PDA

View Full Version : Лекарство за стави?


atanasdk
20th May 2007, 21:24
От около месец ме болят ставите на ръцете (може би в следствие на претренирване) и се чудя какво лекарство или мехлем да си взема?

estrella
20th May 2007, 21:53
Отиди на лекар или питай в аптеката. Не знам дали разни от рода на Фастум Гел или Бенгей помагат в такива случаи.

Shnur
20th May 2007, 22:10
Може да пробваш Картилазин.Съдържа глюкозамин, основна съставка на съединителната тъкан.
Погледни тук за повече информация - http://www.actavis.bg/Products/Cartilasin+Plus.htm
И също може да си дадеш една седмица почивка без никакво натоварване на ръцете.Мисля че ще ти е от полза.И след това загрявай много добре лактите и рамената преди тренировка, поне 5 мин. раздвижване.

Yana
20th May 2007, 22:45
глюкозамина и хондроитина са на натрупващият принцип, поне 2 месеца преди да се усети ефекта, но след това пък поддържат смазката между ставите и укрепват хрущяла, може би нещо за мазане в комбинация , не знам в БГ дали продават кремове на основата на МСМ(метилсулфонилметан). продукта е популярен сред трениреащите интензивно навън а и не само сред тях

alica
21st May 2007, 06:24
Ако се възпаляват мажи ги с Диклак гел. И ходи на лекар. Иначе резулатат от хаповете е наистина след 2 месеца. На мен ми докараха задържане на течности и ги спрях. 8)

azalia
21st May 2007, 17:46
Дикрасин-българско и на билкова основалИсключително ефективно

alica
21st May 2007, 20:41
Дай малко повече инфо, че много ме интерсува. При артрит помага ли, или само за възпаления?