PDA

View Full Version : Какво става с имплантантите след години?


helen tt
20th June 2007, 23:06
Моля ви, тези които са си сложили силиконови имплантанти по-отдавна, споделете какво се случва след години?
Трябва ли да се поддържат и как? Какви са неудобствата от това, че имаш чуждо тяло?
Не трябва ли да се махнат в някой момент? Няма ли да се е разпънала кожата прекалено много или естествената форма на гърдите да се е разрушила?
След седмица ми е операцията и искам да съм наясно с всички последствия :)

emisof
21st June 2007, 10:17
Теоретично могат да останат цял живот в тялото ти, ако нямаш проблеми. Аз съм от 10 г. с импланти, подменяла съм ги веднъж заради капсулна контрактура и веднъж заради желанието ми за по-голям размер. При старите протези с течния гел лекарите препоръчваха ревизия след 10-15 години. Висококохезивния гел, дори и при спукване, не може да изтече, така че, на практика, ако не се появи някакво усложнение, може да те погребат на 90 години със силиконовите ти импланти.
Разбира се, по всяко време можеш да ги премахнеш по желание.

helen tt
21st June 2007, 11:32
Надявам се да не се налага да ги сменям, но се притеснявам, че ако реша да ги махна, гледката ще бъде доста грозна.
Не изтънява ли кожата от многото операции като си правиш корекции?

Yansi
21st June 2007, 11:54
Надявам се да не се налага да ги сменям, но се притеснявам, че ако реша да ги махна, гледката ще бъде доста грозна.
Грозна ще е гледката ,няма как да не е :? Кожата е разпъната от тежестта на имплантите ,а и белезите...
Не изтънява ли кожата от многото операции като си правиш корекции?
Не ,не изтънява.

А по другите ти въпроси моето мнение е
Трябва ли да се поддържат и как?
Първоначално със специалните сутиени чиято роля е много важна и често пренебрегвана :? масажите също трябва да се правят когато доктора е казал, всеки доктор има различно мнение по този въпрос.А когато вече са оформени и е минал процеса на наместване не се изискват специални грижи.
Какви са неудобствата от това, че имаш чуждо тяло?
Неудобства има само в началото.Свързани са предимно с болка и дискомфорт, но траят кратко по време на възстановителния процес.Имплантите не се усещат като чуждо тяло или поне не би трябвало.
Не трябва ли да се махнат в някой момент?
На този въпрос никой не може да ти отговори с точност.
Може и да трябва седмица след операцията, месец...или никога.
Но трябва да си подготвена психически ,физически и финансово ,че операцията може и да не е само една.

junglegirl
21st June 2007, 13:26
Не изтънява ли кожата от многото операции като си правиш корекции?
Да,жлезата или мускулът/а може би и двете при подмускулното/ атрофират в някаква степен...

helen tt
21st June 2007, 14:43
Джунгла и Янси, вие имате ли имплантанти?
Ако да - имали ли сте някакви проблеми стях?

junglegirl
21st June 2007, 14:48
И двете имаме импланти,а Янси е писала за нейните проблеми,но тя ще ти каже къде точно,че не помня. :roll: Ако те интересуват усложненията погледни темите за "пострадали...","Имам проблем" и "Дневник на една оперирана"...имаше и други. :)

helen tt
28th June 2007, 13:55
Хей, малко се бях притеснила преди операцията и затова си задавах тези въпроси. Сега вече като мина, разбрах че няма нищо страшно и дори да се наложи някаква корекция, не е толкова опасно. Особено, ако го правиш при опитен хирург, който разполага с подходяща база и добър екип.
Искренос е надявам да няма усложнения, но това зависи сега само от мойто тяло и как то ще реагира :)