PDA

View Full Version : Лепенки за избелване на зъби


Olivia
6th June 2007, 00:38
Поръчах си от Америка тези (http://www.whitestrips.com/en_US/renewal_mini/home.jsp) гел-лепенки за избелване на зъби.Днес ги изпробвах и останах удивена,наистина зъбите ми станаха по-бели.Ползват се 10 дни по 2 пъти на ден.Но мисълта ми е друга.Чувствам лека болка(като изтръпнало,или не по скоро като счупен зъб който се докосва до въздух или студена вода) на предните 2 зъба. :? Някой използвал ли е такива лепенки? Това нормално ли е? Ако не...да не ги мятам в коша :wink:

apoklistika
6th June 2007, 00:45
Оливке, чакай утре зъбарите да се появят, ама според мен не е нормално, това май означава, че ти е нарушен емайла на зъбите (брех, каква разбирачка се извъдих :girl_haha: )

Olivia
6th June 2007, 00:51
Ами те предните ми 2 зъба са малко на "зиг-заг" (това е дето гризах карамелизирана захар от една лъжица :2001: ) ама се усеща само с език де.Мислех си дали да отида да ми ги изравнят с машинката ама се отказах(много болка..а аз не издържам на болка ХИЧ ) :2005:

apoklistika
6th June 2007, 00:59
Бе има и друг начин, да не ти ги пилят май, ами да ти ги облекат с разнит ему там работи (не коронки, едно друго беше)- моля форумните стоматолози да извинят туземските ми обяснения :girl_haha:

3D Lord'WOW
6th June 2007, 01:31
фасети

Nezinka
6th June 2007, 04:54
Оливке, аз ползвах почти същите лепенки.На мен м изтръпваха долните зъби. На самото опътване пише че това е често срещан ефект-вече на какво се дължи незнам. Моите зъби са много чувствителни към топло и студено, затова не се учудих когато реагираха и на лепенките,
Като цяло ефект имаше, но ми бяха ужасно неудобни за носене.

pukan4e
6th June 2007, 09:32
моят зъболекар ми каза, че всички тези избелващи препарати (освен избелваща паста за зъби) са много вредни за зъбите, ефекта първо е краткотраен и второ се появяват кариеси, зъбите се развалят... всичко е много голяма химия...

Excel
6th June 2007, 16:49
Olivia , изобщо не се притеснявай . И при избелване с шини се получава така . Просто се увеличава чувстителността на зъба , но си утихва . Не си си навредила на зъбите .

д-р Венелинов
10th June 2007, 21:21
моят зъболекар ми каза, че всички тези избелващи препарати (освен избелваща паста за зъби) са много вредни за зъбите, ефекта първо е краткотраен и второ се появяват кариеси, зъбите се развалят... всичко е много голяма химия...

Горките американци. Като знам каква масова истерия е да си избелват зъбите, сигурно всички са с проядени от кариеса зъби.
:wink: :wink: :wink:

д-р Венелинов
10th June 2007, 21:22
Чувствителноста е нормална и изчезва до седмица след приключване на избелването (каквото и да е то).

Yansi
10th June 2007, 21:36
И аз имах по-голяма чувствителност след едно домашно избелване, но си взех паста Sensodine F и за 2-3 дни се оправих :)

Olivia
11th June 2007, 01:14
Голяма съм сачма :2014: - снощи си сложих лепенките уж за половин час и съм заспала с тях..и днес все едно бях изяла цял тир с лимони.Пропускам днес и без това едва хапнах..но като цяло съм мн.доволна-не очаквах видими резултати

Някаква_Такава
11th June 2007, 08:54
И аз съм ги ползвала и на мен ми станаха изключително чувствителни зъбите ,но ефекта не е дълготраен за съжаление :)

EMPRESS
11th June 2007, 14:41
Мдам и на мен ми се появяваше чувствителност, но изчезва, като спреш да ги използваш :wink:

dododod
11th June 2007, 16:09
тук в Бг предлагат ли се такива лепенки?Ако да-направете малко реклама и кажете какви използвате?

Sondies
23rd June 2007, 10:21
Попринцип,да може да се чувства лека болка в следващоте 1-2 дена след използването...,но ще отмине.
Аз си ги избелвам с пудра,по безполезнено е. :wink:

diastemma
23rd June 2007, 10:32
Аз си ги избелвам с пудра,по безполезнено е. :wink:
Т.е. с грапавите частици изтъркваш горния слой на емайла. Не е много разумно, и стоматолозите тук ще ти го подтвърдят.

FASH1ON
23rd June 2007, 10:34
ооо Diastemma здрасти.. Как си?
аве престанете с тия първобитни начини за избелване ве....
има си ZOOМ, "светулки" слагат на доста места.....

diastemma
24th June 2007, 07:48
Привет, Фешън:)

Най-добрият начин на избелване си остават специалните гелове, които се слагат за през нощта в специални шини. Не вредят на зъбите - самите стоматолози си ги избелват така.

ilchoni
29th November 2007, 19:29
ааа тези лентички са вълшебни, точно от щатите си ги взех и аз.

Зъбите ми бяха сравнително белички, но още на 18годишна възраст като махнах брекетите, станах маниачка на тема зъби, та исках да бъдат от бели по-бели, та си взех и изпробвах въпросните лентички. :§

Аз също още на третия ден усетих силна чувствителност и дори изтръпване в зъбите, което ме накара да прочета по-детайлно упътването. И пишеше, че е нормална такава реакция, и ако се появи - да се използват лентичките един път дневно. От две ленти на ден минах на една и болката изчезна.

Крайният резултат ме удовлетвори още на 8-мия ден. Имам още един комплект, но от тогава, повече от една година, не ми се е налагало да го употребявам. Всеки ме хвали за белите ми зъбки.

Поздрави на всички! :wink:

Мария Василева
29th November 2007, 19:36
Т.е. с грапавите частици изтъркваш горния слой на емайла. а които вече по един или друг начин са постигнали това!? :1246:какво се прави в тези случаи :2016:

д-р Венелинов
29th November 2007, 21:12
Т.е. с грапавите частици изтъркваш горния слой на емайла. а които вече по един или друг начин са постигнали това!? :1246:какво се прави в тези случаи :2016:

спира да избелва, да ползва избелващи пасти за зъби и такива за пушачи и евентуално зъболечение с някой от подходящите методи (пломби, фасети). Зависи от много неща.

Karlotta
11th December 2007, 17:46
Последно не разбрах такива или подобни лепенки продават ли се в Бг?И,ако не,има ли вариант да се поръчат от тук?