PDA

View Full Version : Диета и плодове


vallena
31st May 2007, 23:21
Здравеите,
Дащеря ми в момента е на диета, придимно на плодове и зеленчуци. Но забелязах, че яде много плодове, мандарини,портукали, ябалки, кивита и т.н., като предимно набляга на мандарините. Та въпросът ми е полезни ли са мандарините в диета? И добре ли е че яде толкова много цинтрусови плодове?
Много ще се радвам ако ми помогнете с отговорът си.

jito7
1st June 2007, 10:50
Прочети темите за НВД, не знам на колко години е дъщеря ти, но на никого не препоръчвам толкова строга диета, защото драстичното лишаване на организма от калории после се връща "тъпкано". По-добре е да има минимален отрицателен калориен баланс, но да набляга на спорта - така едновременно ще отслабва и ще се оформя хармонично. Свалените килограми ще бъдат от мазнини, а не от загуба на вода и така ще може здравословно да се втали :)
ЕТО (http://spidersport.com/weight-control.php) един материал по въпроса, благодарение на който аз се радвам на превъзходни резултати :)

vallena
1st June 2007, 15:27
Прочети темите за НВД, не знам на колко години е дъщеря ти, но на никого не препоръчвам толкова строга диета, защото драстичното лишаване на организма от калории после се връща "тъпкано". По-добре е да има минимален отрицателен калориен баланс, но да набляга на спорта - така едновременно ще отслабва и ще се оформя хармонично. Свалените килограми ще бъдат от мазнини, а не от загуба на вода и така ще може здравословно да се втали :)
ЕТО (http://spidersport.com/weight-control.php) един материал по въпроса, благодарение на който аз се радвам на превъзходни резултати :)

Благодаря за отговора! :)
Тя е на 17, след 2 месеца става на 18. Ами наумила си е да се пооправи за лятото и за 1 месец иска да отслабне 10кг. Знам че не е правилно така драстична диета да прави но...Не ме слуша:(. Сега ще видя тази статия. Благодаря отново.

apoklistika
1st June 2007, 15:31
10 кг за един месец е много, най- малкото, рискува да се сдобие със стрии.
А колко е висока всъщност и колко тежи, че се е засилила да сваля 10 кг?

vallena
4th June 2007, 18:53
Ами високичка е, около 173-174, 75кг. Ами тя самата искаше поне около 7кг, но после провери в www.tialoto.bg този калкулатор който показва как ти е теглото и колко трябва да отслабнеш. И сега е на тази диета

apoklistika
4th June 2007, 19:07
Калкулаторите са много относително нещо, най- добре ги забрави.
Зависи много от структурата, дали е с едър кокал или не...
Нещата не стават само с диети и глад, кардио тренировките правят чудеса.

locvs
4th June 2007, 19:10
А къде е най-важното в диетата тоест протеина?
Протеин идва от гръцкото "прота" и означава "най-важен".
Къде е протеина в нейната "диета"?

aniK
4th June 2007, 19:26
Тя като е проверила калкулатора в tialoto.bg, 'що не влез и във форума малко да почете как се свалят здравословно и трайно такива килограми :!: :?: Вие-майката-колкото и да питате и четете, явно не Ви слуша, такава и е възрастта. Поне тя да се поинтересува.

Reminder
4th June 2007, 20:59
Калкулаторите са много относително нещо, най- добре ги забрави.
Зависи много от структурата, дали е с едър кокал или не...
Нещата не стават само с диети и глад, кардио тренировките правят чудеса.
По принцип си права.
Но ето този е доста адекватен, настройвал съм го 4 години
http://spidersport.com/fitness-calculator.php
дава тоталното тегло при съответните % мазнини, дава и актовното тегло
забележка: теглото и атлетичността са отделни формули

apoklistika
4th June 2007, 21:18
Според този калкулатор, трябва да съм 49 кила, за да имам 14% мазнини.
На толкова килограми се и харесвам най- много.
А според формулата за атлетичността съм 8- слаба, и с това съм съгласна :lol:

karine
5th June 2007, 07:32
Че ти колко си висока бе Апо?

apoklistika
5th June 2007, 11:03
160см :lol:

karine
5th June 2007, 11:05
:roll: хъм, аз защо съм останал с впечатлението, че си около 170 ни знам :2016: