PDA

View Full Version : Целулит!


Страници : [1] 2 3 4

23rd August 2004, 17:44
Здравейте,ако има някой който успешно се е справил с този проблем нека сподели,благодаря предварително!

Лора
22nd September 2004, 11:22
Намалява се,но не се лишаваш от него напълно (завинаги също не може да се каже).Повече фибри,минерална вода,зеленчуци,плодове.В козметичните салони има Целутрони,пробваш при положение,че плащаш на процедура 7-15 лв.20 процедури са нужното количество,има резултат.Целулита притежава всяка 2ра жена.Няма място за протеснение,свиква се.Гордей се с това,което имаш,та нали е твое.

Joay_
24th September 2004, 10:22
Сигурно сте чували колко добър ексфолиант е утаиката от кафето особено ако го добавиш към душ гела си, обаче ако кафето не е сварено тоест има кофеин в него деиства като антицелулитен пилинг, добро е разбира се ако се прави редовно, всички антицелулитни препарати са на базата на кофеина. Междо другото кожата става супер след такова третиране адски мекичка и гладка пробвайте

kittie
20th October 2004, 17:37
Значи прибавям смляно кафе към душ гела и го ползвам така? Интересно, дали има значение сортът - примерно, ако сложа мока от Индонезия дали ще е същият ефектът както с кафе от Колумбия :lol:

Gery
21st October 2004, 21:07
Това с кафето една приятелка го беше пробвала и беше много доволна от себе си, а като гледам, кофеинът присъства във всички препарати против целулит.

kittiee
24th October 2004, 11:43
Ами почвам да се къпя с кафе вече :)

kittiee
25th November 2004, 16:31
Надали чак пък да си върнеш сантиметрите, аз и не вярвам, че само от крем може да има резултат :)

_VIP_
8th December 2004, 22:31
целулита е мъртва тъкан която се намира под кожата която не може да се свали напълно освен с уперативна намеса. Заебете тя кремове кафета и т.н.

Angel
14th December 2004, 16:40
Упражнения сутрин на гладно,като преди това се намажеш с анти целулитен крем и да изключиш от менюто си хляб,мазно,сладко ще е най доброто решение.И разбира се много вода и витамин Б1,Б2,Б6,B12 и витамин С
като от всеки витамин трябва да приемаш по 2 мг дневно

рени
16th December 2004, 13:09
Някои да е виждал концлагерист с целулит?Значи ква е рецептата-глад и спорт.Какво се лъжем с кремове и утаики,само си даваме парите на вятъра и си губим времето...

herra05
21st January 2005, 18:45
От личен опит искренно ти препоръчвам т. нар. DERMOSONIC терапия.
Единствено тази DERMOSONIC терапия имаше видим ефект. Този апарат е последна дума на техниката и не може да се сравнява нито с антицелулитните масажи, нито с целутрона. След 10 процедури трябваше да си стесня повечето панталони, а кожата видимо се заглажда.
Терапията е на принципа на вакуумен масаж, след което с помощта на ултразвук се нанася антицелулитен гел. Процедурата продължава 1 час. Много от жените се сещат за такива процедури лятото, но аз ти препоръчвам да ги пробваш сега, защото се получават леки синки(нормално е и почти неизбежно), а и цените са по-ниски в момента.
Салона където ходя е в Лозенец – 9620173. Правят и безплатна демонстрация на процедурата.
Колкото и трудна да е борбата с целулита смятам, че при всички случаи е по-добре да полагаш някакви грижи и усилия, отколкото да се изоставиш напълно и да си мислиш, че никой не ги забелязва тези неща.

maya
26th January 2005, 13:50
Моля пишете на кирилица.От личен опит искренно ти препоръчвам т. нар. DERMOSONIC терапия.
Единствено тази DERMOSONIC терапия имаше видим ефект. Този апарат е последна дума на техниката и не може да се сравнява нито с антицелулитните масажи, нито с целутрона. След 10 процедури трябваше да си стесня повечето панталони, а кожата видимо се заглажда.
Терапията е на принципа на вакуумен масаж, след което с помощта на ултразвук се нанася антицелулитен гел. Процедурата продължава 1 час. Много от жените се сещат за такива процедури лятото, но аз ти препоръчвам да ги пробваш сега, защото се получават леки синки(нормално е и почти неизбежно), а и цените са по-ниски в момента.
Салона където ходя е в Лозенец – 9620173. Правят и безплатна демонстрация на процедурата.
Колкото и трудна да е борбата с целулита смятам, че при всички случаи е по-добре да полагаш някакви грижи и усилия, отколкото да се изоставиш напълно и да си мислиш, че никой не ги забелязва тези неща.

Къде се намира точно салона и колко струва цялата процедура?
Благодаря за отговора

herra05
27th January 2005, 21:31
Здравей Maya!
Точният адрес на салона е Лозенец, ул. Бигла 56. Тел. е 9620173. Цената за пакет 10 процедури е 180лв, а единична процедура струва 22 лв.

maya
28th January 2005, 14:27
Моля пишете на кирилица.Здравей Maya!
Точният адрес на салона е Лозенец, ул. Бигла 56. Тел. е 9620173. Цената за пакет 10 процедури е 180лв, а единична процедура струва 22 лв.

Благодаря ти много! Ще се възползвам от услугите на салона, а и ми е много близо.

2nd February 2005, 13:44
А в какво съотношение трябва де се смесят кафе:гел душ ? И кога се смесват непосредствено преди къпане или направо във флакона на гел душ-а?

Дани
13th February 2005, 23:32
Преди няколко седмици попаднах на един много ефективен метод за борба с целулита. Сравнително евтино и много ефективно. За целта е необходимо да си набавите Антицелулитното маслко на "Икаров" от аптеката и фолио за опаковане. НАмазвате се обилно с маслото и отгоре се опаковате с фолиото, оргоре обувате колкото може повече неща - чоропогащник, клин, анцунг. Така се стойоколо 40мин, а ако можете и повече. Има страхотен ефект и най-важното не изисква никакви усилия. Успех

elli
25th February 2005, 14:29
Аз също се интересувам по този въпрос и попаднах на едно място, където обещават 100% отстраняване на целулита и траен ефект. Не се възползвах от съблазнителното предложение единствено защото курса струва 600 лв, а аз ги нямам. Но някой от вас може да може да си го позволи и да опита.
http://www.anamiteva.com/ - това е сайта и там можете да прочетете за нея. И съответно контакти. Късмет.
:D

.
27th February 2005, 00:40
Моля пишете на кирилица.
някой освен Хера да е ползвал Dermosonic?
защото писах и в друг форум и страшно много ми прилича на реклама ( поне текстът беше същия )
и какви са ви отзивите за LEOCREMA ?

JUST ME
1st March 2005, 11:12
ЗДРАВЕЙ .
За първи път пробвах DERMOSONIC още преди 3 години, когато бях на почивка на Златни пясъци (учудвам се, че не сте чували за тази терапия, защото е от доста отдавна на пазара). След това продължих в София в един фитнес център. Не знам как ще ти прозвучи, но графика им беше запълнен от 9 до 20ч. Резултатите са много добри. Започнах с 10 процедури, намалих 2см. Без прекъсване реших да направя още 10. Целулита видимо намаля и дупките на дупето се позаличиха, но не напълно разбира се. Сега си правя от време на време дермосоник поддържащо като го редувам и с антицелулитни терапии с маски.

Теди
11th March 2005, 16:23
Преди няколко седмици попаднах на един много ефективен метод за борба с целулита. Сравнително евтино и много ефективно. За целта е необходимо да си набавите Антицелулитното маслко на "Икаров" от аптеката и фолио за опаковане.

Искам да попитам алуминиево фолио ли се ползва или найлоново?

Теди
11th March 2005, 16:29
Моля пишете на кирилица.
Аз миналото лято ползвах Chrono-activ на Elansyl и имаше много добър резултат без да го комбинирам с някаква диета - по-фино дупе и по-гладка кожа, но преди време ми се образува отново и реших пак да използвам същото. За голямо мое съжаление, обаче, този път нямаше никакъв ефект и се чудя защо :(

нова
16th March 2005, 21:57
quote="Теди"]Преди няколко седмици попаднах на един много ефективен метод за борба с целулита. Сравнително евтино и много ефективно. За целта е необходимо да си набавите Антицелулитното маслко на "Икаров" от аптеката и фолио за опаковане.

Искам да попитам алуминиево фолио ли се ползва или найлоново?[/quote]

Найлоново фолио се използва 8) И най-хубавото на този метод е, че прилично евтин и ефикасен :)

Стани
24th April 2005, 10:29
От месец март в България вече е открит най-новия и модерен център за терапия на целулит - част от най-голямата в света козметична верига HIGH-CARE CENTER. Гаранцията и обслужването са на изключително ниво и цените са приемливи. Прилагат се пакет от модерни машинни и ръчни процедури и резултатът е направо смайващ. Къде ли и какво ли не съм пробвала. Това е мястото - ул.Граф Игнатиев 3 срещу ресторанта на KFC под колоните. Една процедура излиза под 20лв. Няма да сбъркате ако отидете.

pepa
25th April 2005, 14:37
а някой знае ли тази т. нар. DERMOSONIC терапия къде я правят в ПЛОВДИВ?

Имам нужда от нов добър козметичен салон?
Ако във форума има някой от Пловдив ще съм й благодарна ако ми препоръча.

CrazyBlackBitch
25th April 2005, 14:44
Здравейте. В тая тема се начетох на съвети и съветчета, някои от които просто абсурдни :shock: _Vip_ искаше да снима преди и след. Аз отстраних 30 % от селулита си (на бедрата и задника), снимала съм ПРЕДИ. Като мина 50% , ще се снимам пак и дай Боже, догодина ще снимам СЛЕД :D
Рецептата не мисля да я поствам тук, не е нещо просто от рода на - мажеш се с 1+2+3, увиваш се и лягаш...Факторите са много. За да премахнеш целулита трябва да правиш някои неща, които не включват мързелуване и много ТВ. Въпреки, че и някои мазила помагат, но според мен те са повече като стимул :wink: А целулита не изчезва от самосебе си, нито пък е мъртва тъкан :shock: . Доколкото четох в един сайт, подкожните мазнини биват складирани в 2 варианта - листовидно (мисля, че се казваше) и на бучки. Именно тези бучки са целулита. А това, че има много по-малко рецептори по задника (където е най-често "оцелулитваното" място) не означава, че е мъртва тъкан. Ако бъркам, ме поправете. Мога да постна адрес, където съм го чела това.
Чао от мен и успехи в борбата! :D

Kurtni
25th April 2005, 22:01
CrazyBlackBitch .. няма ли да споделиш твоята рецепта? :roll: :(

CrazyBlackBitch
26th April 2005, 08:49
Ще я постна, спокойно :lol: Още една-две седмици най-много. Искам да съм сигурна, че това, което ще постна, ще е истина. Тоест, изпробвано върху мен, че сега е малко повече на теория :lol: Да не става и аз като даващите акъл, пък без да мога да докажа. Ще пусна и снимки :D

Kurtni
29th April 2005, 17:20
Чакам с нетърпение :lol:

kikito_ns
1st April 2006, 21:45
Най-добре е да се ограничите малко с храните и спорт!!! :) :) :) Това сам го изпитала върху себе си и има много голям ефект!!

Ratt
2nd April 2006, 20:17
Здравейте,
Бих искала да споделя и моя опит. Всеки човек е с различна структура и различните процедури му влияят различно. Аз пробвах с DERMOSONIC, имах ефект но не беше чак толкова голям. При мен премахването за целулита и отслабването се получи от подводен масаж (тангентор) съчетан с антицелулитни терапии с кафе, но не кафе с което се мажеш в банята, а специална терапия с кафе - в салон където те мажат, обвиват, загряват и се вклщчва и антицелулитен масаж. За десет процедури свалих 8см от корема. Сега ходя само да поддържам резултата. Така че всичко е строго индивидуално и ако някои отслабва от едно, то друг от друго, затова всеки трябва да изпробва и реши кое е най-подходящо за него. Успех на всички :D
Ако някой се инетересува от повече информация за отслбване и стягане тел на саконо в който аз ходя е 9836633 и е в центъра.

Venus
6th April 2006, 10:45
Някои да е виждал концлагерист с целулит?Значи ква е рецептата-глад и спорт.Какво се лъжем с кремове и утаики,само си даваме парите на вятъра и си губим времето...

Ооо не знам... аз не познавам много концлагеристи :roll: А ти??? :wink:

nattty
7th April 2006, 21:19
А мислите ли,че вакуума помага на целулита?От 2 седмици започнах да си правя сама в къщи и да ви кажа мисля,че имам подобрение.И тъй като съм ходила на такива процедури знам как става,та мисля че помага.

Venus
7th April 2006, 22:45
Хм... звучи интересно. Я кажи как го правиш тоя вакуум :)

nattty
10th April 2006, 18:34
Ами взимам си една малка чашка и запалвам една сзещ,защото ако трябва да нагряваш със запалка-тя ще се затопли много и ще те изгори.И...намазвам частите от тялото,които ще третирам и нагрявам чашката на свещта докато преценя.После я слагам бързо на краката,примерно,и започвам да я движа нагоре-надолу,наляво-надясно.И това е цялата философия.Успех на всички!

Dessita
12th April 2006, 13:32
здравейте,
тази седмица запо4нах антицелулитни масажи и краката ми адски посиняха нормално лие това

Klio
14th April 2006, 12:21
целулита е мъртва тъкан която се намира под кожата която не може да се свали напълно освен с уперативна намеса. Заебете тя кремове кафета и т.н.


_VIP_,
Прочети това за информация,както и долната статия,чийто линк съм дала. Целулитът не е мътва тъкан..........


Какво представлява целулитът?

Под повърхността на кожата се намира тънък слой от подкожна мазнина. Този слой действа като защитен механизъм против травми, подпомага запазването на телесната температура и нормално не е свързан с увеличаването на теглото. Друг слой мазнини, по-дълбоко под кожата определя контурите на тялото ни. Той е в тази област, където мастните клетки се увеличават при напълняване.Този по-дълбок слой е разделен на камери чрез гъвкава съединителна тъкан. Съединителната тъкан свързва горния слой на кожата с по-долните слоеве на мускулите като котва. Когато съединителната тъкан отслабва и става по-малко гъвкава, тя има склонността да придърпва повърхността на кожата и придава трапчинковия вид, т.е. появява се целулит. Сега се дискутират следните причини за целулита: наследственост, процесите на остаряване (с възрастта целулитът се влошава), лоша циркулация, излишък на естрогени, натрупване на токсини.

Повече информация има тук:

http://www.bb-team.org/articles/000001.php


Целулитът може да се намали, дори да се премахне, но трябва много постоянство.
При мен подейства следното:
- диета ( свалих 5-те излишни кг)
- спорт и повече движение (4-6 пъти седмично)
- масажи под дуща с грапава гъба,за да се махнат мъртвите кожички
- само-масажи (всеки ден по 10-15 минути) у дома с масажна топчица и подходящ лосион за стягане на кожата (например лосиони от серията Garnier Body Tonic, Dove и т.н.). При масажа кожата става червена и понякога се появяват леки синки.Антицелулични кремове съм ползвала много кратко, но имам чувството,че не те помагат, а масажът.

Зимата целулитът си личеше адски много, а сега ( след 2-3 месеца спорт+намаляване на тегло + масажи + козметика) бедрата ми са гладки, имам само на две места много леки наченки на целулит, , но и те се заличават постепенно.

velvet
14th April 2006, 14:55
а някои знае ли салон вав Варна кадето предлагат процедурата ДЕРМОСОНИК?

Ratt
17th April 2006, 11:11
във варна има Дермосоница в един салон зад спортна зала ето ти тела за повече инфо: 052/354597

Ratt
31st January 2007, 09:50
Подводния масаж, вендузите, ръчния масаж и маските с водорасли утрепаха моя целулит и си намалих обиколките :)
Ходих ето и тук и останах мнохо мнооооого доволна:
www.spastudiosabina.com

Leyla_d
31st January 2007, 10:22
Здравейте, не знам дали някой е пробвал метода с сок от Грейпфрут. Аз лично съм много доволна, препоръчах го на мои приятели и прии тях също имаше ефект. Освен това отслабвате. Пробвайте, дано и при вас има успех!

sladkatony
31st January 2007, 10:25
Какво го правиш този сок ? Пиеш ли го или го втриваш в кожата ?

Cleopatra
31st January 2007, 10:26
Пие се според мен, сутрин на гладно :D

sladkatony
31st January 2007, 10:31
Знае ли човек, може комбинацията от вътрешна и външна консумация да е по-удачна :roll: в смисъл, всичко знаем, че кафето и в двата случая се отразява добре, може и с грейпфрута да е така :roll:

Leyla_d
31st January 2007, 10:35
Аз го пие сутрин на гладно в продължение на 2 седмици, но говорим за прясно изцеден сок и се мазажирах с масло от грейпфрут.

Cleopatra
31st January 2007, 11:47
А дразни ли ти стомаха този сок?

Leyla_d
31st January 2007, 11:54
не, не ме дразни, не е от най-приятните, особено сутрин, но трай бабо за хубост!

Ivona
4th February 2007, 19:22
Мацки ето как аз значително намалих целулита си :) !Изисква доста търпение обаче.Като за начало си купих една доста груба масажна гъба,мисля че материала от който е направена беше люка,но не съм сигурна.Сутрин и вечер в банята започнах да се обтривам на засегнатите места доста сериозно,до зачервяване.След това контрастни душове горещи и студени колкото мога да търпя.Веднага след банята нанасях антицелулитен гел на Дева(макар че не е скъп около 5лв,доста е ефикасен).Но така продължавам и до днес защото един път появи ли се целулита трябва непрекъснато третиране на местата въпреки резултатите.Промених си и храненето разбира се,за жалост без това неможе :( Намалих пържените храни,солта,сладкото(особе но какаовите сладкиши),газираните напитки съвсем ги отказах и пия доста минерална вода,това е много важно.
Успех на всички! :)

Flame73
4th February 2007, 19:30
мазажирах с масло от грейпфрут.
:roll: :roll: :roll:

The Shadow
8th February 2007, 16:34
Послдни данни за тотално премахване на гадното чудо целулит казавт, че е мезотерапията. Правят се 4 бр. процедури и се маха тотално и след това по една, или две на година поддържащи. :arrow:

jito7
8th February 2007, 17:38
какво представлява тази мезотерапия и къде има такива процедури..и как така само 4...то тогава едната сигурно струва 500 лв :roll: :roll:

Puppito
8th February 2007, 21:58
...

The Shadow
9th February 2007, 10:03
При Динев едната процедура струва 200 лв, а в ДермаВита при Паскова е 150 лв. Вярно че е скъпо, ама го предпочитам пред ужасните масажи и др. апарати.С тях е доста време и мъки....А с това поне се маха и после само поддръжка.
Това е вкарване на спец. коктейл който разбива в най-голяма дълбочина и дренира.Процедурите са всяка през 20-25 дни.Аз съм се замислила по въпроса да го направя, даже ходих на преглед при Паскова да види кое е най-доброто за моя случай и понеже исках нещо възможно най-ефикасно и в същото време бързо и тя ми препоръча този метод.И все пак той е съвсем нов и най-успешен от досегашните. Като почна процедурите ще пиша какъв е ефекта. :wink: :!: :D

apoklistika
9th February 2007, 11:22
Пише, че първите четири процедури се правят за месец, а след това годишно по една- две поддържащи...

Devil_wears_Prada
9th February 2007, 13:14
А вярно ли е, че не трябва да имаш наднормено тегло, за да се подложиш на мезотерапия? :roll: Прочетох преди малко, че Ивана си е правила такива процедури, а все пак тя има доста килца в излишък!Та въпросът ми е такъв : аз сега варирам между 62- 63 кг, а трябва да съм 52- 53, проблем ли са 10 кг, за да си направя един курс и после поддържащи?

The Shadow
9th February 2007, 14:34
Нямам представа за мезотерапията как стои въпроса с кг. Виж за Липо си е задължително да се свалят кг. ама за мезото незнам :roll:

jito7
9th February 2007, 22:57
Е, ако искам да сваля около 5 кг, но и 5-те да са само мастна тъкан, възможно ли е? :roll: :roll: звъчи твърде хубаво, за да е истина...не си представям как за толкова кратко време е възможно човек да се избави от целулита...нали е необходимо известно време,за да се справи черният дроб с всичко разградено...когато ходех на обикновени масажи, жената ме съветваше да са най-често през ден,за да не се натоварва черният дроб...а тази терапия е доста по-ударна..

Excel
10th February 2007, 03:32
ама го предпочитам пред ужасните масажи и др. апарати.С тях е доста време и мъки....
не си мисли , че не е болезнено .

Devil_wears_Prada
10th February 2007, 10:59
Боли ли много! :shock: Хайде, моля ви някой подложил се вече на процедурата да разкаже малко повече! :)

МЕРИ
10th February 2007, 17:19
Момичета,
Правих Дермосоник - никакъм ефект, Правих мезотерапия - никакъв ефект, Антицелулитни масажи, процедури и какво ли още не.
Накрая си направих липосукция - и от това видях ефекта.

Devil_wears_Prada
10th February 2007, 17:50
По моите скромни познания в областта на пластичната хирургия, целулит не се маха с липосукция! :roll:

The Shadow
12th February 2007, 10:32
По моите скромни познания в областта на пластичната хирургия, целулит не се маха с липосукция! :roll:
И по мойте къщо :!:
що се отнася до болката е то без никаква не може, ама въпроса е че в сравнение с масажите, мезото е много по - поносимо. И много е важно кой ти го прави.Аз съм на принципа, че винаги за всякакви процедури трябва да се търси най-доброто и най.добрите! Относно ефекта : Значи това се установява чрез преглед.В зависимост нивото-етапа на целулита, до каква степен е засегната тъканта, самата кожа, хормони, метаболизъм и ред други фактори се назначава най-доброто решение за премахване. Аз ходих на такъв преглед и при мен се препоръча мезото.А и той все пак революционен метод и повечето случаи се поддават положително на този метод. Това от мен. Аз говоря конкретно за моя случай. :wink:

МЕРИ
12th February 2007, 20:55
Да, извинявам се, че не бях много подробна в обясненията си. Проблемът ми беше в бричовете, които загрозяваха много формите на тялото ми. А иначе и целулит не ми липсва, но него може да скриеш в панталон, а бричовете не. По принцип съм с нормално тегло и височина.
Та в този смисъл преди да прибягна до крайната мярка пробвах всякакви алтернативни методи и неинвазивни процедури. Дадох сума ти пари за какви ли не терапии. Писна ми.
Само липосукцията оформи по-добре тялото ми. Това всичко ви го казвам по повод на мезотерапията, с която ми обещаха, че проблемът с бричовете ще бъде решен. След 4-та процедура нямах и сантиметър подобрение. Имайте в предвид, че всяка една процедура е 160 лв, в Пловдив, в салон Енигма. Отказах да направя останалите две. Преди това правих и дермосоник, парафанго, таласотерапия, целутрони, антицелулитни масажи и др.
Съжалявам, ако съм ви разочаровала, но това са фактите, които исках да споделя с вас

Devil_wears_Prada
12th February 2007, 21:26
МЕРИ, твоят проблем е бил съвсем различен, при теб става дума за структура.Аз съм правила също най - различни антицелулитни масажи и винаги има ефект, когато са съчетани със здравословно хранене и спорт.При мен проблемът идва от детството, когато имах тежка алергия и трябваше да ме лекуват с кортикостероиди ( кортизон ) и освен, че качих кг ми се появи целулит, така че ще опитам и мезотерапията скоро време!

helen4ee
15th February 2007, 09:59
ЛЕЛЕ нправо уби рибата мацка бричовете са голям проблем ... както и целулитът .. с който всички тук имат проблем включително и аз.. имам въпрос към теб .. всичките процедури които си направила махнали ли са ти целулитът и ако има такива сред изброените моля те ми кажи .. а доколкото до липосукцията аз съм чела че маха целулитът и искам на такова нещо да се подложа чесно казано хаха .. какви пари какви болки ? благодаря ти предварително :oops: :lol:

helen4ee
15th February 2007, 10:01
ства въпрос за МЕРИ

Flame73
15th February 2007, 15:52
Проблемът ми беше в бричовете, които загрозяваха много формите на тялото ми. А иначе и целулит не ми липсва, но него може да скриеш в панталон, а бричовете не.
И аз също съм решила да се подлагам на липо...А проблема с целулита реши ли го чрез тази процедура(интервенция).И доволна ли си от резултата,Мери?

Цвета С
15th February 2007, 18:28
момичета не се заблуждавайте ,не е възможно целулит да се махне с липосукция ,най-малкото защото ако се работи на толкова повърхностен слой ще станете цялата на дупкии то какви.Дори след липоскуция се случва да се увеличи ,поне видимо,целулитът.Аз съм с липосукция и съм много по-слаба отколкото преди нея ,но целулита ми не се е повлиял никак,който ви обещае подобно нещо ви лъже в очите ,така че вие си решавате.

Olivia
15th February 2007, 21:04
леле...на к'ви мъки са подлагате само.. :2014:

jito7
15th February 2007, 22:42
...Аз съм с липосукция...
кажи къде си я прави и колко ти струваше? и само за определени области ли говорим (дупе, брич и т.н.) или ..?

МЕРИ
16th February 2007, 12:01
Момичета,

Истината е, че целулитът не ми се повлия от никакви процедури, а също така и от липосукцията. Но определено ви казвам, че съм доволна, защото на същите килограми изглеждам слаба, а преди с тези бричове изглеждах ужасно. Да при мен липосукцията не отстрани проблема с целулита, но определено сега се харесвам повече.

jito7
17th February 2007, 17:31
МЕРИ, кажи за твоята липосукция-само брич или брич и дупе? при кого си я прави и цена? МОЛЯ !!!!

bimbi
17th February 2007, 17:37
бричовете струват 400 евро

miracle19
18th February 2007, 11:35
за душовете с кафе има ли значение дали ще от утайка или ще е прясно?

jito7
18th February 2007, 15:46
за душовете с кафе има ли значение дали ще от утайка или ще е прясно?
аз съм чувала само за варианта с утайката...никой не ми е споменавал да си прави масаж с прясно... :roll:

mmmmmmm
18th February 2007, 17:31
Аз пък си купувам от магазина най- евтиното кафе на зърна, казвам им да ми го смелят възможно най- едро и след това направо си правя масаж, т.е. може и с прясно кафе, а не с утайка :)

jenq_kostova
21st February 2007, 01:22
Аз също съм чувала за доброто действие на кафето и смятам да се възползвам.Ще пиша за резултата :girl_dance:

miracle19
21st February 2007, 23:48
днес отидох в аптеката да си купя крем билка, но ми казаха че вече няма такъв, а компанията е купена от красная линия, и сега се казва не билка, а красная линия, купих си от него, стреваше 2.80, ще видим какъв ще е ефектът

Desi82
23rd February 2007, 10:17
Здравейте! От няколко години се масажижирам редовно с гъба-люфа под душа и от това целулита ми е съвсем лек и повърхностен. За да ускоря нещата си купих крема на Нивеа и го ползвам вече 2 седмици и от ден на ден забелязвам, че кожата ми става все по-гладка и по-гладка. Мисля си, че определено ключа към успеха е постоянството и упоритостта. И след като веднъж се справим с целулита да не се отпускаме, а да продължаваме да се храним здравословно и да спортуваме! Така повече няма да му даваме шанс да се появи. Успех на всички! :D

miracle19
24th February 2007, 08:05
след употребата на красная линия не почувствах нищо нито затоплане, нито изстудяване, както с другите анти-целулитни кремове :( моля ако някой има опит с този крем да сподели и при него ли е така

Mishelin
25th February 2007, 02:50
Здравейте, аз преди 1 година си направих 10 процедури с целутрон + антицелулитни масажи. Да ви кажа честно нямаше кой знаее какъв ефект, целулита си беше видим (както и преди масажите - с малка разлика) а отслабнах с 2-3 кг. което е много за моите 50кг който си подържам постояно. 50кг. съм а имам целулит по-бедрата и дупето, незнам как да го премахна без да отслабвам много :( та аз ставам като смок в лицето и като ме срещне някой познат ме пите ле леее... болна ли си бе какво ти има ? :evil: Сега пак ще започна някаква процедура за да се постегна малко все пак лято иде.... а и неми се отслабва, така се харесвам много и нито по-слаба нито по- пълничка. Ако някой може да помогне ще му бъда безкрайно Благодарна! Въпросат ми е, може ли да се пребория /макар и не напълно / с целулита без да отслабвам :?:

Yansi
25th February 2007, 13:53
Аз от целутрона и ръчните антицелулитни масажи не съм доволна грам :? Най-много се повлиявам от дермосоника и масажите с вакуум, (всъщност и 2-та са на един принцип)и задължително отслабвам по 3-4кг без да го търся като ефект, но пък и целулита ми изчезва напълно.
Mishelin, ако целулита ти е малко си мисля ,че можеш да се отървеш от него без да отслабваш като изключиш напълно от менюто си храните съдържащи консерванти ,оцветители и полуфабрикатите и наблегнеш на консумация на храни, богати на антиоксиданти – витамин С, витамин Е, каротини, флавоноиди, цинк и селен, също така и на растителни влакнини. Това означава диета, богата на разнообразни зеленчуци и плодове - по-възможност консумирани сурови, пълнозърнест хляб, ядки, риба и постни меса, заместване на животинските мазнини с растителни (за предпочитане зехтин). Известно е, че антиоксидантите защитават организма от окислителното действие на свободните радикали, които се образуват в организма при нормалните обменни процеси, под влияние на йонизиращи лъчения, токсични вещества, лекарства, при възпалителни процеси. Те увреждат клетките и предизвикват дегенеративни промени в тъканите. Витамин С освен като антиоксидант, има специална роля при синтеза на колагена, “циментиращото” вещество между клетките, което придава еластичността на кожата и съединителните тъкани. Препоръчва се също пиенето на много вода – поне 2 литра дневно. Диетата не може да елиминира проблема с целулита, но може да подпомогне неговото повлияване, да предотврати неговото задълбочаване.
Плюс някаква физическа активност и масаж примерно 2-3 пъти месечно.

Mishelin
25th February 2007, 23:22
Ми, ще пробвам и с този начин на хранене и ще го съчетая с малко спорт, ( тази седмица ще отидия да си купия степер) и започвам усилено... Дано не отслабна много. :x мерси многo Yanis :wink: A това с кафето деиства ли ? Хм може и него да приложа. :?

Yansi
26th February 2007, 01:46
От кафето кожата става разкошна, но лично аз не съм забелязала да има някакво влияние в/у целулита ми.

Flame73
26th February 2007, 21:34
От кафето кожата става разкошна, но лично аз не съм забелязала да има някакво влияние в/у целулита ми.
И при мен същия "кофеиновия" ефект.Май липосукцията е спасението?! :?

BuBitoo
26th February 2007, 21:40
незнам кой ви е казал че с липосукция се маха целулит, според мен това е абсурд!

bimbi
26th February 2007, 21:42
незнам кой ви е казал че с липосукция се маха целулитправа си, не се маха, а в някой случаи даже се увеличава.

BuBitoo
26th February 2007, 21:55
според моите скромни познания в областта на пластичната хирургя липосукцията цели намаляване на мазнините (ако мога така да се изразя) а целулита е по особен вид покожно стукторно образувание което е породено от редица фактори намерете в някой сайт нещо повече за целулита и тогава говорете !!! боже това си е направо налудничево да се положиш на операция едва ли не която дори не е свързана с проблема ти :2014: :2040:

bimbi
26th February 2007, 22:07
мне, просто целулита е на повърхността, а при липосукция се отнема от по-долния слой. затова и като се премахне мазнината, кожата се свива и целулита може да се задълбочи

BuBitoo
26th February 2007, 22:12
bimbi сигурна ли си че е така защото аз сам чела на някои места че не е точно мазнина целулита?

bimbi
26th February 2007, 22:17
Целулитът е натрупване на дегенеративна мастна тъкан, която често задържа вода.
Това нарушение се дължи на различни причини, като нарушена венозна или артериална циркулация, хормонален дисбаланс и проблеми в лимфния дренаж. Целулитът е натрупване на излишна мастна материя в мастните клетки (адипоцитите), като те нарастват, понякога значително.
Тези мастни депа притискат съдовете и нарушават кръвната и лимфна циркулация и водят до задържане на токсини в тъканите.
В резултат се получава оток и дегенерация на влакната на съединителната тъкан и типичната неравна повърхност, позната като “портокалова кожа”.

BuBitoo
26th February 2007, 22:20
W0W .... :2009: sorry грешката е моя :2005:

The Shadow
26th February 2007, 22:29
Аз пък реших да си направя една комбинара консултация.ще се консултирам с пл. хирург в която клиника предлагат и мезотерапия.консултацията ще бъде на тема целулит и как е най-добре да се процедира за скулптуриращ ефект и съответно за премахване на целулита.тоест. Дали само мезо или и липо до някаква степен.И ще предценя кое и как.че все съм с резерви..... :2022:

Цвета С
27th February 2007, 18:49
от опит липосукцията няма да ви махне целулита ,ако някой лекар ви го каже ,значи ви лъже ,просто ако реши да смуче толкова повърхностно ще станете като релефна географска карта ,така че имайте едно наум

Slyn4islava
27th February 2007, 20:54
Момичета, днеска гледах едни термо клиниве, затоплтя дупето и правят лек масаж като предотвратяват появата на целулита или подобряват. Някой носил ли е такъв клин, според мен по време на спорт?

apoklistika
28th February 2007, 01:55
Аз имам един такъв клин (http://www.kozmetika-afrodita.com/slike/special_pics/eb132abd557864bbf5a8e6a4bb27ebd2_big.jpg)
Не е май термо, ама е напоен с разни масла и уж масажира и действа антицелулитно. Интересно, че дори и след като го изпрах, пак мирише на тия масла, прави кожата доста мека, обаче не съм забелязала да намаля целулита от него :lol:

Renkata
28th February 2007, 09:13
:? Тоя целулит е отврат работа...и все си мисля,че каквото и да го правя ще си седи-отърване няма :twisted: Отслабвала съм драстично-47 кг,обаче пак си седи тук-таме.Преди година си бях взела 2 мазила на ALGOTHERM,използвах ги до половината и като не видях някакъв ефект ги изоставих,а може там да ми е грешката,че не съм била постоянна в това си начинание...знам ли.. Казват,че специално от тях имало файда.Сега ще препиша какво точно пише на тях(дано да ви говори нещо),първия се маже на проблемните зони вечер-силно загряващ,а другия се води стягащ-за сутринта:
CONCENTRE MINCEUR EFFET SAUNA -slimming gel heating effect detoxinating & smoothing gel
GELEE TONIQUE-firming gelee with slimming bio-spheres
Сега пак започнах да ги ползвам,поне да ги изхабя,вместо да ги хвърлям.Така и така съм почнала една диетка и умерено физическо натоварване,да знам че каквото е нужно съм направила,пък ако се позаличи гадния целулит поне малко-все е нещо :wink:

Mena
28th February 2007, 11:10
Предполагам си ползвала Thermo active slimming gel и Pulpe activ'Minceur на Algotherm, трябвало е да ги използваш до края, за да видиш ефекта от тях. Термо гелът е предназначен да се използва вечер(поради силно загряващото му действие), а пулпата сутрин(тя повече охлажда и има свеж цитрусов аромат), като кожата трябва да бъде предварително добре почистена и ексфолирана, за да могат максимално да проникнат активните съставки на продуктите през кожата и да окажат някакво въздействие върху целулита. Всяка опаковка е предвидена за около 14 дневна терапия, следователно двете заедно са предназначени за повече от 1 месечно използване(пулпата е по-голяма като обем).

sillygirl
28th February 2007, 11:44
Аз ги използвах точно така,но при мен нямше абсолютно никакъв ефект

Mena
28th February 2007, 11:57
Ами да, за съжаление борбата с целулита е безмилостно жестока и иска постояннa и комплекснa грижа :cry:
Но един ден всички положени усилия трябва да се отплатят с добър резултат, само да не се губи надежда :wink:

jito7
28th February 2007, 18:48
miracle19, на много места има крем билка,не е изчезнал от пазара !!! проверявай в магазинчета с евтина козметика, аз съм го виждала и във фантастико дори ! днес пак го мярнах някъде, със сигурност го има!

miracle19
28th February 2007, 18:51
мерси за инфото аз принципно ползвам този на дева, но все пак реших да пробвам билка

karine
28th February 2007, 18:55
miracle19, на много места има крем билка,не е изчезнал от пазара !!! проверявай в магазинчета с евтина козметика, аз съм го виждала и във фантастико дори ! днес пак го мярнах някъде, със сигурност го има!

Да, във Фантастико го има 100%, всяка вечер го виждам :wink:

jito7
28th February 2007, 19:01
аз имам билка, бях си го купувала преди сто века...но за ефект не ме питайте - аз съм най-непостоянният човек на света - когато ми попадне пред погледа, си намазвам краката с него след баня...но имам един куп мазила за тяло и използвам ту едно, ту друго...затова не мога да кажа как се отразява редовната употреба на билка :)
но пък ви уверявам, че когато се намажа с него, краката ми пламват...то е по-скоро обратното - става им много студено...не мога да го обясня - онова странно чувство все едно ви е едновременно и горещо, и студено...свежо е за кожата усещането :) при редовна употреба сигурно би повлияло и на целулита, в крайна сметка постоянството е това, което го отстранява ;)

Puppito
28th February 2007, 21:25
аз имам билка, бях си го купувала преди сто века...но за ефект не ме питайте - аз съм най-непостоянният човек на света - когато ми попадне пред погледа, си намазвам краката с него след баня...но имам един куп мазила за тяло и използвам ту едно, ту друго...затова не мога да кажа как се отразява редовната употреба на билка :)
но пък ви уверявам, че когато се намажа с него, краката ми пламват...то е по-скоро обратното - става им много студено...не мога да го обясня - онова странно чувство все едно ви е едновременно и горещо, и студено...свежо е за кожата усещането :) при редовна употреба сигурно би повлияло и на целулита, в крайна сметка постоянството е това, което го отстранява ;)

:kiss_me:

mary_kate007
3rd March 2007, 18:42
Ами аз гледах за Билка в някои аптеки и имаше какво ли не- душ-гел, скраб, ама не и антицелулитен крем. А то всъщност крем или гел е? Аз от доста време(е не чак толкова, може би от около 2 месеца) използвам утайка и маслото на Икаров, но май няма голям ефект. Освен че кожата ме става страхотно мека. :)

chervenokoska_2
3rd March 2007, 19:25
На Bilka е антицелулитен гел с билки (има го в Хит-овете). На Красная линия е антицелулитен крем. Аз съм си взела на Apotheker Scheller - Ginkgo Biloba Cellulite Gel (доволна съм при все непостоянството ми). Преди съм ползвала на Vichy - Liposyne и от него съм много доволна.

Ratt
18th March 2007, 14:43
Аз съм много доволна от антицелулитната програма, кояти си направих в едно студио. Вклячваше жибросауна, маски с водорасли и антицелулитни масажи с вендузи. Цените са много прилични, най- скъпата десетдневна програма е около 380 лв, като ма 1 ден се правят по 2 процедури. Най-добре е да ако някой реши моми4етата да видят типа целулит и неговата степен, да определят за коя програма сте. Аз свалих доста сантиметри и бедрата ми се изгладиха зна4ително.
Виждам, 4е и по другите форуми са доволни от процедурите там. Успех на всички.
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=82&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F6%E5%EB%F3%EB%E8%F

Arielle
19th March 2007, 10:42
Здравейте и от мен! Прегледах много мнения по темата, но въпреки всичко имам въпроси:
1) Имам четка за масаж на AGIVA- колко пъти на ден ртябва да се масажира тялото, трябва ли да се напои четката със антицелулитен сапун?Може ли с ексфолиращ гел с водорасли на АРОМА примерно? Какви движения трябва да се правят?
2) Относно контрастния душ- колко секунди задържате студената струя, и колко пъти сменяте топло-студено?
3) Това с омотаване на фолиото- колко хора са доволни?
4) грейпргут или гореща вода на гладно- а след това кафе,закуска..?
5) и сега 1 смехотоворен въпрос- мога си да използвам детска топка за скачане за упражнения? нещо от сорта, но с размерите на трйнинг топка.. http://ec3.images-amazon.com/images/P/B000096P2X.01._SCLZZZZZZZ_SS120_.jpg :roll:

това е от мен ;) :girl_in_love:

Arielle
20th March 2007, 17:28
айде де, ще излезе,че само аз се интересувам :girl_kiss2:

Devil_wears_Prada
20th March 2007, 18:18
Относно 4 пий по - добре топла вода с лимон, но виж как се отразява на стомаха ти. След това закуска и чак тогава кафето! :wink:

InSearchOfSunrise
20th March 2007, 19:45
Здравейте!Искам да попитам как точно става номера с кафето?Какво трябва да е?Втрива ли се?Мерси предварително

Puppito
21st March 2007, 11:16
Здравейте!Искам да попитам как точно става номера с кафето?Какво трябва да е?Втрива ли се?Мерси предварително

това вече сме го коментирали.

ариеле,
аз поне, се масажирам 1 път дневно-вечер- просто тогава имам време. движенията са кръгови и се движиш от глезените към дупето. лично аз съм доволна от опаковането с фолио. зависи обаче какво точно ще си намажеш по тялото като се опаковаш. опредеклено бях по-доволна когато се мацотихс разнио водорасли, с които се бях сдобила от моята козметичка.
за контрастния душ - честно казано не знам. аз сменям топла и студена вода на близо 5-6 сек. не знам дали е правилно.

Arielle
21st March 2007, 13:15
ахам.Мерси.а колко често го правиш това с фолиото?

Puppito
23rd March 2007, 17:55
ахам.Мерси.а колко често го правиш това с фолиото?
ами колкото се може по-често . по-едно време нещо се бях ентусиазирала и всяка вечер! ама...непостоянство - твоето име е жена! :lol:

jito7
29th March 2007, 23:19
за контрастния душ - аз на 2-3 минути сменят топла и студена. ако го правя вечер, завършвам с топла,а сутрин - със студена (чела съм го,но то си е логично да е така:) ) гледам да е по-осезаема разликата - къпя се с умерено топла вода , но накрая, като реша да правя контрастен, увеличавам много топлата, после рязко пускам много студена...и съм доста доволна от контрастните, между другото

aniK
30th March 2007, 05:50
...и съм доста доволна от контрастните, между другото
В какъв смисъл си доволна - от тонизиращото действие върху тялото или в борбата с целулита :?: :!:

Briseis
30th March 2007, 11:23
контрастния душ засилва кръвообращението, и така спомага за борбата с целулита. все едно си си направила леко масажче. ако след това си втриеш и антицелулитен крем ще е чудесно

Puppito
30th March 2007, 13:15
контрастния душ засилва кръвообращението, и така спомага за борбата с целулита. все едно си си направила леко масажче. ако след това си втриеш и антицелулитен крем ще е чудесно
съгласна съм :D

Karlson
4th April 2007, 16:15
Сега без да се смеете. Онзи ден се возих в едно такси, шофьора имаше на седалката от онези страннтие покривала за седалки от дървени топчета (надявам се се сещате), та си мислех, ако си купя едно такова, няма ли да ми масажира дупето против целулит? Естествено не смятам да го кична на стола в офиса

BuBitoo
4th April 2007, 21:22
контрастния душ засилва кръвообращението, и така спомага за борбата с целулита. все едно си си направила леко масажче. ако след това си втриеш и антицелулитен крем ще е чудесно
хора аз пък си правя масажи с душ моя е такъв на 2 степени едната си е норамална а другата е с концентрирана в средата и с под много голямо налягане и с силната си масажирам зоните с целулит, след 2 седмици на местата където нямах много ми изчезна почти с 2 думи има ефект..

morad69
5th April 2007, 08:55
преди два дена започнах мезотерапия.засега няма никакъв ефект и не знам дали да продължавам.какво ще ме посъветвате

Celine
5th April 2007, 09:14
незнам нищо за мезотерапията, какво точно представлява ?

morad69
5th April 2007, 12:25
мезотерапията представлява вкарване инжекционно на чист л-карнитин.процедурите са абсолютно безболезнини

Dani_4ka
5th April 2007, 22:44
Определено има ефект, но трябва повечко време.
Успех!

morad69
6th April 2007, 11:52
колко време е нужно да се появи ефекта от мезотерапията

Dani_4ka
6th April 2007, 11:58
Зависи каква степен е, а и какво очакваш. Целулита се стопява постепенно, също зависи и от обмяната. За седмица, две би трябвало да почне да личи резултата. Като тръгне веднъж да се разгражда по-бързо.

sladkatony
6th April 2007, 16:02
А някой използвал ли е ТОВА (http://celuna-bg.com/index.htm) :roll: и имате ли отзиви ?

Celine
6th April 2007, 16:22
Не съм ги ползвала , но за отзиви съм питала моя приятелка която продава в аптека - клиенти които са си купили казвали че не са видяли ефект .
Аз ефект съм виждала само от lpg - (сравнявам единствено от това което аз съм пробвала - от кремове и ръчни масажи не съм доволна )
мезотерапия също не съм.
Dani_4ka ти какво ще препоръчаш ?

Dani_4ka
6th April 2007, 23:06
И за мен LPG е много добра процедура, тъй като целулита, а и много други проблеми се дължат на задържане на кръв и лимфа, а тази процедура действа точно на този момент. Много добра комбинация е мезотерапия(разграждане)+ дренаж(разнасяне на разграденото), ако има възможност да си го позволиш, защото и двете са скъпи процедури.
Има и други подобни и по-евтини варианти. Както съм ви писала, работя точно в център за превенция и борба с целулита (като козметик). Бих искала да се похваля, че преди два дни получихме награда за САЛОН НА ГОДИНАТА. Та при нас се правят програми, които комбинират лечение на целулита на всякакви нива: лимфен и венозен дренаж(с два апарата); разграждане подобно на мезотерапията, но "коктейлите" се вкарват с професионален ултразвук, бодирепинг(също с много силни препарати) и най-хубавото(според клиентките) SPM, което е като LPG-то, вакум с вендузи. Цената на една процедура закупена в пакет е около 20лв, в зависимост от големината на пакета процедури. Най-малкият пакет е 500лв.- 24 процедури, които се извършват в 9 посещения(по няколко на едно посещение), като пакета не се плаща на веднъж.
Общо взето и аз постоянно се боря с целулита(от години) и съм пробвала всичко (не оперативно) и съм много щастлива, че работя на такова място :2013:

tania29
13th April 2007, 15:20
Днес си купих от аптеката един крем за целулит -"Златно чудо".Пише че видимо заличава целулита след 15 дена.Да се маже сутрин и вечер.Някоя от вас ползвала ли е това ЧУДО, аз реших да го пробвам да видим резултата :lol:

emanuel4eto
23rd April 2007, 13:11
Не съм доволна от антицелулитния на златно чудо.Какво ли не съм пила и мазала.Има ефект от таблетки Антиселулит,но се пият поне 6 мес.в год.На следващата пак.Крема на Рок,но е малко скъп.Таблетките се започват поне от началото на март.Така правя няколко години.За лятото се пооправям.

san4eto
24th April 2007, 15:11
моя приятелка ползва на лиреак и е много доволна.Иначе от процедурите с парафанго и масаж за две седмици целулита не се вижда, а и иначе намалява.иначе има много хубави антицелулитни процедури, но са скъпички

morad69
25th April 2007, 08:08
А НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ Е ПРОДУКТИТЕ НА КОЛИКТАР

Pretty
25th April 2007, 08:18
Момичета според мен разни кремчета едва ли ще помогнат или в някой козметичен салон специални програми или упражнения - чувала съм че йога помага :P така мисля аз де , може да бъркам :P

emanuel4eto
25th April 2007, 08:46
Какви са тези процедури с парафанго?Колко струват?По колко се правят?

Puppito
25th April 2007, 14:33
....

Pretty
25th April 2007, 15:53
еми аз не съм видяла голям резултат от йогата....ама виж ако правиш като Мадона всяка сутрин по 1000000 часа... сигурно ще има ефект :lol: аз казах че съм чувала а не че съм сигурна аз нямам такъв проблем , пробвайте slide styler и vacustyler това са процедури в козметичните салони за целулит :P

Puppito
25th April 2007, 16:15
...

Pretty
25th April 2007, 16:33
Имам добри отзиви , а Даничка ви е написала много ясно :P А аз засега съм минала метър което не го очаквам за в бъдеще :?

rosichkata
2nd May 2007, 19:27
използвах на дева не е лош но мисля че има и по добри сега сам с аура слим много хубаво загрява

Ratt
3rd May 2007, 12:06
Целулита наи доре се пошличша от антицелултни процедури, маски с водорасли, подводни масаji и др. Понемоч таа из4езна с процедрки, ограни4ение на храните и двиjение. Убедих се, 4е само с мазила нищо не става, вси4ко е комплексно. Успех на вси4ки :)

Puppito
3rd May 2007, 12:21
Целулита наи доре се пошличша от антицелултни процедури, маски с водорасли, подводни масаji и др. Понемоч таа из4езна с процедрки, ограни4ение на храните и двиjение. Убедих се, 4е само с мазила нищо не става, вси4ко е комплексно. Успех на вси4ки :)
всичко би било прекрасно, ако можеше да се прочете какво си написал/а. моля редактирай, иначе писанията ти няма да достигнат до никого. :)

jito7
3rd May 2007, 18:34
...еми аз не съм видяла голям резултат от йогата....ама виж ако правиш като Мадона всяка сутрин по 1000000 часа... сигурно ще има ефект :lol:
Е! Нали стана ясна "тайната" на Мадона за перфектно тяло - 7 дни в седмицата тренира - йога, фитнес, пилатес и яздене(а като включим и масажа, без който съмнявам се да минава, тя "тайната" е ясна) :lol: :lol:

Puppito
4th May 2007, 11:04
ох, най-накрая вчера се обадих да си запаза час за днес за вече много прехвалваната ми масажистка - правела много добър ръчен антицелулитен масаж. днес в 19:15ч ми е първия час и като минат няколко процедури ще ви споделям дали от целулитено чудовище съм се превърнала в кралица на красотата :)

jito, за Мадона - искам и аз да съм свободна по цял ден или поне по половин и тогаз..... най вероятно пак ще си лежа на една кълка :lol:

mallvina
4th May 2007, 13:15
На мен единствено ми помогна има една процедура,слагат ти едни тънки игли на проблемните места и ти разграждат мазнините не е скъпо една проседура е 12 лева,при мен има голям ефект,малко си е болезнено но важното е 4е има ефект,от това не се отслабва толкова ,а се изглаждат неравностите на провлемните места,минимум 10 проседури се правят

Puppito
4th May 2007, 13:53
На мен единствено ми помогна има една процедура,слагат ти едни тънки игли на проблемните места и ти разграждат мазнините не е скъпо една проседура е 12 лева,при мен има голям ефект,малко си е болезнено но важното е 4е има ефект,от това не се отслабва толкова ,а се изглаждат неравностите на провлемните места,минимум 10 проседури се правят

това с ток ли?

mallvina
4th May 2007, 13:55
да с ток

jito7
4th May 2007, 14:00
Да не говориш за доктор дойнова?

Lady1357
4th May 2007, 14:11
Да за нея трябва да е.....и аз съм ходила.За отслабване има ефект ама за целулита... :roll: то по принцип при мен като отслабна и целулита намалява,но това е,което забелязях от процедурите при нея.

mallvina
4th May 2007, 14:31
:idea:

Puppito
4th May 2007, 15:21
Да за нея трябва да е.....и аз съм ходила.За отслабване има ефект ама за целулита... :roll: то по принцип при мен като отслабна и целулита намалява,но това е,което забелязях от процедурите при нея.
аз пък като остабна и целулита ми става мноооого по-видим :shock: :shock: :shock: :girl_cry2:

jito7
4th May 2007, 16:26
Не знам от 10 процедури, но аз при Дойнова ходих много повече от десет пъти..не отричам, че имаше положителен ефект, но за резулттите, които искам (а и предполагам всички искаме) трябва да направя мноого повече процедури...първо по-интензивно и после по един път седмично за поддръжка...

Lady1357
4th May 2007, 16:33
Не знам от 10 процедури, но аз при Дойнова ходих много повече от десет пъти..не отричам, че имаше положителен ефект, но за резулттите, които искам (а и предполагам всички искаме) трябва да направя мноого повече процедури...първо по-интензивно и после по един път седмично за поддръжка...
Да така е.Аз също направиих доста повече от 10.(как не сме се засекли :roll: )чудя се сега дали да ги почвам пак или някакви други.... :wink:

Dani_4ka
4th May 2007, 22:00
А?! И аз ходя при др. Дойнова - периодично от 10 год. насам. Наистина е една от най-ефикасната процедура за отслабване и моделиране на проблемните места, но определено целулита се повлиява много слабо. Когато имам време ги комбинирам с антицелулитни процедури и е много успешно. От миналата седмица съм се засилила да сваля последните 3-4 кг. и пак съм редовна там. Дано да се засечем някой път. Ще ми е приятно да се запознаем. Но 10 процедури са много относително. В зависимост е кой колко има да сваля. Аз съм сваляла там 15 кг., за 4-5 мес., което прави около 50 процедури.

didi_sladka
5th May 2007, 13:23
ей значи до колкото прочетох като се къпя си вземам или утайка от кафе или пак прясно кафе на едно смляно и си права масаж на проблемните места по дупето и бедрата а движенията кръгови ли трябва да бъдат? и освен това кожата ми мокра ли трябва да е? трябва ли да обливам с вода докато си правя масажа това не ми е ясно :) а за тези редувания на топла и студена вода мисля че са много добре щото и на хората които имат проблем с вените помагат :) аз лично използвам антицелулитния крем на Dove мисля че няма да е зле така след като разбира се ми кажете как да си правя масажа с кафенце да се минавам и с кремчето :) айде мерси предварително :)

mallvina
5th May 2007, 14:20
тези игли които се слагат много травмират кожата и за това знам че не е хубаво повече от 10-12 процедури,прави се почивка задължително наи малко един два месеца,така ми каза дерматоложката,а и все пак да зарастнат местата от дупките.

jito7
5th May 2007, 17:18
Е, те местата от дупките зарастват за един ден, иглите са супер фини.
А на въпроса за кафето - аз го смесвам с малко вода и няколко капки зехтин, за да стане на каша, масажирам усилено, когато вляза в банята и едва тогава - душ - т.е. на суха кожа...но едва ли ще е различен ефектът,ако преди това си я навлажнила. С кръгови движения се масажира - от глезените към горната част на краката и колкото по-дълго, толкова по-добре :)) Контрастните душове продължавай да ги правиш, ако искаш и крема на Dove си използвай, но най-важно е да съчетаеш със спорт и пий много вода - борбата с целулита е комплексна - важно е да си постоянна във всяко от начинанията, тогава със сигурност ще има полза и видим резултат:)

mallvina
5th May 2007, 21:20
е не е точно така,не зарастват за един ден, иглите са финни обаче няма как да те бодът два пъти на едно и същто място

didi_sladka
5th May 2007, 21:22
хей мовете ли да ми кажете против целулит с прясно кафе ли е по-добре да си правя масаж или утайка или е без значение и когато си правя масажа движенията ми на ръцете какви трябва да бъдат ? а кожата ми предполагам трябва да е мокра и съответно кафенцето ? леле много въпроси задавам ам за 1 път чувам за този начин и затова бих желала някой дами обясни за да си права правилно масажа ;) мерси предварително :)

mallvina
5th May 2007, 21:29
да ти кажа за кафе не съм чувала да има ефект но пробваи с кръгови движения,аз правя с морска сол ,предполагам с утаиката.

Dani_4ka
5th May 2007, 23:04
е не е точно така,не зарастват за един ден, иглите са финни обаче няма как да те бодът два пъти на едно и същто място
Не само че зарастват, но и изобщо няма дупки. А и не е нужно да те бодат на едно и също място, защото в една зона се слагат две игли (анод и катод) и разграждането действа в диаметър 10 см., затова не е важно да е само на едно и също място, напротив.

А за кафето - утайка, защото е по-концентрирана, а и вече е минала през термична обработка и кофеина се отделя и прониква по-лесно.
Солта дехидратира кожата.

jito7
5th May 2007, 23:11
...Не само че зарастват, но и изобщо няма дупки....
Да, иглите са с диаметър на косъм.

mallvina
6th May 2007, 00:13
Явно при всеки е различно на мен ми зарастват за около 10 дена някъде, но определено леко си боли местото и през 5 процедури правя почивка от една седмица,незнам дали е от значение това че нямам кои знае колко целулит,и може и за това да ме боли,а и иглите ниакои път забелязвам че са с различна дебелина,явно тънките са по скъпи,но това да е проблема ,само целулита да го няма. :wink:

Dani_4ka
6th May 2007, 00:21
Не знам дали говорим за едно и също нещо! Специално др. Дойнова и доставят иглите от най-тънките и поръчките са и няколко кашона, всичко в един размер и от 10 год. са едни и същи.Тези процедури разграждат основно мазнините, а целулита се повлиява, но по-скоро като страничен ефект, а не като основна цел на процедурата. И наистина самата процедура се усеща повече при по малко килограми. Правила съм ги, когато съм била 46 кг. и 70 кг. също. Има разлика по време на процедурата, но след това не съм имала никакво усещане за болка, много рядко съм получава хематомче, но и то не боли, просто е синьо.

Мария Василева
7th May 2007, 17:07
Още пет мита за целулита (http://www.tialoto.bg/article.php?cat=34&id=4598)

didi_sladka
10th May 2007, 14:30
здравейте нали сега в момента рекламират по телевизията един антицелулитен крем на Nivea s l-carnetine и искам да ви попитам наистина ли е толкова ефикасен колкото чух :) някои използвали го ? доволен ли е? за колко време има видими резултати :) мерси

ttoni2004
13th May 2007, 15:17
Здравейте, момичета!
Искам да попитам в Пловдив има ли DERMOSONIC и съответно ако знаете адрес или телефон...Една позната ми каза, че се е подложила на тази процедура и е много доволна, но го имало само във Варна, а както разбирам от вашите коментари - има го и в Лозенец.Предполагам, че моето е цецулит - получих го като системно правих едни и същи упражнениия за отслабване на бедра и сега бедрата ми на едно място на са по-слаби, а малко по-нагоре по-пълни и се е получило като своеобразно малко "хълмче", което искам да изгладя. :wink:
Това с чашата -за вакуумния масаж в къщи- го пробвах, ама сигурно има значение каква е чашата - правя вакуума, ама като местя нагоре-надолу, и ... въздухът излиза бързичко от нея :roll:

milqna
13th May 2007, 18:54
абе за целулита... тичане му е майката :lol: при мен само това помага. Но съм пробвала един съвет от една позната, дори да ви се стори странно при нея имаше ефект :D След баня се намазваш с крем антицелулитен без значение какъв и започваш да се разтъркваш с точилка (знам че е адски смешно но е така ) :lol: но аз ме бях много постоянна и се отказах след 3тия път...

Galiusha
13th May 2007, 19:48
Намазвате си проблемните зони с антицелулитен крем. След това обувате термо анцунг или чорапогащник, или шушляк който спарва. Отгоре обувате нормален анцунг и тичане :2019: :2019: :2019: около 10 минути.
Успех :1207:

ttoni2004
18th May 2007, 21:33
Прочетох споделеният от вас опит, но никъде не открих да сте писали за един метод,за който сега ще ви разкажа. Става въпрос за негово величество меда- трябва да бъде хубав, в никакъв случай захаросан. Мажете проблемния участък с меда, после рязко започвате да притискате и отлепяте ръцете от мястото. След няколко минути се получава бяла субстанция и става по-трудно отлепянето.Процедурата трае около 5 минути. Накрая отмивате меда с хладка вода и намазвате третирания участък с хидратантен крем. Правят се 15 процедури, през ден.
Искам да ви кажа още, че аз миналата година се опитах да приложа този метод за борба срещу целулита на бедрата и останах разочарована и уплашена, защото след 2 процедури ми се появиха синини и спукани капилярчета - краката ми станаха червени. След 1 месец се оправиха. Но не продължих с опитите си.
Сега прилагам процедурата само върху дупето и съм доволна. Кожата ми е по-гладка и мека, макар да съм направила само 2 процедури. А бедрата намазвам с масло от хвойна на "Икаров", увивам в найлоново фолио и правя упражнения. Много се надявам да успеем в борбата на бедствието, наречено Целулит. :2039:

jito7
18th May 2007, 21:37
Обсъждани са масажите с мед, но не помня къде...появата на синини не е болка за умиране, ако си правиш масаж с вендузи също може да ти се появят, но поне действа...като си направиш 15-те процедури с мед, сподели има ли ВИДИМ ефект :)

ttoni2004
19th May 2007, 15:55
Разбира се, че ще кажа какъв е ефектът накрая :girl_in_love: Но сега искам да те попитам как го правиш този масаж с вендузи. Прочетох за свещта и нагряването на чашата, пробвах, но вакуума от чашата много бързо излиза навън, докато движа нагоре-надолу по бедрата, въпреки че съм внимателна. Специална ли трябва да е тази чаша? С обикновена не става, така ли? Или аз нещо погрешно правя? :1225:

apoklistika
19th May 2007, 16:41
Сигурно ти правиш нещо не както трябва- натискай леко чашата, за да си сигурна, че няма да излезе въздуха. Или още по- добре, отиди няколко пъти при професионалист, за да видиш как точно ти прави масажите и тогава опитвай сама

jito7
19th May 2007, 20:14
Е, не! Не става с обикновена чаша - нейното гърло е или малко по-широко от дъното, или колкото него, а трябва да е значително по-тясно. Вендузата има форма на електрическа крушка (но е от доста дебело стъкло), на мен след намазване и ръчен масаж ми "залепяха" вендузата, като първо й "източваха" въздуха със запалка за няколко секунди.

ttoni2004
19th May 2007, 21:27
:girl_kiss2: Много благодаря, ще си купя специални чашки:)

ttoni2004
19th May 2007, 21:31
А да знаете в Пловдив специалист, който да залепя вендузи? :girl_kiss2: Адрес, или телефон или името на салона, ако знаете. Целувки :girl_kiss2:

Excel
20th May 2007, 08:27
http://www.totalsport-bg.com/price_list2.htm ,
не съм им ползвала услугите им . Долу в сайта са им телефоните и адреса .

LILenceto
20th May 2007, 13:34
Аз ползвам от скоро Аура Слим. Не знам дали помага,защото при мен целулита не е в големи количества,но определно има супер заграваш ефект. Особено ако се сложи с масаж. Мисля че е добро и струва само около 5-6 лв. Може да пробвате. Иначе сега сам си поръчала и едно на Collin,което уж било супер добро,ама ще видим!

mallvina
20th May 2007, 14:09
:idea:

LILenceto
20th May 2007, 14:49
Значи е добро Collin? Колко време го ползваш за да има резулатати? А, това което сам поръчала е спрей. Знаеш ли дали трябва да правя масажи или просто го напръсквам и това е? А отслабващ ефект има ли или само помага за целулита?

mallvina
21st May 2007, 09:32
отговорих ти на лични. :wink:

ttoni2004
21st May 2007, 16:55
Момичета, благодаря ви за съдействието :girl_kiss2:

magi4ka1989
6th June 2007, 09:13
Преди имах видим целулит и започнах да използвам УТАЙКА от кафе.След душа се масажиеате,след което обилно изплаквате с хладка вода-направете го без препарати,но добре,тъй като след това ако сложите по-светло бельо,стои като изцапано ;) Вече целулитът ми изобщо не личи,само при притискане на кожата,и то почти незабележимо.Упражненията също са задължителни при по-напреднал стадий на "портокаловата кожа".

п.п:Това с утайката продължавам да го правя като превантивна мярка :)

ttoni2004
18th June 2007, 11:32
Искам да ви попитам дали някой си е купил вибратон? Рекламират го по телевизията в момента. Доволни ли сте? Стяга ли се тялото с него? С батерии ли е или на ток? А срок на годност, експоатация - да не би след 1 година да стане негоден за употреба :2014: Колебая се дали да си взема него или срортен уред за краката. Ако имате някакво виждане по въпроса, моля, пишете :girl_kiss2:

sladurka
20th June 2007, 11:04
Ами след колко време имаше ефект утайката?Защото и аз започнах,обаче преди душа се мажа :roll: Дали е проблем?

The Shadow
20th June 2007, 11:36
Мммда, кафето да ви кажа действа ексфолиращо /то е най-добрия ексфолиант/ Но спец. за целулита няма премахващ ефект.Друг е въпроса че антицелулитните кремове, маски и разни от сорта са с кофеин като съставка но само масажи с кафе действат ексфолиращо.Е все пак кожата става върхът след ексфолацията! Веднъж седмично - не повече защото иначе мн. изтънява от прекомерно ексфолиране! :wink:

curka94
20th June 2007, 11:44
А как се прави точно тази утайка от кафе аз си я смесвам със вода и нз така дали става :roll:

Puppito
20th June 2007, 13:09
А как се прави точно тази утайка от кафе аз си я смесвам със вода и нз така дали става :roll:
+ 1 суп. л. зехтин

invisible
20th June 2007, 13:13
ако сложиш и 1 с.л мед става още по-добре

curka94
20th June 2007, 13:29
Мерси :girl_kiss2:
А то меда за какво помага

invisible
20th June 2007, 14:04
подхранва кожата и я прави много мека, пък и мирише по приятно :)

franzelkata
21st June 2007, 18:51
Пробвайте само с мед, намазвате си бедрата и почвате да потупвате, един вид залепяте си ръката и я отлепяте и така докато не ви писне, не съм го пробвала, но една позната ми го каза, тя го прави редовно и твърди, че й маха целулита, в интерес на истината тя е на около 48-50год, и има завидни крака и задник :)

Dani_4ka
21st June 2007, 23:35
Медът е много полезен, а също така и детоксикира отлично кожата. Но трябва да имате и предвид, че е силно алергенен. А ако решите да си правите сами масаж с мед е хубаво първо да ви го направи някой терапевт и да видите точно движенията - специфични са и ако не се правят правилно има опасност да си спукате капиляри и да разтегнете кожата.

nattty
24th June 2007, 14:37
Здравейте!Кажете някой добър мсажист/масажистка в София да прави антицелулитни масажи на достъпни цени.Като под достъпни имам в предвид до 15 лв.Благодаря на всички! :)

Alexxx
25th June 2007, 09:57
за да се справиш с този проблем трябва да си постоянен в процедурите,при мен беше малко,ходих на сауна ,масаж,на фитнес,повече вода ,чести душове,разни мазила..и в момента мога да кажа че се е намалил максимално,даже го няма...разбира се и какво ядеш има значение...мисля че лятото е най-благоприятния сезон за отърване от целулита...успех на всички:)

nattty
25th June 2007, 13:03
за да се справиш с този проблем трябва да си постоянен в процедурите
Така е.Трябва да си постоянен във всичко.
Аз по принцип имам много малко.Преди 2-3 години ходих на целутрон+масаж и останах много доволна.Смъкнах няколко сантиметра от обиколките.От тогава правя поддържащи процедури от време на време,но сега искам да сменя масажиста,ей така за разнообразие :)
Призив към всички доволни от масажистите си :)

Crdf
25th June 2007, 16:25
Здравейте на всички. Искам да ви помоля за съвет как мога да преборя целулита.

Проблема е че имам доста по дупето. Зимата напълнявам и лятото като поотслабна намалява или поне не се вижда толкова, но се чудя дали имам шанс да го махна. Иначе не съм дебела. Или поне не се имам за такава, въпреки че в момента си имам и коремче :oops:
Искам да попитам дали може само със спорт да се премахне? Например бягане. Започнах да бягам тези дни - всяка вечер защото е по-хладно. Знам че трябва сутрин но жегите са ужасни. До колко време трябва да бягам и колко често. Също така за по-продължително натоварване мога ли да правя почивки или да бягам докато мога? Питам защото две вечери бягах по 15 минути без почивки и след това два дена краката ми /особено десния/ беше напрегнат. Също така какво трябва да поемам като хранителни вещества преди и след бягането?

Иначе за храненето ми: въглехидрати особено лятото не ям много, но засметка на това поемам захар. Например чрез плодовете или кафето. Знам че не трябва, но не мисля че на МЕН ми се лепи захарта, тъй като ако не поемам такава започват да ми треперят мускулите. Друг е въпроса да не прекалявам с нея/обичам да ям - незнам дали е апетит/. Същото така гледам да поемам мазнини, зеленчуци и както казах от време на време въглехидрати. И да не забравяме много ценния - сладолед :)

П.П. Моля не ми препоръчвайте масажи и козметични продукти .... надявам се сами се сещате защо.

Alexxx
25th June 2007, 17:07
май на всеки индивидуални неща му помагат,пробвай с масажи,течности и активен спорт...кардиото мисля че помага на всички,пии много течности,..на мен лично сауната ми помага..както и контрастрните душове...прочети писаното в предните страници има доста идеи за масажи с кафе ,мед и тн,...иначе можеш да отидеш и на масажи в някой салон...На мен лично морето ми действа супер на фигурата,заради "контрастрното" печене и къпане във студената вода:)успех

Alexxx
25th June 2007, 19:34
какво мислите за тази статия???някой ползвал ли е продуктите и какви са отзивите му?

http://www.nonblond.com/mambo/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=42

apoklistika
25th June 2007, 20:06
Ползвала съм Елансил, никакъв ефект.

BuBitoo
29th June 2007, 19:08
абе хора с диета и кардио, ще успея ли според вас да намаля поне целулита? :2006:

Yansi
29th June 2007, 22:41
Без масаж Бубе, не става работата за съжаление :?

lori
2nd July 2007, 11:33
Един малко идиотски въпрос, ама все пак - някой да е ползвал чехлите Celuna против целулит? Имате ли наблюдения как действат, колко струват...? :wink:

apoklistika
2nd July 2007, 11:45
http://celuna-bg.com/
:2014: те направо заместват тренировка във фитнеса тия чехли :girl_haha:
По чуждестранните сайтове са около 60 евро всички модели

lori
2nd July 2007, 11:49
Да, разгледах сайта още вчера. :wink: В България едва ли ще са толкова пари... В сайта пише, че ги има в 1 аптека в П-в, та скоро ще се занеса поне цената да разбера. Ако някой има още инфо, да казва. :wink:

lori
5th July 2007, 11:55
Въпросните чехли са 70 лв! :shock: Смятам да се въздържа и да си ходя с целулитения задник! :lol: :lol:

Cleopatra
5th July 2007, 12:21
Какви са тези цени бе??? :shock: То за тези пари ще си направя 5 масажа и ще има по-голям ефект...

Mena
5th July 2007, 12:55
Cleopatra, къде си правиш тези евтини антицелулитни масажи?
Цените изглеждат безумни ниски! :D

apoklistika
5th July 2007, 12:56
Аз се абстрахирам от глупостите за целулита, но 70 лв за качествени анатомични чехли е съвсем нормална цена. Ако ти се налага да стоиш прав цял ден например, определено си заслужава.

Cleopatra
5th July 2007, 14:31
Ако ти се налага да стоиш прав цял ден например, определено си заслужава.

Тогава да, но аз например цял ден съм в седнало положение :wink:

Мена, правя си масажи за 15лв. като в тази цена влизат цели крака + корем масаж и вендузи, ще ти кажа къде ако искаш няма проблем :D

verita
5th July 2007, 14:52
Хора, трябва да ви споделя нещо,н а което самата аз много се чудя :roll: Откак работя по 8 часа в офис нямам грам целулит :shock: Не знам как се случи това, преди се мажех по 3 пъти дневно с какво ли не, правех си антицелулитен масаж, и просто никога не изчезваше. Откак се смазвам по цял ден на стола без да мърдам нищо ми няма, на някой сличвало ли му се е :shock: Пу пу, да не ми е уруки :lol:

apoklistika
5th July 2007, 14:55
Веритке, ти ме уби :shock: :shock:
Аз съм с тенденция да ми стане задника сплескан от много стоене, ама целулита да ми изчезне, едва ли :lol:

verita
5th July 2007, 14:59
Ами не знам, много е нелогично, със сигурност не е това причината, явно съм си променила храненето, а може и да е от това, че по цял ден се наливам с литри течност на бюрото :roll:

BuBitoo
5th July 2007, 15:11
от това, че по цял ден се наливам с литри течност на бюрото :roll:
това е най-логичното според мен

Mena
5th July 2007, 20:52
Веритка, тайната е може би в стола, на който седиш!
Да не е някакво чудо на техниката? :D

Cleopatra
5th July 2007, 21:09
абе и аз пия много вода, но при мен не действа :roll:

lori
6th July 2007, 09:23
Веритоу, столът ти да не е някой мърдащ и масажиращ? И аз пия много вода в офиса, ама нямам наблюдения да се е намалил целулитът. :lol:

verita
6th July 2007, 09:46
Хахаха, ами стола е доста скърцащ и дори през седмица си затягам гайките и болтовете, че да не се плосня на семята. Но аз съм като шило, не мога да стоя на едно място, постоянно се въртя и подскачам :lol:

heni
9th July 2007, 00:29
Ето и аз как се справих с целулита видимо,но не напълно.Купих си вендузи от магазин"Самоздрав",гумени,намазвам си проблемните зони с антицелулитното олио на "Икаров",и започвам с движения нагоре-надолу,въртеливи,и зиг-заг образни,това през ден,цялата процедура за около час,в началото малко болеше,но после се свиква.През другото време душ по 2пъти на ден,масаж с антицелулитен сапун на "Рефан",и след душа намазване с антицелулитен крем"Билка".Много разходки с антицелулитен клин,и резултатите са налице,освен това,малко гимнастика в съчетание с по 20-30 клякания всеки ден,не повече от 20-30мин.,е,това е моята рецепта,успех и на вас момичета!
:2043: :2042: :1242:

Dani_4ka
9th July 2007, 08:01
Ами не знам, много е нелогично, със сигурност не е това причината, явно съм си променила храненето, а може и да е от това, че по цял ден се наливам с литри течност на бюрото :roll:

А какво си хапваш вечер след работа? :D

mikse
10th July 2007, 16:52
За процдурите при д-р Дойнова, аз също ходих известно врмими, но не мога да кажа, че има значителен ефект. Не е вярно, че не трабва да спазваш диета - лично на мен тя ми даде няколко такива диети - да си излера и да ги спазвам. Да, наистина те мери преди процедурите, но имаше някакво мърдане само до към 3 тата процедура. След това не - и аз се отказах :D Тя всеки път ме питаше какво съм яла - като и кажех, че не съм спазвала диетата точно - ми казваше, че така процедурите няма да имат ефект. Не мисля, че тези процедури са ефективни. Освен това и самите процедури не са много приятни- все пак ти пробождат кожата....а като се сложи иглата не където трябва е доста болезнено. Радвам се, че при вас процедурите са имали ефект, при мен нямаха ...

verita
11th July 2007, 08:14
А какво си хапваш вечер след работа? :DГледам да ям салати, но като ме напъне глада и преминавам на сандвичи :wink: Въпроса е да не се яде след 20ч. и да е нещо леко... Поне при мен е така, де :?

Cleopatra
11th July 2007, 08:40
аз имам един проблем, сега с тези жеги през деня не ми се яде...но когато се скрие слънцето...едвам се спирам :cry:

Dani_4ka
11th July 2007, 17:28
Гледам да ям салати, но като ме напъне глада и преминавам на сандвичи :wink: Въпроса е да не се яде след 20ч. и да е нещо леко... Поне при мен е така, де :?

Точно това имах предвид, че липсата ти на целулит се дължи на правилен хранителен режим. Като се мине само на салати(но без сирене) и може плод, вечерно време и не много късно постепенно организма сам разгражда натрупалото се, а в комбинацията със скърцащ стол явно е успешна :D

woly
12th July 2007, 08:57
Здравейте!Дали някоя от вас знае какво е перимаксиларен целулит?
Наложи ми се да пия Родожил и на листовката пише, че освен за вс.друго се използва и за това.Може би някой с медицинско образование ще помогне

Nelina_02
1st August 2007, 19:30
целулит се образува и от къпането с много топла към гореща вода, така че, тези от вас които имат този навик да спират веднага и да започнат да се къпят с топла към хладка вода.

monica_bellucci
4th August 2007, 17:55
Здравейте, много съм доволна от анти-целулитния крем на Билка и в комбинация с утайка на кафе и с тае бо :lol: целулита ми изчезна.Според мен не е нужно да се хвърлят луди пари за такива кремове като и от 3 лв. има ефект. :)

alica
4th August 2007, 18:30
целулит се образува и от къпането с много топла към гореща вода, така че, тези от вас които имат този навик да спират веднага и да започнат да се къпят с топла към хладка вода.
:shock: :shock: :shock:
ти па ме разби!!!!!!! целулит и от къпане?!?!?!?!!? е не!!! нещо си в грешка! тва, че се подобрява състоянието или по-точно кръвообръщението и то там може и да намлее целулита е ок, ама да ми казваш че може да се образува от къпане с топла вода - освен че много се смях .... както и да е. Целулита се получава не от къпане, мили ми момичета, а най-вече от папане и спохождащото обездвижване. Та къпете се както си искате. :D :D :D :cool:

Nelina_02
4th August 2007, 21:07
sorry,но не четеш внимателно, писах " и от....горещата вода...".т.е. освен всеизвестните факти, този влошава още положението, и да, може да се смееш твое право е да реагираш както намериш за добре, но това на мен лично ми го е казвал специалист и то в един от най - известните спа центрове в света,а аз вярвам на професионалистите.

Nelina_02
5th August 2007, 09:11
Забравих да отбележа, че моята кожа е суха към норнална/зависи коя част на тялото/, тази на краката ми, където е и зона на целулит е суха и затова може да ми е даден такъв съвет, но е факт, че откакто започнах да се къпя с топла вода/вместо много топла - гореща/ и завършвам със студен душ имам подобрение.Това разбира се е само едно от нещата които правя, освен това спортувам и се храня с правилната храна. Аз съм на 38 год. и мога да се похваля, че по този начин намалих драстично целулита и почти нямам, сега кожата ми е гладка и стегната.
Не задължавам никoй да се съобразява с моето мнение, но реших да споделя моят опит и резулати и ако някой реши да се възплозва му желая успех,:)

st-an
9th August 2007, 12:09
Ами посаветвайте 41 годишна жена, с изразен целулит на единия крак ,около дупето и по малко на другия ,която няма време за фитнес ,но си прави леки тренировки у дома и то не редовно тук таме масажи и е на диета от коледа. Cвалила сам едва 4 кг. и това ме тормози, а целулита повече.Какво да правя? :girl_cry2:

Puppito
9th August 2007, 12:42
Ами посаветвайте 41 годишна жена, с изразен целулит на единия крак ,около дупето и по малко на другия ,която няма време за фитнес ,но си прави леки тренировки у дома и то не редовно тук таме масажи и е на диета от коледа. Cвалила сам едва 4 кг. и това ме тормози, а целулита повече.Какво да правя? :girl_cry2:
масажи+спорт+правилно хранене.
това е формулата.
ако имаш повече време и финансова възможност ходи на повече масажи. ако не - нека мъжа ти ти прави масажи - хем полезно, хем приятно :)
ако не обичаш да хпдиш на фитнес - плувай, тичай, ходи повечко, играй тенис, йога, пилатес.
за храненето - в раздел диети (http://forum.tialoto.bg/viewforum.php?f=15&sid=631b8c5183c88bc5dbe2f1b955d1fb1c)

Ratt
10th August 2007, 09:42
Здравейте,
АЗ успях да се попреборя с моя целулит. Правих десетдневна прграма, която включваше антицелулитни масави, маски с водорасли и подовен масаж (тангентор.) Пих много вода, храних е по рационално и увеличих движението.
Това е моята програма, но на мястото където ходих съставят идивидуална за всеки според типа цлулит и степента мастни натрупвания. Хреса ми индивидуания подход и това, че всички които работят в центъра са с медицинско образование.
Успех на всички:)

valhalla
10th August 2007, 17:05
Ratt, дай малко инфо за този център, моля!

laska
10th August 2007, 19:56
Аз преборих моя с маслото на Икаров и масажор наречен боди форм.Представлявя диск с изпъкнали бобчета които правят въртеливи движения.Първите 2 седмици посинях ужасно-Направо целите крака и дупе .Сега посинявам много малко само на местата където е останал целулит.Имайки предвид че съм ползвала почти всички кремове и гелове на пазара/вкл.и прехваления Виши/стигнах до извода че истината е в масажа или масажора.А маслото на Икаров попива по трудно и позволява да се направи доста продължителен масаж

apoklistika
10th August 2007, 20:21
А дай някакъв линк да го видим тоя масажор :cool:

laska
10th August 2007, 20:34
http://cgi.ebay.fr/BODYFORM-BABYLISS-MASSAGE-DOULEUR-ET-CELLULITE_W0QQitemZ270149772532QQcmdZViewItem

laska
10th August 2007, 20:38
Аз правя масажа силно притискайки и движейки нагоре надолу по краката и дупето.А уреда ми го подари майка ми която се върна наскоро от Белгия.Но мисля че може да се намерят подобни и на нашия пазар

apoklistika
10th August 2007, 20:38
Брей, че и евтин :2042: а успяваш ли сама да си правиш масажи, защото малко неудобен ми изглежда?

laska
10th August 2007, 20:47
Да, много лесно се правят масажите.Трябва да се притиска силно обаче за да се достигне до целулита .Знаете той се усеща като хрущялчета в кожата .Ефекта е страхотен.Първо посиняват местата с най-много целулит и се подуват.Като изчезнат синините намалява и целулита.Моя сега се вижда само като стисна кожата.С ръчен масаж е невъзможно да се направи това пък е и доста уморително

dibk
1st June 2008, 21:04
Здравейте!
От скоро почнах да си правя масажи с утайка от кафе,също така сутрин и вечер се мажа и със серума на Евелин и с антицелулитния крем,като си правя и масаж за около час-или само с пръсти,или и с масажна ръкавица.От време на време се мажа и с антицелулитното масло на Икаров,като се увивам с найлоново фолио за час-два.Това вече от седмица.Правя си и сутрин упражнения вкъщи около 20-30 мин.,понеже нямам време да ходя на фитнес и да обикалям улиците.Ям по-малко,предимно зеленчуци и плодове.
По принцип аз си имах целулит,но се забелязваше предимно като си стисна кожата.Сега обаче като си погледна отзад бедрата,целулита ми си личи-направо ужас,виждам си вдлъбнатините,а преди не беше така.
Това изобщо нормално ли е,или просто си въобразявам-преди това не съм забелязвала да ми е така.На някого такова нещо получавало ли му се е? :roll:

KEIS
2nd June 2008, 07:39
Аз правя упражнения и се мажа с лосиона за тяло на Дева Slim Effect и съм доволна вече втора туба полазвам и наблюдавам подобрение особено и в комбинация с упражнения въпреки ,че нямам време за тях много ..А всяка сутрин като взимам душ си правя масажи с утайка от кафе даже понякога и с вечерния душ ..

Beautiful_
2nd June 2008, 10:47
целулит се образува и от къпането с много топла към гореща вода, така че, тези от вас които имат този навик да спират веднага и да започнат да се къпят с топла към хладка вода.
това, което казваш е ужасно, аз винаги се къпя с гореща вода :cry:

mazi
3rd June 2008, 21:24
целулит се образува и от къпането с много топла към гореща вода, така че, тези от вас които имат този навик да спират веднага и да започнат да се къпят с топла към хладка вода.
това, което казваш е ужасно, аз винаги се къпя с гореща вода :cry:

вярно е това за горещата вода. на всичкото отгоре вреди и на косата!

Ran
3rd June 2008, 21:37
Вредно, вредно, ама иначе как се изстива, ако не си свикнал... Хеле пък такива кекави като мене...
Не знам дали се отразява зле на целулита, обаче вреди наистина много на косата, факт. :roll:

Пипилота
3rd June 2008, 22:11
Не знам дали се отразява зле на целулита, обаче вреди наистина много на косата, факт. :roll:
Е как така? Аз само с вряла вода се къпя иначе нямам стопляне докато не стане 35 градуса по целзий.

Divinemouse
4th June 2008, 08:53
целулит се образува и от къпането с много топла към гореща вода, така че, тези от вас които имат този навик да спират веднага и да започнат да се къпят с топла към хладка вода.

Къпя се със гореща вода по 2 пъти на ден и нямам никакъв целулит :roll:

Babri
4th June 2008, 09:22
Къпя се със гореща вода по 2 пъти на ден и нямам никакъв целулит :roll:

И аз се къпя с много топла вода и нямам целулит засега!Може би зависи от типа кожа,храненето,движението!

Пипилота
4th June 2008, 10:06
Е то си е до ген, някои са доста по-предразположени от други. И аз нямам, но това не означава, че след 20 години ако не се следя няма да съм целулитена до ушите :lol: Преди години бях на море с едно много слабичко момиче... но имаше целулит и по ръцете :? Ужасих се!

Babri
4th June 2008, 14:07
Е то си е до ген

Да си дойдем на думата :wink: