време... :cool: Аз също като теб в началото имах много въпросителни, но... имах желание и разбрах какво искам... :idea: В това отношение шапка свалям на lady69, която (да ме извини за израза казвам го с най-топли чувства :!: :idea: :cool: ) - душеше около месец и кусур като куче тук за най-дребния детайл, докато реши какво точно иска и търси...


Ами Азззззззз:cry:

te_dda
5th December 2008, 22:45
дайте да не парвиме състезание,щото аз ще изляза най-голямата откачалка :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_haha: :girl_haha:

Divinemouse
5th December 2008, 23:17
дайте да не парвиме състезание,щото аз ще изляза най-голямата откачалка :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_haha: :girl_haha:

Ние на теб сме ти свикнали вечи и аз спецялно те имам за част от момичетата със импланти :wink:

te_dda
6th December 2008, 00:33
мерси, мацка :girl_kiss2:
рано или късно ще вляза в отбора, то се е видяло :girl_haha:

lusiana
6th December 2008, 13:07
Здравейте момичета! Една приятелка си сложи скоро импланти, 350сс, надмускулно, бях възхитена от резултата и се запалих и аз да си сложа. Оттогава чета тук каквото намеря. Форума е страхотен, много полезен!
Въпроса ми е следния, четох някъде тук, че за подмускулното са ограничени кубиците, които мога да сложа, а има ли значение самия мускул? Ох, не знам как да се изразя и на мен ми е малко объркано! Приятелката ми каза, че понеже аз и тя сме били много слаби и мускула ни бил много малък, не можело подмускулно да се сложи?!? Аз не съм раждала, не са ми увиснали гърдите(то няма какво да увисне :lol: ), много са малки, но са добре оформени и стегнати. Вие как мислите, има ли причина да не мога да сложа подмускулно импланти? Благодаря предварително!

Beauty
6th December 2008, 14:36
Приятелката ти явно не ти е обяснила нещата както трябва или може би и тя самата не разполага с точната информация.
Ще се опитам да ти го обясня максимално накратко и опростено и се надявам да разбереш каква е ситуацията при методите.
Ако говорим за частично подмускулно (или двуполюсно), при този метод е възможно поставянето на по-голяма кубатура. Частично подмускулно означава, че импланта се поставя под мускула, но в долната и страничната част (към подмичниците) е в надмускулна позиция. При този метод могат да се сложат повече варианти на обем. Тъй като в горната част на гърдата импланта е покрит от мускул, този метод е подходящ за жени, които очакват по-плавен горен преход, а искат повече кубици или за такива, които имат тънка кожа, искат да си поставят по-голяма кубатура, а надмускулното би довело до прекомерно неестетично очертаване на контурите на имплантите поради липса на достатъчно собствени тъкани, които да го покрият.
При пълното подмускулно, тоест, когато целия имплант е покрит от мускул, има ограничения в кубатурата, тъй като самия мускул анатомически няма повече възможност.
Не става въпрос само дали сте слаби или не, много от нас също са слаби. :D Просто самия мускул няма възможност да събере повече от 300 (+10-20 сс), тъй като анатомически това не е огромна тъкан, за да покрие големи кубици.
При пълното подмускулно имплантите имат постоянен съпорт от мускула, той играе ролята на нещо като вътрешен сутиен и увисването на гърдите, заради имплантите, е максимално намалено.
Основния минус на пълното подмускулно е именно ограничението в кубатурата, както и това, че този метод е изключително неподходящ при активно спортуващи жени. Ако обаче не тренираш и не искаш големи гърди, това е най-добрия метод в твоя случай.
Виждам, че не се интересуваш от надмускулно и няма нужда да ти го обяснявам.
Надявам се това да ти е от полза като информация.

Кари Брадшоу
6th December 2008, 16:55
Сега вече разбрах че съм избрала точно метод подходящ за мен :D Благодаря много за информацията, ако трябваше да я събирам от много места щеше да ми отнеме доста време :D

gwendoline
7th December 2008, 15:08
Просто чети по-актуалните мнения - те вече не могат да се променят от известно време... :cool: Аз също като теб в началото имах много въпросителни, но... имах желание и разбрах какво искам... :idea: В това отношение шапка свалям на lady69, която (да ме извини за израза казвам го с най-топли чувства :!: :idea: :cool: ) - душеше около месец и кусур като куче тук за най-дребния детайл, докато реши какво точно иска и търси...

Ами Азззззззз:cry:
:2014: Абсолютно...теб обаче отдавна те свикнах някак да си с цици и затова давам пресен пример.... :wink: :cool:

mucka_84
7th December 2008, 15:59
Просто самия мускул няма възможност да събере повече от 300 (+10-20 сс), тъй като анатомически това не е огромна тъкан, за да покрие големи кубици.
При пълното подмускулно имплантите имат постоянен съпорт от мускула, той играе ролята на нещо като вътрешен сутиен и увисването на гърдите, заради имплантите, е максимално намалено.
Основния минус на пълното подмускулно е именно ограничението в кубатурата, както и това, че този метод е изключително неподходящ при активно спортуващи жени.
Аз съвсем се обърках :?: Това означава ли, че аз като съм с 400 сс не са ми сложени изцяло подмускулно, защото док не ми е споменавала, че са частично :?:
А защо е минус за спортуващи жени

yoli
7th December 2008, 17:09
Аз съвсем се обърках :?: Това означава ли, че аз като съм с 400 сс не са ми сложени изцяло подмускулно, защото док не ми е споменавала, че са частично :?:
А защо е минус за спортуващи жени


Щом си с 400сс си частично под мускула.то няма как да е иначе :roll: Анатомия :idea:

Beauty
8th December 2008, 00:40
Аз съвсем се обърках :?: Това означава ли, че аз като съм с 400 сс не са ми сложени изцяло подмускулно, защото док не ми е споменавала, че са частично :?:
А защо е минус за спортуващи жени

Мисля, че съм го написала разбираемо и отговора на въпроса ти е в поста ми. :D С 400 сс няма как да си пълно подмускулно.
А за спорта, логично е- при контракциите на мускулите по време на постоянни и усилени тренировки, имплантите могат да се разместят и то в сериозна степен..С очите си съм го виждала.

mucka_84
8th December 2008, 07:03
[quote=mucka_84]
Аз съвсем се обърках :?: Това означава ли, че аз като съм с 400 сс не са ми сложени изцяло подмускулно, защото док не ми е споменавала, че са частично :?:
А защо е минус за спортуващи жени

Мисля, че съм го написала разбираемо и отговора на въпроса ти е в поста ми. :D С 400 сс няма как да си пълно подмускулно.
А за спорта, логично е- при контракциите на мускулите по време на постоянни и усилени тренировки, имплантите могат да се разместят и то в сериозна степен..С очите си съм го виждала.[/quote
Благодаря ти за отговора. Явно ще трябва да се пазя като тренирам :2006:

lusiana
8th December 2008, 14:09
Beauty, благодаря за отговора, разбрах за подмускулното. Там е работата, че аз танцувам и не зная в случая дали е подходящ този метод за мен. Нямам голямо натоварване на гръдните мускули, но все пак... Така или иначе имам час за консултация при д-р Бояджиев и искам да чуя той какво ще ми препоръча. Някак съм останала с впечатлението, че подмускулното е по-добрия вариант, но може да греша, разбира се. Ще пиша какво е станало и какво ми е препоръчал доктора :)

gwendoline
8th December 2008, 14:12
Така или иначе имам час за консултация при д-р Бояджиев и искам да чуя той какво ще ми препоръча.
Специално Бояджиев ще ти препоръча надмускулно поставяне. 101%.

lusiana
8th December 2008, 14:16
Специално Бояджиев ще ти препоръча надмускулно поставяне. 101%.

Ами на приятелката ми е сложил надмускулно, да и е казал, че така е по-добре за жени, на които им предстои раждане, нещо свързано с кърменето. Според нея при подмускулното се затруднявало кърменето, мисля, че той така й е казал...
Каква е вашата информация за това?

gwendoline
8th December 2008, 14:24
Ами на приятелката ми е сложил надмускулно, да и е казал, че така е по-добре за жени, на които им предстои раждане, нещо свързано с кърменето.
Кърменето при подмускулно е напълно възможно, тъй като жлезата не се засяга, освен ако не се поставят през ареолата. А е препоръчал този метоз, защото той ралоти САМО с надмускулно поставяне.

lusiana
8th December 2008, 14:36
Ясно. Благодаря ти. Аз искам и с доктор Н. Георгиев да се консултирам, знам, че при него няма проблеми с подмускулното. Само не зная после как да преценя кое е наистина най-добре за мен, ако и двамата са на различно мнение. Като чета из форума, разбирам, че всичко е индивидуално. Отделно чувам добри отзиви и за Бояджиев, и за Георгиев, за това се насочих към тях.

gwendoline
8th December 2008, 14:40
Ясно. Благодаря ти. Аз искам и с доктор Н. Георгиев да се консултирам, знам, че при него няма проблеми с подмускулното. Само не зная после как да преценя кое е наистина най-добре за мен, ако и двамата са на различно мнение. Като чета из форума, разбирам, че всичко е индивидуално. Отделно чувам добри отзиви и за Бояджиев, и за Георгиев, за това се насочих към тях.
При Георгиев пък ще имаш вариант на поставяне само под мускула... И под бомбена заплаха не би поставил над мускула... :1242: Тъй като и двамата са абсолютно противоположни в методиката си - аз лично бих ти препоръчала да отидеш и при трети или просто да изчетеш и придобиеш подробна представа и за двата метода и след консултациите сама да решиш кое е най-добре за теб! :2020:

Кари Брадшоу
8th December 2008, 15:52
Наскоро в едно интервю разбрах че доста жени били излъгани в метода им на поставяне на имплантите :roll: странно ми стана, защото аз си усеща че са си подмускула, а те не усещат ли ?:roll: дан оне се случва на никой

yoli
8th December 2008, 16:14
Наскоро в едно интервю разбрах че доста жени били излъгани в метода им на поставяне на имплантите :roll: странно ми стана, защото аз си усеща че са си подмускула, а те не усещат ли ?:roll: дан оне се случва на никой

Kъде си го чела това интервю?

Divinemouse
8th December 2008, 18:22
Наскоро в едно интервю разбрах че доста жени били излъгани в метода им на поставяне на имплантите :roll: странно ми стана, защото аз си усеща че са си подмускула, а те не усещат ли ?:roll: дан оне се случва на никой

Има много такива излъгани момичета...

yoli
8th December 2008, 18:33
E добре де нали на ехограф се вижда как ти е поставен!

Divinemouse
8th December 2008, 18:37
E добре де нали на ехограф се вижда как ти е поставен!


Дефакто ти там разбираш че си излъгана но доктора ти твърди другото и нямаш избор..

yoli
8th December 2008, 19:15
Дефакто ти там разбираш че си излъгана но доктора ти твърди другото и нямаш избор..

Правят ти снимки на ехографа и му я навираш в лицето :twisted: Да видим тогава какво ще каже :roll:

Divinemouse
8th December 2008, 19:18
Дефакто ти там разбираш че си излъгана но доктора ти твърди другото и нямаш избор..

Правят ти снимки на ехографа и му я навираш в лицето :twisted: Да видим тогава какво ще каже :roll:

Доктора ти казва че не те познава и че той не те е оперирал...
Знам за такъв случай но няма да спомена доктора...

yoli
8th December 2008, 19:22
Е нямам думи... :twisted: :twisted: :twisted:

lady85
8th December 2008, 19:54
Дефакто ти там разбираш че си излъгана но доктора ти твърди другото и нямаш избор..

Правят ти снимки на ехографа и му я навираш в лицето :twisted: Да видим тогава какво ще каже :roll:

Доктора ти казва че не те познава и че той не те е оперирал...
Знам за такъв случай но няма да спомена доктора...

Е нали на паспортчетата на имплантите пише името на доктора,датата на операцията и начина на поставяне....как е възможна такава наглост... :roll:

gwendoline
8th December 2008, 21:38
Е нали на паспортчетата на имплантите пише името на доктора,датата на операцията и начина на поставяне....как е възможна такава наглост... :roll:
Явно става дума за някой, който не издава паспорти на импланти и епикризи, макар аз лично да не съм чувала за такъв... но всичко е възможно :lol:

Divinemouse
8th December 2008, 22:22
Преди 5-6 години а може и сега все ощи никой не го интервесуваха гаранциите и паспортите...Сега вече се заговори много и всички издават такива документи...
Колко жени преди време си слагаха импланти :roll:

yoli
8th December 2008, 23:07
Преди 5-6 години а може и сега все ощи никой не го интервесуваха гаранциите и паспортите...Сега вече се заговори много и всички издават такива документи...
Колко жени преди време си слагаха импланти :roll:

За съжаление обаче и днес стават такива неща.Току що се зачетох в друг форум и там едно момиче е оперирано при доста известен хирург и то скоро,та на нея не са и дали нито паспорти нито сертификат,а тя не е знаела и да си ги поиска :idea:

yoli
8th December 2008, 23:24
За съжаление обаче и днес стават такива неща.Току що се зачетох в друг форум и там едно момиче е оперирано при доста известен хирург и то скоро,та на нея не са и дали нито паспорти нито сертификат,а тя не е знаела и да си ги поиска :idea:

:oops: Аз съм се объркала.Поста й е писан септември 2008,а е оперирана през 2005.Е то за ония времена явно си е било нормално :roll:

Кари Брадшоу
10th December 2008, 12:01
На мен ми дадоха две малки листчета , нищо особенно, нямам никакви паспорти и такива неща,аз съм с Макган :roll: трябвали да изисквам някакъв друг документ според вас?

Den4i
10th December 2008, 14:50
Кари, и аз съм с МакГан и ми дадоха малко сгънато на две картонче, на което отвън пише ID CARD, моето име и адрес, името на доктора, телефона му, болницата, в която е правена операцията, а вътре от едната страна пише L/за лявата и стикер с точни описания на импланта, отдолу датата на операцията, от другата страна R/за дясната и пак стикер и дата.
Но това цялото нещо сгънато е с размер колкото лична карта.

karamela
10th December 2008, 15:07
аз съм с евросиликон и имам паспорти за двата импланта...там е попълнено егенето,името ми къде е разраза къде е поставен над или под...и съответно на коя грда лява или дясна..би трябвало всеки да има такива пспорти...имам отделно и елспертиза...но от това не ми минава болката и изтръпването в едното зърно де :(

Divinemouse
10th December 2008, 17:02
На мен ми дадоха две малки листчета , нищо особенно, нямам никакви паспорти и такива неща,аз съм с Макган :roll: трябвали да изисквам някакъв друг документ според вас?

Аз имам същото картонче които е било залепено на имплантите ...
същото каквото има Денчи..Сиво на цвят и е дно прегънато по средата ..
И отделно Епикриза :wink:

боряна христова
11th December 2008, 17:34
Мацки като заговорихте за картончета...ако си затриеш паспорта на имплантите дали ще може да ти издадът пак?

Divinemouse
11th December 2008, 18:35
Мацки като заговорихте за картончета...ако си затриеш паспорта на имплантите дали ще може да ти издадът пак?

Ако си ги изгубиш мисля че няма да има такова същото картонче..
На епикризата има същите данни ,поне на моята
:cool:

demili 1
10th January 2009, 21:09
Здравей, ако имаш мейл и ми го дадеш, ще ти пратя снимки на гърдите ми правени от Стоян Михайлов.

demili 1
10th January 2009, 23:31
Здравей, ако имаш мейл и ми го дадеш, ще ти пратя снимки на гърдите ми правени от Стоян Михайлов.

надмускулни, правени преди 4 год. Красиви, но за съжаление при мен за кратко. :cry:

yoli
10th January 2009, 23:40
Здравей, ако имаш мейл и ми го дадеш, ще ти пратя снимки на гърдите ми правени от Стоян Михайлов.

надмускулни, правени преди 4 год. Красиви, но за съжаление при мен за кратко. :cry:

Защо за кратко? :cry: Какво им се е случило?Разбира се ако искаш да споделиш :lol:

demili 1
10th January 2009, 23:47
Здравей, ако имаш мейл и ми го дадеш, ще ти пратя снимки на гърдите ми правени от Стоян Михайлов.

надмускулни, правени преди 4 год. Красиви, но за съжаление при мен за кратко. :cry:

Защо за кратко? :cry: Какво им се е случило?Разбира се ако искаш да споделиш :lol:

Получих капсулна контрактура на дясната и така се развали целия пейзаж. :D

боряна христова
11th January 2009, 05:43
Здравей, ако имаш мейл и ми го дадеш, ще ти пратя снимки на гърдите ми правени от Стоян Михайлов.

надмускулни, правени преди 4 год. Красиви, но за съжаление при мен за кратко. :cry:

Защо за кратко? :cry: Какво им се е случило?Разбира се ако искаш да споделиш :lol:

Получих капсулна контрактура на дясната и така се развали целия пейзаж. :DМила ,реоперация нямаше ли? Какво стана след нея,ако е имало такава? Интересно ми след КК дали е лесно поправима гърдата по принцип?

demili 1
11th January 2009, 22:45
Оперирах се пак. Сложиха ми нови импланти,по-големи, защото не исках намаляване (не си падам много по белезите :D ). Операцията беше много дълг - 5часа и половина. Аз си ходих цяла година с контрактурата и капсулата беше станала много дебела , ако не се лъжа в епикриза пишеше 5мм. Ако някой получи капсулна контрактура, хич да не чака, а да взима мерки веднага, защото колкото повече време минава, толкова по-лошо.

gwendoline
11th January 2009, 22:51
Оперирах се пак. Сложиха ми нови импланти,по-големи, защото не исках намаляване (не си падам много по белезите :D ). Операцията беше много дълг - 5часа и половина. Аз си ходих цяла година с контрактурата и капсулата беше станала много дебела , ако не се лъжа в епикриза пишеше 5мм. Ако някой получи капсулна контрактура, хич да не чака, а да взима мерки веднага, защото колкото повече време минава, толкова по-лошо.
Демили, сега пак с анатомични ли си...? На снимката от аватара стояха страхотно.... :!: :idea: там с новите или старите беше?

te_dda
11th January 2009, 22:53
пак ли надмускулно ги сложи, демили?

Excel
11th January 2009, 23:07
Демили , коя степен беше стигнала ? Или не са ти казали ?
Пожелавам ти да нямаш повторение . :wink: . Това е най-важното за теб.

demili 1
11th January 2009, 23:39
Преди бях с 240сс Евросиликон,кръгли, надмускулно. Сега съм с анатомични на МакГан. Не знам коя степен ми е била контрактурата, но дясната ми гърда беше станала като камък и се видоизменяше с всеки изминал ден.
На чернобялата снимка съм със старите имплати, в начален стадий на контрактурата и не си личи толкова. На другата снимка (с червената рокля-нощница :D )съм с новите цицки.

mickey_82
12th January 2009, 04:17
demili 1 къде мога да ти видя снимчици-гледах в темата за снимки ,но няма...?

боряна христова
12th January 2009, 12:38
demili 1 къде мога да ти видя снимчици-гледах в темата за снимки ,но няма...? Искам и аз да видя снимчици ,че нали ми казаха че и аз може да имам КК ...сега само мачкане може да ме спаси..

Crazy_girl
12th January 2009, 16:03
Между другото,боряна, и аз бях при нашия човек преди седмица, защото се бях уплашила да не е станала КК,но той опипа хубаво и каза че няма проблеми, просто не съм била редовна с масажите, което си е истина. Та сега мачкам яко, направо мускули направих. Единственото което ме притеснява е че точно на тази гaрда ареолата и е съвсем мъничко по-надолу и се чудя дали като и правя толкова масажи, няма да слезе още надолу и да стане голяма разликата? :roll:

didi12345
16th January 2009, 20:19
И на мен ми сложи по малко , отколкото исках и затова съм такава кисела :D :D :D Аз съм си глупава , де ,щом се оставих да ме убеди :roll: :D :D

боряна христова
17th January 2009, 14:38
Между другото,боряна, и аз бях при нашия човек преди седмица, защото се бях уплашила да не е станала КК,но той опипа хубаво и каза че няма проблеми, просто не съм била редовна с масажите, което си е истина. Та сега мачкам яко, направо мускули направих. Единственото което ме притеснява е че точно на тази гaрда ареолата и е съвсем мъничко по-надолу и се чудя дали като и правя толкова масажи, няма да слезе още надолу и да стане голяма разликата? :roll: Миличка и аз имам същия проблем.. + това едната ми е по твърда от другата! Ти защо си се оплашила че може да имаш КК?

Crazy_girl
17th January 2009, 18:20
При мен всичко започна, един ден като реших да си снимам гърдите.Като се гледах в огледалото се виждаше една сувсеееееем мъничка разлика, но аз не съм максималистка пък и знам че няма две напълно еднакви гърди.Та не съм се притеснявала излишно.Да чукам на дърво до сега, вече 5 месеца ще станат, не съм имала проблеми. Но като се снимах....о ужас! Едната си изглеждаше съвсем нормална а другата като топка.И тогава се уплаших, пък и почна нещо да ме наболява. Обадих му се на док и той вика да ходя на консултация че така по телефона не може да каже. Отидох аз, прегледа ме,премери растоянията, опипа капсулата и каза да съм спокойна. Просто истината е че почти не съм правила масажи от страх да не ги разваля (тъпо, знам) и от там едната още не е слезнала като другта. А болкта...2 дни след това ми дойде цикъла хахха Та сега мачкам всяка вечер и мисля че има вече подобрение. Април като се прибирам ще отида да видим как е положението. Най-странното е че само на снимка ми изглеждат така, на голо и пред огледалото си изгледат много добре?!

diadora
21st January 2009, 20:33
Преди години нямаше нагледни материали ,с които да се ориентирам.Показах снимка само.Сега е различно-този доктор работи в модерна клиника и сигурно има всичко необходимо за да се ориентира жената за размера.

mickey_82
21st January 2009, 20:40
Какви средства имаш впредвид?Доктора прави измервания на гърдиа ти кош и гърдите,които имаш.След това според тези дадености преценява какво е подходящо.Вярно е,че има таблици,но ние не сме длъжни да ги знаем наизуст.
Другия вариант е да мериш импланта в сутиен,но според мен това не дава ясна представа.Мисля,че и другите момичета ще се съгласят с мен за последното ,което казах.
Аз мерих в бразилия на една консултация.Пробвах 250cc и ми изглеждаха както са ми сега.Само,че сега съм с 335cc.Сама прецени колко реално е било.

yoli
21st January 2009, 21:15
Другия вариант е да мериш импланта в сутиен,но според мен това не дава ясна представа.Мисля,че и другите момичета ще се съгласят с мен за последното ,което казах.
Аз мерих в бразилия на една консултация.Пробвах 250cc и ми изглеждаха както са ми сега.Само,че сега съм с 335cc.Сама прецени колко реално е било.

Напълно съм съгласна с теб :2003: Това което мериш в сутиена няма нищо общо с крайния резултат,ама нищо :lol:

diadora
21st January 2009, 21:26
Може би за надмускулно е подходяща тази проба.

yoli
21st January 2009, 22:45
Да може би е по подходяща :roll:

zit
2nd February 2010, 00:22
четох,четох....и не ми стана ясно КК при кой от двата метода се среща по-често?
май при над-мусколния...

zit
2nd February 2010, 01:02
Чета различните теми /отдавна/и се опитвам да запомня важните неща,да науча нещо ново...и то да ми е от полза...
но след като бях на консултация при трима ДР. и аз вече съвсем се обърках:
единия казва -задължително обиране+подмуск. с около 350сс-кръгли/защото съм спортистка и изглеждам като девойка ,вапреки 3-те раждания...и това по думите на самия ДР. ,при това жена /
втория-подмуск. с около 445сс-анатомични/без да се обира нищо и ще са ми нормални ,защото имам широк гръб,останал ми от спорта...+вариант,ако искам да изглеждам малко по предизвикателно-да сложим 525сс,защото това е следващата стъпка на модела който ДР.избра за мен/
а третия-задължително надмуск. с пак над 400сс-анатомични/защото съм раждала,гърдите са леко отпуснати,има известна степен на птоза/
Питам се,какъв е варианта за мен?
Или трябва да продължа да ходя на консултации и при други ДР.
докато не реша да рискувам с един от всички варианти...

zit
2nd February 2010, 01:10
Остава си въпроса-под или над мускулно?
Кръгли или анатомични?
Като си помисля ,че трябва и кубиците да избирам...и направо ми иде да го отложа пак във времето

zit
2nd February 2010, 01:17
не говоря изобщо- за избора на ДР.
той е най труден,като се има предвид, че дотук и тримата ми предлагат различни неща-- и естествено крайният резултат ще бъде коренно различен КАК да избера?

zit
2nd February 2010, 01:26
Ако на някой му се занимава с мен,моля ще се радвам да чуя мнения...
Приемам съвети и напътствия...че то май дотук съм в задънена улица :2052:

everlast
2nd February 2010, 03:04
Ако на някой му се занимава с мен,моля ще се радвам да чуя мнения...
Приемам съвети и напътствия...че то май дотук съм в задънена улица :2052:

Приеми, че не си в задънена улица а просто имаш още да вървиш. Направи си още консултации докато някой не ти спечели доверието. Имплантите се произвеждат с различен дизайн за да позволят постигането на желания резултат независимо какъв случей е пациента.
Начина на поставяне преследва същата цел, но съобразен и от медицинска гледна точка. Съвета ми кам теб е, най-напред да определиш естетиката на бюста, който си представяш и да го свериш с представите на всеки доктор с който се консултираш. Намери си такав, който не работи само с един вид импланти а ползва най-широката гама и не ги поставя предимно по един начин. Така отговорите идват сами и ти, вярвам ще се чувстваш по-спокойна. Дано това ти помогне :)

princesavm
2nd February 2010, 12:51
Остава си въпроса-под или над мускулно?
Кръгли или анатомични?
Като си помисля ,че трябва и кубиците да избирам...и направо ми иде да го отложа пак във времето

Ако искаш,уточни каква визия търсиш,за да ти дадем съвети,до колкото можем ... Според мен,ако искаш естествена визия,най-добрият за теб вариант е подмускулно,анатомични.За кубик не мога да те посъветвам,без да съм видяла сегашното състояние на бюста ти ...

zarka
2nd February 2010, 15:16
Остава си въпроса-под или над мускулно?
Кръгли или анатомични?
Като си помисля ,че трябва и кубиците да избирам...и направо ми иде да го отложа пак във времето

Ако искаш,уточни каква визия търсиш,за да ти дадем съвети,до колкото можем ... Според мен,ако искаш естествена визия,най-добрият за теб вариант е подмускулно,анатомични.За кубик не мога да те посъветвам,без да съм видяла сегашното състояние на бюста ти ...

Анатомични подмускулно, добре, но да са от най-издължения дизайн, за да стоят по-естествено. :)

zit
2nd February 2010, 15:38
божее,писах...писах,и докато намеря снимки да покажа нагледно какво ми харесва и какво не....и ми се изтри всичко
Ужас

zit
2nd February 2010, 15:39
сега наново

Марулка
2nd February 2010, 16:06
Анатомични подмускулно, добре, но да са от най-издължения дизайн, за да стоят по-естествено. :)

Уау....... :lol: я кази какъв е тоя:-дизайн??

zit
2nd February 2010, 18:23
:girl_cry: иска ми се да получа по-сериозно мнение
Аз лично не бих съветвала,ако не съм поне малко запозната с материята.
Прочетох мн. от нещата във форума,говорих с оперирани,бях на консулт с ДР.-- и пак си мисля,че не съм добър съветник, защото не съм минала през операционната , не съм видяла резултата преди- след- И НЕ МОГА да сравня думите с делата....Искам да кажа, че е друго да видиш нагледно дали това което си искала и ти е обещал ДР. като краен резултат е направено или не ! не ми се иска да мисля,че всичко опира до :good_luck:

diadora
2nd February 2010, 19:58
zit , така можеш да си питаш , и отговори да си получаваш и какво от това ? Не знаем как си сега , как искаш да изглеждаш ...
Аз съм сгрешила като съм избирала , и съвети не смея да давам , но тук има много светнати мацки , те могат да помагат .

te_dda
2nd February 2010, 20:14
Анатомични подмускулно, добре, но да са от най-издължения дизайн, за да стоят по-естествено. :)

Уау....... :lol: я кази какъв е тоя:-дизайн??

има в предвид най-вероятно тези, при които височината е по-голяма от широчината..., но те са подходящи само за определен тип гърди и високи гръдни кошове, защото иначе ареолата остава по-долу от центъра и импланите изглеждат като високо поставени.

te_dda
2nd February 2010, 20:17
:girl_cry: иска ми се да получа по-сериозно мнение
Аз лично не бих съветвала,ако не съм поне малко запозната с материята.
Прочетох мн. от нещата във форума,говорих с оперирани,бях на консулт с ДР.-- и пак си мисля,че не съм добър съветник, защото не съм минала през операционната , не съм видяла резултата преди- след- И НЕ МОГА да сравня думите с делата....Искам да кажа, че е друго да видиш нагледно дали това което си искала и ти е обещал ДР. като краен резултат е направено или не ! не ми се иска да мисля,че всичко опира до :good_luck:

това са мисли, минали на всяка през главата, вкл и през моята...но както ти казаха тук момичетата, за да получиш отговори, трябва да се знае какво ти е положението като структура и гърди и какво искаш като резултат... :roll:

gwendoline
2nd February 2010, 20:30
Анатомични подмускулно, добре, но да са от най-издължения дизайн, за да стоят по-естествено. :)И кой казва, че имплантите с по-голяма височина стоят "най-естествено"...? :2014:

te_dda
2nd February 2010, 20:33
ами и аз незнам , и аз се зачудих на това твърдение ,ама.. :lol: :lol:

Adelini
2nd February 2010, 20:40
:2014:

zit
2nd February 2010, 20:48
zit , така можеш да си питаш , и отговори да си получаваш и какво от това ? Не знаем как си сега , как искаш да изглеждаш ...
Аз съм сгрешила като съм избирала , и съвети не смея да давам , но тук има много светнати мацки , те могат да помагат .
И аз на това се надявам.diadora сгрешила си че си избрала по-малките кубици ли? ти на ДР. ли се довери?

te_dda
2nd February 2010, 20:50
сега виждам,че мненеито на потребиетлката и е първото...поне за тази регистрация , де... :lol: :lol:

zit
2nd February 2010, 20:54
това са мисли, минали на всяка през главата, вкл и през моята...но както ти казаха тук момичетата, за да получиш отговори, трябва да се знае какво ти е положението като структура и гърди и какво искаш като резултат... :roll:[/quote]
Ами аз се опитвам да ви насоча ,като ви пиша какви са констатациите на ДР. защото и тримата са видели по нещо различно-на което наи-много са решили да обърнат внимание

gwendoline
2nd February 2010, 20:56
като ви пиша какви са констатациите на ДР. защото и тримата са видели по нещо различно-на което наи-много са решили да обърнат внимание
Ами защото всеки човек си има своя стойностна система за оценяване и различна представа за естетически издържан бюст...нормално е...как очакваш да ти се дадат еднакви мнения... :roll: Въпросът е да избереш оптимално доброто за теб решение :idea:

zit
2nd February 2010, 20:57
иначе не сещам как да ви насоча по -добре
висока съм 1.73 в момента тежа 60-61 кг. но лятото винаги свалям на 57-58кг.

zit
2nd February 2010, 21:12
иначе не се сещам как да ви насоча по -добре
висока съм 1.73 в момента тежа 60-61 кг. но лятото винаги свалям на 57-58кг.

te_dda
2nd February 2010, 21:15
аз например никъде не прочетох описание или снимка на гърдите ти и описание или снимки на това, което харесваш като резултати..поне за това тук има много материал...ианче с врачуване сме пробвали - не се получава :mrgreen: :mrgreen:

zit
2nd February 2010, 21:22
Да права си te_dda ,днес се опитах и това да обясня но ,докато рових за снимки и всичко което нарисах се изгуби

zit
2nd February 2010, 21:37
сега ще се опитам да обясня:
не ми харесва гърдите да са като отруснати от тежестта си ,не ми харесват и кръглите,на някои им стоят като топки
Искам нормални размери не прекалено големи
разгледах много снимки но тъй като гледам и двата варианта под- и над- реших че и видовете импланти стоят различно и в двата случая

everlast
3rd February 2010, 03:51
сега ще се опитам да обясня:
не ми харесва гърдите да са като отруснати от тежестта си ,не ми харесват и кръглите,на някои им стоят като топки
Искам нормални размери не прекалено големи
разгледах много снимки но тъй като гледам и двата варианта под- и над- реших че и видовете импланти стоят различно и в двата случая

Виждам, че още се колебаеш и затова ще ти предоставя едно мнение което споделям и аз. Продуцентите и хореографите в интервю по време на кастинг за танцьорки на '' Крейзи Хорс" (избират само с естествени гърди) настояваха, че хубавата гърда е тази при която разтоянието от зърното до горната основа е по-малко от разтоянието до долната основа. Най-доброто съотношение било 1/3 за горното и 2/3 за долното. На хирургически език тази естетика при направена гърда според мен значи зърното да сочи напред, нагоре и настрани едновременно. Ако ме разбираш ще се радвам на твоето мнение.
Как ще реализираш своето желание след това е най-добре да решиш със специалиста който ще те прегледа и ще му се довериш.

zarka
3rd February 2010, 14:46
Zit - аз мисля също, че най-добре е да вземеш решението с лекаря, който те преглежда. Виджам, че във форума много "светнати" мацки с многобройни мнения дават съвети, но често не различават "дължина", "проекция" и "височина" на импланта.

patrisha
3rd February 2010, 16:24
А дори и да си много наясно какво искаш, няма гаранция че точно при твоите дадености ще се получи ... :roll:
Най-добре си въоръжи със снимков материал и тръгвай на консултации..

te_dda
5th February 2010, 23:52
Zit - аз мисля също, че най-добре е да вземеш решението с лекаря, който те преглежда. Виджам, че във форума много "светнати" мацки с многобройни мнения дават съвети, но често не различават "дължина", "проекция" и "височина" на импланта.

зарке, не знам коя си с тези 2 мнения, но момичето аз поне 2 пъти му казах,че няма как да получи сериозно мнение без описание или снимки на самата себе си като гръден кош и налични гърди ( а не височина и кг !!!), но таква информация няма...затова аз лично не се хабя да пиша , щото някак си не си падам по врачуването ! така че и да си " светнат" и да не си " светнат " за параметрите, то като нямаш и представа върху какво трябва да се прилагат кел файда :x :x

te_dda
5th February 2010, 23:54
Анатомични подмускулно, добре, но да са от най-издължения дизайн, за да стоят по-естествено.

А междудр, ти понеже си много " светната", затова и даваш " компетентни" мнения :!: :twisted: :twisted: :twisted:

te_dda
5th February 2010, 23:56
А дори и да си много наясно какво искаш, няма гаранция че точно при твоите дадености ще се получи ... :roll:
Най-добре си въоръжи със снимков материал и тръгвай на консултации..

Ами то номера е точно да стигнеш до момента, в който като гледаш снимки да разбираш кое е възможно стане при теб и кое не :!: :!: :wink:

zit
7th February 2010, 21:11
Да права си te_dda ...но би могла и да не бъдеш толкова рязка...Не разполагам с личен снимков материал...когато бях на Др. не чух някой от тях да ми казва колко е ,в момента, обема на гърдите ми....единственото за което се сещам е да си измеря подгръдната обиколка,а тя е 80 см.Ако ти ми обърнеш внимание на нещо което мога да дам като ориентир-ще го направя.Съгласна съм със тебе че не може да се говори на посоки,но и ти се съгласи ,че не всички сме на ТИ с нещата.В крайна сметка за това и пишем във форума-за да може някой по-компетентен да ни насочи и да ни обясни..

te_dda
7th February 2010, 23:18
понеже в по-горен пост бях написала горе долу какво е нужно за някакво мнение по въпроса, а ти пишеш друго, по което няма как изобщо нещо да се предположи, затова и отговорът ми е бил може би по-рязък...

zarka
8th February 2010, 12:49
Zit - аз мисля също, че най-добре е да вземеш решението с лекаря, който те преглежда. Виджам, че във форума много "светнати" мацки с многобройни мнения дават съвети, но често не различават "дължина", "проекция" и "височина" на импланта.

зарке, не знам коя си с тези 2 мнения, но момичето аз поне 2 пъти му казах,че няма как да получи сериозно мнение без описание или снимки на самата себе си като гръден кош и налични гърди ( а не височина и кг !!!), но таква информация няма...затова аз лично не се хабя да пиша , щото някак си не си падам по врачуването ! така че и да си " светнат" и да не си " светнат " за параметрите, то като нямаш и представа върху какво трябва да се прилагат кел файда :x :x

3-то мнение на Зарка - искам да кажа на Zit, че е най-добре да се консултира с лекар, а не да събира мнения по снимки. Айде стига с това многословие :wink:

zit
8th February 2010, 14:08
да кажа и аз: ДА, мисля ,че е време пак за консултации.....и ДА, имах нужда от мненията на момичетата от форума-защото ме насочиха в някаква посока.За което им благодаря.Надявам се и за напред да ми помагат -така някак между техните мнения , се оформя и моето решение.Благодаря на всички и най-вече на тези които ми писаха на лични!!!

te_dda
9th February 2010, 22:35
зарке, това зит как ще събира мнения си е нейно лично решение, а ако многословието те дразни, то имаш избор да не четеш :!: :twisted:

zit
18th February 2010, 00:47
Тази тема замря...
:shock:

zarka
18th February 2010, 19:15
Тази тема замря...
:shock:
Zit виждам, че все още очакваш мнения и без да пренебрегвам казаното от мен по-горе, че окончателното решение ще го съобразиш с лекаря, ще си позволя да ти разкажа как лично подходих към този избор. Моето желание беше бюста ми да изглежда възможно най-естестествен и не държах на голям обем. След като си направих много консултации и прочетох доста материали, реших категорично да избера надмускулното поставяне. Всички подмускулно поставени импланти, които видях ми се струваха една идея по-високо от това което исках аз. Търсейки отговора на: „Защо много доктори предпочитат подмускулно поставяне, а някои работят само този метод?”, стигнах до извода, че се опасяват от евентуалната поява на риплинг. След като четох един материал за риплинга, като проблем разбрах, че тои преди всичко е индивидуален и даже е срещан и при подмускулно поставяни импланти. В този момент аз реших да рискувам сега се радвам, че се доверих на интуицията си.

zarka
18th February 2010, 19:19
Когато искам гърдите ми да са повдигнати и очертани, използвам сутиен или подходящи дрехи. :)

gwendoline
18th February 2010, 19:24
стигнах до извода, че се опасяват от евентуалната поява на риплинг. След като четох един материал за риплинга, като проблем разбрах, че тои преди всичко е индивидуален и даже е срещан и при подмускулно поставяни импланти. В този момент аз реших да рискувам сега се радвам, че се доверих на интуицията си.

Значи това не е довод подмускулният вариант да е предпочитан по тази причина (риплинг), нали...? :wink:

zarka
19th February 2010, 10:35
Сигурна съм, че се ръководят от повече доводи и при двата метода. Затова не приемам аргументя като "ние работим изключително по този начин". :)