PDA

View Full Version : Защо дебелея???


sb1
20th May 2007, 15:42
Защо дебелея???

Здравейте,имам голqм проблем.Надявам се някой от вас да ми каже какво се случва с мен.Хора дебелея с часове!Защо???Висока сам 170см. винаги сам била 50кг.всичо започна кам януари месец,станах 52кг.казах си че не е нищо,обаче станах кам февруари 54???Опитах с диета...нищо.Напуснах работа,отидох в Гарциq да работq,обаче така стана ше започнах работа на 10 маи.Два месеца стоях станах 60кг....пак диета-глад само на салати и супи...така 2 седмици станах 57кг. отказах се,защото разбрах че скоро започвам работа и си казах че там ще ги смъкна(пък и не ми се иска да правq някакви строги диети,защото кожата ми е ужасно суха все се мажа и ми излизат стрии)И така започнах работа на парвата седмица качих 2кг...ужас.Днес се качи на кантара сутринта в 7.30 62.600кг а после се изтеглих и в 15.30 и сам 63.100кг. Искам да ви кажа че работата ми никак не е лека от 8.00х-15.00 и не се спирам, все сам в движение и така вече 12дни и не сам смъкнала нито грам ,даже сам качила.Побърквам се вече какво да правq?Искам да ви кажа сащо че и не се тапча,за цqла седмица да сам изqла един шоколад ,захар само в кафето и хляб по филия на ден или 2. И другото което искам да ви споделq е че преди година две се скаусвах да се тапча и никак не ми се лепеше.Хранила сам се по вазможно наи вредния начин...всqка вечер се тъпчех като за последно и всяка вечер по един шоколад и си бqх 50кг.Моля ви какво да правя.Мислех да си взема КСЕНИКАЛ маи така се казва, но ми обясниха че не е за мен и сега чакам сестра ми да се прибере в България и да ми вземе Златно Гхудо.Но започвам много да се плаша вече!Надявам се някой да ми помогне.Благодарq ви предварително!!! :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2:

Мария Василева
20th May 2007, 17:04
най-вероятно е на стресова основа, sb1 -
чувала съм, че ето това (http://www.fortex.bg/content/e14/e1099/index_BG.html) има ефект, за подтискане на апетита и е на натурална основа-
някъде из форума беше коментирано. :|
:girl_hysteric:

aniK
20th May 2007, 18:38
Моят съвет е да си направиш хормонално изследване - рязкото качване или сваляне на килограми може да е от нарушена функция на щитовидната жлеза. Сухата кожа също е признак. Не искам да те стряскам, но знам, че хормоналн дисбаланс води до такива аномалии, а се лекува.

estrella
20th May 2007, 18:53
И не се тегли през два часа, защото килограмите варират през деня. Даже спри да се теглиш, ами си гледай по дрехите. Може от смяната на обстановката и новата храна да качиш някое кило, но като свикнеш, ще се оправиш. Но наистина си направи изследвания.

non_blonde
20th May 2007, 19:52
Нищо не пий преди да си направила изследвания и да е станало ясно на какво точно се дължи трупането на килограми. Възможно е да е на стресова основа, възможно е организма да задържа течности.

Суетен
20th May 2007, 21:18
Наистина е възможен хормонален дисбаланс, а и нарушен метаболизъм.

mekky
6th June 2007, 12:39
Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.

Olivia
6th June 2007, 14:54
Дам..аз като дойдох в Лондон и качих 12кг :2014: смяната на климата,храната,стресът..вс ичко оказва влияние.Освен това хормонални нарушения се наблюдаваха и при мен(не ми дойде цели 6 месеца) но с течение на времето организмът ми свикна и всичко се нормализира.Моя съвет е не се панирай излишно(този стрес който преживяваш също ще ти се отрази малко или много),просто си направи изследвания те ще покажат най-ясно на какво се дължат тези "аномалии" в теглотот ти.
Спри да се притесняваш !!!

Cleopatra
6th June 2007, 15:33
Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.

не е толко лесно за обяснение според мен, не всички 26-27 годишни стават дебели :wink:
сега сериозно, на стресова основа и аз трупам защото просто не спирам да ям.... гадна работа е това! а дори не знам коя е конкретната причина за стреса, явно самия живот е станал много по-напрегнат от преди

mekky
7th June 2007, 12:58
Ако си минала 25 години от това е, организма спира да произвежда хормона на растежа и започват да ти се лепят килцата. Ако не имаш липса на някой витамин. Организма се стреми да си го набави.

не е толко лесно за обяснение според мен, не всички 26-27 годишни стават дебели :wink:
сега сериозно, на стресова основа и аз трупам защото просто не спирам да ям.... гадна работа е това! а дори не знам коя е конкретната причина за стреса, явно самия живот е станал много по-напрегнат от преди
Имаш липса на някой витамин или минерал в организма и той се стреми чрез храната да си го достави. Пий повече витамини,особено С и ще ти намалее глада.

Cleopatra
7th June 2007, 13:18
Имаш липса на някой витамин или минерал в организма и той се стреми чрез храната да си го достави. Пий повече витамини,особено С и ще ти намалее глада.

благодаря за съвета, ще си купя витамини и грейпфрути /много обичам сок от тях сутрин на гладно/ :D

Pyretta Blaze
7th June 2007, 14:18
дааам, от една страна е възможно да е от годините... наистина след определена възраст по-лесно се качват, и по трудно се смъкват кг... а и този неоспорим фактор - чуждата държава... предупреждават те за културен шок, но никой не те подготвя за по-ужасяващия килограмов шок... аз лично не познавам жена, която да е отишла в западна европа и да не е качила поне 5 кг... а такива с по над 10 също не са рядкост... :cry:

non_blonde
7th June 2007, 14:56
Съгласна съм с Pyretta Blaze. Годините са от голямо значение, в смисъл, че след 25 годишнина метаболизмът рязко се забавя.Това трябва да се има пред вид и да се внимава какво и в какви количества се яде.
Но, разбира се, кой каквото и да говори на първо място си е генът! :lol:
Аз съм на същите килограми, на каквито бях в гимназията, а съм минала 25 години :lol:

sb1
20th June 2007, 18:02
здравейте!!! благодаря на всички които са писали по въпроса ми. искам да ви кажа че сериозно се замислих защо се получава така? и дали ако започнах някоя сериозна диета дали пак няма да има ефект.и ефект има за 3 седмица от 63.300кг вече сам 57.500кг.сега сам само на салата и се чуствам много добре.според мен всичко се дължи на стеса, от промяната както някои ми бяха писали.това е за сега аз ще продължам по същия начин докато получа това което искам.

Мария Василева
11th August 2007, 01:22
sb1, има ли някаква промяна сега? :1246:

sb1
2nd September 2007, 20:23
Аз все още сам на диета.Но искам да кажа, че продължавам да се чуствам добре.Без да правя реклама вземам Златно Чудо.Смъквам и продължавам, но сега малко бавно става.Мисля че е нормално.За 2 месеца сам смъкнала 10кг. остават ми още 3 и ще продължавам така.Според мен всичко е до желанието. :D